Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Lord Myn válasza modflow (#2599) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért a helyedben megnézném, hogy mennyin megy a CPU teszt közben, mert gyanítom, hogy a boost órajelen... :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2602) SkyTrancer válasza Create. (#2600) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Így van, ha jobban megnézitek, körülbelül 1-2% a CPU kihasználtság
szóval nem játszik döntő szerepet benne

[ Szerkesztve ]

(#2603) kezso21


kezso21
csendes tag

Ha valaki ismer hasonló megoldást, mint a NZXT Kraken G12, de kompatibilis a 2060-al, az kérem ne tartsa magában.

(#2604) Glaz-dozfhut válasza modflow (#2599) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Helytálló értékek. Van egyfajta táblázat, hogy pozicionáld. Más szemmel is nézem az eredményeket, mert két éve már próbálkoztam ezzel a programmal és vért izzadtam vagyis kitapostam volna a kártya lelkét plusz kétszáz pontért, mikor teljesen ugyanolyan kártyával rosszabb eredményt tudtam csak elérni, mint egy másik illető. Ha pénzösszegre váltom a program eredményét, akkor 60%-al drágábban, több mint dupla teljesítményt kaptam. Mondjuk, ha egy RX 590-el hasonlítom össze, akkor más a képlet, mert sokat javultak az eredményeik a programon belül a driverek újabb kiadásaival és olcsóbbak is lettek. Csak hát 1060-am volt.

- Glaz-doz-fhut -

(#2605) #70339072 válasza kezso21 (#2576) üzenetére


#70339072
törölt tag

Nem vettem le a ház oldalát, nincs klíma, és a ház ventik alaphangon mennek (LOW)

(#2606) kezso21 válasza #70339072 (#2605) üzenetére


kezso21
csendes tag

Jah, hát Asus.... :) Eddig minden kártyám az volt, nem is voltak gondjaim....

próbálom nyugtatni magam, hogy gyenge a ház szellőzése, meg a 3 hdd és az ssd is melegíti....
Jelenleg 78C-os target tempet adtam meg neki, meg 99%-os power targetet, így nem melegszik túl, aztán meglátjuk mi lesz. Erősebb nem kell, vissza meg nem váltanék.

(#2607) #70339072 válasza kezso21 (#2606) üzenetére


#70339072
törölt tag

én csak a gyári kis kapcsolóját raktam át silent-ről performance-ra. így ugyan olyan csendes és jobb a hűtése is. A ház szellőzése itt nem lehet gond mert egy c700p ben pihen az egész hardver.
Én azt gondolom hogy ha valaki a gamer világ felé kacsingat hardware komponensekben az adja meg kezdetnek egy arra való házzal a módját. igazából most jön a szezon mert akinél klíma sincs és a lakás sem hűvös mint nálam az bizony a forró nyári napokon izgatottan figyelte a komponensek hőmérsékleteit. mikor előszőr ide jöttem tavasz fele mindenki rajtam röhögött mert alapon is járatni akartam a ventiket, és lám jöttek a 35 fokok és bizony nem volt mindegy, mert abban a melegben volt 69 fokos kártya hőmérsékletem is ami viszont mostantól ősztől tavaszig nem fog előfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#2608) kezso21 válasza #70339072 (#2607) üzenetére


kezso21
csendes tag

Teljesen igazad van. A gépház és a hűtés is nagyon fontos, és ne feledkezzünk el a gépház elhelyezéséről sem. Nálam is ez a gond, alap gépház, gyenge ventilátorok és egy majdnem teljesen zárt íróasztal alatt van. Tettem egy próbát, kivettem alóla, eltávolítottam a hdd-ket és láss csodát...

(#2609) Glaz-dozfhut válasza kezso21 (#2608) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Bennem is felmerült az adott környezet nálad. Ha az az 5 ventilátor is nagysikerű zalman, aztán mondtad az adattárolók számát. Kábelekkel együtt megfogja a légmozgást. Nálam is a nagy méretű VGA fizikailag ketté osztja a gépházat és mivel alól pont nincs ventilátor, a kártya felett történik a légcserélődés. Ha lehet így mondani. Nem faggatóztam.

- Glaz-doz-fhut -

(#2610) kezso21 válasza Glaz-dozfhut (#2609) üzenetére


kezso21
csendes tag

igen, jól sikerült zalman és 1-2 szintén "nagyon drága" kiegészítő ventilátor....
A tanulság, aki 2 ventilátoros kártyát vesz, annak legyen rendben a hő háztartása a gépben.

(#2611) dannyl válasza kezso21 (#2610) üzenetére


dannyl
addikt

Mondjuk nálam alapszabály, hogy 1 ventis kártyát nem veszünk. 1x volt csak, egy giga 4850. Azt mondjuk imádtam, de valahogy a 2 a tuti (vagy a 3).

(#2612) kezso21 válasza dannyl (#2611) üzenetére


kezso21
csendes tag

a mostani gigabyte 2060-am 2 ventis, előtte asus rog strix rx 580 volt 3 ventis, annak ritkán hallottam a hangját, 70fok fölé sohase ment még ebben a házban sem. lehet 2060ból is strix kellene

(#2613) dannyl válasza kezso21 (#2612) üzenetére


dannyl
addikt

Nem csak a strix jó azért, de legyen 2 minőségi venti, az alapkövetelmény.

(#2614) Create.


Create.
addikt

Na beléptem. Este, ha még lesz erőm jövök pár benchmarkkal.

(#2615) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2614) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Odavasz. (v=b)

- Glaz-doz-fhut -

(#2616) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2614) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csak arra vigyázz, nehogy jobb pontszámot érjél el a sajátomnál! :B

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2617) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2616) üzenetére


Create.
addikt

ez alap vagy oc eredmény?

(#2618) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2617) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Minimálisan overlockolt. Persze honnan nézzük. Az "alap" típus valami 1670 MHz gpu órajellel jött ki emlékeim szerint. Az egyedi hűtésűek órajelei gyártónként eltérnek. A tied 1830 gyárilag, az enyém meg 1845. Erre adtam +30 Gpu + 48Mem órajel emelést és úgy készült a teszt. A beszerelés napján. Azóta sem, pedig új driverem lett azóta. Várom a telet.

- Glaz-doz-fhut -

(#2619) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2618) üzenetére


Create.
addikt

Èn most annyit akarok csinálni, hogy megkeresem majd, hogy mennyi % ventifordulatig nem hangos számomra. Oc-zni most nem fogom egy darabig, de ha jó a höfok, akkor boostolhat a tiednél feljebb is nem? Most az ilyen kis szir-sz*r teszteket / beállításokat, meg akarom csinálni / kitapasztalni, meg egy játékot még végig vinni, aztán win10 újrarakás lesz, hogy ezek a progik ne legyenek a gépen, meg registryben se maradjon semmi.

[ Szerkesztve ]

(#2620) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2619) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Boostolhat többre is, nem lehetetlen. Az órajelet én is hagytam alapon, csak kíváncsi voltam a tesztre, mert egyébként elképzelésem sem volt. Display Driver Uninstaller-el távolítottam csak el az előző meghajtót. Van benne opció hardvercserére is, ami csak annyiból áll, hogy nem indítja újra a gépet eltávolítás után, hanem rendesen leállítja. Nem túl bőbeszédű a gyártói oldal és a manual-ból sem derült ki, hogy nincs passzív mód a kártyádon? Van segédprogram ventiszabályzáshoz is, de nem láttam zero RPM opciót.

- Glaz-doz-fhut -

(#2621) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2620) üzenetére


Create.
addikt

Igen, elég rossz a weblapjuk, de ott van az, csak ikonok közt közli, hogy zero rpm fan. Ez az első dual biosos kártyám, még azt is meg kell tudnom melyik állás melyik mód.

[ Szerkesztve ]

(#2622) Create.


Create.
addikt

Na tök szuper a kártya, halk is, viszont annyi gondom van, hogy a zero fan az nem állítható, megnéztem mind a két bios állást. Alapból 19%-on teker (550rpm körül, szóval teljesen hangtalan) és msi afterburnerben sem lehet 0-ra venni. Szóval ezt majd megkérdezem a gainward supporttól, mert az van írva, hogy zero rpm, ez meg azért nem az:D

Beírtam amiket te is a +30-at és a +48-at, így ez lett:

[ Szerkesztve ]

(#2623) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2622) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Áha. Büntet.
A 2-es állásban van zero RPM. De a saját oldaluk beszédesebb.
- most látom csak utólag, hogy ki is próbáltad.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2624) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2623) üzenetére


Create.
addikt

Az elején azért féltem, hogy hangosabb lesz mint az msi 1070 gaming x 70%-os fan mellett, de kb ugyanannyit hallok most is, szóval ezzel nem lesz semmi gond. Nagyon jó kártya szerintem, bár ahogy néztem árukeresőn ennyiért van asus rog strix is (sőt nemrég asus rog strix rtx 2070 is volt 160-ért). Viszont 135k-ért ez nagyon megérte.

Ez a teljesen alap semmihez se nyúlva:

Ilyen környezetben van, majd a színeket még állítanom kell vagy valami, mondjuk annyira nem izgat:

[ Szerkesztve ]

(#2625) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2624) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csak ránéztem az új driverrel. Javítottak rajta, ami a programot illeti. Leszűrhető, hogy mennyire ugyanaz a chip van bennük, mert hajszálra ugyanúgy működnek hasonló hűtési körülmények közt. Bekapcsoltam rajta a ventit az elejétől, meg nem olyan szellős a házam. [kép]
Nekem nem volt 1070-em, de 60-as igen. Ahhoz képes először kikerekedett a szemem az új kártya fogyasztásától.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2626) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2625) üzenetére


Create.
addikt

Nincs ezen semmi meglepő szerintem hogy ugyanazt hozza. Innentől max szerencse kérdése, hogy az oc meddig megy, abban lehet minimális eltérés, de a hűtésünk meg van hozzá. Mondjuk nem sok késztetést érzek az oc-ra. Én 1070-nél láttam 200+wattot, szóval ezen nem lepődtem meg. 2évig biztos nem cserélek, fhd-ra ez már elég lesz bőven. Még egy erősebb proci kellene nekem max. De azt már max év végén.

(#2627) Źşë' válasza Create. (#2624) üzenetére


Źşë'
addikt

135ezerért? áfa nélkül vagy hogyan? :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2628) Create. válasza Źşë' (#2627) üzenetére


Create.
addikt

Kéz alól, pont szerncsém volt, mert aki vette pont aznap kijött a várt red devil 5700xt-je, így ki se bontotta rakta fel HA-ra. Nem akartam venni még most, de ez kihagyhatatlannak tűnt.

(#2629) Źşë' válasza Create. (#2628) üzenetére


Źşë'
addikt

amúgy kb ennyinek kellene lennie, de hát ezek az idióta árazások, ami egyszer felmegy rohadt nehezen esik vissza - gondolok itt a bányászáskori vga hiányra, mikor felmentek rohadtul az árak :/ de vissza már nem estek, szvsz ennek is köszönhető a majdnem fél millás 2080Ti árcédula, aminek maximum a felének szabadna lenni

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2630) Create. válasza Źşë' (#2629) üzenetére


Create.
addikt

A bányászláz egy dolog volt, de akkor 220ft volt egy dollár most meg majd 300ft. Ezen nem segít az se, ha van készlet belöle. ès van egy olyan érzésem, hogy a drága jó forintunk szépen lassan, de folyamatosan romlani fog, amíg el nem éri az újabb világválság (aztán mehet az államcsöd is szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#2631) koko52 válasza Create. (#2630) üzenetére


koko52
veterán

Ugyan már, nincs itt probléma. A fontos emberek pénze euróban, frankba és dollárban van. A kis ember az kutya. A fizetések emelkedtek kicsit, jobb lett az élet itt a reakció. -10%-ot a forintnak. Nem véletlenül nem akarnak eurót. Lassan a románoknak meg a bulgároknak is lesz, pedig ott van szegénység (mert itt ugye nincs)
[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2632) Create. válasza koko52 (#2631) üzenetére


Create.
addikt

Ès ha jól emlékszem romániára 30évet jósoltak, hogy az eurot bevezessék, nálunk meg talán 15-öt? Ennyire jól teljesít magyarország. Majd kíváncsi leszek mi lesz itt, ha elzárják az uniós csapot. De ez már nem ide vágó téma egyébként, csak nagyon sajnálatos.

(#2633) mucsácsó


mucsácsó
tag

Sziasztok!

Megjött a mai nap végre a gépem (VGA-ból végülis ő lett: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6). Nem is vágtam, hogy ezen a GIGABYTE felirat ilyen RGB világítós :P

Túlvagyok a windows installon, updatek megvoltak, elvileg driverek is rendben, úgyhogy kezdésnek csináltam is egy ilyent Superposition Benchmark tesztet, ezt láttam itt többen is csináltátok - nem tudom, hogy mennyire normális (bár az a 72 C lehet picit magas így elsőre, nemvágom...):

van valami javaslat, amire figyelnem kéne? :) vagy esetleg az Geforce driveren belül állítani bármit?

felraktam ezt az AORUS ENGINE programot, most így néz ki - megmondom őszintén semmit se mertem állítani rajta, kicsit úgy érzem magamat mint a szűzlány a tudjuk mivel... :D

vagy van esetleg még valami program/driver, ami ajánlott lenne? :)

köszi, és bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, még "új" vagyok a témában így egy bő ~15 év PC-gaming kihagyás után :D

[ Szerkesztve ]

(#2634) Create.


Create.
addikt

Na basszus csak nem hagyott nyugodni ez a zero fan dolog, letöröltem az msi afterburnert meg az ilyeneket és csak az expert toolt raktam fel, átraktam megint 2-es bios állásba és egyből jó a 0rpm. Csak jó lesz itt a win10 clean install hamarosan.

(#2635) Glaz-dozfhut válasza mucsácsó (#2633) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az Aorus engine-t nem is feltétlen kell futtatni, ha csak nem akarsz egyedi hűtés profilt alkalmazni vagy downlockolni az órajeleket. Túlhúzni meg szükségtelen, pláne, hogy melegnek ítéled. Szóval vedd ki a programból a windows-al való automatikus indulást, ha gondolod, amúgy sok vizet nem zavar.
Egyébként meg nem kell csinálni vele semmi különöset. Használod. Ha nincs a házadon belül valamirevaló légáramlás, arról nem árt, ha gondoskodsz. Mondjuk a használt mérőprogram rendesen megizzasztja, a játékok általában nem így terhelik, viszont sokkal hosszabb ideig. Én még tudtam a gépház oldalára ventilátort szerelni és az bevált a passzív hőfokokra nézve. Manapság már nem divat az olyan kialakítás a sz.gépház oldalán.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2636) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2635) üzenetére


Create.
addikt

Nekem kb itt a vége, de nem nagyon szórakoztam vele 2055/7900Mhz-t tartott, de rakom is vissza alapra felesleges húzni:

[ Szerkesztve ]

(#2637) Create. válasza mucsácsó (#2633) üzenetére


Create.
addikt

Ha melegnek gondolod, akkor keresd meg azt a fordulatszámot a ventilátornál ami még neked nem zajos és állítsd be úgy a görbét. Így egy kicsit magasabbra is fog boostolni.

(#2638) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2636) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Lesz még jobb. Ezért mondtam, hogy várom a telet. Furcsa mód skálázódik a mérőprogram. Említettem a régebbi tapasztalatom vele és meg is útáltam valahol. Hülyére húztam a régi kártyát, azaz többször lehalt a gép, mire az általam hitt maxot ki tudtam hozni belőle, erre csinál nekem 20-al több pontot. Az 5628-as eredményeddel összevetve, az hűvösebbről indult egy jó tízessel, a minimál fps-ek magasabbak és maximális is. Minimális OC-vel. Magyarul közelebb van az ideális működéshez. + 10% fogyasztással nem lett annyival jobb eredmény az utóbbi.
Vagy, ha azt mondod ezzel, hogy nézzem meg én is a kártya végteljesítményét, akkor jó; megteszem. lassan

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2639) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2638) üzenetére


Create.
addikt

Na annyira nem felhőtlen a dolog, szerintetek ez garis probléma vagy jól van ez így? [link] minden venti indulásnál és leállásnál ezt csinálja. Ha már forog normálisan, akkor nem ad ki hangot.

[ Szerkesztve ]

(#2640) mucsácsó


mucsácsó
tag

Köszönöm szépen a tippeket, majd játszogatok vele :)

Hangosnak nem volt hangos eddig a gép, pedig nyomattam Control illetve Gears 5-öt maxra húzva, nem volt para sztem egyik hűtő sem :) (NZXT H500-ban bújnak a dolgok :B )

(#2641) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2639) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Alig ismertem meg az arcodat!
Egyébként tudtad szemrevételzni a belsejét? Kábel nem lóg e oda? Eddig nem hallottad? Ha nagyon zavaró, szerintem nem utasíthatják el az igényedet. Mondjuk üzletpolitikától is függ. Magyarul, van az a tetű bolt, amelyik visszadobná. Nem tudom m

- Glaz-doz-fhut -

(#2642) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2641) üzenetére


Create.
addikt

Mióta be tudtam állítani a 0rpm-et azóta lettem figyelmes rá. 45-50fok körül van passzív hütés mellett, ha már felmelegedett egyszer. és van egy pont amikor lehül leáll, felmelegszik elindul és ilyenkor ez hallható. Be tudom állítani, hogy 55fokig legyen passzív és akkor nem tudja ezt csinálni, vagy ha fixre vissza rakom a venti fordulatot akkor se csinálja. Csak na nem 1-2 forintos cucc.

Másik dolog amit nem értettem, hogy ha hozzányultam a ventiszabályzóhoz a gainwardoshoz, akkor hiába lett jobb hömérséklet meg ilyenek, 4800körül dobott a superposition. Ha alapra vissza állítottam a profilt akkor meg 5500 pont.

Ja és visszaraktam reggel az 1-es bioss állásba és ugyanúgy megy a 0rpm, amikor elvileg nem szabadna neki.

Igen ma kaptam az avatart meg:D

[ Szerkesztve ]

(#2643) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2642) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Egyébként a gyártói programmal szabályzod vagy afterburnerrel? Mert ez utóbbira mások is panaszkodtak, hogy ront a teljesítményen. A zörgés nem lehet a csapágy típus sajátossága? Fogalmam nincs.

- Glaz-doz-fhut -

(#2644) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2643) üzenetére


Create.
addikt

Ha a gyártóival akkor volt a 4800pont superpositionban. De nem is értem. Most csak az msi after van fent és jó pontokat ad. (egyszerre csak egy ilyen program volt fent, wint is újra raktam már). Lehet ez sajátosság, nem tudom. Azt mondták fogjam le egyessével, ha csapágyas akkor meg kell szünjön vmelyiknél. Ha nem akkor valami más rezonál be. De amúgy én is úgy leszek vele, hogy ha nem kell még nem küldöm vissza, mert jó a teljesítmény, ha pörög a venti akkor nincs ilyen (de ugye még nem sokat használtam, majd hétvégén jobban játszok is rajta).

Egy srác másik topikban írta, hogy neki az elözö két giga kártyája volt ilyen, a mostani meg még coil whine-ol is mellé. Szóval lehet ez már gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#2645) , válasza Create. (#2644) üzenetére


,
addikt

Az 1000-es széria óta a Gigabyte kártyák védjegyévé vált már a kerregő venti.

(#2646) nyul105 válasza , (#2645) üzenetére


nyul105
senior tag

De ez gainward. Nekem 960 giga kerregett picit. De nem mindig csak nehanapján.

[ Szerkesztve ]

(#2647) , válasza nyul105 (#2646) üzenetére


,
addikt

Tudom, hogy ez Gainward, de nem azoknál szokott ez tömegesen előfordulni, hanem a Gigabyte-oknál.

(#2648) Glaz-dozfhut válasza nyul105 (#2646) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem is volt gigabyte. Az csak akkor kerreget, ha forgott a venti.
Csak vicc volt.

- Glaz-doz-fhut -

(#2649) qad


qad
senior tag

Nem bírtam magammal és feldobtam ideiglenesen a régi épített vízhűtésem felét a Manli RTX 2060 Gallardo-ra

(#2650) Create. válasza Glaz-dozfhut (#2648) üzenetére


Create.
addikt

Na a baj mindig csőstűl jön alapon megdöglött az alaplapom is. Így megy vissza gariba a kártya is meg a lap is. Szóval most hetekig nem lesz gépem. Ha elfogadják a vga-t hibásnak akkor ezt választhatom helyette:

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.