Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Notebookot Nigériába!?

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Föccer kolléga épp azzal szenved, hogy Nigériába elküldött egy notebookot utánvéttel, de jól átverték, a noti eltűnt, pénz pedig sehol. A pontos sztorit majd ő talán elmeséli, ha erre jár.
Közben én is meghirdettem egy Toshiba M200-at az apróneten, amire jelentkezett is egy kedves londoni úr. Már a levelek stílusából is valami spamra/automatizmusra gondoltam. amikor végre megszületett a ''deal'', jött az ismerős szöveg: Nigériai barátjának lesz szülinapjára, küldjem el neki, ő meg majd fizet mindent. Persze...

Nagyon nem néztem utána a dolognak, várom az észrevételeket hozzászólásokat. Van ebben az ügyben már valami nyomozás, intézkedés, vagy valami? Esetleg lehetne szólni a UPS-nek, őket érinti ez a dolog úgyis, talán ők, a rendőrséggel együttműködve elkaphatnák ezeket vagy nemtom.

Csak egy gondolat. Ha hülyeség, vagy már valami topikban tárgyalva volt, akkor sorry! :R

orbano

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Hasek válasza orbano (#1) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Én valahogy mindig is írtóztam attól, hogy postán keresztül üzletelni bármivel is.... De a leírtak után végkép elfelejtem ezt a módszert.

De ez most mi? A nigériai összefogás, hogy PC-ket és a hozzá tartozó alkatrészeket lopkodják?

Üdv. H

(#3) pilóta válasza orbano (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem is jelentkeztek angliából egy aprónetes hirdetésemre. Elég gyanus volt az ügy, mert egyrészt magyarul van a hirdetés ugye, a jelentkező meg csak angolul tudott. Szóval gondoltam itt valami bűzlik. Nem is lett belőle semmi.

Szerintem írd meg neki, hogy ha előre fizet, akkor rendben, ha nem, akkor menjen a sunyiba...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) #53246592 válasza pilóta (#3) üzenetére


#53246592
törölt tag

Nem tudok finnul beszelni, de rengeteg finn nyelvu hirdetesre jelentkeztem mar. Es egy uzlet sem hiusult meg a nyelv miatt.

(#5) #64791808


#64791808
törölt tag

AZ én notihirdetésemre is jelentkeztek angliából, LOL volt, leírtam, hogy csak kp, átvétel Budapest. Na azóta nem is írt a tetű...

(#6) Vigneau válasza orbano (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Föccer erről mesélt nekem is, de akkor még csak kezdeti fázisban volt a ''biznisz''. Sajnálom szegényt, hogy így járt...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7) corlagon válasza #53246592 (#4) üzenetére


corlagon
senior tag

Jah csak Finnorszag nemzeti ossztermekenek nem szamazik a 1/4-e a 442-es csalas / nigeriai ajanlat stb. manoverekbol.

Szep dolog a bizalom, de ismeretlennek elore penzt v cuccot kuldeni kulfoldre, aztan talalgatni h lenyujta-e, ez nem nekem valo.

(#8) #53246592 válasza corlagon (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

Na mondjuk aki Nigeriaba elkuld valami nagyobb erteku cuccot mielött fizettek volna erte, annak szuksege is volt erre a leckere ;]

(#9) #51736960 válasza #53246592 (#8) üzenetére


#51736960
törölt tag

teljesen egyetértek. nigériába laptopot küldeni, ez terralol, de komolyan. tudom, ez már nem segít föcceren, és tényleg sajnálom, de ez akkor is: LOL :))

(#10) #53246592


#53246592
törölt tag

Tenyleg, mennyi egy notbeook a szallitasi költsege Nigeriaba?

(#11) orbano


orbano
félisten

Ha nem lett volna a srác neve megadva az email accountjában: \D\r\.\ \F\r\a\n\k\ \D\u\f\f, és nem olvasom föccer hozzászolását, akkor még talán én is elhiszem. Bár nyilván akkor sem küldöm el előre, főleg nem Nigériába.
Mindegy, kár érte, azt hittem tényleg egy angol ipse akarja megvenni.
A nyelvi dolog sem lehetetlen, mert keresett már meg engem emailben egy görög srác, aki nem tud beszélni magyarul, de alap dolgokat és számtech kifejezéseket ismer. Emailben keresett meg angolul, vízhűtést akart venni. Kicsit bizalmatlan voltam, de azóta össze is barátkoztunk, tehát akár még hihető is lenne, hogy valakinek kell külföldre egy noti. Csak épp a mentalitás és a csúnyán automatizált válaszok... ááhh

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) föccer


föccer
nagyúr

Na hy mindenki.

Felhívtáka figyelmemet a topikra, így gondoltam leíroma storit, hátha okulnak a hülyeségemből.

A történet úgy kezdődött, hogy vettem egy notit itt a PH!-n, és azt jó szokás szerint feltettem a vaterára. Telt mult az idő, nem akarták vinni <pangott a bolt, hó vége, nagy túlkínálat>+ eléggé megszorultam anyagilag.

Kaptam egy üzit a vaterán egy e-mail címmel, hogy kellene neki a noti, de el kellen küldeni nyugat afrikába.

Meglestem a címet mielött a vatera modjai törölték volna. Írtam neki, hogy jó, lehet róla szó. Írtam árat, megnéztem, hogy mennyibe kerül <UPS térfogat alapján számítja a költséget, ez esetben ~56k volt >.

Persze mielött mindenki azt mondja hgy mekkora f@*z vagyok <igen tudom, hogy az vagyok>, de úgy nézett ki a dolog, hogy rendben lesz a dolog. Western Unionon feladta a pénzt. <kaptam egy e-mailt amin értesítést küldtek a kialkudott összeg euróban történő fizetésről>. Feladtam a csomagot. Elküldtem e-mailban az igazoló kódokat. UPS azt mondta 4 nap a kiszállítási idő. WU azt mondta az igazolás elküldése után 24-48 órával mehetek a pénzért.

Elmetnem felvenni a pénzt. Itt kezdőttek a nagy bajok.

Név alapján nem találták meg az utalást <sem küldő, sem címzett >, és nigériából <mint kiderült> Nem lehet eurót küldeni csak usa dollárt.

Amikor számonkértem, akkor jött hogy Ő angliában van, de a notit az apósának küldené ajándékba. a pénzt meg azért nem tudtam felvenni, mert visszavinta az átutalást a WU-nál, mert amikor utánna nézett a gépnek akkor látta, hogy nem mobil pentium proci van benne, és neki olyan kellene. Meg azt szeretné, hogy visszavegyem azt a notit, és küldjek helyette egy másikat mobil prociva.

Valahogy így kezdődött az egész. Azóta faxom kivan vele, összesen 1/4 milliom (!) úszott.<noti ára+ups>. Aktualitást lehet követni az angol topikban.

A név amin a levelet írta: Chriss lowa
e-mail: chrislowa445@yahoo.com

Cím és név ahová a csomagot kérte:

[A cím föccer kérésére eltávolítva.]
Viktor0610


A velem történtek után óva intek mindenkit a külföldi állampolgárokkal való üzleti kapcsoalttartásra.



Arra kérek mindenkit, hogy amennyiben nem csak velem történt meg ez, úgy itt a fórum keretein belül kommonikáljunk, és vitassuk meg az esetleges megoldást.

Van nekem valami interpool-os kapcsoaltom. Ha találkozom vele, megkérdezem, hogy van-e valami lehetőség ezzel kapcsoaltban....

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) tiv83us válasza orbano (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

En is bizniszeltem /volna/ egy pasival, aki a ''felesegenek'' vette volna latatlanba a laptopot.

700 Fontert hirdettem meg, erre jott az e-mail hogy azonnal megvenne, mar tolti is ki a csekket. Mondom nekem Online Check-et ne kuldjon, mert nemtudom bevaltani, nincs nyomtatom, nincs hozza magnes tintam es csekk papirom sem. Amint ezt elkuldtem volna a csekk mar ki is volt toltve, nem kevesebb osszegrol, mint 3000.00 USA dollarrol.
Visszairtam, hogy egy kicsit elirta a csekket, ugyanis a 700.00 Font kozel sem er 3000.00 USA dollart. Aztmondja, sorry nem igazan tudja a valtoszamot, de ne foglalkozzak vele, csak valtsam be es kuldjem a laptopot. Na persze innentol fogva mar a hulyenek is vilagos, hogy valami atveres van a dologban. Ekkor elmondtam neki, hogy sajnos nemtudok csekket nyomtatni, mert nincs meg hozza a kello felszerelesem, viszont ha elkuldi a penzt Western Union-on keresztul, akkor boldogan vallalom az utalasi koltseg felet. Ekkor vissza akart lepni az uzlettol, mert hogy o igy meg ugy, csekk meg ez meg az. Itt mondtam, hogy jo, akkor hagyjuk.

Ja es foccer, lattam nagyon beindult a ''niggerezessel'' valamelyik topikba. Felhivnam a figyelmet, hogy ezeknek az uzleteloknek a 95%-a feher ember, es az 50% szerintem meg Nigeriaban sem jart.
A WU-s dologrol: Szamtalanszor hasznaltam, a visszaigazolastol szamitva altalaban mar 15-20 perccel feltudod venni a penzt, akarhonnan is kuldik, illetve akarhol is vagy. Nem hiaba ''Money in Minutes''.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#14) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ősszel nekem is volt egy ilyen esetem, még ki is kértem a vélmenyéteket..

ugyanúgy vatera..emil nigériából a és a notim 300.000Ft-ért akarta megvenni..nagyon sokáig leveleztünk..aztán szerencsére nem mentem bele a dologba,pedig még többet is igért rá,mert neki sürgős meg minden..persze nekem kellett volna elküldeni,majd mikor megkapta a notit utána meg küldi a pénzt..hát irtam neki, hogy ez igy nekem nem felel meg igy annyiba is maradt a dolog..

és már mástól is hallottam ilyet..szerintem ez egy banda aki erre specializálódik. :(((

(#15) föccer válasza tiv83us (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Másik tiv-nek írtam már privien ugyanezzel kapcsolatban. Most beszúrom ide is, hogy mindenki lássa.

''
sorry érte, de sajna lassan 1 hónapja húzódik vele a ügylet, aminek keretén belül 1150Euró-t kellene eljuttatnnia hozzám <ez nagyon sok pénz nekem>.

És nagyon úgy veszem ki a leveleiből, hogy nem nagyon akarózik kifizetni

Innen jött az idegesség és a sértő hangvételű hozzászólás.

Igyekszem magamat tűrtőztetni.

Üdv.: föccer

''

Ami pedig mentségemre mondható, azóta teljesen visszafogtam magam.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) tiv83us válasza föccer (#15) üzenetére


tiv83us
veterán

Jo-jo, nem is ez volt a hsz-em lenyege :)
Miert nem vartal a feladassal egyebkent addig, amig a kezedben nem volt a cash?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17) föccer válasza tiv83us (#16) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát mert hülye voltam mint nagyágyú.

Kellett a mani, meg sok minden közrejátszott. De leginkább az, hogy nem láttam a szememtől :(

Ha már Én elb@sztam, legalább más ne tegye. <na meg ott volt a visszaigazolás is szóval.... :F>

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Én nem értek azzal egyet, hogy mellőzni kell a külföldi állampolgárokkal való üzletelést.
Csak az tény, hogy nagyon körültekintőnek kell lenni. (Mondom ezt kb 150E ft bukó után, bár még reménykedem, hogy ebből egy 100-as visszajön)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) tiv83us válasza föccer (#17) üzenetére


tiv83us
veterán

Igen sajnos, hiaba van ott a visszaigazolas, a tranzakciot barmikor visszalehet vonni. Egyszer nagymamamnak kuldtem WU-on keresztul penzt, de nem emlekeztem ra, hogy a leanykori nevet, vagy a ''sima'' nevet hasznalja, illetve hogy van benne a szemelyiben. Termeszetesen nem ugy volt, ahogy gondoltam, oda sem adtak neki a penzt, nekem pedig vissza kellett vonni a tranzakciot es elkuldeni megint a korrekt nevre. Vigyazni kell ezzel a kulfoldi bizniszelessel, csak akkor szabad barmit is kuldeni, ha mar a zsebedben van a penz. Tudom, utolag okos az ember...:(

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#20) kraftxld válasza tiv83us (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez meg a vevő számára rizikós. Sajnos ördögi kör :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) Tangerine válasza kraftxld (#20) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ezért érdemes egy 3. személyt közbeiktatni: ebay

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#22) föccer válasza tiv83us (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah-jah. Most már Én is tudom. Sajnos egy picit drága tanuló pénz lett nekem. Eléggé mélyen érint, mert éppen lakásra gyűjtök, és negyed milliós kiesés az eléggé érvágás------ :O

Na mindegy. Még ellevelezgetek a gyerekkel, hátha <remény hal meg utoljára>.

ON:

kinek milyen nevet adtak meg, illetve kinek kellett volna postástni <ups-sel> A csomagot?

Ha találunk esetleges párhuzamokat, akkor talán lehet tenni valamit <mit:F> az ügyben.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23) kraftxld válasza Tangerine (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szted a 150 rugót hol buktam? :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) Bhoeurh


Bhoeurh
tag

Tőlem 2 PDAt rendeltek Nigériába, mondta a faszi hogy adjam meg neki az IBAN számom, és utalja a pénzt Londonból. Megadtam a számot, néhány óra múlva jött egy Citibank-os e-mail, hogy amint elküldön nekik a Tracking Numbert, a számlámon a pénz. Ez már eleve gyanús volt, főleg mert ???@citi-bank.com -os címről írt. Visszaírtam hogy előre kell a pénz vagy nem küldök semmit, ezután a citibank visszaírt hogy náluk van a pénzem ''in safe hands''... na ezután már nem is írtam semmit.

Ja és engem is vaterán keresztül keresett meg. Azóta megpróbáltak laptopot is felajánlani $500-ért aminek kb. $2000 volt az értéke, csak küldjem előre a pénzt WU-n keresztül...

Nagyon vigyázni kell ezekkel...

Western Union eleve nem is küld e-maileket, sőt semelyik bank sem.


Föccer: te milyen e-mail címről kaptad a WU-s mailt?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#25) Bash válasza föccer (#17) üzenetére


Bash
őstag

Az ilyen átverések 90%-a a tájékozatlanságból fakad. Rengeteg internetes fórumon, hírekben elhangzott már, hogy Nigériában milyen sokan foglalkoznak online bűnözéssel, nem is olyan rég volt egy történet egy magyar egyetemistáról, aki ha jól emlékszem 20 millió forintot !!! bukott...
Csak egy példát mondok, ha pl. ellátogattál volna a Western Union honlapjára, akkor egyből kiderült volna, hogy egyrészt nincs ilyen, hogy visszatartják a kifizetést. WU-nak pont ez a lényege, azonnali pénzküldés.

http://bashtravel.com/

(#26) Bhoeurh válasza kraftxld (#23) üzenetére


Bhoeurh
tag

Elmondod a storyt?

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#27) Tangerine válasza kraftxld (#23) üzenetére


Tangerine
senior tag

Akkor lehet, hogy rosszul tudtam, hogy az ebay felelősséget vállal az ügyletekért? :(

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28) Bash válasza Tangerine (#27) üzenetére


Bash
őstag

Bizonyos feltételekkel $200-ig, amiből $25-t le is csípnek kezelési költség címen. PayPal $1000 értékig vállal felelősséget szintén csak megfelelő feltételekkel.

http://bashtravel.com/

(#29) kraftxld válasza Bhoeurh (#26) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmi extra.
Rendeltem valamit egy emberkétől (2000+ pozitív feedback), megérkezett, minden ok.
Kellett még 5 db ugyanebből, rendesen leütöttem az ebayen, pénz ment paypalon, áru sehol, ígéretek ezerrel.
Paypalnál megtörtént a probléma jelzése, azóta semmi érdemleges nem történt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) Temerti


Temerti
tag

Azért elég szörnyű hogy ilyenek vannak :O Bár első hangzásra az merül fel bennem, ki az a hülye aki nigériába akar notebookot küldeni? Szerintem maximum európán belül érdemes küldeni...

(#31) Tangerine válasza kraftxld (#29) üzenetére


Tangerine
senior tag

A pozitív feedback-kel is szoktak trükközni elad pl. 2000 söröskupakot egyesével 0,0001$/db, majd végül egy drága cuccal meglép.


[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#32) kraftxld válasza Tangerine (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondom, ugyanettől az eladótól vásároltam korábban, és akkor nem volt gond. Valamint rendben voltak a tranzakciói.
Vmint nem hiszem, hogy ezért csinálnának 2000 account-ot.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) Tangerine válasza Kalandor (#33) üzenetére


Tangerine
senior tag

Hmm erre a phisinges dologra nem is gondoltam, de könnyen elképzelhető. :(

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#35) laci06 válasza Tangerine (#34) üzenetére


laci06
senior tag

Pedig sok van, telefonokkal is rendszeresen csalnak, én is néztem hirdették a telefont 2000+ feedback, megnézem a feedbackeket, kiderül, hogy testépítő szereket árusító bolt volt, csak feltörték meghirdették egy napra a telefonokat természetesen jól látható mail címmel, hogy ebayon kivül menjen a dolog!
Aztán emailben közli hogy western union és nigériai cím!
Rengeteg a csaló, midig meg kell nézni, hogy addig miket árult!
Sok rohadt disznó, elnézést!

(#36) Bhoeurh válasza kraftxld (#29) üzenetére


Bhoeurh
tag

Nekem eddig egyszer kellett paypalnak jeleznem, de amint ez megtörtént küldték is a cuccost néhány napon belül. Egyébként nekem is ez volt, hog egy termékből rendeltem többet.

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#37) orbano


orbano
félisten

Ha már itt tartunk! Teszvesz/Vatera téren vannak tapasztalatok?

Ebayen ha az ember mindenkit alaposan leellenőriz, nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy átcsesszék. Van imserősöm, aki rendszeresen vesz meg német telókat.
Az pedig, hogy el lehet halászni a jelszavakat, a rendszert minősíti. Én minimum e-tokenes autentikációt írnék elő egy bizonyos összeg felett, valamint személyes szerződéskötést az aukciós oldallal... de hát ez nem annyira populáris, kevesebb lenne az oldal forgalma... az ebay es hasonlók meg leszarják, ha megszívod...

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) Temerti válasza orbano (#37) üzenetére


Temerti
tag

Persze, az ilyen ''vállalatok'' csak kaszálni akarnak, rég nem arról szól hogy a felhasznóért csináljanak valamit...

(#39) kraftxld válasza orbano (#37) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vaterán is megy a talicskakerék az utánvétes csomagban 100K-s vga helyett, hamis áruk, köcsög, értetlen, funkcionális analfabéta vevők móka stb stb.
A rendszer egyéb hiányosságait már ne is említsem. :(

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41) Temerti válasza kraftxld (#39) üzenetére


Temerti
tag

Te! Ez eszembe se jutott :O Hát mi van ha a laptop helyett egy követ találok a dobozban az utánvétnél... Na ezentúl jobban fogok körülnézni.

(#42) BlackWoOd válasza orbano (#37) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Csak az a baj ( :D ) hogy a phishing is az emberi hiszékenységre épít.
Hiába a totálbrutál biztonság az adott oldalon, ha a usernek küldenek egy emilt, amiben valami hihetőnek tűnő ürüggyel kérik, hogy lépjen be az accountjára és csinálnak erre valami nagyon hasonlító kamu linket a levél végére.

más:
Tesz-vesz sem jobb semmivel, mint a többi oldal. Hiába a postacímes azonosítás, egy darabig az sem kötelező (értékhatár, meg egyéb hátrányok), de priviben sok mindent le lehet zsírozni az eladóval (ugye amióta a sikeres tranzakció után felszámítanak díjat, jobban hajlik rá az ember, hogy rendszeren kívül megegyezzen a vevővel...).

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#43) orbano válasza BlackWoOd (#42) üzenetére


orbano
félisten

na igen, az emberi hülyeséget nehéz kivédeni... de pl. ha az ebay irodájában kellene szerződést kötni, és adatot is csak ott módosíthatsz, akkor, ha minden tranzakció előtt megerősítést kérnek a felhasználótól, nemigen lehet probléma...

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) cskamacska válasza orbano (#37) üzenetére


cskamacska
addikt

Nekem eddig főleg pozitív. :)
40 körüli biznicem volt eddig(mindegyik vétel, 16 ezer forint legnagyobb értékű vásárlás) a két év alatt, de majd mindegyik gond nélkül zajlott.
Egyszer sz@ptam be, mikor egy bontott szerverlapot vettem és az úgy le volt égve, mintha sűtőben pirították volna ropogósra. Válasz: Teszteletlen volt, mit vártál. :U
Igaz gyanúsan olcsó volt, de akkor is. :(
Ezen kívül eddig nem volt gond az előre utalás+posta megoldásokkal, sőt TeszVeszen egyszer aukció vége után az emberke azonnal küldte az árut a postacímemre, illetve a számlaszámát az e-mail címemre.

[Szerkesztve]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#45) Yaye válasza tiv83us (#13) üzenetére


Yaye
őstag

''Felhivnam a figyelmet, hogy ezeknek az uzleteloknek a 95%-a feher ember, es az 50% szerintem meg Nigeriaban sem jart.''

Egy időben tonnaszám jöttek a ''nigériai levelek'' (néha még manapság is beesik egy-egy), és akkor picit olvasgattam a témában. Nem kétlem hogy akad fehér is köztük, de ha végigfutsz a 419 Eater képgalériáin -ami a klasszikus ''nigériai csalók'' saját magukról küldött képeit tartalmazza: [link] ill. [link] - gyakorlatilag nincs köztük fehér arc, nem hogy 95%.
De már csak ésszerűségi szempontból is: ha én valójában Európában élő fehér emberként csalni akarnék, valószínűleg Nigéria (sőt úgy általában Afrika) volna az utolsó amit eszembe jutna egyáltalán kiejteni a számon, hacsak nem vagyok saját magam ellensége.

[Szerkesztve]

(#46) tiv83us válasza Yaye (#45) üzenetére


tiv83us
veterán

En ugy gondoltam, hogy ezek nagyreszt feher europai arcok, akik /esetleg fiktiv/ nigeriai szekhellyel rendelkeznek /talan ott nehezebben fogjak meg oket :F/.
Tevedtem, de a lenyegen nem valtoztat sajnos.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#47) Kidus válasza Yaye (#45) üzenetére


Kidus
őstag

''ami a klasszikus ''nigériai csalók'' saját magukról küldött képeit tartalmazza''
Csalo sajat magarol sosem rak fel igazi kepet sehova, ha van egy kicsi esze. En is talalhatnek millio fekete emberrol kepet Google-n, es feltehetnem, hogy en vagyok.

Assuming Control

(#48) Tangerine válasza Kidus (#47) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én is így gondolnám, ha nem olvasgattam volna egy jó fél éve ezen az oldalon. [link]

Vannak már arra szakosodott emberkék, akik sportot űznek a nigériai csalók szívatásából.
Érdemes a linken körülnézni, még felvett telefonbeszélgetések is vannak.
És útmutatók, hogy hogyan szívassuk meg a csalókat. :C
Főoldal: [link]

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#49) Temerti válasza Tangerine (#48) üzenetére


Temerti
tag

Meg is érdemlik, amúgy szerinted hány év börtönbüntetést kapnának? :D

(#50) Tangerine válasza Temerti (#49) üzenetére


Tangerine
senior tag

Megérdemelnének 10 év szigorított fejbelövést. :(((

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Notebookot Nigériába!?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.