Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) NFree válasza laragirl83 (#11999) üzenetére


NFree
addikt

Jó neked :C :R de én az újj 55nm 216sp-ekre gondoltam 55k-t ;]

Laraxior
Annyiért az igazi bestbuy :C de én mostanában nem nagyon láttam 80.alatt még hastználtan sem :( Annyiért venni kellett volna 2-őt ;)

[ Szerkesztve ]

vga

(#12002) Zsubi válasza Laraxior (#12000) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tudod véletlenül hogy a Zotac-nak mikor várható az 55nm-es gtx260 :F
Mert nekem arra fáj a fogam :))

[ Szerkesztve ]

(#12003) keIdor válasza NFree (#11994) üzenetére


keIdor
titán

Elképzelhető, hogy nagy a szivárgás... mindent el lehet baszni, lehet ez is el van...
Intel Prescott, gondolom ez sokaknak mond valamit... na... az is el volt baszva... ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12004) Laraxior


Laraxior
titán

Vettem is volna...csak éppen nem volt SLi-s lapom..mire meglett a lap arra nem volt videokari :DDD de nem is baj...jó ez igy is :C

Nem tudom mikor jönnek..nem vagyok én senkije a Zotacnak :D a legszimpatikusabb gyártó eddig az eVGA volt..mondjuk BFG-m még nem volt... Volt ASUSom is..inno3d is, abból meg verhetetlen volt a 6600GT-m :D A Leadteket is szerettem :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12005) SSJPeter válasza Laraxior (#12000) üzenetére


SSJPeter
őstag

Gondolom te is meg laragirl is nyáron vettétek a karikat 145Ft-os dollár árfolyam mellett, nah hát akkor tényleg olcsó volt a VGA, nézegettem akkoriban árlistákat 1 88gt-t újonnan hozzád vágtak 20k-ért. . .

Let’s go Brandon!

(#12006) Cyberpunk válasza SSJPeter (#12005) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen azok a szép idők kár hogy akkor tájt nem volt pénzem VGA-ra és most másfél hónapja vettem a jelenlegit 70 ezer ért :W de én olyan vagyok hogy nem nézzek vissza. Néha csinál az ember kifejezetten rossz vételt is.
De engem most jobban érdekelnek a procik az a fránya Core2Quad Q9550 az jó lenne ha lemenne 50 alá de arra meg nem nagyon van esély :( Corei7 ide vagy oda.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12007) Lauda válasza SSJPeter (#12005) üzenetére


Lauda
félisten

Most se veszélyesek az árak. 60 k egy 260 oc, 81 k egy 280, nem péz érte szerintem. :DD

Cyberpunk: Minek a 9550? P35-ben állítólag nem is futja ki magát. Használtan egy Q6600 oszt' jóvan. Vagy váltás Core i7-re. :C

[ Szerkesztve ]

(#12008) NFree válasza Lauda (#12007) üzenetére


NFree
addikt

Azért ne legyél már megőrülve igen is magasak az árak , amiről te beszélsz egy két család havi megélhetése, tudnék venni én is százezrekért cucokat,de inkább várok egy kicsit ennyire nem vagyok őrült :R
Van annak hellye máshol is :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#12009) Lauda válasza NFree (#12008) üzenetére


Lauda
félisten

Miért lennék megőrülve? Nézd meg 2 hónapja milyen árak voltak, ahhoz képest egész baráti. Szerintem inkább a 60k-s GTX volt irreális a piac egészét tekintve. Mindenki abból gazdálkodik, amennyi van. Amíg nem kell másra, miért ne ilyenre b@ssza el az ember? :P :K

[ Szerkesztve ]

(#12010) Laraxior válasza SSJPeter (#12005) üzenetére


Laraxior
titán

ahamm...38ért elvitték az Ultrámat ami nagy szó volt akkor...hiszen 32ért vettem :DDD
és 65ért más Nálam is volt a videokarim 62+3k a postak. :C Reméljük azért hamarosan lejjebb indulnak az árak

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12011) Cyberpunk válasza Lauda (#12007) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pedig a lap is 1333 MHz FSB-s meg a proci is.
De inkább megvárom a Denebet azt lehet hogy újra AMD-s leszek a szívem mindig is afelé húzott:) Bár nem mostanában cserélek proc-ot legfeljebb jövőév végén. (el kél a GT300-hoz valszeg)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12012) P00By


P00By
nagyúr

(#12013) Laraxior válasza P00By (#12012) üzenetére


Laraxior
titán

év végén jön a GT300 :( nagyon messze van.... addig az aTi megint keresztbe tesz a zöldeknek....ideje lenne megtáltosodni :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12014) Abu85 válasza keIdor (#11985) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Inq-es srác elvileg tudni véli, hogy a boltba kerülő verziók fogyasztása eltérő lesz. A GPU-kat feszültséghatárra szabják, mert az eredeti alacsony feszültségen kevés lenne az eladható chip. Ergo ha veszel a boltban két GF GTX 260-at az 55 nm-es változatból, akkor előfordulhat, hogy 20-30 W különbség is lesz a két kari fogyasztása között. Holott a kártyák ugyanazok. Gondolom a hivatalos tesztekre válogatnak majd karikat. :)

Laraxior: Remélem nem vártad hamarabb. Már régóta lehet tudni, hogy 09Q4 a chip.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12015) Laraxior válasza Abu85 (#12014) üzenetére


Laraxior
titán

mindig reménykedik az ember :DD főleg abban hogy valami átütő érkezik megint mint a G80nál... :B bár..kétlem. :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12016) Cyberpunk válasza Laraxior (#12013) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen már rég óta tudni hogy 2009 Q4-ben jön. Ráadásul az ATI a nyáron dobja piacra a HD5xxx-es kártyáit az nV meg honapókkal később. Pláne akkor lesz szarban az nV ha az ATI a Master chipes megoldással jelentkezik, bár kérdés hogy driver ügyileg hogy állnak majd vele (nem rossz az ATI de seggbe rugdoshatnák a szoftveres részlegüket is és akkor jó lenne)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12017) NFree válasza Lauda (#12009) üzenetére


NFree
addikt

Nekem 8, mindenki másképp látja a dolgokat :U

vga

(#12018) Szuperboci válasza Laraxior (#12004) üzenetére


Szuperboci
senior tag

Véletlen nem .:Vision:. Kollégától vetted a karit? :)

[ Szerkesztve ]

Music!!!

(#12019) SSJPeter válasza Lauda (#12007) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát azért az a 80k kemény pénz szerintem egy VGA-ért.
De kétségtelen még mindig jobb mint a 140-150k amibe egy 8800GTX került 2 éve.
Egy GTS meg 115k-ba volt,tudom mert én annyiért vettem.(most meg érne max.20k-t)

Most szerencsére nagyobb az árverseny.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#12020) Laraxior


Laraxior
titán

Olvastátok a hírt? Teszek inkább képet..hátha módosítják
Az új iChill GTX280at 12GB rammal hozzák forgalomba ;]

Dede..Visiontól vettem..mind a kettőt :C az egyiket el is adtam...vettem tőle másikat

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12021) NFree válasza SSJPeter (#12019) üzenetére


NFree
addikt

Az tény 140k-nál sokkal jobb a 80k, ezért szurkolok mindkét chippkészítőnek, mert ha nincs nagy kölömbség a két kari közt,az nekünk csak jó, az, hogy meg nv Psyx vagy dx10.1 teljesen mind1 , csak harcoljanak az szintúgy. Emlékezzünk vissza milyen rossz volt amikor beütött a g80 s sokáig egyeduralkodó volt a felsőkategóriában, lehetett hencegni vele, hogy milyen jó az nv,+ milyen drága is, remélem eggyik gyártó sem fog nagyon elrugaszkodni a másiktól , mert ez legalább féket szab némileg az áraknak, remélem a Phenom 2 is jól fog szerepelni nem ártana már 1 kis lecke az intelnek sem :R

vga

(#12022) Beowulf_78 válasza Lauda (#12009) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Motorosok vagyunk vazze. ;) 2db GTX 280 árát fogjuk beletolni a "vas"-ba tavaszig, az az idénykezdetig.Minimum. :U Csoda hogy ilyen gépre is telik a motorozás mellett. :DDD

De azért lehet veszek egy full HD-s monitort és hozzá egy GTX 295-öt... ;] ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12023) keIdor válasza P00By (#12012) üzenetére


keIdor
titán

Vajon mi lesz az a GT212 ha Enhusiast meg Performance szegmenset is elfoglalja? 40nm GT200? Kicsit korainak tűnik nekem akkoris.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12024) NFree válasza Beowulf_78 (#12022) üzenetére


NFree
addikt

:K :K :K

vga

(#12025) eladohardver


eladohardver
őstag

Netán valaki tol olyan gamet, hogy Wolfenstein Enemy Territory...? Mert akkor igazán elárulhatná, mi a minimális fps- értéke max grafikán egy 280gtx kártyával....

Egyébként meg véleményt kérek Gigabyte 280 gtx el tapasztalat....

Tök mindegy melyiket veszem.... vagy sem.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#12026) Beowulf_78 válasza eladohardver (#12025) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nagy különbség nem lesz, mivel referencia kártya mindegyik. Tuningban jelenthet többet illetve kevesebbet. De ezt senki se tudja előre megmondani hogy fog menni. Ill. gyári OC vagy alap kártya....ennyi az amiben lehet eltérés, a hozzá adott kiegészítők, és szoftvereken kívül.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12027) eladohardver válasza Beowulf_78 (#12026) üzenetére


eladohardver
őstag

mint pl 4870x2 nél az asus top-bios... azzal tovább lehetett húzni... értem.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#12028) atom18


atom18
aktív tag

mit gondoltok januárba és februábra leesik a 280GTX ára 80k alá? :U

(#12029) Lauda válasza Beowulf_78 (#12022) üzenetére


Lauda
félisten

Pont erről beszélek! :C

atom18: már most 81 ropi. :U

(#12030) zsolt1129 válasza atom18 (#12028) üzenetére


zsolt1129
addikt

A Palit már most 81 körül van az IPOn-ban. :K

(#12031) atom18 válasza zsolt1129 (#12030) üzenetére


atom18
aktív tag

igen tudom de az még sok kicsit,azért lenne jó ha a 2hónapba még esne legalább egy 10est:)

(#12032) zsolt1129 válasza atom18 (#12031) üzenetére


zsolt1129
addikt

Valamennyit biztos esni fog még az ára. Bár én úgy tudom hogy az NV nem nagyon tervezi most az árak drasztikus csökkentését.

(#12033) tome.jr


tome.jr
addikt

Nem tudom volt-e már:

Nvidia 40 nano bejelentés

(#12034) Laraxior válasza zsolt1129 (#12030) üzenetére


Laraxior
titán

én zotacot kínálok 80ért...ráadásul AMP!..kutyának se kell :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12035) zsolt1129 válasza Laraxior (#12034) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez elég szomorú :D . Ha most VGA-t vennék és lenne 80k-m,sokat nem gondolkodnék rajta.

(#12036) Lauda válasza Laraxior (#12034) üzenetére


Lauda
félisten

Mer kúva drága és nem valami tuningbarát, rossebnek kéne.... :P :DD

(#12037) Erdei88


Erdei88
veterán

Lehet már mindenki a gtx 295/285re vár? :Y

(#12038) Beowulf_78 válasza Erdei88 (#12037) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Aki 280-at akart venni, közülük biztos sokan várják a 295-öt. :K Jobban meg fogja érni, persze ha jó lesz a hardver, amit egyenlőre nem tudni. :U
Én is cserélni fogom a 260-at ha jó lesz a 295...soká gyün még a GT300. Persze 1680-hoz tök felesleges cserélnem. Csak akkor lesz csere ha váltok full HD-s 24"-es monitorra.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12039) NFree válasza Beowulf_78 (#12038) üzenetére


NFree
addikt

Hát én erősen gondolkodom az egész gép cseréjén jövőre( márc-ápr) csak lehet 2 db 260 ast veszek, könnyebben el lehet majd adni mint a 295-öt szerintem, de ez csak akkor lehetséges ha váltok corei7-re. Milyen 24"-est nézegetsz? Én a Benq 241W-el igaz tn paneles, de sok jót írtak rólla.

vga

(#12040) Beowulf_78 válasza NFree (#12039) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Na ez az...lövésem sincs milyen 24"-es panelt vegyek. :F A tn paneles nekem tökéletes. Most is az van (225BW) és meg vagyok elégedve vele. :K Nekem nem a maximális színhűség kell, hanem hogy a játékok alatt gyors legyen. Grafikai munkákat nem csinálok, hogy komolyabb panel kelljen a tn-nél. ;)
Megnézem az általad írt Benq-t... :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12041) Cyberpunk válasza Beowulf_78 (#12040) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Játékra szerintem az egyik legjobb monitor a 24"-osok között a Samsung 245B+ a nagyon alacsony inputlagja miatt aszem 5-6 ms körül van.
Én is gondolkozok monitor vételen csak nekem túl nagyok az igényeim eddig LCD TV-t akartam venni de aztán meggondoltam magam túl sok a mizéria vele:)
Na meg hát oda kevés lesz a GTX260-asom de én már nem cserélem le a GT300-ig majd csak kibírom valahogy addig is:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12042) Erdei88 válasza Cyberpunk (#12041) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem nem érdemes LCD tvt venni monitor helyett! Nekem 22" Samsung T220am van, filmre meg 32" Samsung, de a tvn szvsz szörnyű játszani.

(#12043) Laraxior


Laraxior
titán

Gyerekek...nagyon durván megy a GTXem :Y megnéztem már hogy mi a vége a GPUnak (810MHz) rápillantottam már a shaderre is (1620MHz) de a memóriát még nagyon nem vettem tanulmányozásba...csak most.

Hát.. eléggé meglepő eremény sületett...de még nem tapasztaltam csikozódást..szemetelést,tehát mehetek feljebb. Semmi extra hűtés,csak 24/7 téma :))

[link]

Igen...GDDR3@2700MHz

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12044) Beowulf_78 válasza NFree (#12039) üzenetére


Beowulf_78
addikt

16ms nagyok sok játékra! Szvsz. ezt a Benq-t felejtsd el. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12045) Beowulf_78 válasza Cyberpunk (#12041) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ez a Samu viszont elég baráti. Az ára is 90k a alatt. :K :C Nice! :C Lehet ezt fogom megvenni. Azt nem tudod véletlenül hogy a T240 miért drágább, ill. miben tud többet? :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12046) Dashes válasza Beowulf_78 (#12045) üzenetére


Dashes
őstag

Samsung 2443BW sem lehet rossz, magassága is állítható, 75k körül van.
"Játékos kedvűeknek csak korlátozott mértékben ajánlott a megjelenítő..." :(

[ Szerkesztve ]

(#12047) Laraxior válasza Beowulf_78 (#12045) üzenetére


Laraxior
titán

miért nem olyat ami nekem van? :) Az is 100 alatt van :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12048) Beowulf_78 válasza Laraxior (#12047) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Juj.Tényleg. Paramétereiben ez a nyerő. :K Csak mondtad hogy nem tudja az 1680x1050-es felbontást...vagy azt egyik 24"-es se tudja? :U :B

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12049) Laraxior válasza Beowulf_78 (#12048) üzenetére


Laraxior
titán

az enyém nem tudja...a többit nemtudom... :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12050) Beowulf_78 válasza Laraxior (#12049) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Pedig az kellene nekem...mert addig amíg nem lesz meg az erősebb kártya mindenképp 1680x1050-be tolnám a Crysis-t. Az 1920-at meg nem fogja már bírni a 260 abban a minőségben mint ahogy 1680-ban játszom vele. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.