Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) bul07


bul07
nagyúr

Nem értem én ezt
Reggel jelzet a win7 hogy van frissítés, telepítettem is(Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.125.402.0) ),azóta óránként két TDR-em van
Most kikapcsoltam a Firefox-ba a gyorsítást hátha segít

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1152) bul07 válasza bul07 (#1151) üzenetére


bul07
nagyúr

Felraktam a 296.10-et de továbbra is van TDR, és játszani se tudok
Na majd holnap folytatom

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1153) mimey válasza bul07 (#1152) üzenetére


mimey
tag

Látom neked is ASUS DCII-es vga-d van, csak nekem GTX 460-asom.
A tiéd TOP verziós? Csak azért kérdezem, mert nekem az volt a megoldás a TOP, azaz OC-s kártyával, hogy a memory clock-ot 40MHz-cel lejebb vettem.

(#1154) ProciVettel válasza bul07 (#1151) üzenetére


ProciVettel
tag

"(Definition Update for Windows Defender - KB915597 (Definition 1.125.402.0)"

Ennek kb 99%, hogy nincs köze a TDR-hez.

(#1155) Abu85 válasza bul07 (#1152) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Próbáld a 275.33-at.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1156) bul07


bul07
nagyúr

(#1153) mimey
alap 830Mhz-es

(#1154) ProciVettel
semmi más nem lett telepítve a gépre és utána kezdte el előtte jó ha havi egy volt

(#1155) Abu85
egyelőre még nem akarok annyira visszamenni

Tegnap próbáltam fesz emelést lefekvés előtt , lett hatása de nem az amit vártam , játék közbe se ment fel 3D órajelre csak 405Mhz ment a kártya , viszont a kép nem eset szét

reggelizek és megnézem mi a helyzet most

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1157) ProciVettel válasza bul07 (#1156) üzenetére


ProciVettel
tag

"semmi más nem lett telepítve a gépre és utána kezdte el előtte jó ha havi egy volt"

Ha már havi 1 volt akkor ott nem kóser valami.. az amit írtál windows defender definíciós fájl frissítés. Mindenkinek felrakja kb. Kártyáddal van valami gebasz esetleg ha valamin tuning van érdemes alapra tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1158) Abu85 válasza bul07 (#1156) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem pont úgy gondoltam, hogy használd, hanem tesztre. Az a driver biztos, hogy nem szenved hibákban. Ha azzal nem csinálja, akkor nyilván tudod mi a gond, de ha csinálja, akkor meg a hardverben van valami probléma.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1159) flash-


flash-
veterán

sziasztok

kérdezném hogy a TDR hiba fennáll még?vagy az nvidiának teljesen sikerült kijavítani az új driverrel?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1160) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy látod vegyesek a visszajelzések. Az NVIDIA a saját fórumán bezárta a TDR-es topikokat, és megoldottnak tekinti az ügyet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1161) bul07 válasza Abu85 (#1158) üzenetére


bul07
nagyúr

Érdekes dolog ez semmit nem csináltam csak párszor újraindítottam és azóta semmi probléma , 4 órát folyamatosan játszottam BF3-al és semmi gond nem jött elé
Kezdem azt gondolni hogy nálam nem teljesen csak TDR hiba jött elő, hanem a vga-t egyéb tényező is befolyásolta

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1162) mekex válasza bul07 (#1151) üzenetére


mekex
tag

Ez érdekes. Nekem is ugyanolyan videokártyám van. Az NVidia fórumon is gyakori az Asus kártyákkal kapcsolatos TDR panasz.

Mivel ugyanaz a tipusu a kártyám szerintem cak a 275.33 fogja megoldani a problémád. (Esetleg folyton 3D-be kényszeríted a kártyát az Asus GPU Tweak progival).

#1158: Leggyakrabban nem játékok alatt jön a TDR, hanem böngészőkben (Firefox, IE) az úgy nevezett light 3D módban, a kártyád esetében amikor 405MHz-es órajele van a GPU-nak.

[ Szerkesztve ]

(#1163) bul07 válasza mekex (#1162) üzenetére


bul07
nagyúr

Bf3 futtatásához kötelező a böngésző , ezért is bosszantó játék közbe a TDR

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1164) Kaiku válasza Lacza_26 (#1102) üzenetére


Kaiku
senior tag

Gondolom az fel sem tűnt, hogy ezt a hírt április 1.-én adták fel! :C Mivel rossz hír ezért adni kell rá. Ráadásként csak a HOC-on van fent.

(#1165) Kaiku válasza mekex (#1162) üzenetére


Kaiku
senior tag

A BF3-nál vigyázni kell arra, hogy mit tesz fel az ember. Volt olyan driver csomag amiből ha feltettem a PhysX drivert is akkor lefagyott a játék, független attól, hogy pl csak a single playerben az átvezető videó ment. A poén az, hogy a BF3-elvileg nem is használja a PhysX-et. A 296.10-essel sem kerek valami mivel DX hibára szokott kilépni. Ellenben a 301.24 Beta nagyon jónak tűnik. A TDR hibára nekem a VGA-hűtő cseréje volt a megoldás, bár az első nap ezzel kezdtem volna. Illetve a gyári igencsak túlhajtott MHz némi visszavétele. Annak ellenére, hogy még így is bőven a referencia felett van az értéke. A jelenség azóta nem jelentkezett. A TDR nem driver és nem OP rendszer függő. Ez egy viszonylag hosszadalmas hibakeresés eredménye. Elég sok mindent végig próbálgattam, jó tanulság volt.

Ja és ami nagyon fontos szerintem, hogy a tápra vonatkozó ajánlást igen csak be kell tartani, sőt szerintem illik fölé lőni! 32amper 12V-on stb, stb. A Codegány és az ahhoz hasonló szemeteket pedig még kártya csere előtt selejtezni. igaz ez azokra a tápokra is amelyek a karuk miatt nem tudják a megfelelő paramétereket szolgáltatni.

[ Szerkesztve ]

(#1166) Lacza_26 válasza Kaiku (#1164) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Akkor nem , de utána néztem hogy tréfa. De az nvidiától kitelik. Az elfüstölő új kártyák, meg az új driver miatt meghalt kártyák után bármi jöhet.

(#1167) elbrujo


elbrujo
csendes tag

Windows téma miatt volt nálam a TDR hiba. Újrahúztam, nem gyári témákat hanyagoltam, s azóta nem fordult elő a kedves kis üzenet. Sniper Elite V2 is állandóan fagyott, most ez a probléma is megszűnt.

(#1168) megema


megema
őstag

Melyik az utolsó ajánlható driver? 8600M GT SLI van a notimban, és sajnos a 296.10-es driver 2D-ben nem jó. Képernyőillesztő nem válaszolt, majd újraindult hibát dob gyakran. Korábban a Vistára fogtam, de tegnap felraktam a Win 7-et, és itt még rosszabb a szitu. 301.24 jó? Vagy inkább korábbit kéne keresni? Az utolsó notigyártó által kiadott (176.05), illetve Windows Update-es (18x.y) driverekkel az a gond, hogy azonos fps mellett low minőséggel megy egy játék, míg a 296.10-essel medium-val.

(#1169) agressiv válasza megema (#1168) üzenetére


agressiv
addikt

266.58?

Hát még a borz.....

(#1170) Abu85 válasza agressiv (#1169) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

275.33 inkább. Az újabb és garantáltan jó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1171) megema válasza Abu85 (#1170) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Egyelőre a 301.24 került fel, eddig jónak tűnik. Kopp-kopp-kopp...

(#1172) mekex


mekex
tag

Azt mondják az okosok, hogy a 275.33 driver -3D módból 2D módba váltáskor- először a frekvenciát csökkenti és utánna a feszültséget.
Az újabb driverek ezt fordítva végzik, először feszültséget csökkentenek és utánna csökkentik a GPU frekvenciát, tehát egy rövid ideig alacsony feszültségen és a magas órajelen üzemeltetik a kártyát. Ezt nem mindegyik kártya bírja és ebből következik a TDR.

[ Szerkesztve ]

(#1173) Loha válasza mekex (#1172) üzenetére


Loha
veterán

először feszültséget csökkentenek és utánna csökkentik a GPU frekvenciát, tehát egy rövid ideig alacsony feszültségen és a magas órajelen üzemeltetik a kártyát. Ez nekem hülyeségnek hangzik, szerintem csupán arról van szó, hogy a régebbi driverek, lassabban váltogatnak a power state-ek között.

[ Szerkesztve ]

(#1174) mekex


mekex
tag

Feltettem a 301.42-es drivert. Igaz csak 2 napja, de tünetmentes vagyok. :))

(#1175) megema válasza mekex (#1174) üzenetére


megema
őstag

Csatlakozom. Előtte a 301.24 béta is tünetmentes volt egy ideig, aztán a hétvégén kékhalál. Szóval frissítettem.

(#1176) mekex válasza megema (#1175) üzenetére


mekex
tag

Nálam sem volt okés a beta. Reméljük, hogy a 301.42 beválik. :K

(#1177) mekex


mekex
tag

Nem nyert. Vissza a 275.33 -ra. :DDD

(#1178) Loha válasza mekex (#1177) üzenetére


Loha
veterán

Érdekes, hogy ugyan olyan tápod van, mint bul07 -nek... 295.73 neked sem vált be?

(#1179) bul07 válasza Loha (#1178) üzenetére


bul07
nagyúr

Én a nem ajánlott 296.10 használom , és ha frissítés jön a win7-hez akkor szoktak néha gondok lenni pár újraindítás és megjavul (gépem 7/24 üzemel)
TDR van hogy egy hétig sincsen majd egy aztán pár nap még egy és tovább, így használom ennyit még elviselek, főleg hogy játékok alatt még egyszer se jött elő

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1180) Loha válasza bul07 (#1179) üzenetére


Loha
veterán

Összes egyébként TDR mentes gépen, a 296.10-es driver "lila halált" (csontrafagyott gép belilult képernyővel) csinált flash videók lejátszása közben, 460, 560 és 560TI-vel is, ami egyébként nem TDR, hanem vmi új fícsör, tehát SZVSZ az a driver kizárt, hogy jó legyen bármire is, de használd egészséggel! ;]

Próbáld ki azt, hogy elindítasz egy flash videót, aztán közben indíts egy játékot, vagy vmi 3D-s cuccot... :U

(#1181) mekex válasza Loha (#1178) üzenetére


mekex
tag

Állítólag 32 Amper kell legyen a videokártyát ellátó ágon és ez nincs meg. Viszont a tápos topikban azt mantrázzák, hogy a GTX560Ti -hez bőven elég a CTG-500 táp, sőt még tuningolni is lehet.
Gyanítom nincs igazuk. :N

(#1182) megema válasza mekex (#1177) üzenetére


megema
őstag

Pont most volt "képernyőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt" hibaüzenetem... :(

(#1183) Loha válasza mekex (#1181) üzenetére


Loha
veterán

Többen használnak TI-ket, sokkal kisebb ágankénti amperszámmal rendelkező táppal, pl. az én tápom 22A-t tud áganként, összesen 33A -t tud a 3 ágon 12V-on.
Szerintem itt a tápnak egy olyan tulajdonsága számít, ami kicsit nehezebben számszerűsíthető mégpedig, hogy a hirtelen "rántásokat" hogyan tűri a PCIe csatikon. Amikor 2D-ből felvált 3D-be a kártya hirtelen képes 120+ W -al vagy 10+ A-el megterheli a tápot, amit lehet sok táp, feszültségingadozás mellett tolerál csak, és lehet erre érzékeny a kártya. CTG-500 biztosan elég, még durva tuninghoz is.

[ Szerkesztve ]

(#1184) megema válasza mekex (#1177) üzenetére


megema
őstag

És megint...

Bocsi, szerkesztés akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#1185) Loha válasza megema (#1184) üzenetére


Loha
veterán

Neked milyen tápod van? :)
GPU 3D-s feszemelését ti próbáltátok már? Vki korábban írta, hogy neki pl. az segített.

(#1186) agressiv válasza mekex (#1181) üzenetére


agressiv
addikt

Még egy 400W-os FSP-vel is megy az a kártya.... Nagyonnagy baromság az amiket a hatalmas tápokról írnak.

Loha

Összes egyébként TDR mentes gépen, a 296.10-es driver "lila halált" (csontrafagyott gép belilult képernyővel) csinált flash videók lejátszása közben, 460, 560 és 560TI-vel is, ami egyébként nem TDR, hanem vmi új fícsör, tehát SZVSZ az a driver kizárt, hogy jó legyen bármire is, de használd egészséggel!

Nálam azzal a driverrel, sőt semmilyen driverrel sincs gond, szóval valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#1187) Loha válasza agressiv (#1186) üzenetére


Loha
veterán

Másnál sincs semmi gond más driverrel, csak a 296.10-el, mondjuk valszeg a flash verziója is befolyásolja, meg gondolom az oprendszer is. [link] [link] [link] [link]

(#1188) Abu85 válasza Loha (#1187) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Flash ezt biztos befolyásolja, mert sokat változott az utóbbi időben. Annyira biztosan nem jelenteném ki ezek mellett a driverparát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1189) megema válasza Loha (#1185) üzenetére


megema
őstag

Laptop tápom. :DDD 8600M GT SLI...

(#1190) agressiv válasza Loha (#1187) üzenetére


agressiv
addikt

Nálam a 296.1-el sincs semmi gond, már régóta az van fenn.

Hát még a borz.....

(#1191) *Ropi* válasza agressiv (#1190) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most a 301.42 van fent és hibátlan (lekopogom), viszont a 296.10 szórakozott gépújrahúzás után...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1192) abéla válasza Abu85 (#1188) üzenetére


abéla
senior tag

Szevasztok!

Nálam is a nevezett 296.10-e driver van fent és valóban, a kezdeti rendkívűl gyakori (naponta többx), U2b/flash lejátszáskor, tipikus psod-ot követően az utóbbi hónapban nem emlékszem, hogy előfordult volna a hibajelenség, tehát -mivel driverhez nem nyúltam- vagy a flash vagy a win7 -amit viszont rendsz-en frissítek- "javult" meg. Egyébként más (tdr, bsod, etc) problem nem volt a driverrel.

Az új drivert megnézném, hátha...bár kicsit félek, ugye a járt/bevált utat a járatlanért, nincs kedvem installálgatni/szívni, sőt hovatovább, jáCCani szertnék :D . Mondjuk pont ez szól a kipróbálás mellett is: D3, ami ugye támogatja az adaptív vsyncet, meg fxAA-t ilyesmik...

De hogy ne vergődjek kétségek között: gyári-tyuning kártyám van és ha jól értelmeztem az eddigi hsz-ket, akkor ez el is dönti a kérdést. :DDD

hootka!

(#1193) Balu77


Balu77
őstag

Nálam egy ideje csinálja a "lila hibát". Hiába bármyelyik driver. Erősen visszasírom, amikor még 8800gts-em volt.
Amúgy bios-ban a c-state-ek kikapcsolva, de így is hiába.

izé

(#1194) agressiv


agressiv
addikt

Na végre ma volt egy TDR. :DD Erre várok fél éve, most a 2D órajeleket megemeltem, kiváncsi vagyok mi lesz.

Hát még a borz.....

(#1195) Lacza_26 válasza agressiv (#1194) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Melyik driverrel érted el? :C
Nálam meg a proci tuningal eltünt. Kapott kicsi többlet feszt minden

(#1196) agressiv válasza Lacza_26 (#1195) üzenetére


agressiv
addikt

285.62 Ez van fenn már régóta.

Hát még a borz.....

(#1197) mekex válasza agressiv (#1196) üzenetére


mekex
tag

Szerintem az nem driver probléma lesz, hibás lehet a kártyád... :DDD

(#1198) Gilberto


Gilberto
aktív tag

301.42-es driver is összeomlik. Kezd a tököm tele lenni az nvidiaval meg a benazasaval.... :(

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#1199) agressiv válasza mekex (#1197) üzenetére


agressiv
addikt

Nem hát. Hibás is, magasabb órajelen működik, szóval instabil a kártya ennyi.

Hát még a borz.....

(#1200) Lacza_26 válasza Lacza_26 (#1195) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Azt elfelejtettem hozzá tenni hogy a pci express frekit megemeltem 103 ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.