Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) ldave válasza magic2 (#1050) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem hosszútávon igen, a Nintendo játékok szépen szoktak fogyni évek múlva is, szóval ha nem is holnapra, de 1 év múlva már lehet, hogy a Pikmin 3 megelőzi ezeket a címeket.

A Slime draws near! Command?

(#1052) Dr.F.E.R.I. válasza magic2 (#1050) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Zombi U-t valószínű megelőzi hosszútávon, talán Lego City-t nem, mert abból gépcsomag lesz, úgyhogy valószínűleg jobban fog majd fogyni. A belsős N címeket amúgy hosszú távra készítik, Vgcharts-os listán meg lehet nézni, majd' egy tucat Wii/3DS játék van még rajt, ami közel egy éves, vagy még régebbi.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1053) adalbert1 válasza Dr.F.E.R.I. (#1052) üzenetére


adalbert1
veterán

Lesz Lego City-s gépcsomag? Akkor lehet, hogy engem megvettek. :) A Battle City-t szerintem én se játszottam végig soha, de előbb-utóbb rászánom magam (amúgy hihetetlen, hogy ezek az akkori, mai szemmel viszonylag egyszerű játékok mennyire jók, a Contra-t azóta is végigjátszom pár évente, remélem kiadják Virtual Console-ra is - nem csak a másik részt, ami már kijött - ).

(#1054) Dr.F.E.R.I. válasza adalbert1 (#1053) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Lesz, ősszel jön majd.

Egyébként végignéztem a tankokról pár videót és kiderült, hogy azért nem játszottam végig, mert nem is lehet. :) 99 szint után elölről kezdi az elsővel, szóval semmi sztori vége vagy főellenség vagy akármi.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1055) ldave


ldave
félisten

A Bethesda tett nemrég egy érdekes nyilatkozatot: szerintük a Nintendo a Wii U fejlesztése során abban hibázott egy nagyot, hogy nem igazán vontba a hardver fejlesztése során a külsős fejlesztőket, hanem már csak a kész tényeket mutatta meg nekik. Ezzel szemben a Sony és az MS komoly párbeszédet folytatott a külsős stúdiókkal az új generációs konzoljaikkal kapcsolatban.

A Slime draws near! Command?

(#1056) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1055) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Szerintem ez nem volt másképp az elmúlt 30 évben sem. Vagy akkor már megemlíthette volna, hogy ez a "párbeszéd" miben merült ki a másik két gyártó esetében. Akik azóta (főleg MS) egyre több mindent vontak vissza az eredeti koncepciójukból.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1057) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1056) üzenetére


ldave
félisten

Sony annyit mondott, hogy a memória nagysága, a választott cpu és gpu architektúra, a kontroller mind-mind a játékfejlesztőkkel folytatott párbeszéd során körvonalazódott.

Amúgy meg a Nintendo legnagyobb ellensége lassan saját maga lesz. Lassan 1 éves a rendszer, de a VC támogatás megakadt a SNES szinten, hol vannak az N64 vagy GC játékok? A géphez kötött vásárlások is eléggé ideje múltak, a régiózár szintén.

A Slime draws near! Command?

(#1058) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1057) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Azt nyilván nem mondhatja csóri marketinges, hogy azért gyártottak az MS-sel két tökegyforma konzolt, mert egymást lesték, hogy véletlen se kreáljanak gyengébb gépet a másikénál. De ha ez a szöveg igaz is lenne, miért lett volna jobb a Nintendónak? Mert akkor három tökegyforma konzol közül lehetne választani? Amúgy pont a Sony híres arról, hogy új termékek piacra dobása előtt nem nagyon méri fel az igényeket, hanem gyárt valamit, csak mert képes rá. Sok olyan dolguk volt az elmúlt évtizedekben, amik technikai szemszögből kimondottan szépek voltak, jók voltak (MiniDisc, SACD, stb), mégis süllyesztőbe kerültek, mert nem volt rájuk tömegigény. A N szoftverfejlesztői meg tényleg beleránthatnának, mindjárt karácsony. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1059) magic2 válasza ldave (#1057) üzenetére


magic2
tag

Azt hiszem alapvetés lehetett az N-nél a nyereséges árusítás mellett a visszafelé kompatibilitás ha hallgatott volna a fejlesztőkre akkor ebből egyik sem valósult volna meg. De az eladásokat látva talán nem ártott volna kikérni a fejlesztők véleményét.

Valóban elég furcsa, hogy semmit nem kezdtek még a N64 és GC címekkel. Pedig tényleg adja magát.

(#1060) A.tessz válasza magic2 (#1059) üzenetére


A.tessz
senior tag

Most szerintem eshopon elég jó a helyzet van jó pár cím amiből lehet választani!

(#1061) magic2


magic2
tag

Vajon, hogy tudott ekkorát bukni a a W101?
Remélem a Wind Waker HD megtolja az eladásokat.

(#1062) Dr.F.E.R.I. válasza magic2 (#1061) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

A nyugati piacokra szánták a játékot, de az USA-ban még eleve meg sem jelent. Egy hónapot azért illik várni, mire bukásról kezdünk beszélni. Nekem mondjuk felkeltette az érdeklődésem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1063) magic2 válasza Dr.F.E.R.I. (#1062) üzenetére


magic2
tag

Remélem tévedtem de egyenlőre az európai eladások se sokkal jobbak mint a japánoknál.
http://www.vgchartz.com/game/72209/the-wonderful-101/

(#1064) Dr.F.E.R.I. válasza magic2 (#1063) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Aug. 23-án jelent meg a W101, ezt a legfrissebb vgchartz-os listát pedig a rákövetkező nap hegesztették össze, szóval egyetlen nap eladásaiból még kár messzemenő következtetéseket levonni. Majd meglátjuk később, hogy fog szerepelni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1065) ldave


ldave
félisten

Csodát nem kell várni, ez egy abszolút réteg játék egy 3-4 milliós bázisú konzolra, marketing alig van mögötte (az az egy szem direct nem nevezhető annak), szóval a nagyon szűk Nintendo rajongókon kívül szinte senki nem is tud a játékról.
Amúgy zseniális a cucc és easy-n is nagyon nehéz, nem 8 óra munka után leülök kikapcsolódni típus :)

A Slime draws near! Command?

(#1066) Zigur válasza Dr.F.E.R.I. (#1064) üzenetére


Zigur
senior tag

Szerintem a Platinum a szokásos formáját hozza, azaz nem lesz sok eladás. A stúdió eddig soha nem csinált nagy robbantást, pedig igazán nincs gyenge játékuk, de mind valahogy rétegjáték lett.

(#1067) Mister_X válasza Zigur (#1066) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Metal Gear Risingból azért elment egy szolid millió PS3-ra, igaz, Xboxra csak 300.000...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1068) magic2 válasza ldave (#1065) üzenetére


magic2
tag

Ha nagyon megbukik a kaszáknál a játék akkor esetleg letöltőkódot adhatnának ingyen minden géphez.
Ezzel valószínűleg többet nyernének mint amit vesztenek az amúgy minimális értékesítésen. A Platinum örülhet, hogy eljut az emberekhez a játékuk. Jobban mutatna a dobozon, hogy két játék jár hozzá. Növelhetné a konzol eladását és ha eljut pár millió emberhez a játék az megágyazhat egy későbbi már anyagilag is sikeres folytatáshoz.

(#1069) ldave válasza magic2 (#1068) üzenetére


ldave
félisten

A Platinum nem hiszem hogy bármit is bukna, hisz ők megkapták a pénzüket a Nintendo-tól a játékért. Bár lehet, hogy bónusz járna nekik, ha jól fogyna a játék. Meglátjuk miként szerepel majd az USA-ban.

A Slime draws near! Command?

(#1070) magic2 válasza ldave (#1069) üzenetére


magic2
tag

Úgy értettem csak öröm nekik ha valaki játszik a művükkel.
Remélem jobban teljesít majd az usában. Feltehetőleg oda összpontosították azt a kevés marketing tevékenységet amit a játékra szántak.

(#1071) magic2


magic2
tag

http://wiiudaily.com/2013/09/wind-waker-hd-limited-edition-sold-out/
A Wind Waker HD limitált dobozos kiadása az Usában szinte elővételben kifogyott. Persze jó kérdés mennyi a rendelkezésre álló készlet. 1000 darabot nem nagy etvasz kiszórni. De ha mondjuk 100 000 darabos a készlet az már más. :-)

(#1072) Zigur válasza magic2 (#1071) üzenetére


Zigur
senior tag

Na ez a játék ami nem érdekel. Megvan GC-re, és a játék grafikai világa miatt sok értelmét nem látom a HD-nek. De végül is a Sony is ezt csinálja, meg nyilván kevesebb munka megcsinálni HD-sítést mint egy új címet, és legalább lesz Zelda a Wii U-ra.
Kb egy év eltelt a Wii U megjelenése óta, és eddig kb 2 új Nintendo-s cím jelent meg az ismert franchise-okból ? Hmm.

(#1073) magic2 válasza Zigur (#1072) üzenetére


magic2
tag

Tényleg égő! Brutálisan alábecsülték a HD fejlesztés nehézségeit, költségeit és főleg munkaerő igényét.

(#1074) ldave válasza Zigur (#1072) üzenetére


ldave
félisten

Persze, kevesebb meló, de nézd meg hogy a Nintendo hogy csinál remake-t és a Sony hogy csinál. 3DS-re és most a Wii U-ra is kb teljesen újra megcsinálták a játékot. Amit vettem PS3-re eddig mint PS2 HD Classic cím, az kimerült annyiban, hogy feltolták a felbontást 720p-re....

A Slime draws near! Command?

(#1075) Mister_X válasza ldave (#1074) üzenetére


Mister_X
nagyúr

... meg azé' a trófearendszer is belekerült. Ha már lúd. Csak a Sony áll ennyire alantasan a HD-sítéshez, még a Microsoft is odatett a Halo: Combat Evolved Anniversaryval és a Fable-vel is oda fog.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1076) ldave válasza Mister_X (#1075) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk nagy mintán nincs, de a Team ICO csomag hatalmas csalódás volt, ha PS2 emulátort feltolom maxra a gépemen, akkor szebb és folyamatosabb játékot kapok...
Ezzel szemben az Okami HD rohadt jó lett, de hát ott ugye a rajzolt alapanyag miatt nem nagyon beszélhetünk textúrákról, amiket újra kellett volna dolgozni nagyfelbontásra.

A Slime draws near! Command?

(#1077) magic2


magic2
tag

Az N teper az Eurogamer Expo-n is kint lesznek.
http://www.gamechannel.hu/cikk/hirblock/a_nintendo_felhozatala_a_eurogamer_expora
http://www.nintendolife.com/news/2013/09/nintendo_is_bringing_its_2013_big_hitters_to_eurogamer_expo

(#1078) ldave válasza magic2 (#1077) üzenetére


ldave
félisten

Tolhatnának egy teaser-t az új Zeldáról (nem a WW remake-re gondolok), egyből megőrülne az internet.

A Slime draws near! Command?

(#1079) magic2 válasza ldave (#1078) üzenetére


magic2
tag

Nagyon egybe csúszik a két rendezvény.
A Tokyo Game Show Szept 19-22 az Euro Gamer Expo Szept 26-29.
Ha az N nek van még puskapora akkor akkor azt inkább a hazai kiállításon fogja ellőni.
Örülnék ha a The Last Story és a Pandora's Tower kapnának új részt vagy legalább HD kiadást.
Tényleg kíváncsi vagyok van e még a közeljövőre valami a tarsolyukban.
Vajon az Ubisoft melyik rendezvényre fog koncentrálni?

(#1080) magic2


magic2
tag

Még 20 000 darabot adtak el a Pikmin 3ból a legutóbbi frissítés óta.
http://www.vgchartz.com/platform/47/wii-u/

(#1081) g@bo


g@bo
nagyúr

ha valaki lát olcsóságosan fehér wii u gépet (lehetőleg újonnan) szóljon pls. :R

(#1082) Dr.F.E.R.I. válasza g@bo (#1081) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Sajnos mostanság nagyon nem látni... :(

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1083) magic2 válasza g@bo (#1081) üzenetére


magic2
tag

Talán ez.
http://www.konzolvilag.hu/wiiu/nintendo-wii-u-feher-/7381
De nemsokára leveszik 50$el a prémium árát.

(#1084) Feverke válasza magic2 (#1083) üzenetére


Feverke
tag

Én itt találtam eddig a legolcsóbb wii u gépeket: [link]

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#1085) magic2


magic2
tag

[link]
W101 teszt.

[ Szerkesztve ]

(#1086) Dr.F.E.R.I. válasza magic2 (#1085) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Látom, más fórumokon is nyomulsz... ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1087) A.tessz válasza Dr.F.E.R.I. (#1086) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nálam, kezd érdekes dolgokat művelni a wii u. Fagyások, játék közben, internetezés közben folyamatosan, toltam rajta egy resetet, az se ment végig... Lehet visszaviszem, hogy ránézzenek.

(#1088) Dr.F.E.R.I. válasza A.tessz (#1087) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem lehetséges, hogy mondjuk a legutóbbi rendszerfrissítés volt enyhén bugos? 3DS-nél volt nemrég, hogy a mii-plázás dolgok fagyogattak benne, igaz azt hamar kijavították.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1089) ldave


ldave
félisten

Hoppácska, Eurogamer, Wind Waker HD, 10 pont.

A Slime draws near! Command?

(#1090) humi1


humi1
tag

Hali!
Csak egy kérdés:
Mi a véleményetek a wiihungary oldalról?

(#1091) ldave válasza humi1 (#1090) üzenetére


ldave
félisten

Egész jó.

A Slime draws near! Command?

(#1092) Goldwin válasza ldave (#1091) üzenetére


Goldwin
aktív tag

:DDD

(#1093) ldave


ldave
félisten

Amúgy teljesen Zelda lázban égek, néztem sok-sok videó tesztet a játékról, egyszerűen brutálisan jól néz ki.

A Slime draws near! Command?

(#1094) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1093) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Rayman Legends-sel karöltve a 9x-es páholyban ülnek a Metacritic ranglistáján, biztosan nem lehetnek rosszak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1095) ldave


ldave
félisten

Mostanában kicsit visszatértem a PS3-hoz (Final Fantasy XIV elcsábított, de nagyon durván :) ), aztán jutott eszembe, hogy a Square Wii U-ra még adós nekünk egy Dragon Quest X-zel. Utánanéztem, de semmi hivatalos infó nincs arról, hogy jönne-e nyugatra a DQ X :(

A Slime draws near! Command?

(#1096) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1095) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Mondjuk ez valami online hülyéskedés lesz, ezért én nem is tartom számon semennyire. Egy egyjátékos offline verziót szívesen láttam volna helyette, mert nem játszottam még a sorozattal.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1097) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#1096) üzenetére


ldave
félisten

DS-re jópár rész elérhető, klasszikusok közül a 4 és az 5, újnak pedig a 9.

Én szeretek online hülyéskedni, a WoW-tal játszottam vagy 5-6 évet :P

A Slime draws near! Command?

(#1098) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#1097) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nekem ezek már nagyon kocka dolgok... :(

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#1099) ldave


ldave
félisten

A Wind Waker HD-ben lehet majd tolni a selfie-ket, valaki máris a mestere lett: [link] Szerintem nagyon vicces :)

A Slime draws near! Command?

(#1100) ldave


ldave
félisten

Wind Waker Link-je is lesz az új Smash Bros.-ban :)

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.