Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) mind_against válasza gyantaszuz (#2549) üzenetére


mind_against
tag

Vágom a borsót :)

(#2552) tipuka válasza Źşë' (#2548) üzenetére


tipuka
addikt

2070 super-t akartam, de ami jó hűtéses, az 200k felett egy picivel van, annyival meg nyílván nem jobb, 160k-rt a sima 2070 adta magát. :D de ez már marad, igen a 3. rtx-em. .D

(#2553) Źşë' válasza tipuka (#2552) üzenetére


Źşë'
addikt

na gratula a vételhez, ha most vettem volna akkor nekem is 2070lenne, 2060al amúgy maximálisan meg vagyok elégedve, szeretem ezt a kártyát, gta5ben feltoltam a játékon belüli DSR-t 2x-re (nem tudom mi a neve amúgy ott perpill), meg kikapcsoltam az élsimítást, parádésan szebb lett a game, az új tomb raider is iszonyat ütős (persze az RTX-et nem kapcsoltam be, de akkor tuti szépen beesne, egyenlőre jó ez így ahogy van), meg vajsimán megy, Warframe szintén, full maxon szinte mindelhol tartja a 144fpst

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2554) Archttila válasza Źşë' (#2553) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintem TR-be egy alacsony beallitassal meg az atlag 60 FPS tarthato. (egy gyors proba tegnap nekem ezt sugalta de lehet majd koppanok egy nagyot):D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2555) Create.


Create.
addikt

Sziasztok,

Nem tudom, hogy a 2060 super is ide tartozik-e én nem találtam a topikját. Melyik kártyák az ajánlottak ezekből? Talán a kövi hónapban vennék vagy azután. Msi gtx 1070 gaming x-et váltana (belépett az utolsó év gariba), amivel teljesen meg vagyok elégedve minden téren. Fhd 144hz gsync compatible monitorom van, de mostanában már csak singleplayerrel játszok és ha van rá mód, akkor felskálázom 1440p-re (pl gtav) vagy 4k-ra (pl darksiders 1-2 felújított), ha 60fps-t tudja. A 6gb vram az kevés? Illetve az rtx felejtős, ha csak a sima rtx2060-at venném? (Ha elég a sima ebből is tudnátok ajánlani?) nagyon nagyon max 160ezret költenék rá (alzán volt rtx 2070 rog strix 2 játékkal, csak sajnos pont nincs pénz rá). Konfigom az adatlapomon, a gép többi része így maradna.
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#2556) dannyl válasza Create. (#2555) üzenetére


dannyl
addikt

Gyere vissza akkor, amikor aktuális lesz. 1-2 hónap alatt bármi lehet. 2060 RTX-re biztos kuka, pláne 1440-ben. 2070 minimum, de inkább 2080. Én ezt az RT-t nem erőltetném. Akkor egy 2060 super elég lehet, illetve a 2070. Általában elmondható, hogy a strix-ek, haming x (z)-k jók. Van pár ajánlott Gainward is, meg talán palit is, de azokat nem tudom pontosan. Gigát bármennyire szerettem az előző 2 kártyámat, nem ajánlanám. Meleg/zajos/hibás trióból 1-2 mindig befigyelt. Most MSI Gaming Z van, eddig ég és föld.

(#2557) Create. válasza dannyl (#2556) üzenetére


Create.
addikt

Új játékokban elég a fhd felbontás, csak a régieket skálázom fel. Én is egyébként az msi gaming z felé hajlanék, a 1070-en brutál jó a hűtés, de ugye ez nem garancia a kövi kártyán is jó. Akkor azt mondod a sima 2060 az felejtős? Az rtx annyira nem fontos egyébként, csak akkor már megnézném, ha van benne.

(#2558) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2555) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A nyers adatok alapján a 2060 super, többé-kevésbé megegyezik az alap 2070 adataival. Árban meg jobb lenne a 2060-as, csak az utóbbi hetekben csúnyán feljebb ment az áruk. Reláció

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2559) dannyl válasza Create. (#2557) üzenetére


dannyl
addikt

2060-am van, RT-t nem próbáltam, nem is nagyon mozgat mondjuk, FHD-n tökéletes, 1440-ben is maxon/közel max-on tud mindent. 1070 után mondjuk a sima 2060 nem túl nagy előrelépés. 10% körüli a difi 2060 javára.

(#2560) Create. válasza dannyl (#2559) üzenetére


Create.
addikt

Tudom, hogy nem nagy előrelépés, én igazából a garancia miatt cserélném, csak a 6gb-ot nem tudom, hogy elég-e fhd-ra. Amikkel játszani fogok kb az elkövetkezendő fél évben a darksiders 2, 3 és ha kijön akkor a darksiders genesis ezeknek nincs nagy gépigénye. Én rengeteg régebbi játékból kimaradtam, szépen pótolgatom. Az rt-t inkább csak megnézném, hogy látványban mennyi pluszt ad. Eddig kb a control ami érdekelne és rt-s. De a dilemma igazából nem az rt és nem is a vga teljesítménye, hanem a 6gb vs 8gb vram. Ha a 6gb fhd-ra elég, akkor nekem az is megfelelő teljesítményű lenne. Nyílván a pénz is hamarabb meglenne rá.

(#2561) modflow válasza Create. (#2560) üzenetére


modflow
veterán

Szerintem óriási különbség van pl. a Control-ban az RTX on ész RTX off között!
Ha nem 4-5 hónapra tervezed, hanem hosszú távra, akkor én a 2060 Super-t ajánlanám a sima 2060 helyett.

Nem hülyeség ez az RTX, nézz meg pár Control videót.

(#2562) Create. válasza modflow (#2561) üzenetére


Create.
addikt

Akkor tényleg majd később jövök vissza. Egyébként ahogy néztem a sima msi 2060 gaming z 135k, a super meg 162k az nem is olyan nagy árkülönbség. De mondom az 2070 strix-et sajnálom, hogy most nem volt 160k-m, de lehet lesz még addig akció is. Köszi mindenkinek!

(#2563) X2N


X2N
senior tag

Csatlakozok én is egy 2060 Super-el. Gainward Phantom GS lett végül. :) Elég jó a kártya, egy Gigabyte G1 980Ti-t váltott.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#2564) kezso21


kezso21
csendes tag

Kérhetek hozzáértőktől segítséget?
Új Nvidiás vagyok, lehet valamit én szúrtam el, de ezek a számok nagyon messze állnak az elvárttól.
Ami plusz játékok alatt 5-10perc alatt 80fok fölé megy a hőmérséklet.
Gigabyte 2060 windforce
köszi

(#2565) dannyl válasza kezso21 (#2564) üzenetére


dannyl
addikt

Max 74 fokot ír az MSI AB. 80 fölé nem igen kéne mennie. Milyen házad van?
Illetve egy timespy-t futtass már le, arról van eredményem.

[ Szerkesztve ]

(#2566) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Van valami szériahibája a Gigabyte 2060 WINDFORCE OC 6G kártyának? (Passzolom melyik revizio.)
Gyanúsan olcsón látom hardveraprón is és időnként egy-két normál boltban is.

(#2567) koko52 válasza kezso21 (#2564) üzenetére


koko52
veterán

Tipikus thermal throttling jelleggörbék. Tápod milyen? Ház nem meleg?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2568) kezso21 válasza koko52 (#2567) üzenetére


kezso21
csendes tag

Zalman z3 5!db ventillátorral. Most lett teljesen kitakarítva.
Az előző kártyám rx580 volt ugyanebben a házban, annak a hangját sem hallottam, a legmelegebb időszakban több órás nyúzás után 65-70fok volt.
Táp: Chieftec 650w

@dannyl

(#2569) Glaz-dozfhut válasza kezso21 (#2568) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én is arra jutottam, hogy hőmérséklet szabályzás szólhat közbe; miután megnéztem a Gpu-z - ben. "Aktuális hőmérsékleti korát: 83 Celsius. Maximum kitolható érték 88. Valószínű a hűtésed nem illeszkedik rendesen. Mindennel együtt, a sajátom is elmelegedik szintetikus terhelésnél 71 fokra.

- Glaz-doz-fhut -

(#2570) Lord Myn válasza kezso21 (#2568) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az i5-4460 édeskevés az 2060 kihajtásához (pl. a bottleneck calculator 58%-ot ír rá :Y általában, ha 0-5% között van, az a jó).

Futass egy Superposition 1080p extreme bench-et, ha meg akarod nézni, hogy ok-e a kártya, az majdnem CPU független)

74-80 fok is még ok lehet a kártyával, szerintem simán CPU limit lesz ez, szóval cserélj félkonfigot vagy downgrade-el VGA-t, mert ezt a szintet egy 1660-nal is hozni fogod ebben a gépben.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2571) Create. válasza Lord Myn (#2570) üzenetére


Create.
addikt

Nem kicsit bottleneck, egyébként a grapichs score-ja szerintem rendben van. [1070+8400]

[ Szerkesztve ]

(#2572) kezso21 válasza Lord Myn (#2570) üzenetére


kezso21
csendes tag

Köszi mindenkinek!
Tervben van a csere, de várok a megfelelő ajánlatra...
Csak egy kérdés, ha a CPU nem tudja kihajtani a kártyát és 80fok feletti hőmérsékletek vannak,
akkor hány fokot produkálna a kártya, ha teljesen kihajtaná?
A hűtéssel mivel garanciás nekiálljak pasztázni, vagy menjen vissza a boltba?

@Lord Myn

(#2573) Źşë' válasza kezso21 (#2572) üzenetére


Źşë'
addikt

próbáld meg hogy leveszed a ház oldalát teszt alatt, láthatod hogy meddig melegszik, és ha nem melegszik hasonlóan kizárásos alapon CPU lehet hasonló eredménynél a valóbani gyenge láncszem

// a vganak nem nagyon lehet pasztázásos gondja szvsz, de ha levett oldallap mellett is 80 fokos akkor simán megér egy gariztatást, pláne ha benne vagy 14 napban

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2574) Glaz-dozfhut válasza kezso21 (#2572) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Más méréshez képest nincs hatalmas eltérés (persze van jobb is). A programról köztudott, hogy nem befolyásolja a processzor teljesítménye, csak ha kimondotottan gyenge vagy régi az. Viszont itt is a felső határérték látszik a hőmérsékleten. A gpu utilization-t nem tudom, hogy az egyszeri maximális érték vagy az átlagra írja? A program folyamatosan mutatja, úgy tudom. Ha a teszt végén visszaesik a százalék, akkor throttlingol.

- Glaz-doz-fhut -

(#2575) AAAgold válasza kezso21 (#2564) üzenetére


AAAgold
senior tag

melyik képen kéne látni a 80C+ hőfokot?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#2576) kezso21 válasza Glaz-dozfhut (#2574) üzenetére


kezso21
csendes tag

nos, a következő mérés, viccesnek tűnik, de levettem a gép oldalát, kitettem az ablakba(elég hűvös van jelenleg kint) , a ventilátorokat pedig manuálisan a maximumra állítottam.
Nos, ezek után ki mit mond, mi legyen a sorsa? menjen a háztól a melegedés miatt, vagy valamit lehet vele bűvészkedni?

(#2577) Glaz-dozfhut válasza kezso21 (#2576) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Érdemes volt a teszt - gondolom, mert képes normálisan is működni. De az üzemszerű működés lesz a lényeg végül is. Azaz mit fogsz csinálni 9 hónap múlva? Három hónap át nem használod a VGA-t? Én pont nem ismerem annyira a 2060-ak lelki világát, mert nekem sincs túl régóta, de nem normális szerintem az a működés. Nem tölti be a rendeltetését, mert 15 perc játék nem az. Stresszeld még, hogy egyértelmű legyen ha túlmelegedik!

- Glaz-doz-fhut -

(#2578) Lord Myn válasza kezso21 (#2576) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Teljesen jó eredmény, a kártyával sebességével nincs baj, valami hűtés probléma lesz, de, hogy ez a ház miatt van vagy a magán a kártyán rossz, ezt még ki kell nyomozni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#2579) modflow válasza kezso21 (#2576) üzenetére


modflow
veterán

Ez a tesztprogi ingyenes?
Futtatok már egyet én is.
1080p-ben ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#2580) Glaz-dozfhut válasza modflow (#2579) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van külön topikja, amit hirtelen telefonról nem tudok linkelni, de ingyenes. Van 1080p extreme elő- beállítás a programba, amit az eredmények összevethetősége miatt használunk.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2581) Create.


Create.
addikt

Na úgy néz ki mégis csatlakozni fogok egy gainward rtx2060 super phantom-mal 1hét múlva. Remélem jó döntés volt 135k-ért, nekem szimpatikusnak tűnik a kártya.

(#2582) mucsácsó


mucsácsó
tag

Sziasztok!

Először is bocsi a kisregényért.

Az éppen épülő konfigom (Ryzen 5 3600) mellé szemezek egy jóideje a 2060 Superrel.
Elég sok teszte meg utánajárás után arra jutottam, hogy a ~150k-s kategóriából talán ezeket lenne érdemes választani:

- GAINWARD 1099-BLISS GeForce RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Phoenix GS PCIE - 155k
- MSI GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 Super Ventus OC PCIE - 147k
- GIGABYTE GV-N206SGAMINGOC WHITE-8GD GeForce RTX 2060 8GB GDDR6 SUPER GAMING OC 3X WHITE - 154k

Az utolsó nem tudom mennyire lehet jó, kicsit fosok a Giga hűtésektől, sok jót szinte sehol se olvastam róluk...bár ez a 3 ventis modell talán annyira nem redva, vagy..?

Így ezen 3 kártya közül talán a Gainward lenne a befutó, right?

...vaaagy PALIT NE6206ST19P2-1061J GeForce RTX 2060 Super 8GB GDDR6 JetStream PCIE - bár ez már 162k...

Elgondolkoztam eléggé az Radeon 5700 (XT)-n is, de azoknak tényleg elég retek a hűtésük, ahogy olvastam...

Gondolom sok tapasztalat még nincs itt a Super kártyákkal, viszont az "alap" kiadásokhoz próbáltam hasonlítani a felállást...

tudnátok esetleg tippet adni? csak nem szeretnék kifogni egy hibás radiátort... :D

köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2583) Glaz-dozfhut válasza Create. (#2581) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

135-ért igen. 1080-nál erősebb lesz. Ha annak árával arányosítjuk, akkor megéri. Pláne, hogy a többi típus 150 felett kezdődik webshopokban.

- Glaz-doz-fhut -

(#2584) GAbre


GAbre
veterán

Már csak másfél hétig váltható be kupon,addig van még ingyen Wolfenstein.
Ha valakit érdekel még.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2585) modflow válasza GAbre (#2584) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudom létezik-e olyan ember, akit ez érdekelne...
De rendes tőled. :)

(#2586) GAbre válasza modflow (#2585) üzenetére


GAbre
veterán

Volt jó pár ember,és volt jó pár is aki kapott is játékot,az elmúlt hetekben.
Köszi.

Avatar

(#2587) koko52 válasza modflow (#2585) üzenetére


koko52
veterán

Bizony, 10 rugós játék ingyen nem volt rossz vétel és kb 10 percembe került. Tehát :C a kollégának!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2588) qad válasza GAbre (#2584) üzenetére


qad
senior tag

Szia, érdeklődnék, hogy az ingyenes Wolfenstein miért ingyenes és van-e még belőle?

(#2589) mucsácsó válasza qad (#2588) üzenetére


mucsácsó
tag

Gyanítom egy RTX kártya mellé kapta, most mindegyik mellé adnak (legtöbb helyen Control ill. Wolfenstein Youngblood játékot), és el szeretné ajándékozni :)

Valaki esetleg #2582-re tipp?
Lehet bepróbálom a Gigát... ma meg akarom rendelni a gépet mostmá' :)

[ Szerkesztve ]

(#2590) Hauptmann válasza mucsácsó (#2589) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Giga Gaming egyxel feljebb van pozícionálva, mint a sima Windforce, szerintem bátran vehető.

(#2591) mucsácsó válasza Hauptmann (#2590) üzenetére


mucsácsó
tag

jaja, ez igaz, meg fém backplate - de ettől még lehet gagyi a hűtése, attól félek csak :)

(#2592) kezso21


kezso21
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, még egy ideig várakozó állásponton vagyok, nem igazából vágyom most több hetes gariztatásra.

(#2593) Hauptmann válasza mucsácsó (#2591) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem gagyi.

(#2594) Glaz-dozfhut válasza mucsácsó (#2589) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én is a gigát javallom méreténél fogva. Plusz, ránézésre abban van a legtöbb hőcső; számszerint 4 a másik kettőjével ellentétben. Ahogy épp téma volt, hogy irdatlan tud melegedni. Korszerű játéknál, olyan 70 fokról indul a hőmérséklet, amiért nem mindegy a hűtése. Egyébként nüansznyi teljesítmény különbségek vannak. 28 centinek be kell férni a házba, ami a kártya mérete.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2595) Glaz-dozfhut válasza modflow (#2579) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az összefoglalóban van letöltési link. Bench topic. Csak mert én is kíváncsi vagyok más mérésre viszonyításképp, mert a neten sem nagyon van.

- Glaz-doz-fhut -

(#2596) dannyl válasza modflow (#2585) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, én is igénybe vettem. Minden okés, rendes srác. Mindenki jól járt.

(#2597) qad válasza mucsácsó (#2589) üzenetére


qad
senior tag

Nem is tudtam hogy akciózik az nvidia. Köszi a választ.

(#2598) Årpi válasza GAbre (#2584) üzenetére


Årpi
őstag

Pár napja én is megkaptam a kódot, 5 percembe se került, köszi itt is! :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#2599) modflow


modflow
veterán

Futtattam én is egy tesztet.

Ez korrekt eredmény? Bár a CPU-t nem értem miért nem boostol 3,8 Ghz-re. :F

[ Szerkesztve ]

(#2600) Create. válasza modflow (#2599) üzenetére


Create.
addikt

A proci nem számít ennél a tesztnél elvileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.