Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) delta1017


delta1017
aktív tag

Valaki tudna segíteni, hogy a Fan fül miért tűnt el nálam, már újra is telepítettem. De hiába.
Bejelöltem miről beszélek, így nem tudok egyedi vetni profilt csinálni.

(#352) torma1981 válasza thomasvold (#350) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem eliras. Mint amikor 1 év gart adtak az MSI-re.

(#353) whatnot válasza delta1017 (#308) üzenetére


whatnot
őstag

Dettó :)

(#354) delta1017 válasza whatnot (#353) üzenetére


delta1017
aktív tag

Király! :C Segéd tartót nem tudtam alá beszerelni, mert a hangkártyám utba volt, így kókányoltam alá egy tartót.

[ Szerkesztve ]

(#355) delta1017 válasza whatnot (#353) üzenetére


delta1017
aktív tag

Tessék

(#356) whatnot válasza delta1017 (#354) üzenetére


whatnot
őstag

Na igen, igényel némi helyet. Alaplapot eleve úgy választottam, hogy a hangra már ne legyen gond.

Legfrissebb driver fenn, keresek valami játékot hozzá :) Izmos monitor majd következő hónapban...

szerk.: érdekes tartó megoldás :) Működés közbeni képem nekem nem lesz, nincs hely a képkészítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#357) Sev!er válasza torma1981 (#349) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Igen én is ezért kérdeztem, mert nem sok különbséget látok a két kártya között. Így gondolom azt lenne érdemesebb megvenni, amelyik olcsóbb :)

(#358) delta1017 válasza delta1017 (#319) üzenetére


delta1017
aktív tag

Saját venti profillal -6C sikerült elérni a Shadow of the Tomb Raider-ben

[ Szerkesztve ]

(#359) laychi


laychi
veterán

hehe... 2 hetes és már szétcseszte a hikomat :D
[link]

(#360) delta1017 válasza whatnot (#356) üzenetére


delta1017
aktív tag

Hangkártyás történetbe nem megyek bele, nem is ide tartozik.
Hidd el, hogy óriási különbség van egy integrált és egy dedikált hangkártya között.

Van egy negatív kiképzés a burkolaton, oda ékeltem be a távtartót.
Gyakorlatilag nincs esélye kiesni és galibát csinálni a ventikkel, ahogy fentébb is linkelt ebayos hirdetésben látható.

(#361) Devid_81 válasza delta1017 (#358) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1.068V???
Ez vmi GPU-Z bug? :U

...

(#362) delta1017 válasza Devid_81 (#361) üzenetére


delta1017
aktív tag

Ööö, izé, lehet, mennyinek kéne lennie?

[ Szerkesztve ]

(#364) Devid_81 válasza delta1017 (#362) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1.050V es lock-olt nVidia altal :B
Valoszinuleg csak valami bug lehet.
Ha viszont nem akkor lehet menne a kartyad vagy 2200+ orajelet is akar :)
2100 korul verzik el mind.

...

(#365) whatnot válasza delta1017 (#360) üzenetére


whatnot
őstag

Volt hangkártyám előző gépben (Xonar DS). Nem hallok különbséget, de hozzátartozik, hogy nem vagyok vájtfülű, vagy ha hallok is különbségeket, alapszinten érzéketlen vagyok rá.
Inputra meg nem használom. Gitárhoz van külső hangkártya.

(#366) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Csinaltam egy kis tesztet, konfigom az adatlapomnal lathato.
Fogyasztasmerovel megneztem konnektornal, hogy mennyit vesz fel a gep, es mielott jonnenek a kerdesek, hogy mekkora tap kell az X/Y VGA-hoz, erre is probalok valaszt adni gyorsan.

Windowsban idle: 80w
VGA terhelve (Heaven Benchmark 4.0) TDP alapon: 320w
VGA terhelve (Heaven Benchmark 4.0) TDP 120%: 350w
CPU terhelve Prime 95 (small FFT): 292w
Kombinalt fogyasztas prime95+Heaven: 570W

Jatekok alatt valtozo, raneztem par cimre, de melyik hogy hasznalja a procit, altalaban 400w-460w-ig lattam "mindent"

Tudom semmi ujat nem mondtam ezzel, tuning nelkul 550Wattos tap elvsz egy hasonlo konfigot vidaman.
Moderalt tuninghoz mar javaslok minimum 650wattos tapot.
Aki meg kiakarja taposni ezekbol az utso utani orajelet is, annak kb 750w-osra kellene voksolnia.

Azert egy XX80 kartyatol ez eleg emberes fogyasztas. :K

...

(#367) t72killer válasza Devid_81 (#366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kombinálthoz prime+furmark illik, kimaxolt power limittel:R A gépben lévő kütyük indulóárama a kérdéses: tudtommal indításkor a gép egy pillanatra mindent csúcsra pörget, a winyók is 2-3x annyit fogyasztanak ilyenkor, mint normál használat közben - és gondolom a procit+GPU-t is maxra ugrasztja a rendszer. Ezért (se) vennék 650W-nál gyengébb tápot.

A másik ok, ahogy írod, rendesen meghajtva 300W felett eszik a rendszer: ha ez a 300W a táp kapacitásának kevesebb, mint fele, van rá esély, hogy full passzívban menjen a táp és ne járuljon hozzá a zajtengerhez.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#368) Devid_81 válasza t72killer (#367) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Heaven bench+prime95 (small fft-vel) csinaltam a kombinalt tesztet.
Lehet, hogy a furmark e fole tudna menni VGA fogyasztasban furmark-al?
Ez eszembe sem jutott latod. :N

A screenshot amit lottem az csak prezentacio jellegu a jelenlegi konfigomrol, en igy hasznalom 24/7 eddig hiba nelkul :B

...

(#369) t72killer válasza Devid_81 (#368) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A furmark általában többet vesz ki a karikból - bár talán az RTX-ek kivételek, több helyen is olvasom, hogy normál tesztprogik, alkalmasint sima játék(!) is képes a max power limitnek megfelelő szuflát kihúzni belőle.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#370) Yany válasza t72killer (#367) üzenetére


Yany
addikt

Azért egy modernebb masina már nem egyszerre indítja be a vinyókat sem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#371) t72killer válasza Yany (#370) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

OK, erről még nem hallottam:R 3-4 winyónál már 100W körüli lehet a különbség:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#372) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Van itt olyan akinek "Manli" vga van a gépben?
Ez pl elég jónak néz ki 3 év garival, 3 ventis hűtéssel és 40.000 Ft-al alacsonyabb árral az ismertebb nevekhez kepest.

Megbízható minőségű termékek ezek vagy oco kínai kb 0 garival?

[ Szerkesztve ]

(#374) Yany válasza t72killer (#371) üzenetére


Yany
addikt

Van egy őskövület custom NAS-om Gigabyte D525-ös Atommal. Abban pl. a mirrorozott vinyók konkrétan teljesen bevárják egymást. Amíg az egyik épp pörög fel, a másik meg sem moccan.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#375) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

(#376) whatnot válasza t72killer (#371) üzenetére


whatnot
őstag

Ill. azért a táp tulajdonsága sem a névleges teljesítményénél áll meg. Nekem 550W-os tápom van, az viszont gold.

(#377) blaca83 válasza Darth_Revan (#372) üzenetére


blaca83
őstag

Én is teszteltem belőle az előző szériából és teljesen rendben volt. ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#378) Drizzt válasza Darth_Revan (#372) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem olyan 15 eve lehetett geforce 2 mx400-am toluk. Az jo volt. :D De en azt hittem azota megszuntek vagy negyszer. Mondjuk ezek most annyira olcsok, hogy mindenkeppen nagyon alaposan utana jarnek, ne legyenek olyan turpissagok mint pl. regen az Aristo-nal voltak.

I am having fun staying poor.

(#379) t72killer válasza Drizzt (#378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én két ok miatt se kockáztatnék: 1: ugyebár kérdéses a minőség és tesztek híján a teljesítmény. 2: kb lehetetlen lesz eladni a noname karit használtan, azaz az árkülönbözetet, ami most előny, utólag be fogod bukni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#380) Raymond válasza Darth_Revan (#372) üzenetére


Raymond
félisten

A PC Partener egyik retail markaja: [link]

Ezer eve gyartanak kartyakat masoknak is. Azokat amiket ott latsz sajat marka alatt, de bergyartanak mas markak an is. AMD-s kartyaik pedig a Sapphire cuccok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#381) blaca83 válasza t72killer (#379) üzenetére


blaca83
őstag

Relatív, hogy kinek mi a "noname"...!

Elég sok kártyát//márkát teszteltünk játékban és tuningban is a 9-es és 10-es sorozatból.
Sokakat elvisz rossz irányba a márkahűség és az egyes gyártók körüli "hype".

Gondolok itt arra például, hogy sokaknak a KFA2 és a Galax márka sem mond semmit pedig a HOF sorozatuk prémium kategóriás és az egyik legjobb kártya ami átfutott a kezem alatt.
Sok esetben egy középkategóriás márka, például mondjuk a Palit a "Jetstram" hűtőjével ellátott VGA egyáltalán nem produkál olyan hátrányt ami miatt nem venném meg egy túlárazott Asus Rog-al összehasonlìtva.

Akár 40-60 ezres különbségek is vannak a felső kategóriában a kártyák között és a legtöbb esetben minőségileg ekkora difi egyáltalán nincsen.
Sőt már jó ideje a tuning is lutri, hogy milyen kártyát fogsz ki az adott gyártótól. Én hajtottam olyan MSI Lightning-ot is, ami szinte semmit nem ment a gyári OC-n felül. Az ellenkezőjére is volt példa, mikor egy teljesen alap márkát jóval komolyabban tudtunk húzni.

Véleményem szerint aki nem kifejezetten komoly tuningra veszi, hanem játékra és általános használatra annak szinte mindegy melyik gyártótól választ.
Nincsenek olyan tényleges minőségi különbségek ami miatt indokolt kifizetni mondjuk 50.000-es vagy magasabb felárat.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#382) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Igazság szerint, itt a lényeg, hogy mennyire időtálló a dolog,
Ha valaki vesz valamit és az új, akkor nyilván egyből megy az értékelés és
így jó meg úgy jó
Én sosem nézem meg az aktuális értékelést, hanem csak az 1-2 évvel későbbi a lényeg amikor már
előjönnek a hibák
Ilyen pl inno stb gyártó
A ventik ha nem gondozod őket előbb szarnak be, mint pl evga, vagy msi
Kondik olcsób silányabb minőségűek ergó előbb kezd el áramot veszíteni, ingadozni a fesz és ezt pl visszahallom a hangfalakban
Persze a drágább kártyáknál is van alapból gagyin összerakott cucc, de azért javarészt ennyit nem tudnak
spórolni, hogy akár 50-60 ezerrel olcsóbb legyen mint a társa
Ott más alkatrészek is kerülnek bele, amik előbb megadják magukat mint a minőségibb társaik

Hozzáteszem én 99 óta cserélgetem a videokártyákat mindig, és volt már nálam pár ASUS kártya
hát összeszerelés minőségében volt pár kártyám ami közel sem volt olyan jó mint pl evga
Szóval az én véleményem hogy azért csak óvatosan a noname cuccokkal, mert persze jó jó, de meddig és mennyire
Arany középút kell, vagy a legolcsóbb helyen nézni, hogy jó választás legyen akár egy manli akár egy inno, vagy akár a strix

(#383) t72killer válasza blaca83 (#381) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A galax/kfa2 csak Mo.-gon ismeretlen, viszont a Manli-ra angol fórumokon rákeresve is leginkább a tanácstalanság a válasz. Lehetnek teljesen okés kártyák, de nem lennék az eladó bőrében, amikor használtpiacon 3 MSI, 4 giga, 2 Evga és 5 Asus kari között próbálja eladni a portékáját:U Valóban sok a márkahű vásárló, és ez a kari továbbértékesítésekor visszaüt.

Egyébként meg felmerül a kérdés, miért is olcsóbb ennyivel? A vga piac erősen kompetitív, pláne nvidia fronton (a radeonokat ugye mind elvitték a bányászok és amúgyis kevesebb a szereplő), nehéz elhinni, hogy a karigyártó csupán a saját árrését feláldozva képes ~15%-kal(!) olcsóbban adni a sorban következő legolcsóbb brandnél. Valami itt nem kerek...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#384) Devid_81


Devid_81
nagyúr

TechPowerUp GPU-Z v2.12.0 Released

Javaslom mindenkinek a frissitest erre az uj verziora.
Ez mar rendesen kiirja a memoria savszelt, plusz kaptunk watt szamlalot is stb stb. :K

...

(#385) blaca83 válasza SkyTrancer (#382) üzenetére


blaca83
őstag

Nagyon gyorsan fejlődik ebben a szegmensben minden és nálam sem, illetve az ismerősi körben sem nagyon marad meg 1 évnél tovább az alkatrészek nagy része!

Gyerekkorom óta a két kedvencem és a legjobb márkának tartom én is az MSI és az EVGA párost.
Az EVGA az egyetlen márka, amiből még egyetlen egy darab nem ment vissza gariba tőlem sem és a csapatunkból sem.
A többinél mindig hullámzik a minőség és akadnak széria betegségek is. Pont ez miatt nem érdemes egy gyártó mellett maradni.

@t72killer:
Én főleg arra akartam rávilágítani, hogy sokan egy csomó márkát nem is ismernek, nem olvasnak utána vagy nem is értenek hozzá.
Meg lehet őket vezetni a "csilli-villi dobozzal" és a sok marketing marhasággal, vagy éppen egy ROG illetve RGB felirattal és már meg is vették azt a kártyát ami 50K-val drágább és minőségben semmit nem kaptak pluszban a pénzükért. :N

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#386) t72killer válasza blaca83 (#385) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, így működik a gémermarketing, egy marék LED többet ér, mint egy normális hűtés.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#387) Drizzt válasza t72killer (#383) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen. Ez a lényeg. Ha valami 20%-kal olcsóbb, mint a többi gyártó ugyanolyan kártyája, akkor ott valami nagyon büdös. Vagy a termék, vagy a beszerzés módjának szempontjából. És egyik sem hangzik megnyugtatóan. Attól függetlenül mondom, hogy nekem tényleg volt Manlim, amit ráadásul úgy választottam ki, hogy egy szervízben dolgoztam, s kipróbáltam jópárat, majd azt találtam a legjobbnak közöttük.

I am having fun staying poor.

(#388) blaca83 válasza Drizzt (#387) üzenetére


blaca83
őstag

A 10-es széria csúcsmodelljei között is megvan // megvolt simán a 20% különbség az egyes gyártók és modellek esetében a 30% sem ritka.

Szerintem nem annyira furcsa, hogy egy kisebb gyártó megelégszik kevesebb haszonnal is, amìg nem indul be komolyabban számára is a piac.

Az Inno jutott eszembe, kicsit más megközelítésben.
Régen a "macskadobálós" kategóriába estek a kártyáik, mert olyan gyenge minőség volt. Később fejlődtek, de a piacra csak úgy tudtak visszatérni, hogy az árat lejjebb tolták. Mára azért már tőlük is lehet venni egy-egy jobb modellt.

MÁS:
Gigabyte Aorus 2080-as van már valakinél esetleg?

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#389) t72killer válasza Drizzt (#387) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amire gondolni lehet: anyagminőség, hűtő hatékonysága, garancia. 15%-os aláígérést a következő legolcsóbb karihoz képest valahogy nagyon valószínűnek tartok egy "kettőt választhatsz" szituációt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#390) Bandit79 válasza Drizzt (#378) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Mondjuk ezek most annyira olcsok, hogy mindenkeppen nagyon alaposan utana jarnek
Ezt is megéltük hogy 265K-t olcsónak mond valaki egy nem is Top VGA ra.... :))
El is érték a kereskedők a kezdeti giganagy árakkal az agymosás állapotát.. :))))
Ugye ,hogy hozzá szokik az ember a 300-400k s árakhoz :C

[ Szerkesztve ]

(#391) t72killer válasza Bandit79 (#390) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#392) syberia válasza Bandit79 (#390) üzenetére


syberia
veterán

Én már hozzászoktam ezekhez az árakhoz, elnézem, jókat röhögök rajta. :(

https://howbad.info/

(#393) t72killer válasza syberia (#392) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, itt-ott a lajtán túl Pascal raktárürítési akciókat látok, lehet hamarosan tényleg jön az "RTX dömping". A 2070 végülis kiszoríthatja a piacról a 1080-at, sőt, akár a 1080Ti-t is, ha jobban bírja a tuningot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#394) thomasvold válasza t72killer (#393) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, az 1070-esek ára kb. 10 ezret esett újonnan. Remélhetőleg ha bejön szerdán a 2070, kicsit normalizálódnak az árak.

(#395) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

A sima 2080 Strix 380ezer :C
Cirka 60 ezerrel több, mint más néven futó társa
Értem én hogy gaming, meg ez mindig több, de már eljutottunk oda, hogy egy olcsóbb videokártya árával több
Őrület :)

(#396) t72killer válasza thomasvold (#394) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abban reménykedek, hogy a 2080Ti-knél tülekedő tömeg egy része is belátja, hogy elég neki egy kisebb kari, és csökkennek a várakozási idők... Elképesztő, mi folyik most a csúcson, van, amelyik modellt annyira berendelték, hogy egy hónapnál is többet kell rá várni. Mi lett volna itt, ha tényleg nagy ugrás lenne a váltás (2070=1080Ti, 2080Ti=1080Ti+60-80%, mint a Maxwell-Pascal váltáskor?)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#397) VTom válasza t72killer (#396) üzenetére


VTom
veterán

Ha ez tényleg így van, az nagyon szomorú ránk nézve. Ez garantálja a legalább ilyen magas árakat. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#398) BiP válasza t72killer (#396) üzenetére


BiP
nagyúr

Mivel tavaly kimaradt a generációfrissítés, ki vannak éhezve a népek.

(#399) t72killer válasza BiP (#398) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#397: sajna ez van:(. Egy-egy nagyobb boltnáll tucatnyian várják a karijukat, típusonként.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#400) torma1981 válasza t72killer (#399) üzenetére


torma1981
veterán

Azért azt nem hiszem. Főleg nem nálunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.