Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#9483) pataka


pataka
csendes tag

Üdvözletem! A problémám a következő:
HP-Compaq 8510w laptop (alján XP matricával) használtan került hozzám 1-2 hete. Kétes Win7 van rajta amitől megszabadulnék, és friss ropogós újat tennék, még ha hibátlanul is működik ezzel...
Ám ha bekapcsoláskor nem azt indítom, hanem pl a BIOS-ba (a sorszáma alapján a legfrissebb) lépek be, akkor a gép (ha nem csináltam még semmit akkor is) egyszer csak lekapcsol és újraindul, majd onnantól ez egyre gyakrabban ismétlődik, míg végül el sem jutok újra a BIOS-ig. Újraindulás után végül már csak pár másodperc van, hogy a kikapcsoló gombbal leállítsam, különben újraindulna és lekapcsolna megint...
Ekkor félre kell tegyem a gépet, majd egy idő után újra bekapcsolva (a hibás leállítás miatti javítást követően) minden az elejéről kezdődik, szóval a w7 újra normálisan betöltődik, s a BIOS menübe lépve lekapcsol, stb.
Ez - mint nagyjából laikust - arra emlékeztet mintha túlmelegedés után időközben visszahűlne. Na de a ventilátor felpörög ekkor is éppúgy mint win indításkor, amikor ez a hiba nem jelentkezik + melegebbnek sem tűnik.
Namost, a helyzet hasonló ha telepítőlemezzel indítom a gépet és a boot menüben a CD-ROM-ot jelölöm ki. A telepítő elindul, fájlokat másol, stb, majd egyszer csak megkezdődik a lekapcsolósdi, és ugyanaz a séma, mint amit BIOS-nál leírtam...
Hasonlóan, ha pl Paragon Recovery CD-vel próbálok indítani (akár pendriveról is). Betöltődik a program, elindul, de egyszer csak lekapcsol és újraindul a gép, stb.
A telepített w7-en (32 bites) kívül Ubuntu live CD-vel (64 bitesem van) sikerült megúszni a lekapcsolgatást, bár nem vagyok egész biztos utólag, hogy 1-2x nem fordult-e elő így is bootolásnál... :) ám jellemzően avval is feláll a rendszer és működik rendesen. (Lehet már több lekapcsolás után próbálkoztam Linuxszal először.)

Mi lehet ez, hardver, vagy szoftver probléma? és hogyan tudnék egy teljesen friss win-t (mint egyetlen oprendszert) feltenni? (Két partició van - egy rendszer és egy adattároló. Az előbbit újraformáznám, de az utóbbit nem bántanám, ha nem muszáj...)
A telepítő CD-t a jelenlegi win alatt indítva - úgy fest - elindul a telepítési procedúra, de nem mertem végigfuttatni, mert nem tudom, hogy:
1) - teljesen megszabadulok-e így az előző kétes windows emlékétől is? :) (Új win telepítését választva azt mondja minden eddigi fájlt tokkal-vonóval egy mappába tesz, ahol megtalálom, a partició tehát formázva nem lesz amennyire én tudom.)
2) - telepítés során később vajon nem kezdi-e el a kikapcsolgatást, lehetetlenné téve a telepítés hibátlan befejezését? Ráadásul amikor már a jelenleg működő win7 sem tud majd elindulni...
Az utóbbitól akkor is tartok, ha pl Linux alól formáznám a rendszerpartíciót. Na de még ha sikeresen teszek is fel friss oprendszert, a BIOS-nál még akkor sem tetszik a lekapcsolgatás... Vagy lehet olyan összefüggés, hogy egy "jó" win esetén nem jelentkezne? :F
Mit gondoltok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.