Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Create. válasza Faterkam (#2900) üzenetére


Create.
addikt

Majd jelezd már, ha be van építve, hogy a venti indulásakor és leállásakor van-e kerregő hangja.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#2902) Faterkam válasza Create. (#2901) üzenetére


Faterkam
addikt

Jaj, remélem nem, mert akkor viszem vissza! nekem pont az a lényeg, hogy ne menjen a venti, ha melózom rajta. Pörögjön akkor, ha a gyerek játszik!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2903) Create. válasza Faterkam (#2902) üzenetére


Create.
addikt

Csak amikor beindul a venti meg amikor leáll akkor volt régebben ilyen probléma, természetesen passzív módban nem lesz hangja se. Csak azért lennék kíváncsi, mert lehet már javították ezt a problémát. Nekem a gainwardom csinálta ezt, cserélték aorusra, ezzel pl semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2904) , válasza Create. (#2903) üzenetére


,
addikt

Eddig amikkel találkoztam kerregő Gigabyte kártyák, azok közül egyik sem új korától kezdve csinálta, hanem csak később jött elő a probléma. Ha új korától kezdve csinálja egy kártya, ott egyszerű a helyzet, mert el kell állni a vásárlástól.

(#2905) Create. válasza , (#2904) üzenetére


Create.
addikt

Nekem nagykerből volt, így esély se volt elállásra, de kicserélték, nekem ez a giga aorus jelenleg pozitív csalódás volt, nagyon jó kártya. Remélem nem lesz vele gond később se. Defaulton használom, még a venti fordulatot se kellett állítanom.

[ Szerkesztve ]

(#2906) Faterkam


Faterkam
addikt

Én jó pár éve agyalok mire váltsak át, de most olyan 10e Ft volt a 1660Ti és ez közt.. A gyerek látott valami külön RTX-es Minecraft kiadást, amit csak ezek a kártyák támogatnak, így hirtelen felindulásból megrendeltem ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2907) Faterkam


Faterkam
addikt

Kicseréltem a VGA-t a gépben, feltettem az új drivert, alapon ezt tudja, marad is így :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2908) qad válasza Faterkam (#2907) üzenetére


qad
senior tag

Üdv a klubban. Kicsit soknak találom azt a 72 Celsius fokot. Nagyon kicsi és rosszul szellőző a házad? Próbáld ki levett ház oldallal is ugyanezt a tesztet.

(#2909) mcs válasza qad (#2908) üzenetére


mcs
veterán

Ha a legalapabb Windforce van neki, akkor teljesen normális hőmérséklet. Az MSi Ventus is felmegy 73-74re.

(#2910) Faterkam válasza qad (#2908) üzenetére


Faterkam
addikt

Zalman Z9 Plus házam van, az íróasztalba betéve. Egy oldalt szellőzik. Hangja semmi szinte!

Ez a kártya pontosan, a leg alapabb Gigabyte :)

GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6G

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2911) qad válasza mcs (#2909) üzenetére


qad
senior tag

Azt hittem a 3 ventilátoros verzió lesz megvásárolva, akkor bocsánat, ezt benéztem.

(#2912) Faterkam


Faterkam
addikt

Erre nincs valamelyikőtöknek ötlete? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2913) qad válasza Faterkam (#2912) üzenetére


qad
senior tag

A pci eszköz az nekem is ott figyel az eszközkezelőben. Nekem az a sanda gyanúm hogy azt a csatlakozást jelzi a pci-e videokártyán ahonnan a 3D-s virtuális szemüveg kapná a tápot. Ha minden igaz usb-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#2914) Faterkam válasza qad (#2913) üzenetére


Faterkam
addikt

Erre a hardver azonosítóra nekem is az RTX 2060-at dobta a Google:
PCI\VEN_10DE&DEV_1ADB&SUBSYS_3FC11458&REV_A1

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2915) mcs válasza Faterkam (#2912) üzenetére


mcs
veterán

Ez az USB Type C vezérlője lesz a gpunak.

(#2916) Faterkam válasza mcs (#2915) üzenetére


Faterkam
addikt

Az mi hogy, merre? Nem is tudtam, hogy van ilyen rajta. De csatlakozót nem láttam rajta. :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2917) mcs válasza Faterkam (#2916) üzenetére


mcs
veterán

Nem sok RTXen van C csatlakozó, de ettől függetlenül a gpu tartalmazza a vezérlőt. A Thunderbolt támogatas miatt van benne. Nálam sincs a Ventuson, de a driver telepítője felteszi.

[ Szerkesztve ]

(#2918) , válasza Faterkam (#2912) üzenetére


,
addikt

Viszont azoknak onnan el kéne tűnnie, ha minden driver telepítve van.

(#2919) Faterkam válasza mcs (#2917) üzenetére


Faterkam
addikt

De akkor miért nem tesz fel drivet hozzá? :F

Mi az az Nvidia NGX? mert azt feltette, de a régi kártyán ilyen nem volt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2920) mcs válasza Faterkam (#2919) üzenetére


mcs
veterán

Ott kellene lennie a telepítőben a komponensek között az USB C drivernek is.

(#2921) Faterkam válasza mcs (#2920) üzenetére


Faterkam
addikt

Az nem csak a Win10-es Driverben van? Nálam még Win7 van fent!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2922) Archttila válasza Faterkam (#2921) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor az lesz a gond.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2923) Create.


Create.
addikt

Na csak megnéztem mi a vége nálam a vga-nak, a venti vezérlést alapon hagytam. Nem fogom így használni, mert minek, megnéztem gears5 beépített benchmarkját és 3fps-t jelentett, szóval nem éri meg, de azért na. ;]

szerk.: superposition-ban elértem a 6000 feletti pontot +1200 a vramnak, de firestrike állandóan kidobott, így gondolom nem is volt stabil. +1300-al meg már artifactolt is, de még lefutott a superposition teszt.

[ Szerkesztve ]

(#2924) dannyl válasza Faterkam (#2921) üzenetére


dannyl
addikt

Milyen apropóból használsz win7-et? :F

(#2925) mcs válasza dannyl (#2924) üzenetére


mcs
veterán

Na ja. Hardver, és főként proci kihasználás szempontjából minden idők egyik legrosszabb Windows rendszere. :)

[ Szerkesztve ]

(#2926) Faterkam válasza dannyl (#2924) üzenetére


Faterkam
addikt

Megszokás, jól belakott rendszer. Laposon Win 10 van. Semmi okot nem láttam rá, hogy lecseréljem. :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#2927) dannyl válasza Faterkam (#2926) üzenetére


dannyl
addikt

Pedig számos ok van, és értelmetlen visszafelé tekinteni. Engedd szépen el a win7 kezét, és tegyél fel egy 10-est. Mindenki a 10-re fejleszt, és már több, mint 4 éve megjelent.

(#2928) Create.


Create.
addikt

játszik valaki gears of war 4-el? Sokszor droppol az fps 40 körülire is akár, a vga meg 30-40% körül mocorog, a proci meg 30%. Ha 4k-ra rakom akkor is ilyen. A beépített benchmarkban 60% körüli a vga kihasználtság és átlag 130fps van, itt nem is esik be az fps. Esetleg tud valaki valami megoldást rá? Neten semmi értékelhetőt nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#2929) mcs válasza Create. (#2928) üzenetére


mcs
veterán

Az Unreal Engine 4 eleve képtelen normálisan skálázódni 4nél több magra, és bénán is optimalizálhatták a játékot. Az Unreal Tournament alpha se gyorsult nálam sokat a prociváltással i3 8100ról, bezzeg az ősrégi Unreal Tournament 3at szó szerint seggbe rúgta a +2 mag.

[ Szerkesztve ]

(#2930) Create. válasza mcs (#2929) üzenetére


Create.
addikt

hát jó, de akkor min fut normálisan? Mert mindenhol azt olvasni, hogy gyengébb gépeken is stabil 60fps meg van simán és hogy milyen jól optimalizált a játék.

(#2931) mcs válasza Create. (#2930) üzenetére


mcs
veterán

Kapcsold ki a procin az SMT-t, és úgy nézd meg, hogy mit alakít. Esetleg még NV driverben az ,,összefűzött optimalizálással" játszadozz.

[ Szerkesztve ]

(#2932) Create. válasza mcs (#2931) üzenetére


Create.
addikt

Driverben már próbáltam mindent. Inkább hagyom a francba, végigjátszom így, a gears 5 már csak jobb lesz ilyen téren. Azért köszi.

(#2933) mcs válasza Create. (#2932) üzenetére


mcs
veterán

Még a proci órajele jutott eszembe, hogy fixen állítottad be 4 ghzre vagy megy közben a takarékosság is, ami által néha ledobálgatja?

(#2934) AAAgold válasza Create. (#2930) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Mert mindenhol azt olvasni, hogy gyengébb gépeken is stabil 60fps meg van simán"

mondd te is, hogy megvan a fix60fps és kész :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2935) Create. válasza mcs (#2933) üzenetére


Create.
addikt

Fix 4ghz-n van, Nem tudom másképpen állítani.

AAAgold: az is egy megoldás😀

(#2936) qad válasza Create. (#2935) üzenetére


qad
senior tag

Nem tudom, hogy ténylegesen van-e köze hozzá, de már többször is olvastam a Fast Boot negatív hatásairól. Tesztelni nem teszteltem soha, mert nálam eleve ki van kapcsolva. Meggátolja az egyszerű belépésemet a biosba.

(#2937) Create. válasza qad (#2936) üzenetére


Create.
addikt

Én se használok fast bootot, akinek az számít, hogy pár mp-vel hamarabb bebootol, ott már bajok vannak szerintem.😀 Én is olvastam, de inkább a 3xxx topikban.

(#2938) qad válasza Create. (#2937) üzenetére


qad
senior tag

Esetleg az nvidia driverén belüli G-Sync teljes kikapcsolását javasolnám egy teszt erejéig. A H&G játékban okozott nálam mikro laggot.

(#2939) koko52 válasza Create. (#2937) üzenetére


koko52
veterán

A fast boot olyan faxa dolog, hogy az USB-s billentyűzettel be sem lehet lépni a BIOS-ba, mert mire bekapcsolja már úszott a lehetőség. Legalábbis nálam ez volt még Z97 idejében. Azóta kerülöm.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2940) qad válasza koko52 (#2939) üzenetére


qad
senior tag

Nem a gyorsasága miatt csinálta ezt. A fast boot miatt tiltotta az összes periféria csatlakozás érzékelését, ezzel is próbálta gyorsítani a bootolást. Ezért a fast boot bekapcsolása után bármilyen elképzelhetetlen sebességgel üthetted a billentyűzetet nem lépett be a biosba. A biosba belépés megoldás a leállítás utáni bios reset vagy a windows betöltése utáni segédprogram használata az asztalról, már persze ha feltelepítetted. A segédprogram semmi mást nem csinált, csak újraindította a pc-t és a bios menüig kalauzolt. Miután többször is lecumiztatott, azóta új gép összerakásánál első dolgom tiltani, mert hát természetesen alapból engedélyezve van az elindulása.

(#2941) koko52 válasza qad (#2940) üzenetére


koko52
veterán

Ezt írtam, mire aktív az USB addigra a Winben vagy. Nekem mondjuk alapból disabled és nem volt még olyan alaplapom amin enable lett volna.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2942) qad válasza koko52 (#2941) üzenetére


qad
senior tag

Nem tudom megerősíteni, de szerintem az usb/ps2 érzékelés tiltása változat a valószínűbb és nem a "mire aktív az USB addigra a Winben vagy", de ezt nem tudom csak közvetetten megerősíteni. Viszont az "nem volt még olyan alaplapom amin enable lett volna." részt az aktuális alaplapommal is tudom cáfolni. Asus Prime Z390M-Plus lapomat load optimize default settingsre tettem és képet csináltam a szóban forgó részről.

Z97-ről váltottam és ott is volt, bár már nem merném állítani, hogy mind a 2 alaplapná(Asus Z97 Pro Gamer/ Asrock Fatal1ty Killler) engedélyezve volt a fast boot.

(#2943) koko52 válasza qad (#2942) üzenetére


koko52
veterán

Giga B450 Aorus tuti, hogy disabled (most ez van nekem és sokat reseteltem a hangolások során) és a giga Z97 is az volt. Onnan tudom, hogy egyszer bekapcsoltam és akkor jött a meglepi majd a BIOS reset. Miután alapra állt, be tudtam lépni és disable volt a fast boot.
Persze másnál lehet máshogy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2944) AAAgold válasza qad (#2942) üzenetére


AAAgold
senior tag

Biztos, hogy a ps2 portot is figyelmen kívül hagyja a fastboot?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2945) ,


,
addikt

Alaplapfüggő, van, amelyiken Enabled alapértelmezés szerint, és van, amelyiken Disabled. Szintén alaplaptól függően szokott lenni állítási lehetőség arra is, hogy Fast Boot esetén miket engedélyezzen, és miket nem, ilyenkor testreszabhatod, hogy az a Fast Boot mennyire is legyen "fast", kérsz-e USB portokat a bootolás idejére, SATA portokat, PS/2 portokat, stb. Ha mondjuk nem kérsz USB port támogatást a boot idejére, attól még Windowsban fognak működni az USB portok, de a bootolás alatt nem fogsz tudni pl. belépni a BIOS-ba, ha USB-s billentyűzeted van.

(#2946) qad válasza , (#2945) üzenetére


qad
senior tag

Úgy látom te utána olvasottabb vagy nálam.. Egyáltalán nem olvastam utána, viszont ezek szerint jól írtam, hogy letiltja a gyorsabb bootoláshoz a periféria portokat hacsak nem állítod be külön vagy kapcsolod ki. Abból vontam le ezt a következtetést, hogy másodpercenként 6-8 leütésre sem lépett be a biosba xD.

(#2947) , válasza qad (#2946) üzenetére


,
addikt

Igen, olyankor nem veszi figyelembe az adott portokon lévő eszközöket a bootolás során (ha épp úgy van beállítva). De ez is alaplapfüggő, hogy a Fast Boot bekapcsolása alapesetben mivel jár.
Megnéztem most ezen a gépen, amelyikről írok, itt ezek az állítási lehetőségek vannak bekapcsolt Fast Boot esetén (amelyik vastag betűs, az az alapértelmezett ennél az alaplapnál, de másik alaplapnál teljesen más érték is lehet az alapértelmezett):
- SATA Support: Last Boot SATA Devices Only/All SATA Devices
- NVMe Support: Enabled/Disabled
- VGA Support: EFI Driver/Auto
- USB Support: Full Initial/Partial Initial/Disabled
- PS2 Devices Support: Enabled/Disabled
- Network Stack Driver Support: Enabled/Disabled

(#2948) alázógyík


alázógyík
őstag

Vizezett már valaki RTX 2060 Supert? :U

(#2949) Floyd80 válasza alázógyík (#2948) üzenetére


Floyd80
addikt

Mire készülsz? :) Milyen NYÁK van rajta, ettől függ, hogy fúrni kell-e a foglalatot vagy sem. Persze ha AIO és nem építettről lenne szó.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2950) alázógyík válasza Floyd80 (#2949) üzenetére


alázógyík
őstag

Információt gyűjtenék, hogy milyen megoldások lehetségesek.

Ez a vga van a gépemben.

Fúrás kizárt. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.