Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) amstorm válasza Amerigo57 (#1849) üzenetére


amstorm
aktív tag

éjszaka nem tudom, 1-2 fajta kártya felkerülhet este/reggel de a nagyobb droppok napközben vannak.

Efficiency is clever laziness.

(#1852) amstorm válasza csuzda (#1850) üzenetére


amstorm
aktív tag

Már megvették az összeset előre ;]

Amúgy az nvidia hivatalos kommunikaciója szerint 9am Pacific Time, az nálunk du 6 óra.

Efficiency is clever laziness.

(#1853) Cthulhu Dawn válasza csuzda (#1850) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

9am PST / 12PM EST / 5PM GMT a megjelenes, tehat nalunk 18 ora. Tesztek valoszinuleg egy par oran belul mar lesznek.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1854) csuzda válasza Cthulhu Dawn (#1853) üzenetére


csuzda
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Pedig úgy számoltam, hogy éjfélkor, reggel 6,7,8,9kor nézem az oldalakat, hogy behúzzak egyet :D

(#1855) warcat válasza csuzda (#1850) üzenetére


warcat
veterán

[link]

Röviden: tesztek du 3, vásárlás 18:00, drága lesz, teljesítmény gyenge de legalább készlet sincs belőle

EA: It's in the crate!

(#1856) nexwo válasza csuzda (#1854) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Óránként? percenként kell nézni, és arról nem beszélve, hogy a kosár feladásáig el kell jutni :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1857) csuzda válasza nexwo (#1856) üzenetére


csuzda
aktív tag

Úgy reméltem, hogy csak egész órában rakják ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1858) Danex válasza csuzda (#1857) üzenetére


Danex
addikt

rx 6800 is 3kor kellett volna megjelenjen alzán, végül valami fél 5 lett belőle. Majd másnap még kb 2 darab valamikor fél 11-kor (gondolom visszamondott rendelés) és ennyi is volt az olcsó rx 6800

(#1859) warcat


warcat
veterán

Aqua-n hirtelen lett egy adag 3080 a fehér Strix mellé, az árat sejthetitek.

EA: It's in the crate!

(#1860) nexwo válasza warcat (#1859) üzenetére


nexwo
Topikgazda

ahhoz képest hogy ma 512e ft volt németben a 3080 suprim x... szerintem a Strix-et veszem mert 10-essel olcsóbb mint a tuf és nem írtak de az azonosítója szerint oc ;]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1861) -=RelakS=- válasza warcat (#1859) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

biztos megijedtek a bitcoin ugrabugrálásától, hogy az online ár még nem érte el az egymilliót :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1862) South Velen


South Velen
addikt

[link] Gigabyte RTX3070 GamingOC 5+ db (forgalmazza eMAG)

336k

[ Szerkesztve ]

(#1863) South Velen válasza South Velen (#1862) üzenetére


South Velen
addikt

Összesen 10+ percig volt, ha valaki ebből se tudott venni, akkor semmiből se fog egy ideig..

(#1864) Blitz23 válasza South Velen (#1863) üzenetére


Blitz23
tag

Sajnos lemaradtam róla, de nagyon köszönöm a tájékoztatást.
Kíváncsi vagyok mi lesz délután a 3060 - akkal, 15:00 - tól fölfelé menni fog a sasolás. Techpowerup szerint ~ RTX 2070 szintű a kártya. [link]

(#1865) South Velen válasza Blitz23 (#1864) üzenetére


South Velen
addikt

Pedig ebben a helyzetben csoda, ha valami fél percnél tovább kint van ennyiért.
A 3060 csalódásnak ígérkezik. Persze láttam aprón 470 körül is árulják már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1866) Blitz23 válasza South Velen (#1865) üzenetére


Blitz23
tag

Nem véletlenül 12 GB - os. A 6GB - os lenne a "nyerő" belőle 250 euro körül és meg is fogják lépni szerintem. Márciusban RX 6700 / 6700 XT is jön.

(#1867) Tanker80


Tanker80
csendes tag

[link] l - azta, betáraztak kicsit :)

[link] - a 470-hez képest akkor ez nem is vészes?! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1868) omfgk válasza South Velen (#1865) üzenetére


omfgk
addikt

Igen, a legtöbb hírmorzsa szerint a sima RTX 2070 szintjére, vagy egy kicsit fölé érkezik.

Persze ha a kezdeti készlet jó áron lesz akkor a jelenlegi helyzetben pillanatok alatt el fog fogyni és még ár/érték arányban is remek lesz, de csak ha a nem létező (urban legend) MSRP-t nézzük, 330 dollár vs 400 dollár (3060 vs 3060Ti) ami persze azóta már kétszer emelkedett és az emelt MSRP is kamu, akkor ahhoz túl nagy lesz a szakadék a 3060Ti és a 3060 között.

[ Szerkesztve ]

(#1869) South Velen válasza omfgk (#1868) üzenetére


South Velen
addikt

Tegnap a VGA topikban láttam egy cikket linkelve, miszerint kb 2060 super szint, bár az azért elég nagy blama lenne.
Normál helyzetben nuku bányával ugye 120K körül lenne az ára, és 120K-ért (vagy kevesebbért) már másfél éve többet adott egy RX5700 pl...

(#1870) omfgk válasza South Velen (#1869) üzenetére


omfgk
addikt

A 2060 Super szintje tényleg nagy bukta lenne.

Annál a 3060 Ti majdnem 50%-al gyorsabb.

Mondjuk most néztem friss táblázatokat és a sima 2070 alig jobb pár százalékkal mint a 2060 Super...

De az elején még azt várták ,hogy 2070 Super (ami kb egy 1080 Ti) szintjére jön a sima 3060. De igazából mindegy.

Mivel nincs semmi a piacon, így bármennyi is a lemaradása a 3060 Ti-hez képest, úgy fogják vinni az emberek mintha nem lenne holnap.

Tesztek elvileg a megjelenés előtt 3 órával várhatóak, NV posztok alapján.

Tehát délután 3-tól teszik fel a teszteket.
6-kor start.

[ Szerkesztve ]

(#1871) Vektast


Vektast
aktív tag

tavaly novemberben vettem 2060 supert 120 ezerét és azt mondod az gyorsabb mint a 3060 amit már most 340 ezerét árulnak aprón?? :DDD

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#1872) South Velen válasza Vektast (#1871) üzenetére


South Velen
addikt

Én 140-ért vettem októberben újan(!) 2070szjúpört (igaz csak 1 év garival), és 105 ezerért adtam el akkor az RX5700-asomat még 2,5 év garival. :O :DDD

Azóta az RX5700 talán 300-ért is elmenne.
A 2070 super azért kevesebbért, mint 300, pedig erősebb, meg dlss meg rtx meg amúgy is nV.
Vajon miért lehet ez? :U (költői kérdés volt)

[ Szerkesztve ]

(#1873) goldb válasza Blitz23 (#1864) üzenetére


goldb
tag

Még nem maradtál le róla! Az aprón már fent is van 429990-ért. :D

(#1874) nexwo


nexwo
Topikgazda

Alternate.de oldalon van még 3070 € 999 és alatta.
Suprime x is ami nagyon kedvelt.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1875) South Velen válasza goldb (#1873) üzenetére


South Velen
addikt

még mindig jobb, mint betonfix 600 ezer :DDD
[link]
persze ez nem onnan van, de ugyanaz a modell

(#1876) sajti_pajti válasza goldb (#1873) üzenetére


sajti_pajti
tag

Az időpont alapján stimmelhetne, de nekem úgy rémlik, hogy azokat március 5-iki szállítással írták, míg a hirdetés prompt ígéri.

(#1877) goldb válasza sajti_pajti (#1876) üzenetére


goldb
tag

Ha jól látom, Edigital forgalmazta a kártyákat. Lehet ott azonnal átvehető volt, csak az Emagos kiszállítások esnek későbbre? Sok a véletlen ahhoz, hogy ne gondoljak rosszra. :K

(#1878) Chaser válasza South Velen (#1869) üzenetére


Chaser
titán

120 csak az fe/beugrók ára lenne, 120-170e lesz a costumok ára, ha 2060s szint az csúnya lenne, pláne hogy fogyasztásban is kb ugyanott lennének
eddigiek alapján némileg azért javult a fogyasztás/teljesítmény mutató, ha nem is számottevően
2060s-2070s közt fél úton talán reálisabb lenne, bár 2070s szintet lenne ildomos hoznia eddigiek alapján - bár ahogy láttam eléggé megkurtítottak benne sok mindent -, na majd a 3060 super vagy ultra 3060 ti ára alatt 30$-ral ( :

szerk:
Blitz23
papíron mindenképp jönnek:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1879) South Velen válasza goldb (#1877) üzenetére


South Velen
addikt

Emagos forgalmazás volt, írtam is. Nem releváns, amit az elfogyás után látsz forgalmazó alatt.
Volt belőle pár napja is már ennyiért, de akkor max 2-3 db. Mire be akartam írni akkor, elfogyott.
Most viszont szerintem simán volt 20 is.

[ Szerkesztve ]

(#1880) warcat válasza Chaser (#1878) üzenetére


warcat
veterán

Newegg and BestBuy GeForce RTX 3060 pricing ranges from 330 USD to 630 USD

@RR89 : vagy volt 1-2 és megy a cancel a többire.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1881) South Velen válasza warcat (#1880) üzenetére


South Velen
addikt

vagy volt 1-2 és megy a cancel a többire.

emagnál nem hiszem, hogy van ilyen, de who nose.

(#1882) Vektast válasza South Velen (#1872) üzenetére


Vektast
aktív tag

Ugh bazzki azaz 5700as bizony fájhat neked most. :DDD

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#1883) goldb válasza South Velen (#1879) üzenetére


goldb
tag

Ha tényleg kiküldi az embereknek, akkor respect az Emagnak.

Neked meg nagy piros pont, hogy ide beraktad, ráadásul ahogy olvastam ennyire időben! :R

You have earned the achievement "Topic hero"! :DD
RR89

[ Szerkesztve ]

(#1884) warcat válasza South Velen (#1881) üzenetére


warcat
veterán

Sosem voltak arról híresek, hogy mennyiségben forgalmaznának Mo-ra videokártyát, most meg lett nekik 10 perces készlet, kételyeim vannak.

EA: It's in the crate!

(#1885) nexwo válasza Chaser (#1878) üzenetére


nexwo
Topikgazda

[link]
3060 vs 2070 super

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1886) P3Dr0 válasza South Velen (#1881) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Who knows and who cares ;)

(#1887) South Velen válasza warcat (#1884) üzenetére


South Velen
addikt

Az évek során sok vga-t vettem tőlük, nekem nem töröltek semmit.
A 2017/2018-as btc helyzet alatt se.

Most volt egy pár hete egy rendelésem, amit töröltek, de végül megkaptam :DDD igaz azóta is töröltnek mutatja a rendszer, hiába írtam nekik, de ez más kérdés. :DDD

Az is más kérdés, hogy a garancialevélre sose sikerül a megfelelő SN-t rávezetniük, mindig utólag kell nekik írni.

Itt rendben zöld volt a "raktáron" jelzés (5+) percekig, aztán piros, tehát rendesen követte a rendszer a fogyást, szerintem valós készlet volt mögötte. Úgy látom aprón valakinek jött egy 30 db-os drop is, szóval az emag román részlegének miért ne lehetne? :U

[ Szerkesztve ]

(#1888) warcat válasza South Velen (#1887) üzenetére


warcat
veterán

Ha jön is nekik, nem tolják 1:1 -ben át a magyar részlegre.
Nincs kedvem ilyen elméleti vitát folytatni, aki rendelt, kezelje erős kétellyel és akkor csak kellemesen csalódik.

EA: It's in the crate!

(#1889) South Velen válasza warcat (#1888) üzenetére


South Velen
addikt

Egy biztos, én a hétfői pár darabból vettem egyet és futárnál van.

(#1890) nexwo


nexwo
Topikgazda

Szerintem érdemes nézni az eu.evga.com -ot aki 3060-at akar rendelni, kihozzák Mo.-ra :)
Maximum feliratkozik a notify-re és legalább az elején lesz a listának.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1891) batmun válasza South Velen (#1887) üzenetére


batmun
csendes tag

Nekem sajnos a napokban mondták vissza az RTX 2060-at, amit ide is beírtak. Érdemes reklamálni, vagy nem nagyon, mivel úgyse tudnak kártyát adni. 5 nap után mondták vissza.

Üdv, Ádám

(#1892) South Velen válasza batmun (#1891) üzenetére


South Velen
addikt

Nem érdemes szerintem, az ügyfélszolgálat csak sablonválaszokra képes. :(

De szerintem azt te nem az emagtól rendelted, hanem egy partnerétől és az emag csak a piacteret adta. Nagyon nem ugyanaz a szituáció! Ne keverjük a szezont a fazonnal. :N
Így meg aztán pláne nem érdemes reklamálni, semmi értelme..

[ Szerkesztve ]

(#1893) batmun válasza South Velen (#1892) üzenetére


batmun
csendes tag

Igen, valóban partnertől rendeltem. Napokban gondolkoztam rajta, de gondolom olyan ügyfélszolgálatuk van, mint az alzának, és nem érdemes vele tökölni. Köszi a segítséget. :R Ki hol nézi a 3060 droppot ?

Üdv, Ádám

(#1894) Blitz23


Blitz23
tag

Alzáról lekerült az összes RTX 3060. Ezek szerint nem is lesz vagy most lövik be őket?

nexwo: Köszi az EVGA-s tippet, hozzáadtam a délutáni programomhoz az f5-ötözést. :DDD

(#1895) Amerigo57 válasza nexwo (#1890) üzenetére


Amerigo57
őstag

Igazad van nexvo, még az EVGA a legmegbízhatóbb, mind VGA, mind a tápok terén.
Link: és Link:

(#1896) nexwo


nexwo
Topikgazda

remélem párhuzamosan 3080-ak is felkerülnek és elfelejtik nézni, de a botoknak mindegy :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1897) nexwo


nexwo
Topikgazda

ASUS webshop karbantartás alatt.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#1898) aradebil2 válasza nexwo (#1885) üzenetére


aradebil2
senior tag

ez egy kamu benchmark egy héttel ezelőttről, várjuk meg míg délután nem jön ki a HUB, GN, LTT és még megannyi írott review..de tény hogy nem tűnik a leak-ek alapján túl acélolsnak a cucc

(#1899) omfgk válasza aradebil2 (#1898) üzenetére


omfgk
addikt

HUB review elvileg csak késve lesz.

Update on our RTX 3060 review. We won't have a day-1 review, but it's NOT because of the Nvidia situation last year. Steve's just taking a break that was planned ages ago. Look out for our review next week.

(#1900) koxx


koxx
MODERÁTOR

Éljen az aqua :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.