Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ez az alza azért egészen elképesztővé vált idénre.

Hajlani 2kor megint volt egy felbontott drop (az időzítés is olyan nagyszerű hogy véletlenül se a neppereknek kedvezzenek vele).

Többek között volt egy 3060ti Ghost 200k ért, 650ért gainward 3090, 220ért 3070 chill x3, utóbbit megvettem, először feldolgozás alatt volt, aztán lefoglalva, aztán kapom az emailt, hogy szállításra készítik elő, aztán kapom a számlát, most meg hogy a rendelt terméknél sérülést észleltek ezért ebben az állapotban nem kerülhet forgalomba, ezért törölték :DDD

(#852) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Kártya híján nem marad más, csak a fun (német Saturn, NEM fotosop) :D :Y :W

(A megfejtés: Hétvégén elengedi a Mwst-t, plusz be van írva egy 10 eurós kupon.)

(#853) TommyGun


TommyGun
őstag

Amúgy ez komoly hogy 250 ezer forint feletti termékre az iPon nem mer vállalni 3 év garit amikor amúgy ezekre jellemzően a gyár is ennyit ad vagy többet?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#854) Erdei88 válasza TommyGun (#853) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem a 3080-ra vállaltak 3 évet

(#855) nexwo válasza sajti_pajti (#852) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Ha a magyar MM-ben is lenne, akkor írtam volna programot ami bevásárol :) De nálam mindegy mert kb het 1x van 3080 és mindig másik országban :D

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#856) -=RelakS=- válasza intuicio (#838) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem probléma, mert a 8 pines egybe csatlakozó megy a tápodba. A 6 pines, amiről lelóg a 2 pines, az megy a videókártyádba, de szigorúan mind a 8 pin bekötve! Vigyázz, mert ez általában úgy megy, hogy először bedugod a 2pines részt, majd rátolod a 6 pines részt, ami a 2 pinest rögzíti. Ha fordítva csinálod, akkor a 2 pines lötyögni fog, az meg nem szerencsés, mikor 50W-ot kellene az egyik pinen átlökni.

Ha rákeresel a lábkiosztásra, akkor a videókártya felőli oldalon van 3db 12V, 3db GND, ezeken megy át a 150W-nyi delej. A videókártya oldalán van még két db GND pin, az egyik a 6-os blokkban, ez mondja meg, hogy valami be van dugva, a másik a 8-as blokkban, ez mondja meg, hogy 75W helyett lehet 150W-ot kérni. Ezek csak érzékelésre szolgálnak, simán összecsomózhatják őket, és valami kákabéllel mehet a 7. pinbe a táp oldalán.

Ebből persze az is következik, hogy az ilyen kábelt nem szabad megfrodítani. A műanyag kialakítása miatt nem is tudod.

Gondolom, azért nem megfordítható, mert ugyanide dugod az alaplapi 12V-os extra táp kábeleit is, az viszont 4db 12V-ot ad ki magából, gondolom a hiányzó pin helyén van a 4.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#857) nexwo


nexwo
Topikgazda

[link]
ASUS Dual Geforce RTX 3070 O8G
400 801 Ft - oaziscomputer.hu

Ha valaki nem akar 100e Ft-al olcsóbban németből és türelmetlen :D

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#858) nexwo


nexwo
Topikgazda

Egyértelmű kamu, de azért kikértem a számlát és további képeket: [link]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#859) ii77 válasza nexwo (#858) üzenetére


ii77
tag

Áhhh, írtam több eladó hardverére, válasza: "Háztól házig megrendelés https://jofogas.delivery-pay.fun/order33390138" Válaszképp' megjegyeztem, hogy csaló, jól kezelte, nem reagált.

VESTAX QFO

(#860) nexwo válasza ii77 (#859) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Annyi a különbség, hogy aktiválta a házhozszállítást. Valahogy megkéne fogni a csalót :D

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#861) Bennyboy válasza nexwo (#858) üzenetére


Bennyboy
őstag

Én is ráírtam. Kérdeztem hová szól a gari. Azt mondta nem beszél jól magyarul csak angolul. Megkérdeztem angolul. Azóta nem válaszolt :DDD
btw 3080-at is hírdet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ 4080, D3, ROS CE, GAMER GÉP, HAWORTH SZÉK, MATRAC STB.

(#862) nexwo válasza Bennyboy (#861) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Ja tudom, körbenéztem a bazárját :D Írtam is a jófogásnak!

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#863) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Mikor fog már helyrerázódni az ipar?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#864) nexwo válasza kalozhun100 (#863) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Várj, megkérdezem a gyárban.. ja bocsi épp ünnepelnek szóval... segítek:
Az nVidia visszahozza a 2060 gyártását és kiderült hogy az ünne után drágább lesz a GDDR6(X) memória így, biztosra mondjuk, hogy nem meghatározható és nem a hónapokban!

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#865) kalozhun100 válasza nexwo (#864) üzenetére


kalozhun100
őstag

Az szuper! Azt tudtam, hogy 2 gyár látja el az egész bolygót, de még ünnepelnek is? :D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#866) DeathAdder válasza nexwo (#864) üzenetére


DeathAdder
veterán

Amúgy az egyik Taiwan a másik Dél korea, ők is kínai ünnepelnek? :)

(#867) nexwo válasza DeathAdder (#866) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Taiwan-t megnéztem és ők igen. de nem csak az nVidia proci a lényeg hanem a véggyártók :D hiába ha pl az MSI ünnepel (amúgy volt a hírekben hogy, tavaly év végén kigyulladt a gyár) :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#868) Kaci84 válasza DeathAdder (#851) üzenetére


Kaci84
őstag

Gondolom egy dolgozó felfedezte magának. Elintézte, hogy majd később fix időpontba felteszi amikor haver figyeli.
Igaz nekem csodás Cybertprtba de ugyanúgy törtölték az újracsomagoltat.
Persze azt is elhiszem, hogy mindenhol az a sorrend, hogy felteszünk egy terméket vásárló megrendeli kifizeti majd megnézzük van-e egyáltalán és, hogy sérült-e működik stb.
Aztán persze mindig kiderül, hogy nincs is vagy sérült. Véletlenül egy nagyon jó áru hiány terméknél.

(#869) w1n1x válasza Kaci84 (#868) üzenetére


w1n1x
tag

Túl sok a véletlen egybeesés XDDD

(#870) nexwo válasza nexwo (#867) üzenetére


nexwo
Topikgazda

MSI - Taiwan
EVGA - Taiwan
ASUS - (Taipei)
Zotac - Dongguan City, China
Colorful - China (?!)
inno3d - Shenzhen, China
Palit és társai - Taiwanese-based company

Manapság az a hamisítvány ami nem kínai. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#871) nexwo válasza ii77 (#859) üzenetére


nexwo
Topikgazda

nálam most küldött egy ilyen üzenetet:
Helló, üdvözli Önt az Orange online áruház automatikus válaszadója. Ha érdekli a termék minősége, akkor az összes terméket tesztelték és újak. Minden termékre 3 év gyártói garancia vonatkozik. Átvétel és személyes átvétel jelenleg nem elérhető. A Goodwill kézbesítési szolgáltatáson keresztül dolgozunk. Termék vásárlásához üzenetet kell küldenie a termékkel, és kérnie kell a kézbesítést. A megrendelés a kérelem pillanatától számított 5 percen belül elkészül. A tranzakció a Goodwill "Safe Deal" szolgáltatásán keresztül történik, megrendelést ad le, amely után megerősíti személyes kézbesítési adatait, fizetési adatait. A megrendelés regisztrációjától számított 24 órán belül megkapja a terméket, annak ellenőrzését és az átvételi szerződés aláírását követően pénzeket kapunk. A Goodwill rendszerben előre lefoglalva. Köszönöm a figyelmet. Tisztelettel.

És az utána küldött link meg másik .pw domain :D

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#872) dewil666


dewil666
őstag

Kicsit félre ment a topik tema :U

"Azért nyílt ez a topik, hogy az emberek tudják egymás között megosztani, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz.

Ha nem magyar a bolt, akkor természetesen információ szükséges a magyarországi szállítási lehetőségről is, és a nem itthon élő magyarokat se zárjuk ki!"

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#873) nexwo válasza dewil666 (#872) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Az is ott van hogy a csaló üzletekre is hívjuk fel a figyelmet :)

Még mindig kapni 3070-et [link] korábban két csomagküldő is meglett említve ami elhozza németből.

Az itthoni kínálat kicsit szomorúbb: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#874) nexwo


nexwo
Topikgazda

leet.hu-t nem ismerem de ott van MSI GeForce RTX 3070 Suprim X 8GB GDDR6 (GeForce-RTX-3070-SUPRIM-X-8G) 410e Ft-ért.

#875 ssj81
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#875) ssj81 válasza nexwo (#874) üzenetére


ssj81
aktív tag

Várható szállítás 1-2 hét...aztán pár nap után törlik a megrendelést. :)

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#876) warcat válasza ssj81 (#875) üzenetére


warcat
veterán

Miért törölnének egy 1123 euróért elsózott 3070 rendelést?

EA: It's in the crate!

(#877) ssj81 válasza warcat (#876) üzenetére


ssj81
aktív tag

Nincs a nagykerekben...mindenhol kiírják ezt a 1-2 hetet és a kiskerek is csak ezt tudják közvetiteni, senki sem tudja mikor lesz és mennyiért. Már csak azért is törlik mert 1-2 hét múlva nem ennyibe fognak kerülni.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#878) warcat válasza ssj81 (#877) üzenetére


warcat
veterán

Hát amit a jelen helyzetben amazonon bármikor meg tudsz venni, azt ők is be tudják szerezni ennyiért.

EA: It's in the crate!

(#879) ssj81 válasza warcat (#878) üzenetére


ssj81
aktív tag

Egyrészt ez nem X hanem sima, másrészt lásd Alza, máshol kapható kártya csak nálunk meg a románoknál nem, de ami tény, hogy magyar nagykerekben sincs...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#880) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!

Most leltem erre a topikra, időnként be fogok lesni, mert van egy egész erős konfigom egy GTX960 VGA-val megspékelve, ami enyhén szólva is a leggyengébb pontja a konfignak (MSI MAG B550 Tomahawk, AMD Ryzen™ 9 3900X, 32GB Crucial Ballistix DDR4-3200MHz CL16, Gigabyte GTX960 4GB OC, X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro).

Azt esetleg nem tudjátok, hogy az USA-ban hogy mérik ezeket a kártyákat? Nyáron jön haza egy ismerősöm, és lehet megkérném előtte, hogy vegyen egyet nekem, hátha... :B
Aki tud árakkal segíteni legyen kedves csak annyival segíteni, hogy pl.:
- 3070: 500$
- 3060Ti: 450$
- 3060: 400$
(Nem tudom a kinti árakat, csak példának írtam! :B Aki linket is tud, annak dobok még egy virtuális csokit is, biztos van az USA-ban is olyan, mint itthon az árgép, vagy épp egy konkrét korrekt webshop, amolyan ipon szintű átláthatósággal...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#881) koxx válasza Geresics (#880) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Msrp x2 jelenleg. Ott tud venni ahol epp van keszleten.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#882) nexwo válasza Geresics (#880) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Hello!

Én úgy vettem észre, hogy ott még ritkább mint itt EU-ban, véletlen tudtam meg hogy Kolumbiában (azért ez közel van USA-hoz) azért volt, hogy a 3060 ti $620-ba került (de ne vedd készpénznek).
USA-ban már a botokat is botokkal figyelik és ilyen élő adásokat is csinálnak: [link]
A német/olasz amazonon szokott lenni Amazon US szállítás is de az kb az MSRP 2-3 szerese. (Ráadásul ha az US Amazon szállít akkor Mo-ra nem is lehet rendelni, de azért akadt EU amazon is)

Viszont USA-ban a newegg lottót hozott létre, hogy egyenlőbb esélyeket biztosítson mindenkinek [link]

(Amúgy nekem is 3900x-em van toma b550-el és 32 gb 3200 mhz ram, csak nekem 3070-el az Alza jóvoltából, mikor még oly kedves volt)

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#883) Kaci84 válasza Geresics (#880) üzenetére


Kaci84
őstag

Szerintem nem lesz ez jó ötlet. Nyár még messze van nagyon. Másrészt az ilyen ismerősökkel is úgy szokott lenni, hogy persze persze amikor mrg oda kerül a sor nem ér rá, elfelejti, sok a csomag nem fér be, barátnője Anyukája kiskutyája nem nézi jó szemmel stb.
Ártól függetlenül a VÁM-nál is lehet gond, főleg ha magának is hozna dolgokat. Ha viszont nem is könnyen felmerülhet benne ha ezen lehet keresni miért nem magának hozza. Ha nem merül fel benne akkor meg neked illene adni a haszonból. Ott van még a méret is. Azért egy jobb darab elég sok helyet elvesz a táskából. A reptéren a feladott csomagok nagy részét átnézik pláne ha a röntgen elektronikai bizbaszt lát benne. Aki meg kinyíttja vérszemet kaphat. Kézipoggyászba felviheted de dobozostól nem biztos hogy befér doboz nélkül meg 2x foglal helyet. Macera.
Amennyivel ólcsóbb lesz számítsd bele, hogy eladáskor kevesebbet is adnak érte magyar garis társaihoz képest.
Amiket írtam tapasztalatból írtam voltam 1,5 éve USAba és én is akartam hozni és végül nem hoztam.
Ettől függetlenül ha minden összeáll jó is lehet de gyanítom nem lesz olyan egyszerű.

(#884) Geresics válasza Kaci84 (#883) üzenetére


Geresics
addikt

Nagyon jó barát, évek óta jár haza, és nyáron van mindig egy közös nyaralás. Mondta már párszor a csapatnak, hogy ha kell valami, szóljunk bátran, de eddig sosem éltem a lehetőséggel. Egyetemi tanár, azok közül is a becsületesebb fajta, nyerészkedni nem fog ezen (én sem vagyok az az ügyeskedő, seftelő típus). Viszont a vámról meg is feledkeztem, meg a röntgen is macerás lehet, márpedig kellemetlen helyzetbe nem szeretném hozni.
A gar. egyébként nem érdekel, mindig garidő lejárta után évekkel szoktam eladni a cuccaim, mert addig bőségesen kiszolgálják az igényeim. A régi i5-3570K-m még most is meglenne, ha bírná a 4K videók vágását! :D

Azt sejtettem, hogy most kint is hiány van, de arra nem számítottam, hogy nagyobb, mint az EU-ban. Nyárra talán rendeződik? Mintha a Leetes videó is ilyesmit sugallt volna...
Amerikai importban viszont az ár miatt gondolkodom. Nem sírok, ha valami kicsit drágább itthon, de amikor egy 500$-os kártyáért elkérnek 450eFt-ot, azt már nem tartom korrektnek, épp ezért gondoltam, hogy most (majd a nyáron) előrször én is kihagynám a becseületes magyar importőröket és kereskedőket, és még az ÁFA kérdéskörrel sem kell foglalkozni...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#885) sajti_pajti válasza Geresics (#884) üzenetére


sajti_pajti
tag

Basszus, tavaly még épp COVID előtt jöttem Madridból haza és volt a kézipoggyászomban egy kard formájú (kicsi) hűtőmágnes. Na, az se csúszott át a röntgenen. Udvariasan megkértek, hogy mutassam meg, hogy mi is az.
Aztán meg utána megtanítottam a srácnak az angol szót rá (sword) mert addig nem ismerte. :D

[ Szerkesztve ]

(#886) Stanley-B. válasza kalozhun100 (#863) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem fog.
Ebbena. ciklusban az Ethereum konnyeden elerheti a 6-10 ezer dollart, az 500 ezres 3080 jo arnak szamit majd.

(#887) ssj81 válasza Stanley-B. (#886) üzenetére


ssj81
aktív tag

1 max 2 hét és 500ezres 3070ről lesz szó.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#888) Kaci84 válasza Geresics (#884) üzenetére


Kaci84
őstag

Ha normál áron lenne kint is akkor már reég megoldották volna a nagy/kis kerek, hogy hozatnak be így vagy úgy, de ilyen haszonért még talán kimenni is megérné.
Az áránál azért vedd figyelembe, hogy ajánlott ár ÁFA, haszon nélkül és az alapmodellre. EVGA EU és USA oldalán érdemes az itteni/ottani árkülömbséget nézni, hogy megéri-e. Kintira ÁFÁ-t tenni.
Nem tudom milyen áron lesz majd amit hoznál , de szinte biztos vagyok benne, hogy nem fér bele a VÁMmentes határba. Kockáztatni nem érdemes. 3 EU-n kívüli útról 1x vettek ki csomagnézésre.
Ha meg a cuccot 3+ évig használnád akkor vagy most overkill vagy később szenvedsz majd vele. Kiegyensúlyozatlan lesz a géped fejlesztése. Proci egészen más volt , mert eltelt pár év fejlesztés nélkül az Intel uralma alatt persze, hogy nem avult úgy a cucc.

(#889) koxx válasza ssj81 (#887) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#890) AsakuraDave válasza koxx (#889) üzenetére


AsakuraDave
őstag

A 3070 az új 3080 :D :(((

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#891) koxx válasza AsakuraDave (#890) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha azt nézem, hogy nemrég 628k volt az inno3d 3090 :U

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#892) syIex válasza koxx (#889) üzenetére


syIex
veterán

Baszki ez már tényleg brutális..... :Y

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#893) kalozhun100 válasza AsakuraDave (#890) üzenetére


kalozhun100
őstag

Így már nem is olyan drága a 3090 xd

Samsung Galaxy S7 Edge

(#894) ssj81 válasza koxx (#889) üzenetére


ssj81
aktív tag

:D Láttam, és ez még az alja 2 ventis...de azért most még elvétve lehet kapni 400 alatt, 1-2 hét múlva ez lesz az általános ár, egy Rog vagy Aorus 600e lesz :D

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#895) koxx válasza syIex (#892) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erre már nincsenek szavak. A suprimx 3080 került 445k-ba nem is olyan rég és a 3080 topikban már akkor sokallták az árát, erre tessék :D Ennek a kártyának az ára 215k körül volt alzán.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#896) nexwo válasza koxx (#895) üzenetére


nexwo
Topikgazda

3080 TUF OC 469e Ft volt nemrég [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#897) syIex válasza nexwo (#896) üzenetére


syIex
veterán

Kíváncsi leszek mikor lesznek hasonló áron...
Kegyetlen ez a bányászat plusz hiány komób...

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#898) nexwo válasza syIex (#897) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Abban reménykedem, hogy mivel a szállítás 1 hétig is eltarthat, így a múlt heti utolsó darabok jövő héten megjelennek még.

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

(#899) McNamara


McNamara
Ármester

1mp-ig volt használt Inno 3060Ti Alzán 130K-ért.... :O

(#900) nexwo válasza McNamara (#899) üzenetére


nexwo
Topikgazda

PoC? ;]

Eladó: 5800x3D, Nitro+ 7800 XT, ECC 2x16 GB 3600MHz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.