Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Hát szerintem is. Ezt elismerte az Nvidia is, hogy vannak problémák ( mondjuk nem is értem hogy ez hogy lehetséges )
Ilyen esetben, biztosítani kellene az azonnali cserét, de hát a bolt valószínű nincs felkészülve arra, hogy azonnal tesztelje neked
Így aztán marad a bevizsgálás
Lehet egy egy amerikai boltban gördülékenyebben megy
De ez elképesztő, hogy ilyet merészel a cég. Ilyen végterméket eladni, ennyi lóvéért.
Nem értem az egészet

(#752) subaruwrc válasza KAMELOT (#750) üzenetére


subaruwrc
félisten

és akinél nincsen raktárkészlet az hogy cseréli mostazonnal ? :U

(#753) Bjørgersson válasza subaruwrc (#752) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azonnal kell!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#754) subaruwrc válasza Bjørgersson (#753) üzenetére


subaruwrc
félisten

el kéne felejteni ezt a baromságot már ..

most itt a 3 napos ügyintézésre gondolunk ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#755) t72killer válasza runingman (#748) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi katasztrófa, garit végigjár, majd az új karinak örül:R. Az viszont, hogy egy sima 2080-at hetekig tartson kicserélni, nagyon nincs rendjén, ezek tudtommal tucatjával vannak raktáron, a hiba meg ismert.

#756: ehhez ugye gépbe kell szerelni, megállapítani, h járt-e rajta idegen BIOS + megnézni a matricákat. Beszereléssel együtt kb 20perc meló, annyit gondolom tud várni a kolléga... Az viszont nem elfogadható viselkedés a kereskedő+szerviz részéről, hogy beb.sszák a kártyát vmelyik hátsó polcra, tulajt cseretermék nélkül hazazavarják és 2 hónap múlva, amikor kell a hely a polcon méltóztatnak letesztelni az egyértelműt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#756) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Azonnali csere, csak abban az esetben lenne lehetséges ha le is tesztelnék
Mert a két szép szemekért nem hiszik el, és minek is hinnék, hogy a ( tipikus ) jelenség e a hiba
Vagy szénné lett húzva és emiatt ment tönkre

(#757) torma1981 válasza SkyTrancer (#756) üzenetére


torma1981
veterán

És ha szénné húzta volna azt hogy állapítanák meg? Ha nincs fizikai sérülés a kártyán?

(#758) KAMELOT válasza subaruwrc (#752) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs semmiféle baromság ez a realitás. Ha nincs akkor megrendelik és amikor megjött már kézhez is kapja. Én idáig mindent így cseréltem. Főleg a zöld emberkénél ott azonnal cserélik vagy max 1 hét!

Más: most nézem 2070-hez jár a BF5 :) Megpróbálom most megrendelni!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#759) SkyTrancer válasza torma1981 (#757) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nem az a lényeg, hanem hogy azonnali csere így nem igen lehetséges.
Mert minden esetben meg kell vizsgálni. Lehet ezer oka ugyebár a meghibásodásnak
Ezt meg csak úgy lehet megmondani, ha megvizsgálták
Az más kérdés hogy ehhez elég 10 perc is, jelen esetben....

(#760) t72killer válasza torma1981 (#757) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rendkívül egyszerű: a szerviz meg tudja mondani, hogy járt-e idegen BIOS a kártyán, gyári biossal, 307W-os max power limittel nincs olyan, hogy "szénné húzva".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#761) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Én mindenesetre nagyon drukkolok, hogy hamar legyen meg a csere kártya és bízom benne, hogy azzal nem lesz gond. Rendesen sokkolódok, hogy ugyebár a custom PCB-s nyákos Strixxel is lehet, és van gond
Elképesztő. És nem kellett sokat várni, már itt a fórumon is jelentkezett az "első"
Mennyi lehet még ?

(#762) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A mai nappal en is csatlakozom :R

Ajandek Battlefield 5-rol sajnos lecsusztam, de sok panaszom nem lehet a 3 ev gari es 213k-s ara mellett. Azt meg nem is emlitve hogy az Ipon nem csak hogy jofej volt es orizgettek napokig, de meg vegul jol ratettek egy lapattal es keresemre gond nelkul modositottak a rendelest es egy hozzam kozeli pick pack pontra kikuldtek :Y :R

(#763) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#762) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hétfőn én is elméletileg :C
[link]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#764) omikron23 válasza - = Zk = - (#763) üzenetére


omikron23
senior tag

Szerintem nem fogsz csalodni benne, en is a 2 slot-os verziot vettem belole. Battlefield V es PUBG alatt "teszteltem" eddig, csendben tette a dolgat. Az igazsaghoz azert az is hozzatartozik, hogy a haz huteset nem biztam a veletlenre, 6db 140mm-es Noctua venti mozgatja a levegegot a kuckoban. :DDD

Darth_Revan: Grat, ennyi penzert igazan jo vetel volt :K :K :K

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#767) Devid_81 válasza runingman (#766) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az enyem is Micronos, ahogy a dobozbol kivettem azota OC-zom a gyari felett a GPU&vramot egyarant. :K
Nalam konkretan OC scanner gorbe van benn, 120% TDP@2070-2040 kozotti terhelt orajelek mellett es a vram is 8000MHz-en megy, eleinte "csak" 7700-on mertem hajtani oket. :B
2080-bol sokkal kevesebb hibas jott ki eddig, mint Ti-bol, de sajnos Te belenyultal. :(((
Ez nem azt jelenti, hogy a tobbiek biztonsagosan hasznalhatjak a kartyajukat amig vilag a vilag, de akinek behalt a cucc annak behalt vasarlas utan 2-4 heten belul szinte 100%-osan.
Az enyem az elsok kozott volt, Szeptember 21-22 korul kerult hozzam, azota en nyaggatom rendesen, sott mar vizet is raktam ra, mert elegem lett a 75+ homersekletekbol, koszonheton a hulladek kategorias hutesnek amit Asus-ek a Dualhoz most "ujra terveztek" :W

[ Szerkesztve ]

...

(#768) KAMELOT válasza runingman (#766) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ilyen esetben viszont várnod kell! Más lenne a helyzet ha be tudnád vinni személyesen! Elég gáz, hogy ilyen hibás xarokat is kiadtak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#769) t72killer válasza Devid_81 (#767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A behalás vajon függ attól, hogy egy laza diablo3-at tol éppen az ember azalatt a 2hét alatt, vagy az ajándék BF5-öt maxon, UHD-n:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#770) Devid_81 válasza t72killer (#769) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Erre eleg nehez valaszt adni, lehet csak bizonyos jatekokat nem szeretnek ezek a kartyak? :B :D

...

(#771) - = Zk = - válasza t72killer (#769) üzenetére


- = Zk = -
félisten

erre hétfőn választ adok... vagyis hétfőn beszerelem és tesztelem, megvan mindkét játék :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#772) SkyTrancer válasza Devid_81 (#770) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nem hinném hogy erről van szó, hogy bizonyos játékok.
Kb már 30 játékot próbáltam ki és nekem egyikkel sem volt gond, kivéve ARK

(#773) t72killer válasza SkyTrancer (#772) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi, hogy más a terhelés. Egy 10éves Blizzard címnél 2-3%-on pöröghet kb a VGA, és a 8-11GB-ból max 2-3GB VRAM-ot használ.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#774) nkmedve válasza t72killer (#773) üzenetére


nkmedve
őstag

Engedj rá egy éjszakányi Heaven-t vagy Superposition-t s kiderül, hogy bírja a terhelést vagy sem :)

(#776) subaruwrc válasza nkmedve (#774) üzenetére


subaruwrc
félisten

az nagyon kéne neki

(#777) KAMELOT válasza nkmedve (#774) üzenetére


KAMELOT
titán

Benchmark az nem játék. Felesleges is azzal próbálkozni. Lehet az simán végigmegy, de 5 perc játék után meg kifagy a kártya! :) Amúgy meg ahogy előtte is írták ezek nem játék vagy progi függők. Valami xar cuccokat raktak rá vagy kitudja miért megadja magát a kártya!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#778) - = Zk = - válasza SkyTrancer (#772) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mi van vele?! (ARK) felteszem én is tesztelés végett.. igaz nem játszom vele

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#779) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Akármit mond az Nvidia ez a space invaders hiba a memória miatt van.

A hiba 3 okra vezethető vissza:
1) a kezdetleges és sürgetett gyártás miatt a Micron szállított le kis mennyiségben hibás modulokat. A probléma ezzel hogy elég ha 1 db hibás modul kerül a lapra , mert akkor karácsonyfa égő módjára borítja az egészet. Az oka annak hogy főleg 2080 Ti-nel látni ezt a hibat az, hogy míg a 2080/2070 lapján 8 modul van, addig a Ti lapján 11, azaz a hibalehetoseg is nagyobb.

2) minőség ellenőrzési problémák. A Micron GDDR6-ot nehéz a PCB-re forrasztani és az SMT folyamat során könnyen előfordulhat hogy nem minden ongolyo csinál tökéletes kapcsolatot a pcb és a memória között így ideiglenesen még működik de nagyobb ho hatására megszakad a kapcsolat.
A tesztelés pedig sürgetett és nem elég alapos és sok esetben az azonnal jelentkező hibákat szűrik csak ki.

3) FE kártyákat Foxconn szállította és sok esetben még a hűtést sem rögzítették megfelelően

Az Nvidia áttért Samsung chip-re hogy kiloje az 1) lehetőséget, de a 2) meg ott maradt. Ezért is látták már Samsung memóriával is space invaderst.

Jó tesztelni loop-ba rakott Valley vagy heaven benchmark-al is, de részemről én nálam a teszt a Rise of the Tomb Raider-el lesz orrverzesig. Geothermal Valley közelében találtam egy helyen ahol very high texturaval majdnem az összes vram-ba betölt adatot és a gpu-t is 90% fölött használja :)

A kereskedők helyébe meg ha a user visszaviszi a hibás vga-t gariztatni és beszól ilyet hogy "egész este ment a förmárk", már hajtanam is elfele, hogy ha egy irrealis terhelést adó, GPU olo programmal kínozta a kártyát, akkor saját költségre csináltassa meg :W

[ Szerkesztve ]

(#780) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#779) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm...érdekes

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#781) troll81


troll81
addikt

mikor lessz veheto az uj szeria? sok a problema akar hol olvasok utana... lehet visza epitem a 780ti sli t amig rendezodik a helyzet... nincs kedvem egybol garival kezdeni egy 8 900 euro kornyeki kartyaval :R

(#783) t72killer válasza nkmedve (#774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

meglesz ez is:R.

#775: igen, ilyeneket is olvastam a geforce-fórumon, sima 2D-ben ugrottak elő a pokémonok a kariból. Szval ha megjött, adok neki majd hideget-meleget, hadd szóljon.

#779: Memória: nagyon valószínű:R. Főleg, hogy az nvidia gondolom elsőbbségi vásárló volt a 3rd party gyártók előtt, ergo ő kapta a legeslegelső bétaverziós gddr6 szállítmányt. A forrasztási-összeszerelési bénázásokat gondolom mára már kikupálták - legalábbis ha cégfőnök lennék, első dolgom lenne pár s..get szétrúgni az összeszerelőknél ha ilyen "minőséget" adnak ki a kezükből. Manapság már Kínában se rabszolgamunkások dolgoznak...

"és beszól ilyet hogy "egész este ment a förmárk", már hajtanam is elfele" - milyen alapon is?? BÁRMILYEN tesztprogit futtathatsz rajta, a hardver védelméről a VGA-BIOS-nak KELL gondoskodnia, pont. Erre szolgál a kariban a hővédelem és a power limit - az meg már ne a vásárló hibája legyen, hogy a gyártó kispórolta a VRM/doubler hűtését, ráadásul hőmérőt se rakott az extrém áramerősséget feldolgozó FET-ek környékére.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#784) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#762) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akinek ilyen kártyája van, az mondja már meg hogy jár ehez tartalék csavar ? :DDD

Alig hogy kibontottam, a jobb oldali ventitol kipottyant egy ilyen csavar:

:Y

Körbenéztem, de sehol nem láttam hianyt.

De jó hogy lehet 2 hétig ki sem tudom próbálni... :W

U.i: rossebet, menetestul ki van szakadva valahonnan :W
Ki sem tudom próbálni hogy okozott-e kárt, meg ki tudja mit rögzített ez :((

[ Szerkesztve ]

(#785) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#784) üzenetére


- = Zk = -
félisten

höh?! melyik is ez pontosan?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#786) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#784) üzenetére


Darth_Revan
veterán

+1 kep:

(#787) torma1981 válasza Darth_Revan (#786) üzenetére


torma1981
veterán

Inno 3D? Nem lehet azért volt olcsó mert neked kell készre össze raknod? :D

(#788) troll81 válasza Darth_Revan (#786) üzenetére


troll81
addikt

nem hatlap csavar veletlen olyan mit egy tavtarto :F :R

(#789) Devid_81 válasza Darth_Revan (#786) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez egy vmibol kitort tavtarto+csavar...
Muanyag fosok konnyen tornek, bar azert jo lenne ha nem esne ki napi 1 a VGA-bol :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#790) Darth_Revan válasza torma1981 (#787) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet titokban IKEA videokártya :DDD

Körbenézem, hátha megtalálom honnan van kiszakadva.

Ezert aztán dedelgethettem meg vigyazhattam rá, ugy hogy előtte meg ki tudja hányszor vágták földhöz :U

Remélem még a pcb-n is csinált valami kart :W

[ Szerkesztve ]

(#791) csaba951 válasza Darth_Revan (#790) üzenetére


csaba951
veterán

Lehet, még sincs 3 év garanciád... :((

(#792) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#790) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Külsőleg egy csavar sem hiányzik, sőt nem is látok ilyen csavart. Valami bentrol szakadt ki.

Bele sem merek gondolni mekkora ütés kellett hozzá hogy így kiszaladjon :W

[ Szerkesztve ]

(#793) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#792) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mi van, ha nem a tiedből esett ki?! csomagoláskor bekerült?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#794) csaba951 válasza Darth_Revan (#792) üzenetére


csaba951
veterán

Ez micsoda??? Csak azért kérdem, mert szemre az összes többi máshogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#795) subaruwrc válasza Darth_Revan (#792) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem csak bele hullott egy felesleges csavar a gyártósoron

nem olyan rég én egy felesleges venti 4 pines csatit halásztam ki egy vga elejéből ..

(#796) Darth_Revan válasza csaba951 (#794) üzenetére


Darth_Revan
veterán

csaba951: csak a képen tűnik furcsának, élőben ugyanolyan mint a többi.

subaruwrc: ilyen káosz lenne egyes gyartosoron hogy tokostul belerepul egy kiszakadt csavar ? :Y

Itt szétszedi a srác és a baseplate ugyan műanyagból van, de a hatalmas vapor chambertol elég nehéz lenne neki feljutnia a ventilátor és a radiátor közé . A ventilátor nem is tudott porogni amíg ki nem vettem.
A ventilátor körül is ugyan műanyagból van de a fenti videóban ott sem láttam hasonló menetet és külsőleg semmi sérülés nincs.
Hát nagy kérdőjel ez...mondjuk ha működik akkor mindegy , csak ha később gariztatni kell nehogy ram fogják, hogy én törtem szét és ezert megvonják a garit :W

(#797) - = Zk = - válasza Darth_Revan (#796) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez a kártya egyszerű, mint a faék bakker... hm
jó videó..
kiv leszek az EVGA változatra

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#798) SkyTrancer válasza - = Zk = - (#778) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Kifagy a játék d3d hibával kb ( 2 perc alatt )
Bár múlt héten mikor játszottam vele, visszavettem teljesen low-ra úgy meg jó volt, bár sokat nem nyomtam, max 20 percet.
Mondjuk már haladás, eddig sosem ment
Állítólag RTX-nél jelentkezik leginkább, szerintem szoftveres probléma

[ Szerkesztve ]

(#799) t72killer válasza Darth_Revan (#796) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Műanyag baseplate-nek mi értelme van:F? Tudom, a fém (bordák nélkül) se túl sok hőt vezet el (azért valamennyit igen), de kifejezetten egy szigetelőt rányomni a kártyára...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#800) - = Zk = - válasza SkyTrancer (#798) üzenetére


- = Zk = -
félisten

namajd hétfőn ezt meglesem...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.