Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#602) Devid_81 válasza NewHope88 (#601) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg aztan bekerult egy ujabb 140mm venti a haz aljaba, most igy nez ki a "vegleges".
Ettol tobbet en mar nem tudok tenni a huvos gep erdekeben, haverom is azt mondta, mar tulzasokba estem a ventikkel...mondjuk lehet igaza van :D

...

(#604) subaruwrc válasza Devid_81 (#602) üzenetére


subaruwrc
félisten

kár lenne érte ha 2 nap múlva elkezdene artifactolni

(#605) Devid_81 válasza subaruwrc (#604) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor sirni fogok....de nagyon :DDD

...

(#606) csaba951 válasza Devid_81 (#602) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem kimaxoltad. Ez jobb már nem lesz! :DDD

(#607) Devid_81 válasza csaba951 (#606) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezen mar csak rontani tudok :D
Most mar csak imadkozni kell, hogy az en RayRacinges VGA-m ne akarjon megdogleni ido elott, mert akko' sz@rba vagyok ;] :DDD

...

(#608) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

144hz en 1440p-ben a legtöbb játéknál tartani fogja a 60fps-t
144-et sehol, max ha visszaveszed a grafikát

(#609) delta1017 válasza whatnot (#598) üzenetére


delta1017
aktív tag

Nekem is Msi van, mint neked.
63C sosem volt több, 2560x1080 144MHz használom, mostani aktuális játékok alatt mértem ezt a hőfokot.

(#610) nubyy válasza whatnot (#598) üzenetére


nubyy
aktív tag

Nem sok az a 71 fok alapon? Nalam maxolt TDP-vel 2040-2088 kozott valtozo core es 7900 vram mellett 65 fok tobb oras terheles utan. Szinten Trio, 4k szval kb folyamat maxon megy game kozben:D

(#611) Vendettahc


Vendettahc
tag

Sziasztok!

Mivel az MSI ma válaszolt hogy javíthatatlan a kártyám és garanciában sem cserélik (augusztusban villámkáros lett, biztosító szerencsére valamennyit fizetett) így most új kártya vásárlás előtt állok, és nagyon hajlok az Aorus Xtreme 2080 felé. Eddig csak csak Founders kártyáim voltak (1070, 1080) de most már szeretnék egy customot, és nagyon sok jót olvastam az Aorusokról, vagy akár az MSI-Asus kettősről. Sokáig azon voltam hogy 1080Ti lesz, de most már egyre jobban hajlok a 2080 felé. Árban nem sok különbség lenne, így titeket, 2080 tulajokat kérdezlek, érdemes rámenni 1080 Ti helyett ? Nyilván sokat számít majd hogy mennyire lesz támogatott az RTX-DLSS, de jelenlegi tesztekben is 1-2 FPS-el jobbak az eredmények a 2080 számára, egy két kivétellel.

Köszi előre is az ajánlásokat. :R

(#612) sergiooo válasza Vendettahc (#611) üzenetére


sergiooo
csendes tag

mondjuk én 980-ról váltottam 2080-ra és az az erő ami van benne nagyon meggyőzött.
Egy ASUS DUAL-t vettem Amazonról.

Photoshop Premiere minden megy vele gyorsítóval.

3db 4K monitort hajtok meg vele és a 3db monitor 3d-s alkalmazást futtatva sem szaggat!

Nincsenek széria hibák sem, csak ajánlani tudom, mivel jóval kevesebbe kerül mint a TI

(#613) nubyy válasza Vendettahc (#611) üzenetére


nubyy
aktív tag

En 2080-at vennek - vettem is - de arra figyelj, h ne ref pcb legyen. Azoknal eleg sok hiba van - bar foleg a 2080TI-nel -, ugy nez ki megfo rajtuk a vram. Foleg FE kartyaknal gond ez, tobbinel hutes segithet rajta de ha lehet akkor jobb nem ref alapu kartyat nezni sztem.

[ Szerkesztve ]

(#614) - = Zk = - válasza nubyy (#613) üzenetére


- = Zk = -
félisten

honnan tudom, melyek a nem ref alapúak?!... én úgy vagyok vele, hogy alap(blower) hűtéses kártya kell, mert itt van az ACE4 3 ventis hűtésem, nem akarom eladni...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#615) t72killer válasza - = Zk = - (#614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első posztból ki kell keresni.

A ref nyákkal sztem nincs gond, a Founders edisönnel van. Azt nem tudni, hogy a hűtőben, vagy az nvidia által összerakott elektronikában van-e a blöki elásva.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#616) Vendettahc válasza nubyy (#613) üzenetére


Vendettahc
tag

Az Aorus RTX-ek custom PCB-vel jönnek (aero-space) :)

(#617) - = Zk = - válasza t72killer (#615) üzenetére


- = Zk = -
félisten

gondolom a bolond nV nem nyilatkozik, csak szó nélkül cserélnek... hát na...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#618) csaba951


csaba951
veterán

Gigabyte’s latest RTX 2080 Ti and 2080 cards plunge into liquid cooling
Na, ez se volt még! :DDD

Nem vagyok oda az RGB-ért, de ez szépen nézz ki!

(#620) blaca83 válasza csaba951 (#618) üzenetére


blaca83
őstag

Sorry, de szerintem borzasztó! :O :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#621) VTom válasza csaba951 (#618) üzenetére


VTom
veterán

Csodálatos. Parasztvakítás Edisön.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#622) Devid_81 válasza VTom (#621) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg ha kitalalnanak (turira van mar) vmi speci folyadekot ami foszforeszkalna es kikapcsolas utan is meg szep zolden vilagitana minden a gepben egy ideig....hmm ;] :D
Remelem egyik gyarto sem olvassa amit irok most :D

...

(#623) t72killer válasza VTom (#621) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a 2080Ti-re elkél a víz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#624) VTom válasza t72killer (#623) üzenetére


VTom
veterán

A vízzel nincs semmi baj, csak ez a blokk... :U Csúnya, na.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#625) Devid_81 válasza t72killer (#623) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Odacsapva a 2080-nak, az is bekajal 270Wattot.
Durva hogy mekkorat ugrottunk az 1080-hoz kepest... :(((

...

(#626) VTom válasza Devid_81 (#625) üzenetére


VTom
veterán

És a Tensor magok még nem is esznek :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#627) Devid_81 válasza VTom (#626) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt sem tudjuk egyaltalan mukodnek-e rendesen ;] :D
Majd az lesz szep ha amiatt is beindul a nagy artifacting...
Akkor kb lehet kukazni az egesz RTX szeriat, mar igy is van baj eleg ezekkel a sz@rokkal... :K

...

(#628) VTom válasza Devid_81 (#627) üzenetére


VTom
veterán

Ez a széria már így is botrányos sajnos. Illetve én annyira nem sajnálom, mert ilyen áron kiadva ez a legjobb, ami történhet vele.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#629) nkmedve


nkmedve
őstag

Sziasztok! Én is gondolkozom egy 2080 beszerzésén, és a fogyasztás kicsit elgondolkoztat, mivel egy 530-as tápom van (link) amit tavaly vettem és nem szeretnék megint újat (cseréltem benne ventillátort is egy Noctuára, a jobb hűtés és csend érdekében).

A jelenlegi GTX970-em mérések alapján kb. 190-200W-ot eszik 110%-os TDP limit mellett, és egy tuningolt Ryzen 1700 hajtja. Így Furmark+Aida stressz teszt mellett kb. 340W-ot eszik a teljes gép jelenleg (konnektorból mérve és a táp hatásfokát figyelembe véve).
Vajon ilyen körülmények között belefér a 2080 ha nem tervezem különösebben tuningolni (TDP limit 100-110%-on)? Ahogy számolom, egy 2080-al is 400W alatt kéne maradjon a táp terhelése (valamint játékok alatt kevesebb kéne legyen, mint stressz tesztek alatt). Azt még hozzáteszem, hogy nem játszom rengeteget, valószínűleg átlag napi 1-2 órát menne a gép.

[ Szerkesztve ]

(#630) t72killer válasza nkmedve (#629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyit gondolj még át, hogy a tápok nemigen szeretnek tartósan 100% terhelés közelében dolgozni. Azaz ha sokat van nyúzva a gép, kicsit sok lehet a tápnak, és hangos is lehet. Egyébként el kell, hogy bírja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#632) nkmedve válasza t72killer (#630) üzenetére


nkmedve
őstag

Elméletileg a 100%-tól még távol kéne legyek, a maximum olyan 65-75% között lenne játékok alatt, ahogy számoltam (ahol a 60Hz-es V-Sync beszól ott még jóval kevesebb is lehet).
Nem sok review-t találtam erről a tápról, de az 1-2 amit olvastam azt írta, hogy elfogadható az elektronika (valami újabb CWT a bele, úgyhogy messze nem csúcs, de elfogadható), 550W-ig stabilnak kéne lennie még tartós terhelés mellett is.

(#631) NewHope88 : Persze tudom, hogy 650 az ajánlott, de nem dobnám ki most azonnal a tápot, ha elbírja a rendszert még 1-2 évig. A húzott, 200W körüli 970-et nagyon kényelmesen viszi, stock 2080 sem kéne olyan sokkal többet kérjen az adatok alapján). Ha egy új, bizonyítottan minőségi tápot veszek, akkor az a 300K még jóval több lesz (a mostanit eladni szerintem lehetetlen lenne, szóval mehetne a kukába ha újat veszek).

[ Szerkesztve ]

(#634) syberia válasza nkmedve (#629) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem is elbírja, bár tesztet nem találni a tápodról sehol sem, régebbi platformara épül (HEC/CWT belső), a legtöbb TT táp közepes minőséget produkál. 2080-hoz minőségibb darabot tennék, Seasonic Focus Plus 550 például megfelelő. 650-es már túlzás, nem fog a géped 400 watt fölött fogyasztani csutkára tekerve sem, inkább 300W környéke játékokban.

https://howbad.info/

(#635) nkmedve válasza NewHope88 (#633) üzenetére


nkmedve
őstag

Csak 1-2 véleményre voltam kíváncsi, nem kell ettől agyvérzést kapni. :)
Ahogy írtam, nem játszom sokat és messze nem fog peak-en járni a táp játék alatt (reálisan inkább 50-65% lesz játéktól függően, CPU+GPU stressz tesznél elmehet 75%-ig, de az nem gyakori nálam)
Azért kérdezősködtem, mert szerintem ez még határeset amit elbírhat a táp, de semmiképp nem tervezem 10 évig így használni (a jobb táp vásárlása befigyelne valamikor, bár ahogy syberia is írta, inkább a minőséget nézném, nem a max teljesítményt).

A helyzet az, hogyha még 40k-t ki kell adjak tápra is akkor már lehet az egész vásár nem éri meg nekem és maradok a GTX 970 mellett a jelenlegi táppal még egy darabig (a 2080 ára önmagában túllépi a tűréshatáromat, nem azért mert nincs rá pénz, hanem mert szerintem nem ér annyit). Legfeljebb majd távolabbról nézem a tévét, hogy a pixelek ne legyenek olyan zavaróak FullHD-ben :)

(#634) syberia Én is csak egy darab tesztet találtam erről a modellről, és az is román nyelvű ([link]), itt jókat írtak róla, bár nem volt annyira mélyrehatoló az írás. Fórumokon azt olvasgattam, hogy az SE Gold széria megfelelő minőségű, kivéve a gyengébb bemeneti kondenzátort és enyhén alulméretezett hűtést (én az enyémben cseréltem a ventillátort egy 140-es Noctuára aminek majdnem háromszoros CFM-je van az eredetihez képest, és csendesebb is alacsony fordulaton). Amúgy mindenhol azt írják, hogy 550-es CWT bele van van tápnak (a TT is 550-et ír max. folytonos teljesítményre, 660W burst). Valószínűleg majd egy 600W körüli Seasonic-ra fogom cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#636) gbors válasza nkmedve (#635) üzenetére


gbors
nagyúr

A Furmark tesztre ne adj semmit, inkább nézd meg, hogy 1-2 jellemző játék alatt mennyit fogyaszt az egész gép. A 2080 alapon valószínűleg nem fog sokkal többet fogyasztani, mint a tuningolt 970, de ha elkezded a power targetet feljebb engedni, akkor nem kizárt, hogy nagyon megugrik. De ezt ki tudod kísérletezni.
A tápod 492W-ot tud a 12V-os ágon, úgyhogy kényelmesen el fog bírni a tuningolatlan 2080-nal.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#637) nkmedve válasza gbors (#636) üzenetére


nkmedve
őstag

Játék alatt a tuningolt R7 + GTX970 párost nem láttam még 300W fölött (konnektorból mérve, szóval a táp fele az kb. 270W lenne), de általában ennél lényegesen kevesebb. Én is úgy gondoltam, hogyha nem piszkálom akkor a 2080 nem kéne olyan sokkal többet egyen, de ezt mindenképp letesztelem majd (+ a 12V ág stabilitását) és annak függvényében állítgatom a Power Limitet és elgondolkodom a táp cseréjén is. Ez még kicsit odébb lesz, november vége fele lesz esedékes a vásár.

Köszönöm az észrevételeket mindenkinek!

(#638) Devid_81 válasza nkmedve (#637) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tuningot ugy ahogy van felejtsd el a VGA-nak, vagy a procinak, ezt Te dontsd el mi a fontosabb.
Ha a valamelyiket alapon jaratod akkor jo vagy egy 530-assal szukosen. ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#639) nkmedve válasza Devid_81 (#638) üzenetére


nkmedve
őstag

Köszönöm a tesztet, nagyjából úgy néz ki a helyzet ahogy számoltam.
A különbség egyelőre annyi, hogy nálam a Prime95 SmallFFT megáll 220W alatt, így a CPU oldal kb. 70W-al kevesebb mint nálad. A CPU-t mindenképp így tervezem hagyni (stock elég lassú lenne), a GPU-t viszont nem tervezem tuningolni, valószínűleg a Power Limit is marad 100-on amíg nem lesz egy jobb táp.

(#640) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Srácok ez az Artifacting dolog csak a 2080Ti szériánál jön elő, vagy lehet aggódni sima 2080 tulajként is ?
VRAM melegszik túl vagy mi ez.
Látványra ( Youtube ) olyan érzés, mintha az lenne.
Most hogy már egy ideje használom a kártyát van némi tapasztalatom
Pl :
ARK játéknál sűrűn crash-el a játék, és leginkább akkor mikor 99% a kihasználtság
Most felmerült bennem a kérdés, hogy nehogy ez legyen az előszele ennek
Olyankor mikor 99%-on van a VGA kb 70-72fok

Egyenlőre nem tapasztaltam még ilyen képi hibákat na de nem is szeretnék

Vélemény ?

[ Szerkesztve ]

(#641) syberia válasza SkyTrancer (#640) üzenetére


syberia
veterán

Mások is tapasztalták hogy ebben a játékban hibázik az RTX 2080 / Ti , valószínűleg itt szoftveres dolog áll a háttérben.

https://howbad.info/

(#642) t72killer válasza SkyTrancer (#640) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2080-nál is találtak már pacmant, személyszerint a Founder's edisön karikat kerülném.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#643) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Hm.
Firewatch is kifagyogat
Vagyis pontosan ugyanakkor ( mikor egyik napról töltené be a másikat ) Ha kilépek és újrapróbálom akkor jó, de a következő napnál szintén..
Na mindegy lehet azzal meg más van

Ha viszont eddig nem jelentkezett ez a probléma, akkor lehet hogy nem is fog ?

PL Assassin's Creed Odyssey, Call of Cthulhu, Tom Clancys Division,Wildlands, World of Final fantasy, rendben vannak.
Ezeket próbáltam eddig

Msi gaming x trio amúgy

[ Szerkesztve ]

(#644) ImpersonatoR válasza SkyTrancer (#643) üzenetére

Fordított esetben jobban aggódnék.

(#645) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Firewatch-al gondok vannak, de nem vga, hanem más jellegű
Egyenlőre minden más jó.
Bizakodom, hogy nem is lesz

(#646) nkmedve válasza SkyTrancer (#645) üzenetére


nkmedve
őstag

A random fagyások, BSOD általában driveres eredetűek, az eddigiek alapján az RTX-nél is ez a helyzet. Ahol hardveres a gond (többnyire csak Founders Edition-nél) ott általában erősen artifactol, majd egy idő után nem is mutat semmi képet.
Én nem aggódnék egyelőre, egy ilyen új terméknél a fagyások nem ritkák, főleg az olyan szériáknál ahol új, bonyolultabb technológiákat vezetnek be.

(#647) thomasvold válasza SkyTrancer (#645) üzenetére


thomasvold
őstag

Anno ugyanez volt a Radeon R9 280X-nél, nálam is jelentkezett és nagyon sok mindenkinél. Szoftveresen javították.

Most egy 2070 - et vettem, nincs vele gond.

(#648) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Udv!
2 kártya között gondolkodok:
Manli RTX 2080 3 ev garival 248k [link]

MSI RTX 2080 Gaming X 3 év gari 286k [link]

Az MSI elvileg 1860 mhz-re boostol, míg a Manli 1800 mhz-re, de ezen kívül van más említésre méltó különbség ami miatt megéri az MSI az extra 38k-t?
RGB fények nem kell érdekelnek...

Köszönöm :)

(#649) gainwardgs válasza Darth_Revan (#648) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem maga a hűtés, meg a nyák/vrm minősége jóval jobb az Msi-n :K

[ Szerkesztve ]

(#650) Darth_Revan válasza gainwardgs (#649) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszönöm

Erről az MSI-ról voltak már hírek, hogy bedöglött?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.