Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Drizzt válasza t72killer (#93) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tovabbra is Turing, nem Touring.

I am having fun staying poor.

(#102) VTom válasza #00137984 (#94) üzenetére


VTom
veterán

A 1070Ti-t csak a Vega megjelenés miatt adták ki. Nem valószínű, hogy ebből a generációból lesz.
Az RTX széria ebből a három kártyából fog állni, a 2070 alatt GTX-ek lesznek RTX támogatás nélkül (az alatt nem érdemes, főleg, ha a 2080Ti is fHD 60fps-t tud vele)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#103) torma1981 válasza VTom (#102) üzenetére


torma1981
veterán

RT technológia még ahogy írták nem teljes. Nincs megfelelő driver hozzá. Lehet azért futott ennyire szarul a teszten. Majd ha javítanak arajta és konkrét teszt eredményt látunk akkor elhiszem mennyire szar e

(#104) t72killer válasza Drizzt (#101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, bocsi az olvasóltól és Mr Tour izé, Turingtól:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105) VTom válasza torma1981 (#103) üzenetére


VTom
veterán

Csodát ne várj szerintem :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#106) t72killer válasza torma1981 (#103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nulladik generációnál vagyunk - már csak ezér nem érdemes erre hajtani. Pont ugyanúgy, ahogy az AMD 3évvel ezelőtt is tolta a DX12 kompatibilis "csodakártyákat" és csak nemrég kezdtek el szállingózni a dx12-es címek, amikor azokat a kazánokat már rég feldolgozta a MÉH.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#107) mlinus válasza Devid_81 (#98) üzenetére


mlinus
őstag

A vram használat csalóka, mivel a legtöbb játék manapság addig tölti a memóriát amíg lehet, nem jelenti azt hogy ki is használja.

(#108) torma1981 válasza t72killer (#106) üzenetére


torma1981
veterán

Igen lehet. Majd a tesztek megmondjak úgy is. Remélem nem fognak jól fogyni, és lesz hamar árcsökkentés. De szerintem lesz. A piac nagyon nem örül ezeknek a durva árának. Így nem fogja vinni senki sem.

(#109) VTom válasza torma1981 (#108) üzenetére


VTom
veterán

Hacsak nem direkt lettek ilyen magasra árazva, hogy kiürüljenek a Pascal készletek.
Egyébként maga a kártya gyártása is többe kerül most, erről is voltak már cikkek, ill. Abu jósolta azt, hogy jobb, ha hozzászokunk ezekhez az árazásokhoz. :(
Mondjuk ő azt is jósolta, hogy idén 16-32GB VRAM lesz a nvidia kártyákon :D

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#110) torma1981 válasza VTom (#109) üzenetére


torma1981
veterán

Az lehet de nem hiszem hogy ennyivel drágább a gyártás. Inkább Elhiszem hogy mesterségesen ennyire drágán tartják. De akkor meg tömegeket veszítenek meg hirnevet. Szerintem nem sokáig lesz emiatt ilyen drága.

(#111) VTom válasza torma1981 (#110) üzenetére


VTom
veterán

konkurrencia híján kb. azt csinálnak, amit akarnak.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#112) csaba951 válasza torma1981 (#110) üzenetére


csaba951
veterán

1) Ugyanakkora waffer-ből most eleve kevesebb chip-et tudnak készíteni a hatalmas méret miatt.
2) Az elkészült darabokon meg nagyobb eséllyel lesz hibás terület, ami miatt kukázni kell.

Emiatt tuti, hogy csak nagyon alacsony hatékonysággal tudják gyártani, tehát a gyártási költségei is magasak. Plusz az RT fejlesztési költségeit is vissza kell termelni. Ez a kettő kizárja, hogy komoly engedményt tudjanak tenni az ajánlott MSRP árból. Sőt, örülhetünk majd, ha egyáltalán sikerül ajánlott MSRP áron hozzájutni.

Változást majd a 7 nm hozhat. Csak azok a gyártósorok meg baromi sokba kerülnek.

(#113) torma1981 válasza csaba951 (#112) üzenetére


torma1981
veterán

Na akkor majd arra fogják hogy drága lesz a 7nm. Én azért reménykedem. 😁
Vagy vissza váltok 1080ti-re.

(#114) t72killer válasza torma1981 (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle, hogy ezt a 7nm-es átállást húzni fogják, mint a rétestésztát... Az AMD mondjuk talán elkezd vakaródzni, miután a bányászok nem tülekednek uszájjal a gyárkapunál, de egy dolog a szándék, másik, hogy időben tudnak-e lépni, a versenyelőnyhöz még ünnepek előtt a polcokra kéne tenni egy 7nanós kártyát, ami szvsz esélytelen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#115) VTom válasza csaba951 (#112) üzenetére


VTom
veterán

Plusz a GDDR6 is drága.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#116) csaba951


csaba951
veterán

DirectX 12-ben sokat újít az NVIDIA Turing architektúra
Meg is van, hogyan lehet piacot teremteni az új kártyáknak. Rögtön nagyobb lesz a különbség a régi kártyákhoz képest! ;]

(#117) t72killer válasza csaba951 (#116) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezzel kivégeznék a régi geforce-okat, viszont velük szemben a középkategóriában helyzetbe hoznák a vegákat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#118) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A multi-monitoros fogyasztás-bakira mikor lesz javítás? Jelenleg az agyonszidott AMD-t is sikerült masszívan alulmúlni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#119) mlinus


mlinus
őstag

bedőltem a bőrdzsekinek. nálam 1080ti-t vált, de viszonylag fájdalommentesen megúsztam a cserét. plusz teljesítményt (egyelőre) nem várok, bár azért annak örültem volna ha van VALAMI amivel ki tudom próbálni hogy mit tudnak a tensor magok :)

(#120) Devid_81 válasza mlinus (#119) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Udv itt, egyenlore semmire sem jo a tensor core, de biztos jo ha van :D
Mondjuk en jol mukodo GTX 1080 Ti-rol nehezen jottem volna at, de lenyeg, hogy neked megerte fajdalommentesen :R

...

(#121) gainwardgs válasza mlinus (#119) üzenetére


gainwardgs
addikt

Legjobb ez az msi

1080ti-ből se volt rossz

Grat

Egy pár valley, heaven benchet nyomsz majd?

(#122) bsh válasza Devid_81 (#120) üzenetére


bsh
őstag

mivel nálad soha semmi nem működik jól, azt tanácsolom, ezt is addig add el, amíg tudod :K teszek is egy ajánlatot... ;]

(#123) snecy20 válasza mlinus (#119) üzenetére


snecy20
veterán

10% fölényt remélhetsz, meg ami még jön driveres optimalizáció útján.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#124) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nvidia GeForce RTX 2080 Ti es RTX 2080 OC utmutato. (Angol)

Nem mintha olyan borzalmas nagy kulonbseg lenne a Pascalok es ezek kozott tuning alkalmazasaban.
Bar az OC scanner az uj dolog, es elvileg a Pascalok is megkapjak majd.

A quick note on voltage, Nvidia’s Turing cards are voltage locked. In other words, Nvidia does not expose proper voltage controls to the user like you might get with overclocking a CPU on a motherboard. Instead we have a voltage slider, but it’s not really an offset, what it theoretically does is raise the voltage limit by a few steps, but still within what Nvidia deems safe. And that comes at the expense of lifespan: Nvidia claims you should get 5 years out of stock voltage and just 1 year with the voltage limit raised slightly, so keep that in mind.

Ez egy erdekes resz, ha emeled a feszultseget a GPU-nak akkor csokken az elettartam 5 evrol kb 1 evre. :U
Ezt nem egeszen ertem, hogy kell ertelmezni, mivel a feszultseg fixalva van, 1.05v-nal feljebb nem megy eleve, lehet itt a custom curve-re ertendo a dolog?! :F

...

(#126) Devid_81 válasza bsh (#122) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert is tettem hozza, jol mukodo...nalam olyan nem sok volt ;] :DDD
Nah mondja kerem, mennyit adna a most meg mukodo kartyaert ;]

...

(#127) t72killer válasza Devid_81 (#124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ha emeled a feszultseget a GPU-nak akkor csokken az elettartam 5 evrol kb 1 evre."

Ez nettó rémhírkeltés... Persze, ha direktbe rákötöm a 240V-ra, akkor meg 0.001sec-re csökkentem az élettartamát, de én még olyanról nem hallottam, aki épeszű tuninggal megsütötte volna a GPU-ját.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#128) Devid_81 válasza t72killer (#127) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha ez igy lenne akkor inkabb egy szegenysegi bizonyitek lenne a VRM-re nezve.
Mert hogy ekkora tureshatara a GPU-nak biztos van amit ezekkel a progikkal lehet allitani, max ami eloregszik hamarabb az meg a VRM korul keresendo.

Arrol nem is beszelve, hogy a borkabatos csavo cegetol jottek ilyen hirek, hogy a Turing mekkora tuning kiraly lesz...akkor most megsem lehet tuningolni, mert a vegen 2 hetig fog csak mukodni a cucc? ;] :D
Ezert kell venni Zotac kartyat, 5 ev alatt pont 5x lehet gariztatni es kozben sz@rra hajtani a cuccot ami a csovon kifer, 5 ev amikor eltelik addigra meg az intergralt video tud majd majdnem ennyit, szoval nem lesz erdekes ha megy a cucc C vaganyra ;] :D

...

(#129) VTom válasza NewHope88 (#125) üzenetére


VTom
veterán

Ezt évek óta hajtogatja a Mester, azóta bizony sok-sok teszt bizonyította már, hogy a driveres nvidia butítás csak urban legend.
Nézd meg pl. a Keplert.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#131) mlinus


mlinus
őstag

msi gaming x trio 2080: marha halk, 60 fölé nem megy terhelés alatt fractal r6 házban. Kicsit meghúztam, 2000 mhz fölött stabilan tartja a boostot, így is csak 66 fokra kúszik fel, és továbbra is szinte teljes a csend.

Forza Horizon 4 azonos beállítások mellett (1440p)
1080ti oc: 82 fps
2080 oc: 89 fps

Shadow of the Tomb Raider
1080ti oc: 80 fps
2080 oc: 84 fps

[ Szerkesztve ]

(#132) VTom válasza NewHope88 (#130) üzenetére


VTom
veterán

Hát, az nvidia mindig a jelente koncentrált a kártyáival, az amd épített be mindenféle jövőbe mutató cuccot, aztán vagy lett belõle valami, vagy nem.
A pascal launchnál gyerekcipőben járt a dx12, most már érdemes vele foglalkozni.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#133) delta1017 válasza mlinus (#131) üzenetére


delta1017
aktív tag

1070 ről váltok majd 2080-ra, akkor gondolom nagyobb lesz az FPS különbség mint nálad, így nekem megéri váltani

(#134) Devid_81 válasza mlinus (#131) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert azzal a 3 ventivel eleg rendesen hut az MSI.
Nalam a 2 venti sajat profillal is 72-74 fok jatek kozben, pedig az Asus sem sajnalta a bordat a cuccrol, de a ket venti kevesebb szelet csap ;)
Gyari beallitasok mellett 70 fok korul tetozik a cucc...de nalam nem sok minden megy gyari beallitasok mellett ;] :DDD
Igy szepen boostol a kartya 2100-ra es jatek kozben 2040 korul tartja az orajeleket stabilan.

[ Szerkesztve ]

...

(#135) westlake


westlake
félisten

GIGABYTE teases GeForce RTX 2080 (Ti) AORUS graphics card
Nem mondom, hogy jól néz ki, viszont masszívnak masszív. :D
Érdekesen "kevésnek" tűnik az 12+2 fázis.

Play nice!

(#136) t72killer válasza westlake (#135) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem feltétlen kevés, attól függ, milyen mosfeteket pakoltak bele.

Ja, most nézem, hogy ez nem is Ti, hanem sima :B - abba meg pláne elég a 12+2 fázis.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#137) westlake válasza t72killer (#136) üzenetére


westlake
félisten

Nem véletlenül van zárójelben a Ti. Miért kellene a sima 2080-nak, meg a Ti-nek külön nyákot tervezni?
Egyébként meg nehogy már azért a 35W-nyi többletért "kelljen" komolyabb VRM a Ti-re...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#138) t72killer válasza westlake (#137) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lesz az a 35W több is tuning alatt, márpedig nem azért szokott ilyen felcicomázott kártyát venni az ember, hogy alapon járassa... Persze ha a combosabb Ti-re tervezték, akkor nem baj a "felesleg" a sima 2080-ason:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#139) Joshi válasza t72killer (#138) üzenetére


Joshi
titán

Ja, azért feszelik alul az 1080Ti tulajok a kártyáikat. :DD

(#140) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

drájverkaki - Photoshopban.:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#141) westlake válasza t72killer (#140) üzenetére


westlake
félisten

"Update 9/25/2018: It was pointed out in the comments that the 411.63 release notes lists a known issue in Windows 10 of "[Photoshop CC]: Corruption occurs after increasing image size. " So this is definitely just a driver bug that should be fixed in the next driver update. Smart Sharpen is not mentioned, but likely is being caused by the same underlying issue."

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#142) t72killer válasza westlake (#141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, rem. a következő driverben már nyoma se lesz a bugnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#143) Enton válasza westlake (#135) üzenetére


Enton
addikt

És a másik lényeget nem is említitek:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#144) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Néztétek a teszteket,hogy szinte az összes gyártó csendes és hűvös kártyákat csinált most.
ASUS ami kiemelkedik kicsit,de a többi szinte egyforma. Egész jól össze kapták magukat most a gyártók.
2080Ti is elég hűvös és csendesek lettek.

(#145) Devid_81 válasza torma1981 (#144) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen de eleg durva hutest is kaptak a kartyak most.Koszonheto a nagyobb fogyasztasnak :U
En mondjuk az Asus kartyam hutesevel nem vagyok megelegedve 100%-osan, viszont arban ez volt a legbaratibb, igy annyira nem szamit.
Tuning nelkul eleg kellemesen 70 fok alatt marad, de tuninggal meg felszokik 73-74-re is, mondjuk az meg nem annyira borzalmas szerintem :B

...

(#146) torma1981 válasza Devid_81 (#145) üzenetére


torma1981
veterán

Milyen ASUS van neked? A STRIX az nagyon jóra sikerült. De az MSI, Palit, mind jó hűtést rakott rá.

(#147) Devid_81 válasza torma1981 (#146) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Dualbol a legnagyobb gyari OC-s.
Mondjuk ha nem adnek neki, akkor nem melegedne ennyire, de abban semmi jo nincs ;] :DDD

...

(#148) westlake


westlake
félisten

NVIDIA SLI GeForce RTX 2080 Ti and RTX 2080 with NVLink Review

Hááát...
Szép kis konklzió a végén. :D

Play nice!

(#149) Joshi válasza westlake (#148) üzenetére


Joshi
titán

Ez tetszett a legjobban. :DD

(#150) t72killer válasza Joshi (#149) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, erről ennyit... RIP SLI/CF.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.