Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Srácok, szeretnék venni egy 2080-as kártyát lassan, de nem látom azt amit beharangoztak, hogy majd 100 dolllárral olcsóbbak lesznek a 10-es szériák, meg ha majd megjelennek a kártyák, utána picit olcsóbb lesz
Nem olcsóbb, még drágább mint előrendelve
Értem én hogy készlethiány meg minden, de mégis, mi a retek van
Lesz itt valamikor "normális" árban bármi is
Gondolok itt arra hogy kb olyan árban van pl egy 1080ti mint amikor megjelent, az meg 2 éve volt
Vagy mi van, mi lesz ?
Mikor érdemes 2080-at venni szerintetek ?

(#202) Yany válasza SkyTrancer (#201) üzenetére


Yany
addikt

De hát még most jelentek meg a piacon? Hova ez a kapkodás? :D Amúgy komolyan, arra gondoltál, hogy 3 napig drága, majd 4. napon minden bezuhan? Pár hetet minimum ki kell bírnod árcsökkenések előtt, de itt a 10xx széria polcokról történő kiürítése is beleszól a képletbe, ráadásul a karácsonyi szezon sincs messze, szóval január előtt drasztikus esésre ne nagyon számíts, hacsak egy-egy pillanatnyi akciót el nem tudsz csípni. Arról nem is beszélve, hogy a 2070-es hivatalosan még nem is elérhető, úgyhogy gyakorlatilag még a promószezon közepén járunk.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#203) westlake válasza Yany (#200) üzenetére


westlake
félisten

A fogyasztásnak mi köze a hűtés minőségéhez? :F

Play nice!

(#204) Yany válasza westlake (#203) üzenetére


Yany
addikt

Pfff, te is csak felgmázni jársz ide néha. Ne már... nehéz benyomni az előző oldal gombját, most hogy egy oldallal mellé sikerült betolnom a clipboardba a linket. De mea culpa.

Csak neked: hőfokok ugyanabból a cikkből ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#205) t72killer válasza Yany (#200) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ezek se bírtak kipréselni magukból legalább egy hőkamerás képet:W. Ebből annyi derül ki, hogy a GPU-t jobban hűtik.

Bár személyszerint semmi panaszom a gigára, volt tőlük G1-es 970-em, szuper hűvös és halk kari volt +infrahőmérővel az egyes alkotóelemeket, vram-chipeket, NYÁK különböző pontjait lemértem, tényleg jó darab volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#206) SkyTrancer válasza Yany (#202) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Hát persze, tisztában vagyok vele, hogy korai minden, de én egyenlőre azt a 100 dolláros esést sem látom sehol amit megjelenésre hangoztattak
tartok tőle, hogy mivel fogy így is , nem fog lemenni az ára
Mindenesetre persze, várok, csak hát gyanús ez nekem :)

(#207) Yany válasza t72killer (#205) üzenetére


Yany
addikt

Pedig azért nem lenne hülyeség látni, mert az RX kártyáknál nem épp jó volt a híre a Gigának. Pedig anno egy 6850-esem volt tőlük, aminél csak a 7870-es Vapor volt csendesebb és hűsebb, gyakorlatilag néma volt, ha beépítette az ember.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#208) t72killer válasza Yany (#207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt nem vágom, hogy AMD alapon miket raktak össze:R. 1080Ti-ből tudtommal az Aorus az egyik legjobb kari.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#209) westlake válasza Yany (#204) üzenetére


westlake
félisten

Nem néztem, hogy van-e előző oldal. Linkeltél valamit, azt néztem. Nyilván az én hibám, hogy nem voltam elég alapos.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#210) Devid_81 válasza SkyTrancer (#201) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mint a tobbiek is mar irtak, varni kell.
Vagy attol fugg, hogy mi szamit neked elfogadhato arnak most egy RTX 2080-ert.
Angliaban £749 (265k) van Zotac AMP, nagy 3 ventis 2.5 slotos 5 ev garival az ebuyer.com-rol.
Linkelnem de regio korlatos az oldal. :(

INNO3D GEFORCE RTX 2080 TWIN X2 OC £699-ert (248k)
2 ventis, valoszinuleg ez sem megy majd 60 fokon terheles alatt, de amire kell tokeletes lehet.

Ha van barmi ismerosod aki jon/megy akkor erdemes elgondolkodni ezen mint alternativa

...

(#211) SkyTrancer válasza Devid_81 (#210) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

mindenképpen itthon veszem és hitelre
Inno kilőve
MSI, EVGA, esetleg ASUS
Normális ár, igen 260 körül már rendben lenne a 2080 -ért
230-240 egy 1080ti ért
és 180 egy 1080ért itthon

(#212) Devid_81 válasza SkyTrancer (#211) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Inno3D, Palit stb ezek mind olcsoak altalaban es csak 2 ev garival.
En sem adnek ertuk penzt mondjuk.
Foleg nem hitelre, ugy mar akkor tenyleg egy jo fajtat kell szerezni. :K

...

(#214) Devid_81 válasza NewHope88 (#213) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kivancsi leszek ra, hogy mennyire fog melegedni ez a kartya :K
Szerk: itt a tesztben latszik, hogy ez is felszokken 70 fok fole.
Ami azeet boven nem veszelyes szerintem :N

[ Szerkesztve ]

...

(#216) Devid_81 válasza NewHope88 (#215) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oh kicsit se aggodj ezen. :N
En mar emlegettem parszor, de az ASUS GeForce RTX 2080 DUAL OC is kigyullad itt nekem. ;]
Ha auton hagyom akkor engedi 73-74 fokig gyari OC mellett, sajat OC-val 77 fok a max.
Agressziv venti vezerlessel meg 72-74 fok altalam belott OC-val, de akkor mar 80%-on megy a venti es van hangja is. :K
Kinezetre pedig jo nagy meretes hutesnek tunik, de sokan panaszkodnak is ra, hogy nagyon melegszik ahhoz kepest, hogy nagy innovacio lett a bordanal...
Nem hocsoves, csak egy nagy bordat radobtak es csokolom...pont semmire sem jo :U

Szerk: de a legfontosabb, egyetlen LED nem kerult ra, semmi csillamponi, ez nekem mindenkeppen elonyos :K

[ Szerkesztve ]

...

(#218) BiP válasza NewHope88 (#213) üzenetére


BiP
nagyúr

"..., de olcsó"
:)

[ Szerkesztve ]

(#219) snecy20 válasza BiP (#218) üzenetére


snecy20
veterán

Főleg annak fényében hogy 160-ért is vannak már használt 1-2év garanciás 1080Ti-k, és nem feltétlenül a leggyengébb modellek. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#220) BiP válasza snecy20 (#219) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha nem is 160, de 170-180-ért már bőven akad jó vétel. De a nagyságrend a lényeg.
Ha valaki nem ragaszkodik, hogy ő bontja ki a dobozból, akkor komoly pénzeket lehet spórolni rajta.

Én még aug.végén a bejelentés napján csaptam le egyre, akkor még drágább volt ~15-tel, de nem bántam meg.

(#222) csaba951 válasza NewHope88 (#221) üzenetére


csaba951
veterán

A Samsung 970evo 250gb cseréld le egy 1 TB-os modellre. A többi cserének viszont az ég világon semmi gyakorlati értelmét nem látom. Az új géppel is kb. ugyanitt leszel, csak közben ráköltesz egy kazal pénzt.

(#223) snecy20 válasza NewHope88 (#221) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk ezt a létező legnagyobb tévedésnek gondolom hogy az összes használtpiacon lévő 1080Ti bányászott. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#224) keIdor válasza NewHope88 (#221) üzenetére


keIdor
titán

És ha eladtad volna a 1080Ti-t azt hozzárakod a 300k-hoz és 2080Ti? Én így jártam volna el.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#225) Yany válasza NewHope88 (#213) üzenetére


Yany
addikt

Hát, egy icipici macerát felévállalva inkább ezt vettem volna olcsóbban: 3 ventis WindForce. Vannak postázó cégek, akiknek a szállítási díjával együtt sem kerülne annyiba, mint az általad vásárolt, miközben nem kicsit jobb a hűtése. Nem okoskodásnak szánom, csak hátha vannak itt még páran, akik most terveznek beleugrani ilyesmibe és érdemes elgondolkodniuk ilyenen. Az Amazonon is várom már a normálisabb árakat, mert onnan a már szállításhoz sem kell külön intézkedni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#226) snecy20 válasza Yany (#225) üzenetére


snecy20
veterán

Attól is függ hogy valakinek jó-e a külföldre szóló garancia, vagy maradna a biztos belföldi kisker garanciánál.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#228) Yany válasza snecy20 (#226) üzenetére


Yany
addikt

Mitől biztosabb egyik, vagy másik? Az EVGA pl. gyári garanciát intéz, nem a kiskeren keresztül megy. Az amazonnak egyszerűen csak visszatolod a cuccot és visszafizetik az árát. Nem azt mondom, hogy mindig egyszerűbb, sem azt, hogy jobb, de ha kiadok 300 lepedőt (jesszusom), akkor tuti, hogy a legjobbat akarom kihozni a szituból, aminek része az is, hogy nem egy megalkuvásos hűtésű megoldást választok. De persze nem vagyunk egyformák és ez nem is kérhető számon senkitől. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#229) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Ezt a palit kártyát 260 ért sem venném meg
Kíváncsi leszek a véleményedre ha megjön, de nem az akkorira, hanem 2019 nyarán mi lesz a véleményed majd róla
Én várok még az biztos

(#230) keIdor válasza NewHope88 (#227) üzenetére


keIdor
titán

Resolution scale miatt szerintem már mindegy a monitor, feltolod és kapsz SSAA-t ami a legjobb élsimítás.
Értem egyébként hogy munkagép, csak én azt látom, hogy van két kártyád ami igyanazt tudja sebességben, de még összekötni NVLink-el sem lehet őket, tehát előre nem léptél, de 900€ kiment az ablakon. Akkor már szsvz egy kártya legyen, de +30%-al az gyorsabb legalább, ha meg csak CPU kell a munkagépve, akkor találnék oda mást.:) De ez csak én vagyok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#231) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

MSI sea hawk teszt dánul tudóknak.

Én csak a grafikonokat értem belőle, de nem győzött meg/vagy a tesztelést cseszték el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#232) Devid_81 válasza NewHope88 (#227) üzenetére


Devid_81
nagyúr

RTX 2080 es a Ti kozott nincs borzalmas kulonbseg.
Jatekfuggoen 20-30%
Ehhez merten az ara majdnem duplaja a 2080 hoz kepest jelenleg.
Ezt figyelembe veve a Ti nem ajanlott kategoria addig amig az ara nem csokken legalabb $300-t.
Raadasul folyamatosan tologatjak a release-t...mire kiadjak mar elavult lesz ;]

...

(#233) t72killer válasza Devid_81 (#232) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mikor volt olyan, hogy +30%-ért a csúcskategóriában nem kellett majdnem dupla árat fizetned? A 1080/1080ti is kb így aránylik egymáshoz. Persze, jó lenne az árcsökkenés, de az nem attól fog bekövetkezni, h az emberek rádöbbennek, jé, fps-enként többet fizetünk egy Ti-vel, hanem attól, h az egész vga piac olcsóbb lesz, pl bányaomlás, újraéledő verseny, stb miatt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#234) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

sosem lesz már jelentősen olcsóbb egyik kártya sem
Most hogy áthelyezik a gyártást is kínából így még plusz vám is kerül majd rá
Ez évről évre több lesz
500-600 ezer lesz minimum a 2180-as széria
Én így látom

(#235) Devid_81 válasza t72killer (#233) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ekkora kulonbseg soha nem volt.

[ Szerkesztve ]

...

(#236) keIdor válasza SkyTrancer (#234) üzenetére


keIdor
titán

*3080...

Egyébként igen, ennél csak drágább lesz minden. Jövőre a 7nm gyártás eleve drágább, memóriaduplázás is extra költség, extra vám, készíthetitek a 2000€-t a 3000-es szériára. Vagy kihal a PC gaming, még van Pascal, de fél-egy év múlva mi lesz?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#238) t72killer válasza Devid_81 (#235) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, most 50% a msrp-k közti különbség (1200 vs 800$). Viszont viszik mint a cukrot, 300km-es körzetemben csak rendelésre kapni 2080Ti-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#239) Devid_81 válasza t72killer (#238) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy fest sokakat "nem erdekel" az ara es az az extra 20-30% a GTX 1080 Ti vagy RTX 2080-hoz kepest nekik megeri a felarat.
Sokak visszamondtak a pre-ordered kartyakat, de szerintem meg igy is rengeteget eladtak. :U
Nem mondom, hogy nem tudnad elviselni a gepben, de annyiert inkabb kihagyom :)

...

(#240) whatnot válasza Devid_81 (#232) üzenetére


whatnot
őstag

Duplája? Én másfelet számoltam. 300k vs. 450k.

(#241) Devid_81 válasza whatnot (#240) üzenetére


Devid_81
nagyúr

UK,
£699 a legalja RTX 2080
£1149 a legalja RTX 2080 Ti

Mint irtam is, majdnem duplaja.

...

(#242) whatnot válasza Devid_81 (#241) üzenetére


whatnot
őstag

Nem kötekedésképp, csak nekem a 60 messze van még a 100tól.

(#243) t72killer válasza Devid_81 (#241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem akarok feleslegesen kukacoskodni, ez így ugye 64%.Nagyobb baj sztem, hogy nincs a polcokon kari, azaz a jelenlegi árak még egy darabig ki fognak tartani, pláne ha a gyártás költözik.

Hogy on-topik is legyen: kosztümös karikról kérnék egy kis eligazítást, mi ezekről a véleményetek?

Kfa2
Msi ventus
Gainward phoenix golden sample?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#244) snecy20 válasza t72killer (#243) üzenetére


snecy20
veterán

Gainward GS-em volt kettő is Pascalból 1060 6G és 1070Ti, elég jól összerakott darabok voltak, erős hűtési teljesítménnyel, de ahogy láttam a Turing-os széria már eléggé más design, csak a név maradt...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#245) thomasvold


thomasvold
őstag

Itt a 2080 Ti Gainward Phoenix-ből, az Ipon-nál. Jelenleg lehet rendelni : [link]

(#246) Devid_81 válasza t72killer (#243) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt neked es whatnot kolleganak kuldenem sok szeretettel ;] :DDD

Most hogy majdnem duplaja vagy csak sz@ros ~60% a difi majdnem mindegy, ettol fuggetlenul az 20-30%-al erosebb VGA-t nem hozza fel az ajanlhato kategoriaba, akarki akarmit is mond. :N
Mindenfele kotekedes mentesen irom, egyszeruen az RTX 2080 Ti az arahoz merten minimum 2x annyit kellene tudjon mint a GTX 1080 Ti, es itt most nem akarnek belemenni a DLSS es akarmilyen tracing-racing-ekbe, mert ezekert az uj feature-okert eddig sem kellett felarat fizessunk, egyszeruen csak jott egy uj generacio, ami tobbet tudott az elodeinel es kesz :)

...

(#247) csaba951 válasza thomasvold (#245) üzenetére


csaba951
veterán

Ja, hogy van 3 ventis kártya 305 mm alatt is?! :R

Én pont azért akartam 2 ventist venni, mert Asus, MSI vonalon minimum 305 mm-es darabokat lehet csak látni. A házamba max 301 mm-es kártya fér be a leírás szerint, bontás nélkül. Belemenne nagyobb is, de akkor ki kellene szedni a fél HDD bay-t. Ehhez meg határozottan lusta vagyok. Meg hát most is fogalt kettő, és talán egy harmadik is kelleni fog. Fél bay-el pont egymásra kellene tenni őket, így meg tudok hagyni köztük (legalább) 1-1 üres helyet.

(#248) thomasvold válasza csaba951 (#247) üzenetére


thomasvold
őstag

Szuper, rendelheted is meg :)

(#249) B@dsector válasza thomasvold (#245) üzenetére


B@dsector
aktív tag

Csak volt... valaki már le is csapott rá. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.