Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4751) ImI87 válasza pisti88+ (#4746) üzenetére


ImI87
őstag

na ez zsír :C
csak legyen már hétfő és érkezzen is meg a kari ! :))

vágom, hogy az xxx eleve szét van húzva, de próbáltad még ennél is feljebb küldeni?
egyáltalán lenne értelme? :F

(#4752) pisti88+ válasza ImI87 (#4751) üzenetére


pisti88+
senior tag

Szét közel sincsen huzva :DD , stabil beállításom:750/1550/2500 ;] :C Az hogy 640-en jár csak egy dolog bírják a huzást mint a barom az igát :R ! És a matricázáson befogsz sz*rni, mi haverral nem akartuk gépbe tenni, nembirtunk betelni vele :DDD
Értelme egyépként csak teszt erejéig van a huzásnak(szerintem), minden bőven jol fut alap orajelen is(12080*1024ben jáccok a crysissel 16*os szürésen.... NO COMMENT)

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4753) Beowulf_78 válasza ImI87 (#4751) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Neked meg kell rántani...sőt. 1920 very high-ot tuti nem fogja bírni, talán még a "minden high"-ot se. 1680 very high-hoz is meg kell tépni. ;] 1280 viszont nem kihívás ennek a kártyának 16xAA-val sem. :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4754) pisti88+ válasza Beowulf_78 (#4753) üzenetére


pisti88+
senior tag

Highot viszont igen 50-60fps-el(Oszkárnál néztük mikor nála voltam a karival teljesen hibátlan!!!)
1280-ban viszont ugy megy mint kés a vajban én tudom abban nyomom és gyönyörű!!!! :C

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4755) Beowulf_78 válasza pisti88+ (#4754) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Single-ben vagy multi-ban néztétek? Nem mindegy... ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4756) pisti88+ válasza Beowulf_78 (#4755) üzenetére


pisti88+
senior tag

Single... :R (nem ma kezdtük az ipart azért egy üres pályán baszakodni nem téma ennek a krinak) :DDD

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4757) Beowulf_78 válasza pisti88+ (#4756) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Akkor ok. :R Nem tudok ekkora felbontást tesztelni. Nekem 60-70 cm-ről bőven elég a 22"-es monitor. Az biztos hogy Vista X64 alatt húzva 1680x1050 noAA Very High-ba full játszható! :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4758) pisti88+ válasza Beowulf_78 (#4757) üzenetére


pisti88+
senior tag

A bittos :D

Pisti -(*_*)-™

(#4759) ImI87


ImI87
őstag

FullHD-ben akarok játszani, de nem a Crysis a mérvadó, és pont a nagy felbontás miatt AA sem érdekel annyira.
Crysis-en kívül akad még v.mi game, ami megfekteti a karit FullHD-ben? :F
(mégegyszer mondom AA nélkül)
És egy E8400 lesz alatta 4 gigára húzva.

(#4760) Beowulf_78 válasza ImI87 (#4759) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nem tudom...kevesen nyomják még full HD-ben. De én 1920-hoz 280 GTX-et választottam volna. ;) Annak sincs értelme ha a látványból veszel le, hogy menjen jól 1920-ba, csak mert full HD-be akarod nyomni. 1920-tól "zsebbenyúlósabb" a VGA választás. :U
Olyat kell megkérdezned aki full HD-be nyomja. Én full HD-hez 280 GTX, vagy 4870 X2-öt választanék.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4761) pisti88+ válasza Beowulf_78 (#4760) üzenetére


pisti88+
senior tag

inkább az x2 oda már tényleg kell a 2 mag... de ha azt veszsük wolf testvérem hogy nagyon közel vagyunk a 280hoz nem is rossz választás ez, szürők nélkül pedig nem fekteti meg még a crysis sem!!! Más meg ennél csak jobban van megírva igy az meg főleg nem majd jön a far cry 2 azt még megmerem kockáztatni hogy azt sem de míg nincs itt a game addig nincs viszoníítási alap...

Pisti -(*_*)-™

(#4762) Beowulf_78 válasza pisti88+ (#4761) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ebben igazad van. :R De most jönnek az új grafikás "csodajátékok", és amig 1280-ba, 1680-ba még jó ideig időtálló lesz, 1920-tól sztem kérdéses a dolog. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4763) schwartz válasza Beowulf_78 (#4760) üzenetére


schwartz
addikt

En is ezen agyaltam, de vegul GTX260 lett. :) (a tegnap jott a kartya csak meg dog voltam berakni a gepbe) Ha megse lesz eleg a full HD-hez, veszek egy konzolt s onnantol lesz@rom a PC-s jatekokat meg a gepepitest... :(((

If he dies, he dies.

(#4764) Beowulf_78 válasza schwartz (#4763) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ahogy Pisti mondta...ha a Crysis megy, minden más is menni fog jelenleg. :K :C
No para! :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4765) _core válasza Beowulf_78 (#4741) üzenetére


_core
aktív tag

[OFF]En tuti nem kamuzok az biztos akar hiszed akar nem nekem ennyi a hofok a hazamban terheles alatt zart hazban.Regebben sokkal rosszabbak voltak a meresek itt a PWM es chipset ertekekre gondolok ilyenkor es emiatt kezdtem el jatszani a ventilatorok tudatos elhelyezesevel de ezt lathatod is az alairasomban.A tap kihelyezese a PWM hofokom csokkentese miat lett letrehozva.Hazban jelenleg 3 HDD (Samsung 750,500,250 giga a tobbi usb-s) 1 TV tuner 1 hangkartya es egy 2Magos processzor talalhato.Ventilatorokban mint lathatod a csendes tipusokat probaltam beszerezni ebbol is szamomra a legjobb fajtat (Noctua) a tobbi az adott volt.Biosban a prociterhelesre allitottam a ventilatorok vezerleset amit az alaplap vegez de ez mind mind lathato ott lent az alairasomban...

"8db ventim közül bármelyik "bekebelezi" a tieidet."
Erre most mit mondjak?? :U X-akta? :DD [/OFF]

(#4766) ImI87


ImI87
őstag

Hát igen én is vennék szívesen 280-ast, csak hát az a + 40K............ :(((
És ehelyett inkább megveszem álmamim kormányát, és tél végére profi autóversenyző leszek. ;]

Mindig is vágytam egy jó kormányra, és végre meglesz a G25. Ezt a sok szar FPS-t már meguntam, és stratégiák se olyan jók mostanában. Viszont amit a legjobban várok az a Mafia 2. Kedvencem volt az 1, számztalanszor végigvittem, és sosem láttam ennél jobb feeling-ű játékkal.

(#4767) jilian válasza Beowulf_78 (#4757) üzenetére


jilian
addikt

Akkor ha jol olvasgatok a hsz-ekben "böven" elég egy 260 -as a 22" monitor full kihasználásához?? (tuningot nem akarok--esetleg gyárit) :Y
Vagy egy 280 -as "kényelmesebben" vinné a nyuzást...ugyebár??
Igaz nem lenne "téljesen" kihasználva...esetleg minden szüréssel. :K

(#4768) pisti88+ válasza jilian (#4767) üzenetére


pisti88+
senior tag

280-ban is van tartalék szo se rola de mint mindíg is az egyel alatta lévő kártya jobban huzható!!!! A 280 a csúcskártya, azon már mit huzna az ember gondolja az Nvidia(dehát minekünk nem elég semmi :DDD ) És még egyszer mondom hogy full hd-hoz is jó de NEM szűrőkkel!!!! Amugy hibátlan, haver mikor nála volt nem akarta kivenni a gépből :DD (24"-os full hd-ja van neki!!!!) :U
De amugy megnyugatatlak hogy 8*os szűrés már megfekteti full hd-ben a 280-ast is!!! szerintem max 4*es amivel még jol jáccható, és nemtom ki hogy van vele én nemsok külömbséget fedezek fel a 4*es, és a sima közt!!!! Ezzel nem azt akartam sugallni hogy ne vegyél 280-ast csak azt hogy nem feltétlen kell kiadni +20k-t persze ha sok a feles lecsód.... :D

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4769) boogie84 válasza jilian (#4767) üzenetére


boogie84
veterán

sztem akkora felbontásánál már nincs akkora jelentősége az AA-nak.
valszeg én is a 260at fogom választani,csak jönne már az 55ös

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4770) pisti88+ válasza boogie84 (#4769) üzenetére


pisti88+
senior tag

Az még egy darabig nemfog jönni .... jó ez a mostani is hodd el melegedésben hiába 55nm az Ati hülyére veri(még a 80fokost sem közelíti meg nemhogy a 90-100-at!!!) :R

Pisti -(*_*)-™

(#4771) boogie84 válasza pisti88+ (#4770) üzenetére


boogie84
veterán

lehet h több potenciál lesz az 55nm-ben, + a lóvém is csak 1, másfél hónap múlva lesz meg a konfigra ami az aláírásban van

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4772) Beowulf_78 válasza boogie84 (#4769) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Egyenlőre úgy tudom csak a "felhízlalt" SP-s verzió jön 65nm-en. De ugye még az se kapható. Nem lepődnék meg ha az 55nm átcsúszna 2009 Q1-re... :U Sztem az a +20 SP annyit nem fog a dobni rajta hogy érdemes legyen várnod, de te tudod. Azt is kalkuláld be, ha Október-November magasságában jön, az már biztos a drágább karácsonyi árfekvésben lesz nálunk elérhető. De persze ettől még várhatsz. :R Csak szar lesz Warhead-et látva, (úgy hogy a többiek már tolják) várni az új karit. ;)

Core_: Ne érts félre nem kötekedni akarok, és hitetlenkedni, nincs is miért, már csak azért is mert nagyon segítőkész voltál velem, amit mindenképp köszönök.
Megnéztem az oldaladat, és a gépedet. Nagyon tetszett, látszik hogy szeretsz a szám.tech-el foglalkozni, és nem utolsó sorban költeni a minőségi alkatrészekre. Szóval ebből az aspektusból egyformák vegyunk. Pisti is ilyen egyébként. :K :R
Megnéztem a géped belsejét is...annyit megjegyeznék hogy nekem 3db 12cm SX2 forog az Infinity-n max. sebességgel...ez a 2mag vs. 4mag alapvető különbség nálunk melegedés szempontából, nem összehasonlítható, mint ahogy a procik teljesítménye sem. Csak hogy szemléltessem, prime load 1,36-1,38V-ig lenne elég max. az 1 ventis megoldásod Q6600 esetében. Nekem prime load 1,46-1,47V-t bír, 82-83 fokig bezárólag 3db 12cm-es hűtővel. Nálad a ramhűtés is jogos, bordák hiányában. Nekem az se köll mert a Reaper-en rohadt nagy hőcsöves bordák vannak. Hátul pedig ahol neked 1db 12-es venti van nekem ott 2db 8cm Thermaltake szörnyeteg van, amit egy poti segítségével 5500rpm-ig tekerhetek. Elöl szintén ezekből 3db fújja be a házba a hideget. Ez a VGA mögötti 12cm venti ér valamit? :U Megnézted, összehasonlítottad, mennyi a hőfok ha ott van és ha nincs ott?

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4773) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Jah..és nem utolsósorban én a legújabb 177.92 beta drivert használom, te meg a 177.72-est. Ez is lehet akár még nagy különbség is! ;) Sztem nem az igazi még ez a Beta... :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4774) pisti88+ válasza Beowulf_78 (#4773) üzenetére


pisti88+
senior tag

177.92 sztem jobb, nekem szerintem nem beta a kicsike bár nemtom de ugy emlékszem ez már teljes!!!( az is igaz hogy én xp-t nyomatok még! ;] )

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#4775) Beowulf_78 válasza pisti88+ (#4774) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Beta az... ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4776) Henk válasza Beowulf_78 (#4772) üzenetére


Henk
veterán

Osztozkodtok itt ezen a 2 fok különbségen a vga-k között. :DDD Közel sem biztos,hogy a házhűtés érte a felelős.Nem tudom milyen kártyátok van,de az is lehet,hogy a gpu-n lévő paszta az egyiken keményebb,öregebb és nem adja olyan jól át a hőt és jobban melegszik.Meg eleve nincs is két egyforma kártya,úgy ahogy tuningban vannak különbségek,úgy lehet,hogy a kritikus hőmérséklet is eltér 1-2 fokkal náluk.

(#4777) Beowulf_78 válasza Henk (#4776) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ennyi. :K
Egyébként mind a két kártya u.a. BFG GTX 260 OC. Lehet át kellene pasztáznom? :U Nehéz lehet leszedni a hűtőt? Gari vesztés nélkül vajon megbontható? :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4778) Henk válasza Beowulf_78 (#4777) üzenetére


Henk
veterán

Nekem is ilyen karim van. :DDD
Ha ügyes vagy megoldható a leszerelés úgy,hogy nem vegyék észre ha esetleg gariztatni kéne.Bár én ha leszedném akkor tuti cserélném valami komolyabbra.

(#4779) _core válasza Beowulf_78 (#4772) üzenetére


_core
aktív tag

A vga mogotti ventivel birtam csokkenteni a system hofokomat jelentosen.Most pl idle 35 fokos de amikor kivettem par percre akkor felment 39-ig. :(((

(#4780) Beowulf_78 válasza Henk (#4778) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nézd...én eléggé sokat szívtam G80 GTX hűtőcserével, sok pémzembe volt, és ugyanolyan lett mint előtte volt.Max. 2-3 fokot javult. Jelenleg nincs jobb mod. hűtés GTX-re mint a gyári...max. a wasser meg a HR03. De egyiksem jó megoldás nekem.
Nem szabad cserélni a gyárit. :U A paszta cserét megcsinálom..mert gondolom nem MX2 pasztával van bekenve gyárilag. :U

_core: Lehet teszek oda egy ventit én is..megnézem javít e valamit. ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4781) boogie84 válasza Beowulf_78 (#4772) üzenetére


boogie84
veterán

a Crysis W. miatt nem fogok siránkozni ha nem tudok vele egyből játszani, a többi csak utána jön ;) (a lóvém nincs még meg a cuccokra, remélem egyből klappolni fog a konfig a netes rendelés megérkeztével ;) )

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4782) Mans20 válasza Beowulf_78 (#4777) üzenetére


Mans20
addikt

Háj

Én már próbáltam szétszedni mert akartam rá rakni pasztát,kicsavartam azokat a csavarokat kis fejü csillagcsavarhúzóval de utána nem bírtam szétszedni,lehet jobban kelett volna de nem mertem jobban széthúzni.Valahogy pedig biztos szétjön.Én noctua pasztát akarnák rárakni nekem az vált be.A házamon van két venti ami 5-6 fokot csökkent a vga n amikor furmarkal nyomattam,így 79-80 fok ra állt be.A ház oldalán is vlt venti de felesleges mert nem volt hidegebb a kártya.

(#4783) jilian


jilian
addikt

Ebben a tesztben "elég" jól muzsikálnak full hd-ben a karik...
...ha mindenhol 1680* 1050 ben minden max-on tolnák mennyivel lenne több az FPS?? átlagba?? kb?? 10-15?
Azzal a procival...és mondjuk egy E8500-tel @ 3.6-on tolva??? :C

(#4784) kobe24


kobe24
tag

hali!
az ENgtx280 sokban különbözik a sima gtx280-tól?

(#4785) nygma válasza kobe24 (#4784) üzenetére


nygma
addikt

Igen.

3*olyan gyors mint a "sima" GTX... :DDD :DDD

Viccet félretéve: Semmiben... ;)

(#4786) HW Junkie


HW Junkie
tag

Üdv mindenkinek! Én tavaly áttértem Radeon-ra de most lehet vissza fogok térni az Nvidia-hoz. Tavaly akkor váltottam amikor vettem egy Full HD tévét (Samsung 82 centi) és DVI/HDMI módban azt gondoltam hogy a Radeon jobban fogja kezelni mert elvileg ilyen téren előrébb jár az ATI. Kezdtem 3870-el aztán áttértem 4870-re. Alapvetően tényleg jó de amíg nincs fent a driver kb a képernyő hatvan százalékát tölti ki és amikor felteszem a driver-t akkor is alul skálázza a control panelben kell kikapcsolni hogy ne csinálja. Fogalmam nincs miért akarja minden áron alul skálázni amúgy...
A gond az hogy pár játék mint a Crysis vagy az Assassin Creed elkapcsolgatja a HD üzemmódot mindenféle baromságra 1080P-ben így is, hiába állítom be a Catalyst-ben, tehát Crysis átmegy 24 Hz-be pl. és ettől megint össze ugrik persze a a képL
Na most eladtam nem rég a 4870-et hogy vegyek 4870X2-őt de nem akartam azonnal megvenni az új karit és addig is betettem egy Nvidia 7300LE-t, hogy legalább menjen a gép. Erre mit látok? Semmi alul skálázás mindenhol 1920*1080 60hz PC üzemmód beleértve a fent említett játékokat tisztára úgy viselkedik mint egy DVI-os LCD monitor, szemeimet kisírom annyira jó most nekem. Csak az zavar talán kicsit hogy a 3Dmark 2006 600 pontot pörög. Látom hogy az XFX 280 XXX eléggé szépen állja a sarat bár nincs meg az az ár teljesítmény értéke mint az új radiknak azt remélem ez is olyan szépen kezelné a tévét mint a 7300LE. Járatos valaki itt ebben a HD tévé HDMI témában? Nagyon megköszönném ha tudnátok tippet adni vajon a 280 is rendesen fog-e menni mert aztán ha véletlenül meg venném és ez is elkezd skálázni mint a Radeon lehet kicsit elmegy a kedvem az élettől :Y :F :W :(((

(#4787) pisti88+ válasza HW Junkie (#4786) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hú bazzeg az a baj hogy nemsokan vannak akik a vga-jukkal hajtanák a full-hd-s tv-jüket(legalábbis nekem kevés ismerősömnek van ilyen kemény felszerelése), haver gépébe betettük a 260-om, de az full hd-s monitor!!! Szerintem normálisan fogja kezelni ha már a 7300-as széria is ezt tette( nem is tudtam hogy képes full hd-s jeltovábbításra az a pici kari :DDD ) de figyelembe véve az eltelt időt, és technikai fejlettséget azota sanszos hogy no problem legyen!!! :R Persze ez csak az én véleményem, más esetleg mást mondhat és lehet hogy nála van az igazság!!!! :B

Pisti -(*_*)-™

(#4788) DEJVID válasza pisti88+ (#4787) üzenetére


DEJVID
őstag

a full hd az 1920*1080. a karik meg 2560*baromisokat tudnak :K

(#4789) pisti88+ válasza DEJVID (#4788) üzenetére


pisti88+
senior tag

Azt tom de ha van egy full hd-s tv-d és rádugod a gépre nem biztos hogy azonnal full hd-ben látod a képet(lásd a kedves fórumtárs problémáját az ati variációval... :R

Pisti -(*_*)-™

(#4790) HW Junkie


HW Junkie
tag

Na köszönöm a gyors válaszokat! Viszont elfelejtettem a történet egy lényeges motívumát megemlíteni. És pedig azt hogy 8800 GTS-em volt amikor megvettem a tévét és azzal is összehúzta alapban a képet. Ezért váltottam Radeon-ra ami először ugyan azt csinálta persze (rosszul is lettem kicsit) de ott megtaláltam a scaling-et a Catalysban és ez nagyjából megoldotta a problémát kivéve egyes játékokat. Na most a 7300LE már akkor is corner to corner kihúzza a képet amikor bekapcsolom a gépet 320*200-ban!
Tisztára úgy megy mint ha natív DVI-os monitor lenne a tévém, semmi scaling probléma, elképesztő. Na pont ezért vagyok kicsit beijedve hogy megveszem az XFX XXX-et és aztán jön a meglepetés. Fel nem fogom, hogy miért volt gondja a GTS-nek és miért megy jól ez a kis 5000 forintos vacak most.
Az 1920*1080 meg nem nagy szó a 24" monitorok 1920*1200-on mennek és ezer éve vannak már. Itt a képernyő üzemmód a trükk a HD 24hz-el az NTSC-vel meg a többi amit teljesen érthetetlen és véletlen szerű módon kapcsolgatnak egyes programok. Legalább is a radeon-on.

(#4791) pisti88+ válasza HW Junkie (#4790) üzenetére


pisti88+
senior tag

Akkor lövésem sincsen mert ha egy korszerű Nvidia is csinállta az összehuzást akkor benne lehet hogy a 280-as is csinállni fogja :W ! Szép kis kilátások mondhatom :( !!!!
7300 RULEZ!!!! :DDD

Pisti -(*_*)-™

(#4792) HW Junkie


HW Junkie
tag

Hát hihetetlen az egész ipar úgy ahogy van. Szabványok csak úgy viccnek, mindenki gyártogatja a maga kis csodáit aztán kit érdekel hogy mi mivel működik együtt. Erről a hibáról már írtam az Ati-nak a Crytek-nek meg még az Samsung-nak is és olyan válaszokat adtak, hogy "make sure your motherboard is Vista certified" Itt a fórmozóknak több értelmes ötlete van mint azoknak akik ezeket az üveggyöngyöket gyártják. Az lesz hogy szerzek valahonnan kölcsön egy GTX280-at. Az amúgy is olyasmi ami sok embernek van és szivesen kiszedik a gépükből egy kis sétára.
Ötleteket, tapasztalatokat szívesen várok addig is, hátha akad valami harci veterán aki még ennek a titoknak is a tudója :K :R

Ja amúgy btw off topic kicsit hogy értsük miért görcsölök a tévével, a most 170 ezer forintos 32 colos Samsug 551-es tévém kenterbe veri a 200E+-ba kerülő 24 meg 26 colos profi monitorokat minden téren. Eleve a méret ugye aztán aSPVA cleartype panel olyan kontrasztalhogy ihaj, ezer ki-be menet, tuner, semmi ghosting meg késés, a szineket meg valami más féle ISO szerint állítják mivel tévé és nem monitor (a led világítás színére gondolok vagyis a teljes görbére) és ettől sokkal jobbak (inkább olyanok a szinei mint egy jó CRT-nek nem az a rozsdás langyos vacak mint az LCD monitoroknak). Tehát HD tévé marad, a videókártya ipar meg kövesse szépen nekem :R

(#4793) DEJVID válasza pisti88+ (#4789) üzenetére


DEJVID
őstag

ja hogy ííííígy :B

(#4794) pisti88+ válasza HW Junkie (#4792) üzenetére


pisti88+
senior tag

Jolbeszélsz támogatlak nem lehet egy lapon említeni egy Full HD-s tévét egy moncsival a tv-nél a jobbiknál 10000:1 töl indul a kontraszt amit ma még kevéske monitor képes megjeleníteni aztán ugye ahogy mondtad a méret( NO COMMENT :DD )!!!!! Szerintem ha körbekérdezel akkor ha nem is egy 280-at de egy 260-at meglehet oldani és ha azzal megy akkor a nagyobbal is fog sztem!!! Sok sikert!!!! :C :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#4795) Sárpac válasza HW Junkie (#4790) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az nv azóta teljesen átfabrikálta a meghajtót lehet azért jó a 7300-on most és lehet a gtx280 is ugyan olyan jó lesz e miatt.
Az ati hd4800 sorozat kukába való semmilyen szabványt ne követ és szerintem sok esetben az órajel is túl van skálázva, ezért a sok mikrohiba a különböző játékokban egyeseknél.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4796) wmarci


wmarci
senior tag

Valaki van olyan elvetemült, hogy csak phys-kártyának használ egy GTX260 vagy GTX280-at? :DDD Külföldi fórumokon elég sok embert láttam, aki csak annak használja. :W

[ Szerkesztve ]

(#4797) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Nah... sikeresen átpasztáztam a kártyámat AC MX2-vel. 1 tubus ráment. :Y
Mit mondjak...BFG ide vagy oda nem vitték túlzásba a pasztázást, ráadásul az egyik csavar meg se volt húzva a hűtésen. Pasztázás előtt Idle 57-58 fok volt 730mhz GPU-val. Most 49 fok. Mondhatjuk hogy a pasztázásom jól sikerült :K , a gyári viszont az én esetemben kula volt.. :U :F
Pár kép a csupasz GTX 260 OC-ről:

[link]
[link]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4798) hétalvó válasza HW Junkie (#4792) üzenetére


hétalvó
addikt

Ha GTS-ed volt akkor tudnod kellene, hogy a scaling jobb mint ati-n. Nekem csak plazmám van de viszi az 1080-at és szépen ki lehet húzni a sarkokra a képet, nem úgy mint atiéknál, hogy marad a képarány, hanem mind a két irányba lépcsőzetesen. Ez igaz a desktopra. Játékok alatt nem tudsz mit tenni, ha játék átállítja a felbontást. Remélhetőleg a jövő játékai tudni fogják az 1920*1080-at.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#4799) Bluegene válasza Sárpac (#4795) üzenetére


Bluegene
addikt

Az ati hd4800 sorozat kukába való semmilyen szabványt ne követ és szerintem sok esetben az órajel is túl van skálázva, ezért a sok mikrohiba a különböző játékokban egyeseknél. ezt a 4800-as topicba ne, jó
jó tudni amiket írsz, én ilyet nem tapasztaltam, majd kidobom ha elavul ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4800) pisti88+ válasza Bluegene (#4799) üzenetére


pisti88+
senior tag

Akkor rajta :D , gyerekek mindenki probállja ki a Stalker Clear Skyt nagyon über game :K :R :R :R
wmarci: Láccik hogy ott más a kereset :W :W :W :R

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.