Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) t72killer válasza NewHope88 (#500) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ref NYÁK, biosban power target 300W, max power limit 330W. Állítólag a 330W is elég neki értelmes tuninghoz, de mivel ref nyák, fel lehet rá tolni a 380W-os galax biost is.

Amúgy ja, mintha founders+játékvíz lenne, csak így megspórolnám a karibontás-hűtőszerelés maceráját.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#502) Devid_81 válasza t72killer (#494) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az elso hivatalos Turinghoz keszult driverrel az enyem tudott 2115-ot is. :K
Azota jo ha 2070 max boost megvan stabilan, es jatek kozben meg 2010-1980 kozott all be 71-74 fokon.
Ettol tobbet leggel nem igen fog menni egyik sem, es arrol ne is beszeljunk hogy a tensor core-ok mindegyike epp teli almot alszik a kartyakban, nem lennek meglepodve ha ez a max boost/stabil orajel jatekok alatt meg vagy 50MHz-el kevesebb lenne a kesobbiekben, koszonhetoen a sz@rra limitalt kartyaknak. :U

...

(#503) t72killer válasza Devid_81 (#502) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sz.rrá limitálás normális hűtés mellett egy kis bios-buherával kiiktatható. Bár mintha szigorodtak volna a hőfoklimitek is.

#504: :R, én is erre gondoltam, csak így meg nem biztos, hogy kari (karácsony) előtt lesz kari:Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#504) KAMELOT válasza t72killer (#501) üzenetére


KAMELOT
titán

A sea hawk egy értelmes választás ha nem akar valaki mókolni!

(#502) Devid_81: léggel mindig vissza fog venni az órajelből. Ezért ha már ilyen erős kártyákról van szó szerintem alap lenne egy játékvíz a kártyára.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#506) Devid_81 válasza KAMELOT (#504) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nahja, de az en esetemben ott figyel a gari matrica az egyik csavaron. :K
Egyebkent en is szivesen vizeznem, baar lehet le tudnam ugyeskedni azt a csavart a kis matrica megsertese nelkul. :B

...

(#507) Raymond válasza t72killer (#501) üzenetére


Raymond
félisten

Es ennek mindennek semmi ertelme. Teljes silicon lutri az egesz. Mindegyik kartya ugynannyi eselyel megy az atlagos orajelre ami a Turing-nal latszolag ugyanaz mint a Pascal-nal es valahol 2100Mhz kornyeken lesz. Aztan lesz par ami elmegy jobban, de itt max 50Mhz-ekrol beszelunk ami 2100Mhz kornyeken csak 2% nominalis, nem latsz ebbol semmit a valosagban ugyanis 1-2FPS (60-nal) vagy 2-3FPS (120-nal) amirol beszelunk.

Amit megnezhetsz az orajelek - az osszes Ti kb ugyanott van a board TDP-tol fuggetlenul: [link] Sot, az a Duke 290W-at jobban megy mint a Trio 330W-at. Na nem mintha lenne ertelme annak a max 40W difinek ami a legjobban kotolhato kartya es a legkisebb kozott van egyebkent is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#509) t72killer válasza Raymond (#507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mint írtam, arra lennék kíváncsi, hogy ezek terhelés alatt mennyire throttlingolnak vissza?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#510) Devid_81 válasza Raymond (#507) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha jol emlekszem a Zotac Ti Amp raadasul engineering/quality sample volt.

...

(#511) Rogan99


Rogan99
tag

Hát úgy néz ki még várnom kell arra a 2080-ra mert Jürgen a postás megszopatott.
Elvileg volt itt 9-kor és megpróbált kontaktálni ami kimerülhetett egy halk suttogásban mert baromira nem hallottam a csengőt. Köv munkanapon átvehetem ami nekem kedd lesz mert ma utazok vissza MO-ra.

Jürgen bm....

Ezek után nagyon remélem h tényleg 2080-at küldtek :)

(#512) snecy20 válasza Raymond (#507) üzenetére


snecy20
veterán

Ezek alapján akkor én sem fogok vadászni 150%-os TDP-jű 2080-ra, hanem marad az MSI Trio. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#513) Ribi válasza Rogan99 (#511) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt hittem ilyen postások csak nálunk vannak.
Volt amikor az ablakból láttam, hogy bedobja a kis cetlit, hogy nem tudta átadni a csomagot...

(#514) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egyebkent van mar valami elerheto AIO hutes ezekre a kartyakra?
Milyen tipust erdemes nezni? :F
Bar nem vagyok 100%-ig biztos hogy az ASUS dual OC ref nyakos :U

...

(#515) Raymond válasza t72killer (#509) üzenetére


Raymond
félisten

Ez csak leginkabb a hutestol fugg, ha tartod a homersekletet alacsonyan akkor az orajelek is megmaradnak amit az adott fesz-en elertel, ugyais azt is terheles alatt merted hogy tudja-e a kartya. Utanna mar csak huteni kell hogy nem essen le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#516) t72killer válasza Raymond (#515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglep ez a nagy kényeskedés hőfok-ügyben, még 80 fok feletti hőfokokat is ritkán látni a tesztben, amikor a gpu elvileg simán bírná a 90fokot is (anno laptopgrafikákat nyúztam 90 fokon).

Persze ilyenkor üt be az, amit a mezei júzer nem lát, a VRM hőfoka - ami az egyik karitípusnál jó (ebben a blower a király tudtommal) a másiknál ultragáz, 20 fok hátránnyal a gpu-hoz képest).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#517) Raymond válasza Rogan99 (#511) üzenetére


Raymond
félisten

Klasszikus DHL - nem tudjak idoben kihordani a csomagokat igy eljatszak azt hogy egy rakatot ott hagynak az atvevohelyen (posta vagy valamelyik bolt aki a DHL partner) es nalad meg ha szerencsed van akkor megjelenik a cetli meg aznap, ha nem akkor csak masnap. Ha postan kell atvenned akkor szopas, mert tenyleg nincs ott ma csak holnap, de ha valami bolt es tudod melyik az (alltalaban ugyanaz az ember jatsza ezt a jatekot ugyanazzal a boltal) akkor most is elballaghatsz oda mert ott lesz a csomag :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#518) Raymond válasza t72killer (#516) üzenetére


Raymond
félisten

Nem sokat jelent, kartytol fuggoen ledog egy lepcsot minden X fok emelkedes utan, de ez a jatek alltalaban csak valahol a 60-as fokok vegen kezdodik. Tehat a difi mondjuk 64C es 84C kozott talan 3 lepcso, ami kb 37Mhz. Lenyegtelen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#519) t72killer válasza Raymond (#517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A DHL nekem egyszer ellopta a feladott VGA-mat, ráadásul nemzetközi csomag lévén még le se tudtam verni rajtuk, simán letagadták, hiába küldtem a magyar jegyzőkönyvet a súlyveszteségről:(((. Azóta megfogadtam, hogy inkább elviszem a lecserélt karit kocsival a vevőnek....

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#520) Rogan99 válasza Raymond (#517) üzenetére


Rogan99
tag

Ez most az osztrák posta volt nem DHL. Mind1 úgy sem lett volna időm kipróbálni. Csak jó lett volna tudni h minden rendben :)

(#521) ImpersonatoR

Tudok nincs meg sok embernek 2080 a de akkor jelenleg kb az msi trio az ajanlott ha az arat is nezem?
Kb 290.000 boltbol. Asus +35.00-40.000 lenne amit azert nem tartok indokoltnak.

(#522) envagyok


envagyok
veterán

Prohardver teszt várható még az idén?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#523) Devid_81 válasza ImpersonatoR (#521) üzenetére


Devid_81
nagyúr

MSI trio barmikor jobb mint barmelyik 2 ventis kivitel, ha jo az ara, es neked isa megfelel, akkor sima ugy. :K

...

(#525) snecy20 válasza ImpersonatoR (#521) üzenetére


snecy20
veterán

1080TI-ből az MSI Trio bizony csúcskategória volt. :B

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#526) envagyok válasza NewHope88 (#524) üzenetére


envagyok
veterán

Tudom, de én szeretem ha itt is van részletes teszt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#528) t72killer válasza envagyok (#526) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A logoutra igér egy kolléga, meglássuk. 2080Ti-t sajna nem tudott szerezni:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#530) KAMELOT válasza NewHope88 (#529) üzenetére


KAMELOT
titán

+1...azért tényleg érdekes, hogy egy 10-15 játékból álló tesztet a 2080/2080Ti-re nem tudnak összehozni! :)

2018-ban még azt sem értem, hogy egy 300W-ot fogyasztó kártyára miért nem raknak alapból egy játékvizet?! Pedig költség szempontjából ugyan annyiba kerül csak sokkalta hatákonyabb! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#532) KAMELOT válasza NewHope88 (#531) üzenetére


KAMELOT
titán

Én még máig nem jöttem rá mi is az értelme egy totál apró helyre besűríteni a gépet? Főleg ha nem költözöl naponta másik lakásba! Pedig annyi szép és jó házikó van, főleg olcsó pénzért manapság!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#534) Foglalt név válasza NewHope88 (#527) üzenetére


Foglalt név
addikt

Általában én is fintorogni szoktam, de megértem, hogy nem akarnak duplán dolgozni. Jelen pillanatban nem tudod a kártya újításait tesztelni, amitől izgalmas lenne. Mit tud az RT? Mennyit hoz az új AA? Stb.
Jelenleg drágított Pascal van egy adag reménnyel. A lutri az utóbbi, inkább arról legyen mérés.

(#535) t72killer válasza Foglalt név (#534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtommal egyszerűen arról van szó, hogy a ph nem kapott tesztkarit.

Ha az RT-re várnak, akkor a következő 2 évben nem lesz csúcsVGA-teszt...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#536) csocso233 válasza t72killer (#535) üzenetére


csocso233
csendes tag

Üdv mindenkinek!
- ehhez mit szóltok? RTX 2080 Ti Gainward Phoenix GS 3 év garival
- nem volt még Gainward karim nem ismerem(megbizható mint MSI,ASUS?)de Gigabyte GTX 1080ti-m volt + 5-6 C fokkal melegebb mint MSI
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1016&lang=en

[ Szerkesztve ]

(#537) KAMELOT válasza csocso233 (#536) üzenetére


KAMELOT
titán

Minden okés vele. Veheted.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#538) blaca83 válasza csocso233 (#536) üzenetére


blaca83
őstag

Teljesen jó a hűtése a Phoenix-nek, nekem összességében jobban bejött az előző szériából, mint az Asus Strix!

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#539) csocso233 válasza KAMELOT (#537) üzenetére


csocso233
csendes tag

:R

(#540) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

azt hittem egy fórumtéma lesz a Turing sorozat.. hogyhogy külön került a 3 már megjelent kártya?! :U

szevasztok...
igaz, 2070 is érdekel, de... kacérkodok a 2080 felé...
mennyire ajánlott a Zotac márka?!... csakis blower kártyát keresek, ugyanis van ACE4 hűtésem...
saját vállalat, vagy valakinek a leányvállalata?! (mint asusnak az asrock)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#541) t72killer válasza - = Zk = - (#540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt párszor énis megkérdeztem már, főleg, hogy ilyen árak és elérhetőség mellett jó ha lesz félmaréknyi 2080Ti, egy maréknyi 2080 és 2maréknyi 2070 tulaj...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#542) - = Zk = - válasza t72killer (#541) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és, előbbre jutottál valamennyire a Zotac márkával kapcsolatban?! :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#543) t72killer válasza - = Zk = - (#542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

msi sea hawk-ot rendeltem - én hülye, a zotac lehet már a gépben lenne:W

Amúgy vannak fenntartásaim az AMP kari hűtésével kapcsolatban, de valszleg az egészséges tuningigényeket kiszolgálja:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#544) - = Zk = - válasza t72killer (#543) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm... noigen

részemről mindegy a hűtése, cserélve lesz egy ACE4-re...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#545) KAMELOT válasza - = Zk = - (#544) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is 2070-el szemezek. Nekem is blower a kiszemelt áldozat. ASUS :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#546) - = Zk = - válasza KAMELOT (#545) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jesz... :K

kérdés mennyire elég 1440p high+ -ra egy 4,5-es 7700K-val ( megy 4,9-et is )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#547) t72killer válasza - = Zk = - (#546) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz egy sereg játék menni fog rajta. Persze hogy milyen optimalizálatlan szutykokat dobnak ki 2019-ben, még meglássuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#548) - = Zk = - válasza t72killer (#547) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen.... ez is igaz

szerk
a 4770K alá vetted a 2070-et?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#549) t72killer válasza - = Zk = - (#548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2080 Ti-t rendeltem;) kb januárban jön:W 7900x alá lesz, videóvágós gépnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#550) - = Zk = - válasza t72killer (#549) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, sry :R

mih, januárban?! :Y wtf?! ... honnan jön, a Marsról visszafelé hozzák, vagy mi?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.