Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) pisti88+ válasza Low Noise (#4999) üzenetére


pisti88+
senior tag

Próbáltál belőnni valamit a physix driver beállításaiban? Ugy emlékszem az UT3-ban nem Nvidia phisix van hanem Ageia physix :R :R :R (állítsd arra át remélem segít valamit :D )

Pisti -(*_*)-™

(#5002) biggamer válasza Low Noise (#4999) üzenetére


biggamer
veterán

Esetleg ha itt nem kapsz választ, akkor ezen helyen is próbálkoz6sz : [link] ;)

schwartz
Nemsokára kiderül, hogy ez is olyan gépgyilkoló szörnyeteg lesz-e. ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5003) ImI87 válasza Baga1983 (#4993) üzenetére


ImI87
őstag

na az írás alapján megcsinálod a beállítást
le van írva lépésről lépésre, még képek is vannak.................

ilen értékeket adtam meg:
duty cycle min: 45
duty cycle max: 100
t min: 50
t range: 32 (ezt próbáltam másra állítani, de hiába, mindig visszaugrik 32 re :F )
...
...
többit nem kell állítani

ez magyarul azt jelenti, hogy az alap ventifordulat 45%, és ha a gpu eléri az 50 fokot, onnantól kezdve arányosan emeli a ventifordulatot. az a "T range" adná meg, hogy hány fok melegedés után legyen 100% a ventifordulat, de valamiért nem engedi másra tenni. mondjuk így is jó, mert 50+32=82, theát 82 fok felett már 100% lesz.

ezzel a beállítással gyakorlatban, fánk ment fél órát, a gpu 74ig ment fel, és ehhez 81%-on ment a venti

egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki............ :DDD

(#5004) pisti88+ válasza biggamer (#5002) üzenetére


pisti88+
senior tag

Had gyilkolja csak, élvezem hogy valami megizzasztja a kicsikét, dolgozzon meg a beleölt lecsóért ;] ;] ;] :DDD

Pisti -(*_*)-™

(#5005) schwartz válasza biggamer (#5002) üzenetére


schwartz
addikt

Valoszinu, hogy nem. Gondolom, sajat maguk alatt nem fureszelnek ketszer...:) (de igy mar nem mertek vicc kategoria VGA-t ajanlani a jatekhoz)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#5006) Low Noise válasza pisti88+ (#5001) üzenetére


Low Noise
senior tag

Hát elég szerény beállítási lehetőséget találtam

1 kikapcsolva
2 Nvidia fizika
3 Ageya fizika (ez egyébként szürke,nem választhatóként jelent meg.)

(#5007) pisti88+ válasza Low Noise (#5006) üzenetére


pisti88+
senior tag

Marad a topik... :D :(

Pisti -(*_*)-™

(#5008) Beowulf_78 válasza biggamer (#4998) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Warezba ki fogom próbálni, és ha tetsztik, és tényleg olyan lesz, mint amilyennek írják, támogatni fogom a magyar fejlesztő brigádot egy eredeti példány megvásárlásával! :K :R Úgy érzem, hogy a magyar srácok nagyot alkottak, és büszkék leszünk rájuk, és szerte a világban a többi gamer is! :K :C
Ennek az lehet az előnye, ha tényleg jobb lesz mint az első rész, lehet a fiúknak be fog indulni a szekér, és több felkérést is fognak kapni... :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5009) Lauda válasza pisti88+ (#4860) üzenetére


Lauda
félisten

Na mi lesz mester? :DD :DDD

(#5010) Beowulf_78 válasza Low Noise (#5006) üzenetére


Beowulf_78
addikt

A feltelepített cuccban (PhysX szoftverben) enabled-re tetted a physX-et? :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5011) biggamer


biggamer
veterán

55 és 40 nm-es GPU-kat készít az Nvidia ? :Y :Y :Y

" a következő év első negyedévében bemutatkozik a 40 nm-es gyártási technológiával készülő GT212-es GPU, amely egy új felsőkategóriás videokártya alapjául fog szolgálni.
Az Nvidia tervei szerint a GT212-es GPU 2009. első negyedévében kerül forgalomba, ez az újdonság majd a GeForce GTX 280-as modell helyét veszi át. " [link]

Crysis Warhead-re optimalizált PC érkezik [link]

Október 21-én jön a Far Cry 2 [link]

Beowulf_78
Pár világhírű játékot adtak már ki PC-re magyar fejlesztők.
:R

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5012) Groo


Groo
csendes tag

Jóestét.
Nna, kicsit gyűrtem a gépet, negyed óra furmark, 88fok stabilan (zárt házban). Nem hibazott, de nem tul sok ez? Crysis siman futott, igaz néha a távoli fák arnyekai a sziklakon maszatoltak, ez nem volt 8800gtx-en. Nem feltuno, de eszrevettem. Lehet az agyonhasznalt xp es a dx9 miatt van, nem tudom. Illetve eszrevettem meg egy furcsasagot, crysis elején, amikor az nvidia és crytek logokat mutatja, furcsan ciripelt a vga, az animaciok kozott viszont elhallgatott, majd a menu betoltesekor teljesen megszunt. Mas jatekokban, eddig nem csinalta. Jatszom meg egy orat Crysis-al, utana kap egy ora furmarkot, talan meg kiderul valami.
Mindenesetre nem vagyok teljesen meggyozve, ez a ciripeles kifejezetten aggaszt. Masnak volt ilyen gondja 280-assal? :U

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#5013) pisti88+ válasza Lauda (#5009) üzenetére


pisti88+
senior tag

[link] Remélem igy jo lesz ide elfelejtettem belinkelni :DDD
biggamer: 2009 első negyedév még kicsit odébb van addig még megunom ezt a karit, és akár jöhet a gt212 ;]

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#5014) biggamer válasza pisti88+ (#5013) üzenetére


biggamer
veterán

Én pár hónapon belül akartam egy teljes gépcserét, feltuningolva gaméra, most akkor mi legyen, megint várjak 2009, Q1-ig. :O
Ha most veszek majd egy 280-as XXX-et, lehet hogy megbánom, hogy nem vártam vele. :F

Egyébként kiváncsi vagyok, mikor jönnek át fikázni az Atisok az új hír hallatán.

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5015) pisti88+ válasza biggamer (#5014) üzenetére


pisti88+
senior tag

Félévente érdemes amugy is karit cserélni ha formában akarsz maradbni, nem kell félni nem most lesz még ez a csíkszélességcsökkenésseljáró uj chip bevezetés... Szerintem vedd meg nyugoidtan, ha jön is az uj chip max fogyaztásban ver rá sokat, teljesítményben ha 10-20-5-ot akkor no problem ennyit elviselünk... :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#5016) Beowulf_78 válasza biggamer (#5014) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Sztem nem fognak... :U
tiv83us már járt itt tegnap takarítani. Gondolom az illetékesek megkapták a magukét. ;]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5017) pisti88+ válasza Beowulf_78 (#5016) üzenetére


pisti88+
senior tag

Remélem kiosztott egy két teljes bant :((( , kicsit elszaladt velük a lóü, de jó látni hogy a modik kis mértékben is de velünk vannak(én is kaphattam volna büntit, mert veszekedtem velük :DDD )
Más: most beszéltem Priviben egy gyerekkel aki 4870-et cserél 260-ra mert sokat megy neki idle-ben a gép és az ati többet fogyaszt, jah és 8fokkal felfűtötte neki a cpu-t... :U

[ Szerkesztve ]

Pisti -(*_*)-™

(#5018) rumkola válasza Groo (#5012) üzenetére


rumkola
veterán

nekem passzív 8600GT gigabyte csinálta ugyanezt

(#5019) biggamer válasza pisti88+ (#5015) üzenetére


biggamer
veterán

Jó, viszont ha megveszem a 280-ast, mennyiért fogom majd tudni eladni jövőre, amikor megjelenik a 40 nm-es ? :F

Ja, nyitottam egy topicot a 40 nm-es gyártási technológiával készülő GT212-es GPU-nak : [link] :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5020) Groo válasza rumkola (#5018) üzenetére


Groo
csendes tag

És mi történt vele? :)

(Érdekes, most ujra Crysis-t jatszottam, de egy másik monitoron, azon nem voltak arnyekhibak. De utalom en ezt a szamitastechnikat.. :D Amugy a kartya nagyon utos, minden nagyon siman fut, nezegetem jatek kozben gpu-z-vel a kartya teljesitmenyet, "kisebb" eroforrasigenyu jatekoknal, pl.WoW, Everquest, C&C 3, a gpu csak 400Mhz-en uzemel. A zöldek tényleg zöldek. :) )

[ Szerkesztve ]

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#5021) Kojak


Kojak
tag

Sziasztok!

A 260-as GTX belemenne egy Gigabyte GA-965P-DS4-es alaplapba?

(#5022) Groo válasza Kojak (#5021) üzenetére


Groo
csendes tag

[Ebben] az alapban ma delutan elindult (280gtx), igaz sokat nem probalgattam, csak furmark ment negyed orat. :)
Ez alapjan a te alaplapodban is siman menni fog. Szerintem.

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#5023) ImI87


ImI87
őstag

Találtam egy érdekes dolgot:
Az XFX oldalán kétfajta GTX260 XXX kari található, egyik sorszáma a GX-260N-ADDU, a másiké a GX-260N-ADD9. Ha ezeket berakjátok az összehasonlító táblázatba, akkor a táblázat alján van ez: [link]

Ezek szerint létezne, hogy az egyik kari nem támogatja physx-et meg a cuda-t, a másik meg igen? :F Persze nekem pont az ADD9 végű van, ahol ezekre a feature-ökre N/A van írva. Ez azt jelenti, hogy nem támogatja, vagy csak nem írtak oda semmit, ezért maradt ott az N/A felirat?

(#5024) schwartz válasza pisti88+ (#5017) üzenetére


schwartz
addikt

Az igaz, hogy az uj GTX idle fogyasztasa kevesebb, de nalam mar akkor visszaugrik az orajel ha csak megnyitom az IE ablakot. S aztan ugy is marad mig le nem lovok minden programot ami fut. (ilyen erovel mar ki is kapcsolhatnam a gepet :DDD )

If he dies, he dies.

(#5025) biggamer válasza ImI87 (#5023) üzenetére


biggamer
veterán

Az N/A tudtommal azt jelenti, hogy nincs róla hivatalos adat a dolog megírásáig. :F

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5026) Sárpac válasza ImI87 (#5023) üzenetére


Sárpac
nagyúr

N/A = nincs adat.
Amúgy a 2közt szerintem csak a boundle a különbség.
Asszem Cod4 ill. Assasin Cread-es verziójú XFX-ek vannak.

Thx az infót megerősítettél.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5027) ImI87 válasza Sárpac (#5026) üzenetére


ImI87
őstag

biggammer, Sárpac: remélem ez így is van ! (nem valami butított verzió) :U
Sárpac: nincsmit, csatlakozz a mi kis szeréncs klubunkhoz ! :D

[ Szerkesztve ]

(#5028) _core válasza Low Noise (#4999) üzenetére


_core
aktív tag

Toltsd le az Unreal Tournament 3 - PhysX Mod-ot: [link] Telepites utan kapsz 3 palyat ahol tudsz dibolni ezek a kovetkezok Heat Ray, Lighthouse, Tornado.Jo szorakozast.

(#5029) Beowulf_78 válasza _core (#5028) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Elvileg olyan játékoknál is mükszik a GeForce PhysX ahol Ageia PhysX választható csak ki? :U Pl. MOH Airborne-nál hogy van?

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5030) keIdor válasza biggamer (#5011) üzenetére


keIdor
titán

55nm GT200 és késik, valahogy nagyon optimistának tartom azt a Q1-et...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5031) Beowulf_78 válasza keIdor (#5030) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Áááá. Az kacsa sztem. 1 kártyáért állnának át az 55nm-re? A legnagyobb blama lenne. :U Aki ilyet elhisz, a szakmai hozzáértése is megkérdőjelezhető. :U
Azt meg megint csak kizártnak tartom hogy a 40/45nm az 55nm-rel készülne párhuzamosan. Ennyi pénze (még ha ez kétségtelenül sok is), még az nV nek se lehet.

Annyi történt hogy ezekkel a hírekkel egy kicsit megmozgatták az állóvizet, az nV körül. Sztem semmi több. Jön majd a javított 260 (GT 206), bár nem hinném hogy 55nm-en. :U De ha mégis, akkor 2009 Q3 előbb biztos nem fognak csíkszélességet váltani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5032) Groo válasza schwartz (#5024) üzenetére


Groo
csendes tag

Ez hiba, nézegettem gpu-z-vel az orajeleket, ie, word, excel, alatt vegig visszavett orajellel dolgozott a gep, keves eroforrast igenylo jatekok alatt -mint ahogy irtam mar korabban- is lecsipeget, a desktopra valo kilepes utan pedig azonnal takarekra all. Gondolom ennek nalad is igy kellene mukodnie.. :(

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#5033) booz


booz
senior tag

hello urak mükszik az uj stalkernél a PhysX Mod :F mert ha igen kihastnálnám a zöldek erejét FOERVER NVIDIA konfig az adatoknál

(#5034) ImI87 válasza Groo (#5032) üzenetére


ImI87
őstag

ez nekem is ilyen, nagyon faszán működik ez a powersaving dolog :C
és hálistennek tuning alatt is ugyanúgy megy....... :K

(#5035) booz válasza ImI87 (#5034) üzenetére


booz
senior tag

hello ször XFX hogy megy a vas :F

(#5036) Beowulf_78 válasza booz (#5035) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Sztem most 260-as kártyában BFG OC és az XFX XXX nagyon jó vétel! ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5037) ImI87


ImI87
őstag

egy ipon-os hír: [link]

ha ez valóban igaz, akkor mi röhögve fogjuk tolni full-on a Warhead-et :C :DD

#5035 booz: hát istenkirály......... :C :C :C
hűtés, hang, teljesítmény is mind oké! és a tuning is megy, 730/1460/2400 betonstabil volt (feljebb nem néztem), de 24/7-re 700/1400/2400-zal használom. örülök, hogy ezt vettem, minden tekintetben elégedett vagyok. első XFX kártyám, és ha tehetem a többi is ilyen márka lesz............ :K

[ Szerkesztve ]

(#5038) booz válasza Beowulf_78 (#5036) üzenetére


booz
senior tag

tudom nekem is az van csak xfx 280 xxx

(#5039) Sárpac válasza Beowulf_78 (#5031) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pedig biztos lehetsz benne, hogy karácsony előtt ki fogják dobni a 206ot vagy valamilyen új karit amivel fellendíthetik a piacukat.
Szerintem nov. első hetében fog megjelenni úgy ahogy a 8800gt tavaly.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5040) Beowulf_78 válasza booz (#5038) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Jah... :B :C A 280 mennyire húzható? Arra gondolok hogy többet mennek mint a 260-as karik?Vagy kb. egyformák? Gondolok itt a stabil 700 feletti GPU-ra, 2400 felett memókra.. ;)

Sárpac: Azt írtam hogy nem adnak ki idén új kártyát? :F Valamit félreértelmeztél. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5041) Sárpac válasza Beowulf_78 (#5040) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerinted 700körüli gput és 2300memót minden gtx260 meg tudja futni?

2009 Q3 előtt biztos, hogy nem... Ezt nem értettem hisz a 9800GTX+ is 55nm mint tudjuk!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5042) booz válasza Beowulf_78 (#5040) üzenetére


booz
senior tag

gpu olyan 800 körül megyegy maxra bár ott nem stabil 775 a stabil vége a memok meg 2700 körül :K

(#5043) biggamer válasza ImI87 (#5037) üzenetére


biggamer
veterán

Lekéstél : [link] ;) :)

Vista ready után szabadon: EA Crysis ready [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#5044) Beowulf_78 válasza Sárpac (#5041) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Vazze...a 2009 Q3 mondatom a 40/45nm-re vonatkozott. :W Az elötte levő mondatból világosan ki is derül. :U :F
És igen...úgy gondolom hogy a 700/2300-at minden 260-as tudja. :U

booz: aztaqurva! Az azért nem semmi. :C :C Az enyém se rossz, mint 260-as, de a tied überbrutál. ;]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#5045) DEJVID válasza booz (#5042) üzenetére


DEJVID
őstag

Eddig is biztos voltam h xfx xxx karim lesz ezután. :) és ilyen próbálkozásokkal Te sem fogsz tudni lebeszélni róla ;]

(#5046) booz válasza DEJVID (#5045) üzenetére


booz
senior tag

nemis akarlak :))

(#5047) Attix82


Attix82
őstag

Gianna bazarjaba: VGA ZOTAC GF 260 GTX 896 DDR3 1 év gar: 49.990,-

Nem semmi bakker.

(#5048) Lauda válasza pisti88+ (#5013) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nem tölti be a képet. :D

(#5049) Groo válasza Beowulf_78 (#5008) üzenetére


Groo
csendes tag

EDIT
(mellényomtam, bocs. :) )

[ Szerkesztve ]

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#5050) Lauda válasza Lauda (#5048) üzenetére


Lauda
félisten

Na most bejött, de ezen én fps számot nem látok. :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.