Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) zsombor22 válasza Zolko86 (#1798) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Nekem volt már ilyen hiba,ujra húztam a windows-t és utána jó lett.
Egy próbát megér.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1802) Darth_Revan válasza Zolko86 (#1798) üzenetére


Darth_Revan
veterán

GPU-Z screenshotot csinálj, illetve próbáld DDU-val leszedni a drivert és felrakni a most megjelent 419.17-et.

(#1803) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#1804) Zolko86 válasza Darth_Revan (#1802) üzenetére


Zolko86
csendes tag

Koszonom a tanacsokat, feltelepitettem a legujabb ma kijott drivert de a windows a bejelentkezo kepernyon megfagyott ketszer egymas utan majd automatikusan visszaallt a regi driver majd kesobb ujraprobaltam feltelepitettem ujra es elindult a windows tokeletesen es mukodott a kartya ezuttal hibamentesen. Lottem is egy kepet nektek gpuz-ben majd ra nemsokra megfagyott a windows ujra indult es ismet a code43 hiba. A gpuz most ezt mutassa.

(#1805) snecy20 válasza zsombor22 (#1801) üzenetére


snecy20
veterán

Itt aztán már húzogathatja a Windows-t. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1806) Darth_Revan válasza Zolko86 (#1804) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Gyanúsan gyári hibás a kártya és egy memória chip rosszul lett ráheggesztve...amint tudod vidd vissza és kérj cserét.

Nem tudom hol vetted, de ha 3 napon belül vagy akkor el ne fogadd azt az ajánlatot, hogy beküldik szervízbe és majd egyszer kapsz egy javított példányt. Max akkor menj bele a cserébe ha 1 max 2 héten belül garantálnak új, nem javított, hibamentes kártyát.

Azt esetleg szabad tudni hol vetted?

(#1807) Zolko86 válasza Darth_Revan (#1806) üzenetére


Zolko86
csendes tag

Egy szlovak cegtol rendeltem mivel itt elek. Sajnos pont hetvege jon meg fel sem tudom hivni oket. Esetleg meg valamilyen tippek mit probaljak vagy felesleges?

(#1808) nkmedve válasza Zolko86 (#1807) üzenetére


nkmedve
őstag

Hogyha artifact-ol is akkor fölösleges próbálni bármit szerintem, semmiképp nem szoftveres a gond.

(#1810) Darth_Revan válasza runingman (#1809) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ez a hiba nem maga a memória hibája miatt van mint ahogy a Space Invaders volt a Micron ramokkal, ez inkább annak tudható be, hogy nem megfelelően rögzítették a ramot és valószínűleg megszakadt egy csatlakozás és a minőség ellenőrzésen ez nem jött elő.
Ez a hiba inkább a Gigabyte hibája, mint a Samsungé.

(#1811) nkmedve válasza runingman (#1809) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez egyáltalán nem úgy néz ki mint a Space Invader-es gond a 2080 Ti-nél, szerintem teljesen más lesz. Mondjuk egyszerű gyártási hiba ami bármilyen szériánál előfordul és valamiért nem bukott ki a tesztelés közben, előfordul az ilyen. :)

A TSMC gondjaihoz szerintem semmi közük a kezdetiben kiadott hibás kártyáknak, mivel azokat már régesrég legyártották, míg a TSMC szennyezése újabb keletű dolog.
Végső soron szerintem értelmetlen találgatni, és főleg riogatni az embereket. A 2080 nagyon kis mennyiségben hibás (tudom, hogy nálad is volt gond, de attól még ez ritka) és a Ti-nél is normalizálódott már a helyzet a kezdeti Founders Edition gondok óta.

(#1813) sittes79 válasza Zolko86 (#1807) üzenetére


sittes79
addikt

Ez vas hibás sajnos, szoftver nem segít csak a kalapács :)

Sajnálom, ez szar dolog, reméljük nem fognak szarakodni és cserélik.

(#1814) Max500 válasza Zorel (#1795) üzenetére


Max500
tag

Köszönöm!
Nem hagyott nyugodni, hogy van még benne még valami, úgyhogy piszkálgattam egy kicsit. Íme az eredmény: 3dmark, max 68°C, MSI AB

Alá van írva!

(#1815) Zorel válasza Max500 (#1814) üzenetére


Zorel
senior tag

Uhh brutál az a mem oc. :K :C

(#1816) nkmedve válasza Zorel (#1815) üzenetére


nkmedve
őstag

Ja, a Samsung-osok gyakran mennek 1000 fölött, nálam is 1300-at bírja, még talán többet is. :)

(#1817) - = Zk = - válasza nkmedve (#1816) üzenetére


- = Zk = -
félisten

és az mire is jó annak, aki 1440p ultrán géminggel?! :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1818) snecy20 válasza nkmedve (#1816) üzenetére


snecy20
veterán

1000Mhz felett már jellemzően vagy nincs hatása, vagy lassít. Végletekig nem érdemes elmenni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1819) Zsombi1987


Zsombi1987
csendes tag

Látva a teszteket engem sem hagyott nyugodni és kíváncsi voltam mit lehet kihozni a masinából :))

Ez eddig a maximum amit mértem.. Minimális hozzáértésemmel szerintem remek eredmények és hőfokok születtek és a gép is stabil.
Time Spye összpontszám 10 ezer felett, és a Graphic score is meg lett 12ezer :DD

[kép]
[kép]
[kép]

Viszont azt vettem észre, hogy többet buzerálom a gépet mint amit játékkal töltök.. :U

(#1820) Devid_81 válasza Zsombi1987 (#1819) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem ez volt a max amit kitudtam taposni az enyembol, de ez a 2100-as orajel vegul nem maradt mar stabil az uj driverrel.
Most talan vmi 2055-2040 max boost az ami stabil is, vram az birja a +1000-et, fole nem probaltam menni, de nekem micron ramos van 2080-bol.

Szerk: szoval ezt az OC-t ha ramhallgatsz hagyhatod is 24/7-ben, ennyit birni fog a kartyad biztosan :K
Nem sokat szamit amugy de megis csak egy 10-13% a ref 2080-hoz kepest a teljesitmeny, en mindig mondom, hogy kozel van a Ti ref model innen mar :)

[ Szerkesztve ]

...

(#1821) nkmedve válasza - = Zk = - (#1817) üzenetére


nkmedve
őstag

RT mellett esetleg, fogalmam sincs. Nem mondtam, hogy olyan fontos lenne a dolog, csak érdekesség képpen teszteltem. :) Még mindig értelmesebb iránynak tartom a memória OC-t, mint azt hogy csutkára tekert TDP limittel és 100%-os venti-fordulatszámmal próbáljak 1-2%-kal magasabb boost órajelet elérni.

Én amúgy 24/7-ben a VRAM-ot +1200-on hajatom, míg a TDP-t és GPU-t többnyire alapértelmezetten hagyom.

(#1818) snecy20 Rontani csak akkor ront ha nem stabil (nálam olyan 1400 körül van ilyen) de abban egyetértek, hogy 1000 bőven elég, ezek a kártyák nem igazán sávszéll limitesek (kivéve RT+nagyfelbontású textúrák mellett, bár ott is inkább csak a 2060 szenved a 192 bit miatt).

(#1822) ImpersonatoR

Amit az uj driver felrak nvidia NGX az mire jo/kell ?

(#1823) gV válasza ImpersonatoR (#1822) üzenetére


gV
őstag

DLSS

(#1824) - = Zk = - válasza gV (#1823) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az új Metro-hoz, gondolom

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1825) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Végre visszaigazolták,és 2 nap múlva megjön az Msi RTX 2080 Gaming X Trio.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.:R
Kíváncsi leszek a hőfokokra,de a Cosmos 2 brutál nagy 42cm ig belemegy bármilyen VGA. :DD

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#1826) snecy20 válasza zsombor22 (#1825) üzenetére


snecy20
veterán

Nem kedvelem a Cooler Master házakat, de ez speciel pont jól néz ki.
Ha mondjuk fele annyiért vesztegetnék mint amennyi az ára. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1827) troll81 válasza zsombor22 (#1825) üzenetére


troll81
addikt

szep a haziko de legalabb 90 fokba elforgattak vola az alapot benne,akkor best buy volna :K

(#1828) torma1981 válasza troll81 (#1827) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nagyon csúnya ház. Nekem nagyon csicsás. Én a letisztult formát szeretem.

(#1829) troll81 válasza torma1981 (#1828) üzenetére


troll81
addikt

csak silverstone hazakat hasznalok semmi mast az melle tettem a voksom :K

[ Szerkesztve ]

(#1830) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én az AMD DRagon Edition Haf932 mellett maradtam... régóta már... nagyon régóta...

mikor még "hittem/szerettem" az AMD-ét.. vga/cpu fronton egyaránt... akkor még fanatikusa voltam... ma már... háát... maybe ha az FX széria után azonnal kiadják a Ryzent, akkor az lenne most... de sokat vártak vele... így FX8150-ről 4690K majd 6600k és a 7700K.... Radeonom meg már a 7870+R9 270X CF óta nincs, azt egy GTX 770 váltotta (2GB)...azt a gyári vizes waterforce 980 amit egy 980 SLI követett és azt egy 1070 majd a 2080....
sry, nagyon off... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1831) Zolko_86


Zolko_86
csendes tag


Szeretnem megkoszonni a par hozzaszolassal feljebb levo problemamra erkezo valaszokat tippeket. Sikerult ma beszelnem az eladoval es mivel mar nincs raktaron ilyen kartya visszakuldik a penzt. A linkelt kepeken a hazam a jelenlegi asus 1070essel es lottem egy kepet a hibas 2080assal . Mint latszik szigoruan csak 2slotos kartya fer el ami 4cm korul van. A jelenlegi asus strix 3 ventilatoros es nincs gondom a hofokokkal 66fok altalaban jatekok alatt es a legtobb 72volt eddig. A kerdesem lenne-e jobb alternativa mint ez a gigabyte vagy nyugodtan rendeljek ujra egy ilyet. Koszonom elore is.

(#1832) Devid_81 válasza Zolko_86 (#1831) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A kartya fele kap csak friss levegot nalad, mindenkeppen 3 ventis kartyat kell keress/talalj igy legalabb kb masfel venti kap majd levegot, masik fele meg szinte alig valamit.
A legtobb 2 ventis 2.5-2.7 slotos, de az nalad szoba sem johet tenyleg.
2080-as eleg forron megy...szerintem nyaron bajban leszel ezzel a kis hazzal.

Zotac - GeForce RTX 2080 8 GB GAMING AMP
Gigabyte - GeForce RTX 2080 8 GB GAMING OC
MSI - GeForce RTX 2080 8 GB DUKE

Ezekbol valogatnek, a founders is 2 slotos de az meg teszt padon is 75 fokon jar.

...

(#1833) nkmedve válasza Zolko_86 (#1831) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez a ház tényleg kicsit szűkös, a 2080 TDP-je pedig jóval magasabb mint az 1070-nek.

Mindenképp valami olyan 2080 modellt keresnék aminek minél alacsonyabb TDP-je van (mondjuk az alapmodell 215W-jához közel) így kevesebbet fűt, vagy esetleg meg lehet próbálni kicsit visszafogni a TDP-t (kb. 180W-ig vissza lehet venni érdemi teljesítmény-csökkenés nélkül).

Esetleg egy Gainward Phoenix-et meg lehet gondolni ha hosszúságban belefér, az 3 venti 2 slot.

(#1834) - = Zk = - válasza Zolko_86 (#1831) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ilyen esetben pont jó lenne a blower féle, csak az ugye meg hangos baromira

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1835) Zolko_86 válasza Devid_81 (#1832) üzenetére


Zolko_86
csendes tag

Az altalad linkelt kartyakat mar neztem de sajnos mindharom 5cm-es ami mar nagyon necces hogy elfere vagy kapna-e levegot. Harom ventisek kozul a sima windforce 4cm es pl az nkmedve altal linkeld gainward is 4cm. De ha igaz amit mondtok hogy a 1070esem hiaba ment huvosen a 2080an throttlingolni fog akkor muszaly leszek hazat cserelni amihez nemsok kedvem van :( A blower style 2080asok lennenek egyedul alkalmasak ilyen kornyezetbe de gondolom tul hangosak, nem ajanlottak ugye? Ha csak kicsivel lenne hangosabb terheles alatt azzal lehet megtudnek baratkozni de fontos hogy idle allapotban jelenleg hangtalan a gepem es a fan stop felejtos ezeknel a kartyaknal ha jol gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1836) snecy20 válasza Zolko_86 (#1835) üzenetére


snecy20
veterán

Eléggé nyomorognak a komponensek a gépházban. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1837) gV válasza troll81 (#1829) üzenetére


gV
őstag

detto :) 2011 óta megvan a TJ08-E, azóta se jött jobb MATX ház. :K

(#1838) szasanyi


szasanyi
félisten

Holnap érkezik egy Inno3D RTX 2080 OC kártya, gondoltam letöltöm a hozzá való drivert. Akkor szembesültem azzal, hogy van Standard és DCH verzió, de nem tudom mi a különbség (vagy melyiket mikor / hol kell alkalmazni). Felhomályosítana vki?

(#1839) sittes79


sittes79
addikt

Hali,

MSI ventus 700 eur vagy trio x 850 megéri azt a különbséget szerintetek a trio?

(#1840) arc82


arc82
tag

Nem biztos nekem trio van nem rossz,de a hőmérséklettől nem vagyok elszállva 70-71 fok jól szellőző házban terhelés alatt,Annyi,hogy 2000mhz-en boostol alapból amit tart is az én házamba tunning nélkül.A kártya elég hosszú 33cm így érdemes rá oda figyelni.

Üdv

(#1841) Zorel válasza szasanyi (#1838) üzenetére


Zorel
senior tag

Standard kell neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#1842) szasanyi válasza Zorel (#1841) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi!

(#1843) sittes79 válasza arc82 (#1840) üzenetére


sittes79
addikt

Akkor ventus lesz remélem nem bánom meg, de annyival többet nem ér talán a trio.

(#1844) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Vásároltam egy msi rtx 2080 at szeretném tesztelni hogy hibátlan e? Milyen programot használjak? Köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#1845) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Palit SuperJetstreamje van itt valakinek? :D
Szemezek vele, mert egész jó áron van, és a Palit egyik top kártyája.
Másik választás nagyjából ugyanannyiért egy sima MSI Ventus (nem OC-s) lenne.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#1846) - = Zk = - válasza lajosx (#1844) üzenetére


- = Zk = -
félisten

használd, amire vetted
ha besz.rik, ott a 1+2 év gari... feltéve, és remélhetőleg bolti garisat vettél :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1847) bajszatlan válasza YellowFlash (#1845) üzenetére


bajszatlan
tag

Szia. Nekem Jetstreamem van, meg vagyok elégedve vele nagyon. A ventiket még terhelés alatt sem igazán hallom. :)

(#1848) lajosx válasza - = Zk = - (#1846) üzenetére


lajosx
őstag

Szia. Igen garanciás,és új de szeretném tesztelni hogy minden rendben van e vele? Játékok mennek de gondolom ott nem derül ki ha bármi hibája lenne.Gondolom van valami program mint pl cpu nál ramnál stb amivel lehet tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1849) snecy20 válasza lajosx (#1848) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, a szokásos címek: 3D Mark Timespy és Firestrike, Unigine Superposition 1080p Extreme.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1850) YellowFlash válasza - = Zk = - (#1846) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Annyival jobb a bolti gari mint ha hardverapro-ról vennéd? :F

They don't know... PepeLaugh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.