Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) koko52 válasza qad (#2050) üzenetére


koko52
veterán

Ne a GHz-ből indulj ki mert tévúton jársz. Az IPC-t növelték az új Ryzenben. Így alacsonyabb GHz-en is többet hoz mint a 9900K. Vagy nézd vissza a régi generációt, hiába voltak akkor magasabb Ghz-ek AMD-nél mint most, fele ennyit se tudtak még több maggal sem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2052) qad válasza koko52 (#2051) üzenetére


qad
senior tag

Az igaz hogy az FX-es amd procikat hiába húztad csak melegedtek és teljesítményük meg nem nőtt arányosan az energia felvételükkel. Abból indultam ki hogy a pletykák arról szóltak hogy IPC növekedés lesz 15% körül és a jobb példányok 5 GHz körüli sebességet érnek el, és ezt a kettőt infót együtt kezeltem. Tudom szép álmok hogy még olcsó is legyen, de hátha az amd úgy dönt hogy a piaci részesedé növelése a későbbi áremeléssel hasznosabb lesz mint most épphogy az intel alá árazva adja a procikat. Na és az új videokártyákról ne is beszéljünk, ha úgy árazzák és készletezik mint a radeon VII-et akkor megint felejtős. Pedig kb 10 év után(mikor volt kiadva a 2900 XT? :D) adtam volna neki még egy esélyt. Ja és álmodni is lehet de várjuk meg a teszteket. A 2060-at is hogy lehúzták mert csak az RTX nézték, de teljesítményben 40% körüli űrt hagyna hátra ha nem lenne. Amúgy még nem is játszottam olyan játékkal mai RTX használatot engedélyez, ennyire érdekel. Lehet letöltöm az új metro virgábolti változatát egy teszt erejéig, hacsak nincs valakinek tapasztalata és azt mondja hogy élvezhetetlen ezen a kártyán az RTX on.

(#2053) koko52 válasza qad (#2052) üzenetére


koko52
veterán

Ezek az 5ghz plegyik beégtek a köztudatba, ezt magunknak köszönhetjük. De ez nem változtat azon, hogy olcsóbban jobb procit kapsz AMD-től.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2054) qad válasza koko52 (#2053) üzenetére


qad
senior tag

Olcsóbb jobb proci nem érdekel. A játékra való csúcs procit akarom, de persze nem minden áron. Arról nem beszélve ha a két csúcs proci között(amd vs intel) ~5% különbség lesz árazásban akkor megint intelt veszek. Videokártyánál már eljátszották az esélyüket nálam és amint hallom az új amd prociknál is erős inkompatibilitási problémák is vannak. Legalábbis a 3000 MHz-es memóriáknál biztos.

[ Szerkesztve ]

(#2055) koko52 válasza qad (#2054) üzenetére


koko52
veterán

Hol hallod? Még ki sem adták.
Nálam az Intel lőtte ki magát az elmúlt 6-8 évével. De én mindig a józan ész híve voltam, ha Intel jön olcsóbb és jobb procival akkor azt veszek. Erre az esély 2022-ig nulla.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2056) , válasza pergabb (#2045) üzenetére


,
addikt

FullHD monitorom van nekem is, mindig max beállításokkal játszottam, és mindig VGA limitem volt i7-6700 + GTX 1080 páros mellett. Ha esetleg erősebb processzorra váltanál, akkor minimum egy i7-8700 az, ami egyáltalán szóba jöhetne, de szerintem egy GTX 1080 / RTX 2060-as VGA mellé értelmetlen lenne. Az i7-7700 nem igazán mondható ténylegesen erősebbnek a mostaninál, a Ryzen 7 1700 / Ryzen 5 2600 meg aztán főleg nem.

(#2057) , válasza koko52 (#2047) üzenetére


,
addikt

Egy kategória a kettő, tudom, azért is írtam, hogy ha a GTX 1080 mellé elég volt, akkor az RTX 2060 mellé hogyne lenne már elég?

(#2058) qad válasza koko52 (#2055) üzenetére


qad
senior tag

Nem hallottam és sehol, én is arról beszélek amiről te, a már kiadott olcsóbb "jobb" prociról, nem a még meg sem jelentről.
A meg sem jelentről csak ennyit mondtam: "A játékra való csúcs procit akarom, de persze nem minden áron. Arról nem beszélve ha a két csúcs proci között(amd vs intel) ~5% különbség lesz árazásban akkor megint intelt veszek." , de ott van a HA és a LESZ.

"Erre az esély 2022-ig nulla." Oszd meg ha tudsz valamit, hogy időben kezdjek hozzászokni az amd hajtotta 2060-hoz, meg utána kell olvasni mit érdemes venni alaplapban(a megjelenés és a tesztek után hátha bevállalom-e a legújabb chipsetet).

(#2059) AAAgold válasza qad (#2054) üzenetére


AAAgold
senior tag

nincs erős inkompatibilitási gond a Zen+ prociknál a memóriával - tán ha 1-2 fajta van, amit nem szeret, de gyakorlatilag bármelyikkel elmennek a gyártó által megadott értéken

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2060) qad válasza AAAgold (#2059) üzenetére


qad
senior tag

Az hogy másik memóriát kell venned mert fagy, lassul és elhalálozik(kék és fekete) az erős inkompatibilitás, szerintem. Már vagy fél éve olvastam de emlékeim szerint zen és zen+ is érintett volt. Remélem a zen 2 -nél ezt a problémát száműzik már, ez elődök példájából tanulva. Jó lenne ha (reményeim szerint teljesít a zen2) megjelenéskor hibátlanul összerakható lenne egy konfig és ne kelljen már mások által leírt tapasztalatokat olvasni hetekkel később, hogy milyen ramokat vegyek hozzá

(#2061) koko52 válasza , (#2056) üzenetére


koko52
veterán

Rtx 2060-am van és R5 2600 malmozik mellette. Húzva se lett több FPS-em. A VGA 99-100%-on van, a procid 30-50. Ez VGA limit. A 2070-is mehetne mellé. A 2080-ba már hagyna.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2062) AAAgold válasza qad (#2060) üzenetére


AAAgold
senior tag

lécci ne terjeszd a butaságot, inkább nézz be a ryzen topicba és kérdezz...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2063) , válasza koko52 (#2061) üzenetére


,
addikt

Tudom, hogy VGA limit van Ryzen 5 2600 mellett is, nekem is van Ryzen 5 2600-am (amiket felsoroltam mindegyik van: i7-6700, i7-8700, Ryzen 7 1700, Ryzen 5 2600). Ezért írtam, hogy egy ilyen kaliberű VGA mellé bőven elég az i7-6700 (már a Ryzen 7 1700/Ryzen 5 2600 páros is elég). Ha mindenképp váltani kellene a 6700-ról, az első lépcsőfok ami egyáltalán szóba jöhetne, az az i7-8700 lenne, de akkor már érdemes lenne VGA-ból is valami erősebbet választani.

(#2064) Archttila válasza koko52 (#2061) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem is ilyen konfigom van. Pont a minap neztem ezzel kapcsolatban egy YT videot. Ryzen 2600-at teszteltek egy 2060 tarsasagaban alap, illetve 4GHz OC mellett, ahol azonos avg FPS-t produkalt mindket orajelen, viszont a 0,1% illetve 1%-os ertekek joval magasabbak voltak OC-val, szoval itt azert kijon az tuning elonye.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2065) caris1


caris1
tag

Sziasztok!

Melyik 2060 a legcsendesebb? Strix? MSI Gaming Z? Giga Gaming? Esetleg valami titkos tipp a középkategóriából?
Húzni nem szeretném, de ha ennyi pénzt kiadok egy kártyára, akkor inkább veszek a drágábbak közül, ha hallkabbak.

Köszi.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#2066) qad válasza AAAgold (#2062) üzenetére


qad
senior tag

Igazad van, mint ahogy írtam is, emlékeim szerint, de az emlékezetem csalt. Tehát csak a zen+ fórumot olvastam. :R

(#2067) Male válasza caris1 (#2065) üzenetére


Male
nagyúr

Hogy melyik a leg, azt nem tudom, mert nem tudom összehasonlítani, nekem Asus Dual O6G van, és halknak találom. ( bár saját építésű a ház, ami szintén elég jól lefog mindent )

(#2068) PeTeR_33 válasza caris1 (#2065) üzenetére


PeTeR_33
tag

MSI Gaming Z.
Csendesebb egy Palit,Gainward modellnél.
Néma csendesnek semmiképp sem nevezném.Hallani a ventiket..Főleg felpörgéskor van nagy hangjuk.
Holnap megy vissza ez is elállásba....

Gigabyte Aorus Extreme.
A szokásos hulladék műanyag burkolat ventillátor kombó.
Egyik barátom pénteken vett egy Aorust.Komolyabb venti fordulat felett kerreg az egyik venti.Lehet ott hatalmas hűtőborda,Csodálatos boost teljesítmény ha a burkolat és a ventillátorok hulladékok... GENERÁCIÓK ÓTA

Talán a legjobb modellnek az Asus Strixet és az EVGA csúcs modelljét lehet nevezni.

Csendesség szempontjából az ASUS Strix lehet a legjobb fórumtársak beszámolói alapján.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2069) Hauptmann válasza PeTeR_33 (#2068) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, nálam valahogy nem kerreg az Aorus vemtilátora, sőt a korábbi G1 1060 és 960 ventilátora sem. De itt van másik Aorus tulaj is a topic-ban, ő sem panaszkodik kerregésre.

(#2070) maajsz válasza PeTeR_33 (#2068) üzenetére


maajsz
senior tag

Nálam zeró kerregés van, OC-val nagy fordulaton sem hallom, pedig itt van az aszaton mellettem 50 centire a gépház. Coil whine sem jön elő, erősebb OC-nál sem, az anyaghasználat meg teljesen rendben van, "nagyobb" erőkifejtésre sem csavarodott a kari egy mm-t sem.

(#2071) dewil666 válasza PeTeR_33 (#2068) üzenetére


dewil666
őstag

Nálam volt 3 db 1060 xtreme 2db giga 1060 mini 1 db 1060 windforce, 1db 1070 giga mini.
Egyiknek sem kerregett a ventije.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#2072) Archttila válasza dewil666 (#2071) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az en 3 ventis Giga gamingem is rendben van.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2073) roliat válasza Kront (#2007) üzenetére


roliat
csendes tag

Lehet kicsit későn reagálok a kérdésedre, de azért megteszem. Nekem pontosan az általad említett modell van (EVGA XC ULTRA GAMING), iszonyat jó minőségű, masszív kártya. Nem ciripel, és a ventilátorok is halkan működnek, még 40-45%-os fordulaton is (kb. ez a maximum, amin láttam eddig, így tartja a 65-68 fokot). Ami esetleg picit zavaró lehet, hogy amikor beindulnak és amikor leállnak a ventik, akkor egy kis halk csörgő hangot adnak ki, de ez csak 1-2 másodperc kb., és miután felpörögtek, halkan működnek.

Összességében én nagyon elégedett vagyok a kártyával, viszont hozzá kell tennem, hogy nagyon kedvező áron tudtam hozzá jutni. A webáruházakban kb. 150-160k környékén van az ára, ~20k-val olcsóbban lehet kapni MSI GAMING, vagy Asus Strix modelleket. Ahogy előttem is írták már, ekkora felárat viszont nem biztos hogy megér, úgyhogy ha egy ilyen helyen veszed, akkor talán érdemesebb az utóbb említettek közül választani. Szóval én csak akkor ajánlom, ha jó áron tudsz hozzájutni, vagy ha nem számít a pénz, egyébként a minőségét tekintve szerintem a legjobb 2060-asok között van a helye.

(#2074) koko52 válasza roliat (#2073) üzenetére


koko52
veterán

Hát igen, itt már el kell gondolkodni, mert egy rtx 2070-et már 162-ért lehet kapni és nem gagyit! [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2075) PeTeR_33 válasza roliat (#2073) üzenetére


PeTeR_33
tag

Szia!

Nézd már meg kérlek,hogy a 40-45%-os ventillátor fordulat az mit jelent RPM-ben??

Az MSI-t visszaküldöm ezt tervezem venni.

Hmmm.Palit,Gainward,MSI Gaming.....

PCX elküld az anyába ha meglátja,hogy a 3.kártyát küldöm vissza... :DDD

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2076) qad


qad
senior tag

Új rekordot állítok be a Manli Gallardoval. Metro Exodus tajga pályán(erdős rész) elértem a csúcsot 75 fok(alig van hangja a videokártyának) és itt már ha kicsivel is de beesett 2000 Mhz alá az órajel(egy fps-el sem lett kevesebb). High beállítások dx12, rtx on, dlss on , testellation on.

Mi lesz nyáron? XD Hát rtx off az biztos... :D

[ Szerkesztve ]

(#2077) snecy20 válasza qad (#2076) üzenetére


snecy20
veterán

Egy jobb hűtéssel ez azért inkább 60-65 fok. És még tényleg nincsenek a lakásokban olyan melegek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2078) gyantaszuz válasza caris1 (#2065) üzenetére


gyantaszuz
tag

Gaming Z-nek jól hűtött házban szinte semmi hangja.
Szerintem jó vétel.

(#2079) qad válasza snecy20 (#2077) üzenetére


qad
senior tag

A hűtésnek semmi baja, sőt a meleg levegő felét kitolja a házból is, a többi hűtéssel ellentétben.Alapon nekem is 64-66 körül van a Far cry new dawn benchmarknál. Visszatérve az átlagos játékokhoz ha vsync off, azaz 120 fps felé engedem akkor 70-71 fokos lesz. Metro Exodusban vsync off, high+dx12+ rtx+dlss+tesselation on lett 75 fok és 66-85 fps(átlag 75 körül). Próbáljátok ki ti is, szépen el fog melegedni a kártyátok.

[ Szerkesztve ]

(#2080) maajsz válasza koko52 (#2074) üzenetére


maajsz
senior tag

180-at súrolja az a első "élhető" boltból.

(#2081) koko52 válasza maajsz (#2080) üzenetére


koko52
veterán

A megbízható bolt már élhető.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2082) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de már 3 éve nincs videokártyám így nem nagyon vagyok most képben, szóval a kérdésem az lenne, hogy FullHD-ra mennyire elég most egy RTX 2060-as kártya és vajon 1-2 évre előre gondolva?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#2083) snecy20 válasza kingpython (#2082) üzenetére


snecy20
veterán

2020 nyaráig még biztos nem lenne vele gond, elnézve a gépigényeket és VRAM-használatot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2084) PeTeR_33 válasza kingpython (#2082) üzenetére


PeTeR_33
tag

Szia!

Teljes mértékben elég.
Apró,de tényleg nagyon apró kompromisszumot kell kötni a leg gépigényesebb játékok esetén is a fix 60Fps eléréséhez.

Nekem egy hónappal ezelőttig GTX 1070em volt.
Az is hozta szépen a Full HD 60Fps-t.
A metro exodust játszottam egyedül Ultra helyett high beállításon.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2085) qad válasza kingpython (#2082) üzenetére


qad
senior tag

Full hd 60 Hz-es monitorhoz 60 fps-re tökéletes választás 2 évre legnagyobb részletességgel. Full hd 144 Hz-es monitorhoz 144 fps-re már most is kompromisszumos egyes játékokban és vissza kell venni a maximum részletességből.

(#2086) kingpython válasza PeTeR_33 (#2084) üzenetére


kingpython
aktív tag

Oké értem köszönöm szépen a segítségeteket!

Amúgy 60Hz-es a monitorom, csak pl. nagyon várom a Cyberpunk 2077 játékot és jó lenne, ha még ahhoz is bőven elég lenne FullHD-ban.

Most néztem pár teszt videót, és ahogy láttam 10-15 FPS-el gyorsabb csak a 2070 átlagban viszont jóval drágább.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#2087) PeTeR_33 válasza dewil666 (#2071) üzenetére


PeTeR_33
tag

Maajsz és Hauptmann

És ettől még a barátom kártyáján lévő ventilátor zörög??? Zörög!

Ez a jelenség úgy összességében jellemző a windforce és Aorus modellekre?? -Jellemző

Jellegzetessége ez a giga kártyáknak?- Igen

Hány ezer ilyen jellegzetes hibát mutassak?? :U

[link]

Ti mondtatok összesen 6 ellenpéldát.Én 20nál abba hagytam a számolást.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2088) Hauptmann válasza PeTeR_33 (#2087) üzenetére


Hauptmann
addikt

A haverodé lehet, hogy zörög, de a topiclakók többségének meg nem. Ennyi. Minden kártyából van rossz. Ismerős RTX 2070 Asusának meg az egyik ventilátora hol forgott, hol szorult. Ki lett cserélve garanciában, a másik ugyanolyan kártya tökéletes.

Kicsit túl van tolva itt a ph-n a Gigabyte fikázás, meg az MSI magasztalás (ez utóbbi nem konkrétan neked, hanem általánosan).

(#2089) PeTeR_33 válasza Hauptmann (#2088) üzenetére


PeTeR_33
tag

Én Aourust akartam rendelni az MSI Gaming után.
Mostanra a pénz nem érdekel.A csúcs modellt akarom.
Erre hív a barátom,hogy az egy napos Aorusnak a ventije milyen csúnyán zörög.
Csupán bizalmam vesztettem abban a kártyában.

Az MSI t is azért küldöm vissza mert nem bízom abban,hogy azzal a termál paddal ami a ramoknál van hosszú lesz a kártya élet hossza.

Egész egyszerűen elegem van.
Az Aorusra kerülhetett volna minőségibb ventilátor.
Az MSI szarik a VRM és VRAM hűtésére.

A PALIT GAINWARD hűtése a 1060/70/80 as széria hűtéséhez képest kritikán aluli.

Apróságokkal baxa el minden gyártó a kártyáját.

Mostanra nem az zavar h a PCX elküld az anyámba azért mert a 3.kártyám megy vissza egy hónapon belül elállásba hanem hogy melyik 2060 lenne amivel hosszú távon elégedett lennék.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#2090) maajsz válasza koko52 (#2081) üzenetére


maajsz
senior tag

Amit linkeltél az első két bolt mind "nincs raktár majd lerendelem, lesz amennyi lesz" alapon van. GL ha onnan veszed és netán garizni kell.. utána 177 az első normális bolt.

@PeTeR_33 Zörög? És? Linkelsz egy YT search resultot "gigabyte fan problem" inputtal.. ez hol WF meg Aorus? meg úgy általában 2060/70? Általánosságban Giga és jellemzően 10-es széria. Egyébként WF 1060-am volt, előtte ugyan ez 1050 Ti-ben, soha meg nem nyikkantak. Abba bele kéne gondolni, hogy az nem tölt fel vidit a YT-ra, hogy eh van egy hibátlan Giga karim, csak az tölti fel aki problémába fut.. ergo ezt is fogod megtalálni ha rákeresel. Amúgy meg ott az elállás meg a gari. Ha rákeresek "tökmindegy milyen" márka meg "problem" kulcsszóra ugyanúgy kapok ezer resultot.

(#2091) prtvlogan válasza PeTeR_33 (#2089) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

A hozzászólásaidat olvasva azt a kártyát, amivel elégedett lennél, még nem gyártották le. Próbáld ki elállásba az összes létező példányt, aztán válassz egyet.

Az MSI t is azért küldöm vissza mert nem bízom abban,hogy azzal a termál paddal ami a ramoknál van hosszú lesz a kártya élet hossza.
Meddig tervezed egyébként használni, életre-szólóan?

(#2092) dewil666 válasza PeTeR_33 (#2087) üzenetére


dewil666
őstag

Ha esetleg megnézed az értékeléseimet láthatod, hogy nem 1 vga-val volt már dolgom.
És őszintén meg mondom Neked, hogy 2 db 1060 Zotac, 1 db 1080 Strix, 1 db RX 470 MSI Gaming-x jött vissza garis ügyintézésre illetve 1 db 1070 Msi Gaming-x cicergett mocskosúl. Pedig NEM 20 Vga-t adtam el!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#2093) 13 sanyika válasza PeTeR_33 (#2089) üzenetére


13 sanyika
tag

Az én gaming z-m rendben van,nem zörög a ventije.
Természetesen hangja van,de ez normális szélzaj.

Még annyi,hogy olvastam előbbiekben elég a 6700 a 2060-hoz.
Játék függő,single-ben ultrán igen.(60fps).
Online fps-ekben alap grafikán(144-240hz) kijelenthető,hogy nem.

(#2094) Hauptmann válasza PeTeR_33 (#2089) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nyugodtan bevállalhatod az Aorus-t. Az, hogy a haverod kifogott egy rosszat, nem jelenti azt, hogy a tied is rossz lesz.

(#2095) envagyok


envagyok
veterán

Én is downgrade-eltem egy 1080ti-t Strix RTX2060 advanced-re.
A 1080Ti-vel jól elvoltam, semmi gond nem volt, csak keveset játszom, és kaptam rá egy jó ajánlatot, illetve 2060-at is sikerült baráti áron találni egyet.
A monitor 144Hz-es freesync-es LG 34UC79G
2D-ben itt sincs gond, de 3d-ben néha villanik egyet a kijelző. Néha 1 percig semmi, néha már pár másodperc után is.
Minden teszt lefut, képminőségben semmi gond ezt a néha néha villogást leszámítva.
Találkozott valaki ilyennel?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2096) Winne válasza envagyok (#2095) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem is csinálja a mostani G-Synces is és az előző FreeSynces is asztalon is. Játékban akkor kezd villogni, ha kevés az fps.

Most azt keresem, hogy be tudom-e állítani a G-Syncet úgy, hogy csak játék alatt kapcsolja be.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2097) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

csak halkan megjegyezném, hogy egy adott gyártó , adott hűtője nem egy középkategóriás kártyán teljesedik ki
Ergo amit itt pl 2060-on szarnak talál valaki, az nem biztos "sőt" hogy egy csúcs kártyán is szar
Itt mindenen spórolni kell, hogy olcsón maradhasson az ár, hiszen a legtöbb esetben még a nyák is ugyan az, csak épp tiltva van minden és így lesz a "kistesó" elnevezés
Mit akarok ezzel mondani
Ha valaki egy régebbi de csúcs kártyát választ job hűtést kap ugyan olyan teljesítménnyel
pl veszel egy atom 1080-at azon mindenhogy jobb hűtő lesz mint a 2060-on valaha ( alapesetben )

(#2098) snecy20 válasza SkyTrancer (#2097) üzenetére


snecy20
veterán

Ha egy hűtés a 2060-ra kevés (találni ilyet a piacon....), akkor komolyabb TDP-s kártyán hogyan teljesítene már jobban? Nem értem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2099) SkyTrancer válasza snecy20 (#2098) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

én arra gondoltam, hogy itt a fórumon bizonyos gyártókat írnak le úgy, hogy annak az adott gyártónak egy középkategóriás termékét nézik
így nem lehet eldönteni hogy egy adott gyártó rossz vagy jó hiszen nem látjuk mit tud valójában
természetesen ez a hűtő pl ami egy 2060-ra kerül lehet rossz, de nem is ezt teszik a 2080 TI-re
oda normálisat készítenek
És lehet Giga , MSI, Vagy Asus
Lásd Asus dual
egy fos, mindenki leírja hogy gagyi, de az asus tud jó hűtőt is csinálni, de azt nem feltétlenül teszi a 2060-ra
vagy ha igen ,akkor el is kéri az árát

(#2100) snecy20 válasza SkyTrancer (#2099) üzenetére


snecy20
veterán

"én arra gondoltam, hogy itt a fórumon bizonyos gyártókat írnak le úgy, hogy annak az adott gyártónak egy középkategóriás termékét nézik
így nem lehet eldönteni hogy egy adott gyártó rossz vagy jó hiszen nem látjuk mit tud valójában"

Ja, értem. Ebben egyet tudok érteni. Tulajdonképpen minden gyártónál, még a Manlinál is megvan a termékpaletta alja, és teteje. Az egyes gyártók, márkák "felsőházas", csúcs termékei között szerintem lényegében nincs is olyan nagy különsbég.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.