Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) lajosx válasza Devid_81 (#1949) üzenetére


lajosx
őstag

Értem ,hát bizom benne nem lesz gond a kártyakkal,azért elég magas árat kell értük fizetni ennyi penzért legyen is jó :) meg persze ha kevesebb lenne az ára akkor is :)

(#1952) sittes79


sittes79
addikt

Na bakker 1 hete vettem a kártyát most meg hozzá csapjak a metrót is hmmm, most vagy a kártya eladás nem megy vagy a metró :(

(#1953) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Juhhú új driver! Megérkezett a GeForce 419.35-ös driver

(Apex Legends): DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hibaüzenet jelenhetett meg, majd a játék össze is omolhatott.(2503360)

erre nagyon kíváncsi leszek.... bele őszültem már a sok fagyásba

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1954) arc82


arc82
tag

Már jó pár hónapja rtx 2080-am van sose volt még fagyásom sem.Úgy néz ki akkor szerencsés vagyok.

Üdv

(#1955) Devid_81 válasza sittes79 (#1952) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kartya eladasokkal (is) van egy kisebb baj, a banyalaz is oda, az RTX tularazott, sokan megtartjak a regi Pascalokat, mert se szeria hiba, sebessegre sincs panasz stb.

...

(#1956) arc82


arc82
tag

Az ár az egyik tényező ami miatt nem igazán megy a széria mert ha jól lenne árazva menne ez is.Mondjuk az ár magas de megnézve a legújabb mobilok 500 ezer körüli összegét mindenhol jellemző a drasztikus áremelés.Azért viszont az tény,hogy egyre nehezebb az felhasználóknál kiváltani a hűha faktort.Innentől sztem egyre nehezebb és pénzköltségesebb dolog lesz újat mutatni elérhető áron,

Üdv

(#1957) FaTHI válasza arc82 (#1956) üzenetére


FaTHI
őstag

Ha mondjuk a 2080 árában lenne a 2080ti és igy a 2070 árába 2080as és igy tovább.. éhenhalna az Amd. De gondolom az előállitási költségek plusz nyereségek plusz adók miatt ez lehetetlen. Amugy énbnagyon szeretem a 2080 as karimat, talán eddig a legmegbizhatóbb videókarim én 200k ert vettem ipon 4év garival.

(#1958) turistakolbi válasza FaTHI (#1957) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

nagy a csip.
nem nagyon tudnak lentebb menni az árral :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1959) YellowFlash válasza FaTHI (#1957) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Iponon sosem volt a GB Gaming OC olcsóbb mint 250K. Hogyan lett neked ebből 200K? :(((

They don't know... PepeLaugh

(#1960) torma1981 válasza YellowFlash (#1959) üzenetére


torma1981
veterán

Na ez az? Sehogy. Asszem Inno volt 210k körül de GB soha. Már több hónapja nézem a főbb boltok 2080-as készletét napi szinten többször is.

(#1961) FaTHI válasza YellowFlash (#1959) üzenetére


FaTHI
őstag

Az eredeti ára a számlán 280K , 2-hetesen vettem használtan ennyiért ide adták malacom volt!

(#1962) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Új driverrel APEX Legends anomália van valakinél még ?

(#1963) delta1017


delta1017
aktív tag

Sziasztok!

MSI Trio X van, az elsők között voltam mikor megvettem.

Olyan hiba van, hogy a gép bekapcsolásakor a monitor nem kapcsol be.
Ezt eddig egy hét alatt kétszer játszotta el.
Reset gomb megoldotta a problémát.
Alaplapon nem vettem észre, hogy a DEBUG led világított volna.

Lehet monitor probléma?

(#1964) ADAM1337 válasza delta1017 (#1963) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A source auto detect-en van, vagy fixálva van a bemenetre ?

(#1965) delta1017 válasza ADAM1337 (#1964) üzenetére


delta1017
aktív tag

Nem tudom, de azt sem, hogy hol kell keresni.
Leírnád.
Október óta megy a kártya, semmi gondom nem volt vele.
1809 win frissítést tettem fel egy hete, azóta csinálja ezt.

(#1966) ADAM1337 válasza delta1017 (#1965) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez csak bekapcsolásnál, idle nem dobja el ?

Monitor menüjében, de ez akkor win frissítéssel lesz kapcsolatos.

[ Szerkesztve ]

(#1967) delta1017 válasza ADAM1337 (#1966) üzenetére


delta1017
aktív tag

Igen, csak bekapcsoláskor, win betölt közben, míg a monitor off,

(#1968) Zolko_86


Zolko_86
csendes tag

Gainwardos Expertool-t hasznal valaki? Egy hete hasznalom es mar masodszor tortent velem hogy kilepett barmilyen uzenet nelkul. Csak abbol lehet latni hogy visszaall a kartya vilagitasa default szinre ami oriasi problema nemvolna mert ujrainditom es visszaall. Tegnap custom fan profilet allitottam es ma gameles utan eszrevettem hogy ismet default szin az aplikacio bezarodva a hofok pedig 87fok mert a venti maradt idle 30% fordulaton ami kicsit remiszto. Egy dolog hogy kifagy eza szar program de hogy ilyenkor meg a venti vezerles is megall?
Vezerelhetem esetleg mas programmal is a kartyam egyedul csak a vilagitast bukom?

(#1969) gainwardgs válasza Zolko_86 (#1968) üzenetére


gainwardgs
addikt

Afterburner
Nálam 100%
Mielőtt letörlöd az expertool-t beállítod a neked tetsző fényeffektust és úgy fog maradni 😉

(#1970) Zolko_86 válasza gainwardgs (#1969) üzenetére


Zolko_86
csendes tag

Ez jo hir, kiprobalom koszonom szepen :R

(#1971) szasanyi


szasanyi
félisten

Srácok használ vki RTX 2080 Gaming OC X3 kártyát? Nem találok róla részletes infót, tesztet. Órajelei és megjelenése alapján jónak tűnik, ráadásul a legolcsóbb ebben a kategóriában. Ez viszont nem elég információ a vásárláshoz, ráadásul a visszaküldött X2 verziója meleg és - nekem - hangos volt.
Ha van több infó, láttatok tesztek erről a kártyáról lécci tegyék mér be ide! :R

(#1972) turistakolbi válasza ADAM1337 (#1962) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

A legujjabb driver is egy fos" másfél óra alatt 3 fagyás...
A 417.71 et is kipróbáltam, 2 óra alatt nulla fagyás. Kevesebb fps. jóval. de legalább nem fagy.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#1973) lajosx válasza delta1017 (#1963) üzenetére


lajosx
őstag

Nekem ugyan ez a kártyam van és egy Samsung cf34791wqhd monitor.Új korától fogva ha áll pl egy napot a gép,nem kapcsol be a monitor.Ha leállitom ,utána be, akkor semmi gond.Másik vga val is ez volt,sőt ps4 xbox se kapcsolja be.En már hozzászoktam mikor gépet bekapcsolom akkor a monitort is 😁Szóval szerintem a monitor lesz a ludas :R

(#1974) ADAM1337 válasza turistakolbi (#1972) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi az infót.
Remélem hamar megoldják, mondjuk még nem rendeltem meg a 2080-at, de ha elmegy a mostani kártyám egyből venni akarok.

De legalább tudom mi a jobbik driver hozzá, köszi.

(#1975) FaTHI válasza turistakolbi (#1972) üzenetére


FaTHI
őstag

Nálam az új driver is kilép BFV rtx alatt.

(#1976) ScomComputer válasza FaTHI (#1975) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nekem semmi gond az új driver-el egyik játék alatt sem...az nvslimmer-el telepítsétek és akkor nem rak fel minden sallangot,az install és nincs fagyás...
:P
Általában az "ansel" miatt dobálja el a játékokat,csak az alábbit pipáljátok be, a többi infó a fenti linken... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1977) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho.
Tervezgetem a hónapokban egy új gép összerakását, és első körben a 2070ekkel szemeztem, de ahogy nézem az általam választott kártyához képest kevesebb mint 30K+-ért, már kapok 2080at is.
Kérdésem hogy ezt a Manlit érdemes-e megvenni? Nem ismerem a márkát, ezért kérdezem. Az biztató hogy 3 év garit adnak, de azért rákérdezek.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1978) ScomComputer válasza Sirandrish (#1977) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hali,ha nem akarsz OC-t akkor jó,mert ezen az alap lock-os TU104-400 gpu van amin nem engedélyezett a gyári oc,tehát 1710mhz a boost órajel és 240W a power limit... :K

(#1979) Lotus_Omega válasza szasanyi (#1971) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Nekem ugyanez volt csak 2080 Ti.
Meg is doglott 3 honap alatt.
Meleg volt es hangos.

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#1980) szasanyi válasza Lotus_Omega (#1979) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nem túl bizalomgerjesztő, bár a teljesítményfelvételt és hőtermelést tekintve 2080 Ti az nem 2080 (lehet, hogy oda kevés és a 2080-ra még elég). De mind1 is, mert úgy döntöttem jobb minőség és megbízhatóbb márka lesz, ha már ennyit kiadok egy nyamvadt VGA-ért.

(#1981) Sirandrish válasza ScomComputer (#1978) üzenetére


Sirandrish
legenda

Teljesítménybe mennyivel marad el mondjuk ettől az OC-s Gigatól?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1982) ScomComputer válasza Sirandrish (#1981) üzenetére


ScomComputer
veterán

A giga jobb már csak azért is ,mert az adatbázis szerint 400A-s gpu van rajta,tehát mehet az OC.... :K
Viszont ez a bowler hűtés lehet nem olyan hatékony és hangos is lesz,erre készülj fel,előnye,hogy kifelé tolja hátul a házból a meleget..

[ Szerkesztve ]

(#1983) Sirandrish válasza ScomComputer (#1982) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem maradok a Palit 2070nél. Nem szeretem a gagyit venni, de 300at meg sokallok egy VGA-ért. (mondjuk a 200at is, de mindegy :D)
Köszönöm az infót! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1984) Dr V válasza ScomComputer (#1982) üzenetére


Dr V
őstag

Asszem jó döntés volt az Asus Dual OC :)
Végig 1980on megy, 75 fok körül.

(#1985) - = Zk = - válasza Dr V (#1984) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hány százalékos ventisebesség mellett?!

nekem a 2080 Black melegszik veszettül, de ahogy itt olvastam, másnak is.... így egyelőre visszavettem a feszt, és megy ameddig megy... 3 évet kihúzunk és ennyi... :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1986) gV válasza Sirandrish (#1983) üzenetére


gV
őstag

Nem gagyi a Manli, Precision X1-el ezt is lehet tuningolni. nekem a GPU-t ~2000MHz, GDDR6-ot 7750MHz-ig 67% ventivel még a hangja sem vészes, utóbbi persze egyén föggő.

(#1987) Sirandrish válasza gV (#1986) üzenetére


Sirandrish
legenda

HyperX 2 szűri a külvilágot, szóval a "zaj" a legkevesebb :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1988) gV válasza Sirandrish (#1987) üzenetére


gV
őstag

:) akkor én a helyedben mindenképp kipróbálnám. 2070-nél még alapon is erősebb és csak azért, mert nem A-s chip kerül rá, meg csak 112%-ig lehet engedni a TDP-t húzni is lehet. talán most már erre is samu gddr6-ot tesznek és akkor mehet 8000+ mhz evvel is. enyém még micronos, de azt még októberben vettem.

(#1989) ScomComputer válasza gV (#1986) üzenetére


ScomComputer
veterán

Neked milyen Manli van?

(#1990) gV válasza ScomComputer (#1989) üzenetére


gV
őstag

blower

(#1991) Sirandrish válasza gV (#1988) üzenetére


Sirandrish
legenda

Engem a tuning része egyáltalán nem érdekel. Nem is értek hozzá, meg nem is nyúlnék hozzá. Szóval nálam csak az alap játszik :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1992) sittes79 válasza - = Zk = - (#1985) üzenetére


sittes79
addikt

Mondjuk ezt én nem értem ventus 2080 nem oc 72 fok max 95% terhelés és a ventik kb 50 %on pörögnek mi az anyjaert nem veszi feljebb?

(#1993) bigdigit válasza sittes79 (#1992) üzenetére


bigdigit
addikt

Msi afterburnerrel állíts neki ventrit. Gigabyte gaming oc max 60 fok 2010 gpu mellett ventri akkor kapcsol 50-re ha ezt átlépi de pár másodperce csak és megint 60fok. Igaz nálam a gép oldala le van kapva mert a procim fő meg. Most így végig gondolva talán át kellene állítanom silent módból. A fiam gépében teljesen hasonló konfig mellett csak a ház más és nincs gpu tuning 57 fok és a ház oldala is fent van.

[ Szerkesztve ]

(#1994) Dr V válasza - = Zk = - (#1985) üzenetére


Dr V
őstag

Most toltam másfél óra BFV-t. Venti hangja nem hallatszik játék közben, egyedül a menüben hallom, de akkor is, csak ha figyelek rá.
Temp limitet 80ra vettem vissza, a többit az Afterburner auto OC állította be.

[ Szerkesztve ]

(#1995) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Megjött az új kártyám, végre. :O
970-ről váltottam. Maradtam a Gagyibyte-nál (Gaming OC), pedig először nem akartam. :DDD Jó áron volt, és a 4 év gari jól hangzik. GPU-Z-vel rálestem, és Samsung ramos. :C

They don't know... PepeLaugh

(#1996) sittes79 válasza bigdigit (#1993) üzenetére


sittes79
addikt

Ok köszi kipróbálom, de ez nem kellene hogy magától tegye meg vagy 70 fokon jó neki? Lol

(#1997) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Érdekesen zajlott a ma este.
Elkezdett ki-be kapcsolni a hűtés. Rágugliztam, tipikus Gigabyte eset már az 10xx széria óta. Állítani kell neki customer fan curve-öt. 0 rpm-en nem akar jól működni, szóval a Zero Fan fícsör totál felesleges. :((
Egyik monitorom 60Hz-es, másik 144Hz-es. Ha a 144Hz-esen megy valami fullscreenben, akkor a 60Hz-es monitoromon akad a videó lejátszás. :(
Há beszarás, hogy 2019-ben itt tartunk. :DDD :(((

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#1998) sittes79 válasza sittes79 (#1996) üzenetére


sittes79
addikt

Az mért van hogy nálam nem lehet állítani a venti sebességét?

(#1999) YellowFlash válasza sittes79 (#1998) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Mi az hogy nem lehet? Miért ne lehetne? :DDD

They don't know... PepeLaugh

(#2000) sittes79 válasza YellowFlash (#1999) üzenetére


sittes79
addikt

Nem tudom.

Ez volt, mint a képen is látszik, nem az enyém, a neten találtam, de nekem sem engedte állítani a csúszkát.

[link]

De megoldottam, frissítettem a legújjabra, most jó...érdekes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.