Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#402) shteer válasza flash- (#399) üzenetére


shteer
titán

GTX 460-ból ez

..szerintem jónak tűnik

(#403) shteer válasza ALONSO11 (#401) üzenetére


shteer
titán

elolvashatnád amit Abu ír

használd sokáig!

..szerintem jónak tűnik

(#407) shteer válasza ALONSO11 (#405) üzenetére


shteer
titán

érdekes és épp ezért küzdhet vele még mindig az nV - ugyanazon vga nem produkálja másik hw és sw környezetben

helyes :)
én pont drivergondok miatt válaszottam újra nV-t a 6950 után

..szerintem jónak tűnik

(#409) shteer válasza ALONSO11 (#408) üzenetére


shteer
titán

nekem elegem lett volna belőle 1 nap alatt - de nem a tünetet próbáltam volna megszüntetni

..szerintem jónak tűnik

(#410) kranazoli válasza ALONSO11 (#408) üzenetére


kranazoli
senior tag

"Nekem pl le kelllett mondanom a RAGE-ről,hogy AMD-re váltottam."

Van rá megoldás. Kérdezd Radeon-okstól. Én annyit tudok róla, hogy korábbi driver OpenGL driver-ét kell a RAGE mappájába másolni és akkor jó lesz a RAGE.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#413) Abu85 válasza ALONSO11 (#408) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tedd fel a 11.11a-t. Azzal hibátlan a Rage. Csak valahogy kényszerítsd ki a motortól, hogy kalibrálja magát újra. Ez újratelepítéssel megoldható.

Érdekes amúgy, hogy CF-et is raktak bele. Fingom nincs hogyan csinálták, de működik. Ennél a motornál nem kellene. Az NV is tiltja az SLI-t. Na mindegy. A szinkron miatt úgy sem számít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#415) Abu85 válasza ALONSO11 (#404) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sok dolog ki tudja fagyasztani a WDDM-et és az TDR-t csinál. A fentebb linkelt AMD-s leírásban elég részletese körül van járva a téma.
Ez egy szar hiba. Ha a driver megkapja a WHQL-t, akkor a TDR nem lehet szoftveres eredetű. Ezt az MS ellenőrzi. Ami most van az sem szoftveres eredetű, de mivel az órajelkapuzás módosult a 275.33-as driver óta, így eléggé nagy a valószínűsége annak, hogy ez okozza. Főleg úgy, hogy az MS tesztjén az NV termékeivel nem jött elő. Meggyőződésem, hogy az NV-nél sem tudtak erről, mert a saját refholmijaikon stabil volt a módisítás.
Ez a szar ebbe az egészbe. Az NV anno megszabott egy specifikációs előírást, amit máig betartanak a gyártók. Még ha nem is ref a termék, vagy nem követi az ajánlásokat a stabil működésre kitesztelik az NV előírásai szerint. Ha viszont a driverben olyan agresszív módosításokat hajtasz végre, mint az órajelkapuzás gyorsítása, akkor azt lehet, hogy kibírja a reftermék, mert gondolom valamin kitesztelték, de nem biztos, hogy az összes cucc problémamentes lesz. Vannak eléggé speckó tesztek amivel ezt vizsgálják. Programot írnak arra, hogy a kártya folyamatosan váltsa az órajelet. Ez az eredeti speckók szerint 20 másodpercenként lehetséges, és ezt minden gyártó ki is teszteli. Ha stabil, akkor szuper. De ha a driverben ezt a limitet 10 másodpercre csökkentik (nem tudom mennyire csökkentették, csak mondtam egy számot), akkor azt lehet, hogy már nem mindegyik rendszer bírja ki. Ez logikus sosem volt követelmény, hogy ezt kibírja, szóval felesleges is erre tesztelni.
Nem tudom kinek jutott eszébe, hogy ezt így megváltoztassák. Egyszerűen már logika szerint is lehet számítani a problémákra. A mobil gépeknél is előfordul a baj, gondolom ezért kapja meg az elterjedtebb videolejátszók futtatásának jogát az Intel IGP-je, aminek sokan nem örülnek. Én sem örülnék, ne az NV döntse el, hogy én melyik erőforrással nézzek filmet. Pláne ne adja át a feladatot a driver egy nem tökéletes DXVA támogatású IGP-nek. Szerintem most már erősen át kell ezt az egészet gondolni. Nem csak az asztalon van baj. Innentől kezdve szerintem csak egy értelmes megoldás van. Visszarakni a 275.33-as driver sémáit. Úgyis itt az új generáció, azokra megszabhatnak új követelményeket, de visszamenőleg így belenyúlni a rendszerbe nem jó ötlet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#416) shteer válasza ALONSO11 (#412) üzenetére


shteer
titán

Vagy ha azok a hibások akik nem tartották be a ref beállításokat vigyék el ők a balhét.

ti mind mégis az nV-vel balhéztok

..szerintem jónak tűnik

(#417) Abu85 válasza shteer (#416) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha marad minden így, akkor csak az NV tudja elintézni, hogy a problémás termékeket visszahívhassák a partnerek garanciában. Ezt mindenképpen nekik kell megoldani. Vagy driverből machinálnak valamit, vagy vállalják a garanciális csere költségeit. Az NV helyében az előbbire szavaznék.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#418) cimabue


cimabue
tag

Fiúk, olvasom amit írtatok - driver a hibás, nem referencia kártya a hibás, 560ti a hibás - nekem 8800-al, gtx 275-el és az 560-al is jött a TDR, mindegyik refkártya volt és OC nélküli, a gép sem volt húzva, akkor az összes kártya szar lenne NV-nél 3 éve? Nem gondoljátok komolyan... Friss telepítés mindig jó volt, ahogy felraktam a 10-15 szükséges programot, valamelyik miatt máris jött a gebasz. Találja ki valaki tízezer program közül, melyik okoz galibát az NV driverével...

(#419) shteer válasza cimabue (#418) üzenetére


shteer
titán

nem hinném. bár nálam 8800GT utáni többlépcsős ATi korszakot váltott a GTX570 (előtte 2 hét GTX465 átmenetileg) semmi ilyet sem tapasztaltam
gép mindig intel alapú volt, aktív frissítésekkel és mindig is firefoxot használtam (amivel gyakran előjön a TDR)

Abu: azért kíváncsi lennék hogy egy ilyen nV-Giga "megegyezés" hogyan alakulna

..szerintem jónak tűnik

(#420) Abu85 válasza shteer (#419) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mérnök: Főnök az új driverektől fagynak a kártyáink.
Főmérnök: Semmi gond úgyis ideje volt már egy új revízióknak.
Marketinges: Na de kéne valami extra, hogy miért frissítettünk.
Főmérnök: Valóban, rakjatok a VGA-kra egy pisztolyra hasonlító hűtőt, ami 1%-kal jobban teljesít.
Marketinges: El is készítettem a marketingbemutatót. A tengely 0,99-től 1,01-it tart, megjegyzem jó nagyot léptünk előre ...
...

;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#421) joey04 válasza shteer (#416) üzenetére


joey04
titán

ezért:

Az NV anno megszabott egy specifikációs előírást, amit máig betartanak a gyártók. Még ha nem is ref a termék, vagy nem követi az ajánlásokat a stabil működésre kitesztelik az NV előírásai szerint. Ha viszont a driverben olyan agresszív módosításokat hajtasz végre, mint az órajelkapuzás gyorsítása, akkor azt lehet, hogy kibírja a reftermék, mert gondolom valamin kitesztelték, de nem biztos, hogy az összes cucc problémamentes lesz. Vannak eléggé speckó tesztek amivel ezt vizsgálják. Programot írnak arra, hogy a kártya folyamatosan váltsa az órajelet. Ez az eredeti speckók szerint 20 másodpercenként lehetséges, és ezt minden gyártó ki is teszteli. Ha stabil, akkor szuper. De ha a driverben ezt a limitet 10 másodpercre csökkentik (nem tudom mennyire csökkentették, csak mondtam egy számot), akkor azt lehet, hogy már nem mindegyik rendszer bírja ki. Ez logikus sosem volt követelmény, hogy ezt kibírja, szóval felesleges is erre tesztelni.
Nem tudom kinek jutott eszébe, hogy ezt így megváltoztassák. Egyszerűen már logika szerint is lehet számítani a problémákra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#422) zolee5016 válasza flash- (#399) üzenetére


zolee5016
őstag

Pny,EVGA,Zotac Asus :K Ezekből válogass.Drágábbak de minőségileg tutibbak is. :C LINKA méretekről is tudhatod mind az eredeti nvidia által kiadott méretü nyákra vannak épitve!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#423) shteer válasza joey04 (#421) üzenetére


shteer
titán

számomra ez nem indok :D

..szerintem jónak tűnik

(#424) joey04 válasza shteer (#423) üzenetére


joey04
titán

ok :D
egyébként adom a fórumtárs véleményét, biztos ref kártya lesz a következő, ettől még nv-t hibáztatom, de szopatni nem akarom magam. de pl ha veszek egy 570-et, honnan tudom melyik ref kártya?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#425) shteer válasza joey04 (#424) üzenetére


shteer
titán

tájékozódsz előtte :)

..szerintem jónak tűnik

(#427) joey04 válasza ALONSO11 (#426) üzenetére


joey04
titán

nem, elsődlegesen egy 6950et néztem ki. de pl vegyük az 570-et, iponos készletet, én onnan vásárolok. kinézek egyet, és akkor google, hogy ref kártya-e? ez azért vicces ám, nem kicsit szvsz... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#428) Egon válasza joey04 (#427) üzenetére


Egon
nagyúr

Vegyél EVGA-t, az tuti refkártya.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#430) joey04 válasza ALONSO11 (#429) üzenetére


joey04
titán

mondom, elsődleges célpont a 6950 :)
ha nem lesz javulás. esetleg egy win reinstall még bejátszik. tudom, sokakaon az sem segített, de hátha.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#431) shteer válasza Egon (#428) üzenetére


shteer
titán

amit iponban van tuti nem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#433) shteer válasza ALONSO11 (#432) üzenetére


shteer
titán

nem, egyszerűen az 570 refje nagyon jó :)

..szerintem jónak tűnik

(#435) Scholes9 válasza ALONSO11 (#434) üzenetére


Scholes9
nagyúr

5xx széria refjei nagyon faxányosan sikerültek :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#439) shteer válasza ALONSO11 (#434) üzenetére


shteer
titán

hogyan is?

..szerintem jónak tűnik

(#441) shteer válasza ALONSO11 (#440) üzenetére


shteer
titán

570-et akartam. abból a ref fújja ki a ház hátulján a meleg levegőt.

én a refes 6950-nel szívtam meg ;] gariból nem refet tudtak csak adni, eladtam bontatlanul...

..szerintem jónak tűnik

(#443) fsb1000 válasza Abu85 (#415) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt az "órajelkapuzási" effektust és lehetséges negatív hatását lehet valamilyen hivatalos forrásban is olvasni? Táhet nem az ehhez hasonló fórumokon.
Meg mit is értünk "órajelkapuzáson"??? Általános esetben kapuzáson érthetnénk azt, hogy a kiváltó eséménytől időben eltolva jelentkezik a rá adott reakció.

Azt még senki sem vizsgálta, hogy a GPU fesszel mi a helyzet? A műszaki érzékemet ez jobban irritálná, mint egy "gyors" freki váltás. Mert ami nekünk gyors az egy processzor életében nem feltétlen az.
A VCore 2D-ben alacsonyra van állítva az energiagazdálkodás miatt, és ebben az állapotában akarja az új firefox használni azokat a GPU részeket, amelyek normális esetben (3D-ben) a magasabb feszültségen vannak csak munkára bírva.

------
Egyébként bárki ellenőrizheti Afterburner + furmark párossal a dolgot.
A mintavételezést a minimum 100 msecre érdemes állítani.

Nálam a 280.26-os driver van fenn és GTX460-al néztem a késleltetéseket:
Órajel váltás (fel) kevesebb mint 1sec.
GPU fesz váltás (fel) kevesebb mint 1sec.

Órajel váltás GPU (le) 18sec.
Órajel váltás vMEM (le) 20sec.
GPU fesz váltás (le) 20 sec

---
Korábban ugyanezek az időeltolások voltak jellemzőek, azzal az eltéréssel, hogy lefele két lépcsőben történt az órajelváltás (volt egy köztes érték, ami a BIOS-okban is beállítható).
Csak ez változott????? Mert ha ez az "órajelkapuzás" változásának egyetlen jellemzője, akkor kétlem, hogy bármi köze lenne a hibákhoz.

Megjegyzés:
Nálam Youtube-os filmnézés is azonnal felváltja a GPU órajelet és feszt a firefox viszont nem és nem is tudom mikor használja a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

(#444) joey04 válasza Egon (#428) üzenetére


joey04
titán

hát így olvasva a "megoldást" ez nevetséges, hogy 50-60 netán 70-80k árban nekem kelljen válogatni, hogy biztosan jól menjen a cucc hosszabb távon is... egyre inkább úgy érzem, hogy belekóstolok a másik oldalba is inkább.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#445) kranazoli válasza fsb1000 (#443) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nem teljesen értem, amiket írtál.

Firefox:

A firefox pl. új oldal megnyitásakor 3D-s üzemmódba kapcsol. Ha pl. új hsz-t írsz akkor a szmájlik miatt pl. ezt(azt) az oldalt is 3D-ben rendereli. Flash alatt AMD UVD szinten üzemel; nV ha jól tudom a pontos nevét akkor Pure Video szinten üzemel. Azt Én sem tudom pontosan, hogy mikor és miért kapcsol az órajel idle üzemmódba az olyan oldalon melyet megnyitásakor 3D-s üzemmódban tett meg. De egy idő után visszakapcsol. Viszont ha jól figyeltem meg, akkor AMD-nél az UVD szint az fixálta az órajelet. Hiába nyitok meg új tabfület, ha a másikban YT vidi megy akkor is marad UVD szinten. nV viszont ha jól figyeltem, akkor hiába fut YT vidi új oldal megnyitásakor ugyanúgy 3D-s órajelbe kapcsol. (de ebben nem vagyok 100%-osan bizonyos) Gyakorlatban tulajdonképp a fox 3D-s gyorsításának nem sok értelme van. Egyelőre csak pár WebGL "teszt" oldal az ami arra is használja a 3D-s gyorsítást amire való. Mások szerint (Én is így használom) viszont jó ez így mert tehermentesíti a CPU-t. (de felhasználói szemmel nem hiszem érzékelhető, hogy a fox-ban engedélyezve van-e a hardveres gyorsítás; vagy nincs) Én nem igazán tapasztaltam, hogy ettől meglódulna az amúgy lomha GUI.

Más:

Új béta driver: Tegnap feldobtam, mert jelenleg a Skyrim-al próbálkozgatom, de szerencsére ezzel sem tapasztaltam semmi anomáliát. Se game közben; se Fox alatt.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#446) Abu85 válasza fsb1000 (#443) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lehet, mivel senki sem tudja, hogy mi a hiba. Ez viszont a legvalószínűbb magyarázat, mert a 275.33-mal sokaknak nincs gondja, és csak ez változott, már ami képes instabilítást okozni.
A GPU feszültség szerintem most lényegtelen, mert ha a BIOS paraméterei stabilak a 275.33-mal, akkor semmi ok arra, hogy ez megváltozzon egy új drivertől.

A mai GeForce-okon bőven 100 MHz alá csökkentik a magórajelet közel 700-800 MHz-ről. Ez egy lapka számára brutális terhelés. Ha valóban egy lépcsőben csökkenti, akkor ez simán lehet a hiba oka. Ha korábban ez nem így működött, akkor a gyártók számára is úgy volt megszabva a speckó, hogy 3D-ről 20 másodperc a köztesre, majd utána jön csak a 2D. Ha erre tesztelték ki a termékeket, akkor ezzel működik, de ha 3D-ről csökkentesz 2D-re, akkor az már okozhat gondot. Ha ez nem volt a specifikációs folyamat része, akkor sosem tesztelték erre a gyártók a kártyákat. Lehet, hogy a refkártyák kibírják a terhelést, de ez a kereskedelemben kapható termékekre nézve lényegtelen, mert a gyártók ott spórolnak ahol tudnak.

A mai driverek és GPU-k fel vannak készítve arra, hogy felismerjék a webes munkafolyamatokat, így nem tekerik állandóan a magas órajelet, ha erre nincs szükség. A Youtube az egyik megterhelőbb oldal, de keress WebGL animációkat, az is tekerni fogja a GPU-t. Sőt a Flash 11 után már át lehet állítani a tartalmakat az új lejátszóra, és akkor bármelyik Flash tekerheti a terméket. A web ilyen irányú változásából gondolom, hogy az eredetileg alkalmazott órajelkapuzás nem elég hatékony, és ezért dolgozik rajta az NV, hogy a 3D-ből gyorsabban legyen 2D órajel. Ha egy lépcsőt kihagynak, akkor az is óriási spórolás a fogyasztásban, és muszáj valamit tenni, mert egy Radeonon 1 másodperc a várakozás és nem 20. Ha sok lesz a GPU-t gyorsító tartalom az oldalakon, akkor az nagyon gáz. A GeForce még a terhelés megszűnésével is 20 másodpercig van magas fogyasztásra kényszerítve. Ez a hátránya annak, ha bőven 100 MHz alá viszed a legalacsonyabb órajelet. Iszonyatos mérnöki bravúr egyrészt, de borzalmasan nehéz stabil körülményeket teremteni hozzá.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#447) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akkor azért olyan alacsony az energiafelvétele h.264 lejátszáskor a GF1xx sorozatnak, mert alacsonyak az órajelek? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#448) fsb1000 válasza Abu85 (#446) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tegnap rosszul írtam! (illetve néztem a afterburnert)

A háttérben fenn volt az IE8 is a PH oldallal. Meg valami mással is.
Ez azt eredményezte, hogy csak a köztes értékig váltott le a freki, nem ment le 100-ra

Tehát a helyes "megfigyelés":
Most is két lépcsőben vált le a driver mint korábban (ha levált) és a késleltetés eléri a 15-20 seccet, de ezen belül a két lépcső idő aránya változik.
Arra nem jöttem rá mitől...
Korábban ezt nem figyeltem meg (igaz nem is néztem ilyen szempontból), de most tudok olyat produkálni ablak mozgatással, hogy max. 2 sec-re megy fel 3D-be, aztán jön egy hosszabb köztes állapot (850 MHz) és kb. 20 sec múlva 2D állapot.

Úgy gondolom ez lehet az a bizonyos "órajelkapuzási" változás.
Természetesen a GPU-n belüli folyamatokat nem ismerve.

(#449) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Visszatettem a 275.33-at, de már azzal is TDR-ezett, így újra visszaraktam a friss bétát, viszont beiktattam a rendszerbe a második monitort is, hogy fenntartsa az emelt órajelet. Így viszont idle 61 :Y Celsius a VGA, meg a villanyórát is feleslegesen tekeri... :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#450) SpeedR


SpeedR
őstag

Ez a tdr hiba csak firefox alatt szokott előfordulni? Nekem chrome alatt még egyszer sem jött elő.(flash összeomlás és fehér kockák igen, de ha jól sejtem ez más okra vezethető vissza) - giga 460 1gb oc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.