Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4651) vers válasza TTomax (#4649) üzenetére


vers
tag

nemtudom milyen meglepetésre vágysz a 4850cf 2 teraflops, a 280-as meg 1 sincs
persze ezeknél a régi játékoknál csak a textura power a lényeg igy a 280 nem marad le annyival , de majd az ujaknál lesz meglepetés
az x48 lap is egy vagyon volt , aminek a legföbb érdeme pont a cf támogatása ha ezt nem használjuk totál fölösleges
persze aki ugy cserél gépet mint más zoknit annak végülis teljesen mindegy mit vesz, mert évvégén ugyis uj gépet veszel, jön az uj intel, az uj ati uj nvidia
ez a 3 honap pont elég arra hogy a huzott 280-at stabillá varázsold , és még játszol is egy kicsit....

csak tudod értelmes ember 3-5 évre vesz gépet

(#4652) schwartz válasza vers (#4651) üzenetére


schwartz
addikt

csak tudod értelmes ember 3-5 évre vesz gépet

Az ertelmes embert az utan merik, hany evente vesz gepet? Jeee, akkor en tok bunko vagyok. :DD

If he dies, he dies.

(#4653) TTomax válasza vers (#4651) üzenetére


TTomax
nagyúr

Huha :) Most azért vélemény alkottál egy csomó olyan dologról amit nem próbáltál :)Erre még most reagálok,de a válaszodra nem fogok,mert nagyon off itt.. Az X48as lap NEM csak a teljes CF támogatásba jobb mint a P45,ugye ezt nem kell kifejtenem ...
A 4850CF-röl pedig pont itt nem alkotok véleményt az NV táborban mert szerintem ez őket nem érdekli,de én többet több GPU-ban sosem gondolkodok...majd ha egybe lesz tokozva akkor...
Na most ugye teljesítményre szükségem van,és hát egy HD4870 nem fog kielégíteni mint ahogy egy GTX 260 sem...sok választásom nem marad,ugye az X2-t meg a GX2 leszámítva... GTX280...
És hát igen...én 1,maximum 1,5évente tényleg komplett gépet cserélek... :B
Szégyellem magam,de lehet addig elég lesz egy GTX280...bár azért még a HD4870-en képben van de csak ha valami gyári OC-s változatot ki tudok fogni korrekt hűtővel...

UI: Tudom,hogy a cinizmus most azért szólt nekem mert nem túl ésszerű.Majd egyszer írok egy cikket miért is váltok vissza a CF-röl single card-ra....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4654) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

[GTX 260, GTX 260 OC teszt]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4655) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Tegnap az eredeti bios órajel értékeit átírtam, majd visszatöltöttem a kártyába. Rájöttem hogy kicsit sok lett az emelés, és visszább akartam venni rivában, gondoltam "belövöm", aztán a már ténylegesen stabil értéket visszaírom. Azt vettem észre hogy a rivában hiába állítom át az értékeket, leokézom, ha visszalépek visszaáll a bios-ban beállított értékekre. Gondoltam hogy akkor az eredeti nem módosított bios-t viszarakom hátha azzal menni fog. De így se megy, folyamatosan visszaáll alaphelyzetbe miután elmentem. Rivát leszedtem felraktam...nem segített. Win mentést visszaraktam, és a probléma nem oldódott meg.
Nem tudjátok mi lehet a gond? :R :R :R
Biztos hogy valami a bios visszatöltéssel lehet, mert előtte jó volt minden. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4656) TothMG válasza TTomax (#4653) üzenetére


TothMG
aktív tag

Én a 4870CF-ről váltottam MSI N280GTX Super OC-ra és nekem megérte, úgy hogy megértelek. Ajánlom ezt a karit nagyon jó, 700/2300 gyári. Még nem húztam meg, de ami késik nem múlik. De azért a régi 8800GTX még megvan és várom az X58-as alaplapokat meg az Nvidia 180-as driverét hátha lesz valami okosság.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#4657) biggamer válasza Crytek (#4646) üzenetére


biggamer
veterán

Ha ki jön a 55 nm-es karesz, akkor lejjebb fog menni a régi 280-as ára is, meg a többié.
Az új 280 chipjét olcsóbban lehet előállítani, nem fog annyit enni és melegedni sem fog annyira, tehát nem biztos hogy sokkal drágább lesz.
Szerintem csak jobban járnak majd a vásárlók a dologgal.
És remélem azt is, hogy jóval erősebb lesz a mostaninál.

Az nV tisztában van a mostanában megjelent Ati kártyák erejével / pontos adatokkal / ezért szerintem nem követi el megint azt a hibát, amit elkövetett az utolsó pár hónapban, hogy gyengébb kártyát ad ki és ezzel az Atinak " termeli " a hasznot.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4658) vers válasza TothMG (#4656) üzenetére


vers
tag

ezt nem akarom elhinni, sebességben a 4870cf utolérhetetlen
50% -al tuti gyorsabb a gtx280-nál, ez több mint a 8800 vs 280 közötti különbség,

egyébként aki 3d-vel foglalkozik annak csakis a cf vagy az sli a megoldás ugyanis ezeken az uj kártyákon orajelenként csak egy triangle setup van , ami ugye az orajeltöl függ
és egy sok polygonos scenét a cf dupla sebességgel mozgat

(#4659) TothMG válasza vers (#4658) üzenetére


TothMG
aktív tag

Most nem csak a sebességről van szó egyrészt, másrészt, meg több játéknál nekem nem is működött a CF, sok játéknál meg futási hibák jelentkeztek, így én maradok az 1 káryánál, és abból a legerősebbet verziónál.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#4660) TothMG válasza biggamer (#4657) üzenetére


TothMG
aktív tag

Vagy az lesz mint a 8800GTX vs 8800GTS, 9800GTX-nél, hogy kevesebbet fogyasztanak de gyengébbek is.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#4661) west válasza TothMG (#4659) üzenetére


west
őstag

en is igy vagyok :C
gt200b vagy gtx320 :))

[ Szerkesztve ]

Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

(#4662) boogie84


boogie84
veterán

ez csúcs :((( . én is év vége felé terveztem a gépet, mire jönnek a játékok, de így aztán össze vissza mennek az infók egyik fülemen be másikon is be :D
érdemes várni az 55nanós vgak-ra :F mikor fognak azok az árak beállni :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4663) schwartz válasza biggamer (#4657) üzenetére


schwartz
addikt

Aj uj GTX260(270) meg mindig 65nm-en lesz. Arrol volt szo, nem?

If he dies, he dies.

(#4664) boogie84 válasza schwartz (#4663) üzenetére


boogie84
veterán

én is úgy tudom

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4665) biggamer válasza schwartz (#4663) üzenetére


biggamer
veterán

Erről sajna nincsen infóm. :U

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4666) Ribi válasza schwartz (#4663) üzenetére


Ribi
nagyúr

A kicsit hibás 55nm gpuval is kell valamit csinálni.

(#4667) TTomax válasza TothMG (#4656) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos ezt a kártyát itt nem lehet kapni... köszönöm a tippet :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4668) Abu85 válasza schwartz (#4663) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De ...
Elvileg novembertől lesz 55nm-es G200, mert a TSMC-nek két hónap mire tökéletesíti a gyártósorokat és ténylegesen olcsóbban lehet majd gyártani a kisebb magot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4669) pzske válasza TothMG (#4659) üzenetére


pzske
aktív tag

Maximáliasan egyet értek veled ami a 1 kártyás rendszereket illeti , de amennyiért te hozzájutottál a 280 / ha jól emléxem 69k/ , tök reális ár ennyiért kéne adni , de a piac teljesen mást mutat. Én egyre inkább a 4870 x2 mellé rakom a voksomat , bár most betegség karit cseréni mert szerintem semmi nem indokolja igazán.Az idén ami érdekesebb game és technikalig érdemes gyurni rá : GTA IV , ill . F. O. 3 ezeket 1 "jó" config 1 8800 -gt , gtx , gts-vel szerintem simán elviszi. Ez saját vélemény , de a hardverek idén túlnőttek a gamékon kivéve a "kríjziszt" mert annak nem lehet megfelelni.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#4670) TothMG válasza TTomax (#4667) üzenetére


TothMG
aktív tag

Az enyém a Demand nagykerből származik.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#4671) pzske válasza TTomax (#4667) üzenetére


pzske
aktív tag

Expetben is van 95k bruttó ha jól emlékxem.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#4672) TTomax


TTomax
nagyúr

Fiuk...Manchesterben lakok... :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4673) schwartz válasza Ribi (#4666) üzenetére


schwartz
addikt

Innen indultunk. Latsz a linkben utalast 55nm-re?

(#4667) TTomax

XFX van?...a tobbi gyartoval meg ne foglalkozz. ;)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#4674) viktor82


viktor82
őstag

Kipróbáltam mennyit melegszik a gtx!hát gpu caps viewer-el a szőrös fánk + 32-es elsimitás 92 fok és ez 100-os ventilnél!Még hogy az ati melegszik? :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4675) _core válasza viktor82 (#4674) üzenetére


_core
aktív tag

600x600 alap fanknal (HDR + DoF + Radial Blur) nezted progit es itt nyomtal ra 32X MSAAA-t? Vagy milyen beallitasoknal tortent a meres?

(#4676) viktor82 válasza _core (#4675) üzenetére


viktor82
őstag

Fur redering + 32 elsimitás 400x400!Ez lehet ,hogy igy melegszik?És leállitottam ,lehet még emelkedett volna! :F

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#4677) Laraxior


Laraxior
titán

Régi és új GTX
8800 vs. 260 :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4678) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Basszus...nem a win a gond! :O Szűz vista-ra tett riva is visszaugrik elmentés után! :W
Valami a bios cserével lehet, ill akkor történhetett valami. A folyamat rendben lezajlott minden esetben, sosem tapasztaltam semmi rendelleneset, mégse jó valami. :U
Valakinek valami ötlet esetleg? :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4679) mindfreak válasza Laraxior (#4677) üzenetére


mindfreak
őstag

Méretes darab. :C Milyen a hangereje a hűtőjének?

(#4680) biggamer


biggamer
veterán

MSI GeForce GTX 280 vízhűtéssel [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4681) Beowulf_78 válasza Beowulf_78 (#4678) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Megoldódott a riva gond. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4682) biggamer válasza Beowulf_78 (#4681) üzenetére


biggamer
veterán

:C :C :C

Oszt mi volt a probléma, gondolom a többieket is érdekelné. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4683) Beowulf_78 válasza biggamer (#4682) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Hát...ugye bios mod. előtt simán ment minden...most meg húzgálnom kell a shader csúszkát együtt az órajellel, majd mentés, és után pipa ki, és ugy már menti külön külön is őket. Azért kavart meg, mert bios mod előtt, nem volt ilyen, ezért gondoltam hogy valami gond lehetett a bios mod-dal. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4684) biggamer válasza Beowulf_78 (#4683) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi.
Az a fő, hogy most már müxik minden :C , láttuk eléggé el voltál keseredve :O .
Ja, és grat a tesztedhez. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4685) Beowulf_78 válasza biggamer (#4684) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Inkább tanácstalan voltam...senki se látott még ilyet, és nem tudtam hogy fogom megtalálni így a megoldást, hogy egyedi a problémám. :F

Köszi az elismerést... :R Rövidesen majd csinálok új tesztet. Letesztelem a Crysis cfg módokat XP alatt, és összehasonlítom a Vista-s very high üzemmóddal. :K Lehet lesz benne UT3 teszt, és Call of Juarez is. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4686) biggamer


biggamer
veterán

Külső OC eszköz a ZOTAC-tól [link]

Beowulf_78
Várjuk a folytatást. :R

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4687) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Hali!

Ha minden jól megy, péntektől én is GTX 280 tulaj leszek. 1 kérdésem lenne: egy 550-es Chieftec elbírja a kártyát?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4688) biggamer válasza Lord Myn (#4687) üzenetére


biggamer
veterán

Attól függ, hogy milyen cuccaid lesznek még a kareszon kívűl, hány darab és hogy az alkotó elemek tuningolva lesznek-e.
Arra is vigyázz, hogy milyen a táp csatija, mert azzal mindenki orrba-szájba szív. :W

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4689) Lord Myn válasza biggamer (#4688) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Miért? Nem adnak hozzá átalakító-kábelt? :Y Nekem nincs rajta 8-pines csati...

Egyébként konfig az adataimnál.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4690) Henk válasza Lord Myn (#4689) üzenetére


Henk
veterán

Nem adnak hozzá 8-as átalakítót.Napokban valaki hajtott itt pont ilyet mert az ő tápján sem volt. :(

(#4691) Pipó válasza Henk (#4690) üzenetére


Pipó
őstag

Az én Zotacomhoz adtak 8 pines átalakitót.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#4692) Henk válasza Pipó (#4691) üzenetére


Henk
veterán

Nos akkor vannak kivételek. :)

(#4693) pzske válasza Lord Myn (#4689) üzenetére


pzske
aktív tag

Szerintem necces , hogy nem de valaki itt irta lehet kapni 5.25 vga tápot 8k-t. Én azt gondolom , hogy az egy jó megoldás.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#4694) Pipó válasza pzske (#4693) üzenetére


Pipó
őstag

Én irtam, de azon csak két hatos van, én abból csináltam a nyolcast. Van teszt a tápról a PH!-n is.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#4695) VinoRosso válasza viktor82 (#4674) üzenetére


VinoRosso
veterán

még jó h ez jobban melegszik. gt200 1,4 mrd tranyó+65nm, rv770 1mrd tranyó+55nm. Max a 4850-nek szarabb a gyári hűtése, de egy normális hűtéssel még húzva sem megy 70°C fölé.

(#4696) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Srácok!

Nem tudtok valami jó kis VGA stabilitás ellenörző progit? De nem a Furmarkra gondolok mert sztem az nem tesz jót a VGA-nak. :U
Valami olyan kellene amivel viszonylag gyorsan be tudom lőni a 24/7 tuningot. :K Crysis jó tesztnek, de mire belövöm vele az több hét. A tegnapi beállításon 3,5h után kapcsolt le a VGA Crysis alatt, szóval elég stabil, de még nem tökéletes. De nem akarok 6-7h játszani 1-1 beállítás tesztelésénél.
Van valami bevált jól működő progi erre? :R :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4697) Macka válasza Beowulf_78 (#4696) üzenetére


Macka
veterán

Gpu Caps Viewer. A Mark miért nem tesz jót szerinted?

(#4698) Ribi válasza Beowulf_78 (#4696) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerinted van olyan program ami kitalálja neked hogy mondjuk 3-4 ora alatt mennyire futi fel a redszer a házat ? Vagy hogy milyen meleg szokott lenni a szobádban nyáron? Nemhiszem.
Vagy sok tartalekot hagy a vga-ban és mindig stabil lesz, vagy az eppeni viszonyoknak megfelel és 3-4 óra mulva száll el. Szerintem.

(#4699) Macka válasza Beowulf_78 (#4696) üzenetére


Macka
veterán

Képes voltál 3.5 órán át azzal a szarral játszani? Óránként lépjél ki,10 perc PH!,addig lehűl a Vga.

(#4700) Beowulf_78 válasza Macka (#4699) üzenetére


Beowulf_78
addikt

:DDD :DDD

GPU Caps u.a. csinálja mint a furmark nem? :U

Ribi:
Nem logikus a Furmark... :F 84 foknál nem megy feljebb húzva a GPU 70% ventifordulatnál, amit bőven birnia kellene. Mégis kiakad... általában 1500 sec környékén rendszeresen. :F Lehet nem kompatibilis teljesen a Vista X64-el a Furmark...passz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.