Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Zebu válasza Zebu (#17100) üzenetére


Zebu
addikt

Nem harcolok tovább 2-3 FPSért .😉

(#17102) Jakuskacsa válasza Zebu (#17100) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Most raktam fel a biost, patikán felment, minden rendben volt, én még nem igazán feszegettem a határokat. Nálam tök ugyanannyira boostol fel mintha expertel húztam volna. (egyébként ez nem 3rd progi, hanem a gyári) A memória végeit még nem feszegettem. Majd... talán este. Aztán jelzem mi lett.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#17103) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Asus Strix gtx1080 3 verzió között mi a különbség azon kívül, hogy mások az órajelek? A8G, O8G, 8G

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17104) Aslan


Aslan
aktív tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy nem a legjobb topikba írok, de végül is 1070-es kártyáról van szó, szóval talán kapok segítséget itt is.

A következőről lenne szó:

Adott tehát egy GigaByte GTX 1070-es NVIDIA VGA és két LG megjelenítő van rákötve.

- LG DM2350D monitor/TV
- LG 42LA620S TV

Mindkét megjelenítő FHD.

A jelenség:

Míg a monitoron jó a képarány, addig a TV-n "túlnyúlik" körben az egész kép. Értsd pl a tálcának is csak a fele látszik, mert a másik fele már képen "kívül" van.

Hogy lehet ezt beállítani rendesen?

Csatlakozás:

- Monitor: közvetlen HDMI
- TV: DVI átalakítóval.

Megtisztelő válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:

Aslan

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17105) kalozhun100


kalozhun100
őstag

NVIDIA Vezérlőpultban próbálkozz.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17106) Zebu válasza Jakuskacsa (#17102) üzenetére


Zebu
addikt

Igen a Boost az nekem is 2000 felett van. De mindjárt rápróbálok egyet a Doomban :)

Átlagban 45-60 között megy a legtöbb AAA game 3440x1440 felbontással kimaxolva. Még nem tudom ez mennyire elég a Gsync-kel. :) Elégnek látszik. valahogy simábban megy minden.

Még ki kell tapasztalni a határokat és hol kell esetleg visszább venni, hogy 60, vagy 60+ meglegyen.

(#17107) Aslan válasza kalozhun100 (#17105) üzenetére


Aslan
aktív tag

Próbálkoztam. Nem kizárt, hogy benéztem valamit, de nem jutottam eredményre.

Talán lényeges, hogy a kijelzők duplikálva vannak és nem kiterjesztve. Bár kiterjesztésnél is ugyan ez van.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17108) Zebu válasza Aslan (#17104) üzenetére


Zebu
addikt

monitoron nincs valami "overscan" beállítva hdmi beállításoknál?

Az nvidia vezérlőpultban van lehetőséged az asztal átméretezésére. Szerintem ott is próbálkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#17109) Aslan válasza Zebu (#17108) üzenetére


Aslan
aktív tag

Duplikálásnál nem engedi az átméretezést.

Nincs beállítva semmi. :(

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17110) Zebu válasza Aslan (#17109) üzenetére


Zebu
addikt

hm akkor sajnos más tippem nincs. :(

Ez esetben a bemeneten skáláz túl valamiért. Nekem a TV-n volt overscan beállítás a HDMI-re, ami pont ezt csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#17111) Aslan válasza Zebu (#17110) üzenetére


Aslan
aktív tag

Mindjárt megnézem azért, de nem emlékszem ilyenre.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17112) Aslan


Aslan
aktív tag

A TV beállításaiban még csak hasonlót sem találtam... :(

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17113) Zebu


Zebu
addikt

Doom alatt szépen boost-ol. :))

Igaz beindul a hűtés is, 50% körül a ventillátor azért már hallható, de nem para, hallottam már rosszabbat. Kellemesen duruzsol :)

Hahh átlag 80-100 FPS Vulkan engine-nel.

(#17114) Aslan


Aslan
aktív tag

Még talán annyit tennék hozzá, hogy korábban egy Samsung TV volt a rákötve másodlagos kijelzőként a gépre a monitor mellé... ugyan ez volt a jelenség. Sőt, akkor még GTX 950-esem volt. És a jelenség Win 7/8/8.1/10 alatt is fennáll... érti a Radai Rosseb.

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17115) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

No megrángattam én is a kártyát (sima Gainward Phoenix).
Fesz emelés nélkül ezek jöttek ki Heaven alatt:

alap:

húzva:

igazából nem tudom mennyi konkrétan az annyi (mármint a Mhzek) mert mindenhol mást látok :F

De megnyugtat hogy elég közel van egy alap 1080hoz :C

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17116) Zebu válasza Aslan (#17114) üzenetére


Zebu
addikt

nincs mese konzolt kell venni :D

(#17117) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#17115) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Expertoollal ezeket mutatja:

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17118) Aslan válasza Zebu (#17116) üzenetére


Aslan
aktív tag

Megoldva.

Jobban beletúrtam a TV beállításaiba. Valóban itt kellett machinálni kicsit :)

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#17119) Zebu válasza raskolnikoff (#17117) üzenetére


Zebu
addikt

szép! :)

(#17120) raskolnikoff válasza Zebu (#17119) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nah azér játékban már nyünyög. Visszavettem 10-20-szal, most Tomb Raider alatt eddig nem képett ki.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17121) szallasi007 válasza kalozhun100 (#17103) üzenetére


szallasi007
őstag

Az órajelek csak, ja meg az ára :)
Ja az A8G nem egy ventis?

[ Szerkesztve ]

(#17122) Dyingsoul válasza raskolnikoff (#17117) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hol húztad? Expertoolban vagy AB-ben?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17123) raskolnikoff válasza Dyingsoul (#17122) üzenetére


raskolnikoff
őstag

AB-ben, az Expertoolban csak megnéztem mennyit ír ki, mivel nem igazodok ki a többféle (Heaven, GPUz, AB, stb) Mhz közt.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17124) KAMELOT válasza raskolnikoff (#17123) üzenetére


KAMELOT
titán

GPU-Z is jól mutatja az órajeleket.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17125) Zebu válasza raskolnikoff (#17120) üzenetére


Zebu
addikt

Jah nekem is ez volt a gondom. Azt hittem találtam egy stabil beállítást, majd az Arkham knight megreccsent, akkor inkább hagytam az egészet. Így is megrántotta a GLH BIOS. :) Pluszban amit meg hozzárakok az nem fog +5 vagy 10 FPS-t eredményezni, max 1-2t, mi kb mérési pontatlanság.

(#17126) raskolnikoff válasza Zebu (#17125) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Egyelőre úgy voltam hogy próbálkozom mennyi jön ki alapfeszen, saját BIOS-szal. Heavenben van +10 FPS, ami talán néha jól is jönne. Még átgondolom, "feszegessem"-e :DDD
Megérné, sok lenne benne?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17127) kalozhun100 válasza szallasi007 (#17121) üzenetére


kalozhun100
őstag

Azért kérdem, hogy melyiket vegyem meg mert ilyen 10k-s különbségek vannak. De ha ugyanaz mindegyik akkor ráteszem az erősebb biosat azt ugyanott vagyok nem?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17128) raskolnikoff válasza kalozhun100 (#17127) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szerintem fölösleges drágábbat venni. Hacsak nem vagy csöndmániás. Szépen lehet húzni ezeket

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17129) blu79 válasza raskolnikoff (#17126) üzenetére


blu79
addikt

- kivi vok mivel "feszegeted" ? :U 1.093v amit max lehet adni, és ez minden Gtx 1070-re érvényes, és ezzel sokat nem lehet kihozni belőle.... minimálisat csak.... ha ki lehet....
Arra jobban reagál a kártya ha minél hűvösebben tartod (dobsz rá egy vizes blokkot) :K
.... meg ezek a kifejezések hogy "feszemelés nélkül"....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#17130) raskolnikoff válasza blu79 (#17129) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Semmivel nem buheráltam a feszt eddig. A hőmérséklet el sem éri a 70 fokot, 68 körül mozog full stressz alatt. Az már sok volna neki?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17131) szallasi007 válasza kalozhun100 (#17127) üzenetére


szallasi007
őstag

Hát nekem 1070 O8G van, én nem húzom mert nekem tökéletesen megfelel a gyári OC is meg inkább kifizettem azt a 10.000 ft-ot. Blu ha jól emlékszem felhúzta a sima verzióra az O8G biosát de mintha attól jobban a tunningot nem bírta volna el.
Ja meg az enyém Samu ramos ha az számít

(#17132) blu79 válasza raskolnikoff (#17130) üzenetére


blu79
addikt

- nem sok, csak azt akartam mondani hogy ezeknél a kariknál többet hoz ha jobban le tudod hűteni minthogy gyári hűtővel ... feszt emelsz....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#17133) raskolnikoff válasza blu79 (#17132) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Megnézem majd hány fokos játék alatt. Végülis az lesz a lényeg. De ha amúgy jönne 5-10 már az se rossz, nyilván 2-3ért nem erőlködnék.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17134) Laraxior válasza raskolnikoff (#17115) üzenetére


Laraxior
titán

Alapórajelen megy a CPU? Mert kevéske ez az FPS eredmény.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17135) raskolnikoff válasza Laraxior (#17134) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Alap. De ez csak egy 2400as :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17136) Bandi79 válasza szallasi007 (#17131) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Nekem is 8G van a legújabb O8G Biossal... A powerlimit így 120% 112 % helyett ezért ritkábban szabályoz vissza, stabilabban tartja a 2101-2114 MHz-et... Amúgy tényleg nem egetrengető a különbség, néhány 100 pont Firestrikeban.
Bioscsere ingyen volt, így megérte :K

[ Szerkesztve ]

(#17137) sixpak válasza Laraxior (#17134) üzenetére


sixpak
nagyúr

96,4 fps kevés?
Szerintem az elég jó eredmény.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17138) Laraxior válasza raskolnikoff (#17135) üzenetére


Laraxior
titán

OC lehetőség? Szerintem igényelné a rendszer egy ilyen VGA mellé :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17139) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok
Hamarosan rendelném az 1070-et, de előtte pár infóban segíthetnétek.
1. A 130-135K körüli kategória mennyire megbízható Iponból? Zotak, Gigabyte, Gainward stb...?

2. Láttam újra eléggé gyakori a coil whine, cicergés... Nekem a 970 Giga G1 csinálta, igaz csak közelhajolva a géphez hallottam (Viszont konstans csinálta)... Mivel Vsync 60 FPS -el tolom, ezért főleg az érdekel, hogy a cicergés nálatok 60 FPS capp-el megszűnik? Tehát 10/9 esetben mondjuk csak menükben cicereg, az teljesen oké... de ha konstans, az azért már gázosabb.

3. A majdnem 20K hsz-ből leszűrve, kb a drágább verziók is ugyan úgy cwhine-olnak, ugye? Mert a 150K kategória már sok nekem...

Esetleg 130-140K között ha van valami best buy típus akkor ne kíméljetek :)

Thx

[ Szerkesztve ]

(#17140) rottenbull válasza Ren Hoek (#17139) üzenetére


rottenbull
senior tag

Szerintem a coil whine miatt ne aggodj, elegge absztarkt a jelenlete ennel a szerianal.
Keves a panasz eddig, es azok egy resze is megkerdojelezheto. Ha nagyon nincs szerencsed, lehet talalkozol vele majd, de kicsi az esely ra.

(#17141) raskolnikoff válasza Laraxior (#17138) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Majd talán egyszer később. Most lőttem egy acer xf270hu-t meg egy 1070-et. Egy 100ezres proci, plusz azáltal ram, naés persze a szétberhelt ház (nem fért bele a vga) helyett egy új majd legközelebb.

Tulképp leginkább a monitorral volt a legnagyobb kibaszás. IPS+144hzet nem adják olcsón :( így meg kellett a kártya is.

jahogy OC. ezt sajnos nem lehet.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17142) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van valami infótok arról. hogy az új GeForce GTX1060/1080 VGA-ák működnek-e Windows Server 2012 alatt RemoteFX - vGPU-val Hyper-V alatt? Egy régi GT 630 úgy néz ki nem hajlandó működni, és sajnos azt látom, hogy a GeForce-oknak nincs is drivere Windows Serverekre. :F

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#17143) rottenbull válasza Livius (#17142) üzenetére


rottenbull
senior tag

Megprobalhatod egy WHQL W8.1 driverrel. Letoltod, majd kicsomagolod egy mappaba.
Ezutan az eszkozkezelobol probald meg manualisan frissiteni. Amikor megkerdezi, hogy te valasztod ki a telepito helyet, vagy hagyod online megkeresni, akkor valaszd a manualist, es valaszd itt ki a mappat, ahova elore kicsomagoltad a cuccot.
Nem erdemes a legujabb driverrel megprobalni, keress egy regebbi WHQL-t inkabb.

(#17144) szallasi007 válasza Bandi79 (#17136) üzenetére


szallasi007
őstag

Na király akkor már ezt is tudjuk :)

(#17145) razor84 válasza Ren Hoek (#17139) üzenetére


razor84
csendes tag

Énis iponbol vettem.inno3d ichill x3.ennek a leghalkabb a hűtése,nem cicereg,alapból 2030ig boostol.ha ezt választod számolj vele,hogy 2.5 slotot foglal.ja és 3év gar +gears of war,vr mark,futuremark kuponokat adtak hozzá+még a dobozban van egy jo minőségű egérpad is hozza

Délután 2 után érdeklődjön mindenki az árak után.

(#17146) raskolnikoff válasza razor84 (#17145) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az szep. Nem is néztem az extráit.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#17147) KubanitoS válasza Ren Hoek (#17139) üzenetére


KubanitoS
veterán

Én a Gainwardot akartam ajánlani, de ahogy nézem augusztus óta (amikor én vettem), nem hogy csökkent volna, hanem felfelé ment az ára. Készülnek Karácsonyra. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#17148) Jack@l válasza Ren Hoek (#17139) üzenetére


Jack@l
veterán

Gainward phoenix. jó, halk és olcsó

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#17149) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#17127) üzenetére


kalozhun100
őstag

Vélemény?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17150) szallasi007 válasza kalozhun100 (#17149) üzenetére


szallasi007
őstag

Válasz: tapasztalat

Egyébként ha pénz nem számít akkor vedd az O8G-t :D

Tényleg nem tudom de itt van egy A8G review:
teszt

Lehet csak marketing bullshit és ugyanazt tudja mint a O8G. Árban mi a különbség ahol nézed?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.