Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) South Velen válasza koko52 (#1250) üzenetére


South Velen
addikt

Dehogy 5db-ok.
Az 5db+ nem 5db-ot jelent. Jelenthet bármennyit. Ráadásul többször volt hogy 10-20 féle SKU-ból volt 5+db, ami ugye jelenthet SKU-nként 100+ db-ot is (decemberben ehhez még jóval közelebb volt mint az 5db-hoz).
Azaz ebből és a rendelésszám változásából ítélve egy-egy decemberi drop jelentett kb 500-1000 kártyát is.
És ez csak az alza. Persze ők több országba szórtak.

Emlékszem dec 21 délután körül amikor én vettem 3060ti gaming x-et, volt az iponon msi gaming x 3060ti (203k volt :) ) és 3070 (248k), előbbiből 10, utóbbiból kb. 45 db rendelés volt (mindet kivitték ahogy tudom). És ez csak egy darab bolt és egy 20 perces intervallum.

Simán van 10.000 db RTX 3xxx üzemben szerintem is itthon. Nagy része bányában.

Vagy pl. csak a hírhedt alzás divatdiktátort többször kapták lencsevégre 30+ karival távozni a pénztártól. És kitudja h hányszor ment amikor nem is lőttek róla fotót?

[ Szerkesztve ]

(#1252) maajsz válasza South Velen (#1251) üzenetére


maajsz
senior tag

Én is akkor ütöttem le a 60 Ti-t, de az iponon kb ez meg talán még 1-2 alkalom amikor volt ilyen "nagyobb" mennyiségben normális áron. Mondjuk én csak Kari előtt kb 2 héttel kezdtem el jobban figyelni a készleteket, de emlékszem, hogy előtte az alzán többször sem sikerült eljutnom a kosárból a fizetésig, mert csak annyira pár db volt és az le is skalpolták.

(#1253) South Velen válasza maajsz (#1252) üzenetére


South Velen
addikt

Persze mert akkor még 10-esével vitték alzáról a céges vásárlók.

(#1254) warcat


warcat
veterán

Újra listázva vannak alzán a 3080-ak (és 3070, 3060 Ti), de nem kapható semmi persze.
Valószínűleg nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1255) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Alza :)) [link]

[ Szerkesztve ]

(#1256) Dewo válasza DeathAdder (#1255) üzenetére


Dewo
aktív tag

:C :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#1257) koko52 válasza South Velen (#1251) üzenetére


koko52
veterán

Akkor úgy látom Európában ide jött a kártyák nagy része. Mert a listák amiket külföldi webshopok feltesznek úgy néznek ki, hogy igényelt 1000db ebből teljesítve 100. De legyen igazatok és lehet majd új rigeket szaré-hugyé összerakni.
Amúgy csak én nem találkoztam olcsó 1xxx 2xxx kártyákkal a nagy összeomlás után? Mert akkor még VGA hiány sem volt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1258) Cthulhu Dawn válasza DeathAdder (#1255) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nagyon kekek lesz az emberek golyoi ha ebbol jovoheten nem lesz semmi :DDD .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1259) warcat


warcat
veterán

;] ;] ;]

EA: It's in the crate!

(#1260) DeathAdder válasza Cthulhu Dawn (#1258) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na igen :DDD

Meglátjuk. Cseheknél volt 2 órája is drop,

(#1261) nexwo


nexwo
Topikgazda

Alza újszövetség, második eljövetele, ha tudnák mennyi rajongója van :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1262) nexwo


nexwo
Topikgazda

IPON is változik [kép] Cloudflare -el védekezik.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1263) DeathAdder válasza nexwo (#1262) üzenetére


DeathAdder
veterán

Eddig is ilyen volt :)

(#1264) syIex válasza nexwo (#1262) üzenetére


syIex
veterán

És ez vajon jó lesz botok ellen vagy csak a distillt szűrték ki? :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1265) nexwo válasza DeathAdder (#1263) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Eddig németből elértem az oldalt, most már nem :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1266) koko52 válasza syIex (#1264) üzenetére


koko52
veterán

Distillt csak a nagyon várt termék szövegre állítom, onnantól azt változtatgatnak a képeken amit akarnak :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1267) warcat


warcat
veterán

Asus webshop felhagyott az összes 3000-es szériás kártya listázásával [link] ha tippelnem kell, majd visszatérnek 20%-al drágábban ;]

EA: It's in the crate!

(#1268) nexwo


nexwo
Topikgazda

Német Mediamarktban volt 3080, de azt sem tudtam megnézni, hogy melyik mennyiért.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1269) sajti_pajti válasza nexwo (#1268) üzenetére


sajti_pajti
tag

3070-esek is voltak ugyanott
Saturnban is
utóbbiban 3060 Ti is.

(#1270) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem kell valakinek 1660s?

;]
Colorful GeForce GTX 1660S
217190Ft
Aqua

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1271) nexwo válasza nexwo (#1268) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Most is volt és ez: GIGABYTE GeForce RTX 3080 Arous Master 10 GB azon az áron amit írnak,

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1272) sajti_pajti válasza nexwo (#1271) üzenetére


sajti_pajti
tag

A kisebb TUF-ok pl. drágultak. De csak egy egész kevéssel.

(#1273) Elek Botond


Elek Botond
tag

Jóslást én is várnék szívesen privibe, h mikor megy még nagyot és mikor esik a btc.
Mert akkor eladom 3 ingatlanom meg az 5x10es 3080 rigemet csak, h btc befektessem. ;] ;]

Én is próbálkoztam a jóslással anno december végén, és azt hittem ilyen tájt tudok majd 3060ti venni 180 ba de kicsit benéztem. :D

Viccet félretéve, a distill az mit jelent? Látom a témaösszefoglalóban is, meg most is láttam párszor leírva ide fórumba.

(#1274) ReFleXx válasza Elek Botond (#1273) üzenetére


ReFleXx
addikt

egy browser extension amivel betudsz allitani figyelest az oldal tartalman es a beallitott idonkent ismetli (pl keszlet ellenorzes)

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#1275) sajti_pajti válasza ReFleXx (#1274) üzenetére


sajti_pajti
tag

Amúgy meg gugliban a legelső találat, khmm :)

(#1276) Elek Botond válasza ReFleXx (#1274) üzenetére


Elek Botond
tag

Jaa köszi.
De akkor ez ugyan azt tudja mint az uptimerobot nem?

sajti_pajti igen közben megtaláltam de első keresésre valami miatt nem jött fel. :D

(#1277) Amerigo57 válasza nexwo (#1209) üzenetére


Amerigo57
őstag

nexwo .

Az EVGA 3080 FTW3 , mennyivel jobb az MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10G - nél ?

(#1278) koxx válasza Amerigo57 (#1277) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért, jobb?

(#1279) Amerigo57 válasza koxx (#1278) üzenetére


Amerigo57
őstag

koxx .
Kérdezem , mert a tesztek alapján , nem jobb.

(#1280) koxx válasza Amerigo57 (#1279) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én a suprim x-et beraktam volna a gépbe amikor volt nálam, csak eléggé át kellett volna struktúrálnom a gépházat, ill a gari miatt is inkább az evga volt ajánlott.

(#1281) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Háttérinfo bányászat ügyben, ami szerintem itt úgy kb. fél off
[megnyitja-a-rendszeret-egyes-kriptovalutak-elott-a-mastercard]

Gazdasági portálokon is megjelent a hír, a BTC-t ETH-t jelölve pl. potenciális esélyesként.

[ Szerkesztve ]

(#1282) nexwo válasza Amerigo57 (#1277) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Nem jobb, de nem akarok annyira sokat fizetni mint a suprim. :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1283) nexwo


nexwo
Topikgazda

[link] INNO3D GeForce RTX 3080 iChill X3, Grafikkarte
€ 1.124,00

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1284) nexwo válasza nexwo (#1283) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Most már bizonytalan.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1285) Chaser válasza Amerigo57 (#1279) üzenetére


Chaser
titán

suprimnál a designt és a hangot fizeted meg
kis tdp limit csökkentéssel az msi gamingek/suprimek hihetetlen halkak
nagyon jó ventik vannak rajtuk
kipróbáltam barátom 2080s ftw3-asát mielőtt eladtam, sehol nincs hangban a 3070 suprimhez képest szerintem - hangosabb jóval -
ellenben qrva jó vrm-e van és iszonyat lehet hajtani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1286) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Tájékoztatásul:
mailboxde már megint nem fogad új regisztrációt.

(#1287) sajti_pajti válasza sajti_pajti (#1286) üzenetére


sajti_pajti
tag

Mai (valójában 4 napos) nem jó hír:
[link]

(#1288) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Aquabán ha eddig nem törölték 10 rendelésemet, akkor egyet sem.

Tegnap is bepróbálkoztam egy TUF és egy Rog Strix 3080-al, hátha az egyik összejön (550e volt) pont gép előtt voltam, cím előre beállítva szóval úgy voltam vele, ha most se sikerül akkor tényleg soha. Természetesen most kapom a mailt, hogy mindkettőt törölték.

Nem lepne meg ha hamarosan 8-900 ezerért felkerülnének ugyanezek a karik.

(#1289) South Velen válasza DeathAdder (#1288) üzenetére


South Velen
addikt

És mivel magyarázták? "Kirívóan alacsony ár"?

Mikor az ipon 470-ért kiadta és valószínűleg ugyanabból a nagykerből jön és még így is keresett rajta az ipon is vagy 20 ezret?
Ezek meg keresnének rajta 100 ezret ha teljesítenék neked és az se elég nekik? :(((

[ Szerkesztve ]

(#1290) warcat válasza South Velen (#1289) üzenetére


warcat
veterán

Én arra tudok gondolni, hogy ment egyből boltos ismerős bányájába, ha nem épp a sajátba.

EA: It's in the crate!

(#1291) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Csak szólok, hogy USA-ban pl. weboldalon lehet licitálni Playstation 5-re és átlagban másfélszeres áron köttetnek az üzletek. Bestbuyon ha drop van, nem tart 10 másodpercig se a készlet, Walmart, Target detto. Máshol meg nagyobb helyen nem is volt semmi jó ideje. Kivéve Sony, ahol kb. 25 percre előre meghirdetik, aztán ha eljött az idő a várakozók közötti sorrendet sorsolással döntik el. Rá lehet nézni a hardveraprós PS5 árakra is, azok is messze a normál felett vannak.
Pedig azzal még csak bányászni se lehet. Úgyhogy szereintem nem alaptalan a gyanúm hogy az árakat nem csak a bányászok hajtják fel...

(#1292) koko52 válasza sajti_pajti (#1291) üzenetére


koko52
veterán

az árakat nem csak a bányászok hajtják fel
Ez eddig is nyilvánvaló volt, csak egy porszemek a gépezetben.
Okok: mesterségesen visszafogott gyártás, alapanyag hiányra való hivatkozás,konténer mizéria, kereskedők extra profitja, skalperek, covid bla-bla, bánya, maradj otthon játszál stb...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1293) sajti_pajti válasza koko52 (#1292) üzenetére


sajti_pajti
tag

Csak valahogy legnagyobbrészt mégis a bányászokat anyázzák a tisztelt fórumtársak.
Is.
Meg pl. az a bizonyos minapi PCX-es teszvideó is.

(#1294) -=RelakS=- válasza sajti_pajti (#1293) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mert ha bányászok nem vennének meg kb mindent is, akkor kinek lehetne eladni a 2000 dolláros 3080-akat?
Vajon ha 2017-18-ban nem lett volna másik bányász láz, akkor is annyiért jött volna a 20-as széria, amennyiért?

Az alapanyaghiány meg valószínűleg valós, ha autógyárak is szívnak vele. Az gondolom elég nagy biznisz, hogy a hétköznapi ember kárára is kiszolgálják.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1295) omfgk válasza koko52 (#1292) üzenetére


omfgk
addikt

Nincs semmiféle gyártás visszafogva.
És ez más területeken is látszik.

Egyszerűen nem tudnak annyit gyártani amennyit a piac felszív.

A porszemek a gépezetbe rész azért egy kicsit nagy túlzás.
Amikor a kártyák egy jelentős része egyszerűen el se hagyja Kínát.

Tehát ne magyar méretekben képzeljük el a bányászatot. Nem azért nincs Pistikének az Alma utca 2-ben RTX30-as kártyája mert a szomszéd vett mondjuk 6db-ot és járatja 24/7...

Hanem mert csarnokszámra viszik el már közvetlenül a gyártónál a kártyákat a nagyágyúk...

(#1296) nexwo


nexwo
Topikgazda

Nyissak egy nVidia dühöngő topikot? :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1297) koxx válasza nexwo (#1296) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem kell 20 különböző topik egy témának.

(#1298) nexwo válasza koxx (#1297) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Csak finoman jeleztem, hogy itt inkább azt közöljék hol kapni éppen kártyát :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1299) South Velen válasza koko52 (#1292) üzenetére


South Velen
addikt

Semmi bajom a bányászokkal, de azért a "porszem a gépezetben" kicsit rohadt erős csúsztatás :DDD erősebb mint a tegnapi "max 1000 rtx3xxx van műkodésben az országban"
Nem kell dezinformálni, nem csak miattatok van, de miattatok van főleg. Ahogy 2017/2018-ban is. Mikor redditen 50-100 darabos rtx3xxx farmokkal villódznak megszámlálhatatlan random emberkék az ethermine threaden, a bányászok biztosan csak porszemek :DDD
De még egyszer, nekem nincs ezzel bajom, üzleti döntésetek, kockázatot vállaltok, ha profitot termeltek megérdemlitek, de valótlan ne állítsunk már. A jelenlegi vga hiány-ár 95%-a az ETH árfolyammal áll relációban.

[ Szerkesztve ]

(#1300) -=RelakS=- válasza omfgk (#1295) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Olyan kicsi porszemek, hogy Iránban letérdel tőlük az elektromos hálózat :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.