Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) syIex válasza nexwo (#30899) üzenetére


syIex
veterán

Volt egy pár napos kitérőm egy 6900XT-re és amiatt vettem azt a monitort. ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#30902) Andor22 válasza BeZol (#30900) üzenetére


Andor22
aktív tag

Nekem benq 2546 volt csak az ugye fhd
De nagyon jó monitor szerintem

(#30903) nexwo


nexwo
őstag

Most ugye adott pl egy 3080, ami támogatja az újabb hdmi és displayport-ot, (legalább is remélem) az a kérdés ehhez minimum milyen kábel kell a hdr (1440p)-hez?

Csak azért mert nem akarok 50e ft-ot fizetni a 5-6 méter kábelre csak hogy HDMI 2.1 vagy dp 1.4a legyen:D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30904) warcat válasza nexwo (#30903) üzenetére


warcat
veterán

Ha tévéhez kell amin csak hdmi van, a Monoprice kábelei tudják a 4k@120 Hz HDRt ami az LG C1-hez kellett.

Megnézheted a honlapjukat is, én amazonon vettem, akkor volt rá egy promóció is épp erre a 3-as csomagra (28.66€ +szállítás)
Jelerősítés nélkül inkább csak max ilyen 2-3 méterrel számolj, de lehet már javult azóta a helyzet.

(Júliusban kellett intézni, akkor még nagyon el lehetett veszni a kábelek között, ez bevált a célra.)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#30905) nexwo válasza warcat (#30904) üzenetére


nexwo
őstag

DP + HDMI monitorhoz lenne, a TV az ott van 20 cm-re a géptől) Jelenleg a fullhd monitorom egy 7m-es HDMI kábelről kapja a jelet (+1 átalakító ami leválasztja a hangot a fülesnek (mert a monitor jack része nagyon zúg) és + 2m hdmi kábel ami az átalakítóból megy a TV-be mert nem volt otthon kisebb...

A DP esetén optikával oldják meg.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30906) laychi


laychi
veterán

Evga 3080 hybrid lhr biosa 400 vagy 450W?
Ha esetleg van valakinek súghatna :)

(#30907) nexwo


nexwo
őstag

Szerintetek 3090-ből a tuf még elmegy? [link]
Kiváncsi vagyok ott mennyi a memoria hője Time spy extreme alatt (Blender kb annyira terheli)
(Jó tudom villanyos mérnökökként szétkéne szedni a jelenlegi 3080-at és 2 GB-os modulokat kellene rá forrasztani, hogy 20 GB legyen...)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30908) Tomassy00 válasza KAMELOT (#30849) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nekem a Seasonic Prime 1300 W Platinum táppal az összes vga cicergett eddig még amiket bele tettem a gépbe. (volt egypár) Azt mondják az okosok hogy ez egy elég jó táp, de biztos akkor kifogtam belőle egy ciceregtetőset :DD

(#30909) KAMELOT válasza Tomassy00 (#30908) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg az összes vgad cicergős volt. Olyat fogtál ki. ;]
Érdekes nekem egyetlen egy vga sem cicergett. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30910) pigatt válasza Tomassy00 (#30908) üzenetére


pigatt
őstag

Asus, vagy EVGA kártyám szokott lenni, eddigi tapasztalatok alapján az Asus cicereg. :)
Seasonic Prime 1000W Titanium.

i9 / 4080 / 32"

(#30911) DanielLong válasza KAMELOT (#30909) üzenetére


DanielLong
senior tag

Hát akkor milyen a tápod van? Eladó? ;]

(#30912) Tom456 válasza laychi (#30906) üzenetére


Tom456
tag

FTW3 400W, XC3 366W

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#30913) Chalez válasza DanielLong (#30911) üzenetére


Chalez
őstag

:DDD :DDD

(#30914) Puma K válasza Tomassy00 (#30908) üzenetére


Puma K
veterán

Seasonic Focus Plus 850W Platinum táp mellett mióta meg van járt 2 db MSI és 2db Asus gyártmányú VGA és egyik sem cicerget.

Plusz nem a legolcsóbb olcsó és semmi védelemmel ellátott elosztót használok, hanem ezt: APC

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30915) laychi válasza Tom456 (#30912) üzenetére


laychi
veterán

Gondolom XOC BIOS nem jött ki rá, mint az lhr mentesre.?

(#30916) nexwo


nexwo
őstag

Az intel is 12, 16 GB-ra lövi az erősebb kártyát (3070 ti szint a legerősebb)... [link]
Az nvidia szégyelje magát, hogy csak az aktuális játékokra koncentrált, és a fejlesztőkre nem... ja nem a játékosokért sincs... :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30917) Tom456 válasza laychi (#30915) üzenetére


Tom456
tag

Nem tudom, jelenleg ezek vannak: link

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#30918) Puma K válasza nexwo (#30916) üzenetére


Puma K
veterán

Korábban volt egy közlemény az Nvidia részéről, hogy azért adták ki ennyi memóriával a kártyáikat mert lent akarták tartani az árakat. Kevesebb VRAM = olcsóbb kártya.

Előzménye is volt miszerint az akkori csúcs játékok valós VRAM igényét megvizsgálták és ezért raktak 8-10 GB-nyi VRAM-ot első körben a 3070 és 3080 kártyákra.

Aki meg dolgozna a gépével és szüksége van a minél több VRAM-ra és GPU erőre, de nem akarja a professzionális kártyák árcéduláját fizetni az vehet 24GB VRAM-os 3090-et.

Mindez a bányászláz-kriptopénzek értékének robbanásszerű a növekedése meg a chiphiány vélt vagy valós kialakulása előtt történt.

Az RTX 30-as széria 2020 szeptemberében jelent meg. Idén lesz 2 éve.
A fejlesztése mikor kezdődött? Jóval 2020 szeptembere előtt.

Akkor úgy mérték fel, hogy elég az adott VRAM mennyiség ? Igen elég.
Jelenleg elég a gyakorlatban? Igen elég.

Ultra Quality Settings are Dumb - videó

A PC sosem az örökkévalóságnak szól... ha az egyéni igények úgy diktálják akkor fejleszteni kell rajta. Ez egy ilyen játék. Aki ezzel nincs tisztában az keressen másik hobbit vagy vegyen vissza az esetlegesen irreális elvárásaiból (lásd fentebbi videó) vagy nyissa a pénztárcáját.

Felesleges ezen recsegni.

Én is jobban örültem volna ha a 3070 Ti ami a gépemben van alapból-megjelenése napján már 16 GB-nyi VRAM-mal van szerelve, de nem rugózok ezen a témán hosszú oldalakon keresztül és inkább használom addig ameddig elég.

Mert esetemben előbb úgy is a GPU ereje fog elfogyni mint sem a VRAM mennyisége lenne a korlátozó tényező.

Az Intel-nek meg mivel nincs még semmi konkrét az asztalra letéve. Diagramokat dobál meg vázlatokat, hogy lehet milyen lesz ha egyszer bármi is megjelenik tőlük ami dedikált VGA-nak tekinthető, Úgy könnyű az idő közben a netet telesíró emberek elvárásaira reagálni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30919) Találtgyerek válasza Puma K (#30914) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az elosztó is számíthat ennyit?

06-3o/9759I39

(#30920) nexwo válasza Puma K (#30918) üzenetére


nexwo
őstag

Tisztában vannak ők az iróniával is, lásd 3060 12 GB-al (8 gb helyett) és 3050 8 GB-al (6 GB helyett) és 3080 TI 12 GB (20 helyett)

Van jó kártya is azért: RTX A4000/A5000 de szigorú megkötéssel hogy csak úgy nézhet ki ahogy tervezték és csak blower.....

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30921) Puma K válasza Találtgyerek (#30919) üzenetére


Puma K
veterán

Nem tudom biztosra mondani. De inkább teszek egy ilyet a gép alá mint sem egy 3500W-osnak hazudott olcsó elosztót amiben semmiféle védelem nincs.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30922) BeZol válasza laychi (#30906) üzenetére


BeZol
őstag

Alapból 380W egy EVGA FTW3 3080, és ez húzható 400W-ra.

Ha ennél többet akarsz (450W), akkor kell az XOC BIOS, azt pedig pikk-pakk kidobja minden google találat annyi bibivel, hogy még a KR szériára, tehát a non-LHR szériára vonatkozik.

Mivel nyár óta kb. csak KL, tehát LHR-es széria kapható, ezekhez másik BIOS kell, nem jó rájuk a régi non-LHR kártyákhoz tartozó BIOS
.
Az összes XOC BIOS (3090-3080Ti-3080(LHR)-3080) elérhető itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30923) BeZol válasza BeZol (#30922) üzenetére


BeZol
őstag

Még akartam linkelni egy mérést is hozzá, h jóféle példánnyal 450W esetén mire képes így egy evga 3080 ftw3 hybrid: [link] (= szinte a finomhangolt 350W-os 3080 Ti szint)
Esélyesen jövő héten tudok én is benchelni egy ilyet, ill. egy rog strix 3080-ast is, kérdés melyik mennyire lesz tuningbarát :U

(#30924) KAMELOT válasza DanielLong (#30911) üzenetére


KAMELOT
titán

Az a táp nem eladó, max alkatrész kacatokba adom le. Amúgy CM 1500W vennék. Murata beles :)

nexwo: A4000/5000 jó kártyák, a blower meg kifújjaa meleget legalább.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30925) keIdor válasza Puma K (#30918) üzenetére


keIdor
titán

Egyetértek. Idén jön mindkét oldalt az új generáció, fél év múlva kezdődik a hiszti, úgyis mindenki azt akar majd. Ezért felesleges a vramon rugózni…

Ebben a topikban úgyse vesz senki 2 évnél tovább VGA-t. Valaki a 20-adik Amperét is lecserélte már.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30926) KAMELOT válasza keIdor (#30925) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja csak ki fogja megvenni a használt 3080Ti-t 1600eu, ha a 4080TI meg 2000 felett lesz bőven? :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30927) Puma K válasza nexwo (#30920) üzenetére


Puma K
veterán

Szeptember (RTX 30 széria megjelenés) és február (RTX 3060 12 GB megjelenés) között 4 hónap volt amikor elkezdtek emelkedni az árak és fogyni a készletek mert mindent felvásároltak a bányászok.

A 3060 12 GB-os 192 Bit egy bányászoknak szánt kártya amit a megjelenés után eltelt 4 hónap alatt történt változások szültek. (Az RTX 3060 Ti 8 GB-os és 256 Bit-es)

Az RTX 3050 egy 128 Bit-es kártya.
Bekötés szempontjából ha 6 GB-os verziót akartak volna kiadni akkor annak már 192 Bit-esnek kellett volna lennie. Az meg nem jó mert ugyan kevesebb a VRAM mennyisége, de házon belül túl gyors lenne a kártya és ismét maguknak állítanának konkurenciát. 96 Bit-es 6GB-os meg végkép nem lehetett volna, mert az már rohadt lassú lenne.

Így a 128 Bit-tel a 256-tal szemben tettek egy fizikai féket a 3050-be.

Az RTX 2060 6 GB-os verziója 192 Bit-es, a 2060 Super 8 GB meg már 256 Bit-es (3070 8 GB és 256 Bit)

Minek csináltak volna maguknak házon belüli konkurenciát egy 3080 20 GB-tal a 3090 24 GB-nak. Akinek még mindig munkára kellene a VGA és nem akarja a Quadro-s felárat kifizetni annak marad egyedül a 24 GB-os 3090. Ez az eszed nem eszed kategória.

A Quadro kártyák esetén csak olyan megoldás jöhet szóba ami a házból kifelé fújja a meleget, hogy ne az adott munkaállomásban hányja szét a meleget a többi komponenst melegítve.

A zaj ebben az esetben meg mindegy mert ezek a kártyák rendszerint munkaállomásokba mennek ahol nem ritkán hálózatba vannak kötve a gépek hogy egy irodában többen elérjék az adott gépet ha éppen valakinek szüksége lenne rá.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30928) keIdor válasza KAMELOT (#30926) üzenetére


keIdor
titán

Egyelőre azt se tudjuk, hogy mi lesz akkor. Ha az ETH szárnyal és még mindig PoW lesz, akkor minden kurva drága lesz és jönnek a 3 milliós kártyák. 240-es hast oda simán beáraznának.

Ha meg beomlott, jobbik esetben Oroszország meg az EU is tiltja, akkor a 2020 végéhez hasonló árak jönnek. Nem tudjuk…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30929) nexwo


nexwo
őstag

Itt van egy 24 perces render Blender-el:


Jól látszik a külömbség az 3080 xtreme AIO és levegős 3080 TUF oc kártya között.
Amit generáltak: [kép] 5120x2880 felbontás

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30930) Shkiz0 válasza keIdor (#30928) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért azt várni, hogy EU csak ripsz ropsz betiltja az elég meredek minden szempontból.
Még a legoptimálisabb esetben is az évek mire egyezségre jutnak a felek, ha lesz ebből egyáltalán valami.
De erre esélyt amúgy nem látok, mivel már olyan nevek is beálltak a crypto mögé akik elég nagy nevek és érzékenyen érintené őket.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#30931) KAMELOT válasza Shkiz0 (#30930) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan nevek is beálltak, akikról még nem is hallottunk és billiárdjaik vannak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30932) Puma K válasza nexwo (#30929) üzenetére


Puma K
veterán

külömbség különbség

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30933) nexwo


nexwo
őstag

Aki még nem vette volna észre: Az ASUS TUF-on van védő fólia a ventilátor közepén is (utólag de időben vettem észre, az egyiken kezdett lejönni.)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30934) omfgk válasza nexwo (#30933) üzenetére


omfgk
addikt

Szerintem mindenki észrevette. :))

Majdnem minden gyártó tesz oda is.
Mondjuk van olyan ahol tényleg annyira jól van feltéve ,hogy alig látszik. Nincs széle, nem levegős, stb... De látszik ,hogy furán csillog.

[ Szerkesztve ]

(#30935) nexwo válasza omfgk (#30934) üzenetére


nexwo
őstag

Láttam hogy a teljes TUF fóliás és fém, le is szedtem, de a műanyag ventiken nem volt olyan szembetűnő, főleg hogy az oldalán lévő világító műanyagon is jobban látszott.

Gainward-on meg nem fólia volt hanem maga a szimbólum amit jól le is szedtem :DDD

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30936) nexwo


nexwo
őstag

Remélem meglesz a 30 FPS a Crysis 4-ben :D [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30937) KAMELOT válasza nexwo (#30936) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez milyen játék? ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30938) Puma K válasza nexwo (#30935) üzenetére


Puma K
veterán

Akik nem tegnap óta foglalkoznak gépépítéssel mint itt a topikban jelenlévők többsége annak ez nem újdonság :)) illetve tudják hogy hova lehet nyúlni :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30939) Puma K válasza KAMELOT (#30937) üzenetére


Puma K
veterán

Csak a szokásos legújabb Crysi.... Techdemo ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30940) laychi válasza BeZol (#30922) üzenetére


laychi
veterán

Igen, erre gondoltam, hogy van e xoc bios lhr-re :B :)

(#30941) keIdor válasza Shkiz0 (#30930) üzenetére


keIdor
titán

Egy energiaválság kellős közepén ha kell, hamarabb elintézik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30942) laychi válasza keIdor (#30941) üzenetére


laychi
veterán

Persze, mikor 1000 milliárdokat lehet szakítani, mert sokkal többért adják az áramot, akkor majd pont megszüntetik, hogy ne vándoroljon hozzájuk az a pénz. AHAM....
Kellett ez a C0V1D színház nagyon, hogy válságot, hiányt brutális inflációt generáljanak...
Van olyan sejtésem, hogy áramszolgáltatók befektetői is benne vannak a kripto buliban és manipulálják rendesen a piacot...
Nekik éri meg a legjobban, ha minél több áramot eladnak, és ha még drágán is tudják....
Meg az nv is biztos tuti a buliban, generált egy készlethiányt, hogy felsrófolják az árakat.
Közben meg a világ minden táján a saját kártyáikkal bányásznak a raktárnak nevezett épületeikben. :D

[ Szerkesztve ]

(#30943) keIdor válasza laychi (#30942) üzenetére


keIdor
titán

Ez az összeesküvés elmélet topikba való.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30944) KAMELOT válasza laychi (#30942) üzenetére


KAMELOT
titán

Minden egyes betű igaz. Már az elején tudtam. Háború nem lehet, akkor mi a legjobb egy kis generált vírus. Tettes nincs, felelősséget senki nem vállal. Sakk matt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30945) keIdor válasza KAMELOT (#30944) üzenetére


keIdor
titán

"Háború nem lehet"

Ó dehogy nem, akármikor lehet, nézz csak az orosz-ukrán határra...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30946) nexwo


nexwo
őstag

És mind ezek mogott az nvidia áll :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#30947) KAMELOT válasza keIdor (#30945) üzenetére


KAMELOT
titán

Usa uszítja a hülye ukránokat, azok meg belémennek. Semmi esélyük az orosz ellen. Amikor Putyin gyakorlatozni küldte az ukrán határhoz a katonákat, befosott az egész világ :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30948) MPowerPH válasza keIdor (#30928) üzenetére


MPowerPH
félisten

ETH -t sem lehet mar sokaig banyaszni....

Don't Tread On Me

(#30949) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szevasztok,
Memória túlhúzás általában asztalon is jelentkezhet?
Olyat tapasztaltam időnként, hogy elmegy a kép majd vissza jön, de semmiféle hibát nem jelez a gép, illetve játékok alatt szintén nincs hiba.
Gondolkodom rajta, hogy a +1GHz miatt csinálná ezt a vizes 3080-an.
Általában 65 fokos a memória modul rajta.

ÁdiBá

(#30950) KAMELOT válasza ÁdiBá (#30949) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet a tápod nem jó, nem ad elég feszt ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.