Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) GeneraL_XTX válasza Hmmm1 (#2700) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Már párszor el lett magyarázva, hogy az USA árak mindig ÁFA nélkül értendők, míg az EU-s árak már tartalmazzák az adott ország ÁFÁ-ját..... :U

másrészt én úgy tudom, hogy az 1070-nél nem lesz késlekedés, június 10.-én a custom kártyák is megjelenhetnek az FE mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2702) WaterWawe válasza djculture (#2699) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az egy igen jó kártya de nem a 1070 és 1080 ellenfele hanem a 1060 (/1060 Ti ha lesz) ellenfele. Nem hiszem hogy sokat befolyásol a 1070 árain.

[ Szerkesztve ]

(#2703) gbors válasza VTom (#2697) üzenetére


gbors
nagyúr

Sorry, de ez über csúsztatás.
1. Az 1070-ben is több van, mint 10%, volt ide idézve egy teszt, ahol 12-15%-ot gyorsítottak rajta, és ez csak a ref modell
2. A használt 980Ti nem éppen 150K
3. Az új 1070-ből a FE lesz 167, customok első körben 140 és 170 között várhatók (nyilván nem a Merlint kell nézni)
4. Egyenlőségjelet teszünk a használt és az új közé? Ejjjj...

A fentiek alapján néhány speciális esetet kivéve elég rossz döntés most 980Ti-t venni. Emlékezz vissza - 2012. júniusában ki nem tartottak őskövületnek a GTX580-at? 2014. decemberében ki nem tartotta őskövületnek a 780Ti-t? Ugyanez lesz idén szeptemberben is a 980Ti-vel...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2704) ffodi válasza Reggie0 (#2689) üzenetére


ffodi
veterán

Alapvetően én sem, de éreztem a hsz-eidből, hogy nem idegen a téma, így mégiscsak megpróbálkoztam vele. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2705) daveoff válasza djculture (#2699) üzenetére


daveoff
veterán

Az azért annyira nem bszott olcsó, mert 290-et olcsóbban kapsz használtan, de nem rossz a perf/watt, meg tényleges teljesítményt még nem tudni.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2706) emmm válasza GeneraL_XTX (#2698) üzenetére


emmm
senior tag

Neki is 980 Ti van, talán innen fúj a szél... :U :D

(#2707) WaterWawe válasza gbors (#2703) üzenetére


WaterWawe
őstag

Azért az 580 szűkölködött a vram-ban. A 780 Ti mai napig jó kártya, megállja a helyét.
Aki most akar venni az vegyen 980 Ti-t használtan, akinek ráér 1-2 hónapot várni még beállnak az árak, az várja meg a 1070-et. Ennyi.
Én is most vettem 980 Ti-t, igen 150k-ért, mert most akartam kártyát venni, nem pedig majd augusztus elején. :)

Az meg szerintem teljességgel kizárt hogy 140k-ért fognak 1070-et adni. Nem gondolod hogy kicsit értelmét vesztené a 1080 akkor, ha egy 20%-al gyengébb kártyát meg lehet venni 100k-val olcsóbban? :U

(#2708) rocket


rocket
nagyúr

MSI GTX1080 Gaming X teszt


Ez mar nem thermal throttlingol, mint az FE :)

OC 2062/11400mhz.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2709) VTom válasza gbors (#2703) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem többe fog majd kerülni a 1070, de ne legyen igazam.

így van ahogy mondod, a 980Ti őskövület lesz, de attól függetlenül, amit én írtam, hogy ha nem akarsz várni és MOST kell kártya, még megéri a Ti. A 780Ti is a mai napig megállja a helyét..

És ezt nem azért írom, mert nekem az van, és majd el akarom adni. Nem akarom eladni, mert én ezzel a kártyával terveztem a következő 2 évet, vagy legalábbis azt az időszakot, amikor bejön a Volta.

Értem, hogy más a véleményetek, és el is fogadom, de attól az enyém nem változik. Lehet, hogy 2 hónap múlva már máshogy gondolom én is, de a dolgok jelenlegi állása szerint nem.

És ha sokat bántotok itt, megmondalak benneteket anyukámnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2710) Dyingsoul válasza VTom (#2709) üzenetére


Dyingsoul
veterán

"Nem akarom eladni, mert én ezzel a kártyával terveztem a következő 2 évet, vagy legalábbis azt az időszakot, amikor bejön a Volta."

Öhm... akkor mit mit is keresel ebben a topikban tulajdonképpen? :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2711) Archttila válasza Dyingsoul (#2710) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En sem valtok most 970-rol, ettol fuggetlul kovetem a topikot :-P
(munkaidoben is :D )

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#2712) VTom válasza Dyingsoul (#2710) üzenetére


VTom
veterán

Csak pár kedves szóért jöttem :DDD

Attól a téma még érdekel.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2713) Gyula84 válasza bobalazs (#2679) üzenetére


Gyula84
veterán

de komoly :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#2714) deicide válasza rocket (#2708) üzenetére


deicide
veterán

Tesztekben nem is néztem, hogy az FE visszavesz, nálam nem csinálja, ha beállítom ~2GHz-re, akkor +-16Mhz eltéréssel tartja fél óra Doom alatt is és ~72-76 fokosak a GPU-k. Igaz, levett ház oldallappal, annyit csaltam. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2715) gbors válasza WaterWawe (#2707) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha valaki nem bír 3-4 hetet várni, az nekem a szélsőség kategória. Nincs kifogásom ellene, egyszerűen csak nem ez az általános. Ill. személy szerint rossz döntésnek tartom, but opinions are like assholes.

A 140k-s 1070-ről: a 379 USD-s MSRP annyira jön ki, ha a 260k-s 1080 FE-ből indulunk ki. Amikor beállnak az árak, ez még kevesebb lehet közel egy huszassal. Az 1080-as drágább vagy 80-90e pénzzel, igen, de ez volt a helyzet a 970 és a 980 között is, és ott még kisebb volt a sebességkülönbség. Szóval röviden: nem gondolom :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2716) Rasiel válasza WaterWawe (#2707) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Azért az 580 szűkölködött a vram-ban."
Volt belőle 3 GB-os is. ;]

(#2715) gbors: +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#2717) deicide


deicide
veterán

Akik csodára vártak: lett Asus Strix 1070 ár, a hozzávetőleges kisker bruttója 175k körül lesz. Bőven drágább egyelőre, mint a ref.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2718) balint107 válasza GeneraL_XTX (#2698) üzenetére


balint107
aktív tag

Ezt az arányt sem tudom honnan következtette le, mikor eddig még semmit nem lehet tudni az OC-zott GTX 1070-es custom kártyákról. Szóval eleve egy légből kapott hülyeség, amit leírt. Eddig max a referencia hűtős 1070 tesztek ismertek. Ha pedig az általa először előhozott benchmark-ot nézzük az 1070 erősebb a Titan X és a 980 Ti-nél is.
[link]

Innen számítva tök logikus, hogy ha mindkettőt egyforma jó minőségű hűtővel OC-zák, hogy csakis a 980 Ti kerülhet ki győztesen. Ehhez még hozzájön az ára, ami használtan is több, a több fogyasztás, kevesebb Vram, és arra is kíváncsi leszek 1 év múlva mennyire fog törekedni még az nvidia arra, hogy 980 TI-re optimalizálja az új DX12-es játékokat. Vicc ez az ember, de nem is fárasztom magam vele tovább. :R

[ Szerkesztve ]

(#2719) nmy1212 válasza deicide (#2717) üzenetére


nmy1212
tag

Hát ez sajnos jelenleg bőven több mint amit szántam rá... :( 140-150k még belefért volna.

(#2720) deicide válasza nmy1212 (#2719) üzenetére


deicide
veterán

Még a ref kezdőára is 160K körül lesz, a 140-150 az inkább majd néhány hónap múlva, ha tele lesz öntve a piac és bejönnek a szürkék, ahogy korábban már beszélgettük.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2721) sakal83 válasza nmy1212 (#2719) üzenetére


sakal83
addikt

egy hónap és kb annyi lesz. Csak el kell indítani az ÁFÁ-t:)

[ Szerkesztve ]

(#2722) dungeon21 válasza deicide (#2720) üzenetére


dungeon21
újonc

Az olcsóbb gtx 1080 modellek áráról van valami hír? Az reális, hogy 220k körül kapok júniusba customot, vagy mindenképp 260ra kell készülni?

(#2723) westlake válasza dungeon21 (#2722) üzenetére


westlake
félisten

Előbb-utóbb lesz annyiért. A 600$ bruttó ~210.000 forint.

Play nice!

(#2724) deicide válasza dungeon21 (#2722) üzenetére


deicide
veterán

Ahogy westlake mondja, 1-2 hónap és 220-230 köré fog esni az ár. Ha az árfolyam marad a jelenlegi szinten.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2725) AdluAn


AdluAn
tag

Kiváncsi leszek hogy mikortól lehet rendelni. Jó lenne már 10-én kipróbálni a 1070-et

(#2726) teglasatesz válasza nejad (#2694) üzenetére


teglasatesz
tag

:DDD

Atesz

(#2727) Ren Hoek válasza nmy1212 (#2719) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja hát ez embertelen karvalytőke lehúzás. Szerintem várjuk ki a Polarist, hátha valamit számít 1070 árban. Ebből az árból már ~ 2 Polaris kijön és akkor örülhet az ÁEMDÉ grafikonos csávója :D

[ Szerkesztve ]

(#2728) Reggie0 válasza Ren Hoek (#2727) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, ha kiderul esetleg, hogy jo szar a polaris, meg felfele is mehet a 1070 ara:)

(#2729) WaterWawe válasza gbors (#2715) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az a 3-4 hét úgylátom több is lesz. Persze lehet hogy ha most elérhető lett volna 170k-ért valószínű én is inkább azt vettem volna mert az egy új kártya. De akkor is kiállok amellett hogy most 150k-ért egy 980 Ti igen jó vétel. Egyáltalán nem őskövület, sőt az OC to OC teljesítményben, egy kezemen nem tudom megszámolni hány játékban pontosan ugyanannyi FPS-t csinál mint a 1070.

(#2730) Ren Hoek válasza Reggie0 (#2728) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azt már tudjuk, hogy nem az 1070 ellen megy, hanem max 1060... így lehet tényleg semmit se befolyásol az árban... Max majd promózzák, hogy a Szingularitás Hamvaiban ugyan annyit megy, mint az 1070.

...egyébként úgy láttam eddig az Asus-ok mindig túl voltak lőve kicsit, szóval remélem egy Giga /EVGA olcsóbban jön legalább júni végére.

(#2731) GeneraL_XTX válasza deicide (#2717) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Aztakurva... Mondjuk az 1080-bol is az sz egyik legdragabb az msi mellett..... Varjuk ki az evga karikat most is azok a legkedvezőbbek :D

Időpontja van neki?

[ Szerkesztve ]

(#2732) pohár válasza Ren Hoek (#2730) üzenetére


pohár
félisten

a 970-eseknél is kb mindig drágább volt egy 10-essel az ASUS, szóval itt is az lesz valószínűleg, csak lehet nem 10-zel, hanem 15-20-szal

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2733) deicide válasza GeneraL_XTX (#2731) üzenetére


deicide
veterán

Június 12-13-ra várható.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2734) GeneraL_XTX válasza deicide (#2733) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor valoban nem lesz varakozasi idő az 1070-nel ezt szerettem volna tudni... Koszonjuk ismét a tájékoztatást :R ha bármi új van ne fogd vissza magad :DDD :DDD

(#2735) VTom válasza balint107 (#2718) üzenetére


VTom
veterán

Teszt1
Teszt2

Persze ez biztos kamu, és az oldalt a Sátán üzemelteti.

A jelenről beszéltem, nem arról mi lesz egy év múlva.

Részemről lezártam a témát, senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csupán a véleményemet írtam le. :R

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#2736) deicide válasza GeneraL_XTX (#2734) üzenetére


deicide
veterán

Természetesen, jelzem, ha van valami. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#2737) GeneraL_XTX válasza VTom (#2735) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezzel az egy tesztel tudsz csak jönni, ami ezt az eredményt dobja ki. Az összes többi, nevesebb tesztoldalon (teszem azt Guru3D) ennek ellenkezője látszik, de biztos úgy van :DDD :P

(#2738) balint107 válasza VTom (#2735) üzenetére


balint107
aktív tag

Ezt a hódfogút én is láttam.

Akkor vesd össze a Guru3D sokjátékos tesztjeivel is.
[link]

Részemről én inkább hiszek a Guru3D-nek mint ennek a hódfogú noname valakinek.

De érdekes módon nagyon nem egyeznek a tesztek, tehát ebből fakadóan az egyikük kamuzik valamilyen szinten. Biztosan a Guru3d az, aki hamis csalóka dolgokat közöl. De engem nem érdekel, ha te 980 Ti-t veszel és SLIbe kötöd vagy akármit csinálsz vele. Engem az b*sz fel mikor valaki hülyeségeket beszél, és ezzel befolyásol másokat. De ez nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#2739) blackx_ válasza mlinus (#2655) üzenetére


blackx_
csendes tag

Igen de itt a referencia 980Ti van, nekem bőven megvan 90-95 fps átlagban, maxon.
Mind1 nem is akarok vitatkozni, Én csak annyit akartam kihozni még az első hsz- emből hogy nem sok különbség van egy referencia 1080 és egy jól húzott 980Ti között, árban viszont annál több.
Persze akinek a fogyasztás is számít meg a plusz 2gb memória az már más kérdés.
Én most csak 1080p felbontás szemszögéből néztem a dolgot, természetesen aki 4k ban játszik ott egyértelmű hogy 1080 at kell venni.

(#2740) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

iPon-ban is megérkeztek.

Jól sikerült a 1080GTX ezen nincs mit vitatni... GM200 azért nem mai darab, ne felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#2741) Ren Hoek válasza ÁdiBá (#2740) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez egy vicc :D (ennyire) Más ragasztót használnak a matricához, hogy egyik-másik gyártó többért adja a FE-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#2742) cyberkind válasza ÁdiBá (#2740) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennyiért ez az alap hogy jól sikerül.

Paranormal Cocktivity

(#2743) balint107 válasza blackx_ (#2739) üzenetére


balint107
aktív tag

Még így sem helytálló. Sehol nem tisztességes a ref 1080-at agyon Oc-zott 980 Ti-vel összevetni. Lesz nyilván az 1080-ból is Trubo OC verzió, ami majd bőven 2000 MHZ fölött fog járni. És lesz vízhűtött is, amit a "végtelenségig" lehet majd húzni csak úgy mint a 980 Ti-t. Csak idő kérdése. És egyáltalán nem biztos, hogy azok lesznek a legdrágábbak. Vagy, hogy drágábbak lesznek a referencia változatnál. Az megint más kérdés, hogy mennyi áramot eszik majd az 1080 így, és mennyit a 980 Ti.

[ Szerkesztve ]

(#2744) Dyingsoul válasza VTom (#2735) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Látom sok szabadidőd van. Akkor adogasd össze a számokat az összes nevesebb oldalon lehozott benchmarkokban és rájössz, hogy hülyeséget beszélsz. Csak azért mert egyetlen oldallal példálózol (ahol ráadásul nem minden benchben hoz nagyobb számokat a 980 Ti), attól még 35 másik helyen mást írtak. Persze 35 oldalon tévednek azon az egyen amit te mutogatsz, na ott van egyedül igazság, mert te azt akarod hinni. De mondom add össze az összes oldalon lehozott benchmarkot és vonj egy átlagot. Ha a saját szemednek nem hiszel akkor vegyél egy kártyát és készíts saját bechmarkot ahelyett, hogy butaságokat beszélsz és még másokat is buzdítanál a saját marhaságodra. A 980 Ti nem jobb, mint az 1070. Pont.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2745) #16729600 válasza Ren Hoek (#2741) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is töprengtem, hogy ki viszi el majd a drágábbakat, milyen agyi kórkép/defekt alapján zsákolja be azokat bárki is? :D ( leszámítva, ha nem marad más )

(#2746) TTomax válasza Dyingsoul (#2744) üzenetére


TTomax
nagyúr

Te nagyon ifjú harcos lehetsz ha még mindig ilyen vagány módon kajálod az összes marketinget és hájpot.... tudod-e,hogy kik szoktak első körben teszt példányokat kapni?Megsúgom azok akik jókat írnak,reklámot csinálnak.Az ilyen tesztekben mindig úgy és oda domborítanak amit éppen tesztelnek,gyártófüggetlenül... ezek az early tesztek erről szólnak,aki nem ír jót az a következő körben nem kap kártyát.
Az én szememben az igazi tesztek azok amiket itt a fórumon pár lelkes emberke összedob amikor összemérik a kártyákat,azokat a kártyákat amik nem egy tesztbench asztalon hanem egy házba rakva mutatják meg a valós teljesítményüket,néha több órás tesztelés után... ezért is nem értem miért nem gurítanak itt páran már jóféle teszteket a 1080ról is amikor már van a topicban... ja de tudom miért időbe kerül... majd ha lesz itt a topicban 1070 és jobb lesz akkor majd ki lehet jelenteni amit te már megtettél,addig csak egy vélemény töled,ami nem biztos hogy így is van.

(#2743) balint107

És miért ne lehetne??Mert az agyon OCzott Ti még is olcsóbb???BTW nekem van egy olyan érzésem,hogy a 1070/1080ban nem lesz meg az a legendás OC ami a maxwellekben megvolt,és azon nem fog segíteni semmiféle egyedi PCB,mert már nagyon régóta voltage lockos az összes vga...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2747) ZrogNV


ZrogNV
tag

Pont az Asus 1070 Strixel szimpatizáltam a másik a Gigabyte Xtreme, de szerintem az sem lesz olcsóbb. :(

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#2748) balint107 válasza TTomax (#2746) üzenetére


balint107
aktív tag

Hidd el itt a fórumokban megfordult már egy pár olyan emberke, aki úgy cserélgeti a videokártyáit, mint más az ingét. Nálam is járt már jónáhány jószág az utóbbi pár évben, bár ez az állítás rám azért messze nem igaz. Az viszont igaz, hogy napi szinten bújom a témát sokkal korábbról is. Nem gondolod, hogy bűzlene, vagy mégis úgy kitudódott volna már, valakitől, hogyha egy olyan oldal mint a Guru3D, vagy más régi nevesebb oldal kamu teszteket közölne? Valakinek csak gyanús lett volna már. Nem ma kezdték a tesztelgetősdit, és nem kevés tesztjük van, ami gyanús lehetne korábbról is. De eddig nagyon úgy tűnt, hogy helytállóak voltak a GTX 970-980-980Ti azt megelőzően GTX 770-780.780 Ti és millió egy stb kisebb nagyobb kártyás tesztjeik :U :U

[ Szerkesztve ]

(#2749) TOBYMACK válasza deicide (#2720) üzenetére


TOBYMACK
tag

Az a néhány hónap fél év is lehet, nem?

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#2750) balint107 válasza TTomax (#2746) üzenetére


balint107
aktív tag

És ha a fórumokon "pár lelkes" emberke ilyen okosságokkal jön, hogy vegyél 980 Ti-t 1070 vagy 1080 helyett mert megéri, akkor ha nem haragszol én nem adok a fórumokon megszólalók "lelkes" véleményére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.