Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) vhunor válasza snecy20 (#2168) üzenetére


vhunor
őstag

Tapasztalataim szerint egy kis undervolt segíthet ilyen helyzetekben. Nálam gyári fesszel 1850-1980 MHz között minden volt terheléstől függően, 0,93V-on meg tartja az 1920 MHz-et mint a kisangyal ultra RT-s Tomb Raiderrel is.

(#2202) Lord Myn válasza csabsz13 (#2199) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Amikor év elején vettem a Ventus-t, kereken 120k volt az ára, míg a Gaming Z 15x ezer volt, ez bő 25%-os felár, ennyit biztos, hogy nem ér meg pluszban (legalábbis nekem). A Ventus még mindig 120 körül van most is, a Gaming viszont lement 13x ezerre, ennyiért azért már elgondolkodtató a jobb hűtés/halkabb kártya.

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2203) kerti008 válasza csabsz13 (#2199) üzenetére


kerti008
aktív tag

Logikus mert altalaban 3 ev garanciaval aruljak a 2060-asokat. Ami tonkremegy 3 ev alatt az a gyarto hibaja elvileg cserelik. (a garancia ugyintezes minosege az egy mas kerdes) En a vga-k hoskoraban, mindig VGA huto cserevel kezdtem az uj kartya installalasat mert nem szerettem a hangos huteseket. (1999-2006) Utana kimaradt par ev, vettem Xbox-okat de a Quake 2 RTX miatt megint szetszedtem a gepemet. :DD

(#2204) Floyd80 válasza SkyTrancer (#2198) üzenetére


Floyd80
addikt

A feszültséget is levetted? Mert a hőmérséklet nem igazán változott, mondjuk a szobáé nőtt 1-2 fokot, de 1800 környékén is 67-68 fok.

Undervolt meg gondolom ezzel a voltage curve editor-ral az MSI AB-ben az egyetlen lehetőség.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2205) SkyTrancer válasza Floyd80 (#2204) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Ebben az esetben nem vettem vissza
Az maradt gyári
Már így is drasztikusan hűvösebbnek kéne lennie a kártyának. pláne undervolt-tal ( -5c )

(#2206) joker1220 válasza SkyTrancer (#2205) üzenetére


joker1220
őstag

Egyébként az sem mindegy hogy a processzorod mennyire melegszik. Nekem alap órajelen a proci prime 95 blend teszt alatt nem megy feljebb 53 foknál. A kártya tesztek alatt nem melegszik 65 fok fölé. Ha felhúzom a procit 3.2 ről 4 Ghz re és adok neki plusz feszt, akkor már terhelve 63-65 fok a CPU, ilyenkor a kártya tesztek alatt 68-70 fok körül mozog...

Szóval ha a CPU hűvösebben dolgozik akkor a kártyánál is csökkenni fog a hőmérséklet valamennyit.

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#2207) SkyTrancer válasza joker1220 (#2206) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Nyilván ez sok mindentől függ.
Milyen proci, mennyire van kimaxolva az adott technológia stb
Kolléga azt szerette volna, hogy ne boostoljon annyira a kártya
Nálam pl a proci hőmérséklet nem releváns, mert nyitott a házam , és egyébként sem meleg a borda
El is várom tőle, hogy jó legyen :C

(#2208) Floyd80 válasza SkyTrancer (#2207) üzenetére


Floyd80
addikt

Szépen letisztult, gondolom nincs macska, rágcsáló a lakásban. Vagy ez üveglappal elfedhető?

Igen, ezen van macska :) Még ebben a melegben is.

Visszatérve a melegedésre, a VGA fűt be a procinak, gyakorlatilag a hő amit hátul kitol a házba azt szívja is be a proci, igazából ilyen szempontból szerintem mindegy, hogyan néz a cpu cooler a VGA-ra, sőt valszeg jobb lenne a backplate-re nézne, ezt anno a Radeon R9-cel már megtapasztaltam.

De most levettem 0.95-re a feszt 1.050-ről (ezen a voltage curve editoron kell állítgatni) és most már megvan a 61 fok és a boost is megmaradt 1900 környékén, úgyhogy alakul.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2209) mcs


mcs
veterán

(#2210) SkyTrancer válasza Floyd80 (#2208) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Na akkor jó lesz ;)
Ha most a nyarat jól viseli, télen még jobb lesz

Igen, oldalt van neki egy felszerelhető lap, csak éppen akkor raktam be a "segéd" 14cm-es fan-t
és le volt szedve addig
Macska, és egyéb jószágok nincsenek itt :)

** mcs

Lefagytam, pedig 28fok van még most is..... :D

[ Szerkesztve ]

(#2211) Floyd80 válasza SkyTrancer (#2210) üzenetére


Floyd80
addikt

Viszont nincs idle, ha fix voltage-re teszem...

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2212) SkyTrancer válasza Floyd80 (#2211) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

azt nem tudom, én csak a core clock-ot próbáltam, hogy mi van ha...
Ilyenkor marad 300-on
Emlékeim szerint amikor saját voltage görbét állítottam be, akkor is maradtak az értékel változatlanok, csak épp 0.975v alatt
Jobb hijján Viber alatt így néz ki ilyenkor :

(#2213) Floyd80 válasza mcs (#2209) üzenetére


Floyd80
addikt

Gondolom nem fogod betenni a Radeon Hope topicba. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2214) Floyd80 válasza SkyTrancer (#2212) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, úgy néz ki ez ilyen, elmentettem profilba és game előtt bekapcsolom. Előtte a Radeon-nál működött az undervolt és az idle is megmaradt, na mindegy.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2215) Floyd80


Floyd80
addikt

The regular RTX 2060 is the only card of the bunch with 6GB of GDDR6 memory mated to a 192-bit bus. Every other SKU has 8GB of GDDR6 memory and a 256-bit bus, including the RTX 2060 Super, hence the higher memory bandwidth.

Mondhatni, hogy super átverés azoknak, akik nemrég vettek 2060-at? + 2GB és 256 bit.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2216) koko52 válasza Floyd80 (#2215) üzenetére


koko52
veterán

Hiába lesz több ram és szélesebb sáv ha nem megy több adat és nem bír több textúrát. Ha kérné a +2GB vramot és a szélesebb sávot akkor lagok lennének jelenleg. Ez egy parasztvakítós VGA lesz. + pénzért veszel felesleges dolgokat. Mint az RX 570 4GB és 8GB verzió. FPS különbség nulla.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2217) snecy20 válasza Floyd80 (#2215) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, nem túl korrekt... pillanatok alatt el is értéktelenítette ezzel a régi kártyákat az nVidia.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2218) koko52 válasza snecy20 (#2217) üzenetére


koko52
veterán

De nem lesz több számoló egység. Hiába kapsz nagyobb zsákot szélesebb szájjal ha csak ugyan azzal a kezeddel tudod megpakolni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2219) mrzed válasza Floyd80 (#2215) üzenetére


mrzed
senior tag

Ez most már hivatalos?
Volt már erről itt szó, de azóta sem találok erre utalást hivatalos nvidia oldalon.

(#2220) koko52


koko52
veterán

Ezt találtam, így már más a helyzet ha igaz:
We went ahead and listed all of the leaked 'Super' cards below:

Nvidia RTX 2080 Ti Super – new GPU
Nvidia RTX 2080 Super – RTX 2080 Ti GPU
Nvidia RTX 2070 Ti Super – new GPU
Nvidia RTX 2070 Super – RTX 2080 GPU
Nvidia RTX 2060 Super – RTX 2070 GPU

[link]

Viszont az árazás biztosan elviszi majd a többletet.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2221) snecy20 válasza koko52 (#2218) üzenetére


snecy20
veterán

Meglátjuk. Lehet hogy lesz azért egy kis teljesítménytöbblet, árcsökkentés mellett.
2060 kérdéses amiatt amit mondasz, de 2070 és 2080 esetén biztos hogy rosszul jár az, aki ezekben a hetekben vette még a régiekből.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2222) Lord Myn válasza koko52 (#2220) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én ezt találtam, de persze még ez sem hivatalos:

Állítólag aug. 21-én lesz csak a hivatalos bejelentés, szóval legkorábban őszre várhatóak a kártyák...

(Erősen gondolkodom a 2070 Super-en...)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2223) vhunor válasza snecy20 (#2217) üzenetére


vhunor
őstag

Ami miért is érdekelné őket? Vásárlói lojalitás? Hiszen nincs is érdemi konkurencia, max mutatóba.

(#2224) koko52 válasza Lord Myn (#2222) üzenetére


koko52
veterán

Itt már meg is dőlt amit én találtam, mert a te táblázatodban már a 2060 és a 2070 közt van a 2060 Super, nem pedig a 2070 GPU-t kapja. Ára is valszeg a kettő közt lesz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2225) snecy20 válasza vhunor (#2223) üzenetére


snecy20
veterán

A régi készletet még azért csak ki kell tolni / el kell adni. Eleve ezekkel a kártyákkal kellett volna kezdeniük tavaly ősszel / idén év elején.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2226) Lord Myn válasza koko52 (#2224) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, valahol kettő között van mindig a 'Super' kártya, kicsit közelebb az erősebbhez. A 2080-nál elég kicsi (~5%) a számolóegységek emelése, viszont 16 GHz-es RAM-okat kap (512 GB/s), illetve az órajelek is emelkedhetnek. Ha igaz lesz, legjobban a 2060 "fejlődik", mert kb. 15%-kal több számolóegység, 33%-kal nagyobb memória sávszél és +2 GB RAM.

A 2080 Ti Super-ről is hallottam pletykát, állítólag egy felezett memóriájú Titan RTX lesz, magasabb GPU órajellel (mint anno a Maxwell Titan X -> 980 Ti), szóval 384-bit 12GB RAM lesz rajta. Az ára gondolom csillagos ég alatt lesz kettővel... (mert ugye kell hely a Titan RTX-nek és a Quadro-knak is :DDD )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2227) snecy20 válasza Lord Myn (#2226) üzenetére


snecy20
veterán

"Ha igaz lesz, legjobban a 2060 "fejlődik", mert kb. 15%-kal több számolóegység, 33%-kal nagyobb memória sávszél és +2 GB RAM."

Akkor az közel lesz a 2070 teljesítményszintjéhez. Illetve inkább a 2070-hez lesz közel mint a régi 2060-akhoz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2228) , válasza snecy20 (#2227) üzenetére


,
addikt

Egyes hírek szerint az RTX 2060 Super a mostani RTX 2070 teljesítményét fogja hozni, csak jóval olcsóbb áron.

(#2229) envagyok válasza , (#2228) üzenetére


envagyok
veterán

Most úgy beszartam, hogy gyorsan meg is hirdettem a strix 2060-am :))

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2230) Lord Myn válasza envagyok (#2229) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egy pillantra én is elgondolkodtam ezen, azután rájöttem, hogy ősz (de még az augusztus végi bejelentés is) igen messze van és nyáron van több idő játszani, ráadásul most jön ki két ex-PS exkluzív QD játék is amit előrendeltem, úgyhogy majd 2 hónap múlva meghirdetem, még ha pár ezrest bukom is rajta ahhoz képest, mintha most adnám el. :B

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2231) koko52 válasza envagyok (#2229) üzenetére


koko52
veterán

Dehogy hirdetted. Viszont én adok érte 40-et ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2232) ,


,
addikt

1 hét múlva minden kiderül :)
Legalábbis ha igazak a hírek, akkor június 21-én lesz a hivatalos bejelentés.

(#2233) Floyd80 válasza Lord Myn (#2230) üzenetére


Floyd80
addikt

Valahol július közepét írnak, lehet attól is függ mennyire lesz komoly a Radeon 5700. Kb. +10% az AMD prezijén 1440-ben, de előbb előzzék meg a Vega 56-ot, na jó ezt csak viccnek szántam. :) Illetve ezt az 5700-et 1440-en hirdetik, de sztem itt is sokan még mindig csak FHD-ban használják (?) a 2060-at, magamból indulva ki.

[link]

Sztem azért ne rohanjunk eladni, inkább vegyünk még egyet, hátha jön a bányászkorszak v2.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2234) Lord Myn válasza Floyd80 (#2233) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igaz, valahol jún. 21-et írnak bejelentésre és július közepi megjelenést... Na mindegy, jövő héten kiderül, hogy lesz-e nyári megjelenés vagy sem.

Én is FHD@60-ban használom, de jó lenne felpakolni az RT-t jobban és ott eléggé limitál a sávszél, de főleg a memória mennyisége. Na meg jó lenne, az öreg FHD Dell-t is kicserélni és azt nem szeretném egyszerre a VGA-val, mert az már nagyon zsebbenyúlós.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2235) koko52 válasza Floyd80 (#2233) üzenetére


koko52
veterán

jön a bányászkorszak v2.
Bizony közeleg. 88 dodós ETH már 256 volt valamelyik nap.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2236) qad válasza koko52 (#2235) üzenetére


qad
senior tag

Jujj de király, hogy nem elég ha a megjelenéskor drágábban veszed meg a kártyát amivel pénzt buksz az 1-2 hónappal későbbi vásárláshoz képest, már maga a gyártó is olcsósítja a kártyádat nehogy érjen még valamit. Így cseréld a géped alkatrészeit, hogy ilyen ez az IT ipar.

(#2237) envagyok válasza qad (#2236) üzenetére


envagyok
veterán

Egész a bányászlázig ez volt.
1-2 évente feleződött a vga értéke.
1-2 éve pedig duplázódott :D
Ideje újra hozzászokni

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2238) joker1220 válasza SkyTrancer (#2207) üzenetére


joker1220
őstag

Nálam ez a tapasztalat :) Egyébként mindkettő befűt egymásnak :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#2239) qad válasza envagyok (#2237) üzenetére


qad
senior tag

Á bányászláz alatt következetes voltam. Na de a 3-4 hónapos új sorozatú kártyákat nullázni..... Veszek majd intelt amíg át nem vernek ott is. DD

(#2240) mcs


mcs
veterán

Na úgy tűnik, hogy nálam a tápcsere nem enyhítette a Ventus cicergését, pedig most elvileg valóban jó minőségű tápot (Bitfenix Formula Gold 550) kapott. :D
Persze az FSP Hyper M-től ideje volt már megszabadulnom.

[ Szerkesztve ]

(#2241) Lord Myn válasza mcs (#2240) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hm, nálam nem nyekereg a Zalman 600 alatt, pedig csak bronzos a táp.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2242) mrzed válasza mcs (#2240) üzenetére


mrzed
senior tag

Szerintem rossz irányból közelítik meg ezt a problémát: ez nem hiba, hanem feature, írhatnának rá egy alkalmazást, vagy kezelhetné a ledvezérlő, mondjuk elcicereghetné a Csillagok Háborúja főcímzenéjét. :))

(#2243) mcs válasza Lord Myn (#2241) üzenetére


mcs
veterán

Úgy tűnik, hogy muzsikus kártyát fogtam ki. :D
Persze nem zavaróan hangos, de észrevehető.

(#2244) mcs válasza mrzed (#2242) üzenetére


mcs
veterán

Erről ez jutott eszembe kapásból: [link] :DDD

(#2245) Źşë' válasza Lord Myn (#2222) üzenetére


Źşë'
addikt

nvidia jól kisajtolja a pénzt a vásárlóiból :W

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2246) AAAgold


AAAgold
senior tag

2 hónapnyi vsync on meglepő módon jelentősen csökkentette a coil whiningot, úgy látszik, "bejáratódtak" a tekercsek

Kikapcsolva a vsync-et megszűntek a rohadt idegesítő fps dropok is végre

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2247) snecy20


snecy20
veterán

Várhatóan RTX 2060 MSRP $349 -> RTX 2060 Super MSRP $429, nem tudom ez így kinek fogja megérni. :U

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2248) Lord Myn válasza snecy20 (#2247) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkor nagy árzuhanásra nem számíthatunk... :( (Pedig pályázom egy 2070 Super-re)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2249) koko52 válasza snecy20 (#2247) üzenetére


koko52
veterán

Akkor ennyit arról, hogy RTX 2060 alatt lesz a SUPER 100 dodóval. Annyival lesz drágább amennyivel gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2250) Lord Myn válasza koko52 (#2249) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Lehet, hogy félreértettük és azt mondták, hogy FELETTE lesz 100 dodóval... :))

Egyébként az nvidia nem hülye, tudja, hogy nyeregben van/lesz még az RX 5700-asok megjelenésével is, főleg, hogy custom modellek csak augusztus közepére jönnek azokból... Max. utána csökkentenek egy kicsit árat.

"War does not determine who is right - only who is left."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.