Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Joshi válasza t72killer (#150) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon érdekes, hogy míg Tomb Raidernél működött a 2080Ti SLI, addig a sima 2080-nál nem. :F :DD

(#152) westlake válasza Joshi (#149) üzenetére


westlake
félisten

Durva az a Performance per Dollar. :(

Play nice!

(#153) t72killer válasza westlake (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értemén, hogy így ment ez a múltban, de most nem tűnik nagy ötletnek a szétválogatás. Nem tudom más hogy van vele, de nekem az az érzésem, hogy a legtöbb szaktopik haldoklik, sehol sincsenek már a naponta többszáz HSZ-t termelő topikok.

A trend, topikok első hete:
GTX 970/980 topik: 1000HSZ
GTX 1070/1080 topik: 400HSZ
GTX 2080 topik: 152HSZ

Kakukktojgli GTX 2080Ti topik: 9HSZ, amiből talán 3db szakmai. Még ha esetleg lesz is 2080Ti-m, valszleg ide járok majd infóért, mert odaát max a postás kutyájával hoz össze a sors, azt is csak szökőévente:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#154) westlake válasza t72killer (#153) üzenetére


westlake
félisten

Miért kell egy szakmai topiknak pörögnie? Eleve ez a hibás megközelítés. Egy topiknak annyi hozzászólást kell(ene) termelnie, amennyit feltétlenül szükséges. Nyilván szorítkozva a szakmai megközelítésre. Pont azon lenne a hangsúly, hogy szakmai, nem? Szerinted innen hány darab hozászólás lehetne törölni azzal, hogy nem szakmai? Szerintem 25k-t a 33k-ból. Egyáltalán nem baj, hogy egy topik nem pörög. Talán ettől bármi rosszabb lesz holnap, vagy a jövő héten? Nem, nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#155) t72killer válasza westlake (#154) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a kutya se szagol egy topikba, akkor hiába teszek fel bármilyen kérdést. Egy 2080-nal meg talán ne valamelyik futtottak-még azonnali kérdések topikjába szaladgáljon az ember... Na mind1, kár ezen rágódni...

Hogy on-topik is legyek, a KFA2 karikról mit lehet tudni? Rendesen hűtenek minden forrófejű chipet a kártyán, ezzel a vapour chamber megoldással?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#156) westlake válasza t72killer (#155) üzenetére


westlake
félisten

Tehát te azért jársz egy topikba, mert másodpercenként csilliárd valamilyen hozzászólás születik, nem pedig azért, mert megosztanál valamit a nagyérdeművel, vagy éppen kérdeznél valamit? Erre nem tudok mit mondani. Lehet én vagyok már túl vén, hogy átlássam, miként is működnek manapság a szakmai topikok. Az én időmben csak akkor írt valaki valamit egy szakmai topikba, ha az arra érdemes volt. Egyébként a társadalom mai fiatal tagjaira nagyon is jellemző, hogy bármit bárhova "odahánynak", csak hogy legyen valami.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#157) t72killer válasza westlake (#156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem blog, ahol az ember csak megoszt - arra ott a logout, sokkal civilizáltabb alap, mint egy HSZ panelje. Egyébként nem tudom, miért keveredtünk a szakmai vs nem szakmai síkra, ha szétvágsz egy témát, akkor nem csak sallangból, de értékes HSZ-ekből is kevesebb lesz és kevésbbé találják meg az értelmes népek egymást. Ahogy anno a 970/1070 topikban is megfértek a 980/1080 tulajok, szvsz ez most is belefért volna.

A fórum nekem mindígis aktív infóFORRÁS volt, ahol ha kellett Kérdeztem. Márpedig simán lehet, hogy egy "2080-as emberke" tudja a választ a Ti-s kérdésemre, ő van ott, látja a kérdésem és reagál - míg a Ti-s emberke épp topikon kívül van és az asszony hátát kenegeti naptejjel valami trópusi szigeten (eladták a 2080Ti SLI-t).

"a társadalom mai fiatal tagjaira nagyon is jellemző, hogy bármit bárhova "odahánynak", csak hogy legyen valami." - az odahányásból sokszor tényleg kialakulhat valami, de egyelőre ott tartunk, hogy pl a Ti-topikba már belehányni se járnak a kollégák...

Szerk: miután kidiskuráltuk a semmit, egy modi kitakaríthat utánunk, sorry a szemetelésért:B :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158) Joshi válasza t72killer (#157) üzenetére


Joshi
titán

+1 :K

(#159) sittes79 válasza t72killer (#157) üzenetére


sittes79
addikt

+1

(#160) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ezek se törték kerékbe magukat, hogy GPU-limites körülményeket keressenek a teszthez:U

Várom már az igazi videófeldolgozós teszteket, pl Davinci Resolve és Premiere...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Szerintetek a 2070-nek hol lesz a teljesítménye a mostani kártyákhoz képest? :F

(#162) snecy20 válasza Cobrusz (#161) üzenetére


snecy20
veterán

GTX 1080 +10-20%

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#164) westlake válasza snecy20 (#162) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem meg 1080 +10%, 1070 +20%. :B

Play nice!

(#165) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Szerintem meg 1080Ti -20%

(#167) Yany válasza Cobrusz (#161) üzenetére


Yany
addikt

TROLL ON
Ez itt off. Csak szólok. :D
TROLL OFF

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#168) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, vmit csak összevakartak:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#170) Dyingsoul válasza westlake (#169) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Milyen jó, hogy ezeket a szép számokat nem rontják el a 1080 Ti pontszámaival. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#171) Devid_81 válasza Dyingsoul (#170) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha odaraknak, akkor az RTX 2080-et megint erne az ostrom, hogy ugyan minek kellett azt?! ;] :DDD
Gondolom 1-3 fps kulonbseggel de ugyan azt produkalna amugy a Pascal Ti mint az RTX 2080.

Viszont a Vega itt egeszen jol helytall :Y

...

(#172) snecy20 válasza westlake (#169) üzenetére


snecy20
veterán

Szép dolog a Radeonok előretörése, kár hogy a minimum FPS-eseik az 1070-ek szintjén vannak. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#173) envagyok


envagyok
veterán

Normális magyar teszt meg még sehol :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#174) keIdor válasza envagyok (#173) üzenetére


keIdor
titán

Nem véletlen, azért van ez, mert nem piac, láthatóan ezeket az árakat már nem fogja/tudja Európa szegényebbik fele megfizetni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#175) torma1981 válasza keIdor (#174) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nem akarja inkább. Azért vannak elvi dolgok. Ennyit nem ér meg. 2080 Ti-t az elején veszik utána tuti nem lesz rá kereslet. Hacsak nem csökken hamar az ára.

(#176) t72killer válasza torma1981 (#175) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ára csak akkor fog csökkenni, ha lesz konkurrencia.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#177) Devid_81 válasza t72killer (#176) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jelen pillanatban ez nem valoszinu. :(
Vannak 7nm-es Vega pletykak, de nem tudni rola sokat.
Navi elvileg 7nm-en kb GTX 1080 szintet fog tudni, avagy kozepkategoria.
Es majd utana kb 2020 korulire van betippelve Arcturus.

Ha a Vegat nagyon megcsiszolgatjak, es a 7nm rettento jo hatassal lesz ra, akkor abbol mar egy RTX 2080 szintet kilehetne belole hozni.
Ami ha arban jo marad, akkor azert az konkurencianak hivhato. :K
Viszont az RTX 2080 Ti a "hitvany" teljesitmenye ellenere sem lesz AMD megfeleloje meg a jovo ev folyaman. az eddigek alapjan. :U

2020-ra mar azert az nVidia is lep a next gen-el.
Osszefoglalva a jelenlegi allas szerint, az arak sajnos maradnak, rajon meg erre a Kina vs Amcsi trade war, amit itt Europaban is erezni fogunk, mert miert is ne :U

...

(#178) t72killer válasza Devid_81 (#177) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A navi nem vmi utos, veganal erosebb uarch lesz (a kodos tavoli "amd-s" jovoben)? Kozepkategoriaba (rx 680) vmi polaris verziot terveznek.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#179) Devid_81 válasza t72killer (#178) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Utoljara valami GTX 1080 szintet irtak a Navirol, de jo fogyasztassal, koszonhetoen az uj 7nm-es gyartastechnek.
Ha olcson jon, annak is lesz piaca.
Meg volt emlegetve valami amibol akar tobbet is osszedrotozhatnak egymas melle es majd ezaltal nagyobb teljesitmenyt is produkalhat.
De ezek meg nagyon tavoli jovo tervek.

Most talan egy Polaris refresh jon (lehet csak OEM lesz) toluk, akar mar kovetkezo honapban.
12nm-en egy kis "csiszolgatas". 10% koruli teljesitmenynovekedes varhato tole, ha minden igaz. :U

Szerk: Keldor papa Tudom, es igazad is van.
Meg semmi konkret nincs, majd az ido "megoldja"
Remelhetoleg valami jo is johet majd toluk egyszer ujra. :K

[ Szerkesztve ]

...

(#180) keIdor válasza Devid_81 (#179) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem ne alapozzatok arra a pletykára, mert ugyanezek az oldalak írtak az: 1180-ról, Voltáról, Ampere-ről, tavaszi új GeForce-okról, stb.
Úgy hülyeség szerintem ahogy van, nem tudjuk milyen lesz a Navi, ők sem tudják.

Illetve szerintem ezt folytassuk az AMD találgatósban, de még a versus, nV találgatós is jobb hely ennél, totál off.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#181) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerintetek lesz értelme gyári vizes karit venni? Az ilyen gyári vizes cuccok mennyire szokott hatékonyak lenni a VRM, VRAM, és a nyák egyéb melegedő elemeinek hűtésében?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#182) westlake válasza t72killer (#181) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem pontosan annyira hatékony, mint egy hasonló kompakt megoldás a CPU-ra. Tudomásom szerint csak a GPU-n van folyadékhűtés, a VGA többi része ugyanúgy léghűtéses. Annyi előnye lehet ennek a megoldásnak, hogy a VGA többi részét nem melegíti fel a GPU, így a léghűtésen nincs akkora "teher". Természetesen amellett, hogy a GPU hűtése is hatékonyabb. Mondjuk engem sosem vonzottak ezek a megoldások. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem hatékonyak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#183) t72killer válasza westlake (#182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 200-250W tdp-s, valóságban ennél is kevesebbet evő karit (gtx 1070/80) eszembe se jutna vizezni, de ha már valós alkalmazásokban 300w felett mérnek, elkezd az ember gondolkodni...

1. barominagy, 3slotos+extrahosszú lég: helyigényük miatt nem túl szimpik...
2. továbbfejlesztett lég: vapor chamber - itt kifejezetten érdekelnek a kfa2 karik:R
3. víz - aio vagy egyedi

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#184) delta1017 válasza t72killer (#181) üzenetére


delta1017
aktív tag

igen

(#185) fauv


fauv
őstag

Hááát néztem most a használt piacot és 147 ezerért van 1080 Ti eladó rengeteg még 2 év garival. Bárhogy is gondolom, de aki ebből tud csípni az nagyon jól jár függetlenül az új szériától.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#186) Devid_81 válasza t72killer (#181) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Teljes mertekben :K
Ezek a kartyak messze nem olyan huvosek mint a Pascal 1080-as.
Nem veletlen a hatalmas hutes mindegyiken.

...

(#187) westlake válasza Devid_81 (#186) üzenetére


westlake
félisten

Nem mindegyiken van hatalmas hűtés. :U

#188: A ZOTAC AMP!-on három ventilátor van, mégis csak két slotos. De gondolom ez is "vacak", mivel nem foglal el minimum három slotot. Egyébként tisztában van a hőmérsékletekkel, vagy csak úgy mondod bele a dolgokat a nagyvilágba?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#188) Devid_81 válasza westlake (#187) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mondjuk van blower is meg vacak 2 slotos 2 ventis Palit stb . Azok valoszinuleg tuzet fognak fujni 3D terheles alatt ;)

...

(#189) Bandit79 válasza Devid_81 (#186) üzenetére


Bandit79
aktív tag

:DD :))


https://hexus.net/media/uploaded/2018/9/ffc9a7f5-5e19-4d9c-9b8c-130764c57e50.png

(#190) NewHope88 szerintem nem....

[ Szerkesztve ]

(#191) Devid_81 válasza Bandit79 (#189) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyedul amiatt huvosebbek a Foundersek nagyobb fogyasztas ellenere, mert itt mar az is 2 ventis.
RTX 2080 blowert neznek meg, hogy mit produkal, bar egyertelmu, 84 fok azonnal es onnan throttling :)

Szerk: (#190) NewHope88 nem igazan, a gyartok szepen "felnottek" a feladathoz, nagyobb bordat kapott a legtobbje ehhez merten. :K
2080 bol kiindulva Ti-bol nem mernek venni 3 ventis 2.5 slot alatti meretu kartyat :(

[ Szerkesztve ]

...

(#192) t72killer válasza Bandit79 (#189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jók ezek a tesztek, de az igazság az, hogy engem az "eldugott" dolgok érdekelnének igazán, pl VRM és Doubler hőfokok, amire a legtöbb oldal nem tesztel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#193) Raymond


Raymond
félisten

Az elso 800EUR alatti GTX 2080:

KFA² GeForce RTX 2080 OC - 799EUR :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#194) t72killer válasza Raymond (#193) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dícséretes, a KFA ráadásul tudtommal a prémium gyártók közé tartozik:R Ha léghűtéses RTX karim lesz, akkor azt 99%, hogy tőlük veszem, tudtommal más nem csinál vaporkamrás hűtést.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#195) Devid_81 válasza t72killer (#194) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kivancsi lennek erre a pici hutesre vapor chamber lehet megoldja amit kell. :)

...

(#196) t72killer válasza Devid_81 (#195) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vásár előtt mindenképp bevárok egy tesztet. Bár amilyen kazánok ezek a vga-k, lehet az msi gyári vizes cucca lesz a befutó - persze az is csak azután, ha vki közöl VRM és doubler hőfokokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#197) snecy20 válasza Raymond (#193) üzenetére


snecy20
veterán

Elég vékonyka hűtésnek tűnik, de az ára kompenzálja.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#198) westlake válasza t72killer (#194) üzenetére


westlake
félisten

Fájdalom, de az ár nem arra enged következtetni, hogy az a hűtés olyan jó lenne. A gyártók nem szokták a legolcsóbb kategóriába sorolni azt a terméküket, amikre "büszkék". Ettől függetlenül lehet jó az a hűtés, de az ár mindig sokat elárul valamiről. Emellett nagyon kíváncsi vagyok a panelra is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#199) t72killer válasza westlake (#198) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, a 2080Ti-jük viszont drágább a mezőnynél (1300EUR-nál indul)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#200) Yany


Yany
addikt

Nocsak... a Gigabyte hatékonyabb hűtést rakott össze, mint az MSI? Mondjuk túlhajtva az MSI villant jobban és sajnos a teszt nem tér ki a zajra sem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.