Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#303) kranazoli válasza ALONSO11 (#302) üzenetére


kranazoli
senior tag

Már szorri, de a (#301) hsz-ed sem ebbe a topic-ba való. "Miközben másra mutogatsz a többi ujjad Magad felé néz ám! ;)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#305) kranazoli válasza ALONSO11 (#304) üzenetére


kranazoli
senior tag

MEA CULPA! Elnézésed kérem. :R
Most néztem újra, azt hittem az előbb a GTX 570/580 topic-ban voltam.

Jogos! (bár csak az első mondatod olvastam el eddig, de biztos igaz a többi is...)

Szóval, még1x: Bocsánat!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#306) Bossi válasza Rasiel (#297) üzenetére


Bossi
őstag

Sziasztok,

bekapcsolódnék én már próbáltam Win7 frissítés nélkül is akkor is jött a TDR méghozzá úgy, hogy 275.33 driver-t használtam teljesen random.
Az utóbbi időben (a hétren) sokat nem tudtam foglalkozni a dologgal de csak 1x jött de akkor Blue screen társaságában?

(#308) kentwhite


kentwhite
csendes tag

Nekem azóta is teljesen hibamentes a gépem, azokkal amit leirtam korábban.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#309) Bossi válasza ALONSO11 (#307) üzenetére


Bossi
őstag

Szia ALONSO11!
Gondolom nekem írtad a kérdéseket amikor friss win7 volt akkor 275.33 is jött TDR de csak 1X utána nem
aztán felraktam a 285.62 és utána volt a kék halál kb 1 óra játék után
esetleg megpróbálom a 285.79-es drivert

(#310) katt777


katt777
félisten

Amióta végeztem a witcher-rel, és megint Virtuval megy a gép, nem jön elő a 2D-s probléma. :DDD :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#312) Abu85 válasza katt777 (#310) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez természetes. A Virtu átadja a munkát az IGP-nek. A dGPU így lekapcsol, tehát nem tud lefagyni az órajelváltásoktól.

(#301) ALONSO11: A Black Screen nem a memóriától függött a Giga használt rosszul felkonfigurált CHiL 8214 VR-t, mert a nagy HD 6850 rohamban a gyártó kifogyott az erre programozott megoldásokból. Megszívták.
A hiba alapján nem mondanám, hogy hibásak a GeForce-ok. Bár a hiba relatív, de az NV anno kiadta, hogy mit kell tudni. A gyártók úgy spórolnak, hogy a megcélzott terhelésen stabil legyen. Ha ez megváltozik, akkor az gáz, de nem pontosan definiálható a hiba forrása. Technikailag a hardver instabilitása okozza, de olyan működés közben, melyről akkor nem volt még szó, amikor az adott kártya megjelent. Ebből a szempontból nem tekinthető hardveres hibának. Ez olyan dolog mint a tuning, csak most driverből érkezik más formában.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#313) flash- válasza kentwhite (#184) üzenetére


flash-
veterán

"BitTorrent 7.2.1 (valaki az utorrent legujabb verziojára gyanakodott igy ezt kihagytam)"

Én panaszkodtam az utorrentre,mert rengeteget fagyott a gépem,de kiderült hogy a ralink wlan driver volt régi.
ahogy feltettem a windows frissítő által felajánlott változatot azóta nincs csonttáfagyás.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#314) Lacza_26 válasza Bossi (#309) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Próbáld csak ki, nekem eddig ezzel nem volt TDR, már 5 napja fenn a gépen.
Igaz én kikapcsoltam firefox alatt a hardveres gyorsítást, nekem ott jött elő, vagy nyugalmi állapotban.

Most kíváncsi leszek lesz-e TDR mert felbátorodtam a hiba mentességen és hardveres gyorsítást visszakapcsoltam.

(#315) pojzon válasza ALONSO11 (#302) üzenetére


pojzon
tag

Köszi a linkeket, de azért a catalystos topicba bizti nem írom be a kérdés, lévén Geforce kártyám van és annak a driverével kapcsolatos a kérdésem. ;) De természetesen az azonnali kérdések jó lesz. :)

Még1x köszi!

szerk: csak azért is sikerült berakni a kérdésemet az amd-s topicba, hála a hihetetlen figyelmemnek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#318) helkis válasza ALONSO11 (#317) üzenetére


helkis
addikt

tehát azok a gyártók akik spóroltak a fermi karikon, és így több $ tudtak zsebrevágni, azok helyett is az nvidia tartozik jótállással mivel ők adják ki a drivert? hát ez szép..
főleg ha ezek után kiderül, hogy pl csak úgy lehet univerzális drivert írni, hogy az a ref-karik-nál pl.: teljesítményveszteséget jelent..
én az nv helyében kötelezném a gyártókat, ha nem ref kari-t adtak el, azért vállalják ők a felelősséget, adjanak helyettük referencia karit garban, legközelebb majd meggondolják, hogy mennyit spórolnak.. vicc az egész..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#320) cimabue válasza ALONSO11 (#319) üzenetére


cimabue
tag

Totálisan mindegy, hogy refkártya van nem... Sima alap órajeles refkártyákkal is jön a hiba, és irdatlanul függ az adott gép szoftver-összetevőitől. Nálam 2 hónapig semmi hiba, most meg explorerben ráböktem egy mp3-ra, amit pl egy beágyazott quicktime player indított el, már jött is a flash. Viszont mindig helyreáll, nekem még nem okozott kékhalált. Akinél kékhalál is jön, ott már érdemes körülnézni hardveresen is, és főleg a tuningot -ha van- finomítani vagy elvetni.

(#321) zolee5016 válasza ALONSO11 (#319) üzenetére


zolee5016
őstag

Azért ez az érdekes számomra is hogy jellemzően nem ref gyártóknál(asus ,zotac, evga)
jöttek a nagyobb gondok. Engem elkerült de nagyon figyelem, és olvasom a topicokat ha lenne mit kell hogy tegyek.pont ebben az elmult 3 hónapos idöszakba dobtam össze az sli-t és kb 3-4 driverrel is lett használva de semmi ilyen jellegü gond nem volt.Aztán jött az 560 ti egyedül (2 hete) és már kampec is neki ő már játsszotta a hülyeséget.Szerencsém volt hogy 1 hét cseregariba vissza tudtam adni igy ujra megy a 460 sli.(igaz azóta vettem egy zsirúj Zotac 560 ti amp!ot de amig nem lesz meg a párja nem használom)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#323) katt777 válasza Abu85 (#312) üzenetére


katt777
félisten

Ezt én is tudom. :R Sokan mondják, hogy a Virtunak nincs értelme, de hát máris látszik, hogy van. :D Amúgy elég nagy parasztvakítás, amikor pl. emelt IGP órajellel próbáltam kódolni, semmi nem történt, ergo a proci maga kódolt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#324) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Nem furcsa,hogy a TDR-es hibák jelentős részét a Frobsite engine-re optimalizáló driverek okozzák,és maguk a játékok is!BF3 megjelenés óta főleg!
A játék alatt sokszor villogó textúrák,és grafika bugok tömkelege van,amit BF3 alatt javítottak,de Run-ra még nincs megoldás!

(#325) Abu85 válasza Dark KillerX (#324) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy a kettőnek köze van egymáshoz. A Frostbite 2 gondok véletlenek. Illetve nem azok, de nem a driver általános instabilitása okozza őket. A BF3 gondokat még nem is varható az NV nyakába. Nem érdemes a megjelenés előtt két héttel módosítani a tervezett végső buildet, mert logikus, hogy nem lehet rá driverrel készülni. A módosítást persze megértem, nem mindegy a +10-15% boost, de talán jobb lett volna egy patchben bevetni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#326) Dark KillerX válasza Abu85 (#325) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Ez igaz,mert a játékot főleg a készítők szúrták el,és a patcht is nekik kellene készíteniük,de valahogy,az is késlekedik!De ettől függetlenül,az Nv nagyon agresszív órajel vezérlést épített,a BF3-hoz ajánlott driverekhez :U ,amivel a TDR hibák/jelenségek elszaporodtak!Az előtte lévő driverekek mért nem voltak ilyen problémák! :U

(#327) Abu85 válasza Dark KillerX (#326) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a BF3 miatt építették be ezt az órajelvezérlést. A BF3 számára teljesen lényegtelen ez, mert állandóan 3D-ben megy az egész. Ott kezdődik a probléma, hogy egyre több netes tartalom használja a GPU erejét. Jelenleg az OEM gyártók tesztsorokat állítanak össze, hogy mérjék az adott dGPU fogyasztási képességeit a webbel. Ugyanabba a kategóriába tartozó Radeon akár 20 perccel is tovább bírhatja ugyanolyan képességű aksival, ami egyértelműen annak tudható be, hogy a teszt alatt az apró terhelésmegugrásokat gyors órajelváltásokkal reagálja le a driver, míg a GeForce a régi driverrel 20 másodpercig 3D órajelhez van kötve, ami gáz, mert fogyaszt nagyon, de feleslegesen. Ezt a 20 másodperces limitet kell csökkenteni, ami meg is történt, csak nem mindegyik piacra került termék képes ezt elviselni. Itt főleg az asztali megoldásokkal van a baj. Ez egy olyan helyzet, amit meg kell oldani. Az eladásnál fontos, hogy a GeForce-szal a notebook meddig bírja, így természetesen a régi órajelvezérlés nem jó. Az új sem, mert számos asztali GeForce fagy, vagy TDR-ezik vele. Még egy év van a Windows 8-ig, így muszáj megoldást találni a problémára. A Windows 8 meg alapból megoldás. Akkor az NV is platformot épít, és a szolgáltatásokban az Intel le van tojva. Ha mindent extrát akarsz, vegyél teljesen NV-s gépet, ahogy az megy az AMD-nél is. Intel procihoz nem jár a Catalyst összes szolgáltatása. Az NV is erre az útra lép, hiszen nagy pénzt akarnak keresni, amit csak agresszíven lehet. A piacszerzés legjobb módja, ha ott ütik az Intelt, ahol nekik a legjobban fáj. Ez nyilván a GPU oldal. Az elején lehet, hogy rossz lesz, de hosszútávon rá kell ébreszteni az embereket arra, hogy maximális terméktámogatás platformhoz jár, vagyis a platformot valós előnyként kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#330) kranazoli válasza Abu85 (#327) üzenetére


kranazoli
senior tag

Elolvasván ezt a hozzászólást a mobil részével egyet is értek. (ettől függetlenül ha Nekem nem vmi szutyok integrált VGA-s notim lenne biztos tiltanám a 3D-s böngészést) Én azt nem értem, hogy akiknél van ez a TDR hiba azok nem a dedikált VGA kártyával rendelkező felhasználók? Gondolom van külön mobil és desktop driver. A desktop driver-ben ezt simán meg lehetne oldani (ezért gondolom nem csak ennyi a probléma). Most hasamra ütök... és kiadnék egy olyan béta driver-t, melyben mondjuk opcionálisan választani lehetne, hogy szeretném-e az agresszív órajel váltásokat és energia takarékosabb driver-t használni (ami bizonyos hw-eknél problémákat okozhat); vagy nem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#331) joey04 válasza ALONSO11 (#316) üzenetére


joey04
titán

na érdeklődve várom. mióta második alkalommal visszaraktam a 275-öst, nem volt tdr. 2 vagy 3 nap. ennyit azért "bírni" szokott. De most az új nfs miatt megint a friss béta van, eddig azzal sem jött elő, de ez tényleg nagyon friss.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#332) fsb1000 válasza joey04 (#331) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez a béta, amit használsz milyen verzió jelzésű?

(#333) joey04 válasza fsb1000 (#332) üzenetére


joey04
titán

ő lenne. egyszer már próbáltam, de akkor maradt a tdr. most még nem jött elő. pedig akkor is clean install volt, meg most is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#334) Abu85 válasza ALONSO11 (#328) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ők csak el akarják adni a mobil VGA-kat. Ha egy olcsóbb Radeon 20 percel több üzemidőt ad, akkor ez nem fog sikerülni. Erre kell valami szoftveres megoldást találni. A mostani nyilván nem jó, de az sem jó, ami régen volt.

Persze a Radeon nem annyira agresszív, de cserébe nem kell 20 másodpercig fixálni az órajelet. Rengeteg eltérő megoldás van az energiagazdálkodásra, csak ki kell választani a legjobbat.

Biztos kitalálnak valamit, de hogy mit azt nem tudom. Itt tényleg sok megoldás lehet. Az elsődleges cél, hogy kevesebbet fogyasszanak webes terhelés mellett a mobil GeForce-ok.

(#329) ALONSO11: Olyan lesz, mint amit az AMD-től látsz. Ha a proci és a VGA is AMD, akkor számos extra szolgáltatást kapsz. Az NV-nél is így lesz. Nem akadályozzák meg, hogy mixeld a hardvert, de egyértelműen az lesz a cél, hogy a legtöbbet platformmal kapd meg. Az NV esetében ez jóval agresszívabb lehet, hiszen náluk ott a PhysX. Egyszerűen hozzákapcsolhatják a platformjukhoz. Ez egy lehetőség az NV APU-k eladására. Attól függ, hogy mit akar a cég. Ha nagy pénzt, akkor mindent a saját platformodhoz kell zárni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#335) Abu85 válasza kranazoli (#330) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy nincs külön mobil és desktop driver. Az NV-nél egységes a GeForce támogatása egy ideje. Természetesen ennek sok köze van ahhoz, hogy ez a helyzet kialakult, de így viszont egyszerűsödött a fejlesztés, ami a rá fordított költségekben biztos nagyon meglátszik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#336) kranazoli válasza Abu85 (#335) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, ez az amit Én "laikusként" nem értek.

Ha a mobil VGA-k miatt bevezetett energiatakarékossági hullám miatt az új driver-ek problémákat okoznak a desktop VGA-kon akkor baromira külön kellene venni a fejlesztést. Már csak azért is, mert akkor annyira agresszív órajel kapuzást vezethetnek be a mobil VGA-kra amilyet akarnak (nem kell számolni a desktop VGA-kkal); a desktop VGA-kra vetítve meg nagyobb hangsúlyt lehetne fektetni a teljesítmény optimalizációra; stabilitásra; stb... stb.. Ergó az érem mindkét oldalán azzal foglalkozni ami a lényeg lenne (szerintem!).

Gondolom a BF3-at; Krájzisz 2-őt nem a mobil VGA és nem notikra tervezték, hogy majd ott találják meg azt a bázist akik multiban fogják tolni. Természetesen notiknál nagyon fontos az energia takarékosság (bár itt a gyenge láncszem maga a vas; pontosabban a top kategóriában is szánalmasan teljesítő akksi üzemidők) vegyék is prioritásban első helyre de kizárólag kizárólag a mobil VGA-kra. Ott valóban fontos, hogyan viselkedik böngészés közben a VGA és sokkal kevésbé fontos, hogy egy BF3 multit lehet-e tolni mobil VGA, vagy sem. Desktop oldalon meg épp ez utóbbiakat illene prioritásban az első helyre venni.

Nem tudom ez a fejlesztési költség így mennyire éri meg; de "szakmai" szemmel tekintve a dolgot Maga a fejlesztés lehetne sokkal egyszerűbb; célirányosabb ha külön vennék a mobil és desktop VGA-k driver kezelését.

Persze lehet Én látom rosszul, de abban vmennyire bizonyos vagyok, hogy sokkal jobban lehetne kiszolgálni "mindkét oldalt". Minőségi megoldást igazán így lehet nyújtani külön-külön a mobil és dekstop VGA-k számára.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#337) Abu85 válasza kranazoli (#336) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A driverek összevonásának anyagi okai vannak. Közös driver mellett a fejlesztéssel járó munka költségei lefaraghatóak. Elsősorban a VGA-piacon most a befektetett költségek visszafogása a legfontosabb. Szerintem a mostani hiba is ezért nem akadt fenn a szűrőn, mert a tesztelésen is spórolható egy csomó pénz, így ezt a referenciatermékekre korlátozták.

A mobil piac kiemelt fontosságú. A várakozásokkal ellentétben a VGA-piac az asztali szegmensben esik a legjobban. A trend az trend. A hardcore játékosok konzol felé mennek, míg a hétköznapi játékosok mobilosodnak. A hardcore PC-s közösség már minimális jelentőséggel bír a sok vásárló között. Ez mindenhol így van.

A driverek fejlesztése komoly anyagi teher. Nem rossz dolog, ha összevonják ezt. Az AMD is így csinálja, csak nem teljes összevonással, hanem részlegessel. Ezzel a szolgáltatások azonnal megjelennek a mobil termékeken, de egyes részekre külön fejlesztenek. Ezért van külön mobil driver. Ez azonban az AMD-nél több pénzt emészt fel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#338) kranazoli válasza Abu85 (#337) üzenetére


kranazoli
senior tag

Épp ez az anyagi ok, ami az érem ezen oldalán lévőket ugyebár a legkevésbé sem érdekli. Legyen szó akár mobil, akár desktop VGA-t használókról. (főleg mikor olyan infók jelennek meg, hogy ennyi és ennyi nyereséggel zárt az nV) De még erre is (költség takarékosság) legyintene az ember, ha az érem ezen oldalán ez nem abban mutatkozna meg, hogy szar egy driver. Ha nem is általánosságban, de pl. egy adott VGA családdal rendelkező felhasználókat elég kellemetlenül érint.

Ill. tovább gondolván ezt a költség takarékosságot ez egy olyan dolog, ami a jövőben sem nagyon fognak változtatni (főleg nem egy nagyon kicsi réteg problémái miatt). A benzin sem lesz olcsóbb; a pékektől sem halljuk, hogy olcsóbb lesz a kenyér mert olcsóbb lett a benzin; ... (ez most kisarkított példa volt a költségek kezelésére)

Én elhiszem, hogy a mobil piac prioritása nagyobb és azt is, hogy a PC-s játékosok halmaza csökken (személy szerint kigyomlálnám a Windows-ból a játékot - korábban már leírtam milyen problémáim vannak a PC-s játékokkal és közösséggel - melynek persze Én is részese vagyok) és ami trend egyértelmű, hogy egy cég abba az irányba megy. Ez ellen nem lehet tenni. Ez van. Okés. Csak "laikusként" azt kérdem Én, hogy a mobil VGA-val rendelkezőknek mennyire fontosak az újabb és újabb driver-ek? Nem tudom hány százalékuk frissítgeti a driver-eket (főképp azzal a céllal mert energia takarékosabb lesz az új) vagy épp xarik bele és net-ezik azt sem tudván, hogy az Internet Explorer-en kívül létezik másik böngésző is és az Internet nem egyenlő a böngészővel. ... De természetesen ahogy korábban is írtam notiknál legyen is ez az elsődleges cél, azt sem bánom, ha a desktop VGA-k az utolsó helyen vannak. A probléma az ha ebből a törekvésből a desktop VGA-k nem, hogy nem profitálnak; de problémák lépnek fel.

És még mindig csak azt mondom ha a fő probléma ennél a TDR-nél az agresszív órajel kapuzás, akkor miért nem lehet kidobni egy módosított Béta driver-t. Ez Számomra nem teljesen kerek. Korábbi driver-ben nem így volt ergó akkora költségbe sem kerülne kiadni egy módosított driver-t. Próbaképp meg főleg nem.

No, nagyon elmegyünk így OFF topic-ba itt, majdcsak szülnek vmi megoldást azok számára, akiket súlyt ez a TDR jelenség.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#339) Abu85 válasza kranazoli (#338) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV-nek a VGA-piacon a nyeresége az IGP-ből jön, és abból, hogy az Intel idén 300 milliót köteles fizetni nekik. Ezek nélkül a helyzet nem lenne túl rózsás. Éppen ezért fontos, hogy a költségeket lecsökkentség, hiszen az Intel 300 majd utána 200 millája évekig itt lesz, de az IGP-k piaca 2012 elején elveszik. Bármennyire is kielégítő most a helyzet fel kell készülni arra, hogy esetleg a Tegra mégsem váltja be a hozzá fűzött reményeket, és akkor az nagy baj. Azt most ne vegyük ide, hogy a Tegra jelenleg nem nyereséges, mivel ez bele van kalkulálva. 2012-ben már nyereséggel kalkulálnak az NV-nél. Ha ez meglesz, akkor minden rendben, és akkor az IGP-piac elvesztése korrigálva lesz. Ha viszont továbbra is marad a veszteség, akkor az nem jó. Erre a legjobban úgy lehet felkészülni, hogy a szoftveres kiadásokat csökkentik, vagyis a driveres fejlesztéseket összevonják.

Tekintve, hogy mennyire sok olyan webes szabvány érkezett, illetve érkezik, amelyek használják a GPU erejét, nagy valószínűséggel sokan fognak drivert cserélni. Nem feltétlenül a fogyasztás miatt, de a tartalom normális működése ezt időnként megköveteli. A fogyasztás a termékek eladásánál számít. Az OEM-ek nézni fogják azt, hogy a modern webes felhasználás mellett mennyit fogyaszt átlagosan egy mobil dGPU. Az NV-nek ez egy nehéz helyzet. Rengeteg olyan kérdés van, amit még talán ők sem döntöttek el. Nem világos, hogy mi a jobb. Odaadni a feldolgozást az Intel IGP-jének, vagy bevállalni az Optimust, és akkor nagyon kell az, hogy a dGPU keveset fogyasszon. Természetesen ez nagyon függ attól, hogy az Ivy Bridge IGP-je mennyire lesz jó, mennyire fogja az Intel a driveres frissítéseket fontosnak tartani stb. Ha mégis úgy döntenek, hogy a dGPU menjen a webes munkafolyamatok alatt, akkor nagyon sokat számít az, hogy az órajelkapuzás agresszív. Az AMD-nek ez sokkal egyszerűbb, mert másodpercenként órajelet tudnak váltani a Radeonnal, illetve ott a saját platform, ahol a dual graphics egy teljesen automatikusan aktiválódó technológia, vagyis csak akkor működik, ha szükség van rá, és akár aktívan futó böngésző mellett lekapcsolható a dGPU, ami egy szoftveres átkapcsolásnál nem lehetséges.
Ezzel szvsz azt is megválaszoltam, hogy miért nem tér vissza a régi vezérlés. Egyszerűen a mobil piacra nem elég jó. Kell valami olyan megoldás, ami mobilon és asztalon is megy, és minden szempontból ideális.

Természetesen az NV-nek a Win 8 óriási megváltás lesz. Lesz hozzá lapka, ökoszisztéma. Megcsinálják a saját platformjaikat, a saját dual graphicsjüket, aztán ha jó élményt akarsz építs platformot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#340) flash- válasza Abu85 (#339) üzenetére


flash-
veterán

bámulok hogy honnan tudz re ilyeneket....
esetleg amd nél v az nvidianal dolgozol?:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#342) kranazoli válasza flash- (#340) üzenetére


kranazoli
senior tag

Gondolom onnan, hogy Te(Mi) olvassuk a magyar szakmai oldalakat, Ők pedig a külföldi szakmai oldalakat és így tovább...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#343) fsb1000 válasza kranazoli (#342) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe...
Egy zsurnalisztának tájékozottna kell lennie a saját szakterületén.
Kb, úgy ahogy az autós újságírók ismerik a köbcentiket, az autok felszereltségét, a gyártók publikus üzleti terveit, meg esetleg a vankel motor müködését is.
De nem kell ismerniük behatóan a fizika törvényeit, vagy hogy egy adott gyártósort miként kell összeszerelni. Egyszerűen nem az ő feladatuk.
.
Akkor a legjobbak a szakírók, ha az általuk sok munkaórával összegyűjtött és megértett finformációkat, egyszerűen és közérthetően tudják interpretálni azok valós összefüggéseivel és nem csak egy hírmorzsát cseppentenek el.

(#344) batt


batt
aktív tag

Hát nem tudom,végig olvasgattam pár topic-ot a nv oldalán és nem tudom ki mondta,hogy legfőképpen a gigabyte kariknál nagy a hiba arány! EVGA,PNY,MSI,Gainward nál is van hiba ,sőt az EVGA-nál talán elég sok most! Pedig szerintem az egyik legjobb gyártó!

Valakinek tapasztalat Az új F61-es giga bios (gtx 560) ???

Nekem csak néha van tdr,játék alatt semmi gond!

Feltegyem szerintetek vagy várjam meg a kövi Nv drivert és utána ha nem jó?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#345) flash- válasza batt (#344) üzenetére


flash-
veterán

hol találtad ezt ez f61 es biost?
itt még az F3 as van

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#346) batt válasza flash- (#345) üzenetére


batt
aktív tag

Hi!

Nem GTX 460

[link]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#348) kentwhite


kentwhite
csendes tag

Nálam nem szűntek meg a TDR-hibák bios frissítés után (Gbyte GTX560Ti OC), csak a BF3 fagyások szűntek meg. A TDR-hibák csak a win újratelepítése után nem jelentkeztek .

[ Szerkesztve ]

(#350) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

Már pár napja játszok 1-2 órát a Battlefield 3 al és nincs TDR!
Se firefoxban pedig sokat netezek úgyhogy teljesen megszűnt a TDR.
volt még múlt héten 1-2x TDR de már abszolút nincs.

A videókártyám Gigabyte GTX 460 1gb OC
830 mhz-en megy,legújabb nvidia driver van fent,minden windows 7 x64 (Home premium)frissítés fent van,a kártyán az elérhető legújabb bios van.
Power management maximumon van a driverben.
Physx és HT kikapcsolva,Speedstep bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.