Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) *Ropi* válasza agressiv (#700) üzenetére


*Ropi*
félisten

:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#702) Egon válasza joey04 (#697) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként ez a jelenség, ami nálam van (ti. már indulás után előjön időnként a TDR), arra utal, hogy Abu nem biztos hogy jó helyen kapisgál (illetve több tényező is okozhatja a hibát, nem feltétlenül kizárólag az agresszív órajel-vezérlés okolható).
Mindenesetre érdekes, hogy mi történhet a bootolás és a Win betöltődés folyamata során, ami előhozhatja a hibát (lehet hogy meg kellene vizsgálnom a betöltődő rezidens programokat, bár első ránézésre semmi olyan nincs, aminek köze lehetne a történethez).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#703) agressiv válasza Egon (#702) üzenetére


agressiv
addikt

Semmi, instabilak a kártyák ennyi. Mivel manapság az a menő, ha 3W meg van spórolva alacsonyak a magfeszek és instabilak a kártyák. Picit emelt magfesszel jók, ezt többen is írták.

Hát még a borz.....

(#704) joey04 válasza Egon (#702) üzenetére


joey04
titán

Nálam egyébként amíg nem lőttem be a korábban linkelt beállításokat, addig teljesen váratlanul jött elő a hiba. Volt, hogy 2-3 óra után 1, és utána csönd, volt, hogy újraindításig folyamatosan csinálta, volt, hogy boot után megjavult egy ideig, de volt, hogy boot után azonnal jelentkezett. Az tuti, hogy a Firefox sem okés, mert leggyakrabban akkor jött elő, igaz az 90%-ban eleve futott mindig, de boot után értelemszerűen nem. Néha videók alatt is előjött. Csak játékok alatt nem. Ott gondolom állandóan fullon pörgött a kártya, ezért nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#705) agressiv válasza joey04 (#704) üzenetére


agressiv
addikt

Nem a firefox-al van a gond, csak az használ erősen hardveres gyorsítást. Az egész egy nagy ellentmondás, mert ma már mindent a GPU-ra akarnak bízni, oké, de akkor ne menjen a GTX például 50MHz-en.. Persze, hogy meghűlyül :W

Most próbáltam, ha egyhelyben áll a rókakoma lemnnek az órajelek a legalacsonyabbra, viszont, ha görgetem, akkor felmegy max-ra, majd megint le és össze vissza. Ezzel lehet spórolni energiát, de úgynéz ki ennek ára van.. És ez is megerősíti abu gondolatait.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#706) Abu85 válasza Egon (#692) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a legrosszabb, mert minden termékre ki kellene adni egy új BIOS-t, és ez a teljes specifikálási folyamat újrakezdését jelentené. Egyik partnernél sincs meg erre a kapacitás. A felhasználói oldalon meg pláne nincs erre lehetőség, mert minden olyan GeForce tulaj, aki nem frissít BIOS-t, nem frissíthet többé drivert sem, mivel nem fogja a meghajtó ismerni a régi BIOS-ok órajelre vonatkozó paraméterezését. Ez az opció felvállalhatatlan.

Szerintem a legjobb megoldás szétválasztani a mobil és az asztali vonalat. Nem kell ide közös driver. Csak a probléma van ezzel. Az Optimushoz hasonló asztali megoldás úgy sem született meg, és szerintem nem is fog, mert a muxless átkapcsolás sok kompromisszumot igényel. Tök lényegtelen, hogy most egy driverből közös, vagy egy asztali és egy mobil verzió készült. Az NV-nek a hitelesítés extra pénz két driverrel, de legalább lehet mobil és asztali szintre szabni a drivert.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#707) Abu85 válasza kranazoli (#693) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TDR-t mindenkinél ugyanazok a dolgok okozhatják. Ha a driver béta, akkor lehet szoftveres hiba. Ha a driver WHQL, akkor az már nem lehet általános szoftverhiba, mert az MS erre vállal garanciát az aláírással. Ilyen esetben a TDR-t specifikus instabilitás hozza elő, ami lehet egyes VGA-k instabil működése (egyéni, vagy szériahiba formájában), ésetleg tuning, legyen az VGA-ra, vagy procira, vagy memóriára. Ebbe a GPU-k gyári tuningja is beletartozhat. Alaplapi instabilitás, vagy kompatibilitási hiba egy hardverrel. Merevlemezhiba, táphiba, tápegység elégtelen teljesítménye, illetve bármilyen egység túlmelegedése. Fájlrendszerben keletkező korrupt adat egy fontos rendszerkomponensre. Illetve a különböző Windows-ra vonatkozó hibák, amiket ugye nem szoktunk idevenni, mert a gyártók feltételezik, hogy a userek rendszeresen update-elik a rendszert, de mi tudjuk, hogy ez nem így van, tehát simán lehet Windows probléma is. Amire természetesen van valamilyen hotfix. Láthatod, hogy a hiba mennyire szerteágazó.
Az NVIDIA is egy specifikus hibával küzd, vagyis nem a driver okozza szoftveres oldalról, hanem az egyes hardverek instabilitása. Ezért teszem személy szerint felelőssé a 280-as driverbe bekerült új energiamenedzsmentet, mert nagyon sok a véletlen, hogy pont a 280-as driverrel kezdődtek a gondok, és a referenciatermékeket elkerüli a hiba. Innen logikus azt gondolni, hogy a gyorsabb órajelváltásokat az NV a referenciatermékekre kísérletezte ki, és az olcsóbb NYÁK-okon ez nem működik.

Az AMD évek óta nem javított TDR-t a driverben. Az MS-nél voltak a hibák. Rendre jöttek rá hotfix-ek. [link] , [link] - pl. ez és ez ... ezért fontos a rendszert frissen tartani. Az MS-nek is van ezzel kapcsolatban supportja. Ha nem is tartod a rendszert frissen, a dump fájlt elküldve ők elemzik a problémát, és ha ismert gondod van, akkor arra jó eséllyel van már hotfix, amit válaszban általában küldenek is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#708) kranazoli válasza Abu85 (#707) üzenetére


kranazoli
senior tag

Miért vagyunk OFF-ban?! Nem az időjárásról beszélgetünk. :)

Ebből Nekem rögtön az ugrik be (pontosabban másodszorra), hogy nV megint Béta driver-t fog kiadni és újra eltolja a WHQL dátumát.

Először is MEA CULPA, my mistake - valóban szó volt akkoriban róla, hogy az MS keze is benne van a dologban, pontosabban MS segítségét is kérték a probléma orvoslásához.

Azonban ez most furcsa irányba tereli ezt a TDR dolgot. Ugyanis ha WHQL után nem lehet szoftveres TDR hiba, azért mégiscsak volt Radeon-ál is, csak pontosan MS probléma miatt mintsem AMD driver miatt. Ezek után kicsit kétséges, hogy milyen is ez a MS teszt?! (átmegy az MS teszten TDR nélkül a Radeon driver, de utána is van TDR és épp MS miatt?! Érdekes)

Azért is kérdeztem, hogy Radeon-nál mi hozta az orvosságot, mert józan paraszti és kicsit laikus ésszel megközelítve ezt a kérdést miről is beszélünk? TDR hiba, szintén VGA kártyával és most tekintsünk el az "autó márkájától". De vajon nem lehet-e bármi hasonlóság abban, hogy most egy másik márkánál van dettó ugyanaz a hiba? Akkor nem lehet, hogy vmi hasonlóképp kellene orvosolni ahogy azt a másik márkánál is tették és megszűnt a hiba?

Azt meg már korábban írtam, hogy Én nem is értem miért nincs külön desktop és mobil driver? Nem látok bele a költségvetésbe, de egyszerűen nem hiszem el, hogy akár még költség szinten is nem lenne okosabb teljesen külön fejleszteni a platformokat. Szerintem minden téren sokkal egyszerűbb lenne.

Költségekre egy nagyon kisarkított példa:

Miért nem tudunk Mi nV-sek legyártani már egy retkes driver-t, melyben olyan agresszív az órajel kapuzás, hogy megközelíti a Radeon-t? Jahh, mert a desktop kártyákra is figyelni kell. És ennyi az oka, hogy egy nV VGA-s noti 30 percel kevesebb üzemidőt bír, mint egy Radeon-os? Akkor ennyi volt. Innentől szétválasztva a dolog. Hamar-gyorsan kidobjuk a mobil piacra szánt driver-t és elhíreszteljük, hogy holnaptól +30 perc üzemidő mobil oldalon, a desktop-osok meg ha úgy látják jónak emeljék fel a következő driver-ben az órajel kapuzást 2x-es értékre, dobjanak ki egy desktop béta(!) driver-t, hogy még különösebb felelősséget se kelljen vállalunk rá, mint egy WHQL-re aztán utána ráérnek matyizgatni tovább mindkét platformon.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#709) ЯΞNΞGΔT válasza agressiv (#689) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Szerintem itt azért nem csak az általad sokat látott "összetákolt" gépek és low userei vannak - akikről te beszélsz, azok nem fognak fórumozni, mert inkább téged hívnak...
Továbbá nekem pl a Dell laptopomnál is előjött - az is össze van tákolva?
Van abban valami amit mondasz - érdemes igényesen összepakolni a gépet, mert abból baj nem lehet, de szvsz TDR az marhára nem azért van, mert sata/molex átalakítót használ valaki.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#710) agressiv válasza ЯΞNΞGΔT (#709) üzenetére


agressiv
addikt

TDR az marhára nem azért van, mert sata/molex átalakítót használ valaki.

Itt arról van szó, hogy instabil a GPU, aminek vagy 100 oka is lehet, mint oéldául az alacsony feszültség, vagy nem megfelelő áramellátás és így tovább.

akikről te beszélsz, azok nem fognak fórumozni, mert inkább téged hívnak...

Az igaz, hogy még ahhoz is lusták, hogy fúrumozzanak, de nem szólnak, hanem tákolnak és csak akkor szólnak amikor már baj van...

Továbbá nekem pl a Dell laptopomnál is előjött - az is össze van tákolva?

Háá :DDD igen. A laptopok hullanak mint a legyek, a hűtésük elégtelen, és kérdezd meg a laptop szervízeket, hogy mennyire tákolnak. Manapság a laptopokkal több gond van mint bármi mással ami IT cucc.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#711) Trevize1987 válasza agressiv (#710) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Na most azt képzeld el, hogy a bluechipben vettem a gépem anno (azóta kábé már minden volt cserélve abból a konfigból különböző okok miatt) és egy egész korrekt, még a régi i5ös konfig volt, alkatrészenként rendeltem meg és voltak olyan udvariasak, hogy felajánlották h felár nélkül összerakják. Na mondom, miért is ne, informatikus vagyok (vagyis leszek), de azért az a legjobb ha vérprofik rakják össze, abból baj nem lehet. Megkaptam a gépem, szép volt jó volt, de összeomlott 10 percenként fagyással. Mindent átnéztem, szétszedtem és végül tudod mit találtam? A GEIL márkajelzésre ragasztott matrica lecsúszott a csatlakozásba és úgy nyomták rá. Alaplap meghalt, ram meghalt, más szerencsére nem. 3 hónapon keresztül jártam vissza hozzájuk, mert nem akarták elismerni, hogy az alaplap tönkremehet egy ilyentől és váltig állították, hogy nem kell csere stb. Amúgy nagyon rendesek voltak és kifejezetten szép csaj ült bent náluk az irodában.

Csak azért írtam le, hogy itt már mindenki csak tákol össze, de ha már 20 IQval az átlag fölött vagy akkor nem lehet nagy baj. Az én esetemben pölö minden hibátlan, szó sincs tákolásról és mégis TDR van egy nagyon durva ref karival. Igaz, használtan vettem, de akitől vettem soha nem volt neki ilyesmi, nálam meg attól a perctől kezdve előjött ahogy beraktam a gépbe, a gyári drivertől kezdve, az összes többivel (mint mondtam, voltak jobb és rosszabb időszakok, de a lényeg, hogy egyszerűen nem akar elmúlni). És a kártya volt szervízben komolyabb teszteken, havernál és mindenhol hibátlan. Bosszant, hogy azt hittem majd elolvasok két fórumot és találok megoldást, ehelyett ez a 400. fórum ahol megkérdeztem így lassan 1 éves szörfölés után és itt sem tudnak semmit. Mármint mindenkinek van ötlete, elmélete, de ha még az nVidia sem tudja megoldani akkor mire számítsak? Kezd elegem lenni.

(#712) ЯΞNΞGΔT válasza agressiv (#710) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Khm-khm. Nem egy FuSi (senkit nem akarok megsérteni) laptopról beszélek - ráadásul ez egy nagyon jó széria volt a Dellnél.
Plussz soha nem volt vele ilyen baj érdekes, hogy most mégis előjött az új nv driver és ff alatt...fura egybeesés.
Ennek a hűtéséről csak annyit, hogy ezt még 2 év alatt egyszer sem kellett szétszedni és kifújkálni stb. míg a bnőm HP DV6osát már 2x és kb egyidősek..
De nem offolok tovább, nyilván valamiféle instabilitás okozza, de ez szvsz nem hardverhiba - hanem igencsak szoftver.

Egyébként, nekem szerencsére csak havi 2-3 alkalommal jön el - főleg ff alatt, viszont volt egy kártyám még áprilisba ami 15mp-énk hozta ezt a hibát - akkor ez a fórum még nem is létezett - és még gariba ki is cserélték nekem a vga-t, bár bent a nagykerben nem produkálta a hibát.

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#713) *Ropi* válasza ЯΞNΞGΔT (#712) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kötekedésből, de honnan tudod, hogy nem koszos anélkül, hogy nem szedted szét? ;) Az már nagyon a végső jel, ha túlmelegedés miatt fagyogat, leáll, stb... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#714) ЯΞNΞGΔT válasza *Ropi* (#713) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Hali!
Arra célzol, hogy amiatt lett volna TDR-em?
Nem mondtam, hogy nem az, sőt biztos, hogy koszos már ez is. De még mindig csak langyi és nem visít a ventilátor olyanmód, hogy még desktopra nézve is szégyen - ja és arról nem is beszélek, hogy játékot nem nagyon látott a noti.
Az említett HP-t már 2x azért kellett szétszedni és kitakarítani, mert nem bírtad a kezedbe tartani + leállt, ahogy írod a végső jeleket produkálta.
De ez nem tartozik ide, nem is akarok erről vitázni vagy ilyesmi - más topicba való lenne inkább ez a téma.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#715) agressiv válasza Trevize1987 (#711) üzenetére


agressiv
addikt

én esetemben pölö minden hibátlan, szó sincs tákolásról és mégis TDR van egy nagyon durva ref karival. Igaz, használtan vettem, de akitől vettem soha nem volt neki ilyesmi

Na éppen ez a poén, hogy nála nem volt vele gond, másik gépben meg megőrül a kártya. Ez az ami erősen megerősíti a hardveres instabilitást, mint a szoftveres problémát.

Hát még a borz.....

(#716) Keksz03


Keksz03
senior tag

hali!

nekem HD6950em van, de random elmegy a monitor készenléti állapotba majd pár másodperc múlva a gép is megfagy! amióta új a vga azóta csinálja 6850el nem volt ilyen gondom! tettem fel új win-t új driverek új BIOS de semmi, még mindig csinálja! még minidump fájl-t sem csinál mikor megfagy! előfordulhat h nálam is ez a gond?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#717) agressiv válasza Keksz03 (#716) üzenetére


agressiv
addikt

Igen.

Hát még a borz.....

(#718) Abu85 válasza Keksz03 (#716) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nálad is TDR, van csak nem a topikban taglalt hibától. Garanciáztasd a terméket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#719) Trevize1987 válasza agressiv (#715) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

De ez maximum azt erősítheti meg, hogy valamilyen (amúgy teljesen jó) hardverrel nem kompatibilis. Mert a régi ATI 5750em vígan ment ebben a konfigban. Azért még a ramot le fogom cserélni, ez a GEIL nem győzött meg. Remélem ez lesz a hatalmas megoldás :D

(#720) DigitXT válasza agressiv (#705) üzenetére


DigitXT
félisten

És ha kikapcsolod "rókakoma" hardveres gyorsítását?;)

(#721) agressiv válasza DigitXT (#720) üzenetére


agressiv
addikt

Nem kapcsolom ki. :D Nem próbáltam, de valószínű, hogy akkor is hergeli, de csak 2D és nem opencl ben vagy 3d-ben vagy a tök tudja milyen módnan ami miatt instabil lesz a cucc.

Hát még a borz.....

(#722) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ma-holnap jön az új béta driver... kicsit csúsztak vele. De ez most 99%. :)

Remélem csináltak valamit az ügyben...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#723) kranazoli válasza FollowTheORI (#722) üzenetére


kranazoli
senior tag

GeForce R295 Driver - 295.51 BETA

Key Bug Fixes and Enhancements

Fixes instances where the GeForce GTX 590 fan unnecessarily increased to 100%.
Fixes instances of driver timeouts while simultaneously watching multiple videos.
Adds edit/delete option for custom resolutions.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#724) csabsz13 válasza kranazoli (#723) üzenetére


csabsz13
aktív tag

kíváncsi vagyok. nekem egy GTX 560 hozza folyamatosan a kernel hibát, már 290es béta is fent volt, amikor egy idő után újra előjött.
az az érdekes, hogy nem volt "while simultaneously watching multiple videos" helyzet egyszer sem. amikor a hiba előjött.

persze ettől függetlenül játék közben egyszer sem maradt ki a kép és nagyon meg vagyok elégedve a vidikártyámmal :DD

köszi a driver linkért!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#725) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Már felraktam és tesztelem... meglátjuk milyen lesz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#726) joey04 válasza kranazoli (#723) üzenetére


joey04
titán

Ma reggel megint volt egy tdr, szóval kipróbálom én is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#727) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Még várok, mert most az 290.36-al megy 3-4 napja (na persze ezzel is előjött már a TDR, szóval mindenképpen csak átmeneti megoldás). Kérem informáljanak majd uraim a tesztelgetés eredményeiről.

(#728) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Eddig nálam stabil... úgyhogy van remény. :)

Elvileg ebből lesz WHQL is majd, ha nem lesz nagy gond vele.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#729) joey04


joey04
titán

eddig nekem is jó. bár most meg a Batman Arkham City fagyott szarrá egy újraindításig (driver telepítés után volt egy restart, szóval egy újabbra is szükség volt) de ezt betudom véletlennek...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#730) kranazoli


kranazoli
senior tag

Letölthető a GeForce 295.51-es driver

A legfontosabb hibajavítások és újítások

* A GeForce GTX 590 esetében javították azt a hibát, amely azt okozta, hogy a hűtőventilátor néha indokolatlanul is maximális fordulatszámon kezdett üzemelni.
* Több videó egyidejű megtekintésekor nem lesz több driver időtúllépés.
* Mostantól lehetőség van egyedi felbontások felvételére és törlésére is.

Ergó the solution: Futtassatok több videót egy időben. :DDD

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#731) csabsz13


csabsz13
aktív tag

kb. 10 perccel azután, hogy feltettem az új drivert...kernel hiba.
a firefox futott, tumblr.com, semmi videó meg ilyenek :(

kép: [link]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#732) FollowTheORI válasza csabsz13 (#731) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az új 10-es verzió?
FF-et nem próbáltam még, de nálam még mindig oké semmi TDR eddig.
A hosszútávú teszt folytatódik, ugye előjöhet egy hét múlva is akár.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#733) Egon válasza csabsz13 (#731) üzenetére


Egon
nagyúr

Az nV Control Panelen beállítottad az energiagazdálkodási lehetőségeknél, a maximális teljesítmény előnyben részesítését, a driver upgrade után?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#734) csabsz13 válasza FollowTheORI (#732) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nem, azt még nem tettem fel.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#735) csabsz13 válasza Egon (#733) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nem állítottam, de megpróbálom!
köszi az ötletet!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#736) Trevize1987 válasza Egon (#733) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Bár ha kiadnak egy drivert ami tényleg megoldaná a dolgot akkor nem kéne semmit átállítani. Szóval ez megint a halottnak a csók dolog lesz, legalábbis félek tőle.

(#737) Werkly válasza kranazoli (#730) üzenetére


Werkly
őstag

Ezzel is csontrafagy néha! :(

(#738) Egon válasza Werkly (#737) üzenetére


Egon
nagyúr

Lefagy? Ott valami más lesz a gond... :U
Eseménynaplóban van valami hibaüzenet?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#739) Trevize1987 válasza Egon (#738) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Minden második TDRel szenvedőnek szétfagy a 3-4 TDR után. Ahogy elnéztem leginkább a drágább kártyákkal fordul elő, hogy nem tudnak rendesen visszaállni. Pölö az én GTX480om.

(#740) Werkly válasza Egon (#738) üzenetére


Werkly
őstag

Nem hinném! Régebbivel TDR! Új béta Kernel Power 41. Ezt is a VGA okozza! Pl. mediaplayer csontra fagy!

[ Szerkesztve ]

(#741) Egon válasza Werkly (#740) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez gáz.
Neked is azt tudom javallani, mint írtam pár hsz-el feljebb: energiagazdálkodási lehetőségnél a maximális teljesítmény előnyben részesítése beállítás kiválasztása. Ha ez nem segít (nekem úgy tűnik - lekopogom - bevált: az utolsó hivatalos WHL meghajtót használom, és mióta ezt beállított (jó ideje) nincs semmilyen gondom a vga-val (sem)), akkor megpróbálnék egy kis feszt emelni. Ha ez sem válik be, akkor visszavinném gariztatni (így vagy úgy... :U ).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#742) *Ropi* válasza Egon (#741) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért ez a max. energiagazdálkodás is "vicces": alapjáraton szétfűti a kártyát. :W Nekem idle 33 Celsius körül van, ha bekapcsolom, 61, és még hozzá sem nyúltam a géphez...Nem kályhát vettem b@sszus... :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#743) Werkly válasza Egon (#741) üzenetére


Werkly
őstag

Azon van a beállítás. Ezelőtti driver béta a jó olyan szempontból, hogy ott nincs fagyás csak TDR. Nem hinném, hogy gariztatni kéne hiszen nem egyedi a kártyám "produkciója"! Majdcsak megoldják egyszer! Vagy max. a Win 8-ban.

[ Szerkesztve ]

(#744) joey04


joey04
titán

este már nem akartam írni, nem akartam végigkáromkodni a topikot...

ebben az új driverben valóban mókoltak valamit a videólejátszásnál, mert a telepítése óta minden videó/film elkezd iszonyat módon szaggatni 5-10 perc után. Minden lejátszóval. Fullscreenben csak, amíg ablakban fut, addig jó. Próbáltam a beállításokkal játszani a lejátszókban és a nv vezérlőpultnál is, de semmi eredmény. Így inkább visszament az utolsó whql. Azzal "csak" 2 TDR volt. Így legalább a filmek nem szaggatnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#745) *Ropi* válasza joey04 (#744) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem nem szaggat semmi. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#746) joey04 válasza *Ropi* (#745) üzenetére


joey04
titán

jó neked. :))
mindegy, lehet, hogy szakítok a hagyománnyal, és nem teljesen új gépet veszek 1-2 év múlva, hanem cserélem majd a VGA-t valamikor nyár elején.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#747) *Ropi* válasza joey04 (#746) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kár, hogy csak ez a 2 "nooormááális" gyártó van... :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#748) kranazoli válasza *Ropi* (#747) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ezért nem szabad leragadni ott, hogy csak nV; csak Radeon. Váltani kell (persze ha van miből!) Ezzel a gyártók is tisztában vannak. A felhasználó nem nagyon tud mást csinálni, mint pattog az AMD és nV között. Aki az egyik oldalán hányja össze Magát a sok szarságtól, az átmegy a másikhoz (vica-verza). Aztán ott sincs kolbászból a kerítés és később megint vissza.

Az, hogy csak konzol egyelőre butaság. Ez csak kis hazánkban és állítom a Balkánon "divat", hogy konzolt soha; PC-s játékok hulladékok ezért PC-t soha.

Kicsivel nyugatabbra Tőlünk teljesen elfogadott, hogy egy háztartásban több fajta konzol és PC és qrvára nem érdekli a másikat, hogy a másiknak mije van, vagy nincs.

Szimulátor játékok egyelőre PC-n a nyerők.

Ettől függetlenül személy szerint örülnék Neki, ha a Windows-ból kigyomlálnák a játékot és a PC visszatérne az eredeti helyére, munkára. Egy jobb VGA árából vesz az ember egy konzolt, ha ügyes akkor egy raklapnyi játékkal. Amit Én rühellek, hogy kijönnek a játékok PC-re, nulladik napi patch-el már, hogy nagyjából játszhatóak legyenek. Utána pár hónap múlva talán megérkezik vmi korrekt VGA driver is. Időközben beesik pár GB patch. Aztán mire játékra kerül a sor több óra csak ilyen-olyan update-ekkel; driver-ek letöltögetésével; telepítgetésekkel telik és mire belemelegedne az ember jön egy TDR; vagy egyéb misztikus jelenség.

Ez szerintem szánalmas. Közben marhára pofátlan és amúgy is gazdag emberek csak még jobban meggazdagodnak még jobban ezen az egészen. Fizetős DLC ésatöbbi világa...

Ez természetesen konzolon sem sokkal jobb, de talán kevésbé nyögve nyelős. És ami még nagyon fontos. Ha vki még nem próbálta egy XBOX-os multis közösséget nem lehet egy lapra venni a PC-s csítelős közösséggel.

Néha-néha úgy érzem, hogy a Windows nagyon jó úton halad a felé, hogy a játékokat úgymond közvetett módon kigyomlálja Maga alól és ebben közrejátszik az is, hogy a hardver árak is irracionális magasságokban vannak.

Fél milla egy PC-re?! És akkor még mellé a bosszankodás?! Hát 180 fokban fordul meg Velem a világ, ha ez normális ami a PC-s játékvilágban történik.

Ui.:

Nekem szerencsére semmi problémám nincs (se játékban; se 2D-ben) de ettől függetlenül is ez a véleményem. :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#749) *Ropi* válasza kranazoli (#748) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én sem játszom: munkára kellene a gép, de a hardveres gyorsítást használó programok miatt csak gond van vele... :W

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#750) kranazoli válasza *Ropi* (#749) üzenetére


kranazoli
senior tag

Milyen vasad is van?!

Gondolom vagy 560; 560Ti vagy előző generáció. Cseréld le vmi ref. 570-esre és szerintem meg fog szűnni a probléma. (hamarabb végzel a munkával, visszajön az ára :) )

Ill. Radeon oldalon ott vannak 5770-től 6950-ig az olcsóbb és jobb vasak.
(csak nem tudom amit használsz inkább nV; vagy Radeon kártyát igényelne-e. Gondolom nV)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.