Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Mister_X válasza ldave (#550) üzenetére


Mister_X
nagyúr

He?

Jaaaaaaa, leesett :))

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#552) ldave


ldave
félisten

Ez pöpecnek néz ki!

A Slime draws near! Command?

(#553) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#552) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nekem mondjuk nem jöttek be soha annyira a Sonic-játékok, túl gyors tempójúak ahhoz, hogy igazán élvezni tudjam. Ettől függetlenül tetszetősen néz ki, plusz gondolom a 3DS verzióhoz elég jó térhatást fognak kreálni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#554) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ez a titokzatos X-projekt viszont jobban izgat. Ebben a formában engem is simán érdekelne, ha a pletykák igazak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#555) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#554) üzenetére


ldave
félisten

Mint

tulaj, a bugyim nedves.

A Slime draws near! Command?

(#556) Mister_X válasza ldave (#555) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát mondom én, hogy burzsuj vagyol :Y Meg fanatikus. :N Mennyi volt a csomag? 18.000Ft?

Eh, egyre jobban húzok egy Wii U felé már csak a Wii játékok miatt is. Sima Wiit éppen a kompatibilitás miatt nem vennék, idővel úgyis csak porfogó lenne a U miatt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#557) ldave válasza Mister_X (#556) üzenetére


ldave
félisten

Mivel 1 kezemen meg tudom számolni (kis túlzással), hogy hány jó jRPG jött ki ebben a generációban, így nem volt nehéz erre összeszedni a pénzt :(

A Slime draws near! Command?

(#558) Mister_X válasza ldave (#557) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szinte Wiire jött ki az összes. Bár még mindig egy kézen meg lehet számolni :B Egyedül Xboxra jelent meg a Lost Odyssey, ami szerintem zseniális lett.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#559) ldave válasza Mister_X (#558) üzenetére


ldave
félisten

X360 híján az nekem kimaradt, de annyira nem volt meggyőző számomra a képek, videók és tesztek alapján. Legalábbis azok alapján az számomra egy sima klasszikus jRPG, hiányzik belőle a Xenoblade vagy a Last Story modernsége.

A Slime draws near! Command?

(#560) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#555) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Mi volt ebben a dobozban? Nem is tudtam, hogy ennek volt gyűjtői változata. Sok jót olvastam annak idején erről a játékról is.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#561) Zsoccc válasza ldave (#555) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Ezt majdnem megvettem én is egy Media Markt nyitásnál 11-12k környékén, máig bánom, hogy otthagytam.

(#562) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#560) üzenetére


ldave
félisten

Egy piros classic controller a Wii-hez. Nem szokásom amúgy ilyen limited / collector kiadásokat venni (fémtok, figura, stb. nem hat meg), ezt is csak a kontroller miatt vettem meg így, mert olcsóbbra jött ki, mint ha külön vettem volna meg azt.

A Slime draws near! Command?

(#563) Mister_X válasza Zsoccc (#561) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én szintén a Media Marktból bánom, hogy nem hoztam el 2010-ben a Metroid Prime Trilogy-t 4000Ft-ért. 2010! Azóta használtan sem találok ennyiért, nemhogy újonnan.

A Nintendo azért csak tud valamit. Nagyom, de nagyon sóvárgok most egy gépezet után. Na, majd fizetéskor...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#564) ldave válasza Zsoccc (#561) üzenetére


ldave
félisten

Sonic-ra visszatérve (ugye megírod a hírt Zsoccc:) ), úgy látszik a Nintendo a Segával csináltat egy Galaxy-szerű Sonic részt, így Mario továbbléphet valami új felé.

A Slime draws near! Command?

(#565) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#564) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Azért elég furcsa látni, hogy a két régi rivális napjainkra hogy összebútorozott. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#566) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#565) üzenetére


ldave
félisten

Hja, vicces, főleg, hogy úgy néz ki ez egy system seller cím is lehet :)

Pár screenshot:
Wii U

3DS

A Slime draws near! Command?

(#567) Zsoccc válasza ldave (#564) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Megírom, csak el ne felejtsem. :) De valahogy rossz érzéseim vannak ezzel a Sonic játékkal.

(#568) Elderath


Elderath
őstag

Nem tudom mi van a gépemmel, de valami haldoklik rajta pedig alig használtam... Menet közben is képes áramtalanítani magát, de akkor is ha hetekig nem használom arra jövök haza, hogy a piros led nem világít. Ilyenkor tápot ki kell húznom gépből meg 220ból pár percig és utána jó...Nem tudom talán a táp haldoklik? Néztem, de sehol se lehet kapni géphez azt meg :/

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#569) Dr.F.E.R.I. válasza Elderath (#568) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Már régebben beszéltünk erről, hogy valószínűleg a táp szeszélye lehet a dolog nyitja. Nálam otthon az a gyakorlat, hogy a tévé és a dvd-lejátszó is egy kikapcsolható hosszabbítóra vannak dugva. Csak akkor lépek rá a bekapcs gombra, amikor használni is akarom őket, sokszor napokig nem jutnak 'kajához'. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#570) Elderath válasza Dr.F.E.R.I. (#569) üzenetére


Elderath
őstag

Ha behal nem tudom honnan lesz másik, mert nálunk sehol se lehet kapni...

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#571) Mister_X válasza Elderath (#568) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Garancia?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#572) Dr.F.E.R.I. válasza Elderath (#570) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Elektromos berendezéseknél gyakori jelenség (de legalábbis nem ritka), hogy elnémulnak, viszont egy áramtalanítás után mintha mi sem történt volna, működnek tovább. Sajnos nem tudom a pontos okát, de biztos vagyok abban, hogy valami egészen prózai oka van és nem a tápoddal van gond. Függetlenül attól, hogy non-stop üzemre terveznek egy készüléket vagy sem, én ha lehet, mindig áramtalanítom őket. Nem csak energiatakarékosság miatt, hanem pl villámcsapás is tud kellemetlen meglepetést okozni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#573) Elderath válasza Dr.F.E.R.I. (#572) üzenetére


Elderath
őstag

Ezt nem egyszer csinálta. Ez volt kb az ötödik vagy hatodik alkalom. 2* kapcsolt le játék alatt a többi alkalommal meg simán kikapcsolt állapotban aludt ki a piros led.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#574) Dr.F.E.R.I. válasza Elderath (#573) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Mondjuk ha aktív állapotban is lekapcsol, az már nem annyira jó. Nálunk egyszer gond volt az egyik fázissal, kábé 200 volt felett ingadozott nem sokkal a feszültség. Ekkor több fogyasztónk is érdekesen viselkedett, de alapvetően az izzók buktatták le, mert azok is hunyorogtak időnként, ahogy a fesz. ingadozott. Azért gondolom azt, hogy a táp is közrejátszhat, mert ha a belső elektronika száll el, az úgy is marad, nem éledne fel utána a gép. De halványan mintha derengene, hogy amikor a Wii-topicot nyálaztam át, annál is mintha írtak volna hasonló jelenségről. Lehet, hogy ott kellene valakit felkutatni, aki anno a Wii-jénél találkozott már ugyanezzel (csak tipp).

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#575) ldave


ldave
félisten

(#576) ldave


ldave
félisten

Amúgy Wii U +2 játék ára félretéve egy borítékban, csak arra vár, hogy az E3-on lenyűgözzön a Nintendo :)

A Slime draws near! Command?

(#577) Mister_X válasza ldave (#576) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én meg ősszel fogok venni, ha kijutok külföldre dolgozni :B Eddig csak három játék van amiért vennék U-t (ZombiU, Monster Hunter 3 Ultimate, LEGO City Undercover) és elvileg ősztől fognak a nagyobb nevek becsúszni. PS4 mellett élmény lesz :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#578) ldave


ldave
félisten

USA-ban aztat pletykálják, hogy júniusban megszünteti a Nintendo a 8GB fehér Wii U árusítását, remélem ez azt jelenti, hogy nyugaton is lesz fehér 32GB-os modell, mert én legszívesebben a fehér kiadást választanám.

A Slime draws near! Command?

(#579) Mister_X válasza ldave (#578) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A basic modellen nagyobb a profit, de ott eszi meg a fene az egészet a raktárakban, naná, hogy lesz 32GB fehér Deluxe mindenhol.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#580) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#578) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem azt mondtad, hogy a fehér elüt a többi cuccodtól, ami mind fekete :F

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#581) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#580) üzenetére


ldave
félisten

De, viszont közben meggondoltam magam :)

A Slime draws near! Command?

(#582) ViharVadász válasza ldave (#578) üzenetére


ViharVadász
őstag

Lesz Premium kiadás fehérben is:) Valamelyik hirportálon olvastam

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#583) Zsoccc válasza ViharVadász (#582) üzenetére


Zsoccc
senior tag

Mondjuk a Gamepodon? :)
Szerintem ezt ő is olvasta, csak ez hivatalosan egyelőre Japánra vonatkozik, de 100%, hogy átjön hozzánk is.

(#584) ViharVadász válasza Zsoccc (#583) üzenetére


ViharVadász
őstag

Igen, itt is olvastam, de valahol máshol azt is, hogy Európába is elhozzák a fehér Premium-ot. Azt keresem már, hogy melyik volt az, csak annyi az előzmény, hogy az na :W :DDD

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#585) ldave válasza ViharVadász (#584) üzenetére


ldave
félisten

Előzmény? Komoly férfiember böngészőjében nincsenek előzmények.

:D

A Slime draws near! Command?

(#586) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok
Ez miért ilyen olcsó?
Vagy ez csak maga az alapgép lenne?

(#587) ldave válasza raziel01 (#586) üzenetére


ldave
félisten

Ez egy használt Wii, lehet hogy hiányos vagy valami, de ebay-en is lehet már ilyen áron találni gépet, mondjuk wiimote nélkül.

A Slime draws near! Command?

(#588) ldave


ldave
félisten

Érdekesség: egy tapasztalt hardver és szoftver gurunak sikerült a Wii U Wii üzemmódja alatt egy Gamecube játékot elindítani. Ebből szerintem két dolog következik:
- egyrészt a Wii U képes GC címek kezelésére, szóval várható majd hogy Virtual Console címként jönni fognak a nagy klasszikusok
- másrészt a Nintendo egy töketlen banda, hogy még nem aktiválta ezt a lehetőséget

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#589) Mister_X válasza ldave (#588) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A Nintendo direkt nem aktiválta, mert ígérve voltak Cube-os Virtual Console címek. Nameg, aki nagyon játszani akar a GC-s játékokkal játszani, az vesz bagóért gépet. Én is vacillálok egyen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#590) ldave válasza Mister_X (#589) üzenetére


ldave
félisten

Jó, de te mindent akarsz, mindig :)

De érted, amikor az egész világ azért sír, hogy kevés játék van a gépre és unalmukban már Super Mario World és Super Metroid címeket tesztelnek az emberek, akkor egy ilyen jól irányított húzással lehetne húzni az időt az E3-ig.

Meg szerintem hivatalosan sose erősítette meg a Nintendo a GC-s VC játékokat.

A Slime draws near! Command?

(#591) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#588) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Eddig sem volt titok, hogy kezelni tudná a GC játékokat, hisz' ugyanaz az architektúra még mindig. Nem volt Wii-m, de úgy rémlik, mintha az eleinte hardveresen kezelte is volna őket, a Wii U architektúrája pedig változatlan maradt. Hogy üzletileg miért nem erőltetik a GC kompatibilitást, az viszont jó kérdés, mert éppen ez a Wii U egyik aduásza, hogy az egyetlen olyan asztali konzol, ami visszafelé kompatibilis, ráadásul nem is egy, hanem két generációval.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#592) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#591) üzenetére


ldave
félisten

Amelyik Wii kezel GC cuccost, az mind hardveresen teszi, az új Wii-k semmilyen módon nem támogatják. Ráadásul annyira hardveres, hogy maga a WIi rendszer be se bootol, ha GC-s lemez van a gépben, emiatt nem is lehet sajna a GC játékokat Wii-s eszközökkel kezelni. Nekem is vennem kéne egy GC kart és memkarit, ha játszani szeretnék ilyesmivel.

A Slime draws near! Command?

(#593) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#592) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ez mondjuk igaz, hogy a megváltozott irányítás miatt mindenképp bele kellene nyúlni az eredeti kódokba, hogy játszhatóak legyenek. Mondjuk a régi pletykának attól még lehet némi alapja, hogy Virtual Consolra átültethetnek valamennyit, de elnézve, hogy a kis SNES játékokon is mennyit tökörésznek, mire Wii U-ra optimalizálják őket, hát...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#594) ldave


ldave
félisten

Ahogy jönnek a hírek a X1-ről (online, 2nd hand játék, stb.) és várhatóan a PS4 is hasonló lesz, nagyon úgy tűnik, hogy a Wii U-t nevezhetjük az utolsó hagyományos konzolnak :)

A Slime draws near! Command?

(#595) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#594) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Pont ellenkezőleg látom. Inkább a Wii U próbál más lenni, ahogy az elődje a még most futó generációban. Inkább a másik két izomgép mondható hagyományosnak. Ugyanarra a sémára épülnek, mint a húsz évvel ezelőtti konzolok (egy doboz plusz egy gombnyomogatós kontroller), főleg csupán az izomerővel próbálnak magasabb szintű játékélményt adni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#596) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#595) üzenetére


ldave
félisten

Úgy értem, hogy eddig a konzol arról szólt, hogy veszed a játékot, akár kazettán, akár lemezen, betolod a gépbe és már mehet is a móka mindenféle kötöttség nélkül. Na az már szinte biztos, hogy az új Xbox-nál ez nem így fog működni, és szerintem a PS4-nél se, hanem online DRM, licencek, stb.
Ehhez képest a Wii U a régi vonalat követi.

A Slime draws near! Command?

(#597) raziel01 válasza ldave (#596) üzenetére


raziel01
veterán

De a Wii U nem is nextgen konzol. Így se veszi senki, DRM-el meg a kutyának se kéne. Hatalmas bukás és sok kiadó elpártolt tőle.

(#598) ldave válasza raziel01 (#597) üzenetére


ldave
félisten

Köszönjük, ügyes vagy, Ötös, most leülhetsz.

A Slime draws near! Command?

(#599) raziel01 válasza ldave (#598) üzenetére


raziel01
veterán

Lehet, hogy fáj az igazság de ez van. Attól még, hogy nem akarod beismerni ez tény.

Az EA kihátrált a Wii U mögül

Gyakorlatilag amilyen áron adják nem nyújt semmit. Van rá max 5 játék ami értelmes? Hagyjuk már.
Nintendo Wii az tényleg jópofa, értelmes újítás volt. Vannak rá bőven jó játékot de nem is értem minek hozták ki a Wii U-t.

(#600) Mister_X válasza raziel01 (#599) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Erre a hírre már rákontrázott maga az EA, csak annyitt tett hozzá, hogy a gyengébb hardver miatt kevesebb játék fog kijönni, mint nextgenre/nem nextgen minőségben (PC portot kapnak majd, hehe).

Érdekes módon megugrott a Wii U eladások száma a Xbox reveal után. Merő véletlen...

A játékok meg már jönnek, nyár végétől csapódnak be az exkluzívak. És tudod mit? A third party szemetet fogyasszák csak a másik oldalon állók. Mert egy Nintendi konzolt mindig az exkluzív címek miatt vették. Amíg nem lesz Metroid, Zelda és Monster Hunter (de szépen bezsákolta az N), addig a többi konzol mellett -főleg Japánban- igenis van létjogosultsága.

Ja, és a Wii U nextgen, tetszik vagy sem. Tudod, nem a tranzisztorok száma határozza meg egy konzol generációját...

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.