Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Zsombi1987 válasza norb55 (#1647) üzenetére


Zsombi1987
csendes tag

Köszi, megnézem este az experince ben, mert lefrissítettem a windowst 1809re, fent van e legújabb vga driver is de nincs ott a video beállításokban..
A procit én sem értem..

(#1652) - = Zk = - válasza snecy20 (#1650) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a 7700K megy 4,9-et, 1,38V körül... H105-tel, semmi delid...
a 6700K is megy ennyit?! :Y
ott deliddel max a 4,7 ami kihozható.. a 7700K delidelve meg 5-5,1-et megy...
legalábbis ahogy neten láttam..
ha tévedek, akkor bocsesz :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1653) norb55 válasza Zsombi1987 (#1651) üzenetére


norb55
senior tag

Egyből a felső lesz , nekem elég a közepes beállítás .

- = Zk = Tuningolt 670K procira kevesebb pontot ad mint az alapra. :D furán mér ez a Dmark.

[ Szerkesztve ]

(#1654) ImpersonatoR

Nézegetem, hogy a kártyám csak PCIe 8x 3.0 -ban megy mivel használok egy dimm2 es msata (PCIe) meghajtót is.

Ez gyakorlatban mennyit vethet vissza engem mint RTX 2080 tulajt (1440p) a valós potenciáljából?

[ Szerkesztve ]

(#1655) nkmedve válasza ImpersonatoR (#1654) üzenetére


nkmedve
őstag

2% lehet, talán még kevesebb: [link]

A PCI-E sávszéllnek ott lehet nagyobb szerepe ahol elfogy a VRAM, és a rendszermemóriához kell nyúljon, de QHD-ben ez nem lesz gond még sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#1656) ImpersonatoR válasza nkmedve (#1655) üzenetére

Pont ezt a tesztet néztem csak ugye itt 2080Ti vel teszteltek amin több memória van. (gondolom nehezebben fut ki a Vrambol)

(#1657) Kaci84


Kaci84
őstag

Helló,
a 2080 kártyákhoz jár a két játék. Kérdésem, hogyan kapja meg a júzer a kódokat? Vagy hogyan megy ez? Láttam aprón aki árulja, én is szeretném majd eladni, mert így talán megéri megvenni a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#1658) arc82


arc82
tag

Ipon a doboz oldalára ragasztják rá őket.

Üdv

(#1659) Devid_81 válasza arc82 (#1658) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az fura, kinn Angliaban eddig szinte mindig mailban kuldtek utanam ha valami olyat vettem amihez jart jatek. :K
Webshop fuggo persze, valamikor csak bejelentkezes utan a sajat accountban lehet latni downloads es egyeb menu pontok alatt vasarlas utan par nappal.

...

(#1660) arc82


arc82
tag

Régen Iponon a számlán voltak rajta a kódok.Alzánál meg lekel tölteni.

Üdv

(#1661) Dadpool válasza Kaci84 (#1657) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Nekem most jött meg a MSI ventus és a doboz oldalán van a 2 játék kód. Öröm boldogság van😁.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#1662) Kaci84 válasza Dadpool (#1661) üzenetére


Kaci84
őstag

Gondolom tettszik a termék. Én is azt nézegettem meg a Gainwardot GSt. Elvileg akkor eladható a játék. Csak mert már itthon is van a Ventus 237ért a két játék eladható 15 körül. Akkor valójában hogyan is akarják eladni a 1.5 2 éves 1080Tiket 200-ért...

(#1663) Dadpool válasza Kaci84 (#1662) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Ipon-tol vettem 245 ért. Robosztus darab az már biztos. 3 év garancia engem mondjuk az anthem pont érdekel szóval nekem jó vétel volt ennyiért is😁csak bírja a tápom szuflával.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#1664) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Nos beuzemelem a kártyát. Majdnem hogy tökéletesnek mondanám de van egy kis gondom. Ez a coil whine jelenség annyira zavar hogy nem tudom mi tevő legyek. Kutakodtam és a YouTube tele van ilyenekkel viszont az enyém nem olyan vészes de azért lehet hallani. Írták páran hogy egy táp csere orvosolta a problémát. Amúgy is célszerű lenne mivel ez egy 550w Gold80+ Cooler Master. A másik hogy sokszor dobja az afterburner hogy power limit ez most mit is takar pontosan?

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#1665) SkyTrancer válasza Dadpool (#1664) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Tápcseréről annyit, hogy mikor megvettem egy Chieftec CTG 500-as tápra kötöttem
Ciripelt
Közben vettem egy EVGA G2 650 supernova-t
Itt még jobban hallani. Szóval aláírom, hogy táp és táp között van különbség, de megtalálni a legjobbat....
Sok sikert :)
Egyébként, külső keverővel erősítem a hangot, aktív hangfalon, szóval a zajt visszahallom a hangfalban, 5x erősséggel
Nem kellemes
Azzal nyugtatom magam, hogy eddig gtx 570-óta az összes kártyám ilyen volt. hol kevésbé, hogy jobban

(#1666) Dadpool válasza SkyTrancer (#1665) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Köszönöm az infót. Akkor lehet hagyom az egészet és együtt élek vele. Bár azt vettem észre hogy ha vsync be van kapcsolva akkor néma a kártya. Amúgy is akartam venni egy új monitort de akkor már olyat keresek ami 144 Hz gsynces és a probléma megoldva.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#1667) nkmedve válasza Dadpool (#1666) üzenetére


nkmedve
őstag

A coil whine frekvenciája függ az FPS-től és a GPU terhelésétől, így ha mondjulk 60 Hz-re vagy limitálva (V-Sync) akkor nem igazán hallatszik. 144Hz-en valószínűleg már sokkal inkább hallható lesz a dolog, úgyhogy nem számítanék rá hogy ott is néma legyen. Nem tudom pontosan milyen játékokról és felbontásról van szó, de 144Hz/FPS már közel lehet a V-Sync nélküli állapothoz.

A tápcsere nem hiszem, hogy megoldaná a gondot, esetleg minimálisan változhat a whine. Ha nagyon zavar a dolog akkor lehet jobb egy másik kártyát keresni (bár elég zsákbamacska a dolog).

(#1668) mormota79 válasza Dadpool (#1666) üzenetére


mormota79
tag

De lehet rosszabb lesz. Az eddig csendben lévő kártyám tápcsere után kezdett erősen "cincogni" :O

(#1669) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Marad minden így ahogy van max a fülesen csavarok a hangerőn egy picit 😁

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#1671) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Én sem a kártyáról hallom ( bár ha rátapasztom a fülem ott is ) de itt van az orrom előtt a gép nyitott házban így nem hallani, viszont hangfalakban igen. Terhelésfüggően
pl 1200Mhz-en nincs hang, de 1300tól megjelenik és egyre erősödik
Fps szám minél több, annál magasabb a frekvencia
Úgy vettem észre minden egyes elkészült frame után pattan egyet
Ebből kifolyólag 60 nál már van egy alap dara
fölötte meg már magasabb
Mint egy hangszer, csak ezen nincs volume gomb hogy rohadna meg :)

(#1672) Enton válasza SkyTrancer (#1671) üzenetére


Enton
addikt

Szabad érdeklődni milyen bekötéssel erölködsz? Hdmi/dp port vga-ról vagy optikával alaplap vagy plusz hangkari, esetleg usb-s külső egység? Ha tippelnem kéne hdmi/dp.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1673) SkyTrancer válasza Enton (#1672) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

HDMI-vel van összekötve a vga a monitorhoz
Egy egyszerű ASUS Xonar hangkártyát használok, ami jelenleg össze van kötve a keverővel ( Mackie VLZ4 )
A keverő meg küldi ki a hangot 1-1 aktív Mackie Mr5 hangfalnak

[ Szerkesztve ]

(#1674) Enton válasza SkyTrancer (#1673) üzenetére


Enton
addikt

Hdmi audio letiltást alkalmaztál-e már esetleg ezelőtt?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1675) SkyTrancer válasza Enton (#1674) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Igen, de semmi változás.
Jelenleg is tiltva van. Ezenkívül megpróbáltam már más PCIe slotban is a hangkártyát hátha, de nem lett jobb
Alaplapi hangkártyával is ugyan így hallatszik ha beindul a vga. Bár annak a hangja nagyon rossz, szóval marad a xonar
Emu1212m hangkártyával nem volt ilyen gond, ott nem hallatszott át a zaj

[ Szerkesztve ]

(#1676) Enton válasza SkyTrancer (#1675) üzenetére


Enton
addikt

Ah, akkor próbáltad már pár módin hogy smint, kiváncsi lennék digitálos hanggal(optika/koax) is átjönne-e.
Én itx méret miatt alaplapi hangot használok jack dugókkal jópár éve de szerencsére még egyik vga-t sem hallottam a hangfalon(genius swhf5000-es).

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1677) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van egy MSI GEFORCE RTX 2080 DUKE 8G OC videókártyám. Ezen elvileg lehetne állítani a ledsor színét, de hiába állítom a hozzá adott programmal, csak az alaplapra kötött ventillátor és a ramok színe módosul, a videókártyáé nem. Van erre valamilyen trükk, megoldás, hogy működjön a dolog?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1678) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

Van valakinek esetleg tapasztalata az alabbi kartyaval kapcsolatban?
[ZOTAC GAMING GeForce RTX 2080 AMP Extreme]
Azt jol latom hogy ez a legerosebb kartya az osszes kozul?

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#1679) arc82


arc82
tag

Legerősebb max a gyári tunning miatt,Rengeteg kártya kis tunningal azonos szintre húzható.A másik baj zotac csak 2 év garit ad míg más gyártok 3-at.A hűtése sincs sztem a legjobbak között.De a kérdésre válaszolva az egyik legjobb gyári tunningal rendelkező kártya.

Üdv

(#1680) Lotus_Omega válasza arc82 (#1679) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Azt neztem hogy ezen van a legnagyobb hutes es a legtobb Power Phase is.
Lecserelem a ref nyakos inno3d-met, probalom a legjobbat megvenni.
A garra nem is figyeltem, azt hittem mar mindenki 3 evet ad :R

[ Szerkesztve ]

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#1681) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok Battlefield V mitől lehet nem tudom be kapcsolni RTX-et?
Pedig DX12-re van állítva,de nincs ott nekem az menü ahol bekapcsolhatnám.
Legújabb driver,win frissítés rajta van.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1682) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo,
Eredetileg 2070ben gondolkodtam de elkezdtem szemezni az olcsobb 2080akal.

Van tapasztalat a Gigabyte GeForce RTX 2080 Windforce 8G -val? Jelenleg 735euro, szoval nem sokkal tobb mint a 2070 oc-s verziok.

i5-8400 mar keves ehez?

uwqhd felbontasra lenne, 1440p es 4k koze

Foleg apex legends, wow classic (ha kijott), poe, neha bf5 menne rajta

(#1683) - = Zk = - válasza Peddy789 (#1682) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nocsa-nocsak.. üdv itt.. ;] ;)

"sztem" ahhoz a cpu-hoz elég lesz a 2080.. feltolsz mindent maxra és ha vmi nem kerek, elkezded az apró részletességeket levenni és közben figyeled az FPS-t..
de mivel mondtad a másik fórumban, neked nem is a graf ami lényeges, de igen... elég lesz
és lesz benne tartalék, ha esetleg fényt kapnál és feltolnál mindent maxra egy másik játéknál, vagy ha cpu-t cserélsz...
:K
vga pontos tapasztalatban meg meglátjuk ki mit javasol... nekem egy EVGA Black 2080 van...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1684) delta1017 válasza rayman2006 (#1681) üzenetére


delta1017
aktív tag

1809 win update nincsen fent

(#1685) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

azt írta win frissítés rajta van :)

[ Szerkesztve ]

(#1686) arc82


arc82
tag

Eredeti Bfv van fent?

Üdv

(#1687) snecy20 válasza rayman2006 (#1681) üzenetére


snecy20
veterán

Az őszi nagy Windows frissítés biztos fenn van? Ill. nem is tudom pontosan melyik, de ugye egy bizonyos Windows frissítéssel vált aktiválhatóvá is a RayTracing funkció.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1688) SkyTrancer válasza snecy20 (#1687) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

delta1017 már írta
a 1809 legalább kell hozzá, de a kérzedő kolléga azt írta hogy ezek megvannak
ha tényleg így van akkor valami más probléma lesz

(#1689) rayman2006 válasza delta1017 (#1684) üzenetére


rayman2006
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Valóban mégis hiányzott 1809.
Többszöri keresés látta nincs fent.
Most már jó.

(#1690) gV


gV
őstag

Nem is rossz:

[link]

(#1691) snecy20 válasza gV (#1690) üzenetére


snecy20
veterán

Húha, lehet hogy 1440p-n 2070-nel hanyagolnom kell a RayTracinget...nem szeretném. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1692) Devid_81 válasza snecy20 (#1691) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg Ti-al is nyogvenyelos 1440p-ben ;] :D
Nem eleg gyors meg az sem, de legalabb draga :DDD

...

(#1693) DonDennis


DonDennis
senior tag

Lehet hülye kérdés a héten cseréltem gépet, és a VGA-t LeC kollégánál vettem, ez a Battlefield V meg Anthem free combo már nincs? Vagy hogy lehet megszerezni? Köszönöm

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#1694) nkmedve válasza Devid_81 (#1692) üzenetére


nkmedve
őstag

Fog ez még javulni, nem hiába nem adtak még ki hivatalos RT rendszerigényt (pedig ígérték régebb), dolgoznak még rajta.
Szerintem 1-2 patch után simán fog menni a QHD Ultra a 2080 Ti-nek, és a QHD High a 2080-nak úgy, hogy nem esik 60 FPS alá. Mivel RTX High és Ultra között jóformán semmi látványbeli különbség nincs, ezért én kiegyeznék egy QHD High-ban a 2080-on.
Na de, majd egy év múlva kiderül hogy fut :D

Szerk: Ami még érdekes, hogy mennyire kevés VRAM-ot igényel a játék magasabb felbontáson, és hogy a Radeon VII mennyire rosszul teljesít benne.

[ Szerkesztve ]

(#1695) ScomComputer válasza DonDennis (#1693) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jár hozzá,de ezt vele beszéld meg nem itt ! ;)

(#1696) Devid_81 válasza nkmedve (#1694) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Epp most probaltam ki a BF5-ot, DLSS ON+DXR ON - Medium mellett atlag 80-90FPS, ez mar jatszhato igy :K
Valoszinuleg ki-patchelik majd a Metrot is, bar ahogy az a jatek kinez bakker, brutalis :Y

[ Szerkesztve ]

...

(#1697) arc82


arc82
tag

Nem mindegyik viszonteladónak van kódja itthon ipon,aqua,alza akiknek biztos van kódja.

Üdv

(#1698) SharpSA válasza nkmedve (#1694) üzenetére


SharpSA
veterán

Mit takar egyébként az RTX?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1699) gV válasza SharpSA (#1698) üzenetére


gV
őstag

NVIDIA-nál az RTX január óta a Ray Tracing (DXR) + DLSS-t jelenti

(#1700) Devid_81 válasza Devid_81 (#1696) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Helyesbitek, 1440p mellett boven 100-110 fps atlagban DXR+DLSS on mellett :Y

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.