Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) arn


arn
félisten

A legolcsobb gainwardrol van vmi info? Milyen a hutese?

Kicsit durva, hogy 300 euros szorasban vannak kartyak, melyik huto er ennyit? 180 eurot talan meg is er a 2070 felett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#952) arn


arn
félisten

Rola lenne szo

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#953) gV válasza arn (#952) üzenetére


gV
őstag

(#954) - = Zk = - válasza gV (#953) üzenetére


- = Zk = -
félisten

amiben az EVGA nincs benne :DDD :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#955) arn válasza gV (#953) üzenetére


arn
félisten

Koszi ismerem a tesztet, de ez nem phoenix, hanem "sima", es 699 eur. [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#956) arn


arn
félisten

Egy kulonbseget latok kulsore, a nyakboritas hianya... a huto ugyanannak tunik, gondolom a biosban a ref beallitasok vannak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#957) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Én is csatlakoztam egy MSI RTX 2080 Trioval. Nagyon nagy a kártya,és dög nehéz. Masszív nagyon.
Nekem is Samsung ramos a cucc. 20 perc Witcher 3 után 75fokos 45-50%-os ventivel. Alig hallani. Eddig elég meggyőző.

A húzást nem tudom hogy bírja még nem néztem.

(#959) - = Zk = - válasza runingman (#958) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem az EVGA micron ramos, és perpill még semmi baja, most fogok majd hűtést cserélni rajta...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#960) Devid_81 válasza runingman (#958) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Samsung ramosbol is volt mar elhullas. :K

...

(#963) Devid_81 válasza runingman (#961) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valaki szerint a Micronos kartyak elhullasa is teljesen rendben van, es benne van az "atlagban"
Ezekrol tul sok hivatalos ugy sem fog elenk kerulni. :(

...

(#964) torma1981 válasza runingman (#962) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

A Strix mennyivel volt halkabb kb? Mondjuk 40-50%-os venti mellet? Nálam így 73 fokos a kártya.
Kb 600Mhz-t tudtam emelni még a memórián. A core 100Mhz. Utána már fagy. Witcher 3 elég allergiás a túlhajtásra. Ha valami nem oké simán lefagy. :D

(#967) FaTHI válasza runingman (#966) üzenetére


FaTHI
őstag

Tolj rá egy Wicher 3-at az izzaszt legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#968) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

Pujesz68
(újonc)
Sziasztok ! szeretnek kerni egy kis segitseget.. hogyan kapcsolom be a ray trackinget a bf5 be? nincs ott a kis ikon amivel betudnam kapcsolni..levan frissitve a windows es a driver is a kartyahoz.de megse tudom kivalasztani a dxr fulet mert nincs..

(#969) gV válasza Pujesz68 (#968) üzenetére


gV
őstag

pedig ott kell lennie ha a bf5 is le van frissítve

(#970) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

tudom,de ilyen nincs ott..nem ertem

(#971) Devid_81 válasza Pujesz68 (#970) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor a windowsod nincs lefrissulve 1809-esre.
Az okotoberi frissites csakis manualisan jon le, mert meg mindig bajok vannak vele.

...

(#972) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

kerhetnek egy kis segitseget hogyan toltom le az a win frissitest?

(#973) gV válasza Pujesz68 (#972) üzenetére


gV
őstag

de akkor miért írtad, hogy le van frissítve? itt frissítheted a meglévőt vagy letölthetted a media creation toolt

[ Szerkesztve ]

(#974) Devid_81 válasza Pujesz68 (#972) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Windows 10 update assistant-ra keress ra, itt az azngol nyelvu de biztos van belole magyarul is ha az kell (gondolom igen :) )
Kis app-et letoltod es az leszedi neked :K

...

(#975) Pujesz68 válasza gV (#973) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

azert mert nem voltam vele tisztaba hogy manualisan kell a legujabbat,a frissitesi kozpontba azt irta ugy h naprakesz..

(#976) torma1981 válasza Pujesz68 (#975) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem a Shadow of tomb Rainer nem akart menni. Manuálisan lefrissitettem most jó.

(#977) Devid_81 válasza Pujesz68 (#968) üzenetére


Devid_81
nagyúr

99% hogy teszt utan kikapcsolod majd Te is, annyira hullamzo a teljesitmeny tole, hogy az valami vicc :K :W
Epp BF5 War Stories-t probalok jatszani DXR On, Low mellett...45 fps-tol 110-ig minden van.

Nem tudom kesobbiekben javulni fog-e, de ha nem akkor ez lesz az elso majd amit a jatek grafikai beallitasoknal kikapcsolok...siralmas :W

[ Szerkesztve ]

...

(#978) Pujesz68


Pujesz68
csendes tag

nekem nagyon jol megy 4k ban high-ultra bealitasokkal,nem jo topikba irtam mert 2080ti vel jatszom. de nagyon stabilan tarja a 60at...

(#979) Devid_81 válasza Pujesz68 (#978) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha kicsit itt ott visszaveszel a grafbol akkor jo, de ugy atlagosan a DXR low mellett is mar felezi azt az FPS-st amit DXR nelkul latnal.
Raadasul multiban pont nem lesz arra idod, hogy gyonyorkodj a pocsojakban, hogy milyen szepen tukrozodik minden :DDD
Neha ha nyomsz egy alt-tabot es majd vissza a jatekban akkor vege, 40 FPS marad stb.
Ha eddig Alpha verzios volt a BF-ben a DXR, akkor most Beta-nal jarunk, de azert latszik jo uton halad ez, mar csak 2 generacionyi hardware es be is lehet kapcsolni nagy FPS drop nelkul :DDD :O

2080 Ti topikba is mehetsz ha olyanod van, bar itt nagyobb porges van, mivel tobb embernek van sima 2080 mint Ti. ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#980) - = Zk = - válasza torma1981 (#976) üzenetére


- = Zk = -
félisten

van benne RayTracing?!.. how?! :Y én miért nem találtam még meg...

(#979) Devid_81
az én konfigommal, 1440p+Ultra+RT Low és 60-65 fix FPS volt azon a tankos küldin... onlineba még nem néztem

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#981) Devid_81 válasza - = Zk = - (#980) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1440p ultra, DXR low mellett nalam 65-90 FPS, de neha akkora lag van, hogy ki is kapcsoltam a francba. :K
Mindenesetre egesz szep effect, tenyleg nem rossz, de meg nagyon valtozo a teljesitmenye. :U

...

(#982) - = Zk = - válasza Devid_81 (#981) üzenetére


- = Zk = -
félisten

online,64 fős szerón 77+ FPS, alá nem ment be, most gyorsan meglestem amíg csorog vissza a BF4 :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#983) Devid_81 válasza - = Zk = - (#982) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megy az, de konkretan megfelezi az fps-st amit latnal DXR nelkul :K
Lehet Ti-nal nem annyira drasztikus a helyzet, de olyanom meg nincs, es annyi penzert nem is lesz :DDD

...

(#984) - = Zk = - válasza Devid_81 (#983) üzenetére


- = Zk = -
félisten

had felezze, van miből... meg G-Sync monitorom van... 30 fps-ig folyamatos a buli, csak olyan konzol feelinges :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#985) Devid_81 válasza - = Zk = - (#984) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Input lag...input lag... ;]
Hiaba dolgozik a gsync ha kozben fel oras input lag van ;)

...

(#987) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

noh... hűtéscsere megvolt....
remélem EVGA nem sz.rozik, ha esetleg cserélni kell a kártyát..

mit tudtunk meg?!
hőfok 75-ről lement 64-67fokra... hangtalanul, teszem, hozzá.... ASUS TURBO 1070-et sikerült 60-65 alá leszorítani....
összeszerelése halál volt... szétkaptam a gépházat és a kártyát is... nehezen szerelhető, kellett mókolni sajnos.... 1070-re felcuppantottam könnyedén.... hm...
nehezebb is lett, hajlik is a kártya... amennyire tudtam, megoldottam a gyári merevítővel... nem szép, de.. .teszi a dolgát... majd holnap lecsekkolom mennyire egyenes...

pár kérdés:
- létezik, hogy a Turing melegebb, mint a Pascal (1070) volt?! GPU-Z szerint 207W full terheléskor...
- felkúszik ugye 67-re a hőfok, ugye megszűnik a terhelés, hirtelen leesik a hőfok 58 majd 45-re.... játékból való kilépéskor már be is áll a már jól megszokott 30-31 fokra... létezik, hogy ezt azért van, mert fix a ventisebességem?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#988) Pujesz68 válasza - = Zk = - (#987) üzenetére


Pujesz68
csendes tag

milyen hutest valasztottal hozza?:) koszi a valaszt!

(#989) Devid_81 válasza - = Zk = - (#987) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szinte biztos, hogy forrobbak mint a Pascalok. :K
En ezt onnan merem tippelni, hogy 120-as radival 1 ventivel sokan az OC-zott 1080 ti-t 50 fok alatt tudjak tartani, en 2db push/pull 1700rpm-es radira valo Noctua ventikkel 55-56 fokon tudom csak tartani a 2080-at. :U
Es meg csak a hoatadasssal sem lehet tul nagy baj, mert a radiator oldalara ramerve full terheles alatt 42 fokig felmegy a homerseklet, tehat a viz a rendszerben legalabb 42-45 fokos amikor a GPU 55.
Hiaba a nagy feluletu GPU amit "konnyebb" huteni, ezek a cuccok kazanok.
Az egesz ott kezdodik, hogy TDP limit maxra allitassal 275W csucsokat is latok a kartyatol, ami azert nem keves egy XX80-astol :U

...

(#990) TomiLi


TomiLi
addikt

MSI RTX 2080 Ventus OC verzió ára becsúszott 250k alá több webshopban is!

Bogyóka

(#991) FaTHI válasza TomiLi (#990) üzenetére


FaTHI
őstag

Igen, ha hozzávágnának egy BfV-öt is akkor venném is!

(#993) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok beújutottam, mivel teszteljem a karit?

[/ L]

(#994) - = Zk = - válasza Pujesz68 (#988) üzenetére


- = Zk = -
félisten

amit anno az 1070-hez használtam 1,5 évig, Accelero Extreme IV.... :)

(#993) FaTHI
játékkal. gondolom azért vetted Te is ;)

(#989) Devid_81
arra gondolok, hogy kevés pasztát használhattam és nem fekszik fel rendesen... nem tudom, mennyinek kéne egyáltalán lennie ilyen hűtéssel
300W max kapacitásnak írják ezt a hűtést... papíron a kártyám 215W..(az 1070 volt 150 )

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#995) arn válasza - = Zk = - (#994) üzenetére


arn
félisten

a mostani rtxek a legmelegebb amd kartyakat idezik... igaz igy is hatekonyak, de ettol meg kazan a legtobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#997) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

annyira azért nem melegednek mint anno az amd-k
De tény, hogy az eddigi legnagyobb bordákat most látjuk :)

(#999) FaTHI válasza - = Zk = - (#994) üzenetére


FaTHI
őstag

Köszi Tesó :DDD Arra gondoltam ha hibás a kari mivel jön elő milyen progival?

(#1000) gV válasza Cobra652 (#996) üzenetére


gV
őstag

nálam 83 fok a cél hőmérséklet, de már a ref 680 is annyira melegszik, engem nem zavar

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.