Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dark Archon válasza ALONSO11 (#194) üzenetére


Dark Archon
addikt

S akkor mit fogsz csinálni, ha a Radeon 6850 is hibázgat? Töredelmesen elnézést kérsz mindenkitől? Csak, mert a fantasztikus hírnevű MSI alaplap nem éppen megfelelő támasz egy olyan kategorikus kijelentéshez, hogy márpedig a VGA szar. Persze az is megeshet, hiszen Gigabyte OC. De itt olvasgatva a hsz-eket, a torrent klienstől kezdve a BIOS beállításokig minden okozhatja. Mint a mellékelt ábra mutatja, egy mezei szoftver ütközés is.

Mielőtt vádaskodsz, ki kellene próbálni a kártyád másik gépben, ill. a te gépedben egy másik kártyát. Ha ez már megvolt, akkor mea culpa.

fsb1000: jobb helyeken adnak addig valami tartalék VGA-t. Főleg, ha kér az ember. Szépen. Valamint eladni egy feltehetően rossz VGA-t szerinted kicsit nem gerinctelenség? :(((

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#204) Dark Archon válasza ALONSO11 (#203) üzenetére


Dark Archon
addikt

Honnan tudjam, mi a szar? Meg, ha nálad 3 lap döglött meg, akkor könnyen lehet, hogy a hiba forrása te magad vagy... főleg, hogy nyíltan vallod, hogy a gari érvényesítése érdekében képes volnál direkt tönkretenni a kártyád. Ezek után én annyira nem kapálóznék ügyvédeknél :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#205) kranazoli válasza flash- (#199) üzenetére


kranazoli
senior tag

Csakis kiskert. Nem kell hosszú lére ereszteni a levelet. Instabil a kártya; ... Ha Ők úgy ítélik meg, hogy okés, akkor lehet még köröket futni, de talán érdemesebb PH-n túladni rajta mert lehet másnál okés lesz. De ezt illik beleírni az eladásba is. Én adtam így el Radeon 5850-est és a tulajnál okés volt a dolog. Persze így olcsóbban is kellett adnom. Viszont lett másik VGA és nyugi van. Azt meg nem lehet megfizetni. Persze lehet köröket futni és erőszakoskodni de a Te(Mi) problémánk nemhogy az nV-nek még a kiskernek is 1000ed rangú probléma.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#208) Dark Archon válasza ALONSO11 (#206) üzenetére


Dark Archon
addikt

Amit mondtam a telefonban, próbáld meg másik kártyával. Valószínűnek tartom - a GW és a GB után, hogy nem a VGA-k a hibásak. Volt GW GTX 260-am is, túl azon, hogy baromi hangos a hűtője, jó és stabil kártya. Ha már egy harmadik kártya is TDR-ezik, szinte biztos, hogy nem VGA hiba. Összeférhetetlenség van, az kétségtelen.

Szvsz.:
1. szoftverütközés
2. RAM - alaplap nem nagyon szereti egymást (bár ez általában masszív fagyásokat okozna)
3. alaplap - VGA nem szereti egymást

A közös pont az alaplap, nem valószínű, hogy két VGA-nak ugyanaz a hibája legyen. Ha ez a szerviz nem hajlandó pénz ellenében sem foglalkozni vele, nem is érdemes visszamenni, keress mást. Nincs fent valami MSI specifikus alaplappal kapott program?

Tegyél fel CCleaner-t és az automatikusan induló programok közül lőj ki mindent, ami nem létfontosságú. Aztán kifogytam ötletekből.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#210) Dark Archon válasza ALONSO11 (#209) üzenetére


Dark Archon
addikt

A proci feszültségét visszaállítanám auto-ra, annyira komplex rendszerek ezek már, ki tudja mi mivel van összefüggésben. Nem tudom megmondani, miért jó régebbi driverrel, de a keringő pletykák szerint a 280-astól kezdve csináltak valamit, ami kiválthatja, ezért a 275 alapjain írnak egy újat - aminek a bétája már kint van. Abból érdemes megvárni a WHQL-t.

Ha mindezek - és a többiek tanácsa után, mint pl. tiltsd le az energiagazdálkodást - után még mindig fagyni fog, akkor én a helyedben az egész gépet odaadnám egy normális számtech cégnek, ahol kivizsgálják, melyik alkatrész a hibás, amennyiben nincs időd és lehetőséged próbálgatni (egy alaplap cserével szórakozni bizony elég időigényes). Szvsz így még mindig olcsóbb, mint venni egy másik VGA-t, s korántsem biztos, hogy megoldja a problémád, mint ahogy a GW leváltása sem oldotta meg.

Nagyon úgy tűnik egyébként - bár annyira nem olvastam utána, mert nem érintett - hogy csak Win 7 alatt jön elő a probléma. Én anno tettem magamnak egy szívességet és vettem egy Vista Basic x64-et, azóta sem bántam meg. Ha tudsz "kölcsön" egy Vista-t, még az is megér egy próbát.

szerk.: a Win 7 ugye frissítve van?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#211) kranazoli válasza ALONSO11 (#209) üzenetére


kranazoli
senior tag

"De akkor a TDR miért nem bukik ott ki amikor a 275.33as drivert használom??"

Talán azért amit Abu is írt, hogy abban még az az "agresszív" órajel kapuzás, mint a 28x.x-es driver-ekben van nincs jelen. Azt is írta, hogy úgy látszik bizonyos VGA kártyák ezt nem tudják megfelelő módon kezelni. nV is írta, hogy a TDR és egyéb fagyás problémákra meg kért be VGA-kat felhasználóktól (USA). 1értelmű, hogy most a BF3-al jobban kiborult ez a bili. Ennek a játéknak elég nagy a célközönsége, sokan tolják multiban.

Azon kívül, hogy vársz újabb driverre még valóban annyit kellene megcsinálni, hogy kipróbálni a Te VGA-d másik gépben, ill. a Tiedben másikat.

Nem tudom feléd milyen számtek boltok vannak de pénz ellenében azt nyilván megcsinálnák, hogy betennék a Te géped egy tesztgépbe, ahogy írod még játék(demó) sem kell, mert 2D-ben is TDR-ezik. Korrekt boltban simán kivitelezhető, hogy bevinni a gépet és szintén pénz ellenében tegyenek bele egy másik hasonló kategóriás kártyát ha szerintük is az a problémás (ha azzal okés, akkor meg is vennéd az új kártyát).

Utána meg ráérnél foglalkozni vagy olcsóbban eladni a VGA-d (jelezvén az esetleges hibát); gariztatni (ha sikerül attól megválni), ...

Nekem pl. nincs semmi problémám. De Radeon-al sok volt. Csak Radeon kártyáim voltak. Hiába volt meg az a bizonyos AKARAT és igyekezet a Nálam jelentkező bug-ok nem szűntek meg. (Másoknál meg ugyanúgy semmi probléma nem volt) Meguntam, váltottam nV-re a Radeon-t meg eladtam PH-n, hogy talán hibás a kártya; de talán nem. Ha nem, akkor vevő megtartja, ha Nála is előjönnek bug-ok, akkor meg elküldöm gariztatni mert Nekem már ráér a dolog. De ahogy írtam az új tulajnál semmi probléma nem volt. (szerintem az akkori LGA 775-ös Giga lapom volt a hunyó) többek között ezért is vettem most ASUS lapot és maradtam az Intel + nV vonalon.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#212) fsb1000 válasza Dark Archon (#201) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hibás terméket is lehet eladni a PH-n. Mindenkinek a "gerincétől" függ, hogy ezt mennyire jelzi a hírdetésben, illetve milyen feltételekkel (gar) adja el.

A TDR-s VGA-knál szerintem nem annyira gerincfüggő, sokkal inkább hardver és szoftver függő a dolog. Mivel ez a hiba ritkán és nem feltétlenül a VGA-hoz köthetően fordul elő, szerintem legelább 90% az esély, hogy az új tulajnál nem lesz TDR jelenség.

Szóval nem a TDR-s VGA-k eladási "hulláma" fogja a PH-s bolhapiac rossz hírét meghozni.
Mindazonáltal én is célszerűbbnek tartom, ha valaki első körben a vásárlás helyén próbálkozik a garanciáztatással, de sajnos jó esélye van arra, hogy a kisker/nagyker/szerviz tesztgépén a hibajelenség nem mutatkozik.

(#213) Dark Archon válasza fsb1000 (#212) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Mindazonáltal én is célszerűbbnek tartom, ha valaki első körben a vásárlás helyén próbálkozik a garanciáztatással, de sajnos jó esélye van arra, hogy a kisker/nagyker/szerviz tesztgépén a hibajelenség nem mutatkozik."

Ezesetben viszont jogosan dobják vissza a VGA-t, teszt okésan. Kompatibilitásra, illetve bizonyos körülmények balszerencsés együttállására sajna nincs garancia. Az ilyen eset óriási szívás és nehéz bizonyítani, illetve megtalálni a hiba forrását. Nem véletlenül tettem meg én is minden, mikor 1 hete konfigot vettem: bejáratott, ezen és más fórumokon is együttálló alaplap-RAM-proci párost vettem, s elsőre működött is.

Egyedül akkor kaptam szívbajt, mikor Everest 5.akárhány riportkészítés során kékhalállal és memory dump-pal elköszönt a rendszer. Második próbálkozásra merevre fagyott. Mivel játékok és 3DMark tesztek, alatt sem fordul elő (meg azóta sem), betudtam az Everest-nek. Szóval vannak ilyen dolgok, egy tök ártalmatlannak tűnő, jó hírnevű program összeakad valamivel és kész.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214) flash-


flash-
veterán

3dmark vantage teszt közben ha húzva van a vga akkor nektek nem szokott tdr hibával a teszt elszállni?mert én főleg ilyenkor szoktam tapasztalni a tdr t

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#215) Dark Archon válasza flash- (#214) üzenetére


Dark Archon
addikt

A gyári OC is OC.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#216) flash- válasza Dark Archon (#215) üzenetére


flash-
veterán

wáááááá

tudod te mire gondolok.......

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#217) MrCsiT válasza Abu85 (#103) üzenetére


MrCsiT
addikt

"A ciripelés dolog hanyagolható" - azért, ha 3D-ben rendesen kihallatszik egy csendes gépből, nem fogod hanyagolni.
A kérdés az, hogy garis cseréhez elegendő indok-e ? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#218) kranazoli válasza MrCsiT (#217) üzenetére


kranazoli
senior tag

Radeon-os időszakomból (ott nagyon sok vas ciripel(t)) írta vki fórumba, hogy Neki cserélték - de csak azért mert az Övé nagyon ciripelt. 1ébként nem szokták cserélni.

Nekem is volt ciripelő Radeon-om, el kellett viselnem a sercegését, ciripelését. :(

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#219) Don't Panic válasza stfx (#191) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#220) helkis válasza ALONSO11 (#207) üzenetére


helkis
addikt

nálam is volt anno egy TDR-hiba (nem az ami most nálad van) (Toca Race Driver 2-es :B)..
megvettem az első rész alapján ütős kis online versenyekre éhezve, a gépem az akkori csúcskonfig volt, minden hasított rajta.. meg is jött a dvd, felrakom, + mindent maxra ahogy illik, és 10-30-60perces fagyik vannak.. tuning le, driverek le-frissebbek fel.. ugyanaz.. pont hó vége volt, vártam a következő catalyst-ot, meg is jött, felraktam azzal is fagyi.. írtam a cégnek ahonnan vettem a dvd-t.. hogy mi van.. bekértek egy dxdiag-ot, +az általános dolgokat megkérdezték.. a dxdiag elemzés után közölték, hogy minden frankó, és hogy mennie kell, de ha nem megy, akkor küldjem vissza és kérjek más játékot helyette.. :F mondom köszi, de ez kellene..
telt-múlt az idő, vártam a HL2-t, de pont elkültöztünk egy másik albiba, ott hála a nagyon körülményeknek, valahogy kinyírtam a 9800xt-m tv-outját.. goto-gari
beraktam a tartalék kártyámat egy ti4200-est, és kipróbáltam vele a TDR-t, és ment rendesen ahogy kell! :Y pöpec. hogy azért veszek 120k-s karit, hogy minden menjen flottul, erre a 25k-s karin meg simán eldöcög a game.. fasza.. közben kiderült, hogy nem javítható a kártya, így némi ráfizetéssel lett belőle egy X800Pro vivo.. :) beraktam a gépbe gondoltam akkor végre járszok egy kis TDR-t, hát nem, ugyanúgy fagyott.. ekkor írtam a software-gyártónak (codemasters), hogy mi van. ők érdekes mód tudtak a dologról, és annyit mondtak, hogy ha leveszem közepesre a grafikát, akkor jó lesz, és így is volt.. de ezért vettem minden fullos hardvert, hogy közepes graffal járszak, na ne..

így 2dolgot "tanultam" a dolgoból, hiába eredeti valami, kitörölheted vele ha hiba van vele, illetve olyan kártyát kell venni, akinek épp a zsebében vannak a játékfejlesztők..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#221) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Találtam egy új WHQL-t,az Asus szívárogtatta ki,szal szigorúan bánni vele!

Ja és még vmi lassan jön le![link]

[ Szerkesztve ]

(#222) Dark Archon válasza flash- (#216) üzenetére


Dark Archon
addikt

Arra céloztam, hogy simán összefüggésben lehet bármiféle túlhúzással a TDR hiba.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#223) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Hasonló jelenség pl. az Ego-engines játékoknál Dx11-es kód alatt akkora terhelést kapnak a kártyák a post-process effect miatt,hogy kidob a game,Ezt is jelenséget is csak egyes Fermiknél lehet észlelni,és állítólag minimális +mV-al orvosható! :U ,amit több helyen is írtak,és nálam is így jók lettek az Ego engines játékok!

Esetleg minimális +mV-al 2D-ben nem orvosolja a TDR hibát?,mert ugyebár ha magasabbra állítjuk az alap 2d feszt,nem kell akkora szinteket ugrálnia. :U

(#224) csucsbicep válasza Dark KillerX (#223) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nalam nem segitett.

(#225) kranazoli válasza Dark KillerX (#221) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez nem WHQL. Ez egy korábbi mobility(!) beta driver. 285.76-os. /moddolva van az inf fájl, ha fel lehet tenni desktop VGA-ra is/ A legfrissebb a 285.79-es Beta driver.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#226) Abu85 válasza Dark KillerX (#223) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ego motorban észlelhető probléma teljesen más. Az attól következik be, mert a hardvert túlterheli a játék. Azért alakult ez ki, mert az Ego motort teljesen Radeonra írták, ahol a VGA-k hardveres védelemmel rendelkeznek a túlterhelés ellen, így ez a probléma nem tud rajtuk kijönni. Ha a kód túlterheli őket (márpedig azokat is túlterheli), akkor a hardver gondoskodik arról, hogy ne történjen crash. Az NV-nek ezt szoftveresen kell korrigálni, de nyilván az összes termékre lehetetlen jó megoldást alkotni, mert ha tulságosan visszafogják a hardvert, akkor sokat vesztenek a tesztekben. A dolog egyébként a Furmarkhoz hasonló, csak kíméletesebb formában.

A mostani hibát szerintem az okozza, hogy a 2D órajelváltások nagyon gyorsak. A GeForce eleve nagyon alacsony 2D-s órajeleket alkalmaz, és ez nagyon megterhelő. A GPU-k úgy vannak specifikálva, hogy ha egy órajelváltás történik, akkor az minimum 20 másodpercig nem változhat. Ez abból adódik, hogy nagyon nehéz stabilan 1000+ MHz-eket ugráltatni egy terméken, így kell valami kompromisszum. Az új driverek ezt a 20 másodperces limitet csökkentik, mert egyre több netes tartalmat gyorsít a GPU-val, és az bizony meglátszik az üzemidőben, ha egy 3D-re váltás minimum 20 másodpercig él, miközben a terhelés esetleg megszűnik 1-2 másodpercen belül, vagy szimplán nincs szükség 3D-s órajelekre.
Az AMD például nem alkalmaz annyira alacsony 2D-s órajeleket, pedig megtehetnék, csak jobbnak látták, ha a GPU másodpercenként képes órajelet váltani, így a terhelés megváltozására nagyon gyorsan lehet reagálni.

Mindkettőnek van pró és kontra oldala. Az NV az alacsony órajelből sokat nyer, de csínján kell bánni a váltásokkal. Az AMD nyerhetne többet is a fogyasztáscsökkenésnél, de inkább engednek valamennyit, hogy a hardver gyorsan reagálhasson a körülményekre. Emellett a nagyon alacsony órajel a DPC késleltetésre sincs minden konfigurációban jó hatással. [link] - Ezzel már évek óta küzd pár felhasználó, de az NV nem tud vele mit kezdeni, mert az alacsony órajelszint okozza. [link]
Az ehhez hasonló hibák többsége konfigurációhoz kötött, de az NV-nek az extrém alacsony órajelek miatt nagyon nehéz dolga van, mert számos körülmény alatt nem teljesít úgy a kártya, ahogy illene. Ettől függetlenül meghozták a döntést anno, hogy az idle +10-20 watt nem éri meg, így felvállalták az extrém alacsony órajeleket a velejáró apróbb gondokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#228) Abu85 válasza ALONSO11 (#227) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet panasz a mobil megoldásokra is. Azért ne feledjük, hogy itt a lapkákat konkrétan úgy specifikálták, hogy 20 másodpercig megmarad az órajel. A gyártók is így építették fel a hardvert a GPU-k köré, és a notebookokat is így tesztelték, és specifikálták. Ilyen komoly változtatást driverből nagyon kockázatos véghez vinni, mert semmi garancia arra, hogy az összes termék stabil lesz. Valószínű az NV számolt ezzel, de úgy gondolták, hogy csak az eladott hardverek kis részét érinthetik. Na most arról nincs pontos adat, hogy ez mennyire van így, de mostanra kiderült, hogy a módosítás nem jó, mert viszonylag sok a panasz.

Régóta tudható, hogy a hülye gyártók az alkatrészek minőségén spórolják meg a konkurens megoldásokhoz mérten nagyobb lapkák extra költségét. Ezen már nem lehet változtatni, mert túl sok idő telt el, de gyanítom, hogy az NV az új generációban szigorít. Túlságosan elengedték a gyeplőt szvsz. Persze a másik oldalon az állt, hogy ha nem engedik el, akkor azt a partnerek anyagilag megérzik. Nagyon nehéz a VGA-piacon okosnak lenni, mert esnek az eladások, és a gyártási költségek meg csak nőnek.

Driverből nagyon sok dolgot lehet orvosolni. De nyilván sokszor előnyösebb a BIOS frissítése. Ez egyébként nem olyan nehéz. Többnyire már Windows alól is elvégezhető.

Inkább azt mondanám, hogy a szakmai fórumokon sok a panasz, de nem kiugróan sok, persze ez relatív. A vásárlóbázis 90%-ához szerintem el sem jut ez az információ. Az lehet, hogy a gamerek és a hozzáértők körében esni fog az NV megítélése, de ez az összesített eladások szempontjából a who cares kategória. Arányaiban 100 dollár alatt történik a VGA-eladások nagyon nagy többsége. A 100-200 dolláros rész még úgy ahogy értékes, de a 200 dollár fölötti rész már lassan átcsap nyűgbe. A 300 dollár fölötti eladások konkrétan alig mérhetők. Konkrétan dobható szegmens. Az 1%-ot sem éri el a kereslet a teljes VGA-piacot számítva. Csak a presztízs miatt vannak ide fejlesztések. Illetve azok sincsenek, mert inkább a professzionális piacra történnek a fejlesztések.

Nem tudom, hogy megoldás lesz-e. Nyilván reménykedünk benne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#229) helkis válasza Abu85 (#226) üzenetére


helkis
addikt

ezt egyszerű megoldani, a másik dvi-ra is kell tolni egy monitort és már sincs 480/580 esetében 51mhz-es gpu, csak 450-es.. vajon megszűnik a TDR-is? :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#230) Abu85 válasza helkis (#229) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki kell próbálni. Bár attól is lesz 3D-re ugrás. Amitől elméletileg megszűnhet a dolog az a 3D órajel állandó kényszerítése.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#231) fsb1000 válasza ALONSO11 (#227) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"még mindig megéri ez neki,hogy a fél világ az nv-s TDR-ektől hangos???"

hmm... szerintem egy kicsit túldimenziálod azok számát akiknél a hiba jelentkezik, és azt a még szűkebb csoportot akik nagyjából tudják miről is van szó és nyilvánosan is hangot adnak nemtetszésüknek.

A fél világ nem ebből fórumból és nem is a "hivatalos" NV fórumból áll.
Több tizmillió NV kártya van az usereknél használatban, de még ez sem a fél világ, mert ott van az ATI meg a nagy többséget kitevő IGP-sek.

Ne sértődj meg ismét.... Szerintem akkor jutunk előrébb, ha reálisan kezeljük a problémát, éreálisan márjük fel a lehetőségeinket és ebből kiindulva keressük a megoldást.
Szóval nem lesz népharag, sem lincselés, sem peticiók...... kár erre várni.
Marad a gariztatás, eladás, beletörődés, várakozás a megoldásra.

[ Szerkesztve ]

(#233) Abu85 válasza ALONSO11 (#232) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem muszáj referencia. Sok VGA-ra nincs is ilyen dizájn. Nézni kell, hogy aktuálisan kik az OEM beszállítók. Ők nem spórolhatják el, mert az OEM-partner visszavágja a terméket a gyártóhoz. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#234) fsb1000 válasza ALONSO11 (#232) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hátha a világsajtot bejárta a hír akkor rendben...

(#237) MrCsiT válasza ALONSO11 (#232) üzenetére


MrCsiT
addikt

"ha ott sem lesz orvosolva a priblma akkor nincs mit tenni átballlagok ATI-ékhoz egy 6850ért" - csak NE Giga 6850 OC-t vegyél, mert akkor nyithatsz egy "GSOD hiba ATI-nál" topicot, kb. ugyanezzel a tartalommal ("nem jó - fákkjú - beperelem - inkább eladom!" metódus ott is játszik ) ?! :DDD :Y

..egyébként én Chrome -ot használok böngészőnek : azzal is van TDR hibád ? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#238) Abu85 válasza ALONSO11 (#235) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én Sapphire kártyát vennék AMD-ből. Azok nagyon jók mindig.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#240) Abu85 válasza ALONSO11 (#236) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártók ezzel úgy vannak, hogy minél több pénzük legyen ebből a piacból. Az, hogy elássák a VGA-k jó hírét már kezd másodlagos lenni. Nem egy gyártó kételkedik benne, hogy a jelenlegi formájában ez a piac két évnél tovább élhet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#241) fsb1000 válasza Abu85 (#240) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mennyibe fogadunk, hogy 2013 karácsonyán legalább 10 féle VGA kártyából lehet majd választani? És még gyártás is lesz, tehát majd nem a készletek végkiárusítása éljük meg.
30K-t simán tennék rá....
Ezt a viziódat pár éve mondogatod... asszem mikor GTX470-em volt akkor olvastam először.
(a magyar megjelenés másnapján...)

[ Szerkesztve ]

(#242) Abu85 válasza fsb1000 (#241) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ lesz-e reform. Ha minden így megy tovább, akkor nem sok jót jósolok. Idén 30%-os csökkenésre van kilátás. A tendencia erősen csökkenő. 2011-ben pontosan fogalmazva nagyon csökkenő. 2014-ig van értelme a piacnak, de csak akkor, ha marad benne pénz. 2014-ben pedig a helyzet változik. Mint tudjuk az NVIDIA Maxwell már nem GPU lesz.
Az új konzolokhoz való alkalmazkodás lesz a döntő. Ott a fejlesztők nagyon szeretnének egységes memóriát, vagyis nem akarják azt, hogy a GPU-nak külön memóriája legyen.
A fejlesztések irányából ez valószínű PC-n is. Három opció van innentől. Minden egy lapkába kerül, és adott a közös memória. Ez alapból megtörténik, hiszen látjuk, hogy a gyártók mit csinálnak (AMD Fusion, Intel integráció, és NV Maxwell ARM Denver CPU-magokkal), a kérdés, hogy lesz-e mellette chip. Elméletben rakhatsz mellé koprocesszort, amit az alaplapra integrálsz, nagyon közel az APU-khoz. Ha ez reális elképzelés, akkor valszeg az AMD és az NV elgondolkodik ezen. Ha nem megy, akkor a VGA-k megtarthatók full post process effektekre, de a fő rendert főleg az IGP fogja csinálni. Esetleg ennek a kooperációja is lehetséges, vagyis APU+koprocesszor gyors eléréssel, és VGA a post processre. Utóbbira mindenképpen érdemes megtartani ezeket, mert a hangkártyapiac is él valamennyire, pedig ugyanaz a folyamat játszódott le.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#244) fsb1000 válasza ALONSO11 (#243) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat!
A komplett gép bevitele jó ötlet!!! Legálább látják nem user error, nem tuning, stb.
De ügyvédet nem tud mindenki magával vinni..... remélem másnak is sikerül gariztatni az ilyen hibával küzdő kártyáját!

Melyik nagyker volt?
Hátha lehet korábbi esetre hivatkozni.

(#245) Abu85 válasza fsb1000 (#244) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szvsz nincs szükség ügyvédre. Elég a jogszabályokat kinyomtatni. Az is "meggyőző". ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#247) Abu85 válasza ALONSO11 (#246) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 6850-ből nincs referencia. Ajánlás van csak. De a Sapphire mindig jó, mert OEM beszállítók. Muszáj jót gyártaniuk. Részemről csak Sapphire.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#249) Abu85 válasza ALONSO11 (#248) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az OEM beszállítóknak követni kell az ajánlásokat, mert az OEM-gyártó visszadobja a terméket. Ők nem vesznek meg szart. A kereskedelmi piacra nem muszáj azt gyártani, amit az OEM-eknek szánnak, de két eltérő gyártósor meg drágább lenne, így az OEM termékek mennek dobozba is, csak lesz rajtuk egy szép matrica. Lehetőség szerint egy nagy csöcsű nővel. Ez a menő manapság.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#250) fsb1000 válasza ALONSO11 (#246) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"tudok tudung gondoskodni róla,hogy a jövőben ne tőlük vásároljanak,mert hiányos a garis ügyintézés."

Szerintem ez a bőrfejűség + baseballütő fehérgallérósított változata.... akkor is ha igazad van a saját szemszögedből nézve.

Én célravezetőbbnek tartom a konstruktív hangnemet és retorikát.
Lehet igy is működni... de egyszer találkozol majd egy nálad is erősebb okosabb és több kapcsolattal rendelkező "ellenféllel" és akkor nagyon fog fájni amit kapsz.
De addig is kissé nevetségesnek tartom VGA kártya ügyben az ilyen szintű fenyegetőzést, de a jogász tesod biztos tudja milyen szintig lehet elmenni üzleti érdekek sérelmében

----

Választ még nem kaptam... melyik nagyker volt?
Utánakérdeznék, hogy is zajlott ez az ügyvédesdi meg fenyegetőzősdi az ö szemszögükből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.