Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) AsakuraDave válasza DeathAdder (#1288) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Dettó, de nyugi majd 1-2 nap és fennt lesz kicsit drágábban:

De ne a kiskert szidjuk mi? :U

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1302) , válasza South Velen (#1299) üzenetére


,
addikt

A magyarországi bányászok tényleg csak porszemek lehetnek világszinten, sőt, még annyik sem. Kínában egyetlen komolyabb bányászfarmon biztos, hogy sokszor annyi kártya van, mint nálunk egész Magyarországon együttvéve gamereknél és bányászoknál összesen.

(#1303) South Velen válasza , (#1302) üzenetére


South Velen
addikt

Persze, egész Mo. egy porszem világszinten.

(#1304) Kami11


Kami11
őstag

Bár nem tudom mennyi köze van hozzá a bányászláznak, de gondolom egy hétköznapi napon biztos nem a Múnika show volt az oka: :D
Áramfogyasztási rekord

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1305) Elek Botond válasza Kami11 (#1304) üzenetére


Elek Botond
tag

De legalább fűt rendesen. :D
4-5 darabbal ha bányászik valaki érdemes lehet meggondolni letekerni a házban a fűtést. :D

Szívesen bekapcsolnám a rog 5700 at, tavaly tökre jól bevált. :))
Jó kis téli napon kint szaridő bent ülök játszom aztán az 5700 csak fűt, és az csak 1 kártya volt, és nem is látott bányát soha.

Utána új tulaj berakta nála 2 hónapot ment azt szegény meg is halt. Pedig undurvoltolva használtam 1 évig. 60 foknál nem volt melegebb, nyáron is max 65.

Vajon ezek a mostani rtx 30.. kártyák meddig húzzák így a bányában? :F

(#1306) omfgk válasza Elek Botond (#1305) üzenetére


omfgk
addikt

kártyák meddig húzzák így a bányában?

Attól függ kit kérdezel.

A bányászok esküdnek rá ,hogy folyamatosan 50-60 fok között járatva (tdp lecsavarva), 24/7, a kártya sokkal jobban fogja bírni mint mondjuk napi 2-3 óra játéktól, merthogy ott 40 és 80 fok között ugrál össze-vissza a hőmérséklet.
És emiatt a nagy hőingadozás miatt a forrasztások, így meg úgy, meg amúgy is a gamerek Codegen tápokkal hajtják a kártyákat, ők meg AX 1600-osokkal... :))

A memóriák hőmérséklete azért nem néz ki jól. Az tuti.

Nem vennék bányából kártyát, az tuti. Persze lehet olvasni az anekdotákat ,hogy valaki bányában használta az XY kártyát X évig aztán eladta, és az-az eladó is eladta, és még mindig megy a harmadik tulaj gépében...

[ Szerkesztve ]

(#1308) Elek Botond


Elek Botond
tag

Elvileg volt alzában 6800, és elég sokáig 10 percig, ez most vagy szerver leállás vagy tényleges volt.
Valaki esetleg elcsípte?
9.31 kor jött az üzenet.
Ha ez igaz volt akkor jön vissza az alza juhé. :DD

(#1309) shteer válasza Elek Botond (#1305) üzenetére


shteer
titán

Jó a kérdés. A P106-ok évek óta dolgoznak a bányákban.

..szerintem jónak tűnik

(#1310) South Velen válasza Elek Botond (#1308) üzenetére


South Velen
addikt

Ha elég sokáig volt akkor gondolom 400 körül :DDD

Akkor pont semmit se ér, hogy "jönnek vissza"

(#1311) koko52 válasza omfgk (#1306) üzenetére


koko52
veterán

Van egy 480-as kártya haver gépébe tettem, 3 évig bányászott 1 éve gémre használja. Semmi baja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1312) koko52 válasza Kami11 (#1304) üzenetére


koko52
veterán

Klímával fűt kb mindenki akinek napeleme van, ezért dőlt meg. A bánya szerepe ebben kb vicc kategória.
Mielött ekézitek, hogy vicc kategóri, számoljátok meg hány embert érint akit ismertek a vga-bánya láz. Én magamon kívül 1-et tudok.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1313) DeathAdder válasza Elek Botond (#1308) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem semmit nem jelzett, viszont EVGA drop volt a cseheknél, bár ahogy látom EVGA nincs listázva a .hu-n egyáltalán.

(#1314) omfgk


omfgk
addikt

A cseh és a szlovák alzánál már listázták a sima RTX 3060-asokat. Elég brutál árak vannak.
Csúszkát lehet mozgatni ide-oda baloldalt.

2X Ventus 270k körül... Ez a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1315) Kami11 válasza koko52 (#1312) üzenetére


Kami11
őstag

A fűtési eszközök eloszlásával nem vagyok tisztában, valószínű, hogy a hideg miatt nőtt meg drasztikusan az energiamennyiség felvétele, senki sem állította hogy a bányászok miatt. :D Túlgondolod a dolgot. :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1316) koko52 válasza Kami11 (#1315) üzenetére


koko52
veterán

Hát pont ezt állítottad. Lassan már minden az miatt van. Ha vége lesz akkor majd keresünk más okot.
A 2*** miért volt drága? Mert bánya nem volt. :N Mégis 500k volt a 2080ti. A 3070 most olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1317) Kami11 válasza koko52 (#1316) üzenetére


Kami11
őstag

"Bár nem tudom mennyi köze van hozzá a bányászláznak..." szerintem ez nem állítás, max. feltételezés, de ezen nem vitázom, mert oly fölösleges. :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1318) South Velen válasza koko52 (#1316) üzenetére


South Velen
addikt

Most meg úgy teszel, mintha az aktuális gen aktuális csúcsmodelljének nem lenne mindig felára. Mintha alapesetben (bánya nélkül) nem dupla annyi lenne a 3090 mint a 3080 +15%-ért cserébe. A 2080ti is az volt ami most a 3090.
De gondolom ha bejelentenék hogy márciustól teljesen átáll az eth proof of stake-re, biztos nem jelenne meg hirtelen az aprón legalább 100db rtx 3xxx :DDD
mert elméleted szerint nem :DDD
Persze tudom ilyen nem lesz, de nem az a lényeg.

A 2*** miért volt drága?
Én 140-ért vettem ősszel újan 2070supert .. 170-ért adtam el december végén.
Most már elmenne 250-ért is percek alatt. Pedig nem is tipikus bányakártya. A konkurens 5700xt viszont az, azt meg pont a bánya miatt szinte 300-ért is elviszik, ezért a bánya még a nem a legeffektívebb bánya vga-k árait is felhúzza. De ez gondolom neked is evidens, csak magyarázgatod itt a bizonyítványt. (pedig nem kell semmit magyarázgatni, nincs ezzel baj (max azoknak a gamereknek baj ez, akik nem jutottak kártyához*, de ez a helyzet most).

* amit mondjuk nem értek mert distill nélkül is simán tudtam szerezni, többször is többfélét is tudtam volna, ha akartam volna, még január végén is. most értünk el oda februárban, hogy már elvétve se dobnak fel jó áron kártyákat a boltok, mióta ez eth 1800 körül mozog

[ Szerkesztve ]

(#1319) shteer válasza koko52 (#1312) üzenetére


shteer
titán

Közvetlenül 1-et :K szomszédnak is raktam össze egy gépet napeleméhez

..szerintem jónak tűnik

(#1320) koko52 válasza South Velen (#1318) üzenetére


koko52
veterán

Simán beszerezhető. 700-800 euróért vettem már 5 db 3070-et, 3060ti-t. Csak erre is lusták sokan és sírnak hogy árukeresőn 500k .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1321) Mettallo válasza koko52 (#1320) üzenetére


Mettallo
tag

Akkor kérlek mint hozzá nem értőt, aki már december óta próbál nem 300+k-ért venni 1 3060 ti kártyát bármi remény nélkül venni, hogy mégis hogyan olyan nagyon egyszerű ahogy állítod

(#1322) warcat válasza Mettallo (#1321) üzenetére


warcat
veterán

Bár az egyszerű azért túlzás, azonban jól kalibrált distill + gép melletti meló szituációban kényelmesen* lehetett vásárolni amazonról 3060 Ti-t és 3070-et. A 3080 más tészta.

*a 3000-es széria elérhetőségéhez mérten, illetve főleg január hónapra értve, a február (első pár napot kivéve) tragikus

EA: It's in the crate!

(#1324) Kami11 válasza Mettallo (#1321) üzenetére


Kami11
őstag

Azért január elején még lehetett 200k körül venni, én is 220-ért vettem az enyémet, de ehhez természetesen az is kellett, hogy gép mellett legyen az ember, különben valóban nehéz volt beszerezni. Ha olyan munkája van valakinek, hogy nem tudta figyelni a droppokat, akkor valóban nehéz hellyzetben volt, bár a Hardverapróról még így is lehetett szerezni 20-30 ezres felárral 250 körül.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1325) Kaci84


Kaci84
őstag

Megvan a hónap tajparaszt taplója verseny nyertese.

(#1328) Kami11


Kami11
őstag

Hová lett a hsz.-em? :D :D :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1329) Mettallo válasza Kami11 (#1324) üzenetére


Mettallo
tag

Hardverapron jelenleg 340+ sajnos, esetleg akár priviben tudnál segíteni, mert szimplán lehet hogy rosszul a distilem beállítva, könnyen lehet .hogy nem jól értek hozzá és ennyi, köszönöm előre

(#1330) Kami11 válasza Mettallo (#1329) üzenetére


Kami11
őstag

Az a baj, hogy most már késő, én a december-januári állapotokról írtam. Szívesen segítek ha gondolod, de ha ennyit nem akarsz rászánni -mondjuk én nem tenném- akkor marad a várakozás, mert most nem is nagyon tudsz venni, pláne 3060Ti-t, mert még külföldön sincs. Bírd ki még 1 hónapig, utána ha lement a kínai ünnep, hátha lesz már, kérdés, hogy mennyiért? Most a türelem tényleg nagy erény.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1331) Mettallo válasza Kami11 (#1330) üzenetére


Mettallo
tag

OK, rendben,eddig is vártam, ezután is tudok. De ha lehetséges lenne, akkor kérném a segítség a distilhez,hogy amazont jól figyeli, sót mar biztos vagyok, szimplán nincs jól beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#1332) Meggyi001 válasza Mettallo (#1331) üzenetére

Mondjuk itt csak alapbeállításokat magyarázok el, de hátha segít: Akciós, de lemaradtál róla? Így megveheted!

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#1333) Mettallo válasza Meggyi001 (#1332) üzenetére


Mettallo
tag

Átnézem,köszönöm

(#1334) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

TUF 3070 630.000 forintert valakinek :)) ?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1335) sajti_pajti válasza Cthulhu Dawn (#1334) üzenetére


sajti_pajti
tag

Lesz miről leengedni az árát 599 ezerre és úgy már best buy lesz. :D

(#1336) -=RelakS=- válasza Cthulhu Dawn (#1334) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Aquánál megtoldották olyan 25-30ezerrel a 3080 ROG Strix White-ot, tehát 900ezer

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1337) amstorm


amstorm
aktív tag

(#1338) koko52 válasza amstorm (#1337) üzenetére


koko52
veterán

Fals. Valójában nincs.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1339) amstorm válasza koko52 (#1338) üzenetére


amstorm
aktív tag

*már nincs :DDD
én még végig tudtam vinni csak offoltam mert nincs rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#1340) sajti_pajti válasza koko52 (#1338) üzenetére


sajti_pajti
tag

Nekem nem pontosan ezt írja:
Sofort verfügbar
Das Produkt ist in unserem Zentrallager sofort verfügbar. Nach Aufgabe Ihrer Bestellung erfolgt die Auslieferung innerhalb von 1 bis 3 Werktagen. Bei Bestellungen per Vorkasse versenden wir das Produkt nach Geldeingang.
Bei Bestellungen mit mehreren Positionen oder unterschiedlichen Warenverfügbarkeiten kann sich die Auslieferung verzögern; Teillieferungen führen wir auf Ihren Wunsch hin durch.

Szerk.: Kapják be. Való igaz, fizetni/rendelést lezárni már nem hagy.

[ Szerkesztve ]

(#1341) amstorm válasza sajti_pajti (#1340) üzenetére


amstorm
aktív tag

kosárba ha belépsz már nem tudsz tovább menni a fizetés felé. 8:55 körül még ment nekem.

Közben ALZAN újra kártya. 3090 suprim 972 Magyar Mátyás :DDD

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#1342) koxx


koxx
MODERÁTOR

Alza 3090 drop

5db volt kb 30 mp-ig

[ Szerkesztve ]

(#1343) syIex válasza koxx (#1342) üzenetére


syIex
veterán

Szép, szép.. :C :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1344) amstorm válasza koxx (#1342) üzenetére


amstorm
aktív tag

nem reális h megvesznek ennyiért ennyi kártyát ennyi idő alatt. valaki csak teszteli a fórumozókat hogy figyelnek-e :D

Efficiency is clever laziness.

(#1345) koxx válasza amstorm (#1344) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem sem, amúgy meg ez nem volt nagy deal, bár az akvás 900ezres 3080-hoz képest az.

(#1346) Vektast


Vektast
aktív tag

Emag újracsomagolt:
ASUS EKWB GeForce® RTX™ 3070 videókártya, 8GB GDDR6, 256-bit - 427k
[link]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#1347) koko52 válasza amstorm (#1337) üzenetére


koko52
veterán

Cyberport már nem ad el magyar honba. Akkor sem ha mailbox-ot használsz. A számlázási cím sem lehet magyar. :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#1348) amstorm


amstorm
aktív tag

volt 460 körül 3080 suprim felbontott alzan pár másodpercig :DDD

Efficiency is clever laziness.

(#1349) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Distill vajon miert nem szolt nekem egyikrol sem :U . RTX videokartyakra van beallitva hogy figyelje az elso mezot.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1350) omfgk válasza Cthulhu Dawn (#1349) üzenetére


omfgk
addikt

Mármint kilistáztad az RTX kártyákat és szépen egyesével bejelölted ,hogy figyelje az elérhetőséget.

De a felbontott Suprim-ot tuti nem jelölted be. Hiszen ott se volt a listában. Ahogy most sincs.
Amikor volt belőle 1db, akkor elérhető lett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.