Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Locutus válasza Puma K (#31298) üzenetére


Locutus
veterán

Szuper, de használt vizes cuccokban még annyira se bíznék, mint újakban :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31302) nexwo válasza Tom456 (#31297) üzenetére


nexwo
őstag

Nekem már pár hónapja megvan a Giga 3080 xtreme AIO hűtéssel és jobb mint bármelyik bordás (4 év gari és még a memória is hűvösebb alapból) mire kéne rájönni? [kép]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#31303) koko52 válasza atom18 (#31299) üzenetére


koko52
veterán

Nekem van egy, teljesen ok. Robosztus nagy hűtés, csendes. Jobb mint az Asus TUF.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31304) omfgk válasza koko52 (#31303) üzenetére


omfgk
addikt

Csak azért mert bányában jobb a memória hűtése, nem jobb általános felhasználásra...

Maga a core hűtése például csapnivaló... 77 fok 340W-on 1900 rpm. A TUF ugyanitt 14-15 fokkal hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

(#31305) koko52 válasza omfgk (#31304) üzenetére


koko52
veterán

Játszok is vele, a core is jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31306) Tom456 válasza nexwo (#31302) üzenetére


Tom456
tag

Hát a léghűtéstől biztosan jobb, épített vízzel viszont nem lesz partiban soha...Milyenek a hőfokok pl 1-2 órás game vagy teljes terhelés esetén?

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#31307) Puma K válasza Locutus (#31301) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor gondolom autóból is x idő után mindig újat veszel és az ismerősök esetén is csak új autókba ülsz be, tömegközlekedésnél is csak új járművekre szállsz fel, repülőből és hajókból is remélem csak újakkal utazol.

Nem értem mire fel ez a para.

Itt nem a feszültséggel játszol ami miatt elfüstölhet a hardver. Itt csak a hőmérséklet van, amit meg CPU-GPU esetén rövid ideig 120°C-ig elmehet. Az egyszeri alkalom meg meg sem kottyan nekik.

Nekem AIO-nál állt már meg a szivattyú semmi előjel nélkül (ARCTIC Liquid Freezer 240). Windows-ba belépve azt vettem észre, hogy egy idő után elkezdett akadni az egér mutatója és fagyott a gép majd újraindult a masina.

Második nekifutásra ugyan az volt mint elsőre, de akkor már azonnal akadt az egér mutatója.

Kikapcsoltam a gépet, bementem a BIOS-ba és látom, hogy a CPU hőmérsékletére magonként 98-99°C-ot írt.

Ez egy Intel i7 4790K volt amit már a 3. éve fixált órajelen és feszültségen használtam annak függvényében hogy milyen teljesítményű VGA volt a CPU mellett. Így vagy 4,4GHz@1,115v-on ment vagy 4,7GHz@1,25v-on.

Kapott ideiglenesen egy primitív toronyhűtőt amivel 4,7GHz@1,25v-on használtam majd jött rá az épített víz. A CPU-nak meg kutya baja nem volt.

Ezután a kalandom után volt az, hogy nem csak hogy a Windows-zal együtt indul a HWiNFO, hanem adott hőmérsékleti és fordulatszám értékekhez riasztásokat adtam meg. Hibátlanul működik.

Arra sincs garancia, hogy minden használt vizes cucc rossz lenne... nem értem miért ez a hozzáállásod ha más területen gondolom nem így vélekedsz a használt cuccokról.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31308) atom18 válasza omfgk (#31300) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen néztem köszönöm nagyon hasznos megnéztem a Gigabyte 3080 gaming oc-t is gaming 63° és 358w míg egy Asus tuf is 62° és 352w a zotacnál azért nem ezek az értékek vannak... nekem csak játékra kéne. Amúgy van valami hátrány vagy előny hogy 2x8pin vagy 3x8pin?

(#31309) MZsoltee válasza Puma K (#31307) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én maradok a légnél.
"Kapott ideiglenesen egy primitív toronyhűtőt amivel 4,7GHz@1,25v-on használtam majd jött rá az épített víz. A CPU-nak meg kutya baja nem volt."

Volt bármi hátránya a primítív toronyhűtőnek, amit felhasználóként éreztél? :B


atom18: A 3x8-as több áramot tud felvenni, így nem korlátozza a fogyasztás miatt a gpu-f. Ha nem akarsz OC-ni, akkor lényegi különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31310) Tom456 válasza MZsoltee (#31309) üzenetére


Tom456
tag

Gondlom a hang :F

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#31311) nexwo válasza Tom456 (#31306) üzenetére


nexwo
őstag

futuremark time spy extrem stress test mellett 60 fok körül van eddig amit láttam max 62°C
Nyilván egy százezres épített viz (van vele effort) vs AIO ami kicsit drágább mint a bordás változat... Ennyi erővel a kompressoros vagy 30L olajba mártott hűtéssel semmi sem versenyezhet ;)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#31312) Tom456 válasza nexwo (#31311) üzenetére


Tom456
tag

A kompresszoros és az olajos hűtést direkt nem hoztam fel, itt a vízhűtés volt a téma :D

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#31313) Garsza válasza Tom456 (#31297) üzenetére


Garsza
veterán

És mért volna kidobott pénz? Nekem a CPU -n egy Arctic LF 2 420 van és teljesen elégedett vagyok vele. Nem érzem hogy kidobott pénz volna.

(#31314) Tom456 válasza Garsza (#31313) üzenetére


Tom456
tag

Mert azonos árban mozgó léghűtés ugyan azt hozza, és az élettartama kb örök év :) de engedjük el ezt a témát inkább...

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#31315) koko52


koko52
veterán

Egyébként édes mindegy, hogy a gpu/vram/cpu 40, 60 vagy 80 fokos. Az 580-am vramja 5 éve 85C-on üztemel 7/24. Felőlem 80 is lehet, ha ezért csökkenthetem a ventik sebességét.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31316) KAMELOT válasza Garsza (#31313) üzenetére


KAMELOT
titán

Épített víz jobb, majd meglátod te is.

koko52: Haverom GTX 260 REF 6 évig ment neki 24/7-ben, aztán azóta is megy anyja gépében. tehát 14 éve :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31317) ScomComputer


ScomComputer
veterán

No ma megjött végre holnap jövök tesztekkel... [kép] :P :DDD

(#31318) Garsza válasza KAMELOT (#31316) üzenetére


Garsza
veterán

Nem mondtam hogy nem jobb. De nemkem nem lessz. Amikor kiderül mennyi volna mindég elmegy a kedvem tőle.

(#31319) KAMELOT válasza Garsza (#31318) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól kell összeválogatni a dolgokat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31320) zebra_hun válasza ScomComputer (#31317) üzenetére


zebra_hun
addikt

Fájersztájkot nyomass ám vele, hadd gyűjjön' a fájer ki ;)

(#31321) abridabri válasza Garsza (#31318) üzenetére


abridabri
veterán

LF2 420 42k

épített 65k
[blokk] 7200
[6db csatlakozó] 9300
[360radi] 22k
[pumpa] + [tartály] bundleben 22k (ez azért jóval erősebb mint egy AIO pumpa : [YT] )
[3m cső] 4k
Szerintem annyival nem drágább ,de cserébe tartósabb és bővíthető

[ Szerkesztve ]

(#31322) Garsza válasza abridabri (#31321) üzenetére


Garsza
veterán

85 euro volt az LF 420. Alzából garanciával.
Meg 3db ventit még adj hozzá a 65k -hoz.

Azt hogy hatékonyabb egy épített víz (jól megépítve) egy pillanatig nem vitatom. De jóval költségesebb mint egy AIO.

[ Szerkesztve ]

(#31323) KAMELOT válasza Garsza (#31322) üzenetére


KAMELOT
titán

Hányszor építesz vizet az évek alatt? Én 5-6 évente 1x :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31324) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ha vertikálisan akarom elhelyezni a kártyát, ki milyen 4.0-ás PCI-E Riser kábelt ajánl?
Akasa RISER BLACK X2 Mark IV Premium PCIe 4.0 x16
Thermaltake TT Premium PCI-E 4.0 300 mm
PHANTEKS PCI-E 4.0 x16 riser kábel kábel, 30cm

:R

(#31325) abridabri válasza Garsza (#31322) üzenetére


abridabri
veterán

Na azért az a 85 EUR max egy 240 -es AIO -t fut jelenleg .Szóval nem "jóval " költségesebb ,csak te személy szerint kifogtál egy szököévente 1x előforduló akciót :C

(#31326) ImpersonatoR válasza Garsza (#31251) üzenetére

Es akkor ennek csak egy oldalán vannak mar a ramok vagyok minden 3080Ti olyan hogy a hátulján mar nincs ram ?

(#31327) Warzoz


Warzoz
senior tag

"épített 65k"

"Meg 3db ventit még adj hozzá a 65k -hoz."

Meg a szállítást (mondjuk hozzám mo-ra) + áfakülönbözetet és máris 81k körül vagyunk. Az épített víz hatékonyságát az AIO-kéhoz képest én sem vitatom, de már vizes topikban is ki lett tárgyalva, hogy ha normális épített vizet szeretne az ember, nem érheti be az olcsó vackokkal, úgy meg azért már kicsit más lesz az árfekvés. Bár az is igaz, hogy a rendszer alapjait egyszer kell csak megvenni, aztán már csak a blokkokat cserélgeted, ha váltasz cpu-t vagy vga-t.
Én is erősen gondolkozom egy 3 radis, egykörös rendszeren, de nyárig biztosan nem tudok rá elég pénzmagot összeszedni.

(#31328) Shkiz0 válasza Walter_White (#31324) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akasa-val óvatosan mert beszoptam.
Ugyanis ennek mind a két vége egyforma, és nem 90 fokos a vga oldala :D
De háztól függ milyen kell.
Szóval ez nekem menni fog fel az apróra, addig most visszatettem a 3.0 Phantekset, de agyalok rajta hogy marad, nem hoz igazából semmit a 4.0 kábel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31329) Garsza válasza KAMELOT (#31323) üzenetére


Garsza
veterán

Én 1x se :DD eddig.

(#31325) abridabri
Jelenleg is van 99 euroért.
[link]

(#31326) ImpersonatoR

Fogalmam sincs.
De itt egy részletes teszt meg szétszerelve [link]

[ Szerkesztve ]

(#31330) KAMELOT válasza Garsza (#31329) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor itt az ideje ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31331) Garsza válasza KAMELOT (#31330) üzenetére


Garsza
veterán

Még játszani is alig van időm, nem vizet építeni. Meg hát az anyagi vonzata sem nagyon tetszik.
De tény és való a végeredmény nagyon tetszene, egy szép merev csöves rendszer.

(#31332) KAMELOT válasza Garsza (#31331) üzenetére


KAMELOT
titán

Nalátod! Elviszed Jones papához és varázsol neked egyet. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#31333) Busterftw válasza Garsza (#31329) üzenetére


Busterftw
veterán

En egesz eddit azt hittem vga AIO-rol beszeltek :D

(#31334) Walter_White


Walter_White
senior tag

Amúgy sokakat érné meglepetés, ha szétkapná a kártyáját….. nem is ertem miert tesznek a gyártók matricákat a csavarokra… mert amit pasztának neveznek meg gap-padoknak… lehet hogy csak én voltam ilyen peches… de az 1 napos vga-t délután óta most tudtam letakaritani makulatlan allapotra… a gap pad rákövülve, ugy kellett szinte “levésni”….. a GPU pasztáról meg nem is beszélve… még az Ipa se oldotta meg egy pillanatig se….
lehet sokat allt a raktarban… de pont egy ilyenen sporolni, főleg hogy a felhasználók 85%-a hozza se nyúl közelebbről… :W :W
(meg merem kockaztatni, ha mindenki szetkapná a kartyajat, es ujrapadozná és pasztázná a gpu-t -10-12 fokkal kevesebbet mérne.)

[ Szerkesztve ]

(#31335) muxi-muxi válasza Walter_White (#31334) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Szétkapnám én, ha oly' könnyű lenne, mint CPU-t pasztázni, csakhogy nem ez a szitu. Van kismillió helyen, kismillió méretű pad, nameg paszta a GPU-n. Gyakran a csavarokat csak garivesztés árán tudod csak abajgatni, van az úgy, h nem éri meg. Amikor még nem voltak fúziós erőmű bonyolultságúak a VGA-k, én is henköltem őket, meg moddolt BIOS-t mókoltam rájuk, de mostanra AD1; rohadtul felment az áruk AD2; elcicultam :D Amúgy a VGA házventik állapotától függően 67-71 fokos, memóriákról nincs infóm. Idle-ben a ventik leállnak, kellemes 41 fok kíséretében. Ezeket az értékeket nem tartom túlzónak, majd ha elszalad velük a póni, akkor talán szétkapom a kártyát, addig nem.

Tisza Kálmán szavaival:"nem bolygatni."

Bazz, egyre retrográdabb a hozzáállásom, nyugodtam bizgerálja mindenki a VGA-ját, csak én lettem lustább/gyávább...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#31336) nexwo válasza muxi-muxi (#31335) üzenetére


nexwo
őstag

Én élek a gari jogával, ha megfő magatól akkor kicserélik, vagy adnak új generációt, jobb esetben a pénzt, de amennyibe került, inkább kapkodják magukat az első kettő lehetőséggel...

Walter_White

Illetve az MX-5 is jó paszta és alapjáraton az is nehezen jön le, ezért tanácsos meghajtani mielőtt szétkapod. (Az olajos paszta miatt én 99%-os isopropil alkoholt használnék.)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#31337) Laraxior válasza Walter_White (#31334) üzenetére


Laraxior
titán

Ugyan már, vannak itt olyanok akik a gépbe se tudták betenni a VGAt, szerinted az az ember hol fog nekiallni szetszedni? :DDD
Sokan arra nem képesek hogy a gyartoval inteztessék a garit, holott egyszerubb lenne az életük es gyorsabb is...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31338) Puma K válasza MZsoltee (#31309) üzenetére


Puma K
veterán

Szerelhetőség: magát a hűtőt felrakni a helyére, a ventilátorokat a hűtőbordára, egy ventilátorcsere a gépházon a CPU felett vagy hátul egy tápcserénél bekábelezni a 2x4pin-t.
Légmozgás a CPU foglalat és VRM körül.
Figyelni kell a RAM magasságára.

Az első toronyhűtőm az akkori Intel i5 750@3,2GHz mellett egy első verziós Cooler Master Hyper 212 volt.

Ez még átgondolt és jól szerelhető volt:
A ventilátort egy fém lapra kellett csavarozni amit meg a toronyhűtő tetejére. Ebből 1-1 darabot lehetett tenni a torony 2 oldalára. Utólag is pofon egyszerű volt a ventilátorcsere a procihűtőn, mert 2 csavar ki, fémlapka ventilátorral együtt kihúz és kész. Ott volt a kezedben a ventilátor.

A mostani toronyhűtők ilyen szir-sz@r fém feszítővel rendelkeznek és azzal kell ráfogatni a ventilátort a hűtőbordára. Na ezt összehozni ha nincs kiszerelve az alaplap a gépből...

Aztán ott van az, hogy majd 1 kilós fémtömb csüng az alaplapon. Oké foglalat még nem szakadt ki hűtőstűl, de nekem dizájn szempontjából sem tetszik.

A passzivitásából adódó előnyét nem vitatom, mert az 100%-os és maximum a ventilátor az ami tönkremehet rajta.

Mindezekhez képest egy AIO vagy épített vízhűtés számomra szimpatikusabb.

Volt Corsair H75-öm, amit 4 évig használtam. De egy idő után elkezdett kerregni a szivattyú, majd a radiátorán azt vettem észre, hogy 2 helyen lyukas-vízköves. Szerencsére 5 év garanciát adtak rá így visszakaptam a vételárát. Ez gond nélkül megbírkózott az akkori i7 4790K-mal 4,7GHz@1,265v-on (elsőre elírtam a 24/7-es stabil feszültséget ehhez az órajelhez).

Amíg meg nem vettem a következő kompakt hűtőt addig a gyári Intel hűtővel használtam a 4790K-t 4,4GHz@1,115v-on.

Utána vettem egy Arctic Freezer 240-et ami 8 hónap után tönkrement. Semmi előjel nélkül. Ennél fordult elő az hogy 98-99°C-os volt a fixált órajelű és feszültségű 4 magos 4790K 4,7GHz@1,265v-on.

Utána jött a linkelt Brocken 2 amit utáltam és innentől az összes toronyhűtőt. Legszívesebben kalapáccsal vertem volna szét.

Aztán jött az épített víz (frissen összerakva még a 4790K-n: [kép1], [kép2] és most: [kép]) és a ráncaim kisimultak: halk működés, jó tuning lehetőségek, szerelhetőség a CPU körül, nincs a CPU-VRM körüli légmozgás útjában semmi, beállított HWiNFO-val nyugodt használat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31339) MZsoltee válasza Puma K (#31338) üzenetére


MZsoltee
veterán

Másképp látjuk. Nálam a funkció a lényeg. összrakod megy és ott dögöljön meg, zárt ház és kész. Ez egy használati tárgy nem egy dísztárgy. Ízlésről meg amúgysem vitatkozunk. :D

Lehet én látom rosszabbul, de egy vizet összrakni feltölteni légteleníteni sokkal nagyobb meló, mint egy alaplapot kivenni visszarakni felrakni a bordát és kész. Nem mellesleg kisebb kockázat is.

Funkcionalits tekintetében pedig a nagy passzív borda nagy átadó felület, csöndes és a hűtőfelület közvetlenül érintekezik a hűtendő felülettel. Egyszerűbb szerkezet, amiben kevesebb a hibázási lehetőség. Maximum egy ventillátor tud tönkremenni, az meg cserélhető. Ja és mindezt olcsóbban tudja bármely víznél. Nem véletlen, hogy a gépek többsége nem vízhűtéses. :)
Talán nagyon nagy hőmennyiség esetén lehet értelme a víznek, de az meg már olyan technológia, ami alapvetően hibás és nem hétköznapi használatra van.

"Utána jött a linkelt Brocken 2 amit utáltam és innentől az összes toronyhűtőt. Legszívesebben kalapáccsal vertem volna szét."
Szerelni utéltad, vagy használni? Szrelni talán nem szeretted, a design nem tetszett az lehet. Szerintem a használatával semmi bajod nem volt, a gép stabil és hűvös volt. :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#31340) laychi válasza MZsoltee (#31339) üzenetére


laychi
veterán

Nekem van egy noctua nh d14 hűtőm(tartalék) illetve egy Arctic liquid freezer 240.
A noctua egy nagyon jó hűtő, 8600k-ig hozta kb. ugyan azt a teljesítményt, mint az arctic.
A mostani 10850k-nál az arctic 7-10 fokot ráver, pedig egy régi konstrukció, maga idejében is középkategória alja volt talán és aio, nem épített víz.
77 euroért vettem 2016 decemberben.

A Puma K által említett cooler master hyper 212 EVO változata volt nekem a noctua előtt, direkt heatpipe-os változat. A D14 rávert 15-20 fokot egy 4690k-t használva, szóval nagy különbségek vannak léghűtések közt is... és a több magnál a saját tapasztalatomból kiindulva megéri egy normális áron vásárolható AIO is. Pl a Garsza által vásárolt LF420 jó választás lehet bárkinek, akinek a gépházában elfér. 100 euro alatt is be lehet szerezni [link] vagy a 360-ast 90-ért [link]

(#31341) GAbre


GAbre
veterán

Lehet rendelek ftw3hoz AIO hűtőt 60k körül.+fele posta.
Ha valakinek kell még és tudok rendelni,akkor szóljon.Jobb,mint 72ezerért alza...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#31342) GAbre válasza GAbre (#31341) üzenetére


GAbre
veterán

Bírom az ilyet:
Valaki berakja a kosárba a kártyát.
És megy le folyamatosan az ára:Már -200euró...
Áhh biztos nincs itt trüközés....
laychi.Alternate :)(már -250euró)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#31343) laychi válasza GAbre (#31342) üzenetére


laychi
veterán

Milyen bolt ez, nem átverés?

[ Szerkesztve ]

(#31344) Garsza


Garsza
veterán

Strix 3080 -ra van AIO?

(#31345) GAbre


GAbre
veterán

Van aios strix.De még külön hűtővel nem találkoztam.Sztem nincs,mert matricáznak.

Avatar

(#31346) laychi válasza Garsza (#31344) üzenetére


laychi
veterán

van alphacooltól
[link]

#31345 GAbre Asus matricázza a kártyát, de kb nem jelent semmit.
Lényeg, hogy ha gariba van küldve a kari,akkor eredeti állapotra visszaállítva, vagyis gyári hűtővel.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31347) Garsza válasza GAbre (#31345) üzenetére


Garsza
veterán

3080 -ból nincs gyárilag AIO. Csak 3080Ti.

(#31346) laychi
Köszönöm.
Igen valakitől hallottam én is hogy nem okoz garancia vesztést a matrica hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#31348) Shkiz0 válasza GAbre (#31341) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Személyes vélemény de semmi értelme ezeknek.
Gyakorlatilag nekem volt FTW3 Hybrid és a GPU az valóban hűvös volt, viszont a memória ugyanolyan meleg volt mint a levegős verziónál.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31349) GAbre válasza Shkiz0 (#31348) üzenetére


GAbre
veterán

Ezt nem jó hallani.
Akkor kell rendelni minőségi hőpadot,és azt rá rakni.(Bár úgy meg húzós az ára).
Viszont így is felmegy majdnem 80 fokra gpu,kell neki az a víz.Vagy másik ház,de inkább víz,az többet ér.
Nem tudom mennyire fog lejjebb menni az ára esetleg nyárra.
A padoktól,még nem lesz jobb a gpu.
Bánya nem izgat,vszeg pár hónap és vége.
Hát van már procin aio,elég hűvös a cpu levegője.De hiába nyomja 5 ventilátor nem sokat ér ezek szerint.
Jelenleg,ha más nem eladom,csak nem tudom mennyit mozog az ára.Vmiért nem hiszem,hogy olcsóbb lesz.De elvileg az lesz.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#31350) Shkiz0 válasza GAbre (#31349) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha most 80 fokos a GPU akkor az a ház tényleg fos szellőzést tekintve. Viszont hiába veszel akkor AIO-t rá, ugyanabba a fos meleg környezetbe fog kerülni, és lehet nyersz pár fokot, de összességében szerintem csalódás lesz. Pláne 60K-ért. Tudom volt már téma a vízhűtés, de pl ennyiből már egy FC blokkot is venni, és nekem pl még bánya alatt se ment a hőmérséklet 60 fok fölé.
Viszont tény és való, ahogy írtam is, hogy 0-ról egy víz most 300K alsó hangon.
De sok mindent 1x kell megvenni (radik, csatik, pumpa még talán a cpu blokk is ide tartozik) és csak a vga blokk cserés ha váltasz.
De ha nem akarsz vizezni akkor inkább vegyél Gelid padokat, és mellé egy pár jobb ventit (vagy akár egy jobb házat) és többet érsz azzal, meg a többi hw is meghálálja ha az AIO árát ezekre költöd. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.