Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) aya válasza rottenbull (#17447) üzenetére


aya
addikt

Holnap megnézem. Az avast tegnap nem dobott ki semmit. De jobb a békesség.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#17452) abridabri válasza aya (#17451) üzenetére


abridabri
veterán

AVAST nem is fog ,inkabb a malwarebytes anti-malware valo banyaszirtasra.

(#17453) Laraxior


Laraxior
titán

980Ti topikban is hasonló probléma volt...
Windows alatt meg tudod nézni, hogy mi használja a GPU-t, és akkor ki tudod szűrni.
De egy huszast adok érte így hibásan :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17454) GeneraL_XTX válasza aya (#17451) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hagyományos vírusírtó ezt nem találja meg :) nekem is volt, tipikusan ugyanezek a tüneteid, 90% hogy bányászvírus fut a gépeden! a rougekiller-t tudom még ajánlani, az is megtalálja! :K

(#17455) aya válasza GeneraL_XTX (#17454) üzenetére


aya
addikt

Köszönöm a válaszokat megnézem holnap aztán írok hogy mi volt a baj.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#17456) #92888064 válasza aya (#17455) üzenetére


#92888064
törölt tag

ha win 10-ed van, és mostanában raktál új drivert, akkor ez lehet a gond:
issch.exe
installshield update service scheduler
50%-ra terheli a vga-t amd és nv kártyával egyaránt, és pontosan nem tudom a megoldást, mert kb mindent egyszerre csináltam. mindenesetre ddu és új driver nem hátrány, vagy manuálisan bezárod a programot.

(#17457) aya válasza #92888064 (#17456) üzenetére


aya
addikt

Az esélyes akkor, mert írtam is hogy 50% teljesitmény lesz oda kis idő múlva.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#17458) Csavez™


Csavez™
veterán

376.19 drivert letöltöm és virust érzékel a rendszer,ráadásul csal 128mb, 376 helyett:???! :U

(#17459) kalozhun100 válasza KAMELOT (#17431) üzenetére


kalozhun100
őstag

Garancia, support fontos.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17460) FLATRONW válasza Csavez™ (#17458) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az tényleg gyanús. Töltsd a Guru3D oldaláról, ott rendben van a méret is.
Letöltöttem a 128 MB-osat, de telepítésnél hibásnak találta a fájlt, ahogy a tömörítő program is hibásnak találta.
Több mint valószínű, hogy simán csak hibásan töltötték fel és a vírusirtód így reagálta le a hibás fájlt. Nálam nem jelzett be.

[ Szerkesztve ]

(#17461) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

csatlakoztam a klubba én is egy Gainward phoenix-el, kérdésem a hasonlóval rendelkezőkhöz, hogy mi a folyamata annak, hogy GLH-t varázsoljak belőle? :)
Köszönöm!

(#17462) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#17433) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Meg az is esélyes, hogy "csak" azért ennyi az eredmény, mivel 6700K cpu-t (4.2 Ghz-re tuningolva) és GTX 1080 VGA-t egyetlen 330W-os táp lát el :Y

[ Szerkesztve ]

(#17463) Csavez™ válasza FLATRONW (#17460) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor még nem volt fent!
Köszi.A gururól most már le tudom rendesen tölteni! :R

(#17464) FLATRONW válasza Csavez™ (#17463) üzenetére


FLATRONW
őstag

Most már az NV oldalán is javították a hibát.

(#17465) makoss válasza Jack@l (#17386) üzenetére


makoss
addikt

És az mit takar?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17466) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

ma érkezett meg az új kártyám egy MSI Gaming Z 1070. Gaming X-et váltott. :DDD

Kártya önmagában jó, az előző is szépen boostolt, de ez is alapból 2037,5-re megy fel gpu-z szerint.
Viszont, míg az X Samsung memóriával volt ellátva, ezen Micron van, amikkel azt hiszem korábban voltak problémák.

Kell ezen valamilyen biost frissíteni? Vagy geforce driverből kell a legfrissebb?

(#17467) Csavez™


Csavez™
veterán

Azt kell mondjam jól megcsinálták a drivert most,minden full 7860x1080/ 160hz AC Syndicate 50fps, BF1 70fps,WD 2 50fps,COD iw 60fps,80-100% használja a kártyákat.

(#17468) FLATRONW válasza Anubris (#17466) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha nem lesznek fagyások, akkor nem szükséges a BIOS frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#17469) Poplacsek válasza Anubris (#17466) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én megcsináltam, 1 perc az egész. Innen letöltöd, kicsomagolod egy könyvtárba és futtatod a bat fájlt, majd Y-okat nyomsz ha kérdés van.

(#17470) sixpak válasza Csavez™ (#17467) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azt mondod a BF1 jobb lett?
Akkor felrakom én is, úgyis valami kréta korból fennmaradt driver üzemel nálam. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17471) Anubris válasza Poplacsek (#17469) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi, felrakom. :R

(#17472) Jack@l válasza makoss (#17465) üzenetére


Jack@l
veterán

Azt hogy a kérdés volt a "nemokos". Egyszerűbben fogalmazva: berakod azt játszol.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17473) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Üdvözlet

egy szakmai kérdéssel fordulnék hozzátok, gyermekem gépével kapcsolatban,

jelenlegi konfig :

Gigabyte GA-X58A-UD3R v2 ( Intel Tylersburg X58, Intel Nehalem )
QuadCore Intel Core i7-930, 3533 MHz (22 x 161)
3x2 GB Kingston 9905403-140.A00LF DDR3-1333 DDR3 SDRAM
Ati 5850 1 GB
600 W Zalman táp
120 GB Intel SSD

a mai játékok többsége már el se indul neki, így gondoltam meglepem karácsonyra egy új VGA kártyával, olvasgatva a teszteket fórumokat, egy Palit vagy Gainward 1070 8GB mellett döntöttem, a bolt ahol venni szerettem volna viszont lebeszél róla mondván ebben a gépben úgy se tudná kihasználni, kevés és lassú a RAM, gyenge a CPU, kevés a táp, és még a házba se nagyon férne be ( szerintem igen )

a kérdéseim azok lennének hogy :

1. Tényleg kevés ez a konfig a mai játékokhoz ( FHD monitor, FPS játékok, COD, stb. )?

2. Ha a gép nagyjából elég akkor mi az amit ki kellene cserélnem benne? ( táp? több RAM, stb. )

A srácok szerint az a legnagyobb baj hogy ezt a gépet nem igazán éri meg fejleszteni mert ebbe az alaplapba már nem jók az új CPU-k, RAM-ok, ami jó bele az meg nem ad lényegi gyorsulást, vagy nem éri meg anyagilag.

Szerintük adjam el így egybe az egészet ( szerintük kb 100-120 ezer ) és vegyek egy teljesen mai, új konfigot, kb 350-400 ezerért.

Amit ajánlanak :

Intel Core i7-6700K 4GHz LGA1151
ASUS Z170-A ( min 6 sata kell )
nVidia 1070 8GB
2x8 GB DDR4 ( 2600-3000 MHz )
FSP vagy EVGA 800 W táp
közepes torony ház
hűtők, kábelek, stb.

az előző gép is hasonló árfekvés volt vagy 6-7 éve talán, és ha belevágok vmi újba akkor megint olyat szeretnék ami szintén kibír jó pár évet,

Köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat és segítséget.

(#17474) aya


aya
addikt

Tehát rougekiller + tiszta telepités legújabb driverre megoldotta a problémát.

Köszi mindenkinek.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#17475) makoss válasza Jack@l (#17472) üzenetére


makoss
addikt

Én meg erre gondoltam: drájverfrissítés (esetleg)
Meg mivel már elmúlt 4 éves az alaplap, gombelem csere. Jó ez csak apróság, de olvastam róla, hogy néhány bosszúságtól megkímél!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#17476) xPraetoriaNx válasza HUNgabus (#17473) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Nagyrészt igazuk van, sajnos... Mondjuk tápból én csak akkor vennék ilyen bikát, ha (később) SLI-t akarnék, amúgy elég 550W-s is elvileg. (Ha mégse, akkor én is beszoptam, mert "csak" ekkora tápot vettem :D ) Ismerősnek 6600k+16GB DDR4 + (ASUS) GTX 1070 + ASUS Z170-A + 2 SSD + 2 HDD + 5 120mm ventilátor géphez a 650-es böven elég volt.

De amúgy vannak erre oldalak (neves gyártóknak is) ahol tudsz ilyen nagyjábóli kalkulációt végezni. :) Arra mondjuk érdemes odafigyelni, hogy milyen tápot veszel. Az egy dolog hogy mi a szám ami rá van írva, de X gyártóé annak a 70%-át adja le ténylegesen, Y-é meg adott esetben >90%-át.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#17477) LLKobe válasza HUNgabus (#17473) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát minden csak nézőpont kérdése. Nyilván a boltban azt fogják mondani hogy hagyjál ott náluk 3-400K-t egy új gépre.
Ha ebbe a konfigba vennél egy 1070-et nyilván sok tartalék maradna benne, de azért az nem egy gyenge gép volt a maga idejében, megbírkózna az új játékokkal simán. Egy kis RAM nyilván még jó lenne, 6GB már tényleg szűkös.

Kérdés hogy hogy akarja futtatni a játékokat. Haveromnak az AMD FX6300 procival, 8GB rammal, és HD7970Ghz Edition VGA-val simán megy kimaxolt beállításokkal 60+ fps-sel a BF1. Ennél a procinál úgy tudom jobb a tiéd, azért csak 4 mag 8 szál. A tápot nem tudom, össze kell adogatni a komponensek TDP-jét.

Nyilván a leírt új konfig kategóriákkal erősebb, kérdés hogy mennyire van szükség arra plusz lóerőre.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#17478) JaniS


JaniS
senior tag

Kicsit off, de valakinek lehet segít...

Corsair HX520-as táp (Seasonic belső gyakorlatilag) kiszolgált már húzott Core2Duo E6850-et (ez sem egy spórolás fajta proci volt), mellette GTX295-et (2 GPU-s zabagép), 3 HDD-t, 6 ventit... Lassan el kell gondolkodjak a cseréjén, de csak azért, mert egyszerűen már hihetetlenül régi ez a hibátlan táp, de nem fog örökké tartani.

(#17479) xPraetoriaNx válasza LLKobe (#17477) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Hát, a maga idejében tényleg nem volt gyenge, de rég volt a maga ideje... 1. generációs i7 konkrétan gyengébb mint az én 3. generációs i5-öm, és én is érzem, hogy pár játékban CPU bottleneck van (tervben van a CPU csere is következő hónapban)... Szóval bár én (pár itteni fórumos elvtárssal ellentétben) pont nem az az ember vagyok, aki olyan lazán beszél 400ezer forint elköltéséről, mint egy tábla csokiról, de azért nem akarnám arra bátorítani, hogy ebbe a gépbe most rakjon bele egy ilyen bivaly VGA-t... :/

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#17480) Laraxior válasza HUNgabus (#17473) üzenetére


Laraxior
titán

Én a helyedben belebaszn*k egy fasza 6 magos Xeont, azt megrántani és jónapot. :K
Ha nem adtam volna el régebben a gépen, még mindig a jó öreg X58-UD7 és a W3680@4.4GHz lenne, 6x2GB rammal. :K
Most volt fent nemrég egy 990X is. De az én W3680-am is árulták megint, ki tudja már hány embernél fordult meg :O

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17481) demmer123


demmer123
őstag

evga

(#17482) S1M0N


S1M0N
senior tag

Na, tegnap véget ért a garanciáztatásom, még október 27-én vették át a kártyát a futártól...

Végül cserélték a kártyát (MSI GTX 1070 GAMING X 8G GDDR5), a pontos hibáról nem írtak, de igazából jó ideje már csak arra vártam, hogy legyen valami.

Nem tudom ki ült rajta ennyi ideig (iPonnál ahányszor rákérdeztem, ők is vártak a harmadik félre), de legalább még idén lett belőle valami.

(#17483) rottenbull válasza HUNgabus (#17473) üzenetére


rottenbull
senior tag

A helyzet az, hogy nem vesztesz semmit, ha megveszed a 1070-et ebbe a gepbe. Csak vegyel melle 2 x 4 GB 1600-as ramot is, max ennyi lesz a buko. Ha megis lesz uj gep, mert ugy dontotok, hogy tenyleg keves a mostani, akkor a 1070-es mar lekerul a beszerzesi listadrol. Ennyi kb.

(#17484) Ragnar_ válasza HUNgabus (#17473) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha a totális max. FPS kihajtása a cél akkor nyilván érdemes a legjobb procival meghajtani a VGA-t, de ha a 60min. FPS a cél Vsyncel akkor mindegy, hogy 120FPS van, vagy 80, főleg ha az adott játék a régi VGA-val el se indul. Ha 144Hz-es monitor van akkor ott számíthat. Játékoknál többnyire VGA>Proci, persze bizonyos határok között. Én a 3x2Gb ramot cserélném 3x4Gb-ra, aztán majd kiderül játékoknál mi a helyzet. Kipróbálod, aztán ha nem mennek úgy a játékok ahogy kellene, akkor Lap+proci csere.. Én megvárom az új AMD szériát az , ha tényleg jól sikerült, akkor lejjebb viheti az árakat is akár..
(Nekem az i5 3.2 GHz procival Doom vulkan 150 FPS kb. 60FPS alá biztosan nem megy, Witcher3 eddig konstans 60 FPS vsyncel, ott nem nagyon számít az inputlag, mondjuk népesebb városokban nem jártam még.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17485) bigbadforty


bigbadforty
tag

Sziasztok,

Lehet volt róla szó, próbáltam visszaolvasgatni, de megkérdezem.

Megrendeltem egy GTX 1070-es kártyát, a 970-et váltom vele. Mennyire érezhető a különbség és gyorsaság egy i5 4670K és 16gb DDR3-as rammal?

Meg fogja tudni hajtani a processzor?

Köszi!

(#17486) Ragnar_ válasza rottenbull (#17483) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah kb. szerintem is.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17487) Rasiel válasza S1M0N (#17482) üzenetére


Rasiel
senior tag

iPonnál, PCX-nél anno nekem is kb. 1-1,5 hónapot kellett várnom VGA-garanciáztatásra, szóval nem meglepő a te eseted sem. :)

(#17488) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Örömmel látom hogy ezt a "milyen gép kell X videókártya alá" kérdést igazából fölösleges feltenni, mert mindenféle választ kap az ember. Anno már én is rengeteg "hát ez a gép nem fogja kihajtani az 1070-et, fölösleges pénzkidobás ezt venned" jellegű választ kaptam, erre egy gyengébb gép kapcsán meg megy a bátorítás, hogy nyugodtan vegyen bele GTX1070-et.

Division-ben pl olyan CPU bottleneckem van, hogy a kártya jól láthatóan bírná a 80-100 FPS-t (1080p Ultra, 1-2 beállítás lentebb véve manuálisan), de ha kicsit nagyobb a harc akkor mind a 4 mag 100%-on pörög és néha akkorákat röccen a játék hogy meghülyülök tőle, már azon gondolkodom hogy új CPU-ig "szégyenszemre" visszaveszem a grafikát.
Vermintide-ben kapásból akkora a CPU bottleneck, hogy már sétálgatás közben sincs meg a 60 FPS (szintén 1080p Ultrán), nemhogy harc közben.
GTA5-öt csak azért nem mondom, mert új kártyával még nem teszteltem, de mások tapasztalatai és tesztjei alapján el tudom képzelni milyen lenne.

Soroljam még? Igazából attól függ mivel akar a gyerek játszani.

DOOM-ot meg fölösleges viszonyítási alapnak hozni, az olyan jól van megírva hogy a 660Ti kártyámon is igen faszán futott.

De persze jogos, baj valóban nem lehet abból ha megveszi, max szembesül vele, hogy "hát erre muszáj lesz a maradékot is rákölteni", addig meg olyan teljesítményt hoz a kártya mintha egy fele annyiba kerülő darab lenne a gépben. :)

(#17486) Ragnar_ --- Függetlenül attól hogy neked is "csak" i5-öd van, a tied is 3. generációs, ami erősebb mint egy 1. generációs i7... Sz'al az ő szempontjából az se viszonyítási alap, hogy Witcher 3 neked hogy fut.

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#17489) wolf13 válasza S1M0N (#17482) üzenetére


wolf13
őstag

Én a 3 napos garanciára (Mivel vásárlás másnapján jeleztem a hibát) a válasz mail az volt, hogy náluk ez a folyamat 3-5 nap. A vége közel 3 hét lett, és azt mondták levásárolhatom a kártya árát. Ez egyrészről jó is volt, másrészről meg nem. Mivel az én ragaszkodtam ugyanahhoz a márkához megvettem még egyszer, de így már 3000 forinttal drágábban, (szintén ipon)

(#17490) KubanitoS válasza xPraetoriaNx (#17488) üzenetére


KubanitoS
veterán

Teljesen így van, de azért egy i7 930-hoz a 1070-est ajánlgatni azért enyhe túlzás. Felesleges pénzkidobás. Akkor inkább 1060 legyen (az is sok lesz oda), vagy tényleg egy komplett új gép.

Egy használt 970 lenne szerintem a jó megoldás nyomott áron.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17491) Ragnar_ válasza xPraetoriaNx (#17488) üzenetére


Ragnar_
addikt

Valóban számíthat, hogy milyen játékkal játszik, és prociból is, minél több annál jobb, de ha belegondolsz nem mindegy, hogy a proci+lap kombót veszi meg előbb, vagy a VGA-t (amivel már a dx11 címek is elindulnak) és utána a Lap+procit ? Szerencsésebb esetben , ha optimalizáltabb címekkel játszik, a lap+proci is kitarthat még egy darabig. Divisionhöz nem volt még szerencsém egyébként arról nem tudok nyilatkozni. Másrészt az az i7 húzva van nekem alapon megy a procim..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17492) Ragnar_ válasza KubanitoS (#17490) üzenetére


Ragnar_
addikt

1070-el így is lesz +50% FPS-e egy 970-hez képest kb., és Lap+procit tud venni később is, ami megint kitart néhány évig..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17493) xPraetoriaNx válasza Ragnar_ (#17491) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Egyrészt szerintem bizonyos határ alatt nem mindegy a sorrend, másrészt nem is a sorrendről beszélek (elnézést ha félreérthető volt), hanem arról, hogy szerintem elkerülhetetlen egy teljes gépújítás (sorrendtől és tempótól függetlenül, én se egyszerre veszem a gépet, mint írtam pont nem az az ember vagyok aki sz*rja a pénzt, tehát teljesen megértem, ha valaki nem kapásból 400 lepepdőt lengetve indul neki a dolognak). Közben meg olyan vélemények hangzottak el, hogy "rakd bele nyugodtan az 1070-et, tökéletes lesz!", ami szerintem elég nagy bugyutaság. :W

There is no war. Only the harvest.

(#17494) Rasiel válasza xPraetoriaNx (#17488) üzenetére


Rasiel
senior tag

i5-2500K@4,2 mellé vettem a GTX 1070-et. Eddig elégedett vagyok vele, viszont tény, vannak olyan játék(ok), ahol egy erősebb CPU-val érezhetően megnőne az FPS-em. Ilyen pl. a GTA V, ami köztudottan nagyon CPU igényes is. 1080p, 4xMSAA, V-Sync OFF, "max" beállításokkal bizony vannak olyan helyek, ahol nem tudja rendesen hajtani a 1070-et. Egyébként ez az egész "kihajcsa-é" dolog játék- és szokásfüggő. Én V-Sync-el, tehát max. 60 FPS-el játszok, a fentebb említett GTA V-öt kivéve nem volt a CPU miatt problémám, ahány játékot próbáltam (AC Syndicate, Doom, Far Cry 4, Bioshock Infinite, Mirror's Edge Catalyst, stb.), mindenhol max-on tekert a GPU, ha netán 60 FPS alá megy a sebesség. Ha kikapcsolom a vertikális szinkront, a legtöbb játékban 100 FPS fölött érezhető a CPU "bottleneck", ilyen pl. a Dying Light, de ott is csak pár helyen van ilyen problémám. Ha valakinél a bőven 60 feletti FPS a cél, oda természetesen kell egy erősebb CPU, hogy rendesen ki tudjon szolgálni egy ilyen kaliberű kártyát, mint a 1070.

Szerk.: Division-t én sem próbáltam, így arról nem tudok véleményt mondani. Plusz nem multizom.

[ Szerkesztve ]

(#17495) Jack@l válasza makoss (#17475) üzenetére


Jack@l
veterán

Elemet persze vehetsz bele, de bios beállításról kérdeztél.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17496) Ragnar_ válasza xPraetoriaNx (#17493) üzenetére


Ragnar_
addikt

A jelenlegi VGA-ján a dx 11 címek el se indulnak.., így a VGA vétel adott, azt kell először vennie. Persze ha vesz egy 1060-at azzal is mennének a játékok, de ha fél év múlva lecseréli a procit (ami amúgy előbbutóbb úgyis szükséges lesz) egy 1070 időtállóbb lesz, főleg, ha nem 4K/60FPS a cél.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17497) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a segítséget.

Ha jól látomás helyzetet akkor ktg hatékonyság szempontjából jobban járok ha veszek egy 1070 kártyát, és megy ami megy. A monitor a gyereknek csak Fhd és max 60hz, vagy 10 éves Fujitsu-Siemens.
Jövőre kapna majd vmi normálisabb 1440p 144hz gamer monitor, vagyis addig bőven elég a mostani konfig.

Majd akkor ha abban a felbontásban nem mennek a játékok akkor már megéri a fejlesztés, ami full gép cserét jelent, de a vga már maradhat. RAM-ot nem vennék már ebbe a gépbe, mivel azokat nem tudnám felhasználni a következőben. 3-6 hónapra meg bukta anyagilag az új cucc.

Mégegyszer köszi Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#17498) pyxystyx válasza HUNgabus (#17497) üzenetére


pyxystyx
tag

Szia!

Én pontosan ebben a cipőben jártam,és járok, mint Ti. Lásd az adatlapomat.
Ugyanebben a konfigban 3 éve használt 760- at cseréltem 1070-re. EVGA- ra, hogy egyesek még jobban megbotránkozzanak. :))
Legfőbb indítékom a Witcher 3 volt. Brutális, mennyivel gyorsabb az 1070, ez alapján nem bántam meg.
A "mindentgondtalanulcsutkárahúzok" + grafikai modok, + "mégvanbennetartalék" érzés megfizethetetlen. :D

A procit 3.86- on használom, HT: off, mert néhány régebbi játék nem kedvelte, aztán valahogy így maradt.
4.1- en is járathatnám, vagy már rég lecserélhettem volna egy újabb platformra, de:
- munkára nem használom,
- multi fps-t nem játszom,
- a WoT elfut ezen is :) nem, nem a WoT- hoz vettem 1070- et, mielőtt valaki beleköt
- utálom ha törik a kép, ezért Vsync állandóan bekapcsolva (FHD, 60 Hz),
- első napon igénytelenül kiadott konzol- portokra pénzt nem adok, de azok alá rakhatsz bármit, nem azon múlik.

Persze ha a srácaid a multi játékokat preferálják, biztos jobb egy újabb cucc, de ár- érték arányban ez a platform még mindig verhetetlen. (szerintem)
Nálatok nem feltétlen a proci fog limitálni ha adsz neki egy kis tuningot, hanem a 6 GB memória.
Ha megteheted vedd meg az 1070- et, a platformváltás úgyis érik előbb- utóbb, legalább már lesz egy stabil VGA a leendő konfigba.

Bocsánat a hosszúért...

[ Szerkesztve ]

(#17499) HUNgabus válasza pyxystyx (#17498) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Koszi az infokat. Akkor szerintem ez lesz. Max ha nem kell most (nagyon) sokat kiadni a gepre lehet 1080 lesz belole ha ki tudok fogni vmi akciosat igy karacsony fele. (max 200 ezer)

Jatekok amikkel jatszik azok a nevesebb FPS darabok. COD, MOH, Crysis, Metro, Sniper Elite, neha egy kis NFS.

[ Szerkesztve ]

(#17500) demmer123


demmer123
őstag

Nyáron vásároltam egy EVGA 08G-P4-6276-KR GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 FTW GAMING ACX 3.0 PCIE Az iponál.

Játékok közben ultra beállítások mellet képes 73-74 fokra felmenni 37-40% ventivel.Fel tettem rá az új biost semmit nem javított a helyzeten.Szellőzés terén tuti nincs gond[link]

Ilyenkor mi a teendő?Egyáltalán káros neki ez a hőfok?Mivel olvastam hogy ezek a FTW kártyák melegedősek tehát ez normális hőfok az én esetemben ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.