Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Tomassy00 válasza Puma K (#2335) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én a hétvégén váltottam win 7 ről win 10 re (pro-verzió), és szemmel láthatóan jobban futnak a játékok, most csak a bf4 et fogom említeni sokat bf4 ezek és ott egyből észrevettem mikor először futtattam win 10 en hogy simábban megy és átlag 5 FPS el többet mérek. És kevesebbszer esik be az fps, egyszóval észre lehet venni. Win 10 el a proci (I7 4770K) kihasználtsága is dinamikusabb, látni hogy használja mind a 8 szálat aktívan, win7 csak a nyers 4 magot nyúzta, a maradék 4 szál meg csak ugy ott volt... De mondom ez eddig csak bf4 et méregettem.

(#2402) Ren Hoek válasza kwzatz (#2399) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...de azért egy 970-nel már kellenek kompromisszumok, hogy fixen meglegyen a 60 FPS VSync. Én egyvalamit rühellek, az a tear. Nyilván ha lenne G-Sync monitorom akkor nem lenne probléma 45-50 FPS sem, de így szétesik az egész és az nagyon idegesítő, netán berakja 30 FPS-re a VSync... és azért ehhez nem csak a HairWorks-öt kell lekapcsolni Witcherben. vagy sok Skyrim mod esetleg.
Szerintem az átlag FPS helyett akkor már a min a mérvadó inkább. 980-am persze nem volt.

Witcher 3, 1080p, Heremunka OFF

[ Szerkesztve ]

(#2403) gainwardgs válasza Ren Hoek (#2402) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ezért rendeltem most egy 1080p gsync monitort :)
A tear már nagyon idegesít engem is.
Kíváncsi vagyok nagyon erre a gsync csodára :D
980ti-vel jó leszek egy darabig :D

[ Szerkesztve ]

(#2404) cyberkind válasza GeneraL_XTX (#2362) üzenetére


cyberkind
félisten

Nehéz megérteni hogy ha elfogy a vram bármelyik felbontáson (lásd Doom, 5 kell neki még FHD-n is pedig a 970 simán bírná, de nincs vram, ezért finoman szólva cseszhetem, és ez csak a kezdet, sokkal több ilyen lesz ha jönnek a nagy kártyák) nem engedi a játék feljebb venni ezt meg azt legyen az akár 720p is? :U
Egyedül a rohadt vram miatt vennék TI-t vagy új Titan X-et mert ezen a spórolnak állandóan.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2405) kenwood válasza Tomassy00 (#2401) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem meg tobb csaj ir a facebookon,amiota win 10-et hasznalok :DDD

Komolyra forditva: szazmilliok valtottak mar win 10-re,es senki nem tapasztalt ilyesmit,mint te.
Ezek ilyen alaptalan megerzesek,az ujdonsag varazsa miatt.

Arra kivancsi vagyok,hogy ezeknel a kartyaknal is vissza kell venni az elsimitast 8-16-rol ketszeresre,ha ultran akarsz jatszani,teszteni?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#2406) cyberkind válasza kenwood (#2405) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam is jobban megy a Gta 5, asszony gépén végre játszható a Gta 5 multija mindenhogy, zárt és nyílt szervereken is ami 7-en sehogy se jött össze pedig a gép ugyanaz a gyenge fos és ez csak egy játék. :D
Havernál is ez van, most rakta vissza a 7-et és iszonyatosan laggol a Gta 5 multiban mindenhogy, 10-en ez sincsen.

Paranormal Cocktivity

(#2407) TOBYMACK válasza - = Zk = - (#2391) üzenetére


TOBYMACK
tag

Mik a tapasztalatok eddig?

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#2408) GeneraL_XTX válasza cyberkind (#2404) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én nem találkoztam memoria hiannyal gtx970 esetén még 1440p felbontáson se, de biztos így van :D

(#2409) cyberkind válasza GeneraL_XTX (#2408) üzenetére


cyberkind
félisten

Ott ahol engedi a játék állítani én se, de ahol ezért nem ott igen, nemhiába írtam a Doom-ot, amit kikapcsolhatsz, de diavetítés jön, pedig a kártya simán bírná, úgyhogy ezért kell az új kártya legalábbis nekem.
Sőt az se lenne gond ha nem ezen spórolnának hanem felpakolnák ahogy azt kell hogy ne ez legyen a legkorábban elfogyó dolog.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2410) akoska07 válasza csibuka85 (#2364) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az az 1430 a gyári boost órajele.
És az bizony nem megy onnan sehová lefelé,mert rohadt jó hűtés van rajta.

A 980Ti-k többsége megy ennyit tuninggal.
Itt viszont ez gyári órajel.
Ha egy tuningolt kátyát raktak volna be,akkor valóban nem lenne korrekt az összehasonlítás.
Mivel ezen órajel out of the box,így joggal van ott a tesztben.

Nagyon nem gyenge 1,pláne 2 Lightning.

1500/7920
4.6GHz

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2411) #35434496


#35434496
törölt tag

Szerintetek jó lesz a 780 classy ek fc blokkja az 1080 classified kártyára is? Eddig minden köv grnerációra jó volt.(780 ti, 980, 980 ti)

(#2412) hszilard666 válasza #35434496 (#2411) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem biztos, mivel a GPUnak más formája van, de meglehet hogy megreszelik az EVGA nál úgy a kártyát hogy passzoljon! :K

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#2413) ÁdiBá válasza kpal (#2398) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudni lesz - e ilyen a közeljövőben amikor az Intel is első i7 szériával hódított nagyokat.
G80 teljesítményét mi is csak tátott szájjal csodáltuk 7900 sorozatú videokártyákkal anno.

(#2396) westlake A két kártyádat nem próbáltad még megcibálni picit sem?! Kíváncsi vagyok hol lenne a vége a 1080GTX-nek.
Azért kérdezem mert én személy szerint több cikket végig jártam és gyanús hogy a 1070GTX 11% órajelemeléstől kibukik, és a 1080GTX *ref is elhalálozott 2100Mhz-en.
Nekem valahogy olyan érzésem van, hogy a a GP104 chip nem szereti a 2GHz fölötti tempót.
De ne legyen igazam.

Gondolom én, hogy esetleg a referencia körítés itt jobban vissza fogja a hardvert mint az előző szériánál mert bizony a referencia 980Ti is ment 1400 MHz-et, ha itt a 2200-2400 Mhz órajel lenne a cél. :U

(#2414) gbors Uh tényleg, ez fel se merült bennem. Igazad van!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#2414) gbors válasza kpal (#2398) üzenetére


gbors
nagyúr

Megismételték azóta kétszer is - csak éppen szétterítették két szériára, hogy több legyen belőle a lóvé...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2415) Dyingsoul válasza kenwood (#2405) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Elég rákeresned benchmarkokra és meglátod. az átlagban 2-5 fps különbség érzésre hatalmas és ahogy korábban is írták, sokkal kevesebbszer esik be az fps. Én konkrétan gta 5 miatt telepítettem win 10-et win8.1 után. Streamelés is sokkal simábban megy win10-en.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2416) rocket


rocket
nagyúr

MSI GTX1080 Lightning

1x6pin, 2x8pin tapcsati :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2417) Tomdriver válasza rocket (#2416) üzenetére


Tomdriver
őstag

Hát mégsem lett igazam, ezt hamar kidobták, pedig ha jól emlékszem 980-ra nem jelent meg.
MSI honlapján még fent sincs. Remélem azért majd Ti-ből is legyártják. :)

(#2418) keIdor válasza rocket (#2416) üzenetére


keIdor
titán

Overkill.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2419) ÁdiBá válasza Tomdriver (#2417) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azt írják, lesz minden a 1080GTX-ből, ROG verziók is bőven.
Bár sokan panaszkodtak a Mátrix hűtésre, hogy annyi felárat nem ér. Azért nem értem mert a Guru3D oldalon max 66 fok volt írva a kártyáról, kipróbáltuk mrnorb-nál, egész napos játék után volt 70 fokos a kártya, (*980Ti ROG), fórumon meg többen jelezték hogy 80 fokot is eléri a matrix.

(#2420) vitko Véleményem szerint a Lighting mindig a legjobb minden szériából.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#2420) Dyingsoul válasza rocket (#2416) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jól sejtem, hogy a Lightning "jobb" , mint a Gaming X? Nem vagyok nagy MSI fan, tbh..

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2421) GeneraL_XTX válasza ÁdiBá (#2419) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az asus hűtésnek a hatékonysága nagyban függ a ház szellőzésétől is.

(#2422) rocket


rocket
nagyúr

MSI GTX1070 Gaming X

Inno3D GTX1070 Gaming OC

#2420: MSI-nel a Lightning a csucs.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2423) keIdor válasza Dyingsoul (#2420) üzenetére


keIdor
titán

LN2 alá biztosan, ezért is van rajta ennyi tápcsati. Illetve a 300W+-t fogyasztó kártyánál, mint pl. 980Ti a hűtés mérete miatt is "jobb". De ennél a kártyánál szerintem mindegy lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2424) Jocika84 válasza rocket (#2416) üzenetére


Jocika84
tag

Szerinted Lightning verzió lesz 1070ből?

(#2425) akoska07 válasza rocket (#2416) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azt hittem az én kártyám van ott. :D
Simán átrakták a 980Ti hűtését.
Ami igazából nem baj,mert nagyon jó a Lightning hűtése.

Remélem 1080Ti-ből is ilyen hamar lesz Lightning.

#2420 vitko :
Az MSI palettáján a legjobb. És a legjobbak között is sztem a legjobb. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2426) keIdor válasza Jocika84 (#2424) üzenetére


keIdor
titán

Eddig sose volt 70-ből.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2427) Jocika84 válasza keIdor (#2426) üzenetére


Jocika84
tag

MSI GTX 770 Lightingom volt :D

(#2428) keIdor válasza Jocika84 (#2427) üzenetére


keIdor
titán

Az tök ugyanaz mint a GTX-680.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2429) Tomdriver válasza akoska07 (#2425) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, viszont mintha vékonyabbnak tűnne, nincs az a féltégla effektus. :D

[ Szerkesztve ]

(#2430) Dyingsoul válasza rocket (#2422) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nekem egyre beljebb kúszik a szívemhez ez a Gaming X. :DDD A venti lekapcsolás nagyon jól hangzik, már korábbi szériákban is ki akartam próbálni, csak a pénztárca közbeszólt és Giga lett. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak majd ezek a hűtések zajszintben és hőmérsékletekben az 1070-ek terén még annak ellenére is, hogy nem vagyok a full passzivitás és néma csend híve.

(#2416) rocket: Most nézem, hogy a sárga elemekkel milyen szépen kirakták, hogy OC. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2431) rocket válasza akoska07 (#2425) üzenetére


rocket
nagyúr

Computexen bemutatjak a designt, attol meg lehet, hogy csak joval kesobb jon a Lightning.

EVGA GTX1070 ACX3.0 SC Gaming

[link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2432) Jocika84 válasza rocket (#2431) üzenetére


Jocika84
tag

:Y .Nagyon szép szerintem.

(#2433) akoska07 válasza Tomdriver (#2429) üzenetére


akoska07
nagyúr

I can’t personally see an difference between the GTX 980 Ti and GTX 1080 Lightning. The backplate is the same, the thickness of the heat sink is the same, even the gold platted display outputs are the same

A cikk írója nem látott különbséget a vastagságát illetően. :U

#2431 rocket :
Az a mai nap kezdődött el.
Kíváncsi leszek.

Ez az evga úgy néz ki,mintha még nem lenne befejezve,mintha nem lenne kész. :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2434) FollowTheORI válasza kwzatz (#2399) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Fő az optimizmus... sajnos sokéves gamer pc-s tapasztalatom alapján nincs ennyi ideje 1080-nak (meg a 70-nek se). Ahogy a 980 esetén úgy ezek esetén is a Ti megjelenése után nem sokáig lesz kb elég. Aztán szépen megugranak az igények és nem lesz hirtelen elég. Ha szerencsénk van akkor az ősszel-télen megjelenő új címek még nem a Ti kategóriás gépekre lesznek fejlesztve.

És igen, lehet kikapcsolgatni ezt azt... de akkor meg már miért ne kapcsolnánk ki még többet nem?
És akkor még gyengébb kártya is elég még sokáig. Mert ilyen alapon egy ultra helyett valami high nem elég?
Azt meg lehet még a 960 vagy 970 is sokáig vinni fogja.

De itt most nem erről van szó... hanem arról hogy akkor tényleg túlzás ez vagy sem.
És nem túlzás, hisz már kapcsolgatni meg optimalizálni kell... -> nem elég és nem túlzás, ha én Ultrán szeretek játszani pl. :)

Mondjuk én pl BF játékos vagyok és 120+ fölött érzem jól magam a játékban, akkor klappol minden, ahhoz meg 980-al is vissza kell venni HIGH szintre mindent... a Ti talán elég lenne, de szerintem a BF1 már azon sem lesz jó... lehet hogy hozza majd a 60-80/90 fpst... de ha nekem 120 fölött kell akkor a Ti már tuti kevés lenne... sőt még lehet a 1080 is.

(#2400) - = Zk = -

Elhiszem, ettől független senki sem garantálja hogy mindig működni fog és lesz támogatva... sőt ugye tudjuk is hogy nem minden játék támogatja. Innentől kezdve meg közel azonos pénzért inkább a 1080. Persze kis ráfizetéssel, de annyit megér, hogy mindig ott lenne a sebesség, nem csak ha van hozzá támogatás épp. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2435) rocket


rocket
nagyúr

EVGA GTX1080 Classified

EVGA GTX1080 Hybrid

[link]

Linken van meg FTW is, meg SLI hidak.

Galax GTX1070 Gamer

GTX1070 (fapados edition :) )

[link]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2436) hszilard666 válasza rocket (#2435) üzenetére


hszilard666
veterán

Jujj de szééép a hybridkártya! :Y

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#2437) Dyingsoul válasza rocket (#2435) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Atyaég hogy néz ki ez a classified! :Y Nagyon durva nekem egyszerre jut róla eszembe egy tank meg egy sportautó. :DDD Ezzel a piros szúnyoghálóval nagyon betyárul néz ki de ezek a ventik nekem nem tűnnek nagy számnak.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2438) DjDanee87 válasza FollowTheORI (#2434) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én nem aggódom az időtállósága miatt. Igazából a jelenlegi HD7970 is sok játéknál elég. GTA átlag 60 fps 2560x1440ben, BF multi 90 fps. Persze 1-2 beállítás le van véve, de minden játéknál vannak beállítások amik alig adnak hozzá a látványhoz, de eszik a gput (bizonyos élsimítások pl).

Viszont a gsync és a 165Hzes monitor miatt jó volna majd beszerezni egy 1080ast.

(#2439) Ijk válasza FollowTheORI (#2434) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a kérdés hogy a kikpacsolása egyes beállításoknak mennyire vesz vissza a grafikából. Mert ha pár beállítás visszavételével egy vakteszten megbukna a dolog vagy minimális különbséget látsz, akkor inkább a tudat adja a pluszt hogy ultrán játszol.
Ez pedig mindig jó üzlet volt a gyártóknak, hogy szándékosan beledobnak pár számításigényes beállítást hogy ott legyen folyamatosan az igény a jobb hardverre.
Azt persze te döntöd el mennyire igényled azt a grafikai pluszt és mennyit vagy hajlandó erre áldozni.
Csak abba a hibába ne ess bele hogy azért veszel új HW-t hogy be legyen pipálva az ultra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2440) brumi1024 válasza akoska07 (#2425) üzenetére


brumi1024
veterán

Dettó. :DDD Egyetértek, Ti-ból is legyen Lightning, nagyon bejött ez a hűtés.

(#2441) Bandi79 válasza DjDanee87 (#2438) üzenetére


Bandi79
aktív tag

GTA V GTX 980-nal sem tudja a fix 60-at tartani 2560x1440-en, pedig én is levettem 1-2 beállítást (MSAA off, Grass High, High res shadows off, Extended Distance Scaling 0).

Ha bemegyek a susnyásba, hamar befigyel 50 FPS alá is, ezért driverből Adaptive V-Synckel használom, hogy ne vegye le 30 FPS-re.
A VRAM használat meg 3600+ MB Rivatuner OSD szerint.

.

Ezért engem is érdekel a GTX 1070, de még megvárom az árazást + AMD új kártyáit - illetve azok esetleges hatását az árakra...

[ Szerkesztve ]

(#2442) DjDanee87 válasza Bandi79 (#2441) üzenetére


DjDanee87
addikt

Vram nem probléma, mert mikor garanciába cserélték a kártyám "sajnos" csak a 6 gigás verzió volt már belőle. Beállításaimat nem tudom fejből, de nem gondoltam volna hogy 1440pben is ilyen szépen teljesít még az öregedő 7970. Valóban elkél ide már az erősebb kártya, de ha nem volna a gsync monitor nagyobb frissítéssel, szerintem nem váltanék Gtx1080ra idén.

(#2443) Ren Hoek válasza Bandi79 (#2441) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez a baj az egésszel, hogy olyan mint a tőzsde... egy nem kauzális folyamat. Állandóan a jövő is befolyásolja az igényeket, használt árakat stb...

Most elkezdünk várogatni, várogatni, már július közepe, kiballagnak a Polarisok kb 980 felett ha minden jó, talán jó áron, de még a név se tiszta... 1070-nek meg NEM lesz őszig semmi konkurenciája.Tehát nem fog csökkenni hirtelen olyan nagyot az ára. A használt cuccok piaca ennél azért mobilisebb, mert ha kijön valami hír / VGA már szarásig van az apró jóáras 980/970-ekkel.

Szóval bukni mindenképp fogunk rajta, és jó döntés nincs, hogy mikor szállsz ki. Csak rossz és mégrosszabb.
Persze ha már eladtad a 980-at, és IGP-zgetsz, az más téma :D

(#2444) Bandi79 válasza Ren Hoek (#2443) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Ó, amennyit én játszok, jó lesz a 980 egy darabig, 1440p @60Hz-re még elmegy kis kompromisszumokkal. :)
GTA-nál maradva: ha bekapcsolom a High Res shadows, vesztek ~10 FPS-t, de nem látok semmi különbséget... Ha meg az MSAA-t tolom fel x4-re, akkor bukok 30 FPS-t és kb ugyanannyira (nem)recések az élek, mint kikapcsolva... Bár lehet az én szemem gyenge ... Vagy az én generációmnak, aki Atari 2600-on meg C64-en szocializálódott, már a "High, MSAA off" is qrva szép ? :DDD

Szóval egyelőre kivárás van, nem hajt a tatár, olvasgatom a teszteket, híreket, fórumokat, várom az árazást, esetlegesen felmerülő típushibákat (lásd 970/980 felfutásnál "3,5" GB, cicergés, fan, bios problémák...)

(#2445) s4hu|SyD^ válasza Bandi79 (#2444) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ezekkel a kicsit butítok dologgal nem csak te vagy így, ezek tények. Rengeteg összehasonlító videó van fent, hogy melyik játéknál mit vehetsz le és nincs szemmel látható különbség csak sokan ezt nem ismerik el azok általában 2x annyit költenek egy videókártyára, mint az, aki tudja és hisz a szemének, hogy nincs különbség. Legyen az ő bajuk. Pl. egy Ultra és High shadow között szinte nincs különbség (persze játéka válogatja), élsimítás és lehet egyel vagy kettővel lentebb, szinte semmi különbség, de ha összeadjuk ezt a sok visszább vett beállítást ott vagyunk, hogy +15-20 FPS ha nem több. Egy open world játéknál pl. az árnyék és a távolság részletessége nagyon sok FPS-t megeszik és nincs lényeges funkciója, hogy most mindent részletesen látsz kilóméterekkel odébb.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#2446) Archttila válasza Bandi79 (#2444) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Így van. Én sem ragaszkodom mindig az ALL CSUTKA setting-hez, inkább próbálom ésszel tologatni azokat csúszkákat :K GTA5 | VRAM usage

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2447) VTom válasza s4hu|SyD^ (#2445) üzenetére


VTom
veterán

Az három dolog, aminél kísérletezni kell, ha kell plusz FPS, az a gameworks (ha van az adott játékban), az árnyékok és az AA. AA-t én csak akkor tolom 2x fölé, ha vígan elvan a VGA, mert semmi különbséget nem látok a 2x és a 4x között, max az élességéből veszít a kép. A 8x-t meg hülyeségnek tartom.
Gameworks-t gondolom nem kell magyarázni, a legerőforrásigényesebb, legtöbbször semmirevaló cuccok. Pl. Witcher 3-ban a szörnyeken szuper a hairworks, de Geralt haja olyan vele, mintha vizes csimbókokban lógna, sokkal jobb a HW nélküli haj (szerencsére erre van mod)
Amit szeretek, az az nvidia PCSS árnyékok, de ez az első dolog, amit kikapcsolok, ha nincs elég fps 2x AA mellett.

De ez itt nagyon-nagyon OFF téma :)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2448) prime77 válasza Bandi79 (#2441) üzenetére


prime77
aktív tag

Főleg ha felteszed rá a grafikai modot amitől szebb lesz a játék kinézetileg is,és a hangok is másak.
Akkor még lemegy a teljesítményből pár százalék.
https://www.youtube.com/watch?v=j8So9p6vMLA

[ Szerkesztve ]

(#2449) kócos87


kócos87
csendes tag

Rendelt már valaki innen? Nem tudjátok, hogy rendesen házhozhozzák és nekem ezután külön adót kéne még fizetnem?

https://www.overclockers.co.uk/asus-geforce-gtx-1080-directcu-iii-strix-gaming-aura-rgb-8192mb-gddr5x-pci-express-graphics-card-gx-401-as.html

[ Szerkesztve ]

(#2450) s4hu|SyD^ válasza kócos87 (#2449) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Szvsz nem kell 2x adóznod, azon már rajta van az adott ország adója. De javítsatok ki ha tévedek.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.