Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) zazahoho


zazahoho
őstag

Újra tettem az op rendszert win 7 64b, 2 napja nem volt fagyásom 295.73 driver van fent.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#952) wicken válasza Lacza_26 (#944) üzenetére


wicken
tag

kipróbáltam, 4 órán át használtam csak 1 monitort. a másikat lehúztam, gép restart.

semmi...

(#953) Nauda válasza Werkly (#949) üzenetére


Nauda
tag

Egyelőre az Afterburner-el megemeltem a feszt 1,05-re. Máshoz nem nyúltam, azóta nem volt fagyás, de azért ez még nem hosszútávú tapasztalat. Ha holnap estig gond nélkül megy, akkor bízhatok abban, hogy sikerült orvosolni.

ProciVettel és Lacza_26 kössz a linkeket, ha nem segit a max fesz emelés, akkor lépek tovább a min fesz irányába valahogy.

Ha van fejlemény jövök...

(#954) Nauda válasza wicken (#952) üzenetére


Nauda
tag

Akkor örülj neki, hogy nálad minden stabil :) szerintem nem törvényszerű, hogy mindenkinél előjöjjön.

Mondjuk nálam sokszor 5-6 óra után van fagyás....ezért én a fesz emeléssel kapcsolatban majd holnap este merek valamit mondani.

(#955) wicken válasza Nauda (#954) üzenetére


wicken
tag

ez ok. segíteni szeretnék, bár valszeg nem én leszek az a géniusz, aki ezt majd jól megoldja... :(

azért próbálkozok.

(#956) Nauda válasza Werkly (#949) üzenetére


Nauda
tag

Hát nekem megint volt egy fagyás :((( úgy látszik, hogy a max fesz emelés nálam nem jön be....

Próbálom a minimumot emelni valahogy.

(#957) Lacza_26 válasza wicken (#955) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Az semmi.

Nálam is volt hogy 31 teljes napig ment a gép még restart sem volt sem tdr, még 290 es béta driverrel.

Teljesen random módon jött. Volt hogy Firefox ment excel társaságában meló közben.
Volt hogy semmi nem ment, csak hálózati fájl megosztás DLNA-s házimozira.
Volt hogy 2 óra alatt 2x volt hogy hetekig nem is jött elő.

De mindig vagy alapórajelen vagy a firefox miatt órajel váltásnál jött elő és akkor mindig a lefelé váltásnál.

(#958) Nauda válasza ProciVettel (#946) üzenetére


Nauda
tag

Kéne egy ki segítség ehhez a BIOS módosításhoz.

1. letöltöttem a Gigabyte VGA @BIOS progit, amivel csináltam egy backup-ot a kártyán lévő BIOS-ról.
2. NiBiTor-al megnyitottam, átállítottam a feszt guide szerint a Setting 0: 0,8875-re (0,875-ről)

Na itt jön az elakadásom. Megnyitom újra a giga BIOS progiját, és rányomok a flash gombra, de nem tölti be mert hogy azonos verzió a betöltendő BIOS. Hogy kell ezt jól csinálni?

(#959) ProciVettel válasza Nauda (#958) üzenetére


ProciVettel
tag

Öö hát én nem használtam azt a giga progit.
GPU-Z-al mentettem le a biost. NBITOR-al átírtam aztán .rom kiterjesztésben mentettem.

letöltöttem az nvflash-t [link]
kicsomagolni ide kell: C:\Users\Név (angol win7-m van)

Lényeg hogy a kész BIOS-t is ide kell helyezni. Aztán nyitsz egy parancssort és beütöd a nevét (pl. GF100.rom -4 -5 -6) rákérdez a flash-re nyomsz egy Z betűt pár másodperc és végez is aztán gép újraindítás és kész.

rem. érthető volt nem egy nagy ördöngösség így a legegyszerűbb szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#960) wicken válasza Lacza_26 (#957) üzenetére


wicken
tag

tehát két monitorral nem is fog jelentkezni, ha... jelentkezne a hiba.

egész este hagyom így, de reggel kell a két monitor újra, szóval nekem itt vége a tesztnek.

(#961) Nauda válasza ProciVettel (#959) üzenetére


Nauda
tag

Kössz a segítséget, közben kibogoztam a bootolható usb-re is a dolgot. Már 0,887 V a minimum fesz :)

Legalább ez sikerült. Kíváncsian várom, hogy lesz a fagyás.

Ha lesz akkor feladom és kártyacsere....

(#962) Nauda


Nauda
tag

Na majdnem elkiabáltam magam, hogy megoldódott a gond a minimum fesz emeléssel de sajnos több mint 9 óra futtatás után fagyott megint :((( :((( (ez valamivel hosszabb idő, mert eddig kb 5-6 óra után fagyott. Bár ebből nem sok biztosat lehet levonni)

Az afterburner naplózásból az derült most ki, hogy a minimum feszen (0,887V-on) volt a GPU nem pedig maxon. Tehát akkor az sem igaz, hogy mindig a maxról való lefele váltásnál fagyok meg...

Szerintetek emeljek még egy picit a min feszen? Van értelme próbálkozni vele? Nem sütök meg valamit üresjáratban ha tovább emelem 0,887-ről 0,9V-re?

Vagy emeljem meg most a 0,887V-el párban a max feszt is 1,05-re?

(#963) Lacza_26 válasza wicken (#960) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Szerintem nem fog.

Feltettem a 295.73 WHQL drivert az előző béta után, és most visszatért a tdr-hez a csontra fagyás után.

Tudtam reprodukálni szándékosan a TDR -t:

Hozzávalók: Firefox 10.0.2, flashplayer 11.1.102.62 hardveres gyorsítás flashplayerben aktív
Teljes képernyőn néztem valamit majd alt tab és előjött.

Néztem a MSI Afterburnert és amikor a mag 405 -ről felváltana 775-re akkor hagyott ki valamiért leesett 51-re és akkor hagyott ki. Ekkor jött elő a tdr és utána már maxon megy a kártya és helyre állt.

(#964) Nauda válasza Lacza_26 (#963) üzenetére


Nauda
tag

Te már megemelted a feszültségeket?

Én vasárnap éjjel emeltem a min feszt a VGA biosban (max maradt alapbeállításon). Hétfőn 9 óra futtatás után kifagyott. Na ezután tegnap este megemeltem a max feszt afterburner-el 1,05V-re. Ma már több mint 12 órája fut és még nem volt fagyás. Azért lekopogom, hogy ne is legyen :)

Firefox 10.0.2, flashplayer 11.1.102.62, driver 285.62 whql

A legfrissebb drivert csak akkor fogom felpakolom, ha még pár napig stabil lesz így.

(#965) Lacza_26 válasza Nauda (#964) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nem majd hétvégén ha lesz időm és nem kell melózni akkor megcsinálom.
Én csak a min feszt emelem meg kicsit, a max 1,05 gyárilag az elég játékok alatt sosem volt probléma. BF3 is végig ment. Nekem az alatt sem volt gondom.
Metro2033-t is vitte és Alan Wake alatt sem volt gond pedig az 99%on ette a kártyát az Afterburner szerint,

Nálad most mennyi.

(#966) Nauda válasza Lacza_26 (#965) üzenetére


Nauda
tag

Játékok alatt nekem se volt gondom, viszont nem csak játékok alatt ugrik fel maxra a fesz.

A minimum fesz most 0,887V (gondolom ezt kérdezed)

(#967) Lacza_26 válasza Nauda (#966) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

igen azt

(#968) Nauda


Nauda
tag

Na emelt fesz-ekkel is kifagytam ma újra :(((

Utolsó esélye a kártyának, hogy felhagyok a firefox-al....

(#969) Egon válasza Nauda (#968) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem próbálkozz a legfrissebb driverrel, abban javítottak sokmindent.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#970) agressiv válasza Nauda (#968) üzenetére


agressiv
addikt

Garanciáztasd a kártyát.

Hát még a borz.....

(#971) Lacza_26 válasza Nauda (#968) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Kapcsold ki a flashplayer hardveres gyorsítását is.

Itt kell átírni a minimum feszt ugye?

[ Szerkesztve ]

(#972) Zodicus


Zodicus
senior tag

Esetleg úgy próbáltátok, hogy teljesen tiszta telepítés és a legfrissebb whql driver? Mert nekem így tökéletes. Ha egyszer felraktam egy TDR-re hajlamos drivert és azokra pakolgattam (clean installal) a többi whql -t és bétát , akkor nekem is TDR-ezett egyfolytában...

(#973) agressiv válasza Zodicus (#972) üzenetére


agressiv
addikt

Ne éld bele magad, meg fog az még dögleni. :DD

Hát még a borz.....

(#974) Zodicus válasza agressiv (#973) üzenetére


Zodicus
senior tag

02.21 óta fenn van a driver és eddig egy tdr sem volt. Azelőtt napi 3-4 előfordulás volt.

(#975) Nauda válasza Lacza_26 (#971) üzenetére


Nauda
tag

Elvileg ott kell igen, de én a FermiBiosEditor-al piszkáltam bele...

Az új bios betöltése menni fog?

(#976) Nauda válasza Zodicus (#972) üzenetére


Nauda
tag

Nekem volt a legújabbal is fagyás, bár akkor igaz nem tiszta telepítéssel volt fent.

Ma felraktam újra a legfrissebbet. A régit csökkentett módban lepucoltam (Driver Sweeper-t is ráküldtem).

Nálam most így fut a rendszer: emelt min fesz 0,887V-re, emelt max fesz 1,05V-re. Firefox elfelejtve, helyette Chrome. Ja és 295.73 whql.

Ha így is szar lesz akkor elgondolkodom a gariztatáson. Viszont félek tőle, hogy azt mondják majd rá, hogy teszt ok a kártya...Ráadásul ipon-os, én meg pécsen vagyok :(

(#977) Lacza_26 válasza Nauda (#976) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem már volt gariztatáson.

2010 októberben vettem, Október végén volt gariztatva nem találtak semmit.

Utána nálam is jó volt, egy darabig legalábbis. Volt már nálam is driversweeperes teljes pucolás clear instal és tavaly júliusban teljesen új rendszer az új ssd-re.

Teljesen mindegy volt. Mikor már előre ittam a medve bőrére hogy végre megszűnt a gond akkor előjött megint.

Hát egy remélem menni fog a flash még nem csináltam sosem majd kiguglizom előtte.

(#978) Nauda válasza Nauda (#976) üzenetére


Nauda
tag

Na én totál feladom, épp a hsz-em után fagyot megint :O

És talán rosszabb a helyzet mint tegnap, mert most kb 3 és fél órája futott csak :(((

Siralmas ez a dolog.... Gariztatásra szerintetek mennyi esély van? Milyen teszteket szoktak ilyenkor lefuttatni a VGA-n? Mert mielőtt elküldöm én is lefuttatnám őket.

(#979) zazahoho válasza agressiv (#973) üzenetére


zazahoho
őstag

Ne legyél ilyen negatív :N ,nekem kb 5 napja van új oprendszer azóta egyszer sem volt hiba.De megígérem ha jelentkezik megírom azt is .

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#980) agressiv válasza zazahoho (#979) üzenetére


agressiv
addikt

Sajnos muszály negatívnak lenni, mert visszaolvasva láthatod, hogy sokan jártak így.

Hát még a borz.....

(#981) JaniS


JaniS
senior tag

Egy ismerősöm új gépében levő Zotac GTX560Ti csinálja a TDR hibát a legfrissebb WHQL driverrel, mondjuk úgy, hogy vissza sem jön a kép, a monitor kikapcsol. A gépe most lett összerakva, nem játék alatt jött elő idáig. Windows 7 x64 frissen telepítve. Hétvégén valszeg látom élőben is, idáig csak az elmondása alapján hallottam, de az idegei a végét járják már miatta. A hiba után keresgélve jutottam ebbe a topicba.

Ami viszont érdekes, az a saját gépem (adatlap). Egy GTX295 van benne és hosszabb pályafutása alatt nem csinált egyetlen egyszer sem ilyen hibát. Az nVIDIA drivert ritkán szoktam frissíteni, csak ha éppen valami nagyon igényli. Nem emlékszem mikor, de lehet már pár hónapja, hogy újat raktam fel és vagy három hete találkoztam először TDR-rel, ahogy az itt le van írva. Marhára furcsállottam, ugyanis még soha nem láttam. Azóta nem jött elő újra. Firefox-ot nem használok, csak Operát, játszani Crysis és társai, a TDR pedig IE alatt jött, ha egyáltalán jól emlékszem. Vagy belefutottam az első tényleges TDR hibába és nincs semmi különös, vagy tényleg az új meghajtóval (vagy az egész környezetével együtt, pl. Windows update-ek) meglévő problémába. Mondjuk azóta sem láttam újra a hibát, szóval inkább az első esélyes, vagyis inkább remélem.

Végig olvasva a topicot úgy látom el fogok tölteni némi időt az ismerősöm gépével... :(

(#982) Size83


Size83
csendes tag

Üdv! Tegnap nekem is előjött a TDR baki. Egyetlen egyszer. Utána 4-5 csontrafagyásom volt. A hirtelen pánikban a VGA hibájára gyanakodva (Gainward GTX460 GS 1GB) bepakoltam a gépbe egy 6200-as GeForce-t, azzal nem produkálta. Töröltem a (legfrissebb) drivert, majd visszatettem ugyan azt. Azóta nem produkálta a mutatványt.
Az eset friss windows7 64bit SP1 telepítés után, frissítések nélkül, google chrome mellett jelentkezett a tünet 2D ben. Játékok alatt semmi. Illetve sajnos csak az NFS Run-al, illetve Witcher 2 tudtam tesztelni. Az előbbi fagyott kettőt, de semmi buborék vagy csontrafagyás nem volt, csak a játék képe fagyott meg ablakban, a chrome illetve a xion mint zenelejátszó futottak tovább ahogy kell.
Visszaolvastam az összes hsz-t. Tanácstalan vagyok. Azt hiszem megyek a vörösökhoz. ;]
(Furcsa, hogy az előző VGA a gépben szintén Gainward 460 nem produkált ilyesmit. Bár az nem az oc verzió volt hanem a butított 1GB SE.)

[ Szerkesztve ]

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#983) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok! Nektek amugy rendes minosegi tapotok van ugye?

(#984) Nauda válasza JaniS (#981) üzenetére


Nauda
tag

Már én is gondoltam arra, hogy a win update is összefügg ezzel az egésszel...

Fagyott a gépem, leformáztam, hogy biztos haldoklik a win. Formázás után kb 1-2 hétig jó volt, de ugyebár közben mindig jöttek a win frissítések. Aztán mire minden frissítés felkerült, újra elkezdte a fagyást. Azóta semmi se használ neki :( pedig ha visszaolvasol végigküzdöttem minden jótanácsot azt hiszem :(

Bár egyet még nem, a max teljesítmény előnyben részesítésére nem vitt rá a lélek.

ZozzHUN: a tápom egy Chieftec GPS-500A

(#985) ZozzHUN válasza Nauda (#984) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hát igen, az már pedig jó táp, azt gondoltam még, hogy hátha nem kap rendes feszt és akkor így kiingadozik.

(#986) Lacza_26 válasza ZozzHUN (#985) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Enermax Revolution 85+

Nem hinném hogy a táp. lenne.

(#987) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Egy éve vettem egy Ati Radeon Gigabyte HD6770-es video kárytát, majd Asus HD6950 mind a kettő kb 15-20 perc után elhalálozott, fagyott, beakadt stb. 2 különböző gépben (Intel & AMD), majd ahol vettem a hardverkernél ott is ezt csinálták. Nem tudtak mit mondani. Majd lecseréltem GTX 560ra ami bár kicsit hangosabb volt, teljesen hiba és zökkenés mentesen ment. Mind a kettő konfigban amiben az ATI megadta magát. Megmodnom őszintén nagyon Radeonos voltam, de ez akkora csalódás volt. Ezért óckodok az új radeonoktól is, holott szivesen kipróbálnám, de félek ezektől a stabilitás problémáktól. Nvidia pedig a physix által szebb megjelenítést is produkál.

Üdv. Mario

(#988) Normi™ válasza mariomahmoud (#987) üzenetére


Normi™
őstag

Pont ugyanígy jártam én is,csak 6870-el,nem akarták elhinni,hogy sapphire-ból 6db-ból 6 rossz volt,haverom volt a szervizes abban a boltban ahol rendszeresen vásároltam és az elsőnél mondta,hogy vigyem be az egész gépet megnézzük másikkal,beragadt 5db karácsony után a boltban,mind rossz volt,csíkozott,ha nem látom nem hiszem el....ezután mondtam,hogy akkor cseréljék ki nvidia-ra..

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#989) mariomahmoud válasza Normi™ (#988) üzenetére


mariomahmoud
tag

Hát én is csak kamilláztam, a szervizesek is csak ámultak, érdekes. Mindenesetre egy jó időre elment a kedvem a Radeontól.

Üdv. Mario

(#990) ZozzHUN válasza mariomahmoud (#987) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem meg pont az MSI GTX 560Ti Twin Frozr II volt memória hibás, 2 hét múlva kis ráfizetéssel ref 6950 lett belőle.

(#991) Normi™ válasza mariomahmoud (#989) üzenetére


Normi™
őstag

Ez van sajnos,a szervizes srácok is csak néztek,egyből mondták,hogy az én gépemmel van baj,mondom ok akkor tegyük be másik gépbe,beleraktuk őket még két gépbe és ugyanaz,valami selejtes szériát kaptunk el,de végül megoldódott,mert a nagyker elismerte és megbeszéltük,hogy nvidia-t kapok helyette.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#992) Trevize1987 válasza Normi™ (#991) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Jajjmár, a Radeonokkal is ennyi baj van? Akkor milyet kell venni, hogy ne érjen csalódás? :DDD

(#993) Normi™ válasza Trevize1987 (#992) üzenetére


Normi™
őstag

Előtte nem volt gondom a radeonokkal (csak driver szinten),sőt sok ismerősömnek az ugyanolyan 6870-es sapphire is szépen megy azóta is,ez valami selejtes szállítmány volt,lehet,hogy pont ez a 6db volt ilyen csak,sejteni lehet,de még mindig azt mondom,hogy nem írnám le.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#994) agressiv válasza Trevize1987 (#992) üzenetére


agressiv
addikt

Régi kártyákat kell venni, mikor még nem volt ROHS. Azokban sokkal több anyag van, nem ilyen gagyik mint a maiak.

Hát még a borz.....

(#995) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Én most tervezem kártya vásárlását, mert erőben, teljesítményben nem olyan komoly a nvidia ( nekem ), viszont a driver és a pysix az nagyon bejön. Nem tudom... öszintén tanácstalan vagyok. Ugyan milyenek lehetnek ez az uj radeonok???

Üdv. Mario

(#996) Normi™ válasza mariomahmoud (#995) üzenetére


Normi™
őstag

Ebben a topicban sem hallottuk még senkitől sem,hogy bejön neki az nv driver :D

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#997) wicken


wicken
tag

"teljesítményben nem olyan komoly a nvidia"

ez mit akar jelenteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#998) wicken


wicken
tag

csak érdeklődés szinten (nemtom volt e szó róla...)

az oprendszer, amin a fagyások, akármik vannak... eredeti?
nem, nem a bsa-tól vagyok, de nekem eredeti win7-em van 64 bit és nem volt soha semmi bajom. havernál 2 napja volt ilyen reset, kékhalál. tört win7.

újrarakta. 4-6 óra után, amikor készen volt minden beállítással, újra...
feltoltam neki (a gépére :)) egy eredeti win7-et. most megy. meglátjuk meddig...

a gép egy intel core2 duo E8700 4gb DDR2, nvidia 460gtx. a lap valami asus, tápja 450w.

[ Szerkesztve ]

(#999) Werkly válasza mariomahmoud (#995) üzenetére


Werkly
őstag

(#1000) Werkly válasza wicken (#998) üzenetére


Werkly
őstag

Nekem az XP-m eredeti és azon is TDR volt vagy csontrafagyás!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.