Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) South Velen válasza koko52 (#1750) üzenetére


South Velen
addikt

Pedig ez ez 500 usd-s MSRP-hez képest több, mint 300%-os drágulás khm (átívelve a vga-s topikból), ráadásul nem is 3080, aminek az árában legnagyobb ugrás volt.

De ennyiért kétlem, hogy elviszik. Max kéz alatt valahogy, és azért fogy majd a készlet.

[ Szerkesztve ]

(#1752) koko52 válasza South Velen (#1751) üzenetére


koko52
veterán

Ja hogy neked a magyar gagyi boltok- mint ez az aqua- mérvadó? :DDD Ha holnap 2 millát ír ki akkor szerinted annyiért lehet kapni? Mert HA-n 1000 euró környékén adnak a skalperek is. Ők veszik alzáról vagy kintről, amit te is megtehetsz.

Én alza árakra gondoltam, mert megjelenéskor ott voltak 280k-s árak, ilyen ipon, aqua és csatlósai akkor is 300 felett voltak. Ennyi erővel árukereső legdrágább boltjait is nézhetnénk. Itt azért elrugaszkodtál te is a valóságtól ha már szerinted én is. :D

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1753) South Velen válasza koko52 (#1752) üzenetére


South Velen
addikt

Te mondtad, hogy elviszik, nem én.

Hogy eth 500 usd körül mennyiért voltak alzán, az nem releváns. Pont erről beszélek...
Vegyél már nekem is akkor az alzaról 280-ért jó? Köszi!
De most, ne amikor majd megint 500usd lesz az eth!
Sőt, a piac már akkor is felvette drágábban is, hiszen már akkor is épültek a sok vga-s rigek, ezért nagyon kevés volt a gamereknek maradó supply
ezért voltak már akkor is scalperek szép számmal. De ezt a másik topikban kifejtettem.
160k-ért is volt 3060ti, még a topikban is többen tudtak venni.
Mi is történt azóta? Megháromszorozódott az ETH árfolyam.
Meddig akarod még bemesélni itt meg máshol hogy nem emiatt lett azóta minden vga ennyivel drágább?
Én mindenesetre több karaktert nem szánok rád, aki meg elhiszi amit írsz, meg is érdemli..

Egyébként a 300%-nál árra gondoltam, nem a drágulás mértékére, (ezt az egyet benéztem, és persze csak ebbe tudtál belekötni ott...) De most lassan magad is igazolod, hogy mint drágulás is valid lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1754) Puffocska válasza koko52 (#1750) üzenetére


Puffocska
tag

biztos el fogják vinni, semmi kétség erről


warcat: itt legalább ki van írva az ár, nem csak "b2b" szerepel


Jack@l: majd lesz egyszer megint, lehet évek múlva , használtan

(#1755) DeathAdder


DeathAdder
veterán

alza :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

(#1756) koxx válasza DeathAdder (#1755) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erre gondolsz? :D

(#1757) South Velen válasza DeathAdder (#1755) üzenetére


South Velen
addikt

a szent alza

(#1758) nexwo válasza koxx (#1756) üzenetére


nexwo
Topikgazda

:K

Ezek után nehéz elképzelni hogy 300e környékén árulna-e 3070-et.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1759) DeathAdder válasza koxx (#1756) üzenetére


DeathAdder
veterán

vacillálok, hogy az újszerűt vagy a felbontottat vegyem :DDD

(#1760) AsakuraDave válasza koxx (#1756) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Az Alza dolgozoi brigád lecserélte kártyáit 3080/3090 -ekre és most eladják nekünk a kártyáikat ;] ;] ;]

Az a 1080Ti egész jó áron lesz ;]

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1761) Chaser válasza Jack@l (#1749) üzenetére


Chaser
titán

akarod mondani az fe msrp kezdőára volt annyi, amit itthon nem forgalmaznak
csak cpu-nál lehet msrp árra hivatkozni, egy gyártó gyártja egy verzióban, ha meg több verzióban az ár is más, ahogy vga-nál is
az msrp mondhatni irányár, van olyan gyártó olyan modellel ami közelébe áraz, és van amikor 40-50-60k-t tesz rá
amd más tészta, ott fe-t ide is forgalmaznak és a megbízott partnerek gyárthatják, azok msrp áron is szoktak repkedni, ettől független custom modell ott is sokszor akár +50-60k
no a tuf gaming az meglepne ha msrp-re árazott lett volna bármikor is
és hangsúly a volt szón

RR89
na abból volt fe msrp környéki, én biztos vettem ( :
a vga-k ára azért lett drágább mert elfogytak teljesen és a bányászok miatt fogytak el, nem a gammerek' miatt, az elég egyértelmű
ha pedig valami elfogy megdrágul, lásd zen 3600, 90e környékén is repült nemrég, előtte meg 55e-ért is lehetett venni
a kereslet óriásit nőtt, gyárak is emeletek, asus konkrétan rémlik h bejelentette
de sokan még mindig ott tartanak a scalperek miatt nincs kártya ( :
én csak azt nem értem, ssd-re, ram-ra, qrvaanyámra' mért nincsenek scalperek? jah mert hogy azokból bőven van, vga-ból meg semmi nincs
végtelenül bonyolult dekódolni, hogy a bányászok miatt nincs kártya, és miattuk vannak "scalperek", és ha scalperek nem lennének készlet akkor sem változna, vagy vinnék a bányába azokat is vagy egy-két szerencséseb gammernek' jutna, de ugyanúgy nagyon sok csak a lóPh@szt kapná, nem vga-t
gyártókat, nagykereket teljesen megértem ha emelnek fentiek tükrében
de sztem ez már lerágott csont, aki nem hiszi járjon utána ( : és qrvaanyázza' a scalpereket, legalább kedvenc vezetőink ha olvassák dörzsölhetik a kezüket, hogy igggggen', jó az oktatás, kitermeli amit kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1762) AsakuraDave válasza AsakuraDave (#1760) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Csak mi az ok arra, hogy ennyire drágák? Ezeket nem most szerezték nagykerből...
725k egy 2080Ti használtan, akkor egy 3080 mennyit ér, legalább 1milla?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1763) koko52 válasza South Velen (#1753) üzenetére


koko52
veterán

Túl kéne lépned a hazai boltokon!
Februári kártyám:

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1764) South Velen


South Velen
addikt

[link]
3070 zotac holo 450

gondolom ez még mindig jó ár, legalábbis 670-hez képest tuti :DDD

közben raktak fel többféle zotac kártyát is

[ Szerkesztve ]

(#1765) Dreamie válasza AsakuraDave (#1760) üzenetére


Dreamie
őstag

Bazz, tavaly decemberben havernak lepattintottam az 1080 TI-t ami még gyártói garis zotac 2023-ig egy 100-asért... :D Nagyon kemények ezek az árak :D Sírok! :D

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#1766) Pakmara válasza AsakuraDave (#1760) üzenetére


Pakmara
őstag

Nemrég volt csak "felbontott" core 2 duo E8400 is náluk :DD

(#1767) envagyok válasza Chaser (#1724) üzenetére


envagyok
veterán

Méghogy nincs elég kártya??
Csak a német aprón rákeresve pl a 3070re 5-10 percenként feltesznek egyet. És micsoda véletlen szinte mind bontatlan új. Az 3060-3090 szériából kb 600db naponta másodkézből csak németeknél. De itt ha-n is több 30x0 karit raknak fel mint az elmúlt 20 év összes típusát.
A másik fura dolog, hogy mondjuk 20 éve meg tudta nv oldani a fél-egy éves termékciklus mellett a tervezést gyártást, most meg, mikor állítólag hatalmas technikai fejlődés van, gondot okoz a gyártás hónapokkal a rajt után is :F Te elhiszed? Én nem.
Szerintem lenne elég, de ráéreztek arra, hogy liciten jobban mennek a kártyák, mintha nagy készlet lenne.
Tiszta pszichológia.
Azt meg főleg nem értem, miért nem kaptak rá jobban a cégek a miner kártyák gyártására. Egy videókártya legyen már a játékosoké, nekik készül.
Komolyan röhögnöm kell az árakon. Tavaly tavasszal pár hónapos strix2060-at mikor árultam, majdnem könyörögni kellett hogy 100ért megvegyék, utána 1080ti-t vettem 120ért, meg 1070-et 60-ért.
De a legnagyobb baj az emberek fejében van.
Mindenki kezd egy buborékvilágban élni, és minden szarért a valós értéktől függetlenül bármennyit megad.
Régen nem volt ilyen. Ha drága volt a csirke a piacon, akkor fogtad magad és neveltél te. Most meg egy kb. max 40000Ft-ból kijövő videókártyáért mindeki úgy dobja ki a 10* 400k-t, mintha az lenne a világ legtermészetesebb dolga. Egy 1030 ha megvan 20-30k-ból tokkal vonóval áfával, midnennel úgy, hogy nyerjen rajta mindenki, akkor egy rtx3090 reális ára a magméret, alkatrészek száma alapján kb. 8* annyi lenne, de nem több millió Ft :W
De amíg madár van, szar is van.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#1768) Chaser válasza koko52 (#1763) üzenetére


Chaser
titán

mivel radikálisan lecsökkent a nem bányászdába jutó kártyák száma, így radikálisan lecsökkent az is ami a boltokba eljut
alzán kis túlzással néha hegyekben állt a kártya, most már saját régiójukba is alig jut
mit is jelent ez?
azt, hogy ami ebbe az országba bejut az qrva drága lesz, ha már az egyik legnagyobb eu-ban jelen levő üzlet sem kap kártyát, néhány ország/bolt kaphat "nagyobb" szállítmányokat, de érted, ha beesik az országba pl 10db 3070, amit kapásból legalább 100-200-an megvennének, mért adná a bot "normál" áron? én se adnám, de megnézmém ki adná annyiért
arról nem beszélve, így egy kártyán becsorog az, ami normál helyzetben becsorgott 20 kártyán, ők sem keresnek többet összességében
egy-két jó deal meg mindig volt/lesz, még a sz@ros iponra is esett be 3070 200-ért mert valamit elnéztek, ettől független legtöbb helyen már vadászni kell a drágát is

szerk:
envagyok
hogy te látsz néhány kártyát az nem készlet
az a készlet, amikor minden sz@ros boltban ott rohad valami
600 db 3090 egy németország szintű országban? húha ( : 83m fő, potenciális vásárló esélyesen picivel több lenne mint 600
elviszik a nagyját már közvetlen a gyárakból, ennyi történik, morzsák jutnak a boltokba
egy kártya és 5-10 potenciális vevő kb a jelenlegi arány, nyilván hogy nincs semmi
az akkor, most, majd különös szavak ( : most most van, megváltozott a kereslet draszutikusan, és nőtt, nem csökkent
nem lesz ez mindig így, volt/lesz kánaán vga-ból, kérdés az ideje

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1769) South Velen válasza Chaser (#1768) üzenetére


South Velen
addikt

Neki hiába mondod, ezeket a köröket lefutottam vele a vidkaris topikban. Persze meg se akarja érteni.

Előző hsz-edre reagálva igen, ezt is videókártyás topikba leírtam, a bánya termeli a "scalper"-eket is. Ha nem lenne ekkora kereslet a bánya miatt illetve nem vonnák el a supply-t a többi felhasználás elől, nem lennének scalperek sem.

(#1770) Chaser válasza South Velen (#1769) üzenetére


Chaser
titán

legalapabb ok-okozati összefüggés
párszor mondták már nekem hogy nem vagyunk egyformák
ennek kifejezetten örülök ((( :
az a zotac kártya nekem olyan strixes beütésű volt első ránézésre:)
itt a gt 1030-am, mivel megvettem így nekem dobja a linket, 34,490,-ft
12.29-én vettem meg tőlük 27,390,-ft-ért, azóta a ft már nem romlott - kicsit későbbre emlékeztem, lassan 3 hónap, és ez csak a legkevésbé keresett gt 1030, néhány helyen kapni még az országban 31e ft-tól
egyszerűen nincs mit venni vga-ból, és már ezekre is sokan ráfanyalodtak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1771) Amerigo57 válasza koxx (#1756) üzenetére


Amerigo57
őstag

koxx .
Érdemes átolvasni az ALZA cég alapítását, működését.
Ezek után megérti az ember , miért ilyen ....
Link: és Link:

(#1772) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Ugye 25.-én csütörtökön megjelenik a 3060. Állítólag.

Van itt olyan aki tudja, hány órakkor kell nézni a weboldalakat? Azaz mikor van start itthon?

[ Szerkesztve ]

(#1773) Chaser válasza Permet Elek (#1772) üzenetére


Chaser
titán

nem hány órakor, hanem melyik hónapban ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1775) warcat válasza Permet Elek (#1772) üzenetére


warcat
veterán

Vélhetően ismét 15:00, magyar oldalon vélhetően nem lesz semmi sem, különösen nem a 'normál' árán.
Külföldön lehet próbálkozni, sok reményt nem fűznék hozzá.

EA: It's in the crate!

(#1776) McNamara


McNamara
Ármester

Beteg árak, alig hittem a szememnek mikor jött a nagy drop alzán. 3 perc alatt elvittek mindent....

(#1777) TSanya


TSanya
aktív tag

Most kaptam Alza hírlevelet, ööö :DDD

(#1778) warcat válasza TSanya (#1777) üzenetére


warcat
veterán

Végre jó árak, a másfél millióból még egy ebédre is futja a kártya mellé (elvitelre) és elmondhatod, hogy úgy élsz mint a Lölö

EA: It's in the crate!

(#1779) koko52 válasza TSanya (#1777) üzenetére


koko52
veterán

Fele ennyiért meg komplett gépet árul 3070-el.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1780) koxx válasza koko52 (#1779) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gamer PC 1,3m-ért

Intel Core i9 10900K Comet Lake 5,2 GHz processzor, NVIDIA GeForce RTX 3080 10 GB, RAM 32 GB DDR4, SSD 2000 GB
szállításra kész 5db, lassan ezt jobban megéri megvenni

(#1782) nexwo


nexwo
Topikgazda

[link]
GIGABYTE GeForce X-10 Aorus RTX 3080 Xtreme (GV-N3080AORUS X-10GD) (NVIDIA, Grafikkarte)
€ 1079.99

Sajnos én is lemaradtam róla.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1783) Cthulhu Dawn válasza nexwo (#1782) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Ennyiert a honap dealje volt.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1784) koxx válasza nexwo (#1782) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ok nem szallitanak ide vagy megis?

(#1785) nexwo válasza koxx (#1784) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Csak csomagküldővel lehet megoldani, de legalább marad a német áfa.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1786) nexwo válasza warcat (#1775) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Itt azért pontosan megmondták: [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1787) Trinity99 válasza koko52 (#1763) üzenetére


Trinity99
csendes újonc

Háát....Februári kártyám:

[ Szerkesztve ]

(#1788) nexwo válasza Trinity99 (#1787) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Nálam ugyan ez van csak ott már € 1.032,77 volt
feb. 15

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1789) Vektast válasza Trinity99 (#1787) üzenetére


Vektast
aktív tag

Elég csecse drop. Melyik oldalról van ez?

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#1790) nexwo válasza Vektast (#1789) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Alternate.de, de ez csak ajánlatkérés e-mail Mo.-ra.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1791) warcat


warcat
veterán

Zotac 479.99 és 499.99 dollárért listázta a 3060-as kártyáit az US boltjában.Jó kezdés.

EA: It's in the crate!

(#1792) Trinity99 válasza Vektast (#1789) üzenetére


Trinity99
csendes újonc

Alternate.de , viszont már nem lehet rendelni ilyen delivery date unknown-os kártákat valamiért.

@nexwo Igen másnap emeltek (ismét) árat én 3madikán rendeltem, vagyis kértem az ajánlatot ami fura volt, hogy tartották magukat ehhez az árhoz plusz adó persze.

[ Szerkesztve ]

(#1793) sittes79 válasza warcat (#1791) üzenetére


sittes79
addikt

Olvastam valahol, hogy oroszoknal meg 1000 dollár, jó lesz ez :W

[ Szerkesztve ]

(#1794) NorDezs


NorDezs
senior tag

AMD 6800/XT vagy 6900XT-t nem látott valaki jó áron? Esetleg ezt is bevehtenénk a topicba!

(#1795) koxx válasza NorDezs (#1794) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi a jó ár? 500k körül mennek.
Amd kártyákat én nem keverném ide.

(#1796) NorDezs válasza koxx (#1795) üzenetére


NorDezs
senior tag

Mi 500k? Ha a 6900XT, akkor jöhet, merre találok?
Sztem felesleges 2 külön topic. Annyira azért ez sem pörög.

(#1797) koxx válasza NorDezs (#1796) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tessék 560 [link]

(#1798) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Siessetek mielott elviszik.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1799) amstorm


amstorm
aktív tag

Alternate.de megérkezett a gigabyte kártya drop 3060ti 3070 és 3080 is.

Efficiency is clever laziness.

(#1800) D.Miki válasza amstorm (#1799) üzenetére


D.Miki
csendes tag

Per pill van ott MSI 3080 Suprim X és Gainward 3080 Phoenix is...
De mintha itt is minden kicsit drágult volt.
A Caseking.de elvileg olcsóbb, csak ott nincs semmi :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.