Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Kaci84 válasza nexwo (#594) üzenetére


Kaci84
őstag

Egyértelműen nem éri meg. Könnyen lehet, hogy az egyéb költségek után max 10e Ft árelőny marad.

(#602) syIex válasza Kaci84 (#601) üzenetére


syIex
veterán

Hát igazából 510-ért a mostani árak mellett a fehér strix nem túl rossz vétel.... :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#603) Kaci84 válasza syIex (#602) üzenetére


Kaci84
őstag

Épp ezt mondom, hogy nem 510-ér lesz az.

(#604) w1n1x válasza Kaci84 (#603) üzenetére


w1n1x
tag

Nincs + költség. Beraktam kosárba, jött email, hogy minden + költség (áfa + adók) bele van kalkulálva, a 1440 euró valóban a végleges ár, nincs kiszállítási költség sem. Előre fizetsz.

(#605) syIex válasza w1n1x (#604) üzenetére


syIex
veterán

Így van ez végleges ár.
Ennyit ér jelenlegi helyzetben bőven. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#606) Fr3eWar válasza syIex (#597) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Vorkasse = átutalás. Küldenek egy számlát, a rajta szereplő adatok alapján adott helyre átküldöd a zsét, ha megérkezett, küldik a cuccot. Általában 2-3% kedvezmény minden germán boltban van vorkasse esetén, mivel úgy nem kell kártyázás paypal egyebek után befizetniük a járulékot, így azt odaadják neked.

(#607) syIex válasza Fr3eWar (#606) üzenetére


syIex
veterán

Csak azért kérdeztem, mert telefonon nem láttam PayPal vagy sima bankkártyás fizetést.
Viszont az nem is hülyeség, végülis akkor le foglalsz egy terméket amit gondolom pár napon belül, ha kifizetsz küldik.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#608) nexwo válasza Kaci84 (#601) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Azt mond meg nekem hol kapni 3080-at magyarban boltban?! :U

@all
A 3080 tuf el is fogyott.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#609) Kaci84 válasza w1n1x (#604) üzenetére


Kaci84
őstag

Persze, szállítás ingyen van? Az Ft-ot EUR-ra ingyen váltják? Sepa utalás ingyen van? Amikor majd eladod ugyanannyit adnak érte mintha magyar boltból való lenne? Igen lehet, hogy valakik ezen költségek egy részét át tudják hidalni, de ez a ritkább. Tapasztalatból beszélek. Már alapból sem 510 hanem 512.680 inkább.

Nexwo: Nem csak boltban lehet venni a PH-n is vannak ajánlatok és nem csak 3080-ról szólt a HSZ sem.

(#610) sajti_pajti válasza syIex (#597) üzenetére


sajti_pajti
tag

Vorkasse:
Megadják a cégnevet, számlaszámot
plusz egy referencia számot amit a közleményhez kell írni.

Mediamarkt pl. max 14 napig hajlandó várni a zsére.
(Revolutról free of charge utaltam 8 nap múlva és másnap reggel jött MM-től a visszaigazolás, hogy megkapták, aztán ugyanaznap este fel is adták a csomagot.)

Alternate árai "szépek", a Vision OC-t még (német áfás) 699-ért tudtam Amazontól rendelni - hogy aztán UPS köddé változtassa Sevilla és Vecsés között valahol... :D

(#611) nexwo válasza Kaci84 (#609) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Olvasd el a topik nyitó szöveget és értelmezd, köszönöm!

Ha van magyar boltban is nem tripla annyiért akkor azt is linkelem.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#612) syIex válasza Kaci84 (#609) üzenetére


syIex
veterán

Legyen 513, de a szállítás az ingyenes németen belül. Ha valakihez el tudod küldetni és ő fel adja postán az max 20 euró és 4-5 nap alatt itthon van.
Így 520-nál járunk és az egyik legnagyobb német webshopról beszélünk tehát eltűnni nem fog így az eladási értéke se nagyon sokkal lesz kevesebb.
Ha abból indulsz ki, hogy iponon 720k a sima OC akkor igen is vállalható ár.
Vagy ha aprón 600 körül mozog a használt szintén sima OC akkor továbbra is jó. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#613) syIex válasza sajti_pajti (#610) üzenetére


syIex
veterán

Az szép! :Y
És azóta sincs meg? :F
Ilyenkor mi a helyzet? :((

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#614) AsakuraDave válasza syIex (#612) üzenetére


AsakuraDave
őstag

De az akkor sem 510k hanem 512k!!! ;]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#615) nexwo válasza syIex (#612) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Megnézném az aprós számlát és utána a gariztatást vele ha van valami... :U

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#616) syIex válasza nexwo (#615) üzenetére


syIex
veterán

#614: :DDD

Példának mondtam csak! :U
Én szívesebben veszek külföldi megbízható oldalakról (pl az Alternate is), mint egy itteni PH!-s A4-es lapra írott "garanciás" terméket. :DDD
De nyilván ahány ember annyi féle! :))

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#617) sajti_pajti válasza syIex (#613) üzenetére


sajti_pajti
tag

Egyszer meghosszabbították a szállítási határidőt 6 nappal, de már hozzátették, hogy ha addig se jön meg, akkor kérhetem a refundot.
Nem jött meg, másnap hajnalban írány a chat, kifogtam egy értelmes hölgyet a túloldalon, annyit kért, hogy neki kell állniuk nyomozni, hogy mi történt de ez max 3 munkanap, hogy addig legyek még türelmes. Mondom oké: másnap már indították a refundot, szomatra visszaért a teljes zsé (vételár+szállítási költség).
(Addig UPS-nél a trackingben az volt az utsó bejegyzés, hogy Sevillában feladták, valami maitt ránéztem erre és akkor került fel Vecsés, hogy ők keresik.)
Egyébként felmentem később a chatre és még kemény 5 euro levásárolható bánatpénzt is sikerült belőlük kifacsarnom (még szabadkozott is a túloldali srác, hogy csak ennyi). :D
(Angolul kommunikáltam velük végig.)

(#618) Kaci84 válasza syIex (#612) üzenetére


Kaci84
őstag

Oké, de megint akinek van ismerőse. EUR váltás nincs benne, Sepa utalás is símán lehet 5e Ft. Kártyás fizeté is lehet akár egy 10e is.
Amúgy sem csak a 3080-ról szólt, mert oké az aprón is ritka. Bár akkor már inkább 6800XT.
Többször is próbáltam eladni külföldi garis terméket és hidd el egy 200e terméknél legalább egy 10est kellet engedni, hogy érdeklődő legyen.
Igen eltérő bankok eltérő költségek stb. Csak a figyelmet akartam felhívni. Majd idejön Vér Pistike és megveszi és pislog, hogy nem annyi az annyi.
Aprón is van magyar bolti garis termék.

(#619) syIex válasza Kaci84 (#618) üzenetére


syIex
veterán

Természetesen van magyar bolti garis, nem erre akartam célozni azzal.
És igen, ehhez ismerős kell, ha nincs már változik a dolog valamennyivel.
Eur váltás általában napi árfolyam, ha közvetlen bankkártyával fizetsz. PayPal esetén lehet több. :K
Tudom, hogy sok ember máshogy kezeli a külföldi terméket volt már szerencsém nekem is ilyenekkel találkozni.. :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#620) DeathAdder válasza Kaci84 (#618) üzenetére


DeathAdder
veterán

Alapból kerülöm is az ilyen szívesség kéréseket, lehet csak az én szociális környezetemben, de annyit megtanultam, ha egy mód van rá jobb elkerülni az ilyesmit, és nem bonyolítani :D

______________
Más:

meglep hogy a tegnap szóban forgó 6900XT-t apróról nem vitték el még mindig, amikor a 3080akat 600ért jegelik.
Épp kíváncsiságból tegnap ráírtam egy eladóra, aki használtan hirdetett egy gaming X -et 590ért, és azt válaszolta hogy 10 perc alatt lett rá vevője...

(#621) syIex válasza DeathAdder (#620) üzenetére


syIex
veterán

A 6800XT is fent van pedig az a legjobb elvileg belőle és "csak" 530.. :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#622) South Velen válasza DeathAdder (#620) üzenetére


South Velen
addikt

Mert a 3080 sokkal jobb a bányába mint a 6900Xt.

(#623) nexwo


nexwo
Topikgazda

GIGABYTE GeForce RTX 3080 AORUS MASTER 10G, Grafikkarte 1330 € [link] alternate

Személy szerint 1100 alatt keresek 3080-at, de az is csoda ha kapható.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#624) Erdei88 válasza DeathAdder (#620) üzenetére


Erdei88
veterán

Így, hogy lényegében nincs 3080-ból egy darab se érkezőben, bármennyiért meghirdethetik. Az inkább érdekes, hogy meg is veszik.
Meglepő, hogy ennyire bíznak a bányászatban

(#625) bmwkiraly


bmwkiraly
újonc

(#626) Elek Botond válasza nexwo (#592) üzenetére


Elek Botond
tag

Hát mé nem voltá fenn he? :DD
Ennyire kell a 3080, h 2 kor már alszol? Ilyenkor aludni sem szabad. :D :D :D

Amúgy ez elég ritka eset, h hajnalban jönnek, ilyenkor általában szervertisztítások vannak, de valaki fórumon angliában 3-4 között tudott venni gput mert éppen fennvolt.
Amúgy durva, akkor alza lehet, h felrakta az év egyik első 3080 át? :F

[ Szerkesztve ]

(#627) nexwo válasza bmwkiraly (#625) üzenetére


nexwo
Topikgazda

szállítanak közvetlen Mo-ra!

#626 Elek Botond
Mindegy mert robot vásárolt, én meg human vagyok. :B

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#628) DeathAdder válasza nexwo (#627) üzenetére


DeathAdder
veterán

És muszáj előre kifizetni?

(#629) Kaci84 válasza DeathAdder (#620) üzenetére


Kaci84
őstag

Teljesen egyetértek nem csak nálad van így. Egy havert akivel 6 évig voltam kolesztárs megkértem. Aztán véletlenül véglegesítettem a rendelést, pedig csak az öszesítést akartam mennyi ÁFA lesz meg szállítás. Lemondani nem lehetett. Szóltam, hogy kiviszik, de ne vegye át. Már rámírt a barátnője, hogy ne rendeljek hozzájuk semmit, mert ott kopog a futár neki meg értesítőket dob be meg stb. Ügye micsoda gondok? Valóban sokszor az ember azt hinné, van ismerősöm itt-ott szállítás nyaralás segítség zsebben. Aztán kiderül, hogy mégse...
Igen úgy tűnik az AMD hírneve még mindig rossz. Azért a 16GB a 10-el szemben akár nagy fegyvertény is lehet. Nem beszélve a mostani árakról.

Sylex: Megnéztem Erste-nél a Deviza vásárlásnál 368 az EUR. Vagyis 1440€ 530e Ft. SZállítás magyarba ~ 20€ = 7300 Ft. Sepa utalás ~ 3-4e Ft. Néha kártyás vásárlásnál középárfoyamon számol, de előfordul 1-2,5% költség: ~ 10e Ft. Van olyan kártyatársaság amelyik először $-ba vált és onnan €-ba. Az már 2x szívás.
Tudom meg lehet oldani okosabban is. Aki meg pont ilyen 3080-at akar annak valóban jó ár. Amúgy is inkább a 3070-re gondoltam. 330-340-ért itthon van TUF GamingX ha mindent mérkegre teszel nem biztos, hogy megéri.

(#630) syIex válasza nexwo (#627) üzenetére


syIex
veterán

Rá kattintasz és kiírja, hogy nem elérhető. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#631) Elek Botond válasza nexwo (#627) üzenetére


Elek Botond
tag

Igazából lehet, h csak egy gyors szerver error volt.
Szerintem egy nv kártyát nem tenne fel az alza.

(#632) bmwkiraly válasza nexwo (#627) üzenetére


bmwkiraly
újonc

Szerintem szállítanak, bár nem próbáltam.

Off:
Nem tudja valaki véletlenül, ha jogosult az ember az evga step-up programra és két db 3070-t szeretne 1 accounttal upgradelni, az vajon lehetséges? Arról tudok, hogy 1 db kártyát biztosan lehet(ett), de kérdés, ha 1 ember nevén 2 db kártya van pl. vagy több, akkor abban az esetben is működhet-e az upgrade?

(#633) amstorm válasza bmwkiraly (#632) üzenetére


amstorm
aktív tag

ha nem regisztráltad egy fiókba a két kártyát hanem külön fiókba akkor sztm megy az hogy a számlán mi van sztm nem érdekli őket.

Efficiency is clever laziness.

(#634) nexwo válasza DeathAdder (#628) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Van aki rendelt és megkapta, írta hogy német áfával dolgoznak, mást nem tudok, majd kiderül ha lesz fenn 1100 alatt 3080 (van rá esély ha a suprim x ennyi volt)

#632 bmwkiraly
Nem kérdés hanem kijelentés volt!

#633 amstorm
LIMIT 1 PER HOUSEHOLD. szóval számít :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#635) syIex válasza nexwo (#634) üzenetére


syIex
veterán

Azért az még nem most várható sajna.... :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#636) nexwo


nexwo
Topikgazda

[link] www.caseking.de/
GeForce RTX 3080 Suprim X 10G, 10240 MB GDDR6X
Magyar áfa: 1,365.69 €

Már mindegy :) Caseking úgynéz ki-re többen néznek rá :D mint az alternate.de-re.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#637) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Vannak 3070-ek is TUF, Suprim, EVGA. És mennek az árak felfelé..

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#638) nexwo válasza tupacamaru (#637) üzenetére


nexwo
Topikgazda

XC3 ultra [link]
800 € magyar áfával.

vs compker.hu
2080 super 300e Ft

:))

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#639) koxx válasza nexwo (#636) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ejh, de olcsón adtam el a suprim x-et. Lecseréltem volna az evga-t ha rendesen befér a házba :/

(#640) sajti_pajti válasza koxx (#639) üzenetére


sajti_pajti
tag

ASUS drop a .de shopban MOST
csak szerettem volna :(

[ Szerkesztve ]

(#641) nexwo


nexwo
Topikgazda

Van még esély hogy jöjjenek új kártyák a kínai új év alatt is, mert 1 hét "puffer" van a gyárból ki és a raktárba be között, illetve jó látni hogy azért minőségibb 3080-asok is vannak.

Sajnos most az alternate oldalon a 3080 FTW3-ról lemaradtam. (miközben írtam ezt)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#642) intuicio


intuicio
aktív tag

Mikor már temettem az egész dolgot...............

:B :B :B :B :C

(#643) nexwo


nexwo
Topikgazda

Akárhogy nézem, sajnos caseking-rol vagy cyberport-rol még mindig jobban megéri (mert szállítanak Mo-ra), itthon ez az átlag:

Ennyiért néha fent lévő 2080 ti is jobb, néha néha van olyan termék ami nem olyan márkás vagy minőségi 300 vagy alatt. (eddig kb heti 1)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#644) syIex válasza intuicio (#642) üzenetére


syIex
veterán

Mennyi volt, ha szabad tudni? :D
Jó mindent is vele! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#645) nexwo válasza intuicio (#642) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Közvetlen vagy csomagküldő? Mo-ra vagy helyi őslakos? :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#646) koxx válasza nexwo (#643) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

490ezer egy 3070, nice

(#647) syIex válasza koxx (#646) üzenetére


syIex
veterán

Ehhez képest tényleg olcsón adod a 3080 boxot.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#648) nexwo válasza koxx (#646) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Elfogott! :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#649) DeathAdder válasza koxx (#646) üzenetére


DeathAdder
veterán

ééés megvették :C

(#650) koxx válasza syIex (#647) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

naugye :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.