Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5036) atesss válasza Tim82 (#5034) üzenetére


atesss
addikt

Próbáltam keresgélni a témában, de sajnos a chipsetről nem nagyon találtam infót, van ahol 940GML-t, van ahol 943GML-t írnak, az Aida és más rendszer-infó programok detektáló rutinjai nem tudom ezt mi alapján olvassák ki.
Viszont találtam egy lengyel fórumot, ahol elég sok mindent írnak a procicseréről:
[link]
Ugyanez google translate-ben: [link]
Ez alapján - ha jól fordított a google a lényeget tekintve - van aki sikeresen belerakott egy
T5600-at. De abból is csak az első steppinggel (B2) megy, mert a következőhöz nincs benne a Biosban a CPUID.
"Ma tettem a helyére a Celeron M 520 Intel Core 2 Duo T5600 SL9SG (CPU ID 0X6F6)"
Amit én találtam, azt megkérdeztem az eladótól, és pont ilyen, úgyhogy mindenképp kipróbáljuk.
De azért jó lenne pontosan tudni mit is írnak itt, nem tud valaki lengyelül ? :U

Viszont találtam egy MMTool nevű programot is, amivel AMI Bios-okat lehet szerkeszteni.
Ezzel meg lehet nézni, hogy milyen CPUID-ket tartalmaz a Bios.
Ennek a T5600-nak, és a jelenleg benne lévő Celeron M520-nak ugyanúgy F6F-es.
Vagyis úgy néz ki a Microcode szempontjából stimmel a dolog.
A fő problémát így valószínűleg az FSB jelentheti.

Viszont szeretném tudni, hogy a Bios-ban lévő CPUID-k alapján pontosan milyen procikat is támogat, ehhez keresnék egy Intel CPUID listát.
Core 2-ről találtam is a wikipedián: Stepping-ek és CPUID-k, sajnos csak Core 2-nél
De sajnos Core-ról nincs ilyen. Illetve az összes Yonah és Merom prociról kellene (Core Solo, Core Duo, Pentium Dual Core, Celeron M (ha jól sejtem két sorozat, a 400-as és az 500-as), Core 2 Duo) ilyen lista.
Mondjuk lehetne külön a procik steppingjeire rákeresni, de azért az eltartana egy darabig. Főleg hogy nehéz is találni infót egy adott proci CPUID-jéről, pl. a CPU World-ön is sok helyen nincs kitöltve.
De mutatom a többi wikipedia listát is, amit néztem:
List Of Intel COre 2 (Dual-Core Notebook processors-tól)
List Of Intel Core (Core Duo-tól)
List Of Intel Celeron (Yonah 512-től)
List Of Intel Pentium Dual Core (Mobile-tól)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.