Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) dannyl válasza modflow (#2500) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, a giga meglépte, hogy a 175 helyett 215W-os TDP-vel megy. Mármint a 2060 Super.

De a 4 év gari se elhanyagolható! Próbál visszakapaszkodni a giga.

[ Szerkesztve ]

(#2502) koko52 válasza modflow (#2500) üzenetére


koko52
veterán

Az én sima Gainwardom is 2030-ig Boostol. Gyári érték 1830. Referencia 1650. Szerintem ha hűvös a környezet akkor megy ameddig tud.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2503) modflow válasza koko52 (#2502) üzenetére


modflow
veterán

De az is 8+6 tűs.

Én most egy ilyenre szeretném cseréli a hibás Gigabyte 2060-at:

MSI GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 Super Ventus OC

Ez csak 6 tűs, de a 400W-os táp miatt nyilván nem is mernék 6+8-asat választani.
Örülök, ha ez menni fog.

Szerintetek ez jó kártya?

(#2504) dannyl válasza modflow (#2503) üzenetére


dannyl
addikt

1. Milyen a tápod pontosan?
2. Inkább Armor, vagy Gaming X legyen akkor már. Nekem a ventus spórolósnak tűnik.

(#2505) modflow válasza dannyl (#2504) üzenetére


modflow
veterán

1. Be quiet! Pure Power 10 CM 400W a tápom, egy éve vettem, nem akarom cserélni.
2. Akkor lehet keresek MSI GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 Super Gaming X-et.

(#2506) tipuka válasza dannyl (#2501) üzenetére


tipuka
addikt

ennek világít a sas a blackplate-jén? :D vele szemezek én is.

(#2507) dannyl válasza modflow (#2505) üzenetére


dannyl
addikt

1. Azért kérdeztem, mert egy gagyi táp nem, de egy jobb fajta, mint a tiéd, simán elviszi, nincs mitől félni. Gondolom a procid se egy zabagép. Így a max. TDP-d CPU+VGA meg kell álljon 250W-nál, és a teljes configé se lehet több 300-nál. Hangsúlyozom, ez a max. TDP. Nem láttam még olyat, hogy játék alatt maxolódtak volna ezek, pedig van műszerem normális, állandóan monitoroz. Szóval a táp miatt nyugodt lehetsz.

2. Én személy szerint nem beszélnélek le róla.

(#2508) dannyl válasza tipuka (#2506) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, ő az :K Bár azt hiszem Horus sasfejű egyiptomi istenről kapta az Aorus nevet, szóval lehet sasnak mondani, mások farkasfejet látnak bele :D A lényeg, hogy vagány :D

(#2509) tipuka válasza dannyl (#2508) üzenetére


tipuka
addikt

vagány igen :D , de azt kérdem én, hogy világít rajta a farkassasegyiptomiisten vagy nem világít? :D
nem találok videót ahol ezt mutatnák. :B

(#2510) dannyl válasza tipuka (#2509) üzenetére


dannyl
addikt

(#2511) tipuka válasza dannyl (#2510) üzenetére


tipuka
addikt

De ez a sima extreme, nem a Super. :DDD Sajnos attól még nem biztos, hogy a Superen is világít. :(

[ Szerkesztve ]

(#2512) dannyl válasza tipuka (#2511) üzenetére


dannyl
addikt

Hát a nyakam nem tenném rá, de 99%, hogy totál ugyan az a backplate+hűtés van rajta, mindkettőn. De ezen múlik a vásárlás? :D

Bár várjál...

Itt meg totál az látszik, hogy nem világít.

[ Szerkesztve ]

(#2513) tipuka válasza dannyl (#2512) üzenetére


tipuka
addikt

Csak nem hagy nyugodni. :D Agyalok ezen a karin am, mert 2070 Supert akartam, de majdnem 50k-val drágább egy normális hűtéses... :)

(#2514) tipuka válasza dannyl (#2512) üzenetére


tipuka
addikt

Már felment az ára , szóval mindegy is, sokáig tököltem, azért köszi. :)

(#2515) GAbre válasza GAbre (#2495) üzenetére


GAbre
veterán

Ha nem,akkor esetleg van olcsón kupon kódom,ha valakit érdekel.

Avatar

(#2516) Źşë' válasza GAbre (#2515) üzenetére


Źşë'
addikt

de miért kellene a beváltáshoz VPN?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2517) dannyl


dannyl
addikt

Valaki tud bármi bizonyíték nélkül pontszámokat adni bármilyen tesztről?

Time spy (demo), Fire strike (demo), furmark, bármi, amivel tudnám hasonlítani az eredményeimet?

(#2518) apa111 válasza dannyl (#2517) üzenetére


apa111
aktív tag

Szia!
Ennyi van nekem most per pill :)

(#2519) dannyl válasza apa111 (#2518) üzenetére


dannyl
addikt

A graphic score ugyan annyi kb. :) Tök jó, köszi!

(#2520) koko52


koko52
veterán

Berakom ide ha valakit érdekel, mert privátban kérdezték:

Gainward RTX 2060 GS ventillátor fordulatszám:

Idle 39C 950rpm (29% rpm)
100% power 62C 1700 rpm (50% rpm)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2521) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Három hét után megérkezett nekem is az Aorus Super. A 218 Wattos fogyasztáson meglepődtem, mert nem olvastam eddig ezt a topikot. Csináltam egy terhelést, de melegnek tartom (de látom átlagos). Ezelőtt többé-kevésbé az elődjének mondható Xtreme gaming 1060 volt és azt hűvösebbnek szoktam meg.

- Glaz-doz-fhut -

(#2522) tipuka válasza Glaz-dozfhut (#2521) üzenetére


tipuka
addikt

Mennyire zajos amúgy? Milyen ramos? Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataid.

(#2523) Glaz-dozfhut válasza tipuka (#2522) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A hangját nem nagyon tudtam eddig megítélni. Láttam, hogy alapon is melegb, meg ismertem a benchmark programot, hogy izzasztja a kártyát, úgyhogy egyől feltekertem a teszt erejéig a három meglévő ventilátoromat. Előlapi szabályzósak. 2 x 91 CFM a tetején ki és egy viper R elöl be; 110 CFM. Ennek annyi a jelentősége, hogy csináltam egy videót a fényekről és azok hangjai hallhatóak benne. Gépindításkor sajnos fel kell tekernem az egyik ventit, mert nagyobb az indítófeszültsége, mint amit a controller ad minimálon. A videón sajnos egyszínűre lett állítva, de eredetileg igen tetszett, hogy a venti külső kerületén világlik. Nem tudtam, hogy ilyen, mert csak utólag néztem a weboldalát részletesebben (a méreteit igen). Igazából a gyártói oldalon végigzongorázhatóak az RGB opciók ismerkedés gyanánt.
A videó.
Micron memóriával szerelt.

A logóval kapcsolatban; volt egy illető valamelyik fórumban és az azt mondja, hogy olyan, mint a "kanos sas". Mindig ez jut eszembe róla. Kicsit olyan.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2524) Floyd80


Floyd80
addikt

AIO update:

A H55 nem vált be igazán, csendes, csak a gyári értékekhez képest nem sok a javulás, pár fok kb. Ami fura mert, több külföldi fórumon 50-55 fok körüli max-ról írogattak nagyobb kártyákkal, ezért is vettem meg, de sztem ezek jórészt kamuk vagy nem intenzív terhelések. Eleve tűz forró lesz a radiátor terhelésen, ezt a 120-as venti nem tudja már elvezetni, ha push, ha pull, ezért volt nálam ilyen 65-69 fok. Ha előre tudtam volna tenni, akkor lehet, hogy front intake-kel nyerek pár fokot, a prociból kiindulva akár 10-et is, de mivel a GPU nem G12 kompatibilis és túl balra van a nyák-om, nem ér el odáig a cső, hátul meg a radi kb. fürdik a melegben, úgyhogy....alzába akciós volt, azt vettem még egy X62-őt. :) Az engedmény ára aztán el is ment, mert mehettem vissza USB hubot venni, mert a Kraken-nek kell a belső USB kábel is és csak egy volt szabad már. Amúgy ez Alza egész tetszik, éjjel berendelek valamit és reggel már mehetek érte, akár hétvégén is.

Ez most előlre szerelve ( pumpa és fan silenten (550 RPM) ), 50 fokig ment fel pár játék meg Unigine teszt után, kb. 1950-2000 Mhz között boostolt. Úgyhogy kell a nagy radi a VGA-nak, legalábbis ebben a házban.

Most a proci temp előnye kicsit ugrott, mert fenn van pullon a radi, így az a korábbi 50-55 fok most inkább már 60 körüli. A CAM mért 67-et is, de az csak a szokásos Ryzen tüske.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2525) GAbre


GAbre
veterán

Ha valakinek kellene ingyen Youngblood game,és nem váltott be még kupont rá.Dobjon 1 pm-et.

Avatar

(#2526) cocska válasza Floyd80 (#2524) üzenetére


cocska
tag

Komoly kis projekt van a hátad mögött.
Gratula!

(#2527) GAbre válasza GAbre (#2525) üzenetére


GAbre
veterán

Még van,ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2528) modflow


modflow
veterán

Az ipon.hu-tól vettem a Gigabyte RTX 2060-amat, amitva zajos hűtő miatt visszaküldtem.
Ekkor kértem, hogy cseréljék át 2060 super-re, fizetem a különbözetet.
Nem cserélték, így elálltam a vásárlástól.
Megkaptam a számlát, 14 napos határidővel.
Ma telik le a 14 nap, és még nem utalták vissza a pénzemet.

Ilyen szemét bandát! Remélem megvárják a 23:59-et is és otthonról utalnak majd.
Mindezt csak miheztartás miatt osztottam meg veletek.
Ill. így vegyetek 2060-at, hogy az én visszaküldöttem is ott van, hibásan.

(#2529) GAbre válasza modflow (#2528) üzenetére


GAbre
veterán

1080ti topicba nézzetek meg hónapokon át milyen mizérián ment át illető még az ügyvédi papíroktól se féltek,tettek eleget,és a "szemébe" hazudtak nem 1x a vásárlónak.
Ennyit az iponról amit mostanában hallottam...

Avatar

(#2530) modflow válasza GAbre (#2529) üzenetére


modflow
veterán

Telefont nem veszik fel, emailre nem válaszolnak. De tesztek erre, csak utalnának, de nem... 125.000 Ft nem kis pénz.

(#2531) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a három kártyát néztem ki magamnak, de egyelőre még elég magas az áruk szerintem, szerintetek a közeljövőben van rá esély, hogy lejjebb menjen az áruk vagy mostanában nem fog, az árakat az oaziscomputer.hu oldalon néztem?

MSI GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 Super Gaming X 157 000 Ft
ASUS ROG-STRIX-RTX2060S-O8G-GAMING GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 Super Gaming 170 900 Ft
GIGABYTE GV-N206SAORUS-8GC GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 SUPER AORUS 160 400 Ft

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#2532) modflow válasza kingpython (#2531) üzenetére


modflow
veterán

Az elsőt (MSI) ajánlom, most vettem ilyet én is. 1965-ön megy, ez a max-a.

(#2533) modflow válasza modflow (#2530) üzenetére


modflow
veterán

Na most utolsó pillanatban visszautalták a pénzemet.

(#2534) csabsz13 válasza kingpython (#2531) üzenetére


csabsz13
aktív tag

ha csak önmagában azt nézzük, hogy száll éppen el az EUR árfolyama, szerintem árcsökkenésre nem lehet számítani a következő időszakban (év végéig biztosan nem, de még lehet hogy a következő félévre sem).

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2535) csabsz13 válasza modflow (#2533) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nem értem a felháborodásodat. vannak jogaid neked és nekik is, ezeket előre ismerheted. te is azok mentén jártál el (visszavitted az árut, ők visszavették) és ők is (utaltak a megadott határidőn belül). ha a feltételek nem tetszenek (14 nap visszautalásra), akkor ne vásárolj legközelebb náluk.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2536) Hauptmann válasza kingpython (#2531) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én meg a Gigabyte-ot, tökéletesen működik nálam. De egyikkel sem tudsz mellélőni.

(#2537) kingpython válasza csabsz13 (#2534) üzenetére


kingpython
aktív tag

Hát igen igazad van sajnos én is épp ezen gondolkodtam, csak azt nem tudom, hogy az Asus Strix megér e 170 ezret, mert igazából azt a kártyát szeretném a legjobban.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#2538) dannyl válasza kingpython (#2537) üzenetére


dannyl
addikt

Egyértelműen nem ér a strix 170-et egy gaming x mellett... De ha az kell, akkor nincs mese. De nem az a pár MHz fog dönteni, amivel többet tud a strix. Nekem sima 2060 gaming Z van, de full néma, és 64 fok fölé ritkán téved.

(#2539) kingpython


kingpython
aktív tag

Van itt valakinek:
ASUS ROG-STRIX-RTX2060S-O8G-GAMING kártyája?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#2540) Glaz-dozfhut válasza kingpython (#2539) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem volt olyan. Alig pár hónapja jelentek meg az országba. Nem kell egy oldalt sem visszalapozni addig, de nem volt bejelentkező.

- Glaz-doz-fhut -

(#2541) nyul105 válasza dannyl (#2538) üzenetére


nyul105
senior tag

164 a 2060s, 159a 2070 strix (alza).
A 2060s rosszabb a sima 2070nél, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2542) dannyl válasza nyul105 (#2541) üzenetére


dannyl
addikt

Hát... 1-2 FPS-sel jobb a 2070 játékban. Nagyjából egál a két kártya. Az olcsóbbat kell venni szerintem.
De amire válaszoltál ott a lényeg, hogy azonos típuson belül nem ér többet annyival a strix, mint pl az MSI gaming. Játékban max. 1 FPS-sel hoz többet, aztán kb. 10k a különbség árban.

De most nézem, ez a 2070 akció az Alzánál elég ütős. Így egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#2543) tipuka válasza dannyl (#2542) üzenetére


tipuka
addikt

Én most vettem meg, jó vétel volt. :D

(#2544) dannyl válasza tipuka (#2543) üzenetére


dannyl
addikt

Azt biztos ;) Használd egészséggel :)

(#2545) mind_against


mind_against
tag

Szevasztok!

2060 és 2060 Super-ből mik az ajánlottak? Fan stop, csendes és tisztességes hűtés, ami fontos, árban felső határ nincs.

(#2546) gyantaszuz válasza mind_against (#2545) üzenetére


gyantaszuz
tag

Jó a neved.:)

Ha fan stop érdekel, asszem az alábbi gyártók érintettek: MSI, Gigabyte, Asus
Ha nincs felső határ, akkor a simából Rog Strix és Gaming Z.
Gondolom a superből is, de majd kijavít valaki.

Elég sok ember megosztotta itt a tapasztalatait, érdemes rákeresni.

(#2547) mind_against válasza gyantaszuz (#2546) üzenetére


mind_against
tag

Ööö, a tiéd sem rossz :D

Köszi, szétnézek.

[ Szerkesztve ]

(#2548) Źşë' válasza tipuka (#2543) üzenetére


Źşë'
addikt

akkor ez a 2. Strixed? :D azaz 3. RTXed? o.O

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2549) gyantaszuz válasza mind_against (#2547) üzenetére


gyantaszuz
tag

Az elektronikus zenei formaciora gondoltam. Szeressük. :K

(#2550) GAbre válasza GAbre (#2525) üzenetére


GAbre
veterán

Még mindíg van ingyen Youngblood ha kell vkinek.

Avatar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.