Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) zed1983 válasza TTomax (#16000) üzenetére


zed1983
őstag

Holnap egy cx400 lesz nálam és ki is tudom próbálni :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16002) TTomax válasza zed1983 (#16001) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na igen az egy jó táp!Ki is derül akkor... :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16003) Beowulf_78 válasza TTomax (#16000) üzenetére


Beowulf_78
addikt

A cicergés szvsz. nem tápfüggő, pláne nem jó és kicsit jobb táp között. Nekem moduláris Chifi CFT 850-14C van. Ez is cicereg. Ez pedig simán megvan a Corsair, Seasonic szint, még talán árban is. Bár azt se tartom 100%-nak hogy ezek a hangok a tápokból jönnek. Nekem általában Crysis menüben halható, és akkor amikor 1500-3000fps-eket ír ki. Játék alatt megszünik a cicergés. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#16004) TTomax válasza Beowulf_78 (#16003) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát a chieftec nem seasonic sem árban sem máshogy... jobb mint az fsp kétségtelen... láttam én már 550-es chifit lefeküdni ott ahol a HX520-am szépen ment...de ez amúgy nem az a topic,ha nem hiszed kérdezd meg a tápos topicban...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16005) Zájec válasza Beowulf_78 (#16003) üzenetére


Zájec
veterán

ez állitolag attól van hogy "impulzusokba" veszi fel a terhelést, és ezért "megszólalnak" a kondik... nekem Corsair 620 van, és az is csainálja.... pedig az jó táp...
HSM kollégánál és a többieknél is csinálja....

példaul akkor is csianálaj ha bevannak kapcsolava az energiatakarékos
ficsörök ( C1E + EIST ) ,, tehát takarékos , kicsi terhelésnél is jelentkezik ez a probléma.... egy kicsit bövebben, ( szacsee kolléga hsz-e ):[link]

" Nekem moduláris Chifi CFT 850-14C van. Ez is cicereg. Ez pedig simán megvan a Corsair, Seasonic szint " hát, azért annyira nem... :( nem rossz táp de mégiscsak Chifi...

[ Szerkesztve ]

(#16006) Beowulf_78 válasza TTomax (#16004) üzenetére


Beowulf_78
addikt

550-es Chifi és egy CFT Turbo szériás Chifi között zongorázni lehet a különbséget. De gondolom ha értesz a tápokhoz akkor ezt tudod. Jóval stabilabbak és megbizhatóbbak lettek. :U
Szóval nem hinném hogy az én tápom előbb lefeküdne mint egy azonos teljesítményű Seasonic, vagy Corsair. Az ára pedig ennyi: [link] [link] Egyedül az Enermax ami ezek közül talán minőségben még átgondoltabb. A többit kb. egy szintnek nevezném, persze azok közül amikről beszéltünk. Eddig 3 éve nyúzom a tápot...kutya baja. 5 éves garit kaptam rá. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#16007) Beowulf_78 válasza Zájec (#16005) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Akkor ennyi. Nem táp gond. ;) Én is az alaplapok fázisaira gyanakodtam egyébként...de pontosan nem lehet kideríteni csak ha ki van véve az alaplap. Visszhangzik a ház, lehetetlen megállapítani honnan jön a tücsök hang. :DDD Már 1 éve tolom a Maximus Formulával, és bár valószínű ez cicereg, a lapnak kutya baja, és atom stabil. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#16008) Qru válasza TTomax (#16000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair TX650-em van, és nekem a kártya cicereg amikor 2D-ből megy 3D módba. Aztán elhallgat csak váltásnál. Szóval nem biztos, hogy a táp visít.

Zájec:

Ez így igaz. A G92-es 8800GTS-em 3DMák-ban jobb volt majd 2k-val mint a 4850. Crysis-ban meg a húzott GTS sem volt pariban (gyengébb volt term.) az alapórajeles 4850-el.

#nincsbennetarcsi

(#16009) Beowulf_78 válasza Qru (#16008) üzenetére


Beowulf_78
addikt

A Vantage nV-re lett optimalizálva. Ez tény. A 3d06 pedig már elavult, nem mutatja reálisan azokat a különbségeket, amiket a mostani játékok alatt érzékelni lehet. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#16010) Black-core válasza TTomax (#16000) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nekem 650W Chieftech em van és mégis hallom jó tudom,tudom hogy Chieftech nem olyan jó de hát azé mégis! ;)

(#16011) Black-core válasza Beowulf_78 (#16007) üzenetére


Black-core
aktív tag

Én már vettem ki a videókarit és raktam be helyette másikat és úgy egyáltalán nem cicergett.(szerintem nálad sem az alaplap hanem inkább a videokártya az amit hallasz) :R

(#16012) TazLeacher válasza Qru (#16008) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az első bekezdéshez csatlakoznék, és haver GTX260-asával is így van...mindkettőnknél HX620 pihen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16013) Sziszifeca válasza Black-core (#16011) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Igen csatlakozom én is. Tuti hogy a videókari cicereg, nekem is Crysis menü, meg 3dmark elején betöltéskor. :K
Még a 8800GTS Top karim is cicergett. :K
Szerintem nem táp, és alaplap hiba. Hogy mi??passz. Az igazság odaát van. :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#16014) celf


celf
őstag

barmelyikotok eszrevette mar, hogy ez a cicerges mennyire kerul be az audiojelbe ?

teszteljetek mar le legyszi. probaljatok meg elohozni ezt a cicergest. inditsatok el crysis-t vagy barmit ami eloidezi a hangot, es csekkoljatok le az audiotokat. ha van erosito, vagy 2.1es rendszer, fules, mindegy, halgassatok bele ugy, hogy a jatekban leviszitek a hangerot nullara.
ha ez a cicerges ott is ott van, tehat ha a hangfalakbol is jon, es egyforma termeszetu az altalatok eszrevett cicergessel akkor valaszt kapok egy mar eleg regota zavaro problemara.

szoval teszteljetek mar le ezt legyszi!

[ Szerkesztve ]

(#16015) Sziszifeca válasza celf (#16014) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Én próbáltam, nekem nincs cicergő hang a hangfalból. :))

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#16016) TazLeacher válasza celf (#16014) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez eddig nekem se tűnt fel. Bár most tesztelni nem tudok, nincs gépem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16017) Qru válasza celf (#16014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én észre se vettem amíg nem vállalkoztam egy szép téli napon openair tuningra. Tehát zárt ház mellett egyáltalán nem hallom. Igaz elég hangos ventik vannak a gépemben. Genius 5.1-em van, azon nem jön át a cicergés.

Sziszifeca: Ha jól tudom a tökéletlenül szigetelt tekercsek miatt van a ciripelés, pontosabban a kártyán levö tekercsek közül valamelyik nincs jól lelakkozva, és ez okozza a hangot (tápoknál, lapoknál is ez okozza).
Vagy mert tücsök edition karit vettél te is :F :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16018) Sziszifeca válasza Qru (#16017) üzenetére


Sziszifeca
őstag

tücsök edition :DDD ez jó.
És azt le lehet lakkozni vajon? De nem csinál semmi zárlatot ugye?

Vagy áztassam lakkba a kártyát? :DDD

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#16019) Black-core válasza celf (#16014) üzenetére


Black-core
aktív tag

tücsök edition :C :C Ez tényleg jó

Nekem sem jön át semmi a hangfalakra.És az a furcsa hogy szőrős fánk sem hozza elő a cicergést pedig azért az is dolgoztatja szépen a karit. :K

[ Szerkesztve ]

(#16020) GabN73 válasza Black-core (#16019) üzenetére


GabN73
addikt

jaja

belépek css-be,ciripel,majd go fel szeróra--- megszűnik...

(#16021) TazLeacher válasza Black-core (#16019) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pont, hogy nem ott ciripel, ahol dolgozik, hanem ahol nem. 3DMark-ban is a szünetben ciripel, amint elindul a teszt, kuss lesz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16022) rb26dett


rb26dett
aktív tag

sziasztok! érdeklődni szeretnék hogy mennyire jobb vétel egy GTX260 mint egy 9800GT AMP!? mert jójó az előbbi egy 50es utóbbi meg 30körül van, de hogy meg-e éri azt a töbletet a GTX260 arra lennék én kíváncsi. köszönöm a válaszokat előre is

(#16023) TazLeacher válasza rb26dett (#16022) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sokkal jobb. Persze fontos, hogy milyen felbontásban játszol...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16024) Qru válasza rb26dett (#16022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1280x1024 felett játszol akkor már nem árt a GTX260.

Sziszifeca: Háát, nem hiszem, hogy az jó megoldás lenne... :U :D

#nincsbennetarcsi

(#16025) TazLeacher válasza rb26dett (#16022) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kiegészítés:
Ajánlom ennek a tesztnek az átolvasását. Ha nem is kapsz 100%-os képet, valami elképzelésed már lesz a dologról.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#16026) chege


chege
aktív tag

nálam is van ciripelés, belépek a menübe(2000-3000fps) akkor elég hangos, de Crysis alatt is van ha játszom, igaz az már halkabb.De Furmarkt alatt nincs érdekes. A Crysis nem lenne elég terhelő :F

[ Szerkesztve ]

(#16027) rb26dett


rb26dett
aktív tag

köszönöm a válaszokat! :)

(#16028) Henk válasza TazLeacher (#16021) üzenetére


Henk
veterán

Nekem a 8800gtx óta az összes karim ciripel.Néhány game menüjében meg a mark átvezetőkben.Először megijedtem,hogy valami gondja van,főleg,hogy azt a karit használtan vettem.
HR-03-at mennyiért adod? ;)

(#16029) Qru válasza Henk (#16028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem ez az első karim ami ciripel. De végülis nem zavaróan hangos az enyém.

#nincsbennetarcsi

(#16030) zed1983 válasza Qru (#16029) üzenetére


zed1983
őstag

Akkor te még örülhetsz is, hogy a tied nem annyira hangos... :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16031) zed1983 válasza Henk (#16028) üzenetére


zed1983
őstag

Én még most hallom először ennyire hangosan, bár délután tudom kiszűrni egy másik táppal...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16032) Qru válasza zed1983 (#16031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hinném, hogy a tápod lenne a ludas. De kiderül hamarosan.

#nincsbennetarcsi

(#16033) Henk válasza Qru (#16029) üzenetére


Henk
veterán

Nálam 88gtx,98gtx,260 meg ez is csinálja.De a legdurvább talán a 88gtx volt mert az mocskosul sipolt,azért is sz@rtam be,hogy valami baja van.Főleg,hogy akkor vettem.

(#16034) zed1983 válasza Henk (#16033) üzenetére


zed1983
őstag

És azt a 88gtx-et meddig használtad azután?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16035) Qru válasza Henk (#16033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előtte nem voltak ilyen nagyfogyasztók a gépemben (Q66 kivétel persze), GTS se csúcs vga, 4850 se.. Csak ez a GTX sípol nálam is kicsit.

mod: Amúgy a HD-k között is van ami cicereg/sípol.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16036) zed1983 válasza Qru (#16035) üzenetére


zed1983
őstag

a második bekezdésedre : Nekem is volt Sapphire 4850-em ami egy ici-picit cicergett...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16037) Qru válasza zed1983 (#16036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, most direkt át néztem a HD4850/4870 topikba és rákerestem. Jól emlékeztem, volt pár panasz ráaádsul te meg elsőkézből meg is tudod erősíteni. Hiába, rosszul szigetelt kondi bárhol előfordulhat. :(

#nincsbennetarcsi

(#16038) zed1983 válasza Qru (#16037) üzenetére


zed1983
őstag

Értem, de ettől a rosszul szigetelt konditól nem csökken az élettartam?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16039) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! kisebb felbontáson,min grafon is annyi az fps. pedig már a procit (Q6600) felhúztam 3,2 ghz-ig. kipróbáltam 3,4 ghz-en is. még mindig a cpu limit? GTX260 (216sp) vga-m van.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16040) Casanova*


Casanova*
veterán

akinek GTX260 vga-ja van és cod 4-el is játszik. az legyen szíves nézze már meg mennyi fps-t produkál cod 4 multiba! pl.: min grafon max fps. megvan-e fix 250 fps. előre is köszi! kiváncsi lennék!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16041) Qru válasza zed1983 (#16038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, csak hangos de önmagában nem megy hamarabb tönkre ettől a vga. Ez nem rendellenes működés eredménye, csak egyszerűen a rezonancia az általunk is hallható tartományba esik. Mindegyik ad ki hangot csak az(ok) olyan tartományban van(nak) amit emberi fül nem érzékel.

Casanova*: Milyen felbontás konkrétan? 1280x1024-ben néztem 8800GTS 512-vel anno ott ezen a felbontáson még volt egy kis proc limit (igaz minimális) 3,5GHz-es Q6600-al. A GTX még bikább, szóval nálad is lesz egy enyhe procilimit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#16042) Casanova* válasza Qru (#16041) üzenetére


Casanova*
veterán

1280x1024 felbontásban. állítólag a gtx260 simán 1000 fps-t produkál min grafon cod4 multiba (pl. falnak vagy az égbe nézve) és játék közben megvan a fix-fix 250 fps. na mindegy! kicsit csalódtam! azt gondoltam simán meglesz a fix-fix 250 fps. de hát nem. másoknak fix 333 fpsük van. :F az az érdekes GTS-el égbe nézve 800-900 fps volt. GTX-el (1680x1050 felbontásban) 700 fps. jóval kevesebb.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16043) Henk válasza zed1983 (#16034) üzenetére


Henk
veterán

Talán 3 hétig.Az nem volt meg sokáig,de aki megvettem még jó sokáig(talán egy évig is) használta gond nélkül.De nem emiatt adtam el,nekem nagyon hangos volt a hűtése meg baromira melegedett is.

(#16044) Qru válasza Casanova* (#16042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég gatya eredmények. :( Ettől sokkal jobban kéne mennie. Másik driverrel is nézted? Hnap este nézek neked COD eredményt ha minden igaz, pont haverhoz átviszem a karit mert COD-ra keres vga-t és megnézzük nála mit megy, én nem COD-ozok (még ;] ).

#nincsbennetarcsi

(#16045) #02119936


#02119936
törölt tag

hi!
bocs a spamért nem ide címeztem..

[ Szerkesztve ]

(#16046) Casanova* válasza Qru (#16044) üzenetére


Casanova*
veterán

ok,köszi! :R nagyon kiváncsi lennék! több driverrel is néztem már.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16047) Casanova* válasza Qru (#16044) üzenetére


Casanova*
veterán

nem codozol még?! :Y cod4 a legjobb game! (multiba)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16048) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Ehhh. Most végre lehetőségem nyílt megnézni mit is tud igazán a Zotac 280gtx. Crysis 1920x1200-ban minden gond nélkül. Csak pislogtam. :Y Nem rossz. :D

(#16049) Casanova*


Casanova*
veterán

na egyik sráccal összemértük a vga-nkat. neki MSI 260GTX ,E8500 4,2 ghz. nekem Gainward 260GTX ,Q6600 3,4 ghz. driverek 185.85 verzió. min grafon (1680x1050 felbontás) cod4 multiba egymásra néztünk és neki volt 750 körüli fps. nekem pedig 450 körüli fps :((( égre nézve volt neki 1023 fps :Y nekem meg csak 750 fps :O . mi a jó csuda van a gépemmel??? szerintem a procim a bűnös. Q6600 egy kalap szar,nem játékokhoz való. ennyire gyenge nem lehet a procim.... :W

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#16050) DigitXT válasza Casanova* (#16049) üzenetére


DigitXT
félisten

egyik sráccal összemértük a vga-nkat
Tévedés: a procitokat mértétek össze...:D
Nem kalap sz*r a Q6600, csak oda lehetne
figyelni az órajelkülönbségre: 4,2 vs 3,4.:U
Barátok közt is 23,5%, a játék meg nyilván
nem használ 4 magot, így olyan, mintha az
ott sem lenne (nagyjából), így pl. a 750-nél
számítható 926 közelebb van az 1023-hoz.*
Az egymásra nézés azért nem jó teszt, mert
más a környezet a két játékos mögött: egy
irányba nézve jobban kijön a procikülönbség.
(Pl. ahogy írtad, az égre nézve legjobban...)

Amúgy ha meg majd egy 4 magot kihasználó
játékkal kerültök szembe, hajára kenheti a srác
a 4,2GHz-et, mert a plusz két mag nem 23,5%
előnyt fog jelenteni, szóval még nem írnám le a
procidat. (Ettől függetlenül lehet mondani, hogy
nem játékra való, hiszen sok játék nem profitál
a plusz magokból, valamint a Wolfoknak több
cache szorult a búrájukba, de azért maradjunk
annyiban, hogy bőven jól használható játékra is.)

*Ja, amúgy a nyers órajelkülönbségen kívül még
olyan más tényezők is "beleszólhatnak", mint a
konkrétan választott FSB/szorzó, memória, stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.