Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4801) Bluegene válasza pisti88+ (#4800) üzenetére


Bluegene
addikt

én se jövök ide hogy az ati dominál, meg hogy fele akkora maggal ugyanakkora teljesítményre képes :DDD

a másik hogy Sárpac nem próbálta, ha kipróbálná és utána szidná legalább lenne némi joga hozzá, de így :(

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4802) boogie84 válasza Beowulf_78 (#4797) üzenetére


boogie84
veterán

a procira nem tettél pasztát, csak a memóriákra? :U
vagy arra nem is kell? a bordát pasztáztad fel?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4803) Henk válasza Beowulf_78 (#4797) üzenetére


Henk
veterán

Milyen semmitmondó így a nagy hűtő nélkül ez a kari.(olyan csupasz) :DDD
boogie84:gondolom a fénykép után arra is került paszta. :U

[ Szerkesztve ]

(#4804) pisti88+ válasza Bluegene (#4801) üzenetére


pisti88+
senior tag

Ez a gt200 topik itt az Nvidia dominál :U , nemérdekel minket az ati a feleakkora magjával, és a 100fokával!!! :R

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4805) boogie84


boogie84
veterán

mit gondoltok 4GB ram vagy elég lehet a 2GB is? XP 32 vagy Pista??? Pistával még nem volt dolgom, nincs is! :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4806) pisti88+ válasza boogie84 (#4805) üzenetére


pisti88+
senior tag

Pistához illő a 4giga!!! :R

Pisti -(*_*)-™

(#4807) boogie84 válasza pisti88+ (#4806) üzenetére


boogie84
veterán

fordítva! a ramhoz kellene a windows, csak az a kjérdés h elég a 2GB vagy több kell a nemsoká megjelenő játékokhoz? :F

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4808) pisti88+ válasza boogie84 (#4807) üzenetére


pisti88+
senior tag

Egyenlőre elég szerintem bár kis tartalék sosem árt, én még elvagyok 2 gigával, de ha ilyen jo áron vannak modulok hamarosan lesz tartalék :DDD :R ! És amugy pista csak annak lehet jó alternatíva aki DX 10-ben akar jáccani Xp alatt nem lehet bekapcsolni pár dolgot de attol még gyönyörű szép!!! :C

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4809) boogie84 válasza pisti88+ (#4808) üzenetére


boogie84
veterán

akkor asszem quad channel Geil Black Dragon lesz :D viszont akkor már pistát kell telepítenem :(( ,arról meg nem tudok sokat... azt sem tudom hogy műxik, van belőle olyan verzió is ami nem csicsás grafikus? mint az xp?
igen igen, ezért kellett a DX10 miatt, de wazze hamá GTX260am lesz akkor valamit viritson is :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4810) boogie84 válasza pisti88+ (#4808) üzenetére


boogie84
veterán

jól teljesít az XFX kártya?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4811) Beowulf_78 válasza boogie84 (#4802) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Jó vastagon tettem a GPU-ra is. :K A szétszedésével viszont mindenki vigyázzon!
A hátoldalán található 10db csavar után le kell pattintani az elülső borítást, és ebben a fázisban könnyű elkúrni ha valami túl van feszítve. :U Én gyakorlott nak tartom magam, mert többször szedtem már szét 8800 GTX-et is...ott nincs pattintás viszont. Szóval csak óvatosan! Egyébként mindkét oldalára tettem pasztát. a hűtőre is és a memókra is.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4812) pisti88+ válasza boogie84 (#4810) üzenetére


pisti88+
senior tag

Stalker Clear sky 200+fps, Crysis 16*Q :R :R :R Mondhatni elég jol mindehhez 65fok párosul!!! :C

Pisti -(*_*)-™

(#4813) Beowulf_78 válasza boogie84 (#4807) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nekem 4gb van...2gb-tal jóval lassabb pl. a Vista. legalább is 4gb után. Mindenképp 4gb-ot vennék. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4814) boogie84 válasza pisti88+ (#4812) üzenetére


boogie84
veterán

ön meggyőzte a kedves leendő tulajt :DD :C , asszem megjön a ZSé és beruházunk, bár még nincs tél de az ilyen ruha jól jön ha jönnek a játékok :DD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4815) boogie84 válasza Beowulf_78 (#4813) üzenetére


boogie84
veterán

szereznem kell pistát :(((

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4816) pisti88+ válasza boogie84 (#4814) üzenetére


pisti88+
senior tag

:K :K :K :R

Pisti -(*_*)-™

(#4817) boogie84


boogie84
veterán

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky 2008. szeptember 05.
Crysis Warhead 2008. szeptember 12.
Brothers in Arms: Hell's Highway 2008. szeptember 25.
Call of Duty: World at War (CoD 5) 2008 Q4
Far Cry 2 2008. október 24.
Command & Conquer: Red Alert 3 2008. október 31.
Fallout 3 2008. október 31.
Need for Speed: Undercover 2008. november 21.
Grand Theft Auto IV 2008. november 21.
Tom Clancy's EndWar 2008

Fable 2 Ismeretlen
Diablo 3 Ismeretlen
Haze Ismeretlen

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4818) ImI87 válasza Beowulf_78 (#4797) üzenetére


ImI87
őstag

Tudnál írni pár sort, hogy hogyan lehet biztonságosan leszedni a hűtést?
Step by step lennne jó, hogy nehogy elb@sszak v.mit.

Köszi :R

mod: nekem a képek nem jönnek be, megpróbálod mégergyszer feltenni őket, vagy javítani a linket?

[ Szerkesztve ]

(#4819) pisti88+ válasza boogie84 (#4817) üzenetére


pisti88+
senior tag

Jöhet mind :D :D :C :R

Pisti -(*_*)-™

(#4820) ImI87 válasza boogie84 (#4817) üzenetére


ImI87
őstag

juhúúúúúúúúúúúúú :C :Y :C :Y :C

dejók lesznek, csomóról nem is hallottam.......

ősszel nem fogunk unatkozni :K :DD

(#4821) HW Junkie válasza boogie84 (#4817) üzenetére


HW Junkie
tag

Halt!! Tom Clancy's EndWar? Az nem Xbox exlusive? Na meg a többi? Ezek ilyen hamar meg fognak most már jelenni? Azt hittem a Crysis Warhead még csak most készül. Akkor nekem azonnal videókártyát kell most vennem!!! :))

(#4822) pisti88+ válasza HW Junkie (#4821) üzenetére


pisti88+
senior tag

Kicsit le tetszett maradni :D :R !

Pisti -(*_*)-™

(#4823) HW Junkie válasza boogie84 (#4807) üzenetére


HW Junkie
tag

Nem nagyon hinném hogy a 2 gigánál több memóriához optimalizálják őket mert a feletti méretet már nem kezel / címez nagyon a 32 bites operációs rendszer 64 bitest meg igen kevesen használnak még tehát ekkora öngólt talán nem lőnek a fejlesztők. Ugye elképzelem, hogy a 10-ből 9 vásárló akinek 32 bites Vista-ja vagy XP-je van hazaviszi a progit és az meg töltöget mint a barom a fél millás gépeken is. Na az lenne csak a botrány :Y

[ Szerkesztve ]

(#4824) HW Junkie válasza Beowulf_78 (#4811) üzenetére


HW Junkie
tag

Hmmm... tetszik nekem ez az újra pasztázás alapvetően mert egy kis munkával és odafigyeléssel komoly extra minőséget lehet hozzáadni a karihoz. Kissé aggasztó viszont hogy mi történik így a garanciával mert ugye a szervizekben nagyítóval szokták nézni hogy hozzá babrált-e az ember a termékhez mielőtt átveszik. Az is kissé aggaszt hogy a paszta amit ráteszünk nem az a gumi szerű stabil dolog ami gyárilag rajta van tehát ha csak kicsit többet pakolok valahol fel már folyik is rá a nyákra meg be az IC-k alá. Az ezüst alap a pasztában meg vitatott ugyan de állítólag vezetheti a villanyot :D
És amúgy hogy teszed fel? szétkened vékonyan az egész felületen vagy ahogy a kényelmes urak a prociknál egy nagyobb adagot középre és had paszírozza szét a borda? A paszta amit feltettél olyat hol lehet beszerezni? Biztosan jó lehet ha ilyen komoly bonyolult neve van :C

[ Szerkesztve ]

(#4825) Lauda válasza pisti88+ (#4812) üzenetére


Lauda
félisten

Ha mindent maxra teszel hogy fut a clear sky?

(#4826) strebacom


strebacom
senior tag

Én is gondoltam a átpasztázásra, de amig 46fokos(idle) a gpu (50%-os ventivel), addig sztem nem nyúlok hozzá....Loadban 65fok szörösfánkal max70 fok....szerintem számit a ház is nekem most ilyenben van a cucc....


:C :C

(#4827) Beowulf_78 válasza ImI87 (#4818) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Hát ezt a "step by step" dolog nem fog menni...f@szom tudja hol voltak a pöckök amiket be kell nyomni érzéssel. :U Sztem ne szedd le. Nem akarom hogy eltörd. Ha nem csináltál még ilyet, ne ezzel kezd! :U Hiába írom le mit hogy kell...simán elqúrhatod a 60-70k-s kártyát, gondolom ezt meg nem akarod. Az meg a másik hogy úgy kell megbontani hogy ne hagyjon nyomot, különben oda a gari. :U

A link jó, nekem most is bejött kb. 2 perce. :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4828) DEJVID válasza Beowulf_78 (#4797) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezeken miért nincs lesarkazásvédő keret? Az én G80asomon van. Vagy nem is kell az? :F

HW Junkie: subcooling.hu-nál. Ez nem vezet áramot, meg minden szupiság :D Ilyen van nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#4829) Beowulf_78 válasza DEJVID (#4828) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nem kell...de azért óvatosan kell bánni a dolgokkal. Jóval nagyobb és vastagabb a GPU mint a G80... ;) Aki ezt lesarkazza, az egy ház sarkán levő téglát is lesarkaz. :DDD :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4830) K21_overlord válasza strebacom (#4826) üzenetére


K21_overlord
tag

Mi annak a háznak a neve aminek a képét beraktad? thx

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#4831) DEJVID válasza Beowulf_78 (#4829) üzenetére


DEJVID
őstag

ja, értem :)

K21_overlord: Sharkoon rebel 9 valami asszem ;)

[ Szerkesztve ]

(#4832) strebacom válasza K21_overlord (#4830) üzenetére


strebacom
senior tag

Sharkoon Rebel 9 Fekete

- Midi ATX
- 9 x 5.25&8220; meghajtó hely (külső)
- 1 x 250mm csendes oldallapi ventilátor
- Előlapi kivezetések
- Méretek: 200 x 435 x 468 (Sz x M x H)

(#4833) HW Junkie válasza DEJVID (#4828) üzenetére


HW Junkie
tag

Hi

Jó is az a vízhűtés alapú blokk csak ugye kell hozzá vízhűtő... nekem már elvitte az a csunya víz majdnem a gépemet mert csöpögni támadt kedve (thermaltake csoda...)
Te milyen rendszert használsz hozzá?

(#4834) DEJVID válasza HW Junkie (#4833) üzenetére


DEJVID
őstag

Nincs vizem, én csak paszát vettem onnan :)

Egyébként összeállítottam már egy rendszert fejben, csak el kéne döntenem, hogy érdemes-e kiadni rá azt a baromi sok pénzt :U

De ha állod a felét, akkor gondolkodás nélkül megveszem, és minden tapasztalatot megosztok veled :D

(#4835) HW Junkie válasza DEJVID (#4834) üzenetére


HW Junkie
tag

Jól hangzik az ajánlat de még meg kell beszélnem a családdal, 2 napot kérek :DD
A víz nagyon jó dolog hatásfokra de olyan macerás hogy én többé hozzá nem nyúlok. Az a látvány ahogy tócsában áll a víz a Radeon 3870 hátpaneljén (a radiátorból csöpögött) nem hiányzik még egyszer. Olyan kicsit az egész mint a szovjet zsebkalkulátor, csoda szép karcsú tenyérbe símuló kis ketyere amiből két kis drót megy a falig ahol áll két nagy szekrény. Azokban van az elektronika :D
Sokra megyek vele hogy csak egy kártya helyet foglal a hűtő blokk amikor egy fél autó hűtőt kell beépítenem mellé a gépbe :W

(#4836) DEJVID válasza HW Junkie (#4835) üzenetére


DEJVID
őstag

"Sokra megyek vele hogy csak egy kártya helyet foglal a hűtő blokk amikor egy fél autó hűtőt kell beépítenem mellé a gépbe" De Te nem pont egy V8assal akarsz hűteni? :U :DDD

(#4837) keIdor válasza Beowulf_78 (#4797) üzenetére


keIdor
titán

Nah látom sikerűlt jó kis karit kifogni. :) A paszta amúgy szerintem mindegyik kártyán ilyen, végülis egy helyen készűlnek, csak a matricázás a BFG dolga, meg a doboz...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4838) Mans20 válasza strebacom (#4826) üzenetére


Mans20
addikt

Hi

ezeket a hőmérsékleteket milyen programmal mérted?

amúgy meg szerintem nem ártana végre ha lenne a magon magsapka de úgy látszik sajnálja rá a NV :(

(#4839) strebacom válasza Mans20 (#4838) üzenetére


strebacom
senior tag

Everest és az EVGA precision..

(#4840) HW Junkie válasza DEJVID (#4836) üzenetére


HW Junkie
tag

Hehhe... öööö... na most az nem "olyan V8" :U Persze nagy mint állat az tény [P:J] :C
A lényeg itt a vizen van meg a csövezésen, hajtogatni kell és vigyázni ne törjön meg meg ne csöpögjön és 4 óra leszerelni úgy hogy hözben kapkodhatsz a szívedhez hogy jaj az ott nem egy vízcsepp az alaplapon ami csillog?

(#4841) HW Junkie válasza strebacom (#4826) üzenetére


HW Junkie
tag

Hát nem rossz! Én is a "kicsit" nagyobb házhűtés mellett döntöttem a plexi csodák helyett hogy jól érezze magát a videó kari meg a mobo chipset és megvettem ezt:

(#4842) strebacom válasza HW Junkie (#4841) üzenetére


strebacom
senior tag

Én is nézegettem hol vetted és mennyiért, ja és milyen hangos a venti???

[ Szerkesztve ]

(#4843) HW Junkie válasza strebacom (#4842) üzenetére


HW Junkie
tag

Aqua Computers, 16000 froncsiért ami nem olyan drága bár ez táp nélküli.
Aerocool S9 Pro a neve és az övé (a doboza tanulsága szerint legalább is) a világ legnagyobb case fan-ja. Pontosan 40 centiméteteres átmérővel. Viszont a fordulat csak 400 Rpm és a hang amit generál 12 Db tehát szinte hangtalan. A nagy méret miatt még így is 250 CFM a légszállítása ami 4-5-szöröse egy erős 12 centis ventinek. és minden alkatrész kap belőle.
A belseje tiszta ugyan az mint a Sharkoon-é, old school elrendezés , 10 darab 5 1/4-es hely, egyik sincs befelé forgatva, ha winyót teszel bele van hozzá gumírozott távtartó. Így oda teszed a CD-t meg winyót ahova csak akarod, nem nyomódik a ház falának a SATA csati és a legnagyobb videókarinak is bőven van 10 centi még beleértve a 4870X2-őt. Egy álom na :D

Itt lenni link: http://www.bossecomputers.com/Product/Areocool/S9.htm

(#4844) strebacom


strebacom
senior tag

Viszont ha már beszélgetünk van egy problémám, ha lekapcsolom a gépet úgye a monitornak is ki kellene kapcsolni, viszont mióta a GTX van nem kapcsol ki, csak kiirja, hogy NoSignal, nem kapcsol standby módba és ez azóta mióta a GTX van elötte nem volt egyik karival sem...Miért van ez??? :F :R

(#4845) HW Junkie válasza strebacom (#4844) üzenetére


HW Junkie
tag

És ugyan az a típusú csatlakozás (DVI/DVI) ugyan azzal a kábellel?

(#4846) HW Junkie válasza strebacom (#4844) üzenetére


HW Junkie
tag

Ja egyébként meg miért nem nyomod meg a power gombot a monitoron inkább? ;)

(#4847) strebacom válasza HW Junkie (#4846) üzenetére


strebacom
senior tag

DVI-HDMI kábel és ugyan az mint az elöbbi VGA.nál volt....ja és mivel nincs választásom megnyomom a PW gombot....csak egy kicsi baxa a csörömet a dolog... :K

(#4848) HW Junkie válasza strebacom (#4847) üzenetére


HW Junkie
tag

Akkor te is a HDMI-vel szívsz üdv a klubban. Ez egy bazi jó univerzális digitális interface ami elvileg mindenre jó hang kép stb de gyakorlatban semmiben sem tökéletes. Rohadna le a keze annak aki ilyet tervez :(((

(#4849) ImI87 válasza Beowulf_78 (#4827) üzenetére


ImI87
őstag

amúgy nem vagyok fekezú, de jól esik, hogy aggódsz értem ! :D

ha megkapom a karit, elvileg 99%-ban kész lesz a gép, és nyomok majd egy bemutatót. abbán látszani fog, hogy elég sok mindenhez hozzányúltam már.......

tény, hogy amiket eddig cseréltem, azok mind egyszerű hűtések voltak. 4 csavar ki, régi hűtő leszed, új hűtő fel, 4 csavar vissza. meg ramsüniket ragasztgatni. ezeknél a legproblémásabb dolog a gyári hűtő csatlakozójának leszedése volt, mert azok olyan nehezen jönnek le....... :U
ez a "fullcover" nv hűtő azért elég problémás, és persze pont a gari miatt.
de csak akkor fogok hozzányúlni, ha nagyon indokoltnak látom.

és eddig bármit újrapasztáztam, ott mindenhol volt számottevő javulás (alaplapok, vga-k), én mx-2 pasztát használok. sz.tem tökéletes az állaga, jól lehet vele bánni, és nem is vezeti az áramot.

na majd kiderül........

azért köszi :R

(#4850) HW Junkie válasza ImI87 (#4849) üzenetére


HW Junkie
tag

mx-2, ilyet szerzünk! Ha majd rájövök milyen kártyám lesz és megveszem azt nagyon át fogom vele zsírozni.
Mindent bekenek vele még a falat is hogy jó legyen a hővezetés, nálam a videókártya csak ne melegedjen sehová :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.