Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Rasiel válasza Devilstudio (#16047) üzenetére


Rasiel
senior tag

Automata ventivezérlést szoktál hozzá használni?

(#16052) gurubefree


gurubefree
senior tag

Zotac GeForce GTX 1080 8GB Arctics Jacket ( amp extreme-re van epitve )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#16053) Tomassy00 válasza gurubefree (#16052) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A legszebb vizes :K

(#16054) szasanyi


szasanyi
félisten

Tudja-e vki, hogy Gainward GTX1070 Phoenix és a Phoenix GS ugyanaz a kártya más BIOS-szal, vagy a nyák/VRM stb. különbözik?

(#16055) xPraetoriaNx válasza szasanyi (#16054) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Tudtommal csak az órajel magasabb, ezért is vettem alapkiadást.

There is no war. Only the harvest.

(#16056) gurubefree válasza szasanyi (#16054) üzenetére


gurubefree
senior tag

egyszeruen oc verzio .... bios-ban elternek ( csak a fun speed control szerintem feltelezhetoen az oc miatt )

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#16057) #16729600


#16729600
törölt tag

Kiadták az összes, eddig még hiányzó bios-t ( Evga ) [link] 50 foknál indul be ezzel is a venti, ellenben terhelésnél jobb lett ( GPU ) 10 fokkal. A hátlap is érezhetően kevésbé meleg, mint eddig volt. Ha megjön az új thermal pad is, teljesen jó lesz ez a kártya, okafogyottá válik a ellenségeskedős fanyalgás. :K

(#16058) szasanyi válasza xPraetoriaNx (#16055) üzenetére


szasanyi
félisten

140k-ig nekem is ez tűnik kézenfekvő, jó megoldásnak. Kerestem többféle képpen, de sem összehasonlítást, sem képeket nem találtam róluk (még teszt sem nagyon van, csak a GS verzióról). Nem merem bevállalni az az EVGA FTW Gaming kártyáját, ami amúgy nagyon impozáns.

Egyébként hogy vagy megelégedve vele? Hűtés hatékonysága, zajszintje, tuning milyen? A jelenlegi Gaming X nagyon jó, 1070-ből is ilyet szeretnék csak árban túl sok nekem.

(#16059) xPraetoriaNx válasza szasanyi (#16058) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Igazából sajna objektíven nem tudok róla nyilatkozni, mert házam is szarul szellőzik (remélhetőleg pár napon belül megjön az új), bár ennek ellenére se nagyon láttam még 72 fok fölött (illetve de, 2x WoW alatt valami elszállt, mert felment 90 fölé, de az "egyedi" hiba lehetett, mert altf4 után visszalépve, és ennélfogva ugyanott álva nem jött elő újra), illetve alaplap-cpu-ram is régi meg kevés.Tehát persze, jelenleg általam tolt játékok közül csak az nem fut hibátlanul ami köztudottan szarul van optimalizálva (Vermintide, XCOM 2, WoW), a többi (GoW4, DOOM, Killing Floor 2, Shadow Warrior 2) pörfekt, de amúgy 3D mark a "szar" CPU miatt összpontszámra kevesebbet adott, mint amiket az 1060-as topicban látni... Sz'al jelenleg csak ilyen felemás választ tudok adni a kérdésre, scusi. Remélhetőleg következő fizuból befejezem a gépfelújítást, térjünk vissza erre akkor XD

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#16060) Rasiel válasza #16729600 (#16057) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nono, de hát az EVGA kártyái gyenge, alja minőségű komponensekből vannak összeállítva (a hűtés meg úgye így is, úgy is egy hulladék), így thermal pad-el sem lesznek ajánlottak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16061) #16729600 válasza Rasiel (#16060) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát igen, valószínűleg megmarad már ' közellenségnek a gyártó, mert hazai topikokban olyan nem létezik, hogy ne legyen kinevezetten, címkézve utált / fikázható cucc, de ez már inkább genetikai szakterület és nem hw témakör. :D

(#16062) szasanyi válasza xPraetoriaNx (#16059) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Az a 72 fok egy akkora batár hűtőtől nem túl jó, és nekem is csak átlagos házam van átlagos szellőzéssel. A gondom az, hogy nem nagyon látok jobb alternatívát.

(#16063) xPraetoriaNx válasza szasanyi (#16062) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Azért az a 72 fok eddig az abszolút "normál" maximum volt, általában 65 fok körül van... De tényleg csak azt tudom hangsúlyozni, hogy szarul szellőzik a házam, sőt a helyhiány miatt jelenleg "hozzá is bújik" az egyik merevlemezem a kártyához kicsit, az egyik ventilátor kb negyedét ki is takarja. Sz'al ez most ne ijesszen el, szerintem ha ilyen körülmények közt 72 volt a max akkor normális esetben 65-öt se nagyon lehet látni. :)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#16064) szasanyi válasza xPraetoriaNx (#16063) üzenetére


szasanyi
félisten

OK. Cicergés vagy egyéb anomális nincs?

(#16065) Devilstudio válasza Rasiel (#16051) üzenetére


Devilstudio
tag

Most hogy kijött az új bios így automata lett.
Előtte meg manuálist használtam.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#16066) xPraetoriaNx válasza szasanyi (#16064) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

:N Teljesen jól működik :)

There is no war. Only the harvest.

(#16067) szasanyi válasza xPraetoriaNx (#16066) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, akkor valszeg ez lesz a választott ha más infó / ár nem bírálja felül. :) De nem valószínű.

(#16068) Devilstudio válasza #16729600 (#16061) üzenetére


Devilstudio
tag

Jövőre is EVGA-t veszek.
Felőlem utalhatjátok.
De ő legalább mindent megtesz hogy javítson a helyzeten. Mai világban ez nem jellemző.
Akkor az MSI 1070 GAMING X is mehet az utaltak közé mert egy rakás szar! Már leirtam párszor miért.
Akár hány Msi kártyám volt mindegyik ment vissza gariba. 30 nap türelem és kaptam újat. A gainward viszont 2 évig húzta a gépbe.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#16069) blue01song válasza Rasiel (#16060) üzenetére


blue01song
aktív tag

Ahhoz képest soha semmi gondom nem volt vele,még a bios frissítés előtt sem.

(#16070) PhilBrick válasza blue01song (#16069) üzenetére


PhilBrick
őstag

evil smile volt a végén...

(#16071) Erdei88 válasza Devilstudio (#16068) üzenetére


Erdei88
veterán

Ezt a problémát nagyon korrektül kezelték.
Elsők között adott ki új bios-t a Micron ramos kártyákhoz is

Sajnálom, hogy így elcseszték egy filléres dolog miatt. Szerintem nekik is elég nagy tanulópénz volt

(#16072) szasanyi válasza xPraetoriaNx (#16066) üzenetére


szasanyi
félisten

Ja, és azt elfelejtettem kérdezni: azon milyen RAMok vannak? A Mikron mizéria miatt. Persze értem én, hogy az EVGA korrekt, mert gyorsan reagál, stb. de ha most választok semmiképpen sem szeretnék olyan amivel gond lehet. Ráadásul náluk melegedési probléma is van (szerintem az alulméretezett VRM hűtés miatt, mint korábban az MSI Gaming kártyák esetében). Ha lenne ami meggyőz arról, hogy nem így van (mert ezt a BIOS frissítés nem oldja ám meg), akkor az EVGA FTW Gaming-et venném ugyanannyiért. És az is érdekes, vajon miért ilyen - relatíve - olcsó most az a kártya. :U

[ Szerkesztve ]

(#16073) #16729600 válasza Devilstudio (#16068) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is maradok náluk. :K Volt már hogy haldoklott egy előző kártyám ventije és egy hét alatt tip-top kész volt a gariztatás.( vacsi újra cserélték ) Mindenféle idióta keresztkérdések nélkül ( sőt még a nagymutteromat se kellett exhumáltatnom, hogy bizonyítsam, hogy nem átkozta meg a kártyát és nem emiatt romlott el ) :D Ezerszer jobb az Evga gyártói garija, mint a kiskereké. :K

(#16072) szasanyi Honnan tudod, hogy nem oldja meg a gondokat? Vagylagosan ajánlják a bios / thermal pad cserélést és nem mind a kettőt, az csak a különösen óvatosaknak kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#16074) Rasiel válasza Devilstudio (#16065) üzenetére


Rasiel
senior tag

Köszi.
Értelmét nem igazán látom, így valószínűleg nem fogom felpattintani az új BIOS-t a 1070 FTW-mre, mivel egyénileg beállított ventiprofilt használok hozzá.

(#16069) blue01song: Troll hozzászólás volt, tehát nem gondoltam komolyan, azt írtam le, amit több helyen lehet tapasztalni a gyártóval kapcsolatban. :) Nekem sincs problémám vele, viszont én még rövid ideje használom.

(#16070) PBrick: Pedig komolyan gondolkodtam rajta, hogy ne tegyek hangulatjelet a végére, kíváncsi lettem volna, mennyien ugrottak volna a hsz-emre. :P

(#16058) szasanyi: "Nem merem bevállalni az az EVGA FTW Gaming kártyáját, ami amúgy nagyon impozáns."
Szerintem tehetsz egy próbát, itt a fórumon nem emlékszem, hogy akármelyik kártyatulajtól jött volna panasz a kialakult negatív helyzet előtt, illetve után sem. Ami problémás lehet ezzel a kártyával kapcsolatban, ha igényelsz thermal pad-et hozzá, akkor annak a felszerelése lehet kicsit bajos. Rábeszélni természetesen nem akarlak. A kialakult helyzetről pedig megvan a véleményem és azt tartanám akkor is, ha pl. nem EVGA kártyám lenne, hanem mondjuk MSI vagy ASUS. Eléggé túl van parázva a téma sok helyütt.
Összehasonlításképpen írhatnék ide pl. Win 10 témákat is, de az már nagyon OFF lenne.

(#16072) szasanyi: 1080 FTW-nek is eléggé ingadozó volt az ára még a kialakult sztori előtt is: volt, amikor 270k-ért ment, volt, hogy 250-ért, de előfordult olyan is, hogy 280-ért.

[ Szerkesztve ]

(#16075) blue01song válasza Rasiel (#16074) üzenetére


blue01song
aktív tag

akkor jó :D már annyit idegeskedtem a témán,hogy érzékenyen érint bármiféle negatív hsz. :DD

(#16076) xPraetoriaNx válasza szasanyi (#16072) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Na ezt így fejből meg nem mondom, de hazaérek lecsekkolom neked. :)

There is no war. Only the harvest.

(#16077) szasanyi válasza Rasiel (#16074) üzenetére


szasanyi
félisten

A lényeg, hogy a kártya tetszik mert ahogy láttam az ACX 3.0 hűtő jó és gyárilag magas órajelekkel jön ami nyilván jobb teljesítményt nyújt az átlagtól. De miért "csak" ennyi? Persze erre lehet mondani, hogy na, egy újabb hülye akinek az baj ha drága, meg az is ha nem.. csakhogy most, a Mikron és a VRAM probléma miatt ennek lehet objektív oka is. Mint mondtam, ha a VRM hűtője alulméretezett az a BIOS frissítés nem oldja meg a melegedési problémát, jobb esetben is csak javít valamennyit. Az, hogy ezekre a kártya máshogy és mást tesztnek az már nem számít azoknak akik ezt vették / veszik meg. Ez az ami nyugtalanít, és amire nem találtam megfelelő választ sehol.

(#16078) robyg válasza tailor74 (#16046) üzenetére


robyg
senior tag

Köszöntem az infót. :R

(#16079) Devilstudio válasza Rasiel (#16074) üzenetére


Devilstudio
tag

Hogy is van ez?
Hány foktol kezd el vissza venni a boostbol?

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#16080) Rasiel válasza szasanyi (#16077) üzenetére


Rasiel
senior tag

A miért csak ennyire az előző hsz-em végén írtam választ. Én 153k-ért rendeltem a 1070 FTW-t két hete. Most, ha jól olvastam a topikban 142k-ért már vihető több helyen. Elképzelhető, hogy ár tekintében nyomott a latba a kialakult helyzet. A Micron memóriával szerelt típusokhoz jött BIOS update, ami orvosolta a problémát, tehát ez nem lehet probléma vásárlás előtt. Egyébként az EVGA a kártyáit november elsejétől frissített BIOS-al kínálja.
A melegedési problémákra kiadott BIOS-al kapcsolatban fentebb leírtam már a véleményemet. A thermal pad-et egyértelműen jobb megoldásnak tartom.
Egyébként Furmark alatt jöttek elő azok a hőmérsékleti értékek, amelyeket közzétett a tesztoldal. A játékok többsége alatt pedig közel sem melegszik annyira a kártya.

(#16079) Devilstudio: Játékok alatt V-Sync OFF-al nálam 1607-ről 1962 és 1987 MHz-re boostol fel a kártya előbbi esetében 1,044, utóbbinál pedig 1,050V-ot kap a GPU. A hőmérséklet általában 63-64 ºC szokott lenni max. GPU használat esetén. Viszont hozzátartozik az igazsághoz, hogy nálam az Obisidian 650D-ben a házventik nagyon alacsony fordulaton mennek még load alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#16081) Rasiel


Rasiel
senior tag

Ami az előzőből kimaradt, hogy 1962 MHz alatt a tesztelt játékokban (GTA V, Dying Light, AC Syndicate, ME Catalyst) nem ment a GPU, folyamatosan tartotta ezt az értéket, néha 1987.

(#16082) szasanyi válasza Rasiel (#16080) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem nagyon szeretnék egy VGA szétszerelésével kezdeni, így a az utólag rendelhető thermal pad (még ha ingyenes is) nem öröm számomra. Bár a Furmarkot sosem használom (hasztalan, csak VGA forralására alkalmas semmi másra) mégsem vagyok megnyugodva, hogy a VRAM hűtésére használt vékony lemez elég.
Asszem amiatt nem az EVGA lesz a választott, mert nem lehet ellenőrizni a rendelt kártya már az új, mind2 tekintetben javított kiadás-e vagy sem.

(#16083) blue01song válasza Rasiel (#16080) üzenetére


blue01song
aktív tag

Akkor ha egy "átlag" felhasználó, aki nem furmarkozik,hanem játszik vele, igazából nincs miért aggódnia? én felraktam a evga 1070-re az új biost, de előtte se volt semmi anomália...

(#16084) pyxystyx


pyxystyx
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy ma délután én is belépek a klubba egy EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 kártyával. Szerintem az egyik legszebb 1070- es VGA.
A melegedési problémát majd meglátom, igazából nem tartok tőle, hiszen kint vannak a módosított biosok. Furmark meg nincs is a gépemen, felesleges ilyen árampazarló sz@rokkal gyilkolni a kártyákat, van elég benchmark, nem beszélve a játékokról, amikkel tesztelni lehet.
Thermal- padot igénylek majd hozzá, nem nagy dolog a felrakása, addig is infrás hőmérővel fogom mérni a VRM hőmérsékletét, majd látjuk, mit mutat... :)

szasanyi: szerintem ne félj tőle, nem feltétlen a VRM hűtése van alulméretezve, hanem a ventiprofil van (volt) elszúrva. A hátlap alá utólag berakott thermal pad pedig végleg megoldja a gondot. Megértem azt is, aki 130-150 kFt- ért nem akar még szerelni is, de én szeretek bütykölni.
Vagy vedd az MSI Gaming X- et, azzal nem foghatsz mellé. Az én másik választottam ez volt, de az EVGA 13- mal olcsóbb.
Bár még emlékszem a 760- as MSI Gaming kártyákkal kapcsolatos VRM túlmelegedési hőkamerás képekre... Az én 760- am elmúlt 3 éves, köszöni jól van. :))

(#16085) Erdei88 válasza szasanyi (#16077) üzenetére


Erdei88
veterán

Magyarorszagon emelkedett az ára amikor "ajándék" kupon járt hozzá.
A EVGA eu-n semmit nem változott az ára, az elmúlt hetekben.

szerk: November 11-től már lesznek javított kiadások.

Tényleg nem az EVGA lesz a Te kártyád. Érdemes mást keresned :R

[ Szerkesztve ]

(#16086) Rasiel válasza szasanyi (#16082) üzenetére


Rasiel
senior tag

Érthető, jogos, amit írsz, meg tudom érteni, ha valakinek nem veszi be a gyomra azt, hogy rendel egy kártyát és a megfelelő kiegészítők megérkezése után pedig szét kell szerelnie a VGA-t, hogy azokat rátegye. :K
Furmark-os témára +1. Eddig egyik gépem sem látta, ezután sem tervezem a feltelepítését. ;)
Te választásod, ahogy írtam, rábeszélni semmire sem akarlak téged sem, illetve másokat sem. :R

(#16083) blue01song: Véleményem szerint nincs. Az interneten lehetett olvasni melegedés(?) miatti elhalálozásokat, viszont nem lehet tudni, hogy ezek a kártyák hogyan és milyen körülmények között voltak használva. Plusz természetesem előfordulhat az is, hogy valaki azonos típuson belül gyengébbet fog ki, esetleg hibásat, ebből is adódhatnak problémák. Tehát lényeg a lényeg: nem kell aggódni.

(#16087) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én bios-ból megelégedessel használom a Gainward frissített bios-át 1080 GLH-ra.

Ami főként annyit hozott, hogy kitolta a TDP limitet, plusz a ventit módosította, hogy 50 vagy 60 foknál indul, most hirtelen nem tudom. A gyári bios elvileg 40 foknál már ráindított.

Tegnap visszatettem a gyárit, ma megnéztem, és 44-45 foknál még indította-lekapcsolta a ventit folyamatosan.

Véleményem szubjektív...

(#16088) Tomassy00 válasza pyxystyx (#16084) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Legszebb ?? Húha, vannak bajok... ;]

(#16089) pyxystyx válasza Tomassy00 (#16088) üzenetére


pyxystyx
tag

Ízlésekről ne nyissunk vitát, tudod, kinek mi a perverziója... :D

(#16090) xPraetoriaNx válasza pyxystyx (#16089) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Mondjuk külsőre nekem is jobban bejön az EVGA FTW mint a Gainward Phoenix... De hát olcsóbb volt + mindenki azt mondta hogy legjobb hűtése van (ami mondjuk a 2,5 slot mellett elég gáz lett volna, ha nem igaz), sz'al innentől kukáztam a kinézeti faktort. :D Meg ablakos ház ide vagy oda, amúgy se szoktam a gép belsejét nézegetni.

There is no war. Only the harvest.

(#16091) pyxystyx válasza xPraetoriaNx (#16090) üzenetére


pyxystyx
tag

A poén az, hogy az én házam még csak nem is ablakos, meg bent van a sarokban az íróasztal alatt...
:D

(#16092) hackeeeee válasza xPraetoriaNx (#16090) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Én Classified-ot szerettem volna, eu-ban hiánycikk volt..

Látva ezt az agymenést, lehet jobb is.. Sőt az sem kizárt, hogy ezért nem volt már kapható itthon.

Így lett a Phoenix GLH, nem bántam meg egyáltalán. :)

Véleményem szubjektív...

(#16093) assemble válasza xPraetoriaNx (#16090) üzenetére


assemble
addikt

Sokan mondjak h ronda, de sztem teljesen rendben van :)

(#16094) xPraetoriaNx válasza assemble (#16093) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Köszi a képet, de mint írtam nekem is ilyen van, sz'al tudom hogy néz ki. :D

There is no war. Only the harvest.

(#16095) szasanyi válasza assemble (#16093) üzenetére


szasanyi
félisten

Kritizálni mindent és mindenkit lehet. De az tény, hogy sem az esztétikai érzékünk sem pedig a buxánk nem egyforma ami mind befolyásolja a választást. Bár nem csúnya szerintem, de nekem sem ez tetszik a legjobban, viszont ha nincs annyi pénze az embernek mint kéne akkor valahol kompromisszumot kell kötni. És egy VGA esetén inkább a kinézet - mint legkevésbé releváns körülmény - legyen az. ;)

(#16096) assemble válasza xPraetoriaNx (#16094) üzenetére


assemble
addikt

Ja nem is annyira neked szolt szemelyesen, inkabb csak altalanosan meg akartam mutatni, h nem olyan csunya az sztem :)

szasanyi: ezzel is egyetertek, en sem elsosorban a kinezet alapjan valasztottam (inkabb hutesben es ar/ertekben volt az egyik legjobb) - de amugy kifejezetten pozitiv meglepetes volt eloben ahhoz kepest, amire szamitottam.

(#16097) xPraetoriaNx válasza assemble (#16096) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Mondjuk ja, az engem is meglepett, hogy élőben nem annyira rémes mint képeken. :D

There is no war. Only the harvest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.