Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

[link] Nekem azóta sem volt TDR hibám, szerencsémre.

(#902) Trevize1987 válasza agressiv (#900) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Logikus lenne amit mondasz, de nálam csak gyorsabban elő szokott jönni a hiba. Volt nekem is olyan h egyszer egy driverrel ment másfél hónapig olyan stabilan hogy azt is elfelejtettem mire kerestem rá a googleben ezzel kapcsolatban, de utána is előjött. Merem állítani, hogy nem egy embernél fog visszajönni 1-2-3-4 hét múlva. Legyek én a mumus és ne létezzek.

Apropó... csontrafagyás. Sima TDR csak annyi különbséggel, hogy nem tudja visszaállítani a drivert. Van driver ami simán visszajön egy jól ismert üzenettel, van olyan verzió ami pedig valamiért nem tudja (na mi ez ha nem driver hiba?). Főleg a durvább kariknál láttam h nem tudták visszaállítani.

Amúgy meg tegyük fel hardveres... Mit kéne kicserélnem? Minden ezerszer letesztelve, videókártya gyárilag volt gariztatva (szóval visszaküldték h minden rendben vele, nem szeretnek újat adni az embernek csak úgy). Na kit pereljek be? Magamat?

Mindenesetre még várok egy kicsit az új AMD szériára és utána meglátom h veszek e olyasféle videókarit, de ezt a 480ast szerintem eladom. Boltba végülis csak 130 ropi, tiszta vicc már.

(#903) agressiv válasza Trevize1987 (#902) üzenetére


agressiv
addikt

A vídiát pereld be, hogy hibás a termék. Mondják, hogy a referencia sokkal stabilabb, de nekem egy asus féle áttervezett verzió van, ráadásul kettő is és mindegyikkel minden renben, szóval valami nem klappol. Amikor először vettem az első 460-at akkor volt néhány TDR, de megemeltem a 2D órajeleket és elmúlt. Azt hozzá tenném, hogy az 5 és a 3.3V kondezátorai fel voltak robbanva és az a csoda, hogy ment gép. Ekkor vettem egy 700W-os FSP tápot ami szintén szét volt robbanva, de megcsináltam és azóta ezzel megy, alapórajelen (2D-ben alapórajelen, mert tuning az van) ugyanaz a kártya és semmi gond.

Hát még a borz.....

(#904) stfx válasza ProciVettel (#890) üzenetére


stfx
aktív tag

Igy van, azota is jo, es csak a C6 van kikapcsolva.

(#905) Werkly válasza agressiv (#903) üzenetére


Werkly
őstag

És ez a 2D-s "dolog" hol és, hogy volt eszközölve?

(#906) agressiv válasza Werkly (#905) üzenetére


agressiv
addikt

Bios-ban felemeltem a 2D órajeleket 50-ről 300MHz-re és a feszt is emeltem, ekkor elmúlt a TDR. Aztán a jó táppal nincs már gond alap órajeleken sem. Senki ne mondja nekem, hogy a TDR-nek nincs köze a hardverhez.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#907) Werkly válasza agressiv (#906) üzenetére


Werkly
őstag

Lehet, hogy az LGA 775 platform miat fagy. Nem tudom, hogy AMI BIOS-ban van e energiagazdálkodási beállítás ami kihatna a TDR-re az új driverben.

(#908) Werkly


Werkly
őstag

Semmi!

[ Szerkesztve ]

(#909) agressiv válasza Werkly (#907) üzenetére


agressiv
addikt

Nem szabadna kihatnia az a baj.

A fórum nyelve magyar, szóval nem ártana, ha lefordítanád, mert nem mindenki tud angolul.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#910) ProciVettel


ProciVettel
tag

Nah este csontra fagyás BF alatt. Most már a f@szom kivan ezzel. áh

[ Szerkesztve ]

(#911) ProciVettel válasza stfx (#904) üzenetére


ProciVettel
tag

És nálad mi alatt jött elő?

(#912) wicken


wicken
tag

végigolvastam a topic-ot. nagyon durva amiket írtok.
kb egy éve használom a jelenlegi konfigom, az alaplapom kivétel, az kb 4 hónapos, előtte egy Asus volt. soha egyetlen egyszer sem fagyott, pedig minden drivert használtam, ami éppen kijött, tehát mindig frissítettem. BF3-azok is. nem OC-zek.

kíváncsi leszek mi itt a bibi...

(#913) agressiv válasza wicken (#912) üzenetére


agressiv
addikt

Ezekszerint nem a szoftver, mert ugyanazt használod mint mindenki más. ami még érdekes, hogy "nem tudják" mitől van, ami nem is csoda, mert, ha bevallanák, hogy a hardverek, GPU-k nem az igaziak elég kellemetlen lenne nekik.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#914) ProciVettel


ProciVettel
tag

Megemeltem 2D feszt biosból.. az a legázabb h lehetetlen előhozni a hibát. Szét teszteltem már ezt a szart most pl BF3-ba is bent vagyok már 5 órája. rem megjavul már.

driver default.

[ Szerkesztve ]

(#915) wicken válasza agressiv (#913) üzenetére


wicken
tag

esetleg valami összefüggés bizonyos gyártók által kiadott vga, alaplap, vagy ezek párosítása között? vagy ennyire random?

havernál ugyanilyen kártya, mint nekem, MSI alaplap, i5-2400. nuku fagyás.

(#916) agressiv válasza wicken (#915) üzenetére


agressiv
addikt

Én kerestem összefüggést, de nem találtam. Sokakat kérdeztem, hogy milyen tápja van például és teljesen kaotikus az egész. Lehet abban van összefüggés hogy melyik GPU mikor készült, de ki akarja bontogatni a kártyáját.

Hát még a borz.....

(#917) wicken válasza agressiv (#916) üzenetére


wicken
tag

ez így cumi. :(

(#918) wicken


wicken
tag

konfigom látjátok...

win7 ultimate hun 64bit (vásárolt, eredeti)
Firefox 10.0.2 (csak egyet változtattam benne, de ezt midig: memóriafoglalás, használat 200MB-ra visszavéve)
minden driverem a legfrissebb.
egyetlen egyszer se fagyott ki, állt meg, resetelt.

napi 24 órát megy a gép, jelenleg 17. napja.

5-10 napja futtatok rajta cclean-t, abban is a regisztri izélőt.
kb ennyi...

ritkán telepítek fel valamit, ha mégis, mondjuk game, valami felhasználói program, akkor a fent van sokáig, hónapokig, mert játszok vele, használom. nem jellemző, hogy fel-le installálgatok.

kb ennyi.

(#919) agressiv válasza wicken (#918) üzenetére


agressiv
addikt

Intel pentium i5 mi. :DD :W

Hát még a borz.....

(#920) wicken válasza agressiv (#919) üzenetére


wicken
tag

jóvan.. régi adatokat javítottam nem rég, elnéztem. :)

:B

(#921) Nauda


Nauda
tag

Hali!

Nekem egy Gigabyte GTX 460 OC karim van és random megfagy a gép....de annyira hogy csak a reset segít. Képtorzulás nincs. Ha zenét is hallgatok közben akkor az is beakad. Semmi más nem segít csak a reset. Ezt hívjátok csontra fagyásnak?

Régebben csinálta a masina az összeomlás-helyreállos sztorit is, de ritkán úgyhogy nem nagyon zavart a dolog. De azt is úgy csinálta, hogy egy pill beakadás, monitor kikapcs, aztán pár pillanat múlva helyre is állt.

elképzelhető hogy ez durvult el? közben már volt egy formázás, utána 1-2 hétig jó volt, de újra előjött a fagyás....Más topikban azt mondják, hogy ez nem TDR, hanem annál súlyosabb :S viszont hiába tesztelgetem a gépet, semmi se dob hibát.

Szerintetek se TDR az én gondom?

(#922) wicken válasza Nauda (#921) üzenetére


wicken
tag

ez nem vga fagyás.

melegedés, alaplap, táp... ilyesmi...

(#923) stfx válasza ProciVettel (#911) üzenetére


stfx
aktív tag

Idleben kaptam egyszer a 295-os driverrel a TDR-t, mikor ki volt kapcsolva a C6. Semmit nem csinaltam, a desktopon alt az eger, opera hatterben megnyitva. Arra mar hogy novemberben mikor kaptam tdr-t mar nem emlekszem, de valoszinu opera kozben.

(#924) zazahoho


zazahoho
őstag

295.73 WHQL evga 460sc 2d-ben néha előjön a hiba,de csak és kizárólag 2d-ben.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#925) Werkly válasza Nauda (#921) üzenetére


Werkly
őstag

Én pedig azt mondom, hogy ez a "durvább" TDR! Nálam ezt csinálta a legújabb driverrel! A régebbi driverrel pedig sima "hétköznapi" TDR nem pedig csontrafagyás! Így az ezelőttit használom mert az "nyerőbb"! Nem hardware gond lesz ott ne aggódj! Nem egyedi az eseted!

(#926) Nauda válasza Werkly (#925) üzenetére


Nauda
tag

Na most lepucoltam a drivert safe mod-ban...felraktam a 270.61 whql drivert.
Kíváncsian várom hogy fog reagálni a gép. Ha ezzel is kifagy akkor már más gond lesz ha jól informálódtam hirtelen a TDR-el kapcsolatban.

(#927) Nauda


Nauda
tag

Na épp ebben a pillanatban volt egy fagyásom a 270.61 whql driverrel :(

Kezdem eldobni a kulcsot, hogy mi van már. Rakom fel a 266.58-ast, hátha.....

Vagy ha ezzel is fagyott akkor már nem TDR? :F

(#928) Werkly válasza Nauda (#927) üzenetére


Werkly
őstag

Dehogynem szerintem az! Nálam egyik HDD-n XP másikon Win7. 7-es alatt TDR fagyás nélkül! XP alatt ronggyá fagy bármelyik meghajtóprogrammal! Játék alatt sosem volt gond egyik oprendszeren sem! WMP vagy netezés alatt azonban random! Azt hiszem vissza a pirosokhoz és NVidia megmarad egy "sötétebb" korszaknak a desktopos pályafutásomnál! :))

(#929) wicken válasza Werkly (#928) üzenetére


wicken
tag

ezzel szemben nekem abit és asus alaplappal sem fagyott soha, nem resetelt soha egy kártyám se, pedig mindig nvidiam volt és van most is.
xp alatt se, win7 alatt se.

az összes drivert használtam, ahogy kijött.

volt zaphir, gigabyte és msi kártyám is.

(#930) rovtiv


rovtiv
tag

Üdvözlet a tettestársaknak!
A hibába én is belefutottam. Több mint fél éve vettem a Giga 460 oc kártyámat, azóta bajlódtam vele. Néha csak hibaüzenetet küldött a rendszer, de néha fagyott is. A fagyás viszont mindig 2D-ben történt.
Aztán rájöttem, hogy (legalábbis nálam) mi a gond. Afterburnerrel alulfeszeltem a kártyát, a 3D-s órajeleket is lejjebb vettem. Amikor a gugliban az energiaprofilokat sűrűn váltogatja a kártya, akkor fagyott ki néha, 2-3 naponta. Egy kis plusz fesz oldotta meg a problémát, 3D-ben (+0.012V).
Szerintem néhányotoknak segítene a dolog. Mindenesetre meg lehet próbálni.

...már bocsánat...

(#931) wicken


wicken
tag

ahogy nézegettem, hogy kinél milyen proci van, alaplap, memória, táp...
nem hogy összefüggés, de halvány hasonlóság sincs. van akinél nem is 460-as kártya van, mégis fagy, resetel, stb.

kizárásos alapon is szoftveres a probléma.
na de a driverekben sincs összhang. a legkülönbözőbbeket használjátok. kinél ez, kinél az, sokaknál több driverrel is szarakodik.

gondolom oprendszer is ennyire változatos. xp, win7, 32 és 64 bit.

megfoghatatlan.

mint írtam nekem semmivel se volt problémám. környezetemben sem találkoztam ilyesmivel.

külföldi fórumokon mit írnak erről?

(#932) Werkly válasza wicken (#931) üzenetére


Werkly
őstag

Ott is random ahogy látom. Hát tényleg megfoghatatlan! Win 7 alatt nálam 285.62 nincs fagyás csak TDR de van, hogy böngészésnél 5 két perc alatt! XP-n egyik sem jó az utóbbi 4 driverből! Ott hang beakad és csontrafagy csak reboot segít! Ez a feszcsesztető dolog, hogy működik?

(#933) Nauda válasza wicken (#931) üzenetére


Nauda
tag

Én már kezdek arra is gondolni, hogy a win7 update is bekavarhat nálam, mert formázás (2012.02.11) után még a 285.62 WHQL drivert raktam fel, és 1-2 hétig semmi probléma nem volt.....ez idő alatt meg folyamat pakolgatta fel az update a dolgokat. Majd a 295.73 WHQL felrakása óta csinálja, ha jól emlékszem. Azóta meg régebbi verziókkal is fagy.

Sajnos épp az előbb még a 266.58 whql driverrel is fagyott :(

Visszatolom a 285.62-est, bár nem sok reményt fűzök hozzá.

Külföldi oldalakon is csak találgatnak. Van aki kikapcsolta a firefox alatt a hardvergyorsítást, valaki azt állítja, hogy a 275.33 driverrel nincs TDR....totál random, hogy kinél mi oldja meg, ha egyáltalán megoldja.

Nekem már kínomban az is megfordul a fejemben (ha a 285.62 is fagyni fog), hogy kipróbálom driver nélkül egy napig a gépet :D :D

(#934) agressiv válasza wicken (#931) üzenetére


agressiv
addikt

Ez nem szoftveres, egyszerűen csak instabilak a gpu-k. látod aki aeddig megpróbálta annak a feszemelés bevált.

Hát még a borz.....

(#935) Werkly válasza rovtiv (#930) üzenetére


Werkly
őstag

Mivel és hogyan eszközölhető?

(#936) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Erről a feszültség emelésről irhatna valaki egy konkrétabb tanácsot, hogy egy Zotac GTX 480 esetében milyen programmal és mennyit, hova, minek? Ez az egy amit még nem próbáltam, lehet érdemes kipróbálni.

(#937) Nauda válasza agressiv (#934) üzenetére


Nauda
tag

Na nekem a 285.62 sem segített :(

Engem is érdekel a fesz emelés, hátha végre helyrejön.

Nekem Giga GTX 460 OC karim van, amit nem tuningoltam. Feszemelést afterburner-el javaslod? Vagy az direkt MSI karikhoz való? Mennyire javasolt emelni?

(#938) wicken válasza agressiv (#934) üzenetére


wicken
tag

értem. akinél nem jelentkezik, annál miért nem? ez is nvidia, 460, 480, oc, nem oc. tökmind1 neki ahogy látom.

ha játszok, sok esetben mindkét monitoron tolom, két klienssel, valami mmot, teljes felbontás, grafika, mögöttem firefox megy, vagy ha egy kliens megy, akkor minimum böngészek a másik monitoron párhuzamosan. nem hogy fagyár, vagy tdr, de még egy akadás se.

kipróbáltam overclockot is. ha a procit húzm, ha a gpu-t, ha mindkettőt, semmi.

BF3, Syndicate, MassEffect, Eve-online, Perpetuum.... minden megy.

elkezdtem közben taskolgatni, id-oda vadul váltogatni. semmi hiba.

gyártó mit mond ezekre? egyáltalán foglalkoznak a kérdéssel?

ahogy nvidia fórumot nézem [link] a 8800-as kártyáktól a 560-ig minden féle variációban előfordul a probléma, de leginkább a húzott kártyákban. akkor is, ha valamikor túlpörgették és utána gyári beállításokkal fut. de megoldást nem találtak ott se, máshol se.

nvidia support is annyit ír, hogy a régi drivert kell lepucolni a gépről, majd a legújabbat fel. :)
de hogy nem elég az uninstall, ki kell pucolni a registry-t.

[ Szerkesztve ]

(#939) Trevize1987 válasza wicken (#938) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

A kedves Zotac még válaszra sem méltatott 2 levél után.

(#940) Lacza_26 válasza wicken (#938) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Mindig megy a két monitorod?

Mert nálam ha aktív mind 2 kijelző akkor nem esik vissza alapra.
Level #3 GPU: 405 MHz, Árnyaló: 810 MHz, Memória: 2000 MHz csak ennyire veszi le és akkor nincs tdr.
Kizárólag a legalacsonyabb órajelen (Level #1 GPU: 50 MHz, Árnyaló: 101 MHz, Memória: 135 MHz).

Alan Wake 5 óra meg sem kottyant neki pedig rendesen használta a gépet.

Amikor dolgoztam excel, firefox volt nyitva és csontra fagyott.
290.-es driverrel tdr, 295. béta alatt nem volt tdr helyette fagyás.

(#941) wicken válasza Lacza_26 (#940) üzenetére


wicken
tag

folyamatosan megy a két monitor. évek óta két monitort használok (6-8 éve).

vagy game és game
vagy game és net
vagy game és film
vagy meló és game
vagy meló és film
a leg elvetemültebb felállásokban, de a két monitor folyamatosan megy, használom.

a levelező, böngésző (4-10 lap), msn, film, zene, torrent... ezek szinte folyamatosan mennek.

a gép 3 hete volt utoljára lekapcsolva, illetve talán 1 hete volt egy restart, mert frissítést kapott a win7. de lehet 1,5 hete...

(#942) Nauda


Nauda
tag

wicken: aztamindenit :Y te aztán hardcore módon tolod :)

Na én felraktam az afterburner-t, de még nem állítottam feljebb a feszt. Beállítottam hogy naplózzon, hogy lássam mik az értékek a fagyáskor....

Az utolsó perc adatai ITT látjátok. Számomra semmi érdekes. Nekem ebből annyi a használható infó, hogy éppen max fesz-en volt a GPU.

[ Szerkesztve ]

(#943) Werkly


Werkly
őstag

Nos egyik csontrafagyi után (rebootolt vagy 1 perc múlva magától) XP-n ez volt az eseménynaplóban:
System Error (102) 1003
Hibakód:
100000ea
889c3318
88c39a88
b84efcbc
00000001

Nem tud csórikám TDR-ezni ezért ezt produkálja.

(#944) Lacza_26 válasza wicken (#941) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Akkor azért nincs nálad TDR mert nem engedi le a feszt és a frekiket.
Nézd csak meg.

Nálam mondom 2 monitornál (LCD TV monitor teljesen mindegy) mindig Level #3 GPU: 405 MHz, Árnyaló: 810 MHz, Memória: 2000 MHz megy a kari.
Arra nem emlékszem a feszt ilyenkor mennyire engedi vissza, de azt hiszem akkor 1,05V-on megy.
Level #1 GPU: 50 MHz, Árnyaló: 101 MHz, Memória: 135 MHz 0,875V
Level #2 GPU: 405 MHz, Árnyaló: 810 MHz, Memória: 324 MHz 0 912V
Level #3 GPU: 405 MHz, Árnyaló: 810 MHz, Memória: 2000 MHz, 1,050V
Level #4 GPU: 775 MHz, Árnyaló: 1550 MHz, Memória: 2000 MHz 1,050V
Nálam ezek a gyári értékek.

Valszeg a 0,875 a kevés ezt kéne feljebb tekerni.
Ha magától nem fagy ki vagy a Win nem kér frissítést akkor nálam sincs restart.

De a 2 monitorról leszoktam amíóta ps3 media servert használok filmezésre.

(#945) Nauda válasza Lacza_26 (#944) üzenetére


Nauda
tag

A 0,875V-t hogyan lehet feljebb piszkálni? mert az afterburnel-el én csak a max-ot tudom állítani...

(#946) ProciVettel válasza Nauda (#945) üzenetére


ProciVettel
tag

[link]

Nbitoral lehet

(#947) Lacza_26 válasza Nauda (#945) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Szerintem csak bios-ban lehet feljebb állítani.
Ezzel is próbáltam de ennél sem engedi csak a legmagasabb órajeleknél enged a feszhez nyúlni.

Nekem is azt kéne feljebb nyomnom.

(#948) Werkly válasza ProciVettel (#946) üzenetére


Werkly
őstag

Na és ez segít a problémán?

(#949) Werkly válasza Nauda (#945) üzenetére


Werkly
őstag

Na majd tájékoztass, hogy mi lett?

(#950) ProciVettel válasza Werkly (#948) üzenetére


ProciVettel
tag

Én megemeltem a multkori fagyásom után azóta nem volt, de nem tudom h ez segitett e.. majd ha továbbra is jó akk jah. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.