Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz KAMELOT #115749 üzenetére

    Aztán később megjelent a GTX 275 és 285. Ezek már 55nm-esek voltak és 250 illetve 360 dollárba kerültek.

    Viszont az Nvidia a saját felsőházba szánt kártyáit kannibalizálta:

    "A GeForce GTX 275-tel azonban nem ez az elsődleges probléma. Az új grafikus kártya olcsóbban kínál közel azonos teljesítményt a GeForce GTX 285-tel. Ennek köszönhetően a márciusi eredményekhez viszonyítva az utóbbi termék eladásai komoly mértékben visszaestek. A gyártók számára ez hatalmas veszteség, hiszen a két modell előállítási költsége közel azonos, így mindenképpen az lenne a megfelelő, ha a vásárlók a drágább típust vennék. Ha ez még nem lenne elég, akkor az NVIDIA kisebb partnerei is hoztak az elmúlt hónapban egy megkérdőjelezhető döntést, melynek eredményeként számtalan gyárilag tuningolt GeForce GTX 275 hagyta el a gyártósorokat, amelyek a magasabb órajel révén akár gyorsabbak is lehetnek a GeForce GTX 285-nél, mindezt természetesen alacsonyabb áron."

    forrás: GeForce GTX 275: többet árt, mint használ?

    Amint tudtam cseréltem GTX 275-re a korábbi ATI HD 4850-et. Első körben Intel E8400 és OCZ memóriák voltak a GTX 275 mellett. Majd cseréltem Intel i5 750-re ami mellé Patriot memóriákat raktam. Az i5 750 mellett utáltam meg a toronyhűtőket :K

    Akkor volt az hogy többet szereltem a gépet mint használtam :)

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés