Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) fsb1000 válasza SpeedR (#450) üzenetére


fsb1000
nagyúr

FF-el a leggyakoribb, meg GTX560Ti-vel.

De ezzel a párossal sem mindenkinél jelentkezik. Nincsenek pontos felmérések, de sejthető, hogy az NV userek csak kis része találkozik a hibával.
Őket nyilván nagyon zavarja, de talán épp ez az esetlegesség az oka, hogy a "megoldás" csak nem akar megszületni.

(#452) flash- válasza *Ropi* (#449) üzenetére


flash-
veterán

ha nem hasznalsz driversweepert akkor uninstall utan lesz par hatramaradt dolog ezert van a tdr a regi driverrel

Amugy honnan lehet megtudni hogy mi a ref kàrtya?????

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#455) Abu85 válasza ALONSO11 (#453) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért annyi gond lesz, hogy a BFG már tönkrement. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#456) *Ropi* válasza flash- (#452) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na majd megnézem mégegyszer, köszönöm a tippet!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#458) Lacza_26


Lacza_26
aktív tag

Feltettem a 290-es bétát 2 napja, eddig nem volt tdr nálam, sem üresjáratban sem firefox alatt hardveres gyorsítással.
Valamit faraghattak azért rajta.
Ami nem testszik az a képen bekeretezett terület. Nálam ilyen órajelváltásokat csinál firefox hardveres gyorsítás mellett a kártya.
Nálam akkor is feltolja maxra az órajeleket 1 lépésben ha csak üres fület nyitok firefoxban.
Mag és shader órajeleket 2 lépcsőben engedi vissza, memóriát 3 lépésben.

Nem lehet képet feltolni majd pótolom ha jó lesz a fórum.

(#459) Egon válasza ALONSO11 (#454) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tévedtél el véletlenül? Mintha már Ati vga-d lenne... :U
Kezdesz meglehetősen fárasztó lenni (bár Abu-nak biztos tetszik, amit alkotsz).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#460) ЯΞNΞGΔT válasza Egon (#459) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Én csak megfigyelő vagyok és figyelemmel kísérem a fejleményeket. Így az én véleményem nem is számít, de egyet kell értenem. :K

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#462) fsb1000 válasza ALONSO11 (#461) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem mindegy mennyit teszel bele egy fórumba, ha kicsit gázos?

OK, te megszívtad az NV-vel.
Szerinted direkt szivatják a népet. Ez is legyen OK.
Leírtad már hogy soha többet NV - OK, ez is elfogadható.

De X-edszer már uncsi.. lépj túl rajta.
Mikor az 5870-el megszívtam, lecseréltem szép csöndben oszt jónapot.
A GTX 560Ti-vel ugyanezt tettem. Egyik gyártót sem szidtam utána, bár nem tetszett a dolog és buktam rajta pár forintot. De ezekből nem azt vontam le, hogy egyik vagy másik gyártó szar és "soha többet", és nem is osztottam az észt így direktben.

Lépj túl a dolgon.... jobb ez már nem lesz, te meg eltávoztál az ATI örök VGA mezőire.
Ámen.

(#464) fsb1000 válasza ALONSO11 (#463) üzenetére


fsb1000
nagyúr

net szlogenek.... csak ismétled magad... kit érdekel?
-----
Cégek, üzleti érdekek, törvényi szabályozás... ez a valóság.
Mindig minden egyensúlyra törekszik, de az kétségtelen, hogy a 70-80'-as évek óta a minőség már nem tartozik az elsődleges szempontok közé. És ebben a gyártó és fogyasztó is közreműködött.
Ez van... fogy az olaj és a türelem.
Életünket befolyásoló mega-folyamatok amiket nem látunk át, de megpróbáljuk megmagyarázni saját eszköztárunkkal. Rosszabb esetben szélmalomharcolni, frőcsögni, maradék jókedvünket és másokét szétbarmolni.

(#465) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne pöröljünk egymásra srácok. Ez nem viszi előre a topikot. Pláne nem lesz tőle megoldás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#466) fsb1000 válasza Abu85 (#465) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs itt semi baj, csak nem haladunk előrébb, ha huszadszor is leírjuk, hogy az NV szar, és nem törődik a vásárlókkal.

Nem vitatom, csak már kicsit unom.
--

Ráadásul az olyan vastagbetűs beszólások után, mint hogy "húzzál bőrt a fogadra" én nem tekintem vitapartnernek a tisztelt hozzászólást írót.
Egyszerűen más dimenziókban mozgunk....

Viszlát, és kösz a halakat!

(#469) fsb1000 válasza ALONSO11 (#468) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Az új játékok megkövetelik az új DRIVER-t.De az új DRIVEREK használhatatlanok!"

Ott vagy tévedésben, hogy a TDR hiba a felhasználóknak (értsd konfigoknak) csak egy igen szűk rétegét érinti, ezért sosem fogsz olyan szakvéleményt kapni egy esetleges perhez, amely egyértelműen kijelenti a hiba oka a driver.

Vagy ha valakiből kiversz ilyet, akkor 2 perc alatt megdönthető az a szakvélemény.

(#470) shteer válasza ALONSO11 (#468) üzenetére


shteer
titán

te nem politikus vagy?

..szerintem jónak tűnik

(#471) kranazoli válasza ALONSO11 (#468) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ne vedd támadásnak az Én hsz-em "se". Beleolvastam megint ebbe a topic-ba.

"Fellépni meg senki nem lép fel."

Na, ezt most úgy írtad volna mintha Te olyan qrva sok mindent felvállaltál volna. Leírtad a Saját kissé körülményes garanciális ügyintézésed de ha kérdeztek, hogy melyik nagyker; stb... akkor azokat az infókat már nem adtad ki. Jössz itt olyanokkal, hogy ügyvédek, jog, ... Azt is írtad akinek ilyen gondja van az fordulhat Hozzád. Dicséretes. Hányan is fordultak Hozzád? Személyes véleményem, amiket és ahogyan posztolsz az eléggé arrogáns fellépésre utal - ha gondom lenne se fordulnék Hozzád.

Vettél AMD kártyát. Probléma megszűnt? Meg. Akkor nem kell pöcsölni tovább. Azt is írod folytatod a topic-ot ha új infót tudsz meg. Ez is dicséretes, de akkor valóban szorítkozz arra, ami hasznos információ. Sallang történetek és épp milyen mondatot olvastál egy nV fórumon teljességgel felesleges infó amíg nincs vmi gyakorlati haszna is.

Beleírod az aláírásodba, hogy "Soha többé nV". Ez is elég agresszív és buta hozzáállás; mert volt egy beteg nV kártyád. Világ életemben Radeon kártyám volt, váltottam - soha nem mondom, hogy nem lesz többé Radeon kártyám.

Nem tökmind1 kinek milyen VGA van a gépében?! És attól mert Te azt hiszed nV-nél nem lesz orvosság erre a problémára nem jelenti, hogy mindenki ezen a véleményen van. Az is elég gyerekes hozzáállás, hogy nV nem fog kiadni erre gyógyírt. Vmi megoldás biztos lesz. Vagy driver; vagy garanciába visszaveszik majd a kártyákat; ésatöbbi... De ez nem pár hónap alatt születik meg, hogy melyik út legyen majd. (vkinek; vkiknek majd el kell vinni és meg kell oldani ezt a problémát; nyilván nem fog egyik fél sem hirtelen felpattani és kijelenteni, hogy ez a mi sarunk; orvosoljuk)

Elhiszem, hogy bosszantó dolog a TDR hiba. Nekem is volt, Radeon-al. Vagy együtt él vele az ember; vagy vesz egy másik Radeon és/vagy nV kártyát. Ennyit tudsz Te kb. tenni, ennél többet nem nagyon. Ill. beírni amiket most beírtál, hogy Firefox hardveres gyorsítás kikapcs, stb... (és ehhez hasonló egyáltalán nem 100%-os patkolások)

A garanciához nem kell fogyasztó védelem ésatöbbi hókusz-pókusz. Szervizben tegyék be egy gépbe, tegyék fel a legfrissebb driver-t és teszteljék. Ha driver és/vagy vashiba, akkor ott is jönni fog a hiba. Ha nincs hiba, akkor nem az a hiba. Ebben az esetben is normális emberi fellépéssel lehet gariztatni egy terméket.

Csak lehetőleg az olyan hozzászólásokat mellőzd, hogy soha többé nV és hasonlóak; nV lexar; nV nem oldja meg; ... Ezek mind támadó jellegű és arrogáns probléma megoldások.

Úgy érzem, mintha sértettség szólna a hsz-eidből mert a GTX 560; vagy GTX 560 Ti kártyáddal TDR volt (Mintha GTX 570 és GTX 580 tulajok hsz-eit nem nagyon olvasnám itt.) és ennek kerítenél egy jó nagy valagat azzal a körítéssel, hogy másokon segítesz.

Ha lesz megoldás azt be kell pósztolni aztán ennyi. De azt nem kell, hogy még mindig nincs és még mindig egy szűk felhasználói rétegnél.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#472) zoltanz válasza ALONSO11 (#453) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez MXM modellekkel is előfordúl?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#475) Abu85 válasza zoltanz (#472) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elő. De a fórumos beírások alapján kevesebb a panasz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#476) fsb1000 válasza ALONSO11 (#473) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Akár a végsőkig is elmegyek!"

De mostmár nem kell sehova menjél..... Vettél ATI-t, nincs TDR, bódottság.
Nem kel leírnod még 26x hogy:

" dollár milliárdos cég aki a világ legjobb mérnökeit meg tudja fizetni aká meg venni kilóra nem talál megoldást erre a problémára"

Attól nem lesz igazabb az állítás, hogy naponta kétszer elcsépeled mint a répát.

(#477) zoltanz válasza fsb1000 (#476) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az lenne a megoldás, ha kapnának valami kártérítést a vevők (nem azt kapták amit elvártak), akár csere újabb termékre.
A gyártók fizetnének kártérítsét az NV -nek, csorbították ugyanis a cég jó megítélését .

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#480) zoltanz válasza ALONSO11 (#478) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jah, emeld meg, az órajeleket... Csak ezzel egész mások lesznek a termékek mutatói, sztem ez inkorrekt hozzáállás.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#481) fsb1000 válasza zoltanz (#477) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt a cégeknek perben kell egymásközött elintézni.
Én kétlem, hogy lenne nyilvános kártérítés, már csak a hiba gyakorisága miatt sem elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

(#482) MrCsiT válasza ALONSO11 (#479) üzenetére


MrCsiT
addikt

Jelenleg aktív hsz-ként flame-eled a topicot.
Ennek egyetlen pozitívuma, hogy ha naponta 10x megteszed, előbb utóbb meglesz az "őstag" rang ?!

Van az a fogalom, hogy költői kérdés. A Tiéd kb. ilyen.
Ha nem látod, hogy miért, hanem még meg is kell magyarázni, az khm.. érdekes ?

( azért itt a megfejtés : - sajnos - nincs közöttünk nV -s vezető mérnök, aki képes lenne érdemben válaszolni a kérdésedre. )

1x-1x én is tapasztaltam már TDR hibát , jellemzően a 280.xx -es drivercsomaggal. Ilyenkor, ha netán egynél többször előfordult, visszatettem a régebbi drivert, ( - ez egyedül Need For Speed The Run alatt érdekes, ahol az megkövetel egy elég új drivert ahhoz, hogy elinduljon.) ..és a régebbivel nálam jó volt, pedig Giga 460 1 GB OC -m volt - és 460 SOC is, aminél egyetlen egyszer tapasztaltam ilyen hibát - most pedig Giga 560 Ti -m van.

Sajnálom, hogy ennyi problémád volt. :K

Kár, hogy a 6850-ed Physx -nél picit ... mondjuk úgy : "gyengélkedik " :DDD :P

fsb1000 : ha lenne kártérítés, mivel a hiba sokszor nehezen reprodukálható, mindenki mondaná, hogy "TDR Nekem is volt !!!" , aztán sorban állna egy kis pénzmagért :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#484) kranazoli válasza ALONSO11 (#473) üzenetére


kranazoli
senior tag

Röviden:

Gondolom, hogy jót akartál ezzel a topic-al, azt is gondolom, hogy valóban segélni akarsz itt a fórum tagokon(nak) azt is elhiszem, hogy segítenél garanciális ügyintézésben, ... De hidd el bőven elegendő ezt leírni 1x, esetleg vastagon szedni aztán kész.

Azért nem fordulnék Hozzád mert meg tudom oldani, ill. ahogy írtam nem kevés düh, bosszúság, sértődöttség - és ezt valóban ne vedd offenzívnek "kicsit gyerekes a hozzáállásod a garanciális ügyintézéshez". Azért nem kell ahhoz doktori. ;)

No, lényeg a lényeg. Volt egy szar GTX-ed, felnyomta az agyad, kicsit egyszemélyes támadásnak érezted, hogy az nV mérnökei töketlenek és nem képesek megoldani a problémádat. Itt ezt egy picit olyan köntösbe bújtattad, hogy van Nékem egy problémám, ami Nektek is van ezért indítok egy topic-ot melynek célja, hogy a Saját problémám megoldódjon de közösségi keretek között. Külső szemlélőként és próbálva kívülállónak maradni sajnos ilyen fenn-hangja van a topic-nak.

De sebaj, mert a mérleg nyelvének a másik oldalán ott van, hogy írsz be hasznos infókat; segélni próbálsz csak kicsit erőszakosan (ergó, a segítséget csak annak lehet adni aki kéri is, ezt nem lehet megerőszakolni!); váltottál Radeon-ra de továbbra is folytatod ezt a topic-ot; és nem utolsó sorban, hogy nem sértődtél meg azon amit írtam, hanem levonod a konzekvenciát (legalábbis remélem). Szvsz, keep going csak néha a kevesebb valóban több.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#485) lorincmate


lorincmate
tag

kezdek félni nem jelentkezett nálam a probléma 285 használok. :F

F4 modul

(#486) MrCsiT válasza lorincmate (#485) üzenetére


MrCsiT
addikt

No, neked annyi ! :DDD

Milyen gyártótól van 560 Ti-d, és játszol-e BF3-at ? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#487) flash-


flash-
veterán

én azt kérdezném egy két nagyokostól hogy hol van már az a múlt hétre igért nvidia driver?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#488) joey04 válasza flash- (#487) üzenetére


joey04
titán

na igen. volt nov. vége, aztán dec eleje. bár most lekopogom, nekem jó.

-firefoxnak nv vezérlőpulton profil maximális teljesítmény előnyben részesítése
ezzel a megoldással. 285.79 driver.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#489) fsb1000 válasza flash- (#487) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Melyik "nagyokos" igért neked drivert? Az aki reszeli a gyárban?

(#490) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok!

VGA vásárlás előtt vagyok (jóval előtte). Ez a TDR probléma ha jól olvastam feljebb VIRTU-val nem jön elő, igaz?

Az előző gépem egy Phenom 955 volt Ati 5870-el. Az új gépben NV-t szeretnék kipróbálni, mert sok SDK és 3D program például Physix-re támaszkodik, valamint Linux alatt is jobb a támogatottsága, legalábbis amennyire én tudom (bár ez lehet már csak ilyen régről visszamaradt dolog az agyamban, 5870-el nem volt különösebb problémám), és mert már amúgy is régen volt NV kártyám.

A tervezett kártya 570, vagy 580 első sorban. Van itt olyan akinek volt ilyen kártyákkal gondja? (azt láttam, hogy külföldi fórumon volt egy-két embernek, de ritkán)

Az új gép Asrock Extreme 3 Gen3 Z68, Intel 2600k, Corsair TX850V2 stb. Ehhez lenne az új VGA. Ha jól olvastam az írták/írtátok, hogy a "környezet" befolyásolja a legjobban, hogy előjön-e. :U

(#493) lorincmate válasza MrCsiT (#486) üzenetére


lorincmate
tag

Asus és csoro vagyok nem telik BF3-ra. :D

[ Szerkesztve ]

F4 modul

(#494) bul07


bul07
nagyúr

jött bf3 pack és a gépem megbolondult sok érdekes hiba mellet a TDR hiba is megvanjöt
viszont ez egyik TDR után dobot még ilyen is
[link]
Majd ide navigált nem tudom ez próbáltátok már

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#495) ETOM válasza bul07 (#494) üzenetére


ETOM
addikt

nekem is eljött ez a TDR a tegnapi patch óta wTF? :W :W
Eddig jó volt.

(#496) bul07 válasza ETOM (#495) üzenetére


bul07
nagyúr

Én azóta sok mindennel küzdök (TDR hiba, megjelenítési hiba , Firefox instabil lett , 3D módra váltás)
Úgy állok most hogy a vga nem hajlandó 3D futni, így játék alatt is 405Mhz megy 830 helyet , de más hiba nem jön elő nem tudom hogy mi legyen mára már hagytam a fenébe

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#497) fsb1000 válasza ETOM (#495) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Semmi más nem került a gépre csak a BF3 patch?

(#498) batt


batt
aktív tag

Na jó!

Ezt most már érdemes lenne kideríteni?

Akinek TDR hibája volt-van, volt valaha köze a BF 3 -hoz?

(Tehát fen van-e éppen vagy fent volt-e?)

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#499) ETOM válasza fsb1000 (#497) üzenetére


ETOM
addikt

Igen csak a BF3al játszom és patch előtt nem volt olyan, hogy elszállt az nvidia képernyő illesztő.

GTX 480-s kari

[ Szerkesztve ]

(#500) fsb1000 válasza ETOM (#499) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak a játék alatt száll el, vagy mostmár 2D-ben is, pl FireFox alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.